gnome-boxes master - en to el translation catalogue (238 entries)

en: Boxes
el: Πλαίσια

en: Virtualization made simple
el: Η εικονικοποίηση έγινε εύκολη

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
el: Επιλέξτε ένα λειτουργικό σύστημα και αφήστε την εφαρμογή Πλαίσια να το κατεβάσει και να το εγκαταστήσει για εσάς σε μια εικονική μηχανή.

en: Features:
el: Χαρακτηριστικά:

en: Download freely available operating systems
el: Κατεβάστε δωρεάν διαθέσιμα λειτουργικά συστήματα

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
el: Αυτόματη εγκατάσταση CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, openSUSE, Red Hat Enterprise Linux και Ubuntu

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
el: Δημιουργήστε εικονικές μηχανές από εικόνες λειτουργικού συστήματος με μερικά κλικ

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
el: Περιορίστε τους πόρους (μνήμη και αποθήκευση) που καταναλώνουν οι εικονικές μηχανές σας από το σύστημά σας

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
el: Δημιουργήστε στιγμιότυπα εικονικών μηχανών για επαναφορά σε προηγούμενες καταστάσεις

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
el: Ανακατευθύνετε τις συσκευές USB από το φυσικό σας μηχάνημα σε εικονικές μηχανές

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
el: Τρισδιάστατη επιτάχυνση για ορισμένα από τα υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
el: Αυτόματη αλλαγή μεγέθους εμφανίσεων εικονικών μηχανών στο μέγεθος παραθύρου

en: Share clipboard between your system and virtual machines
el: Μοιραστείτε το πρόχειρο μεταξύ του συστήματός σας και των εικονικών μηχανών

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
el: Μοιραστείτε αρχεία σε εικονικές μηχανές αποθέτοντάς τα από τον διαχειριστή αρχείων σας στο παράθυρο της εφαρμογής Πλαίσια

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
el: Ρύθμιση κοινόχρηστων φακέλων μεταξύ του συστήματός σας και των εικονικών μηχανών

en: The GNOME Project
el: Το έργο GNOME

en: Virtual machine viewer/manager
el: Πρόγραμμα προβολής και διαχείρισης εικονικών μηχανών

en: View and use virtual machines
el: Δείτε και χρησιμοποιήστε εικονικές μηχανές

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
el: εικονική μηχανή;vm;

en: Screenshot interval
el: Διάστημα μεταξύ στιγμιοτύπων

en: The interval in seconds between screenshot updates
el: Το διάστημα σε δευτερόλεπτα μεταξύ στιγμιοτύπων

en: Window size
el: Μέγεθος παραθύρου

en: Window size (width and height)
el: Μέγεθος παραθύρου (πλάτος και ύψος)

en: Window position
el: Θέση παραθύρου

en: Window position (x and y)
el: Θέση παραθύρου (x και y)

en: Window maximized
el: Μεγιστοποιημένο παράθυρο

en: Window maximized state
el: Κατάσταση μεγιστοποίησης παραθύρου

en: First run
el: Πρώτη εκτέλεση

en: Whether Boxes is running for the first time
el: Εάν η εφαρμογή Πλαίσια εκτελείται για πρώτη φορά

en: Shared folders
el: Διαμοιρασμένοι φάκελοι

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
el: Πολλαπλές συστοιχίες ονομάτων κοινόχρηστων φακέλων και χαρτογράφησης διαδρομών

en: Recommended Downloads Source URL
el: Διεύθυνση URL πηγής προτεινόμενων λήψεων

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
el: Ένα URL που δείχνει σε ένα αρχείο recommended-downloads.xml

en: Welcome to Boxes
el: Καλώς ήλθατε στα Πλαίσια

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
el: Πατήστε το πλήκτρο <b>+</b> για τη δημιουργία της πρώτης σας μηχανής.

