gnome-bluetooth master - en to xh translation catalogue (169 entries)

en: Click to select device...
xh: Cofa ukukhetha isixhobo...

en: Unknown
xh: Engaziwayo

en: No adapters available
xh: Akukho adaptha efumanekayo

en: Searching for devices...
xh: Ikhangela izixhobo...

en: Device
xh: Isixhobo

en: Type
xh: Chwetheza

en: Devices
xh: Izixhobo

en: All categories
xh: Zonke iintlobo

en: Paired
xh: Idityanisiwe

en: Trusted
xh: Ithenjiwe

en: Not paired or trusted
xh: Ayidityaniswanga okanye ayithenjwanga

en: Paired or trusted
xh: Idityanisiwe oknaye ithenjiwe

note: This is the title of the filter section of the Bluetooth device chooser. * It used to say Show Only Bluetooth Devices With...
en: Show:
xh: Bonisa:

note: The device category filter
en: Device _category:
xh: U_hlobo lesixhobo:

en: Select the device category to filter
xh: Khetha uhlobo lwenqubo luza kuhluza

note: The device type filter
en: Device _type:
xh: U_hlobo lwesixhobo:

en: Select the device type to filter
xh: Khetha uhlobo lwesixhobo esiza kuhluza

en: Input devices (mice, keyboards, etc.)
xh: Izixhobo ezinika igalelo (impuku, ibhodi yamaqhosha, njalo-njalo.)

en: Headphones, headsets and other audio devices
xh: Ifini-yentloko, ihediseti kunye nezinye izixhobo zelizwi

en: All types
xh: Zonke iintlobo

en: Phone
xh: Ifowni

en: Modem
xh: I-modem

en: Computer
xh: Ikhompuyutha

en: Network
xh: Umsebenzi wothungelwano

note: translators: a hands-free headset, a combination of a single speaker with a microphone
en: Headset
xh: Ihediseti

en: Headphones
xh: Ifoni-yentloko

en: Audio device
xh: Izixhobo ezinesandi

en: Keyboard
xh: Ibhodi yamaqhosha

en: Mouse
xh: Impuku

en: Camera
xh: Ikhamera

en: Printer
xh: Isishicileli

en: Joypad
xh: I-joypad

en: Tablet
xh: I-tablet

en: Video device
xh: Isixhobo sevidiyo

en: Use this GPS device for Geolocation services
xh: Sebenzisa esi sixhobo seGPS kumsebenzi we-Geolocation

note: translators: * This is in a test plugin, please make sure you add the "(test)" part, * or leave untranslated
en: Access the Internet using your cell phone (test)
xh: Ngena kwi-inthanethi usebenzisa iselula yakho (vavanya)

en: Select Device to Browse
xh: Khetha isixhobo sokukhangela

en: _Browse
xh: _Khangela

en: Select device to browse
xh: Khetha isixhobo sokukhangela

en: Turn On Bluetooth
xh: Layita i-Bluetooth

en: Bluetooth: Off
xh: I-Bluetooth: yicime

en: Turn Off Bluetooth
xh: Cima i-Bluetooth

en: Bluetooth: On
xh: I-Bluetooth: yilayite

en: Bluetooth: Disabled
xh: I-Bluetooth: imisiwe

en: Disconnecting...
xh: Ukuqhawuka konxulumano...

en: Connecting...
xh: Iyanxulumana...

en: Connected
xh: Unxulumene

en: Disconnected
xh: Uqhawukile

en: Disconnect
xh: Nqamla uxhulumaniso

en: Connect
xh: Nxulumanisa

en: Send files...
xh: Ithumela iifayile...

en: Browse files...
xh: Khangela iifayile...

en: Keyboard Settings
xh: Izicwangciso zebhodi yamaqhosha

en: Mouse and Touchpad Settings
xh: Imimmiselo yempuku kunye nepadi ephathwayo

en: Sound Settings
xh: Imimiselo yesandi

en: Debug
xh: Cokisa

note: Parse command-line options
en: - Bluetooth applet
xh: - I-Bluetooth applet

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
xh: %s
    Sebenzisa '%s----help' lokufumana uluhlu olukhoyo lomyalelo weenketho zelayini.

en: Bluetooth Applet
xh: I-Bluetooth applet

en: Bluetooth
xh: I-Bluetooth

en: Device '%s' wants to pair with this computer
xh: Isixhobo u-'%s' sifuna ukudibana nekhompuyutha

en: Please enter the PIN mentioned on device %s.
xh: Nceda ufake i-PIN echazwe kwisixhobo %s.

en: Please confirm whether the PIN '%s' matches the one on device %s.
xh: Nceda uqinisekise uku i-PIN '%s' iyadibana nale ekwisixhobo %s.

note: translators: Whether to grant access to a particular service
en: Grant access to '%s'
xh: Nikeza ungeniso ku '%s'

en: Device %s wants access to the service '%s'.
xh: Isixhobo u-%s sifuna ukungena kumsbenzi we-'%s'.

