gnome-boxes master - en to ca translation catalogue (255 entries)

en: GNOME Boxes
ca: Màquines del GNOME

en: Simple remote and virtual machines
ca: Sistemes remots o màquines virtuals de forma senzilla

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems. Unlike some other virtual machine management software, Boxes is targeted towards typical desktop end-users. For this reason, Boxes will not provide many advanced options to tweak virtual machines. Instead Boxes will focus on getting things working out of the box with very little input from user.
ca: Un programa senzill del GNOME 3 per accedir a sistemes virtuals o remots. A diferència d'altres programaris de gestió de màquines virtuals, el Màquines està adreçat al típic usuari d'escriptori. Per esta raó, el Màquines no proporciona gaires opcions avançades per parametritzar les màquines virtuals. En canvi, el Màquines se centra en què les coses funcionen sense gaires problemes, ni massa intervenció de l'usuari.

en: You want to install Boxes if you just want a very safe and easy way to try out new operating systems or new (potentially unstable) versions of your favorite operating system(s), or need to connect to a remote machine (for example, in your office).
ca: Voleu instal·lar el Màquines del GNOME si voleu un sistema fàcil i segur de provar nous sistemes operatius o noves (i potencialment inestables) versions del vostre sistema operatiu preferit, o vos cal connectar-vos a una màquina remota (per exemple, de la vostra faena).

en: Boxes
ca: Màquines

en: Virtual machine viewer/manager
ca: Gestor i visualitzador de màquines virtuals

en: View and use virtual machines
ca: Visualitzeu i utilitzeu màquines virtuals

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
ca: màquina virtual;vm;

en: Collections
ca: Col·leccions

en: The list of boxes collections
ca: La llista de totes les col·leccions de màquines

en: [ 'Work', 'Research', 'Gaming' ]
ca: [ 'Faena', 'Recerca', 'Jocs' ]

en: Screenshot interval
ca: Interval de captura

en: The interval in seconds between screenshot updates
ca: L'interval en segons entre actualitzacions de captures

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height)
ca: Mida de la finestra (amplària i alçària)

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y)
ca: Posició de la finestra (x i y)

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state
ca: Estat de la finestra maximitzada

en: Shared folders
ca: Carpetes compartides

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
ca: Matriu de variables dels noms de les carpetes compartides i l’assignació de camins

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: Sign In
ca: Entra

note: Translators: this is a switch to show all boxes in main view.
en: All
ca: Totes

note: Translators: this is a switch to show only remote boxes in main view.
en: Remote
ca: Remot

en: _New
ca: _Nova

en: Back
ca: Arrere

en: Select Items
ca: Selecciona els elements

en: List view
ca: Vista de llista

en: Grid view
ca: Vista de graella

en: Search
ca: Busca

en: Actions
ca: Accions

en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: State of the art virtualization
ca: L'últim crit en virtualització

en: Boxes can be virtual or remote machines.
ca: Les màquines poden ser virtuals o remotes.

en: Just hit the <b>New</b> button to create your first one.
ca: Només cal que premeu el botó <b>Nova</b> per crear-ne la primera.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ca: Vista general

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Create a new box
ca: Crea una màquina nova

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Busca

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
ca: Tanca finestra/Ix

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
ca: Creació de màquines i propietats

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
ca: Canvia a la pàgina següent

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
ca: Canvia a la pàgina anterior

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
ca: Visualització de la màquina

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
ca: Captura o allibera el teclat

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
ca: Torna a la visió general

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
ca: Pantalla completa/Torna a pantalla normal

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About
ca: Quant a

en: Quit
ca: Ix

en: Troubleshooting Log
ca: Registre de problemes

en: _Copy to Clipboard
ca: _Copia-ho al porta-retalls

en: Select a device or ISO file
ca: Seleccioneu un dispositiu o un fitxer ISO

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obri

en: _Favorite
ca: _Favorit

en: P_ause
ca: P_ausa

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Running
ca: Selecciona les que estan en execució

