gnome-boxes gnome-3-28 - en to gl translation catalogue (71 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Enable 3D Acceleration for your box.
gl: Activar á aceleración 3D para a súa caixa.

note: (itstool) path: page/title
en: 3D Acceleration
gl: Aceleración 3D

note: (itstool) path: media/span
en: settings
gl: preferencias

note: (itstool) path: page/title
en: Back up or move a box
gl: Respaldar e mover a súa caixa

note: (itstool) path: item/p
en: In a terminal window, type
gl: Unha xanela de terminal escriba

note: (itstool) path: item/code
en: virsh dumpxml Name &gt; Name.xml
gl: virsh dumpxml Nome &gt; Nome.xml

note: (itstool) path: section/title
en: Restore a box
gl: Restaurar unha caixa

note: (itstool) path: item/p
en: Exit <app>Boxes</app>.
gl: Saír de <app>Caixas</app>.

note: (itstool) path: item/code
en: virsh define Name.xml
gl: virsh define Nome.xml

note: (itstool) path: item/p
en: where <cmd>Name</cmd> is the domain of your box.
gl: onde <cmd>Nome</cmd> é o dominio da súa caixa.

note: (itstool) path: item/p
en: Launch <app>Boxes</app>.
gl: Iniciar <app>Caixas</app>.

note: (itstool) path: page/title
en: Create a box
gl: Crear unha caixa

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Create</gui>.
gl: Prema <gui style="button">Crear</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Delete a box
gl: Eliminar unha caixa

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Boxes
gl: Caixas

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Boxes
gl: Caixas

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Boxes
gl: Caixas

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> Boxes
gl: <_:media-1/> Caixas

note: (itstool) path: section/title
en: Getting started
gl: Primeiros pasos

note: (itstool) path: section/title
en: Using Boxes
gl: USando Caixas

note: (itstool) path: section/title
en: Preferences
gl: Preferencias

note: (itstool) path: section/title
en: Snapshots
gl: Instantáneas

note: (itstool) path: section/title
en: Questions
gl: Preguntas

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced topics
gl: Asuntos avanzados

note: (itstool) path: page/title
en: Install guest tools
gl: Instalar as ferramentas de convidado

note: (itstool) path: info/desc
en: Get around the application.
gl: Unha volta pola aplicación.

note: (itstool) path: page/title
en: The Boxes interface
gl: A interface de Caixas

note: (itstool) path: section/title
en: Collection view
gl: A vista de colección

note: (itstool) path: section/title
en: The assistant
gl: O asistente

note: (itstool) path: section/title
en: Preferences view
gl: Ver as propiedades

note: (itstool) path: section/title
en: The Resources tab
gl: A lapela de recursos

note: (itstool) path: section/title
en: The Snapshots tab
gl: A lapela de Instantáneas

note: (itstool) path: item/p
en: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Alt</key><key>Backspace</key></keyseq>
gl: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Alt</key><key>Retroceso</key></keyseq>

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License
gl: Licenza Creative Commons Atribución-Compartir Igual 3.0 non portada

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
gl: O traballo está licenciado baixo a <_:link-1/>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Specify RAM and maximum disk allocation.
gl: Especificar a RAM e a reserva de disco máximo.

note: (itstool) path: page/title
en: Adjust the system requirements of a box
gl: Axuste os requerementos do sistema dunha caixa

note: (itstool) path: info/desc
en: Diagnose problems with your box using the log file.
gl: Diagnosticar os problemas coa súa caixa usando o ficheiro de rexistro.

note: (itstool) path: page/title
en: View the troubleshooting log of a box
gl: Ver o rexistro de resolución d eproblemas dunha caixa

note: (itstool) path: info/desc
en: Quickly access a box by name.
gl: Acceder rapidamente a unha caixa polo nome.

note: (itstool) path: page/title
en: Search for a box
gl: Buscar por unha caixa

note: (itstool) path: page/p
en: Press <key>Esc</key> to dismiss the search.
gl: Prema <key>Esc</key> para cancelar a busca

note: (itstool) path: info/desc
en: Share folders between host and guest.
gl: Compartir cartafoles entre o anfitrión e o convidado.

note: (itstool) path: page/title
en: Shared Folders
gl: Compartir cartafoles

note: (itstool) path: info/desc
en: Shut down a box that has stopped working.
gl: Apagar unha caixa que parou de traballar.

note: (itstool) path: page/title
en: Force a box to shut down
gl: Forzar o apagado dunha caixa

note: (itstool) path: info/desc
en: Save the state of a box for later use.
gl: Gardar o estado dunha caixa para usar despois.

note: (itstool) path: page/title
en: Create a snapshot
gl: Crear unha instantánea

note: (itstool) path: page/title
en: Delete a snapshot
gl: Eliminar unha instantánea

note: (itstool) path: info/desc
en: Give the snapshot a meaningful name.
gl: Darlle a unha instantánea un nome con sentido.

note: (itstool) path: page/title
en: Rename a snapshot
gl: Renomear unha instantánea

note: (itstool) path: page/p
en: By default, a snapshot is given a generic name based on the timestamp, like:
gl: Por omisión, unha instantánea recibe un nome xenerico baseado na marca de tempo, compo por exemplo:

note: (itstool) path: page/p
en: You may want to change the name to something more meaningful, such as:
gl: Pode querer cambiar o nome a algo con máis sentido, como por exemplo:

note: (itstool) path: page/p
en: <file>Fedora_22_with_jhbuild</file> or <file>Windows 7 plus GTK+ 3.6.4</file>.
gl: <file>Fedora_22_with_jhbuild</file> ou <file>Windows 7 con GTK+ 3.6.4</file>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Change back to the state of a saved snapshot.
gl: Volver ao estado dunha instantánea gardada.

note: (itstool) path: page/title
en: Revert the state of a box
gl: Reverter o estado dunha caixa

note: (itstool) path: item/p
en: From the list, select the snapshot to which you want to revert.
gl: Desde a lista, seleccione a instantánea á que quere reverter.

note: (itstool) path: page/title
en: What is the technology used by Boxes?
gl: Que tecnoloxía usa Caixas?

note: (itstool) path: section/title
en: QEMU with KVM
gl: QEMU con KVM

note: (itstool) path: item/p
en: 20 GB of maximum storage space.
gl: 20 GB de espazo de almacenamento máximo.

note: (itstool) path: item/p
en: 500 MB of RAM.
gl: 500 MB de RAM.

note: (itstool) path: info/desc
en: Allow your box to access a USB device.
gl: Permitirlle á súa caixa acceder a un dispositivo USB.

note: (itstool) path: page/title
en: USB Redirection
gl: Redirección de USB

note: (itstool) path: steps/title
en: To enable host USB devices in a box:
gl: Para activar os dispositivos USB do anfitrión nunha caixa:

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure the box is running.
gl: Asegúrese que a caixa está en execución.

note: (itstool) path: page/title
en: Using processor hardware virtualization
gl: USar a virtualización hardware do procesador

note: (itstool) path: page/p
en: To enable Virtualization on your system:
gl: Para activar a Virtualización no seu sistema:

note: (itstool) path: item/p
en: Reboot and again open <gui>BIOS</gui>
gl: Reinicie e abra de novo a <gui>BIOS</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Save and Exit</gui>
gl: <gui>Gardar e saír</gui>

note: (itstool) path: page/title
en: What is a virtual machine?
gl: Que é unha máquina virtual?

note: (itstool) path: page/title
en: Why do I need a virtual machine?
gl: Porque preciso unha máquina virtual?
