gnome-boxes master - en to eu translation catalogue (241 entries)

en: Boxes
eu: Makinak

en: Virtualization made simple
eu: Birtualizazioa modu errazean

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
eu: Hautatu sistema eragile bat eta utzi Makinak aplikazioari hura deskargatzen eta makina birtual batean instalatzen.

en: Features:
eu: Eginbideak:

en: Download freely available operating systems
eu: Deskargatu libre eskuragarri dauden sistema eragileak

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
eu: Instalatu automatikoki CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux eta Ubuntu

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
eu: Sortu makina birtualak sistema eragileen irudiak erabilita, klik pare bat eginda

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
eu: Mugatu zure makina birtualek zure sistematik kontsumitzen dituzten baliabideak (memoria eta biltegiratzea)

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
eu: Egin makina birtualen bat-batekoak, lehenagoko egoeretara leheneratzeko

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
eu: Berbideratu USB gailuak zure makina fisikotik makina birtualetara

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
eu: 3D azelerazioa sistema eragile batzuetarako

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
eu: Automatikoki aldatu makina birtualen bistaratzeen tamaina leihoaren tamainara egokitzeko

en: Share clipboard between your system and virtual machines
eu: Partekatu arbela sistemaren eta makina birtualen artean

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
eu: Partekatu fitxategiak makina birtualekin haiek zure fitxategi-kudeatzailetik Makinak leihora eramanda

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
eu: Konfiguratu zure sistemak eta makina birtualek partekatzen dituzten karpetak

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Virtual machine viewer/manager
eu: Makina birtualen ikustailea/kudeatzailea

en: View and use virtual machines
eu: Ikusi eta erabili makina birtualak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
eu: makina birtuala;vm;

en: Screenshot interval
eu: Pantaila-argazkien arteko bitartea

en: The interval in seconds between screenshot updates
eu: Pantaila-argazkien eguneraketen arteko denbora-tartea segundotan

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height)
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera)

en: Window position
eu: Leihoaren posizioa

en: Window position (x and y)
eu: Leihoaren posizioa (x eta y)

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state
eu: Leiho maximizatuaren egoera

en: First run
eu: Lehen exekuzioa

en: Whether Boxes is running for the first time
eu: Makinak aplikazioa lehen aldiz exekutatzen ari den ala ez

en: Shared folders
eu: Partekatutako karpetak

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
eu: Matrizea partekatutako karpeten izenekin eta bide-izenen mapekin

en: Recommended Downloads Source URL
eu: Deskargetarako gomendatutako iturburuko URLa

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
eu: recommended-downloads.xml fitxategi bati apuntatzen dion URL bat

en: Welcome to Boxes
eu: Ongi etorri Makinak aplikaziora

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
eu: Erabili <b>+</b> botoia zure lehen makina birtuala sortzeko.

en: New Virtual Machine
eu: Makina birtual berria

en: Cancel
eu: Utzi

en: Create
eu: Sortu

en: Name
eu: Izena

en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: Operating System not found
eu: Ez da sistema eragilerik aurkitu

en: Resources
eu: Baliabideak

en: Memory
eu: Memoria

en: Storage limit
eu: Biltegiratze-muga

en: Oops! Something went wrong!
eu: Eeeepaaa! Zerbait gaizki joan da.

en: Setting up drivers...
eu: Kontrolatzaileak konfiguratzen…

en: Express Installation
eu: Instalazio azkarra

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
eu: Ezarri kredentzialak sistema eragilea automatikoki instalatzeko.

