gnome-boxes master - en to sr translation catalogue (253 entries)

en: Boxes
sr: Кутије

en: Virtualization made simple
sr: Виртуелизација учињена једноставнијом

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
sr: Изаберите оперативни систем и дозволите Кутијама да га преузму и инсталирају за вас, унутар виртуелне машине.

en: Features:
sr: Могућности:

en: Download freely available operating systems.
sr: Преузми слободно доступних оперативних система.

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu.
sr: Самостално инсталирање система Центос Стрим, Дебијан, Федора, Мајкрософт Виндоус, Опен-суса, Ред Хет Ентерпрајз Линукс и Убунту.

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks.
sr: Стварање виртуелних машина из слика оперативних система у само пар кликова.

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system.
sr: Ограничавање колико ресурса (меморије и складишта) ваше виртуелне машине троше на вашем систему.

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states.
sr: Стварање снимака виртуелних машина за враћање на претходна стања.

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines.
sr: Преусмеравање УСБ уређаја са ваше физичке машине у виртуелне машине.

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems.
sr: 3Д убрзање за неке од подржаних оперативних система.

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size.
sr: Самостално сразмеравање екрана виртуелних машина на величину прозора.

en: Share clipboard between your system and virtual machines.
sr: Подели оставу вашег система и виртуелних машина.

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window.
sr: Дељење датотека ка виртуелним машинама једноставним превлачењем из вашег управника датотека на прозор Кутија.

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines.
sr: Подешавање дељених фасцикли између вашег система и виртуелних машина.

en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: Virtual machine viewer/manager
sr: Управник и прегледач виртуелних машина

en: View and use virtual machines
sr: Прегледајте и користите виртуелне машине

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
sr: виртуелна машина;вм;virtuelna mašina;virtuelna masina;virtual machine;vm;

en: Screenshot interval
sr: Период снимка екрана

en: The interval in seconds between screenshot updates
sr: Период у секундама између освежавања снимка екрана

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width and height)
sr: Величина прозора (ширина и висина)

en: Window position
sr: Положај прозора

en: Window position (x and y)
sr: Положај прозора (х и у)

en: Window maximized
sr: Увећан прозор

en: Window maximized state
sr: Стање увећаног прозора

en: First run
sr: Прво покретање

en: Whether Boxes is running for the first time
sr: Да ли су Кутије покренуте први пут

en: Shared folders
sr: Дељене фасцикле

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
sr: Варијантни низ назива дељених фасцикли и мапирања путање

en: Recommended Downloads Source URL
sr: Изворна адреса препоручених преузимања

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
sr: Адреса која показује на recommended-downloads.xml датотеку

en: Welcome to Boxes
sr: Добродошли у Кутије

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
sr: Притисните тастере <b>+</b> да направите вашу прву виртуелну машину.

en: Unknown media
sr: Непознат медијум

en: No operating systems found
sr: Нема нађених оперативних система

en: Try a different search
sr: Пробајте са другачијом претрагом

en: Search for an OS or enter a download link…
sr: Потражите ОС или унесите адресу за преузимање…

en: Boxes was unable to identify the operating system on the image file.
sr: Кутије нису могле утврдити оперативни систем на основу дате датотеке.

en: It is not advised to try booting an unknown OS, but you may try your luck forcing a specific kind of OS from the list below:
sr: Није препоручљиво покушавање подизања непознатог ОС-а, али можда вам се може посрећити наметањем одређене врсте ОС-а са списка испод:

en: Template
sr: Шаблон

en: Unknown OS
sr: Непознати ОС

en: Search for an OS…
sr: Потражи ОС…

en: Create a Virtual Machine
sr: Направи виртуелну машину

en: A new virtual machine will be created and an operating system installed into it. Select an operating system source to begin.
sr: Нова виртуелна машина биће направљена и оперативни систем биће инсталиран унутар ње. Изаберите извор оперативног система, за почетак.

en: Detected Sources
sr: Уочени извори

en: Create virtual machine from one of the medias detected in your system.
sr: Направи виртуелну машину користећи један од носача података на вашем систему.

en: Featured Downloads
sr: Препоручена преузимања

en: You will be notified when the download has completed.
sr: Бићете обавештени када се преузимање доврши.