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: Local Folder
ca: Carpeta local

en: Name
ca: Nom

en: Select Shared Folder
ca: Selecciona una carpeta compartida

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Save
ca: Guarda

en: Revert to this state
ca: Torna a este estat

en: Rename
ca: Canvia el nom

note: Delete
en: Delete
ca: Suprimeix

en: Done
ca: Fet

en: Choose express install to automatically preconfigure the box with optimal settings.
ca: Trieu la instal·lació ràpida per preconfigurar automàticament la màquina amb els paràmetres òptims.

note: Translators: 'Express Install' means that the new box installation will be fully automated, the user won't be asked anything while it's performed.
en: Express Install
ca: Instal·lació ràpida

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: _Add Password
ca: _Afig una contrasenya

en: Product Key
ca: Clau del producte

en: Unknown media
ca: Medi d'instal·lació desconegut

en: Insert operating system installation media or select a source below
ca: Inseriu un mitjà d'instal·lació de sistema operatiu o seleccioneu-ne un a continuació

en: _Enter URL
ca: _Introduïu un URL

en: _Select a file
ca: _Seleccioneu un fitxer

en: Any trademarks shown above are used merely for identification of software products you have already obtained and are the property of their respective owners.
ca: Qualsevol de les marques registrades que es mostren a continuació s'utilitzen simplement per identificar productes de programari que heu obtingut i pertanyen als seus propietaris respectius.

en: Enter URL
ca: Introduïu un URL

en: Enter an address for the box you want to add. Addresses can be of installation images, SPICE and VNC servers, or oVirt or Libvirt brokers.
ca: Introduïu una adreça per a la màquina que voleu afegir. Les adreces poden ser d'imatges d'instal·lació, servidors SPICE i VNC o bé gestors oVirt o Libvirt.

en: Examples: http://download.com/image.iso, spice://somehost:5051, ovirt://host/path
ca: Exemples: http://download.com/image.iso, spice://somehost:5051, ovirt://host/path

en: Create a Box
ca: Crea una màquina

en: C_reate
ca: C_rea

en: C_ontinue
ca: C_ontinua

en: _Back
ca: _Enrere

en: Customize Resources
ca: Personalitzeu els recursos

en: Preparing to create new box
ca: S'està preparant la creació d'una màquina nova

en: Virtualization extensions are unavailable on your system.
    Check your BIOS settings to enable them.
ca: Les extensions de virtualització no estan disponibles al vostre sistema.
    Reviseu els paràmetres del BIOS per a habilitar-les.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
ca: Accions de la màquina

note: Open in new Window
en: Open in New Window
ca: Obri en una finestra nova

note: Favorite
en: Remove from Favorites
ca: Suprimeix dels favorits

en: Add to Favorites
ca: Afig als favorits

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Force Shutdown
ca: Força l'aturada

note: Pause
en: Pause
ca: Pausa

note: Clone
en: Clone
ca: Clona

en: Restart
ca: Reinicia

note: Properties (in separate section)
en: Properties
ca: Propietats

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
ca: Captura de pantalla de %s

en: Pausing “%s” failed
ca: Ha fallat el fer una pausa a «%s»

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems
ca: Una aplicació del GNOME 3 senzilla per accedir a sistemes remots o virtuals

en: Display version number
ca: Mostra el número de versió

en: Open in full screen
ca: Obri a pantalla completa

en: Check virtualization capabilities
ca: Comprova les capacitats de virtualització

en: Open box with UUID
ca: Obri la màquina amb l'UUID

en: Search term
ca: Paraula de busca

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently libvirt and ovirt are supported.
en: URL to display, broker or installer media
ca: URL que es mostrarà, gestor de màquines virtual o instal·lador de medis

en: — A simple application to access remote or virtual machines
ca: — Una aplicació senzilla per accedir a sistemes remots o virtuals

en: Too many command line arguments specified.
ca: S'han especificat massa arguments a la línia d'ordes.

