gnome-boxes master - en to hr translation catalogue (252 entries)

en: Boxes
hr: Boksevi

en: Virtualization made simple
hr: Virtualizaciju čini jednostavnijom

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
hr: Odaberite operativni sustav i prepustite Boksevima da preuzmu i instaliraju virtualno računalo umjesto vas.

en: Features:
hr: Značajke:

en: Download freely available operating systems.
hr: Preuzimanje besplatno dostupnih operativnih sustava.

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu.
hr: Automatska instalacija CentOS Streama, Debiana, Fedore, Microsoft Windowsa, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linuxa, i Ubuntua.

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks.
hr: Stvaranje virtualnih računala iz slika operativnih sustava u samo nekoliko klikova.

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system.
hr: Ograničavanje resursa (memorije i pohrane) koje virtualno računalo koristi s vašeg računala.

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states.
hr: Stvaranje snimke sustava virtualnih računala kako bi ih mogli vraćati na prijašnje stanje.

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines.
hr: Preusmjeravanje USB uređaja s vašeg fizičkog računala u virtualna računala.

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems.
hr: 3D ubrzanje za određene podržane operativne sustave.

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size.
hr: Automatska promjena veličine zaslona virtualnih računala na veličinu prozora.

en: Share clipboard between your system and virtual machines.
hr: Dijeljenje međuspremnika između vašeg računala i virtualnih računala.

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window.
hr: Dijeljenje datoteka s virtualnim računalima povlačenjem i ispuštanjem iz vašeg preglednika datoteka u prozor Bokseva.

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines.
hr: Postavljanje dijeljenih mapa između vašeg računala i virtualnih računala.

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Virtual machine viewer/manager
hr: Preglednik/Upravitelj virtualnih računala

en: View and use virtual machines
hr: Pregledajte i koristite virtualna računala

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
hr: virtualno računalo;vm;

en: Screenshot interval
hr: Razdoblje slike zaslona

en: The interval in seconds between screenshot updates
hr: Razdoblje u sekundama između nadopune slike zaslona

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: Window size (width and height)
hr: Veličina prozora (širina i visina)

en: Window position
hr: Položaj prozora

en: Window position (x and y)
hr: Položaj prozora (x i y)

en: Window maximized
hr: Prozor uvećan

en: Window maximized state
hr: Stanje uvećanog prozora

en: First run
hr: Prvo pokretanje

en: Whether Boxes is running for the first time
hr: Treba li boks pokrenuti po prvi puta

en: Shared folders
hr: Dijeljenje mape

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
hr: Niz varijacija naziva dijeljenih mapa i mapiranja putanja

en: Recommended Downloads Source URL
hr: Preporučljivi URL izvora preuzimanja

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
hr: URL koji upućuje na preporučenu datoteku-preuzimanja.xml

en: Welcome to Boxes
hr: Dobrodošli u Bokseve

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
hr: Koristite tipku <b>+</b> za stvaranje vašeg prvog virtualnog računala.

en: Unknown media
hr: Nepoznat medij

en: No operating systems found
hr: Nema pronađenih operativnih sustava

en: Try a different search
hr: Pokušajte drugačiju pretragu

en: Search for an OS or enter a download link…
hr: Pretražite OS ili upišite poveznicu za preuzimanje…

en: Boxes was unable to identify the operating system on the image file.
hr: Boksevi nije mogao otkriti operativni sustav u datoteci slike.

en: It is not advised to try booting an unknown OS, but you may try your luck forcing a specific kind of OS from the list below:
hr: Nije preporučljivo pokretanje nepoznatog OS-a, ali možete pokušati odabirom određene vrste OS-a s popisa ispod:

en: Template
hr: Predložak

en: Unknown OS
hr: Nepoznat OS

en: Search for an OS…
hr: Pretraga OS-a…

en: Create a Virtual Machine
hr: Stvori virtualno računalo

en: A new virtual machine will be created and an operating system installed into it. Select an operating system source to begin.
hr: Novo virtualno računalo će biti stvoreno i operativni sustav instaliran u njega. Odaberite izvor operativnog sustava za početak.

en: Detected Sources
hr: Otkriveni izvori

en: Create virtual machine from one of the medias detected in your system.
hr: Stvori virtualno računalo iz jednog od medija otkrivenih na vašem sustavu.

en: Featured Downloads
hr: Istaknuta preuzimanja

en: You will be notified when the download has completed.
hr: Biti ćete obaviješeteni kada se preuzimanje završi.