en: Create virtual machine from file
sr: Направи виртуелну машину из датотеке

en: Download an operating system
sr: Преузми оперативни систем

en: Browse and search for operating systems to install.
sr: Прегледајте и претражујте доступне оперативне системе.

en: Preparing…
sr: Припремам…

en: Preparing to create a new box
sr: Припремам се за прављење нове кутије

en: Review and Create
sr: Провери и направи

en: Boxes is ready to set up a new box with the following properties:
sr: Кутије су спремне за стварање нове кутије са следећим особинама:

en: Virtualization extensions are unavailable on your system.
    Check your BIOS settings to enable them.
sr: Проширења виртуелизације нису доступна на вашем систему.
    Проверите ваша подешавања БИОС-а да их укључите.

en: Operating System
sr: Оперативни систем

en: Memory
sr: Меморија

en: Storage limit
sr: Ограничење складишта

en: Username
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: Enable EFI
sr: Омогући ЕФИ

en: Express Installation
sr: Брзо инсталирање

en: Cancel
sr: Откажи

en: Next
sr: Следеће

en: New
sr: Нови

en: Back
sr: Назад

en: Application Menu
sr: Изборник програма

en: List view
sr: Списак

en: Grid view
sr: Мрежа

en: Search
sr: Потражи

en: Downloads
sr: Преузимања

en: Ready to Receive File
sr: Спреман за пријем датотеке

en: You will find your file in the Downloads directory.
sr: Можете наћи вашу датотеку у фасцикли „Преузето“.

en: Actions
sr: Радње

en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: Ready to install
sr: Спремно за инсталирање

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
sr: Отвара главни изборник

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
sr: Прави нову виртуелну машину

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претражи

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
sr: Затвори прозор или изађи из кутија

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
sr: Стварање и својства кутије

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
sr: Пребаци се на следећу страницу

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
sr: Пребаци се на претходну страницу

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
sr: Приказ кутије

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
sr: Ухвати или пусти тастатуру

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
sr: Назад на преглед

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
sr: Преко целог екрана или напусти цео екран

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: Help
sr: Помоћ

en: About Boxes
sr: О Кутијама

en: No CDROM/DVD image
sr: Нема ЦДРОМ/ДВД слике

en: Select
sr: Изабери

en: Remove
sr: Уклони

en: Devices & Shares
sr: Уређаји и дељења

en: USB Devices
sr: УСБ уређаји

en: CDROM/DVD Drive
sr: ЦДРОМ/ДВД слика

en: Resources
sr: Ресурси

en: _Name
sr: _Назив

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: CPUs
sr: Процесори

en: 3D acceleration
sr: 3Д убрзање

en: Allow running in background
sr: Дозволи рад у позадини

en: Configuration
sr: Подешавање

en: Troubleshooting Logs
sr: Дневници решавања проблема

en: Diagnose problems with your box using the log file.
sr: Уочи проблеме унутар кутије уз помоћ записника.

en: Edit Configuration
sr: Уреди подешавање

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
sr: Уреди подешавање Либвирт домена за ову кутију.

en: Local Folder
sr: Локална фасцикла

en: Name
sr: Назив

en: Select Shared Folder
sr: Изаберите дељену фасциклу

en: Save
sr: Сачувај

en: Shared Folders
sr: Дељене фасцикле

en: Revert to snapshot
sr: Врати на снимак

en: Rename snapshot
sr: Преименуј снимак

en: Delete snapshot
sr: Обриши снимак

en: Snapshots
sr: Снимци стања

en: Creating new snapshot…
sr: Правим нови снимак стања…

en: Undo
sr: Опозови

en: Oops, something went wrong
sr: Уххх! Нешто је пошло наопако

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
sr: Кутије не могу приступити позадинцу за виртуелизовање.

en: Choose express install to automatically preconfigure the box with optimal settings.
sr: Изаберите брзо инсталирање да бисте добили већ подешену кутију, са најбољим подешавањима.