en: Box “%s” installed and ready to use
ca: La màquina «%s» ja està instal·lada i a punt per fer servir

en: Box “%s” has been deleted
ca: S'ha suprimit la màquina «%s»

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
ca[0]: S'ha suprimit %u màquina
ca[1]: S'han suprimit %u màquines

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
ca: Premeu les tecles Ctrl[esquerra]+Alt per treure el focus

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
ca: Premeu i deixeu anar les tecles Ctrl[esquerra]+Alt per treure el focus.

en: Exit fullscreen
ca: Ix de pantalla completa

en: New and Recent
ca: Noves i recents

en: Unsupported disk image format.
ca: Este format d'imatge de disc no està implementat.

en: System
ca: Sistema

note: Translators: This is memory or disk size. E.g. "2 GB (1 GB used)".
en: %s <span color="grey">(%s used)</span>
ca: %s <span color="grey">(%s usat)</span>

note: Translators: This is memory or disk size. E.g. "1 GB (recommended)".
en: %s (recommended)
ca: %s (recomanat)

en: Ctrl + Alt + Backspace
ca: Ctrl + Alt + Retrocés

en: Ctrl + Alt + Del
ca: Ctrl + Alt + Supr

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
ca: Envia les combinacions de tecles

en: _Name
ca: _Nom

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Broker
ca: Gestor

note: Translators: This is the protocal being used to connect to the display/desktop, e.g Spice, VNC, etc.
en: Display Protocol
ca: Mostra el protocol

note: Translators: This is the URL to connect to the display/desktop. e.g spice://somehost:5051.
en: Display URL
ca: Mostra l'URL

note: Translators: empty is listed as the filename for a non-mounted CD
en: empty
ca: buit

note: Translators: This is the text on the button to select an iso for the cd
en: _Select
ca: _Selecciona

note: Translators: Remove is the label on the button to remove an iso from a cdrom drive
en: _Remove
ca: Sup_rimeix

note: Translators: First “%s” is filename of ISO or CD/DVD device that user selected and Second “%s” is name of the box.
en: Insertion of “%s” as a CD/DVD into “%s” failed
ca: Ha fallat la inserció de «%s» com a CD/DVD a «%s»

note: Translators: “%s” here is name of the box.
en: Removal of CD/DVD from “%s” failed
ca: Ha fallat l'expulsió del CD/DVD a «%s»

note: I/O 100 MiB/s
en: I/O
ca: E/S

note: Network 1 MiB/s
en: Network
ca: Xarxa

en: _Restart
ca: _Reinicia

en: _Force Shutdown
ca: _Força l'aturada

en: _Troubleshooting Log
ca: Regis_tre de problemes

en: _Memory:
ca: _Memòria:

en: <span color="grey">Maximum Disk Size</span>		 %s <span color="grey">(%s used)</span>
ca: <span color="grey">Mida màxima del disc</span>		 %s <span color="grey">(%s usat)</span>

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
ca: No teniu prou espai per incrementar la mida màxima del disc.

en: Maximum _Disk Size:
ca: Espai màxim de _disc:

en: _Run in background
ca: _Executa en segon pla

en: “%s” will not be paused automatically.
ca: «%s» no es posarà en pausa automàticament.

en: “%s” will be paused automatically to save resources.
ca: «%s» es posarà en pausa automàticament per estalviar recursos.

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
ca: S'està restaurant %s des del disc

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
ca: La màquina «%s» està tardant molt a reiniciar. Voleu forçar-ne l'aturada?

en: _Shutdown
ca: _Atura

en: Installing…
ca: S'està instal·lant…

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
ca: Proves

en: Setting up clone…
ca: S'està configurant el clon...

