gnome-boxes master - en to eo translation catalogue (232 entries)

en: Boxes
eo: Skatolaro

en: Virtualization made simple
eo: Virtualigo simpligita

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
eo: Elektu operaciumon kaj lasu Skatalaron elŝuti kaj instali ĝin por vi en virtuala maŝino.

en: Features:
eo: Funkcioj:

en: Download freely available operating systems
eo: Elŝuti libere disponeblajn operaciumojn

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
eo: Aŭtomate instali CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux kaj Ubuntu

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
eo: Krei virtualajn maŝinojn el bildoj de operaciumo per kelkaj klakoj

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
eo: Limigi la rimedojn (memoro kaj stokado) kiujn viaj virtualaj maŝinoj konsumas de via sistemo

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
eo: Prenu momentkopiojn de virtualaj maŝinoj por restarigi al antaŭaj statoj

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
eo: Redirekti USB-aparatojn de via fizika maŝino en virtualajn maŝinojn

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
eo: 3D-akcelo por kelkaj subtenataj operaciumoj

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
eo: Aŭtomate regrandigi la ekranojn de virtualaj maŝinoj al la fenestra grandeco

en: Share clipboard between your system and virtual machines
eo: Kunhavigi tondujon inter via sistemo kaj virtualaj maŝinoj

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
eo: Kunhavigi dosierojn al virtualaj maŝinoj metante ilin de via dosiermanaĝero en la fenestron de Skatalaro

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
eo: Agordi komunajn dosierujojn inter via sistemo kaj virtualaj maŝinoj

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: Virtual machine viewer/manager
eo: Facila vidigilo/administrilo por virtualaj maŝinoj

en: View and use virtual machines
eo: Montri kaj uzi virtualajn maŝinojn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
eo: virtuala maŝino;vm;

en: Screenshot interval
eo: Ekrankopio-intervalo

en: The interval in seconds between screenshot updates
eo: La intervalo en sekundoj inter ekrankopiaj ĝisdatigoj

en: Window size
eo: Fenestrogrando

en: Window size (width and height)
eo: Fenestrogrando (larĝo kaj alto)

en: Window position
eo: Pozicio de fenestro

en: Window position (x and y)
eo: Pozicio de fenestro (x kaj y)

en: Window maximized
eo: Fenestro maksimumigita

en: Window maximized state
eo: Maksimumigita stato de fenestro

en: First run
eo: Unua rulado

en: Whether Boxes is running for the first time
eo: Ĉu Skatalaro rulas unuafoje

en: Shared folders
eo: Kunhavigitaj dosierujoj

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
eo: Varia aro de nomoj de komunaj dosierujoj kaj padomapado

en: Recommended Downloads Source URL
eo: Rekomendita elŝuta fonta URL

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
eo: URL indikanta rekomenditan downloads.xml-dosieron

en: Welcome to Boxes
eo: Bonvenon al Skatolaro

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
eo: Uzu la <b>+</b> butonon por krei vian unuan virtualan maŝinon.

en: New Virtual Machine
eo: Nova virtuala maŝino

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Create
eo: Krei

en: Name
eo: Nomo

en: Operating System
eo: Operaciumo

en: Operating System not found
eo: Operaciumo ne trovita

en: Resources
eo: Rimedoj

en: Memory
eo: Memoro

en: Storage limit
eo: Limo de stokado

en: Oops! Something went wrong!
eo: Ho! Io misfunkciis!

en: Setting up drivers...
eo: Agordante pelilojn...

en: Express Installation
eo: Rapida instalado

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
eo: Agordi akreditaĵojn por aŭtomata instalo de la operaciumo.

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Enter username...
eo: Enigi uzantnomon...

en: Password
eo: Pasvorto

en: Enter password...
eo: Enigi pasvorton...

en: Product Key
eo: Produkta kodo

en: Firmware
eo: Firmvaro

en: Unknown media
eo: Nekonata datumportilo

en: Select an Operating System
eo: Elekti operaciumon

en: Search for an operating system…
eo: Serĉi operaciumon…

en: Search for an Operating System
eo: Serĉi operaciumon

en: Download an Operating System
eo: Elŝuti operaciumon

en: New
eo: Nova

en: Back
eo: Reen

en: Application Menu
eo: Aplikaĵ-menuon

en: List view
eo: Lista vido

en: Grid view
eo: Krada vido

en: Search
eo: Serĉi

en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: Create new virtual machine
eo: Krei novan virtualan maŝinon

en: Install from File
eo: Instale de dosiero

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
eo: Elekti .iso- aŭ .qcow2-dosieron por instali virtualan maŝinon.

en: Download OS
eo: Elŝuti operaciumon

en: Browse and search for operating systems to install.
eo: Foliumo kaj serĉi instalendajn operaciumojn.

en: Ready to Receive File
eo: Prete por ricevi dosieron

en: You will find your file in the Downloads directory.
eo: Vi trovos vian dosieron en via Elŝutoj dosierujo.