note: Translators: 'Express Install' means that the new box installation will be fully automated, the user won't be asked anything while it's performed.
en: Express Install
sr: Брзо инсталирање

en: Product Key
sr: Кључ производа

en: Welcome Tutorial
sr: Помоћник за почетнике

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
sr: Кутије олакшавају инсталирање и покретање виртуелних машина.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
sr: Са брзом инсталацијом, Кутије ће подесити опције инсталирања у виртуелној машини. Само покрените инсталацију и све ће бити подешено уместо вас.

en: Easy Downloads
sr: Једноставна преузимања

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
sr: Уз кутије, не морате преузети оперативни систем да бисте направили виртуелну машину. Уместо тога, само изаберите оперативни систем који желите подесити и Кутије ће самостално преузети ОС, уместо вас.

en: Drag and Drop
sr: Превуци и пусти

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
sr: Дељење датотека се може једноставно обавити тако што их превучете на вашу виртуелну машину. Оне ће се појавити у вашој фасцикли „Преузимања“.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
sr: Радње над кутијом

note: Open in new Window
en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

note: Send files
en: Send File…
sr: Пошаљи датотеку…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Force Shutdown
sr: Приморај гашење

en: Clone
sr: Клонирај

note: Delete
en: Delete
sr: Обриши

en: Restart
sr: Поново покрени

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
sr: Поставке

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
sr: Снимци екрана

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
sr: Снимак екрана са „%s“

en: A simple GNOME 3 application to access virtual systems
sr: Једноставан програм Гнома 3 за приступ виртуелним системима

en: Display version number
sr: Прикажи број издања

en: Show help
sr: Прикажи помоћ

en: Open in full screen
sr: Отвори преко целог екрана

en: Check virtualization capabilities
sr: Провери могућности за виртуелизовање на машини

en: Open box with UUID
sr: Отвори кутију са УУИД-ом

en: Search term
sr: Појам претраге

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
sr: Адреса за приказ, посредника или инсталационог медија

en: — A simple application to access virtual machines
sr: — Једноставан програм за приступ виртуелним машинама

en: Too many command line arguments specified.
sr: Наведено је превише аргумената у командној линији.

en: Box “%s” installed and ready to use
sr: Кутија „%s“ је инсталирана и спремна за употребу

en: Launch
sr: Покрени

en: “%s“ is running in the background
sr: „%s“ ради у позадини

en: Box “%s” has been deleted
sr: Кутија „%s“ је обрисана

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
sr[0]: %u кутија је обрисана
sr[1]: %u кутије су обрисане
sr[2]: %u кутија је обрисано
sr[3]: Једна кутија је обрисана

en: Boxes is doing something
sr: Кутије тренутно раде нешто

en: Select files to transfer
sr: Изаберите датотеке за пренос

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: _Open
sr: _Отвори

en: Select a device or ISO file
sr: Изаберите уређај или ИСО датотеку

en: Open
sr: Отвори

en: Previous
sr: Претходно

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
sr: Живи

en: 32-bit x86 system
sr: 32-битни x86 систем

en: 64-bit x86 system
sr: 64-битни x86 систем

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
sr:  од „%s“

en: Failed to analyze installer media. Corrupted or incomplete media?
sr: Нисам успео да испитам инсталациони медиј. Можда је медиј оштећен или непотпун?

en: Create
sr: Направи

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
sr: Притисните (леви) Ctrl+Alt да отпустите миша

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
sr: Притисните и пустите (леви) Ctrl+Alt да отпустите тастатуру.

en: Exit fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Downloading media
sr: Преузимам медијум

en: “%s” download complete
sr: Преузимање ставке „%s“ обављено

en: Install
sr: Инсталирај

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download: %s
sr: Преузимање није успело: %s

en: System
sr: Систем

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
sr: Пошаљи комбинацијe тастера

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
sr: Обнављам „%s“ са диска

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
sr: Поновно покретање „%s“ траје предуго. Да приморам гашење?

en: Shutdown
sr: Гашење

en: Cloning “%s”…
sr: Клонирам ставку „%s“…

en: Installing…
sr: Инсталирам…

en: Setting up clone…
sr: Подешавам клона…

en: Importing…
sr: Увозим…

en: Running
sr: Покренута

en: Paused
sr: Заустављена

en: Powered Off
sr: Искључена

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
sr: Повезујем се са „%s“

en: Connection to “%s” failed
sr: Повезивање на „%s“ није успело

en: Machine is under construction
sr: Машина се изграђује

en: Saving…
sr: Чувам…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
sr: Не могу да обновим „%s“ са диска: %s

en: Failed to start “%s”
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: Troubleshooting Log
sr: Дневник решавања проблема