en: Importing…
ca: S'està important…

en: host: %s
ca: amfitrió: %s

en: _Import “%s” from system broker
ca: _Importa «%s» del gestor del sistema

note: Translators: %u here is the number of boxes available for import
en: _Import %u box from system broker | _Import %u boxes from system broker
ca[0]: _Importa %u màquina virtual del gestor del sistema
ca[1]: _Importa %u màquines virtuals del gestor del sistema

en: Will import “%s” from system broker
ca: S'importarà «%s» del gestor del sistema

note: Translators: %u here is the number of boxes available for import
en: Will import %u box from system broker | Will import %u boxes from system broker
ca[0]: S'importarà %u màquina virtual del gestor del sistema
ca[1]: S'importarà %u màquines virtuals del gestor del sistema

en: No boxes to import
ca: No hi ha cap màquina virtual per importar

en: Failed to find suitable disk to import for box “%s”
ca: No s'ha pogut trobar un disc adequat per la màquina virtual «%s»

en: Connected
ca: Connectada

en: Disconnected
ca: Desconnectada

en: Running
ca: En execució

en: Paused
ca: Pausada

en: Powered Off
ca: Apagada

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
ca: S'està connectant a %s

en: Connection to “%s” failed
ca: Ha fallat la connexió a «%s»

en: Saving…
ca: S'està desant…

en: “%s” could not be restored from disk
    Try without saved state?
ca: No s'ha pogut restaurar «%s» des del disc
    Voleu provar-ho sense l'estat guardat?

en: Failed to start “%s”
ca: No s'ha pogut iniciar «%s»

note: Translators: %s => name of launched box
en: “%s” requires authentication
ca: Es requereix autenticació per «%s»

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
ca: • La CPU pot virtualitzar: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
ca: • El mòdul de KVM està carregat: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
ca: • Hi ha disponible un allotjat de KVM de la libvirt: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
ca: • Hi ha disponible una bateria d'emmagatzematge de màquines: %s

en: • The SELinux context is default: %s
ca: • El context del SELinux és el predeterminat: %s

en: Report bugs to <%s>.
ca: Informeu d'errades a <%s>.

en: %s home page: <%s>.
ca: Pàgina d'inici del %s: <%s>.

en: No such file %s
ca: No s'ha trobat el fitxer %s

en: Sign In to %s
ca: Entra a %s

en: Not connected to %s
ca: No està connectat a %s

en: Connection to oVirt broker failed
ca: Ha fallat la connexió al gestor de màquines virtual de l'oVirt

en: Devices & Shares
ca: Dispositius i comparticions

en: Snapshots
ca: Instantànies

en: Changes require restart of “%s”.
ca: Els canvis requereixen reiniciar «%s».

[ctx: 0 items selected]
note: Translators: This is a button to open box(es) in new window(s)
en: _Open in new window
ca: _Obri en una finestra nova

en: _Open in new window | _Open in %u new windows
ca[0]: _Obri en una finestra nova
ca[1]: _Obri en %u finestres noves

note: This goes with the "Click on items to select them" string and is about selection of items (boxes) when the main collection view is in selection mode.
en: %u selected | %u selected
ca[0]: %u seleccionada
ca[1]: %u seleccionades

en: (Click on items to select them)
ca: (Feu clic als elements per seleccionar-los)

en: Reverting to %s…
ca: S'està retornant a %s…

en: Failed to apply snapshot
ca: No s'ha pogut aplicar la instantània

en: Snapshot “%s” deleted.
ca: S'ha suprimit la instantània «%s».

en: No snapshots created yet. Create one using the button below.
ca: Encara no s'ha creat cap instantània. Creeu-ne una usant el botó de sota.

en: Creating new snapshot…
ca: S'està creant una instantània nova…

en: Failed to create snapshot of %s
ca: No s'ha pogut crear una instantània de %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
ca: Ha fallat la redirecció del dispositiu USB «%s» a «%s»

en: Share Clipboard
ca: Comparteix el porta-retalls

en: SPICE guest tools are not installed. These tools improve user experience and enable host and box interactions, such as copy&amp;paste. Please visit <a href="http://www.spice-space.org/download.html">http://www.spice-space.org/download.html</a> to download and install these tools from within the box.
ca: Les eines d'amfitrió de SPICE no estan instal·lades. Estes eines milloren l'experiència d'usuari i habiliten les interaccions entre l'amfitrió i la màquina, com les funcions de copia i enganxa. Visite <a href="http://www.spice-space.org/download.html">http://www.spice-space.org/download.html</a> per baixar i instal·lar estes eines des de la màquina.

