gnome-bluetooth - en to fi translation catalogue (92 entries)

en: Confirm Bluetooth PIN
fi: Vahvista Bluetooth-PIN

en: Please confirm the PIN that was entered on “%s”.
fi: Vahvista laitteelle “%s” syötetty PIN.

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Confirm the Bluetooth PIN for “%s”. This can usually be found in the device’s manual.
fi: Vahvista Bluetooth-PIN-koodi laitteelle “%s”. Koodi on yleensä mainittu laitteen ohjekirjassa.

en: Pairing “%s”
fi: Paritetaan “%s”

en: Please confirm that the following PIN matches the one displayed on “%s”.
fi: Vahvista, että seuraava PIN täsmää laitteella “%s” näkyvää PIN-koodia.

en: Bluetooth Pairing Request
fi: Bluetooth-parituspyyntö

en: “%s” wants to pair with this device. Do you want to allow pairing?
fi: “%s” haluaa muodostaa parin tämän laitteen kanssa. Sallitaanko paritus?

en: Confirm Bluetooth Connection
fi: Vahvista Bluetooth-yhteys

en: “%s” wants to connect with this device. Do you want to allow it?
fi: “%s” haluaa muodostaa yhteyden tämän laitteen kanssa. Sallitaanko yhteys?

en: Please enter the following PIN on “%s”.
fi: Syötä seuraava PIN laitteelle “%s”.

en: Please enter the following PIN on “%s”. Then press “Return” on the keyboard.
fi: Syötä seuraava PIN laitteelle “%s” ja paina “Enter”.

en: Please move the joystick of your iCade in the following directions. Then press any of the white buttons.
fi: Liikuta iCaden sauvaohjainta seuraaviin suuntiin. Paina sitten mitä tahansa valkoista painiketta.

en: Allow
fi: Salli

en: Dismiss
fi: Hylkää

note: Cancel button
en: Cancel
fi: Peru

note: OK button
en: Accept
fi: Hyväksy

en: Not Set Up
fi: Ei asetuksia tehtynä

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

note: translators: first %s is the name of the computer, for example: * Visible as “Bastien Nocera’s Computer” followed by the * location of the Downloads folder.
en: Visible as “%s” and available for Bluetooth file transfers. Transferred files are placed in the <a href="%s">Downloads</a> folder.
fi: Näkyvissä nimellä “%s” ja käytettävissä Bluetooth-tiedostosiirtoihin. Siirretyt tiedostot sijoitetaan <a href="%s">Lataukset</a>-kansioon.

en: If you remove the device, you will have to set it up again before next use.
fi: Jos poistat laitteen, sinun tulee määrittää sen asetukset uudelleen ennen seuraavaa käyttökertaa.

en: Remove “%s” from the list of devices?
fi: Poistetaanko “%s” laiteluettelosta?

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Remove
fi: _Poista

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received “%s” via Bluetooth
fi: Vastaanotettiin tiedosto “%s” Bluetoothin kautta

en: You received a file
fi: Vastaanotit tiedoston

en: Open File
fi: Avaa tiedosto

en: Open Containing Folder
fi: Avaa sisältävä kansio

en: File reception complete
fi: Tiedoston vastaanotto valmistui

en: Bluetooth file transfer from %s
fi: Bluetooth-tiedostonsiirto lähteestä %s

en: Decline
fi: Kieltäydy

en: Phone
fi: Puhelin

en: Modem
fi: Modeemi

en: Computer
fi: Tietokone

en: Network
fi: Verkko

note: translators: a hands-free headset, a combination of a single speaker with a microphone
en: Headset
fi: Kuulokemikrofoni

en: Headphones
fi: Kuulokkeet

en: Audio device
fi: Äänilaite

en: Keyboard
fi: Näppäimistö

en: Mouse
fi: Hiiri

en: Camera
fi: Kamera

en: Printer
fi: Tulostin

en: Joypad
fi: Peliohjain

en: Tablet
fi: Piirtopöytä

en: Video device
fi: Videolaite

en: Remote control
fi: Kaukosäädin

en: Scanner
fi: Kuvanlukija

en: Display
fi: Näyttö

en: Wearable
fi: Puettava

en: Toy
fi: Lelu

en: Speakers
fi: Kaiuttimet

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: _Connection
fi: _Yhteys

en: Paired
fi: Paritettu

en: Type
fi: Tyyppi

en: Address
fi: Osoite

en: _Mouse & Touchpad Settings
fi: _Hiiren ja kosketuslevyn asetukset

en: _Sound Settings
fi: _Ääniasetukset

en: _Keyboard Settings
fi: _Näppäimistöasetukset

en: Send _Files…
fi: Lähetä _tiedostoja…

en: _Forget Device…
fi: _Unohda laite…

en: Devices
fi: Laitteet

en: Searching for devices…
fi: Etsitään laitteita…

en: Bluetooth Transfer
fi: Bluetooth-siirto

en: Send files via Bluetooth
fi: Lähetä tiedostoja Bluetoothilla

en: An unknown error occurred
fi: Tapahtui tuntematon virhe

en: Make sure that the remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
fi: Varmista, että etälaite on kytketty päälle ja hyväksyy Bluetooth-yhteyksiä

en: %'d second | %'d seconds
fi[0]: %'d sekunti
fi[1]: %'d sekuntia

en: %'d minute | %'d minutes
fi[0]: %'d minuutti
fi[1]: %'d minuuttia

en: %'d hour | %'d hours
fi[0]: %'d tunti
fi[1]: %'d tuntia

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
fi[0]: noin %'d tunti
fi[1]: noin %'d tuntia

en: Connecting…
fi: Yhdistetään…

en: Bluetooth File Transfer
fi: Bluetooth-tiedostonsiirto

en: _Retry
fi: Y_ritä uudelleen

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Sending %s
fi: Lähetetään %s

en: Sending file %d of %d
fi: Lähetetään tiedostoa %d/%d

en: %d kB/s
fi: %d kt/s

en: %d B/s
fi: %d t/s

en: %u transfer complete | %u transfers complete
fi[0]: %u siirto valmis
fi[1]: %u siirtoa valmiina

en: _Close
fi: _Sulje

en: There was an error
fi: Tapahtui virhe

en: Choose files to send
fi: Valitse lähetettävät tiedostot

en: Select
fi: Valitse

en: Remote device to use
fi: Käytettävä etälaite

en: ADDRESS
fi: OSOITE

en: Remote device’s name
fi: Etälaitteen nimi

en: NAME
fi: NIMI