en: New Virtual Machine
el: Νέα εικονική μηχανή

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Create
el: Δημιουργία

en: Name
el: Όνομα

en: Operating System
el: Λειτουργικό σύστημα

en: Operating System not found
el: Δεν βρέθηκε λειτουργικό σύστημα

en: Resources
el: Πόροι

en: Memory
el: Μνήμη

en: Storage limit
el: Όριο αποθηκευτικού χώρου

en: Oops! Something went wrong!
el: Και κλάμα η κυρία! Καλά πήγε αυτό!

en: Setting up drivers...
el: Ρύθμιση των οδηγών…

en: Express Installation
el: Γρήγορη εγκατάσταση

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
el: Ορίστε διαπιστευτήρια για αυτόματη εγκατάσταση του λειτουργικού συστήματος.

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Enter username...
el: Εισάγετε όνομα χρήστη...

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Enter password...
el: Εισάγετε συνθηματικό...

en: Product Key
el: Κλειδί προιόντος

en: Firmware
el: Υλικολογισμικό

en: Unknown media
el: Άγνωστα μέσα

en: Select an Operating System
el: Επιλέξτε ένα λειτουργικό σύστημα

en: Search for an operating system…
el: Αναζήτηση λειτουργικού συστήματος…

en: Search for an Operating System
el: Αναζήτηση λειτουργικού συστήματος

en: Download an Operating System
el: Λήψη ενός λειτουργικού συστήματος

en: New
el: Νέο

en: Back
el: Πίσω

en: Application Menu
el: Μενού εφαρμογής

en: List view
el: Προβολή λίστας

en: Grid view
el: Προβολή πλέγματος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Create new virtual machine
el: Δημιουργία νέας εικονικής μηχανής

en: Install from File
el: Εγκατάσταση από αρχείο

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
el: Επιλέξτε ένα αρχείο .iso ή .qcow2 για να εγκαταστήσετε μια εικονική μηχανή.

en: Download OS
el: Λήψη Λειτουργικού Συστήματος

en: Browse and search for operating systems to install.
el: Περιηγηθείτε και αναζητήστε λειτουργικά συστήματα για εγκατάσταση.

en: Ready to Receive File
el: Έτοιμο για λήψη αρχείου

en: You will find your file in the Downloads directory.
el: Θα βρείτε το αρχείο σας στον κατάλογο των Λήψεων.

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Ready to install
el: Έτοιμο για εγκατάσταση

[ctx: shortcut window]
en: Overview
el: Επισκόπηση

[ctx: shortcut window]
en: Help
el: Βοήθεια

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
el: Άνοιγμα κυρίως παραθύρου

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
el: Δημιουργία νέας εικονικής μηχανής

[ctx: shortcut window]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
el: Κλείσιμο παραθύρου/Έξοδος εφαρμογής

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
el: Δημιουργία πλαισίου και ιδιότητες

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
el: Εναλλαγή στην επόμενη σελίδα

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
el: Εναλλαγή στην προηγούμενη σελίδα

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
el: Προβολή πλαισίου

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
el: Σύλληψη/Απελευθέρωση πληκτρολογίου

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
el: Επιστροφή στην επισκόπηση

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
el: Μετάβαση/επαναφορά πλήρους οθόνης

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Help
el: Βοήθεια

en: About Boxes
el: Περί του Πλαίσια

en: No CDROM/DVD image
el: Δεν υπάρχει CDROM/DVD δίσκος

en: Select
el: Επιλογή

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Devices & Shares
el: Συσκευές & Κοινόχρηστα

en: USB Devices
el: Συσκευές USB

en: CDROM/DVD Drive
el: Οδηγός CDROM/DVD

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: 3D acceleration
el: Τρισδιάστατη επιτάχυνση

en: Allow running in background
el: Εκτέλεση στο παρασκήνιο

en: Configuration
el: Ρυθμίσεις

en: Troubleshooting Logs
el: Αρχεία καταγραφής αντιμετώπισης προβλημάτων

en: Diagnose problems with your box using the log file.
el: Διαγνώστε προβλήματα στο πλαίσιό σας χρησιμοποιώντας το αρχείο καταγραφής.