en: USB devices
ca: Dispositius USB

en: Folder Shares
ca: Comparticions de carpetes

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid

en: The port must be specified once
ca: El port només s'ha d'especificar una vegada

en: Missing port in Spice URL
ca: Falta el port a l'URI d'Spice

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
ca: S'ha produït un error durant la preparació de la instal·lació. S'ha inhabilitat la instal·lació exprés.

en: Downloading device drivers…
ca: S'estan baixant els controladors del dispositiu…

en: no password
ca: sense contrasenya

en: Express installation of %s requires an internet connection.
ca: La instal·lació exprés de %s requereix una connexió a Internet.

en: GNOME Boxes credentials for “%s”
ca: Credencials del Màquines del GNOME per a «%s»

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
ca: El context del SELinux no pareix correcte, potser el podeu arreglar si executeu:
    %s

en: SELinux not installed?
ca: No està instal·lat el SELinux?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
ca: La libvirt no ha proporcionat la informació de la bateria d'emmagatzematge «gnome-boxes». Assegureu-vos que l'orde «virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes» funciona.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
ca: La libvirt té definit el directori %s com la bateria d'emmagatzematge del Màquines del GNOME, però el directori no existeix

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
ca: La libvirt té definit el directori %s com la bateria d'emmagatzematge del Màquines del GNOME, però no és un directori

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
ca: La libvirt té definit el directori %s com la bateria d'emmagatzematge del Màquines del GNOME, però l'usuari no el pot ni llegir ni escriure

en: yes
ca: sí

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
ca: El sistema amfitrió no pot

en: Live box “%s” has been deleted automatically.
ca: S'ha suprimit la màquina «%s» automàticament.

en: Box import from file “%s” failed.
ca: La importació de la màquina des del fitxer «%s» ha fallat.

en: 32-bit x86 system
ca: Sistema x86 de 32 bits

en: 64-bit x86 system
ca: Sistema x86 de 64 bits

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
ca:  de %s

en: Source Selection
ca: Selecció de l'origen

en: Box Preparation
ca: Preparació de la màquina

en: Box Setup
ca: Configuració de la màquina

en: Review
ca: Revisió

en: Box creation failed
ca: S'ha produït un error en crear la màquina

en: Empty location
ca: Ubicació buida

en: Unsupported file
ca: Fitxer no admés

en: Invalid file
ca: Fitxer no vàlid

en: Unsupported protocol “%s”
ca: El protocol «%s» no és compatible

en: Unknown installer media
ca: Es desconeix  el medi d'instal·lació

note: Translators: Analyzing installer media
en: Analyzing…
ca: S'està analitzant…

en: Failed to analyze installer media. Corrupted or incomplete media?
ca: No s'ha pogut analitzar el medi d'instal·lació. Potser el medi d'instal·lació és corromput o incomplet.

note: We did this, so ignore!
en: Box setup failed
ca: S'ha produït un error en la configuració de la màquina

en: Boxes will create a new box with the following properties:
ca: El Màquines crearà una màquina nova amb les propietats següents:

en: Type
ca: Tipus

en: Host
ca: Amfitrió

en: TLS Port
ca: Port TLS

en: Will add boxes for all systems available from this account:
ca: Afegirà màquines per a tots els sistemes disponibles en este compte:

en: Memory
ca: Memòria

en: Disk
ca: Disc

note: Translators: This is disk size. E.g "1 GB maximum".
en: %s maximum
ca: màxim %s

en: Downloading media…
ca: S'està baixant el medi…

en: Download failed.
ca: La baixada ha fallat.

en: C_ustomize…
ca: _Personalitza…