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
sr: Повезивање на „%s“ није успело: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
sr: • Процесор подржава виртуелизацију: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
sr: • КВМ (KVM) модул је учитан: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
sr: • Доступан је либвирт КВМ госта: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
sr: • Доступан је складишни депо за кутије: %s

en: • The SELinux context is default: %s
sr: • Подразумевани СЕ-Линукс контекст је у употреби: %s

en: Report bugs to <%s>.
sr: Грешке пријавите на <%s>.

en: %s home page: <%s>.
sr: Матична страница „%s“: <%s>.

en: Media is not supported
sr: Носач податка није подржан

en: No such file %s
sr: Нема такве датотеке „%s“

en: Boxes wants to run VM in background
sr: Кутије траже да покрену ВМ у позадини

en: No CD/DVD image
sr: Нема ЦД/ДВД слике

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
sr: Флетпек издање Гномових Кутија не подржава УСБ преусмеравање.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
sr: Укључите вашу кутију да бисте видели УСБ уређаје које је могуће преусмерити.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
sr: Препоручено %s.

en: Boxes is not authorized to run in background
sr: Кутије нису овлашћене да раде у позадини

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
sr: Да ли желите отворити Подешавања за промену овлашћења програма?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
sr: Измена подешавања ваше кутије може проузроковати проблеме оперативном систему унутар кутије. Да ли желите направити снимак стања да бисте могли да опозовете ваше измене?

en: Failed to save domain configuration: %s
sr: Нисам успео да сачувам измене домена: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
sr: Измене подешавања испод ступају на снагу након што поново покренете вашу кутију.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
sr: Коритите дугме испод за додавање ваше прве дељене фасцикле. Да би дељење датотека радило, машина гост мора имати инсталиран програм <a href='%s'>spice-webdav</a>.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
sr: Нисам успео да преименујем снимак стања: %s

en: Reverting to %s…
sr: Враћам на „%s“…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
sr: Нисам успео да вратим снимак стања: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
sr: Снимак стања „%s“ је обрисан.

en: Failed to create snapshot of %s
sr: Нисам успео да направим снимак стања за „%s“

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
sr: Врати на претходно стање кутије.

en: Use the button below to create your first snapshot.
sr: Користите дугме испод да бисте направили ваш први снимак стања.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
sr: Употребљено %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
sr: Нема довољно простора на вашем рачунару да бисте повећали највећу величину диска.

en: Storage disk
sr: Диск складишта

en: Used %s
sr: Употребљено %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
sr: Непознато

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
sr: Преусмеравање УСБ уређаја „%s“ за „%s“ није успело

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
sr: Копирам „%s“ у „Преузето“

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
sr: Дошло је до грешке приликом припремања инсталације. Брза инсталација је искључена.

en: Downloading device drivers…
sr: Преузимам управљачке програме уређаја…

en: no password
sr: без лозинке

en: Express installation of %s requires an internet connection.
sr: Брза инсталација „%s“ захтева интернет везу.

en: GNOME Boxes credentials for “%s”
sr: Уверења Гномових кутија за „%s“

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
sr: Ваш безбедносни СЕ-Линукс контекст је изгледа неисправан. Можете покушати поправку извршавањем следећег:
    %s

en: SELinux not installed?
sr: СЕ-Линукс није инсталиран?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
sr: Не могу да добавим податке о складишном депоу Гномових кутија од либвирт-а. Проверите да ли је могуће извршити „virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes“.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
sr: %s је познат либвирту као складишни депо Гномових Кутија али тај директоријум не постоји

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
sr: %s је познат либвирту као складишни депо Гномових Кутија али он није директоријум

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
sr: %s је познат либвирту као складишни депо Гномових Кутија али није могуће читање и писање

en: yes
sr: да

en: no
sr: не

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
sr: Домаћин систем је неспособан за виртуелизовање

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
sr: Увоз кутије из датотеке „%s“ није успео: %s