en: Actions
eo: Agoj

en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Fullscreen
eo: Tutekrana reĝimo

en: Ready to install
eo: Prete por instalado

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: shortcut window]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
eo: Malfermi ĉefan menuo

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
eo: Krei novan virtualan maŝinon

[ctx: shortcut window]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
eo: Fermi fenestron/ĉesigi Skatolaron

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
eo: Kreo de skatolo kaj ecoj

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
eo: Ŝanĝi al sekva paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
eo: Ŝanĝi al antaŭa paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
eo: Skatola ekrano

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
eo: Kapti/malkapti klavaron

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
eo: Reen al superrigardo

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
eo: Baskuligi tutekranan reĝimon

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Help
eo: Helpo

en: About Boxes
eo: Pri Skatolaro

en: No CDROM/DVD image
eo: Neniu KDROM/DVD-kopio

en: Select
eo: Elekti

en: Remove
eo: Forigi

en: Devices & Shares
eo: Aparatoj & Dividejoj

en: USB Devices
eo: USB-aparatoj

en: CDROM/DVD Drive
eo: KDROM/DVD-aparato

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: CPUs
eo: Ĉefprocesoroj

en: 3D acceleration
eo: 3D akcelado

en: Allow running in background
eo: Permesi ruli en fono

en: Configuration
eo: Agordo

en: Troubleshooting Logs
eo: Problemsolva protokoloj

en: Diagnose problems with your box using the log file.
eo: Diagnozi problemojn kun via skatolo uzante la protokoldosieron.

en: Edit Configuration
eo: Redakti agordon

en: Local Folder
eo: Loka dosierujo

en: Select Shared Folder
eo: Elekti kunhavigitan dosierujon

en: Save
eo: Konservi

en: Shared Folders
eo: Kunhavigitaj dosierujoj

en: Revert to snapshot
eo: Reiri al momentkopio

en: Rename snapshot
eo: Alinomi momentkopion

en: Delete snapshot
eo: Forigi momentkopion

en: Snapshots
eo: Momentkopioj

en: Creating new snapshot…
eo: Kreante novan momentkopion…

en: Search for a virtual machine…
eo: Serĉi virtualan maŝinon…

en: Undo
eo: Malfari

en: Oops, something went wrong
eo: Ups, io fiaskis

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
eo: Skatolaro ne povas aliri la virtualigan internon.

en: Welcome Tutorial
eo: Bonvena instruilo

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
eo: Skatolaro faciligas instali kaj funkcii virtualajn maŝinojn.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
eo: Kun rapida instalado, Skatolaro mem agordas la instalajn opciojn por la nova virtuala maŝino. Nur komencu la instaladon kaj Skatolaro faros ĉion por vi.

en: Easy Downloads
eo: Facilaj elŝitoj

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
eo: Kun Skatolaro, ne necesas ke vi elŝutu operaciumon por krei virtualan maŝinon. Anstataŭe, simple elekti la operaciumon kiun vi volas agordi, kaj Skatolaro aŭtomate elŝutos ĝin por vi.

en: Drag and Drop
eo: Ŝovi kaj demeti

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
eo: Kunhavigo de dosieroj estas tiel simpla kiel demeti ilin en vian virtualan maŝinon. Ili aperos en via Elŝutoj-dosierujo.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
eo: Skatolaj agoj

note: Open in new Window
en: Open in New Window
eo: Malfermi en nova fenestro

note: Send files
en: Send File…
eo: Sendi dosieron…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
eo: Fari ekrankopion

en: Force Shutdown
eo: Devigi ĉeson

en: Clone
eo: Kloni

note: Delete
en: Delete
eo: Forigi

en: Restart
eo: Restartigi

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
eo: Agordoj

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
eo: Ekrankopioj

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
eo: Ekrankopio de %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
eo: Facila GNOME-aplikaĵo por aliri virtualajn sistemojn

en: Display version number
eo: Montri versionumeron

en: Show help
eo: Montri helpon

en: Open in full screen
eo: Malfermi tutekrane

en: Check virtualization capabilities
eo: Kontroli virtualigajn kapablojn

en: Open box with UUID
eo: Malfermi skatolon kun UUID

en: Search term
eo: Serĉa termino

en: — A simple application to access virtual machines
eo: — Simpla aplikaĵo por aliri virtualajn maŝinojn

en: Too many command line arguments specified.
eo: Tro multe komandliniaj argumentoj specifitaj.

en: Box “%s” installed and ready to use
eo: Skatolo “%s” estas instalita kaj preta por uzado

en: Launch
eo: Lanĉi

en: “%s“ is running in the background
eo: “%s” rulas en la fono

en: Box “%s” has been deleted
eo: Skatolo “%s” foriĝis

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
eo[0]: %u skatolo estas forigita
eo[1]: %u skatoloj estas forigita

en: Boxes is doing something
eo: Skatolaro estas okupata

en: Select files to transfer
eo: Elekti dosierojn por transiri

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Failed to prepare express installation: %s
eo: Malsukcesis prepari rapidan instaladon: %s

