gnome-documents master - en to gl translation catalogue (140 entries)

en: Books
gl: Libros

en: An e-book manager application for GNOME
gl: Unha aplicación para xestionar libros dixitais para GNOME

en: A simple application to access and organize your e-books on GNOME. It is meant to be a simple and elegant replacement for using a file manager to deal with e-books.
gl: Unha aplicación doada para acceder, organizar e compartir os seus documentos en GNOME. Está pensado para que sexa unha alternativa simple e elegante ao uso do explorador de ficheiros para xestionar os seus libros dixitais.

en: It lets you:
gl: Permítelle:

en: View recent e-books
gl: Ver os libros dixitais recentes

en: Search through e-books
gl: Buscar entre os libros dixitais

en: View e-books (ePubs and comics) fullscreen
gl: Ver os libros dixitais (ePubs e bandas deseñadas) a pantalla completa

en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: Access, manage and share books
gl: Acceder, xestionar e compartir libros

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Books;Comics;ePub;PDF;
gl: Libros;Banda deseñada;ePub;PDF;

en: View as
gl: Ver como

en: View as type
gl: Ver como tipo

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Sort by type
gl: Ordenar por tipo

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: Window size (width and height).
gl: Tamaño da xanela (ancho e alto).

en: Window position
gl: Posición da xanela

en: Window position (x and y).
gl: Posición da xanela (x e y).

en: Window maximized
gl: Xanela maximizada

en: Window maximized state
gl: Estado de xanela maximizada

en: Night mode
gl: Modo noite

en: Whether the application is in night mode.
gl: Indica se a aplicación está en modo noite.

en: Night Mode
gl: Modo noite

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Help
gl: Axuda

en: About Books
gl: Sobre Libros

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Show help
gl: Mostrar a axuda

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
gl: Imprimir o documento actual

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
gl: Navegación

[ctx: shortcut window]
en: Go back
gl: Ir atrás

[ctx: shortcut window]
en: Preview
gl: Previsualizar

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
gl: Ampliar

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
gl: Afastar

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark the current page
gl: Marcar a páxina actual

[ctx: shortcut window]
en: Open places and bookmarks dialog
gl: Abre o diálogo de lugares e marcadores

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado ao portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
gl: Rotar en sentido antihorario

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
gl: Rotar no sentido do reloxo

[ctx: shortcut window]
en: Next occurrence of the search string
gl: Seguinte ocorrencia da cadea de busca

[ctx: shortcut window]
en: Previous occurrence of the search string
gl: Anterior ocorrencia da cadea de busca

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
gl: Modo de presentación

[ctx: shortcut window]
en: Open action menu
gl: Abrir menú de acción

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Enter a name for your first collection
gl: Escriba un nome para a súa primeira colección

en: New Collection…
gl: Nova colección…

en: Add
gl: Engadir

en: Collections
gl: Coleccións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Done
gl: Feito

en: _Copy
gl: _Copiar

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
gl: Abrir

en: Edit
gl: Editar

en: Print…
gl: Imprimir…

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Present
gl: Presentación

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Rotate ↶
gl: Rotar ↶

en: Rotate ↷
gl: Rotar ↷

en: Properties
gl: Propiedades

en: Select All
gl: Seleccionar todos

en: Select None
gl: Deseleccionar todos

en: View items as a grid of icons
gl: Ver elementos como unha grade de iconas

en: View items as a list
gl: Ver elementos como unha lista

en: Sort
gl: Ordenar

en: Author
gl: Autor

en: Date
gl: Data

en: Name
gl: Nome

en: Show the version of the program
gl: Mostra a versión dun programa

en: Failed to print document
gl: Non foi posíbel imprimir o documento

note: Translators: this refers to local documents
en: Local
gl: Locais

en: Collection
gl: Colección

en: You are using a preview of Books. Full viewing capabilities are coming soon!
gl: Está usando unha versión preliminar de Libros. As capacidades de visualización completas chegarán pronto!