en: Edit Configuration
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
el: Επεξεργαστείτε τη διαμόρφωση του τομέα Libvirt για αυτό το πλαίσιο.

en: Local Folder
el: Τοπικός φάκελος

en: Select Shared Folder
el: Επιλέξτε διαμοιρασμένο φάκελο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Shared Folders
el: Κοινόχρηστοι φάκελοι

en: Revert to snapshot
el: Επαναφορά στο στιγμιότυπο

en: Rename snapshot
el: Μετονομασία νέου στιγμιότυπου

en: Delete snapshot
el: Διαγραφή στιγμιότυπου

en: Snapshots
el: Στιγμιότυπα

en: Creating new snapshot…
el: Δημιουργία νέου στιγμιότυπου…

en: Search for a virtual machine…
el: Αναζήτηση για εικονική μηχανή…

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Oops, something went wrong
el: Και  κλάμα η κυρία, κάτι πήγε στραβά

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
el: Τα Πλαίσια δεν έχουν πρόσβαση στο σύστημα υποστήριξης της εικονικοποίησης.

en: Welcome Tutorial
el: Εγχειρίδιο καλωσορίσματος

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
el: Το Πλαίδια διευκολύνει την εγκατάσταση και εκτέλεση εικονικών μηχανών.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
el: Με την γρήγορη εγκατάσταση, τα Πλαίσια θα ορίσουν τις επιλογές εγκατάστασης για μια νέα εικονική μηχανή. Απλά ξεκινήστε την εγκατάσταση και όλα θα ρυθμιστούν για εσάς.

en: Easy Downloads
el: Εύκολες λήψεις

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
el: Με τα Πλαίσια, δεν χρειάζεται να κατεβάσετε ένα λειτουργικό σύστημα για να δημιουργήσετε μια εικονική μηχανή. Αντί αυτού, επιλέξτε μόνο το λειτουργικό σύστημα που θέλετε να ρυθμίσετε και η εφαρμογή Πλαίσια θα το κατεβάσει αυτόματα για εσάς.

en: Drag and Drop
el: Σύρσιμο και απόθεση

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
el: Η κοινή χρήση αρχείων είναι τόσο απλή όσο η απόθεσή τους στην εικονική μηχανή σας. Θα εμφανιστούν στο φάκελο "Λήψεις".

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
el: Ενέργειες πλαισίου

note: Open in new Window
en: Open in New Window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

note: Send files
en: Send File…
el: Αποστολή αρχείου…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
el: Λήψη στιγμιοτύπου οθόνης

en: Force Shutdown
el: Εξαναγκασμός τερματισμού

en: Clone
el: Κλωνοποίηση

note: Delete
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
el: Προτιμήσεις

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
el: Στιγμιότυπα οθόνης

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
el: Στιγμιότυπο από το %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
el: Μια απλή εφαρμογή του GNOME για να έχετε πρόσβαση σε εικονικά συστήματα

en: Display version number
el: Εμφάνιση αριθμού έκδοσης

en: Show help
el: Εμφάνιση βοήθειας

en: Open in full screen
el: Άνοιγμα σε πλήρη οθόνη

en: Check virtualization capabilities
el: Έλεγχος δυνατοτήτων εικονικοποίησης

en: Open box with UUID
el: Άνοιγμα πλαισίου με UUID

en: Search term
el: Όρος αναζήτησης

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
el: Διεύθυνση που θα εμφανιστεί, μεσολαβητής ή πολυμέσο εγκατάστασης

en: — A simple application to access virtual machines
el: — Μια απλή εφαρμογή για να έχετε πρόσβαση σε εικονικά συστήματα

en: Too many command line arguments specified.
el: Καθορίστηκαν πάρα πολλά ορίσματα τερματικού.

en: Box “%s” installed and ready to use
el: Το πλαίσιο «%s» εγκαταστάθηκε και είναι έτοιμο προς χρήση

en: Launch
el: Εκκίνηση

en: “%s“ is running in the background
el: το «%s» εκτελείται στο παρασκήνιο

en: Box “%s” has been deleted
el: Έχει διαγραφεί το πλαίσιο «%s»

