gnome-documents master - en to ca translation catalogue (140 entries)

en: Books
ca: Llibres

en: An e-book manager application for GNOME
ca: Una aplicació per a gestionar llibres electrònics al GNOME

en: A simple application to access and organize your e-books on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with e-books.
ca: Un programa simple per a accedir i organitzar els llibres electrònics al GNOME. Està pensat per a ser un substitut simple i elegant d'un gestor de fitxers per als llibres electrònics.

en: It lets you:
ca: Us permet:

en: View recent e-books
ca: Visualitza els llibres electrònics recents

en: Search through e-books
ca: Cerqueu als llibres

en: View e-books (ePubs and comics) fullscreen
ca: Visualitzeu els llibres electrònics (ePubs i còmics) a pantalla completa

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Access, manage and share books
ca: Accediu, gestioneu i compartiu llibres electrònics

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Books;Comics;ePub;PDF;
ca: Llibres;Còmics;ePub;PDF;

en: View as
ca: Visualitza com a

en: View as type
ca: Visualitza com a tipus

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Sort by type
ca: Ordena per tipus

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada).

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y).
ca: Posició de la finestra (x i y).

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state
ca: Estat maximitzat de la finestra

en: Night mode
ca: Mode nocturn

en: Whether the application is in night mode.
ca: Si l'aplicació està en mode nocturn.

en: Night Mode
ca: Mode nocturn

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About Books
ca: Quant al Llibres

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
ca: Imprimiu el document actual

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Ves enrere

[ctx: shortcut window]
en: Preview
ca: Previsualització

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Amplia

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Redueix

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark the current page
ca: Afegeix la pàgina actual a les adreces d'interès

[ctx: shortcut window]
en: Open places and bookmarks dialog
ca: Obre el diàleg d'adreces d'interès i llocs

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
ca: Gira en sentit antihorari

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
ca: Gira en sentit horari

[ctx: shortcut window]
en: Next occurrence of the search string
ca: Coincidència següent de la cadena de cerca

[ctx: shortcut window]
en: Previous occurrence of the search string
ca: Coincidència prèvia de la cadena de cerca

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
ca: Mode presentació

[ctx: shortcut window]
en: Open action menu
ca: Obre el menú «acció»

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Enter a name for your first collection
ca: Introduïu un nom per la vostra primera col·lecció

en: New Collection…
ca: Col·lecció nova...

en: Add
ca: Addició

en: Collections
ca: Col·leccions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Done
ca: Fet

en: _Copy
ca: _Copia

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
ca: Obre

en: Edit
ca: Edita

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Present
ca: Presentació

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Rotate ↶
ca: Gira ↶

en: Rotate ↷
ca: Gira ↷

en: Properties
ca: Propietats

en: Select All
ca: Selecciona'ls tots

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: View items as a grid of icons
ca: Visualitza els elements com una graella d'icones

en: View items as a list
ca: Visualitza els elements com una llista

en: Sort
ca: Ordena

en: Author
ca: Autor

en: Date
ca: Data

en: Name
ca: Nom

en: Show the version of the program
ca: Mostra la versió del programa

en: Failed to print document
ca: No es pot imprimir el document

en: Collection
ca: Col·lecció

en: You are using a preview of Books. Full viewing capabilities are coming soon!
ca: Esteu utilitzant el previsualitzador del Llibres. Les funcionalitats completes de visualització estaran aviat disponibles

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
ca: No s'ha pogut carregar «%s»

en: chapter %s of %s
ca: capítol %s de %s

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Bookmark this page
ca: Afegeix la pàgina a les adreces d'interès

en: Page %u of %u
ca: Pàgina %u de %u

en: Unable to load the document
ca: No es pot carregar el document

note: Translators: %s is the number of the page, already formatted * as a string, for example "Page 5".
en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: No bookmarks
ca: No hi ha cap adreça d'interès definida

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: No table of contents
ca: No hi ha cap taula de continguts

en: Contents
ca: Continguts

en: An e-books manager application
ca: Una aplicació per a gestionar llibres electrònics

[ctx: menu button tooltip]
en: Menu
ca: Menú

[ctx: toolbar button tooltip]
en: Search
ca: Cerca

en: Back
ca: Enrere

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name
en: “%s” deleted
ca: «%s» suprimit

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d is the count
en: %d item deleted | %d items deleted
ca[0]: S'ha suprimit %d l'element
ca[1]: S'han suprimit %d elements

en: Undo
ca: Desfés

en: Printing “%s”: %s
ca: S'està imprimint «%s»: %s

en: Your documents are being indexed
ca: S'estan indexant els documents

en: Some documents might not be available during this process
ca: Alguns documents no estaran disponibles mentre duri aquest procés

en: No collections found
ca: No s'ha trobat cap col·lecció

en: No books found
ca: No s'ha trobat cap llibre

en: Try a different search
ca: Intenta una cerca diferent

en: You can create collections from the Books view
ca: Podeu crear col·leccions a partir de les vistes dels llibres

note: translators: %s is the location of the Documents folder.
en: Books from your <a href="%s">Documents</a> folder will appear here
ca: Els llibres de la carpeta <a href="%s">Documents</a> apareixeran aquí

note: Translators: this is the menu to change view settings
en: View Menu
ca: Mostra el menú

en: Click on items to select them
ca: Feu clic als elements per a seleccionar-los

en: %d selected | %d selected
ca[0]: %d seleccionat
ca[1]: %d seleccionats

en: Select Items
ca: Selecciona els elements

en: Yesterday
ca: Ahir

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: Last week
ca: Darrera setmana

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: Fa %d setmana
ca[1]: Fa %d setmanes

en: Last month
ca: Darrer mes

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: Fa %d mes
ca[1]: Fa %d mesos

en: Last year
ca: Darrer any

en: %d year ago | %d years ago
ca[0]: Fa %d any
ca[1]: Fa %d anys

en: Password Required
ca: Requereix una contrasenya

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: Document %s is locked and requires a password to be opened.
ca: S'ha blocat el document %s i cal una contrasenya per a obrir-lo.

en: _Password
ca: Contrase_nya

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
ca: Obre amb %s

en: Find Previous
ca: Cerca l'anterior

en: Find Next
ca: Cerca el següent

[ctx: Document Title]
note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog
en: Title
ca: Títol

[ctx: Document Author]
note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog
en: Author
ca: Autor

note: Source item
en: Source
ca: Origen

note: Date Modified item
en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date Created
ca: Data de creació

[ctx: Document Type]
note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog
en: Type
ca: Tipus

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (e-Books, Comics, ...)
en: Type
ca: Tipus

note: Translators: this refers to documents
en: All
ca: Tot

en: e-Books
ca: Llibres electrònics

en: Comics
ca: Còmics

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title", "Author", and "Content" as in "Match All", "Match Title", "Match Author", and "Match Content"
en: Match
ca: Coincidència

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
ca: Títol

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
ca: Autor

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Content" refers to "Match Content" when searching
en: Content
ca: Contingut

en: Sources
ca: Orígens

en: Rename…
ca: Canvia el nom...

en: Delete
ca: Suprimeix

en: “%s” removed
ca: «%s» suprimit

en: Rename
ca: Canvia el nom

[ctx: Dialog Title]
note: Translators: "Collections" refers to documents in this context
en: Collections
ca: Col·leccions

en: Unable to fetch the list of documents
ca: No es pot obtenir el llistat de documents