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Enter username...
eu: Sartu erabiltzaile-izena…

en: Password
eu: Pasahitza

en: Enter password...
eu: Sartu pasahitza...

en: Product Key
eu: Produktu-gakoa

en: Firmware
eu: Firmwarea

en: Unknown media
eu: Euskarri ezezaguna

en: Select an Operating System
eu: Hautatu sistema eragile bat

en: Search for an operating system…
eu: Bilatu sistema eragile bat…

en: Search for an Operating System
eu: Bilatu sistema eragile bat

en: Download an Operating System
eu: Deskargatu sistema eragile bat

en: New
eu: Berria

en: Back
eu: Atzera

en: Application Menu
eu: Aplikazioen menua

en: List view
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: Grid view
eu: Saretaren ikuspegia

en: Search
eu: Bilatu

en: Downloads
eu: Deskargak

en: Create new virtual machine
eu: Sortu makina birtual berria

en: Install from File
eu: Instalatu fitxategitik

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
eu: Hautatu .iso edo .qcow2 fitxategi bat makina birtuala instalatzeko.

en: Download OS
eu: Deskargatu SEa

en: Browse and search for operating systems to install.
eu: Arakatu eta bilatu instalatu daitezkeen sistema eragileak.

en: Ready to Receive File
eu: Fitxategia jasotzeko prest

en: You will find your file in the Downloads directory.
eu: Zure fitxategia deskargen direktorioan aurkituko duzu.

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Ready to install
eu: Instalatzeko prest

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
eu: Ireki menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
eu: Sortu makina birtual berria

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
eu: Itxi leihoa/irten Makinak aplikaziotik

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
eu: Makinaren sorrera eta propietateak

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
eu: Aldatu hurrengo orrira

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
eu: Aldatu aurreko orrira

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
eu: Makinaren pantaila

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
eu: Hartu/askatu teklatua

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
eu: Itzuli ikuspegi orokorrera

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
eu: Pantaila osoa/leheneratu pantaila osotik

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Help
eu: Laguntza

en: About Boxes
eu: Makinak aplikazioari buruz

en: No CDROM/DVD image
eu: Ez dago CDROM/DVD irudirik

en: Select
eu: Hautatu

en: Remove
eu: Kendu

en: Devices & Shares
eu: Gailuak eta partekatzea

en: USB Devices
eu: USB gailuak

en: CDROM/DVD Drive
eu: CDROM/DVD unitatea

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: CPUs
eu: PUZak

en: 3D acceleration
eu: 3D azelerazioa

en: Allow running in background
eu: Onartu atzeko planoan exekutatzea

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Troubleshooting Logs
eu: Arazoen ebazpenen erregistroa

en: Diagnose problems with your box using the log file.
eu: Diagnostikatu zure makinaren arazoak erregistro-fitxategiaren bidez

en: Edit Configuration
eu: Editatu konfigurazioa

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
eu: Editatu makina honetarako Libvirt domeinu-konfigurazioa.

en: Local Folder
eu: Lokaleko karpeta

en: Select Shared Folder
eu: Hautatu partekatutako karpeta

en: Save
eu: Gorde

en: Shared Folders
eu: Partekatutako karpetak

en: Revert to snapshot
eu: Leheneratu bat-batekora

en: Rename snapshot
eu: Alsddatu bat-batekoaren izena

en: Delete snapshot
eu: Ezabatu bat-batekoa

en: Snapshots
eu: Bat-batekoak

en: Creating new snapshot…
eu: Bat-bateko berria sortzen…

en: Search for a virtual machine…
eu: Bilatu makina birtual bat…

en: Undo
eu: Desegin

en: Oops, something went wrong
eu: Zerbait gaizki joan da.

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
eu: Makinak-ek ezin du birtualizazio-motorra atzitu.

en: Welcome Tutorial
eu: Ongi etorriko tutoriala

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
eu: Makinak aplikazioari esker, erraza da makina birtualak instalatu eta exekutatzea.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
eu: Instalazio azkarrari esker, Makinak makina birtual berri baterako instalazio-aukerak ezarriko ditu. Horretarako, hasi instalazioa eta aplikazioa denaz arduratuko da.

en: Easy Downloads
eu: Deskarga errazak

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
eu: Makinak erabilita, ez duzu sistema eragilerik deskargatu behar makina birtual bat sortzeko. Horren ordez, aukeratu konfiguratu nahi duzun sistema eragilea eta Makinak aplikazioak automatikoki deskargatuko du.