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
el[0]: Έχει διαγραφεί %u πλαίσιο
el[1]: Έχουν διαγραφεί %u πλαίσια

en: Boxes is doing something
el: Η εφαρμογή πλαίσια εκτελεί κάτι

en: Select files to transfer
el: Επιλογή αρχείων προς μεταφορά

en: _Cancel
el: Ακύ_ρωση

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: Failed to prepare express installation: %s
el: Αποτυχία προετοιμασίας γρήγορης εγκατάστασης: %s

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
el: Ζωντανό

en: 32-bit x86 system
el: 32-bit x86 σύστημα

en: 64-bit x86 system
el: 64-bit x86 σύστημα

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
el:  από %s

en: Select a device or OS media file
el: Επιλέξτε μια συσκευή ή ένα αρχείο λειτουργικού συστήματος

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
el: Πατήστε (αριστερό) Ctrl+Alt για να το ξεπιάσετε

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
el: Πατήστε & απελευθερώστε το (αριστερό) Ctrl+Alt για να το ξεπιάσετε το πληκτρολόγιο.

en: Exit fullscreen
el: Έξοδος από πλήρη οθόνη

en: Downloading media
el: Λήψη μέσου

en: “%s” download complete
el: Η λήψη του «%s» ολοκληρώθηκε

en: Install
el: Εγκατάσταση

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download: %s
el: Αποτυχία λήψης: %s

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
el: Αποστολή συνδυασμών πλήκτρων

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
el: Επαναφορά %s από το δίσκο

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
el: Εκκίνηση του %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
el: Η επανεκκίνηση του «%s» παίρνει υπερβολικό χρόνο. Εξαναγκασμός σε τερματισμό;

en: Shutdown
el: Τερματισμός

en: Cloning “%s”…
el: Γίνεται κλωνοποίηση του «%s»…

en: Installing…
el: Εγκατάσταση…

en: Setting up clone…
el: Ρύθμιση του κλώνου…

en: Importing…
el: Γίνεται εισαγωγή…

en: Running
el: Εκτελείται

en: Paused
el: Σε παύση

en: Powered Off
el: Τερματίστηκε

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
el: Σύνδεση στο %s

en: Connection to “%s” failed
el: Απέτυχε η σύνδεση στο «%s»

en: Machine is under construction
el: Η μηχανή είναι υπό κατασκευή

en: Saving…
el: Γίνεται αποθήκευση…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
el: «%s» αδύνατη η επαναφορά από τον δίσκο: %s

en: Failed to start “%s”
el: Αποτυχία εκκίνησης του «%s»

en: Troubleshooting Log
el: Καταγραφή αντιμετώπισης προβλημάτων

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
el: Απέτυχε η σύνδεση στο «%s»: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
el: • Η CPU είναι ικανή για εικονικοποίηση: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
el: • Έχει φορτωθεί το άρθρωμα KVM: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
el: • Διαθέσιμος επισκέπτης libvirt KVM: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
el: • Διαθέσιμη ομάδα αποθήκευσης πλαισίων: %s

en: • The SELinux context is default: %s
el: • Το περιεχόμενο SELinux είναι προεπιλεγμένο: %s

en: Report bugs to <%s>.
el: Αναφορά σφαλμάτων μηνύματος στο <%s>.

en: %s home page: <%s>.
el: %s αρχική σελίδα: <%s>.

en: Media is not supported
el: Δεν υποστηρίζεται το μέσο

en: Boxes wants to run VM in background
el: Η εφαρμογή Πλαίσια θέλει να εκτελέσει μια εικονική μηχανή στο παρασκήνιο

en: No CD/DVD image
el: Δεν υπάρχει CD/DVD δίσκος

en: Select a device or ISO file
el: Επιλέξτε μια συσκευή ή ένα αρχείο ISO

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
el: Η έκδοση Flatpak του Πλαίσια του GNOME δεν υποστηρίζει ανακατεύθυνση USB.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
el: Ενεργοποιήστε το πλαίσιό σας για να δείτε τις συσκευές USB που είναι διαθέσιμες για ανακατεύθυνση.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
el: Προτεινόμενο %s.