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing request for '%s'
xh: Isicelo sokudibana sika-'%s'

en: Bluetooth device
xh: Isixhobo se-Bluetooth

en: Enter PIN
xh: Faka i-PIN

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing confirmation for '%s'
xh: Ukudibanisa izivumelwano zika-'%s'

en: Verify PIN
xh: Ngqina i-PIN

en: Authorization request from '%s'
xh: Isicelo semvume esisuka ku-'%s'

en: Check authorization
xh: Jonga imvume

en: Bluetooth Manager
xh: Umphathi we-Bluetooth

en: Bluetooth Manager applet
xh: Umphathi we-Bluetooth applet

en: Bluetooth: Checking
xh: I-Bluetooth: isajonga

en: Browse files on device...
xh: Khangela iifayile kwisixhobo...

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Quit
xh: Phuma

en: Send files to device...
xh: Thumela iifayile kwisixhobo...

en: Set up new device...
xh: Lungisa isixhobo esitsha...

en: Visible
xh: Iyabonakala

en: _Always grant access
xh: _Soloko ufaka isingeniso

en: _Grant
xh: _Nika

en: _Reject
xh: _Yala

en: _Does not match
xh: I_zidibani

en: _Matches
xh: _Ziyadibana

en: _Show input
xh: _Bonisa igalelo

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Pairing with 'Sony Bluetooth Headset' cancelled
en: Pairing with '%s' cancelled
xh: Indibano ne-'%s' iyekisiwe

en: Please confirm that the PIN displayed on '%s' matches this one.
xh: Nceda uvume i-PIN eboniswe kwi-'%s' iyadibana nale.

en: Please enter the following PIN:
xh: Nceda ufake lePIN elandelayo:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Setting up 'Sony Bluetooth Headset' failed
en: Setting up '%s' failed
xh: Ukulungisela i-'%s' akuhumelelanga

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Connecting to 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Connecting to '%s'...
xh: Idibana kwi-'%s'...

en: Please enter the following PIN on '%s' and press “Enter” on the keyboard:
xh: Nceda ufake i-PIN elandelayo kwi-'%s' kwaye ucinezele u“Faka” kwibhodi enamaqhosha:

en: Please enter the following PIN on '%s':
xh: Nceda ufake lePIN elandelayo PIN '%s':

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Please wait while finishing setup on 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Please wait while finishing setup on device '%s'...
xh: Nceda ulinde ngoku isagqiba ummiselo kwisixhobo i-'%s'...

en: Successfully set up new device '%s'
xh: Uphumelele ekumiseni isixhobo esitsha '%s'

en: '0000' (most headsets, mice and GPS devices)
xh: '0000' (iihediseti, impuku nesixhobo se-GPS)

en: Bluetooth New Device Setup
xh: Umiselo wesixhobo esitsha se-Bluetooth

en: Custom PIN:
xh: Ukulungiselela i-PIN:

en: Device Setup
xh: Ummiselo wesixhobo

en: Device Setup Failed
xh: Ummiselo wesixhobo awuphumelelanga

en: Device search
xh: Ukhangelo lwesixhobo

en: Do not pair
xh: Sukuzidibanisa

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Does not match
xh: Izidibani

en: Finishing New Device Setup
xh: Iyagqiba ummiselo wesixhobo esitsha

note: Translators: this is a PIN with a set value, such as 1111, or 0000
en: Fixed PIN
xh: I-PIN emile

en: Introduction
xh: Intshayelelo

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Matches
xh: Iyadibana

en: PIN Options
xh: Ukukhetha kwi-PIN

en: PIN _options...
xh: U_kwikhetha kwi-PIN...

en: Select the additional services you want to use with your device:
xh: Khetha umimisebenzi eyongezelelweyo ufuna ukuyisebenzisela yona ngesixhobo sakho:

en: Select the device you want to set up
xh: Khetha isixhobo ofuna ukusimisela

en: Setup Completed
xh: Ummiselo ugqityiwe

en: The Bluetooth new device setup will walk you through the process of configuring Bluetooth enabled devices for use with this computer.
xh: Umiselo wesixhobo esitsha sizakukuhambisa kulenkqubo yokudibanisa i-Bluetooth yesixhobo esimisiwe ekusebenzeni kule khompuyutha.

en: The device will need to be within 10 meters of your computer, and be “visible” (sometimes called “discoverable”). Check the device's manual if in doubt.
xh: Isixhobo kuza kufuneka sibekwimithazi eziyi-10 zekhompuyutha, kwaye “ibonakale” (ngamanye amaxesha ibizwa “iyafumaneka”). Jonga imanywali yesixhobo ukuba uyathandabuza.