en: Create virtual machine from file
hr: Stvori virtualno računalo iz datoteke

en: Download an operating system
hr: Preuzmi operativni sustav

en: Browse and search for operating systems to install.
hr: Pregledajte i pretražite operativni sustav koji želite instalirati.

en: Preparing…
hr: Pripremanje…

en: Preparing to create a new box
hr: Pripremanje stvaranja novog boksa

en: Review and Create
hr: Pregledaj i stvori

en: Boxes is ready to set up a new box with the following properties:
hr: Boksevi je spreman za stvaranje novog boksa sa sljedećim svojstvima:

en: Virtualization extensions are unavailable on your system.
    Check your BIOS settings to enable them.
hr: Proširenja virtualizacije su nedostupna na vašem sustavu.
    Provjerite svoje BIOS postavke za njihovo omogućavanje.

en: Operating System
hr: Operativni sustav

en: Memory
hr: Memorija

en: Storage limit
hr: Ograničenje pohrane

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Lozinka

en: Enable EFI
hr: Omogući EFI

en: Express Installation
hr: Ekspresna instalacija

en: Cancel
hr: Odustani

en: Next
hr: Sljedeće

en: New
hr: Novi

en: Back
hr: Natrag

en: Application Menu
hr: Izbornik aplikacije

en: List view
hr: Pogled popisa

en: Grid view
hr: Pogled mreže

en: Search
hr: Pretraži

en: Downloads
hr: Preuzimanja

en: Ready to Receive File
hr: Spreman za prijem datoteka

en: You will find your file in the Downloads directory.
hr: Vašu datoteku možete pronaći u mapi Preuzimanja.

en: Actions
hr: Radnje

en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

en: Ready to install
hr: Spremno za instalaciju

[ctx: shortcut window]
en: Overview
hr: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Help
hr: Priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
hr: Otvori glavni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
hr: Stvori novo virtualno računalo

[ctx: shortcut window]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
hr: Zatvori prozor/Boks

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
hr: Stvaranje boksa i svojstva

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
hr: Prebaci na sljedeću stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
hr: Prebaci na prijašnju stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
hr: Prikaz Boksa

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
hr: Uhvati/Oslobodi tipkovnicu

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
hr: Natrag na pregled

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
hr: Cjelozaslonski/Prozorski prikaz

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Help
hr: Priručnik

en: About Boxes
hr: O Boksevima

en: No CDROM/DVD image
hr: Nema CDROM/DVD slike

en: Select
hr: Odaberi

en: Remove
hr: Ukloni

en: Devices & Shares
hr: Uređaji i dijeljenja

en: USB Devices
hr: USB uređaji

en: CDROM/DVD Drive
hr: CDROM/DVD uređaj

en: Resources
hr: Resursi

en: _Name
hr: _Naziv

en: IP Address
hr: IP adresa

en: CPUs
hr: CPU

en: 3D acceleration
hr: 3D ubrzanje

en: Allow running in background
hr: Dopusti pokretanje u pozadini

en: Configuration
hr: Podešavanje

en: Troubleshooting Logs
hr: Zapis problema

en: Diagnose problems with your box using the log file.
hr: Dijagnosticirajte probleme s vašim Boksevima pomoću datoteke zapisa.

en: Edit Configuration
hr: Uredi podešavanje

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
hr: Uredi podešavanje Libvirt domene za ovaj boks.

en: Local Folder
hr: Lokalna mapa

en: Name
hr: Naziv

en: Select Shared Folder
hr: Odaberi dijeljenu mapu

en: Save
hr: Spremi

en: Shared Folders
hr: Dijeljenje mape

en: Revert to snapshot
hr: Vrati na snimku sustava

en: Rename snapshot
hr: Preimenuj snimku sustava

en: Delete snapshot
hr: Obriši snimku sustava

en: Snapshots
hr: Snimke sustava

en: Creating new snapshot…
hr: Stvaranje nove snimke sustava…

en: Undo
hr: Vrati

en: Oops, something went wrong
hr: Ups, nešto je pošlo po krivu

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
hr: Boksevi ne može pristupiti pozadinskom programu virtualizacije.

en: Choose express install to automatically preconfigure the box with optimal settings.
hr: Odaberite ekspresnu instalaciju za automatsko predpodešavanje boksa s optimalnim postavkama.