en: Boxes is not authorized to run in background
el: Η εφαρμογή Πλαίσια δεν είναι εξουσιοδοτημένη να εκτελείται στο παρασκήνιο

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
el: Επιθυμείτε να ανοίξετε τις ρυθμίσεις για να διαχείριστείτε τις άδειες της εφαρμογής;

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
el: Η επεξεργασία της διαμόρφωσης του πλαισίου σας μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στο λειτουργικό σύστημα του πλαισίου σας. Θέλετε να δημιουργήσετε ένα στιγμιότυπο για να ανακτήσετε τις αλλαγές σας;

en: Failed to save domain configuration: %s
el: Απέτυχε η αποθήκευση της διαμόρφωσης τομέα: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
el: Οι αλλαγές στις παρακάτω ρυθμίσεις τίθενται σε ισχύ μετά την επανεκκίνηση του πλαισίου σας.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
el: Χρησιμοποιήστε το παρακάτω κουμπί για να προσθέσετε τον πρώτο σας κοινόχρηστο φάκελο. Για να λειτουργήσει η κοινή χρήση αρχείων, το πλαίσιο επισκέπτη πρέπει να έχει εγκαταστημένο το <a href='%s'>spice-webdav</a>.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
el: Αποτυχία μετονομασίας στιγμιότυπου: %s

en: Reverting to %s…
el: Γίνεται επαναφορά στο %s…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
el: Αποτυχία επαναφοράς στο στιγμιότυπο: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
el: Το στιγμιότυπο «%s» διαγράφηκε.

en: Failed to create snapshot of %s
el: Αποτυχία δημιουργίας στιγμιότυπου του %s

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
el: Επαναφέρετε την προηγούμενη κατάσταση του πλαισίου σας.

en: Use the button below to create your first snapshot.
el: Πατήστε το παρακάτω πλήκτρο για να δημιουργήσετε το πρώτο σας στιγμιότυπο.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
el: Σε χρήση %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος στο μηχάνημα σας για να αυξηθεί το μέγιστο μέγεθος του δίσκου.

en: Storage disk
el: Αποθηκευτικός χώρος

en: Used %s
el: Σε χρήση %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
el: Απέτυχε η ανακατεύθυνση της συσκευής USB «%s» για το «%s»

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
el: Αντιγραφή του «%s» στις «Λήψεις»

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά τη προετοιμασία της εγκατάστασης. Απενεργοποιήθηκε η γρήγορη εγκατάσταση.

en: Downloading device drivers…
el: Λήψη οδηγών συσκευής…

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
el: Το περιεχόμενο SELinux φαίνεται εσφαλμένο, μπορείτε να προσπαθήσετε να το διορθώσετε εκτελώντας:
    %s

en: SELinux not installed?
el: Δεν είναι εγκατεστημένο το SELinux;

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
el: Αδύνατη η λήψη πληροφοριών της ομάδας αποθήκευσης «gnome-boxes» από το libvirt. Βεβαιωθείτε ότι το «virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes» δουλεύει.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
el: Το %s είναι γνωστό στο libvirt ως ομάδα αποθήκευσης των πλαισίων GNOME, αλλά αυτός ο κατάλογος δεν υπάρχει

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
el: Το %s είναι γνωστό στο libvirt ως ομάδα αποθήκευσης των πλαισίων GNOME, αλλά δεν είναι κατάλογος

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
el: Το %s είναι γνωστό στο libvirt ως ομάδα αποθήκευσης των πλαισίων GNOME, αλλά δεν είναι αναγνώσιμο/εγγράψιμο από τον χρήστη

en: yes
el: ναι

en: no
el: όχι

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
el: Ανίκανος κεντρικός υπολογιστής

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
el: Απέτυχε η εισαγωγή του πλαισίου από το αρχείο «%s»: %s