note: Translators: %s is the title of a document
en: Oops! Unable to load “%s”
gl: Oops! Non foi posíbel cargar «%s»

en: chapter %s of %s
gl: capítulo %s de %s

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Bookmark this page
gl: Marcar esta páxina

en: Page %u of %u
gl: Páxina %u de %u

en: Unable to load the document
gl: Non foi posíbel cargar o documento

note: Translators: %s is the number of the page, already formatted * as a string, for example "Page 5".
en: Page %s
gl: Páxina %s

en: No bookmarks
gl: Non hai marcadores

en: Loading…
gl: Cargando…

en: No table of contents
gl: Non hai táboa de contidos

en: Contents
gl: Contidos

en: An e-books manager application
gl: Unha aplicación para xestionar libros dixitais

[ctx: menu button tooltip]
en: Menu
gl: Menú

[ctx: toolbar button tooltip]
en: Search
gl: Buscar

en: Back
gl: Atrás

note: Translators: only one item has been deleted and %s is its name
en: “%s” deleted
gl: “%s” eliminado

note: Translators: one or more items might have been deleted, and %d is the count
en: %d item deleted | %d items deleted
gl[0]: %d elemento eliminado
gl[1]: %d elementos eliminados

en: Undo
gl: Desfacer

en: Printing “%s”: %s
gl: Imprimindo «%s»: %s

en: No collections found
gl: Non se atoparon coleccións

en: No books found
gl: Non se atoparon libros

en: Try a different search
gl: Tente unha busca diferente

en: You can create collections from the Books view
gl: Pode crear coleccións desde a vista de Libros

note: translators: %s is the location of the Documents folder.
en: Books from your <a href="%s">Documents</a> folder will appear here
gl: Os libros do seu cartafol <a href="%s">Documentos</a> aparecerán aquí

note: Translators: this is the menu to change view settings
en: View Menu
gl: Menú Ver

en: Click on items to select them
gl: Prema nos elementos para seleccionalos

en: %d selected | %d selected
gl[0]: %d seleccionado
gl[1]: %d seleccionados

en: Select Items
gl: Seleccionar elementos

en: Yesterday
gl: Onte

en: %d day ago | %d days ago
gl[0]: fai %d día
gl[1]: fai %d días

en: Last week
gl: Última semana

en: %d week ago | %d weeks ago
gl[0]: fai %d semana
gl[1]: fai %d semanas

en: Last month
gl: Último mes

en: %d month ago | %d months ago
gl[0]: fai %d mes
gl[1]: fai %d meses

en: Last year
gl: Último ano

en: %d year ago | %d years ago
gl[0]: fai %d ano
gl[1]: fai %d anos

en: Password Required
gl: Requírese un contrasinal

en: _Unlock
gl: _Desbloquear

en: Document %s is locked and requires a password to be opened.
gl: O documento «%s» está bloqueado e require un contrasinal para abrilo.

en: _Password
gl: _Contrasinal

note: Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
gl: Abrir con %s

en: Find Previous
gl: Buscar anterior

en: Find Next
gl: Buscar seguinte

[ctx: Document Title]
note: Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog
en: Title
gl: Título

[ctx: Document Author]
note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog
en: Author
gl: Autor

note: Source item
en: Source
gl: Fonte

note: Date Modified item
en: Date Modified
gl: Data de modificación

en: Date Created
gl: Data de creación

[ctx: Document Type]
note: Document type item Translators: "Type" is the label next to the document type (PDF, spreadsheet, ...) in the properties dialog
en: Type
gl: Tipo

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Type" refers to a search filter on the document type (e-Books, Comics, ...)
en: Type
gl: Tipo

note: Translators: this refers to documents
en: All
gl: Todos

en: e-Books
gl: Libros dixitais

en: Comics
gl: Bandas deseñadas

note: Translators: this is a verb that refers to "All", "Title", "Author", and "Content" as in "Match All", "Match Title", "Match Author", and "Match Content"
en: Match
gl: Coincidir

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
gl: Título

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
gl: Autor

[ctx: Search Filter]
note: Translators: "Content" refers to "Match Content" when searching
en: Content
gl: Contido

en: Sources
gl: Fontes

en: Rename…
gl: Renomear…

en: Delete
gl: Eliminar

en: “%s” removed
gl: “%s” eliminado

en: Rename
gl: Renomear

[ctx: Dialog Title]
note: Translators: "Collections" refers to documents in this context
en: Collections
gl: Coleccións

en: Unable to fetch the list of documents
gl: Non foi posíbel obter a lista de documentos