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
eo: Senpera

en: 32-bit x86 system
eo: 32-bit x86 sistemo

en: 64-bit x86 system
eo: 64-bit x86 sistemo

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
eo:  de %s

en: Open
eo: Malfermi

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
eo: Premi (maldekstran) Stir+Alt por malkapti

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
eo: Premi & malpremi (maldekstran) Stir+Alt por malkapti klavaron.

en: Exit fullscreen
eo: Malŝalti tutekranan reĝimon

en: Downloading media
eo: Elŝutante datumportilon

en: “%s” download complete
eo: Elŝuto de “%s” plenumita

en: Install
eo: Instali

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download: %s
eo: Elŝutado malsukcesis: %s

en: Ctrl + Alt + Backspace
eo: Stir + Alt + Reen

en: Ctrl + Alt + Del
eo: Stir + Alt + For

note: New section
en: Ctrl + Alt + F1
eo: Stir + Alt + F1

en: Ctrl + Alt + F2
eo: Stir + Alt + F2

en: Ctrl + Alt + F3
eo: Stir + Alt + F3

en: Ctrl + Alt + F6
eo: Stir + Alt + F6

en: Ctrl + Alt + F7
eo: Stir + Alt + F7

en: Ctrl + Alt + F9
eo: Stir + Alt + F9

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
eo: Sendi klavkombinojn

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
eo: Restaŭrante %s el disko

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
eo: Lanĉante %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
eo: Restartigo de “%s” daŭras tro longe. Ĉu devigi ĝin ĉesi?

en: Shutdown
eo: Malŝalto

en: Cloning “%s”…
eo: Klonante “%s”…

en: Installing…
eo: Instalante…

en: Setting up clone…
eo: Agordante klonon…

en: Importing…
eo: Enportante…

en: Running
eo: Rulante

en: Paused
eo: Paŭzigita

en: Powered Off
eo: Malŝaltita

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
eo: Konektante al %s

en: Connection to “%s” failed
eo: Konekto al “%s” malsukcesis

en: Machine is under construction
eo: Maŝino estas sub konstruo

en: Saving…
eo: Konservante…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
eo: “%s” ne povis esti restarigita de disko: %s

en: Failed to start “%s”
eo: Malsukcesis startigi “%s”

en: Troubleshooting Log
eo: Problemsolva protokolo

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
eo: Konekto al “%s” malsukcesis: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
eo: • La ĉefprocesoro kapablas virtualigon: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
eo: • La KVM-modulo estas ŝargita: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
eo: • Libvirt KVM-gasto disponeblas: %s

en: • The SELinux context is default: %s
eo: • La SELinux-kunteksto estas implcita: %s

en: Report bugs to <%s>.
eo: Raporti cimojn al <%s>.

en: %s home page: <%s>.
eo: %s hejmpaĝo: <%s>.

en: Boxes wants to run VM in background
eo: Skatolaro volas ruli VM fone

en: No CD/DVD image
eo: Nenio CD/DVD-kopio

en: Select a device or ISO file
eo: Elekti aparaton aŭ ISO-dosieron

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
eo: La Flatpak-versio de GNOME Skatalaro ne subtenas USB-alidirektilon.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
eo: Rekomendita %s.

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
eo: Ŝanĝoj al la subaj agordoj efektiviĝas post kiam vi rekomencas vian skatolon.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
eo: Uzu la suban butonon por aldoni vian unuan komunan dosierujon. Por ke la dosierdividado funkciu, la gastkesto devas havi <a href='%s'>spice-webdav</a> instalita.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
eo: Malsukcesis alinomi momentkopion: %s

en: Reverting to %s…
eo: Refarante al %s…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
eo: Malsukcesis reveni al momentkopion: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
eo: Momentkopio “%s” foriĝis.

en: Failed to create snapshot of %s
eo: Malsukcesis krei momentkopion de %s

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
eo: Reiri al antaŭa stato de via skatolo.

en: Use the button below to create your first snapshot.
eo: Uzu la suban butonon por krei vian unuan momentkopion.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
eo: Uzata %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
eo: Ne estas sufiĉa spaco sur via maŝino por grandigi la maksimuman diskgrandon.

en: Storage disk
eo: Stoka disko

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
eo: Alidirekto de USB-aparato “%s” por “%s” malsukcesis

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
eo: Kopiante “%s” al “Elŝutoj”

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
eo: Eraro okazis dum preparado de instalado. Rapida instalado malŝaltita.

en: Downloading device drivers…
eo: Elŝutante aparatajn pelilojn…

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
eo: Via SELinux-kunteksto ŝajnas neĝuste. Vi povus ripari ĝin per ruli:
    %s

en: SELinux not installed?
eo: Ĉu SELinux ne estas instalita?

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
eo: Nekapabla gastiganta sistemo

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
eo: Enporto de skatolo el dosiero “%s” malsukcesis: %s
