gnome-bluetooth master - en to mjw translation catalogue (62 entries)

en: Click to select device…
mjw: Hormu chongvai phan click noi…

en: _OK
mjw: Ch_ok

en: Unknown
mjw: Chinine

en: No adapters available
mjw: Adapters longle

en: Searching for devices…
mjw: Hormu ri bomlo…

en: Device
mjw: Hormu

en: Type
mjw: Hormu

en: Devices
mjw: Hormu

en: Paired
mjw: Pair tang

note: This is the title of the filter section of the Bluetooth device chooser. * It used to say Show Only Bluetooth Devices With...
en: Show:
mjw: Paklang:

en: Headphones, headsets and other audio devices
mjw: Headphones, headsets pen kaprek seh hormu

en: Confirm Bluetooth PIN
mjw: Bluetooth PIN Chekroi

en: Confirm
mjw: Chekroi

en: Pairing “%s”
mjw: Pair bom “%s”

en: Please confirm that the following PIN matches the one displayed on “%s”.
mjw: Kelo a PIN “%s” long pen homan loma.

en: Bluetooth Pairing Request
mjw: Bluettoh pair ji karju

en: “%s” wants to pair with this device. Do you want to allow pairing?
mjw: “%s” nangli pen pair lang pu . nangli pair phan kroi ma?

en: Confirm Bluetooth Connection
mjw: Bluetooth chepho kroi nangji

en: “%s” wants to connect with this device. Do you want to allow it?
mjw: “%s” nang pen chepho ji tangho. Long ma?

en: Please enter the following PIN on “%s”.
mjw: Kardom, laso PIN “%s” along thap nangji.

en: Allow
mjw: Long

en: Dismiss
mjw: Longle

note: OK button
en: Accept
mjw: Kroi

en: Not Set Up
mjw: Pa chephophe lang

en: Connected
mjw: Chephobom

en: Disconnected
mjw: Chephophe

en: Yes
mjw: Ahok

en: No
mjw: Kali

note: translators: first %s is the name of the computer, for example: * Visible as “Bastien Nocera’s Computer” followed by the * location of the Downloads folder.
en: Visible as “%s” and available for Bluetooth file transfers. Transferred files are placed in the <a href="%s">Downloads</a> folder.
mjw: Klang amen ke “%s” lapen Bluetooth pen kedeng ji phan chesik ding lo. Nangkelo files <a href="%s">Downloads</a> folder long se bi.

en: Remove “%s” from the list of devices?
mjw: Hormu “%s” phan list pen musi po?

en: If you remove the device, you will have to set it up again before next use.
mjw: Jongsi nangli laso hormu amen than pong pulote, nangli mo pachepho thu ng lipo.

en: _Remove
mjw: Chok

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received “%s” via Bluetooth
mjw: Bluetooth pen nangli long “%s” nangkele

en: You received a file
mjw: nangli long file nang kele

en: Open File
mjw: File kangpu

en: File reception complete
mjw: File nangle lo

en: Bluetooth file transfer from %s
mjw: %s Bluetooth File nangkelo

en: Decline
mjw: Longle

en: Phone
mjw: Sehpalar

en: Connection
mjw: Chepho

en: _Sound Settings
mjw: A_se amung

en: Send _Files…
mjw: _Files kelo…

en: _Remove Device
mjw: Ho_rmu men kethan

en: Send files via Bluetooth
mjw: Bluetooth pen files kelo

en: %'d hour | %'d hours
mjw[0]: Porphai %'d
mjw[1]: Porphai %'d

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
mjw[0]: Porphai %'d dokei
mjw[1]: Porphai %'d dokei

en: Connecting…
mjw: Chepho bomlo…

en: Bluetooth File Transfer
mjw: Bluetooth File Kelo

en: _Retry
mjw: Bo_r-e thu

en: From:
mjw: Kelo:

en: To:
mjw: Kedeng:

en: Sending %s
mjw: %s lobom

en: Sending file %d of %d
mjw: File lobom %d kado-kawe %d pen

en: %u transfer complete | %u transfers complete
mjw[0]: Son %u kelo tanglo
mjw[1]: Son %u kelo tanglo

en: _Close
mjw: Kanghap

en: There was an error
mjw: Chokche do chet

en: Select device to send to
mjw: Kelo ji adim chongvai nangji

en: _Send
mjw: Kelo

en: Choose files to send
mjw: Kelo ji file chongvai

en: Select
mjw: Chongvai

en: Remote device’s name
mjw: Achar hormu amen

en: NAME
mjw: MEN