en: Drag and Drop
eu: Arrastatu eta jaregin

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
eu: Fitxategiak partekatzea erraza da, arrastatu itzazu zure makina birtualera. 'Deskargak' karpetan agertuko dira.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
eu: Makinaren ekintzak

note: Open in new Window
en: Open in New Window
eu: Ireki leiho berrian

note: Send files
en: Send File…
eu: Bidali fitxategia…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
eu: Egin pantaila-argazkia

en: Force Shutdown
eu: Behartu ixtea

en: Clone
eu: Klonatu

note: Delete
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Restart
eu: Berrabiarazi

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
eu: Pantaila-argazkia %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
eu: Sistema birtualetara sartzeko GNOME aplikazio sinplea

en: Display version number
eu: Erakutsi bertsio-zenbakia

en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

en: Open in full screen
eu: Ireki pantaila osoan

en: Check virtualization capabilities
eu: Egiaztatu birtualizazioaren gaitasunak

en: Open box with UUID
eu: Ireki honako UUIDa duen makina:

en: Search term
eu: Bilaketa-terminoa

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
eu: Bistaratuko den URLa, hornitzailea edo instalatzaile-euskarria

en: — A simple application to access virtual machines
eu: — Makina birtualak atzitzeko aplikazio sinplea

en: Too many command line arguments specified.
eu: Komando-lerroko argumentu gehiegi zehaztu dira.

en: Box “%s” installed and ready to use
eu: '%s' makina instalatuta eta erabiltzeko prest

en: Launch
eu: Abiarazi

en: “%s“ is running in the background
eu: “%s“ atzeko planoan exekutatzen ari da

en: Box “%s” has been deleted
eu: '%s' makina ezabatu da

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
eu[0]: Makina %u ezabatu da
eu[1]: %u makina ezabatu dira

en: Boxes is doing something
eu: Makinak zerbait egiten ari da

en: Select files to transfer
eu: Hautatu transferituko diren fitxategiak

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Open
eu: _Ireki

en: Failed to prepare express installation: %s
eu: Huts egin du instalazio azkarraren prestaketak: %s

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
eu: Zuzenekoa

en: 32-bit x86 system
eu: 32-bit x86 sistema

en: 64-bit x86 system
eu: 64-bit x86 sistema

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
eu:  %s(e)tik

en: Select a device or OS media file
eu: Hautatu gailu edo SEaren multimedia-fitxategi bat

en: Open
eu: Ireki

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
eu: Sakatu (ezkerreko) Ctrl+Alt teklak askatzeko

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
eu: sakatu eta askatu (ezkerreko)  Ctrl+Alt teklatua askatzeko.

en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Downloading media
eu: Multimedia deskargatzen…

en: “%s” download complete
eu: “%s” deskarga osatu da

en: Install
eu: Instalatu

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download: %s
eu: Huts egin du deskargak: %s

en: Ctrl + Alt + Backspace
eu: Ctrl + Alt + Atzera tekla

en: Ctrl + Alt + Del
eu: Ctrl + Alt + Ezab

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
eu: Bidali teklen konbinazioak

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
eu: %s diskotik leheneratzen

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
eu: '%s' hasieratzen

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
eu: '%s' aplikazioaren hasieratzea luze doa. Behartu ixtera?

en: Shutdown
eu: Itzali

en: Cloning “%s”…
eu: “%s” klonatzen…

en: Installing…
eu: Instalatzen…

en: Setting up clone…
eu: Klona konfiguratzen…

en: Importing…
eu: Inportatzen…

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Powered Off
eu: Itzalita

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
eu: %s(e)ra konektatzen

en: Connection to “%s” failed
eu: '%s'(e)rako konexioak huts egin du

en: Machine is under construction
eu: Makina eraikitzen ari da

en: Saving…
eu: Gordetzen…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
eu: “%s” ezin izan da diskotik leheneratu: %s

en: Failed to start “%s”
eu: Huts egin du '%s' abiaraztean

en: Troubleshooting Log
eu: Arazoen ebazpenen erregistroa

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
eu: “%s”(r)en konexioak huts egin du: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
eu: • PUZak birtualizaziorako ahalmena dauka: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
eu: • KVM modulua kargatuta dago: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
eu: • Libvirt KVM gonbidatua erabilgarri: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
eu: • Makinen biltegiratzea erabilgarri: %s

en: • The SELinux context is default: %s
eu: • SELinux testuingurua lehenetsia da: %s

en: Report bugs to <%s>.
eu: Akatsak jakinarazteko: <%s>.