en: Welcome to the Bluetooth new device setup
xh: Wamkelekile kummiselo wesixhobo esitsha se-Bluetooth

en: _Automatic PIN selection
xh: U_khetho lwe-PIN oluzenzekelayo

en: _Cancel
xh: _Hlaba

en: _Close
xh: Va_la

en: _Restart Setup
xh: _Qalela ukumisela

en: Bluetooth Device Setup
xh: Ummiselo wesixhobo se-Bluetooth

en: Setup Bluetooth devices
xh: Ummiselo wesixhobo se-Bluetooth

en: %'d second | %'d seconds
xh[0]: umzuzwana oyi-%'d
xh[1]: imizuzwana eyi-%'d

en: %'d minute | %'d minutes
xh[0]: umzuzu oyi-%'d
xh[1]: imizuzu eyi-%'d

en: %'d hour | %'d hours
xh[0]: iyure eyi-%'d
xh[1]: iiyure eziyi-%'d

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
xh[0]: kuqikelelo lweyure eyi-%'d
xh[1]: kuqikelelo lweeyure eziyi-%'d

en: File Transfer
xh: Uthutho lwefayili

en: _Retry
xh: _Zama kwakhona

note: translators: This is the heading for the progress dialogue
en: Sending files via Bluetooth
xh: Ukuthumela iifayile usebenzisa i-Bluetooth

en: From:
xh: Isuka:

en: To:
xh: Iya ku:

en: An unknown error occurred
xh: Kwenzekee impazamo engaziwayo

en: Make sure that the remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
xh: Qiniseka ukuba esona sixhobo sisiso silayitiwe kwaye iyamkela indibano ye-Bluetooth

en: Sending %s
xh: Iyathumela ku-%s

en: Sending file %d of %d
xh: Thumela ifayile ku-%d ye-%d

en: Select device to send to
xh: Khetha isixhobo ukusithumela ku

en: _Send
xh: _Thumela

en: Choose files to send
xh: Khetha ifayle oza kuyithumela

en: Select
xh: Khetha

en: Remote device to use
xh: Isixhobo okufuneka sisetyenziswe

en: Remote device's name
xh: Igama lesixhobo sakude esilawulayo

en: Programming error: could not find the device in the list
xh: Ingxaki enkqubeni: ayikwazanga ukufumana isixhobo esikuluhlu

en: OBEX Push file transfer unsupported
xh: I-OBEX dudula udluliselo lwefayile olungaxhaswayo

en: Bluetooth (OBEX Push)
xh: I-Bluetooth (OBEX dudula)

en: Bluetooth Transfer
xh: Uthumela nge-Bluetooth

en: Send files via Bluetooth
xh: Thumela iifayile usebenzisa i-Bluetooth

en: Run in standalone mode
xh: Qhuba kwimeko yokuzimela wedwa

en: Moblin Bluetooth Panel
xh: I-Moblin Bluetooth Panel

en: - Moblin Bluetooth Panel
xh: - I-Moblin Bluetooth Panel

en: %d hour | %d hours
xh[0]: iyure eyi-%d
xh[1]: iiyure eziyi-%d

en: %d minute | %d minutes
xh[0]: umzuzu oyi-%d
xh[1]: imizuzu eyi-%d

en: %d second | %d seconds
xh[0]: umzuzwana oyi-%d
xh[1]: imizuzwana eyi-%d

note: 0 seconds
en: 0 seconds
xh: imizuzwana eli-0

en: Your computer is visible on
    Bluetooth for %s.
xh: Ikhompuyutha yakho iyabonakala kwi
    Bluetooth ye %s.

en: Pairing with %s failed.
xh: Indibano ne-%s ayiphumelelanga.

note: Translators: this is a verb (just like "Connect"), not a noun.
en: Pair
xh: Dibanisa

en: Browse
xh: Khangela

en: Device setup failed
xh: Ummiselo wesixhobo awuphumelelanga

note: Back button
en: Back to devices
xh: Emva kwisixhobo

en: Done
xh: Kugqityiwe

en: Device setup
xh: Ummiselo wesixhobo

en: Settings
xh: Imimiselo

en: Only show:
xh: Bonisa qha:

note: Button for PIN options file
en: PIN options
xh: Ukukhetha kwi-PIN

note: Add new button
en: Add a new device
xh: Fakela isixhobo esitsha

[ctx: Power]
note: Power switch Translators: This string appears next to a toggle switch which controls * enabling/disabling Bluetooth radio's on the device. Akin to the power * switches in the Network UI of Moblin
en: Bluetooth
xh: I-Bluetooth

en: Make visible on Bluetooth
xh: Yenze ibonakale kwi-bluetooth

note: Button for Send file
en: Send file from your computer
xh: Thumela ifayile eskuka kwikhompuyutha yakho

en: Bluetooth Manager Panel
xh: Umphathi we-Bluetooth panel
