gnome-boxes master - en to km translation catalogue (182 entries)

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems. Unlike some other virtual machine management software, Boxes is targeted towards typical desktop end-users. For this reason, Boxes will not provide many advanced options to tweak virtual machines. Instead Boxes will focus on getting things working out of the box with very little input from user.
km: កម្មវិធី GNOME 3 សាមញ្ញ​ សម្រាប់​ចូល​ដំណើរការ​ពី​ចម្ងាយ ឬ​ប្រព័ន្ធ​និម្មិត។ ខុស​ពី​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ម៉ាស៊ីន​និម្មិត​​ផ្សេង​ទៀត, ប្រអប់​ត្រូវ​បាន​កំណត់​គោលដៅ​លើ​ផ្ទៃតុ​​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ។ សម្រាប់​ហេតុ​ផល​នេះ, ប្រអប់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់​ច្រើន​ចំពោះ​ម៉ាស៊ីន​និម្មិត​សម្រាប់ tweak ។ ប្រអប់​ជំនួស​នឹង​ផ្ដោត​ទៅ​លើ​ប្រអប់​ដែល​មាន​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ចំណងជើង​ពី​អ្នក​ប្រើ។

en: You want to install Boxes if you just want a very safe and easy way to try out new operating systems or new (potentially unstable) versions of your favorite operating system(s), or need to connect to a remote machine (for example, in your office).
km: អ្នក​ចង់​ដំឡើង​ប្រអប់ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ដំឡើង​តាម​វិធី​ដែល​មាន​សុវត្ថិភាព និង​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការសាកល្បង​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ថ្មី ឬ​កំណែ​ថ្មី (potentially unstable) នៃ​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ពេញ​និយម, ចាំបាច់​ត្រូវ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ (ឧទាហរណ៍, ក្នុង​ការិយាល័យ​របស់​អ្នក)។

en: Boxes
km: ប្រអប់

en: Virtual machine viewer/manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង/កម្មវិធី​មើល​ម៉ាស៊ីន​និម្មិត

en: View and use virtual machines
km: មើល និង​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​និម្មិត

en: virtual machine;vm;
km: ម៉ាស៊ីន​និម្មិត;vm;

en: Collections
km: ការ​ប្រមូល

en: The list of boxes collections
km: បញ្ជី​ការ​ប្រមូល​ប្រអប់

en: Screenshot interval
km: ចន្លោះ​ពេល​ថត​អេក្រង់

en: The interval in seconds between screenshot updates
km: ចន្លោះ​ពេល​គិត​ជា​វិនាទី​​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ថត​អេក្រង់

en: Window size
km: ទំហំ​បង្អួច​

en: Window size (width and height)
km: ទំហំ​បង្អួច (ទទឹង និង​កម្ពស់)

en: Window position
km: ទីតាំង​បង្អួច

en: Window position (x and y)
km: ទីតាំង​បង្អួច (x និង y)

en: Window maximized
km: បាន​ពង្រីក​បង្អួច​អតិបរមា

en: Window maximized state
km: ស្ថានភាព​ពង្រីក​បង្អួច​អតិបរមា

en: _Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: _Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Sign In
km: ចូល

en: <b><span size="large">No boxes found</span></b>
km: <b><span size="large">រក​មិន​ឃើញ​ប្រអប់</span></b>

en: Create one using the button on the top left.
km: បង្កើត​មួយ​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​លើ។

en: P_ause
km: ផ្អាក

en: _Delete
km: លុប

en: _Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ

en: Introduction
km: សេចក្ដី​ណែនាំ

en: Source Selection
km: ជម្រើស​ប្រភព

en: Preparation
km: ការ​រៀបចំ

en: Setup
km: រៀបចំ

en: Review
km: ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: CPU:
km: ស៊ីភីយូ៖

en: Force Shutdown
km: បង្ខំ​បិទ

en: _New
km: ថ្មី

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Select Items
km: ជ្រើស​ធាតុ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: _Cancel
km: បោះបង់

en: Create a Box
km: បង្កើត​ប្រអប់

en: C_reate
km: បង្កើត

en: C_ontinue
km: បន្ត

en: _Back
km: ថយក្រោយ

en: Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Select Running
km: ជ្រើស​ការ​ដំណើរការ

en: Select None
km: ជ្រើស​គ្មាន

en: Choose express install to automatically preconfigure the box with optimal settings.
km: ជ្រើស​ការ​ដំឡើង​រហ័ស​ចំពោះ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ជាមុន​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ប្រអប់​ដោយ​ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រសើរ​បំផុត។

en: Express Install
km: ការ​ដំឡើង​រហ័ស

en: Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: _Add Password
km: បន្ថែម​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Product Key
km: គន្លឹះ​សំខាន់​របស់​ផលិតផល

en: Unknown media
km: មិន​ស្គាល់​មេឌៀ

en: Enter URL
km: បញ្ចូល URL

en: Select a file
km: ជ្រើស​ឯកសារ

en: Creating a Box will allow you to use another operating system directly from your existing login.
    
