gnome-bluetooth 3.38.x - en to nb translation catalogue (102 entries)

en: Click to select device…
nb: Klikk for å velge enhet …

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: Unknown
nb: Ukjent

en: No adapters available
nb: Ingen enheter tilgjengelig

en: Searching for devices…
nb: Søker etter enheter …

en: Device
nb: Enhet

en: Devices
nb: Enheter

en: All categories
nb: Alle kategorier

en: Paired
nb: Koblet sammen

en: Trusted
nb: I tillitsforhold

en: Not paired or trusted
nb: Ikke koblet sammen eller i tillitsforhold

en: Paired or trusted
nb: Koblet sammen eller i tillitsforhold

note: This is the title of the filter section of the Bluetooth device chooser. * It used to say Show Only Bluetooth Devices With...
en: Show:
nb: Vis:

note: The device category filter
en: Device _category:
nb: Enhets_kategori:

en: Select the device category to filter
nb: Velg enhetskategori som skal filtreres

note: The device type filter
en: Device _type:
nb: _Type enhet:

en: Select the device type to filter
nb: Velg enhetstype som skal filtreres

en: Input devices (mice, keyboards, etc.)
nb: Inndataenheter (mus, tastatur, etc.)

en: Headphones, headsets and other audio devices
nb: Hodetelefoner og andre lydenheter

en: Confirm Bluetooth PIN
nb: Bekreft PIN for Bluetooth

en: Please confirm the PIN that was entered on “%s”.
nb: Vennligst bekreft PIN-koden som ble skrevet inn på «%s».

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm the Bluetooth PIN for “%s”. This can usually be found in the device’s manual.
nb: Bekreft Bluetooth-PIN for «%s». Denne finnes vanligvis i dokumentasjonen for enheten.

en: Pairing “%s”
nb: Kobler sammen med «%s»

en: Please confirm that the following PIN matches the one displayed on “%s”.
nb: Vennligst bekreft at følgende PIN er lik den som vises på «%s».

en: Bluetooth Pairing Request
nb: Forespørsel om Bluetooth-sammenkobling

en: “%s” wants to pair with this device. Do you want to allow pairing?
nb: «%s» ønsker å koble sammen med denne enheten. Vil du tillate sammenkobling?

en: Confirm Bluetooth Connection
nb: Bekreft Bluetooth-tilkobling

en: “%s” wants to connect with this device. Do you want to allow it?
nb: «%s» ønsker å koble til denne enheten. Vil du tillate dette?

en: Please enter the following PIN on “%s”.
nb: Vennligst oppgi følgende PIN på «%s».

en: Please enter the following PIN on “%s”. Then press “Return” on the keyboard.
nb: Vennligst oppgi følgende PIN på «%s» og trykk «linjeskift» på tastaturet.

en: Please move the joystick of your iCade in the following directions. Then press any of the white buttons.
nb: Vennligst beveg styrepinnen på din iCade i følgende retninger. Trykk så på en av de hvite knappene.

en: Allow
nb: Tillat

en: Dismiss
nb: Avvis

note: Cancel button
en: Cancel
nb: Avbryt

note: OK button
en: Accept
nb: Godta

en: Not Set Up
nb: Ikke satt opp

en: Connected
nb: Koblet til

en: Disconnected
nb: Koblet fra

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

note: translators: first %s is the name of the computer, for example: * Visible as “Bastien Nocera’s Computer” followed by the * location of the Downloads folder.
en: Visible as “%s” and available for Bluetooth file transfers. Transferred files are placed in the <a href="%s">Downloads</a> folder.
nb: Synlig som «%s» og tilgjengelig for filoverføringer via Bluetooth. Overførte filer plasseres i mappen <a href="%s">Nedlastinger</a>.

en: Remove “%s” from the list of devices?
nb: Fjern «%s» fra enhetslisten?

en: If you remove the device, you will have to set it up again before next use.
nb: Hvis du fjerner enheten vil du måtte konfigurere den igjen før du bruker den på nytt.

en: _Remove
nb: Fje_rn

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received “%s” via Bluetooth
nb: Du mottok «%s» via Bluetooth

en: You received a file
nb: Du mottok en fil

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Open Containing Folder
nb: Åpne innholdsmappe

en: File reception complete
nb: Mottak av fil fullført

en: Bluetooth file transfer from %s
nb: Bluetooth-filoverføring fra %s

en: Decline
nb: Avslå

en: Phone
nb: Telefon

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Network
nb: Nettverk

note: translators: a hands-free headset, a combination of a single speaker with a microphone
en: Headset
nb: Hodetelefon

en: Headphones
nb: Hodetelefoner

en: Audio device
nb: Lydenhet

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Mouse
nb: Mus

en: Camera
nb: Kamera

en: Printer
nb: Skriver

en: Video device
nb: Videoenhet

en: Remote control
nb: Fjernkontroll

en: Scanner
nb: Skanner

en: Display
nb: Skjerm

en: Wearable
nb: Bærbar

en: Toy
nb: Leketøy

en: All types
nb: Alle typer

en: Connection
nb: Tilkobling

en: Address
nb: Adresse

en: _Mouse & Touchpad Settings
nb: Innstillinger for _mus og pekeplate

en: _Sound Settings
nb: Innstillinger for _lyd

en: _Keyboard Settings
nb: Innstillinger for _tastatur

en: Send _Files…
nb: Send _filer …

en: _Remove Device
nb: Fje_rn enhet

en: Bluetooth Transfer
nb: Bluetooth-overføring

en: Send files via Bluetooth
nb: Send filer via Bluetooth

en: An unknown error occurred
nb: En ukjent feil oppsto

en: Make sure that the remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
nb: Sjekk at den eksterne enheten er slått på og at den godtar tilkobling med Bluetooth

en: %'d second | %'d seconds
nb[0]: %'d sekund
nb[1]: %'d sekunder

en: %'d minute | %'d minutes
nb[0]: %'d minutt
nb[1]: %'d minutter

en: %'d hour | %'d hours
nb[0]: %'d time
nb[1]: %'d timer

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
nb[0]: omtrent %'d time
nb[1]: omtrent %'d timer

en: Connecting…
nb: Kobler til …

en: Bluetooth File Transfer
nb: Bluetooth-filoverføring

en: _Retry
nb: P_røv igjen

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Sending %s
nb: Sender %s

en: Sending file %d of %d
nb: Sender fil %d av %d

en: %u transfer complete | %u transfers complete
nb[0]: %u overføring fullført
nb[1]: %u overføringer fullført

en: _Close
nb: _Lukk

en: There was an error
nb: En feil oppsto

en: Select device to send to
nb: Velg enhet å sende til

en: Choose files to send
nb: Velg filer som skal sendes

en: Select
nb: Velg

en: Remote device to use
nb: Ekstern enhet som skal brukes

en: ADDRESS
nb: ADRESSE

en: Remote device’s name
nb: Navn på ekstern enhet

en: NAME
nb: NAVN

en: [FILE…]
nb: [FIL …]