note: Translators: 'Express Install' means that the new box installation will be fully automated, the user won't be asked anything while it's performed.
en: Express Install
hr: Ekspresna instalacija

en: Product Key
hr: Ključ proizvoda

en: Welcome Tutorial
hr: Vodič dobrodošlice

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
hr: Boksevi omogućuju jednostavnu instalaciju i pokretanje virtualnih računala.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
hr: Uz brzu instalaciju, Boksevi će postaviti mogućnosti instalacije za nova virtualna računala. Jednostavno pokrenite instalaciju i sve će se postaviti automatski.

en: Easy Downloads
hr: Jednostavno preuzimanje

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
hr: S Boksevima, ne morate preuzimati operativni sustav za stvaranje virtualnog računala. Jednostavno, odaberite operativni sustav koji želite instalirati i Boksevi će ga automatski preuzeti umjesto vas.

en: Drag and Drop
hr: Povuci i Ispusti

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
hr: Dijeljenje datoteka je jednostavno, samo ih ispustite u vaše virtualno računalo. Pojaviti će se u mapi Preuzimanja.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
hr: Radnje boksa

note: Open in new Window
en: Open in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

note: Send files
en: Send File…
hr: Pošalji datoteku…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
hr: Uslikaj prikaz zaslona

en: Force Shutdown
hr: Prisilno isključivanje

en: Clone
hr: Kloniraj

note: Delete
en: Delete
hr: Obriši

en: Restart
hr: Ponovno pokreni

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
hr: Osobitosti

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
hr: Slike zaslona

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
hr: Slika zaslona s %s

en: A simple GNOME 3 application to access virtual systems
hr: Jednostavna GNOME 3 aplikacija za pristup virtualnim sustavima

en: Display version number
hr: Prikaži broj inačice

en: Show help
hr: Prikaži priručnik

en: Open in full screen
hr: Otvori u cijelom zaslonu

en: Check virtualization capabilities
hr: Provjeri mogućnosti virtualizacije

en: Open box with UUID
hr: Otvori boks sa UUID-om

en: Search term
hr: Izraz pretrage

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
hr: URL za prikaz, posrednik ili medij instalacije

en: — A simple application to access virtual machines
hr: — Jednostavna aplikacija za pristup virtualnim sustavima

en: Too many command line arguments specified.
hr: Previše argumenata naredbenog redka je određeno.

en: Box “%s” installed and ready to use
hr: Boks “%s” je instaliran i spreman za korištenje

en: Launch
hr: Pokreni

en: “%s“ is running in the background
hr: “%s“ je pokrenut u pozadini

en: Box “%s” has been deleted
hr: Boks “%s” je obrisan

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
hr[0]: %u boks je obrisan
hr[1]: %u boksa su obrisana
hr[2]: %u bokseva je obrisano

en: Boxes is doing something
hr: Boksevi nešto izvode

en: Select files to transfer
hr: Odaberi datoteku za prijenos

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Open
hr: _Otvori

en: Select a device or ISO file
hr: Odaberi uređaj ili ISO datoteku

en: Open
hr: Otvori

en: Previous
hr: Prijašnje

en: 32-bit x86 system
hr: 32-bitni x86 sustav

en: 64-bit x86 system
hr: 64-bitni x86 sustav

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
hr:  iz %s

en: Failed to analyze installer media. Corrupted or incomplete media?
hr: Neuspjelo analiziranje medija instalacije. Oštećen ili nepotpun medij?

en: Create
hr: Stvori

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
hr: Pritisni (lijevi) Ctrl+Alt za oslobađanje

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
hr: Pritisni i otpusti (lijevi) Ctrl+Alt za oslobađanje tipkovnice.

en: Exit fullscreen
hr: Napusti cjelozaslonski prikaz

en: Downloading media
hr: Preuzimanje medija

en: “%s” download complete
hr: “%s“ preuzimanje završeno

en: Install
hr: Instalacija

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download: %s
hr: Neuspjelo preuzimanje: %s

en: System
hr: Sustav

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
hr: Pošalji kombinaciju tipka

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
hr: Obnavljanje %s sa diska

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
hr: Ponovno pokretanje “%s” traje predugo. Prisilno isključi?