    You may connect to an existing machine <b><i>over the network</i></b> or create a <b><i>virtual machine</i></b> that runs locally on your own.
km: ការ​បង្កើត​ប្រអប់​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ផ្សេង​ទៀត​ដោយ​ផ្ទាល់​ពី​ការ​ចូល​ដែល​មាន​ស្រាប់​របស់​របស់​អ្នក។
    
    ​អ្នក​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​ដែល​មាន​ស្រាប់ <b><i>លើ​បណ្ដាញ</i></b> ឬ​បង្កើត <b><i>ម៉ាស៊ីន​និម្មិត</i></b> ដែល​​ដំណើរការ​ផ្ទាល់ខ្លួន​។

en: Insert operating system installation media or select a source below
km: បញ្ចូល​​មេឌៀ​ការ​ដំឡើង​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ ឬ​ជ្រើស​ប្រភព​ខាងក្រោម

en: Any trademarks shown above are used merely for identification of software products you have already obtained and are the property of their respective owners.
km: ម៉ាក​មួយ​ចំនួន​បង្ហាញ​នៅ​ខាងលើ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​ផលិតផល​កម្មវិធី​ដែល​​អ្នក​មាន និង​លក្ខណៈ​ផ្ទាល់​ខ្លួន។

en: Preparing to create new box
km: ការ​រៀបចំ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ប្រអប់​ថ្មី

en: Virtualization extensions are unavailable on your system. If your system is recent (post 2008), check your BIOS settings to enable them.
km: ផ្នែក​​បន្ថែម​​និម្មិត​ដែល​មិន​មាន​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក។ ប្រសិនបើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​បច្ចុប្បន្ន (post 2008), ពិនិត្យមើល​ការ​កំណត់ BIOS របស់​អ្នក ដើម្បី​បើក​វា។

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems
km: កម្មវិធី GNOME 3 សាមញ្ញ​ ដើម្បី​ដំណើរការ​ប្រព័ន្ធ​និម្មិត​ ឬ​ពី​ចម្ងាយ

en: New
km: ថ្មី

en: Help
km: ជួយ

en: About
km: អំពី

en: Quit
km: បោះបង់

en: Display version number
km: បង្ហាញ​លេខ​កំណែ

en: Open in full screen
km: បើក​ជា​អេក្រង់​ពេញ

en: Check virtualization capabilities
km: ពិនិត្យមើល​សមត្ថភាព​និម្មិត

en: Open box with UUID
km: បើក​ប្រអប់​ជាមួយ UUID

en: Search term
km: ស្វែងរក​ពាក្យ

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently libvirt and ovirt are supported.
en: URI to display, broker or installer media
km: URI ត្រូវ​បង្ហាញ, មេឌៀ​កម្មវិធី​ដំឡើង ឬ broker

en: - A simple application to access remote or virtual machines
km: កម្មវិធី​សាមញ្ញ​ត្រូវ​ចូល​ប្រើ​ពី​ចម្ងាយ ឬ​ម៉ាស៊ីន​និម្មិត

en: Too many command line arguments specified.
km: អាគុយម៉ង់​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​​ច្រើន​ពេក​បាន​បញ្ជាក់។

en: _Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Box '%s' has been deleted
km: បាន​លុប​ប្រអប់ '%s'

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
km[0]: %u ប្រអប់​ត្រូវ​បាន​លុប

en: New and Recent
km: ថ្មី និង​បច្ចុប្បន្ន

en: Unsupported disk image format.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព​ថាស​ដែល​មិន​គាំទ្រ