en: %s home page: <%s>.
eu: %s webgunea: <%s>.

en: Media is not supported
eu: Multimedia hau ez dago onartuta

en: Boxes wants to run VM in background
eu: Makinak aplikaziok makina birtuala atzeko planoan exekutatu nahi du

en: No CD/DVD image
eu: Ez dago CD/DVD irudirik

en: Select a device or ISO file
eu: Hautatu gailu edo ISO fitxategi bat

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
eu: GNOME Makinak aplikazioaren Flatpak bertioak ez du USB berbideratzea onartzen.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
eu: Piztu zure makina berbideratzerako erabilgarri dauden USB gailuak ikusteko.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
eu: Gomendatutako %s.

en: Boxes is not authorized to run in background
eu: Makinak aplikazioak ez du atzeko planoan exekutatzeko baimenik

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
eu: Ezarpenak ireki nahi al ditugu aplikazio-baimenak kudeatzeko?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
eu: Zure makinaren konfigurazioa editatzen baduzu, makinaren sistema eragilean arazoak sortu daitezke. Bat-bateko bat sortu nahi al duzu aldaketak leheneratu ahal izateko?

en: Failed to save domain configuration: %s
eu: Huts egin du domeinuaren konfigurazioa gordetzeak: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
eu: Beheko ezarpenetan egindako aldaketak makina berrabiarazi ondoren sartuko dira indarrean.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
eu: Erabili beheko botoia zure lehen karpeta partekatua gehitzeko. Fitxategien partekatzeak funtzionatu dezan, makina gonbidatuak <a href='%s'>spice-webdav</a> bat eduki behar du instalatuta.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
eu: Huts egin du bat-batekoaren izena aldatzeak: %s

en: Reverting to %s…
eu: %s(e)ra leheneratzen…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
eu: Huts egin du bat-batekora leheneratzeak: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
eu: “%s” bat-batekoa ezabatuta.

en: Failed to create snapshot of %s
eu: Huts egin du %s(r)en bat-batekoa sortzean

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
eu: Leheneratu zure makinaren aurreko egoera batera.

en: Use the button below to create your first snapshot.
eu: Erabili beheko botoia zure lehen bat-batekoa sortzeko.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
eu: Erabilitakoa: %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
eu: Ez dago nahikoa leku makinan diskoaren tamaina gehiengora handiagotzeko.

en: Storage disk
eu: Biltegiratze-diskoa

en: Used %s
eu: Erabilitakoa: %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
eu: Huts egin du '%s' USB gailua '%s'(e)ra berbideratzean

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
eu: “%s” kopiatzen “Deskargak” karpetara

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
eu: Errorea gertatu da instalazioa prestatzean. Instalazio azkarra desgaituta.

en: Downloading device drivers…
eu: Gailuaren kontrolatzaileak deskargatzen…

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
eu: SELinux testuingurua ez dirudi zuzena denik, hura konpontzen saia zaitezke hau exekutatuz:
    %s

en: SELinux not installed?
eu: SELinux ez dago instalatuta?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
eu: Ezin izan da 'gnome-boxes' biltegiratzearen informazioa libvirt-etik eskuratu. Ziurtatu 'virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes' badabilela.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
eu: libvirt-ek %s ezagutzen du GNOME Makinen biltegiratze gisa, baina direktorio hori ez da existitzen

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
eu: libvirt-ek %s ezagutzen du GNOME Makinen biltegiratze gisa, baina ez da direktorio bat

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
eu: libvirt-ek %s ezagutzen du GNOME Makinen biltegiratze gisa, baina erabiltzaileak ezin du irakurri/idatzi

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
eu: Ostalari-sistema ez da gai

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
eu: Huts egin du '%s' fitxategitik makina inportatzeak: %s