en: Shutdown
hr: Isključi

en: Cloning “%s”…
hr: Kloniram “%s”…

en: Installing…
hr: Instalacija…

en: Setting up clone…
hr: Postavljanje klona…

en: Importing…
hr: Uvažanje…

en: Running
hr: Pokrenuto

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Powered Off
hr: Isključeno

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
hr: Povezivanje s %s

en: Connection to “%s” failed
hr: Povezivanje s “%s” neuspjelo

en: Machine is under construction
hr: Računalo je pod konstrukcijom

en: Saving…
hr: Spremanje…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
hr: “%s” se ne može obnoviti sa diska: %s

en: Failed to start “%s”
hr: Neuspjelo pokretanje “%s”

en: Troubleshooting Log
hr: Zapis otkrivanja grešaka

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
hr: Povezivanje s “%s” neuspjelo: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
hr: • CPU je sposoban za virtualizaciju: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
hr: • KVM module je učitan: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
hr: • Libvirt KVM gost dostupan: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
hr: • Dostupni Boks spremnici pohrane: %s

en: • The SELinux context is default: %s
hr: • SELinux sadržaj je zadan: %s

en: Report bugs to <%s>.
hr: Prijavi greške na <%s>.

en: %s home page: <%s>.
hr: %s naslovna stranica: <%s>.

en: Media is not supported
hr: Medij nije podržan

en: No such file %s
hr: Nema takve datoteke %s

en: Boxes wants to run VM in background
hr: Boksevi želi pokrenuti VM u pozadini

en: No CD/DVD image
hr: Nema CD/DVD slike

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
hr: Flatpak inačica GNOME Bokseva ne podržava USB preusmjeravanje.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
hr: Uključite svoj Boks kako bi vidjeli dostupne USB uređaje za preusmjeravanje.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
hr: Preporučljivo je %s.

en: Boxes is not authorized to run in background
hr: Boksevi nemaju ovlasti pokretanja u pozadini

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
hr: Želite li otvoriti postavke za upravljanje s dozvolama aplikacije?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
hr: Uređivanje podešavanja boksa može uzrokovati probleme s vašim operativnim sustavom u boksu. Želite li stvoriti snimku sustava kao bi se mogli oporaviti od načinjenih promjena?

en: Failed to save domain configuration: %s
hr: Neuspjelo spremanje podešavanja domene: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
hr: Promjene podešavanja ispod će se primijeniti nakon što ponovno pokrenete vaš boks.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
hr: Koristite tipku ispod kako bi dodali svoju prvu dijeljenu mapu. Kako bi dijeljenje datoteka radilo morate imati <a href='%s'>spice-webdav</a> instaliran.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
hr: Neuspjelo preimenovanje snimke sustava %s

en: Reverting to %s…
hr: Vraćanje na %s…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
hr: Neuspjelo vraćanje na snimku sustava %s

en: Snapshot “%s” deleted.
hr: Snimka sustava "%s" je obrisana.

en: Failed to create snapshot of %s
hr: Neuspjelo stvaranje nove snimke sustava %s

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
hr: Vratite na prijašnje stanje vaš boks.

en: Use the button below to create your first snapshot.
hr: Koristite tipku ispod za stvaranje vaše prve snimke sustava.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
hr: Iskorišteno %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
hr: Nema dovoljno prostora na vašem računalu za povećanje veličine diska.

en: Storage disk
hr: Disk pohrane

en: Used %s
hr: Iskorišteno %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
hr: Preusmjeravanje USB uređaja “%s” za “%s” je neuspjelo

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
hr: Kopiranje “%s” u “Preuzimanja”

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
hr: Greška se dogodila tijekom pripremanja instalacije. Ekspresna instalacija onemogućena.

en: Downloading device drivers…
hr: Preuzimanje upravljačkih programa…

en: no password
hr: nema lozinke

en: Express installation of %s requires an internet connection.
hr: Ekspresna lokacija %s zahtjeva pristup internetu.

en: GNOME Boxes credentials for “%s”
hr: Vjerodajnice GNOME Bokseva za “%s”

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
hr: Vaš SELinux sadržaj izgleda neispravno, možete ga pokušati popraviti pokretanjem:
    %s

en: SELinux not installed?
hr: SELinux nije instaliran?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
hr: Nemoguće nabavljanje “gnome-boxes” spremnika pohrane informacije iz libvirt. Pobrinite se da “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” radi.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
hr: %s je poznat libvirtu kao spremnik pohrane GNOME Bokseva ali taj direktorij ne postoji

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
hr: %s je poznat libvirtu kao spremnik pohrane GNOME Bokseva ali nije direktorij

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
hr: %s je poznat libvirtu kao spremnik pohrane GNOME Bokseva ali nema korisnikove dozvole čitanja/zapisivanja

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
hr: Neprikladan poslužitelj sustava

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
hr: Uvoz Boksa iz datoteke "%s" je neuspio: %s