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Troubleshooting log
km: កំណត់​ហេតុ​ការ​ដោះស្រាយ​បញ្ហា

en: _Save
km: រក្សាទុក

en: Copy to clipboard
km: ចម្លង​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់

en: _Close
km: បិទ

en: Save log
km: រក្សាទុក​កំណត់​ហេតុ

en: Error saving: %s
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក៖ %s

en: Protocol
km: ពិធីការ

note: Only add smartcart support to guests if HAVE_SMARTCARD, as qemu built without smartcard support will not start vms with it.
en: Add support to guest
km: បន្ថែម​ការ​គាំទ្រ​ចំពោះ​ភ្ញៀវ

en: USB device support
km: ការ​គាំទ្រ​ឧបករណ៍​យូអេសប៊ី

en: Smartcard support
km: ការ​គាំទ្រ Smartcard

note: Translators: empty is listed as the filename for a non-mounted CD
en: empty
km: ទទេ

note: Don't let user eject installer media if its an express installation or a live media
en: CD/DVD
km: ស៊ីឌី/ឌីវីឌី

note: Translators: This is the text on the button to select an iso for the cd
en: Select
km: ជ្រើស

note: Translators: Remove is the label on the button to remove an iso from a cdrom drive
en: Remove
km: លុប​ចេញ

en: Select a device or ISO file
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍ ឬ​ឯកសារ ISO

en: _Open
km: បើក

note: Translators: First '%s' is filename of ISO or CD/DVD device that user selected and Second '%s' is name of the box.
en: Insertion of '%s' as a CD/DVD into '%s' failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បញ្ចូល '%s' ជា ស៊ីឌី/ឌីវីឌី​ទៅ​កាន់ '%s'

note: Translators: '%s' here is name of the box.
en: Removal of CD/DVD from '%s' failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​យក ស៊ីឌី/ឌីវីឌី​ចេញ '%s'

en: Memory
km: អង្គចងចាំ

en: Maximum Disk Size
km: ទំហំ​ថាស​អតិបរមា

en: When you force shutdown, the box may lose data.
km: នៅ​ពេល​អ្នក​បង្ខំ​បិទ, ប្រអប់​អាច​​បាត់​​ទិន្នន័យ។

en: _Shutdown
km: បិទ

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
km: ស្ដារ %s ពី​ថាស

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
km: ចាប់ផ្ដើម %s

en: Restart of '%s' is taking too long. Force it to shutdown?
km: ចាប់ផ្ដើម​ '%s' ឡើង​វិញ​​ចំណាយ​ពេល​យូរ។ បង្ខំ​វា​ឲ្យ​បិទ?

en: Import '%s' from system broker
km: នាំចូល '%s' ពី​ broker ប្រព័ន្ធ

note: Translators: %u here is the number of boxes available for import
en: Import %u box from system broker | Import %u boxes from system broker
km[0]: នាំចូល %u ពី broker ប្រព័ន្ធ

en: Will import '%s' from system broker
km: នឹង​នាំចូល '%s' ពី broker ប្រព័ន្ធ

note: Translators: %u here is the number of boxes available for import
en: Will import %u box from system broker | Will import %u boxes from system broker
km[0]: នឹង​នាំចូល​ប្រអប់ %u ពី broker ប្រព័ន្ធ

en: No boxes to import
km: គ្មាន​ប្រអប់​ត្រូវ​នាំចូល

en: Failed to find suitable disk to import for box '%s'
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក​ថាស​ដើម្បី​នាំចូល​សម្រាប់​ប្រអប់ '%s'

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ %s

en: Connection to '%s' failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់ '%s'

en: Saving...
km: កំពុង​រក្សាទុក...

en: '%s' could not be restored from disk
    Try without saved state?
km: '%s' មិន​អាច​ស្ដារ​ពី​ថាស
    ព្យាយាម​ដោយ​មិន​ប្រើ​ស្ថានភាព​ដែល​បាន​រក្សាទុក?

en: Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ

note: Translators: %s => name of launched box
en: '%s' requires authentication
km: '%s' ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: • The KVM module is loaded: %s
km: • កំពុង​ផ្ទុក​ម៉ូឌុល KVM ៖ %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
km: • Libvirt KVM guest ដែល​មាន៖ %s

en: Report bugs to <%s>.
km: របាយការណ៍​កំហុស <%s>។

en: %s home page: <%s>.
km: %s គេហ​ទំព័រ៖ <%s>.

en: No such file %s
km: គ្មាន​ឯកសារ​ដូច​ជា %s

en: Sign In to %s
km: ចូល​ទៅ​កាន់ %s

en: Not connected to %s
km: មិន​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ %s

en: Connection to oVirt broker failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ oVirt broker

en: Login
km: ចូល

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Devices
km: ឧបករណ៍

en: Changes require restart of '%s'.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាម​ទារ​ចាប់ផ្ដើម​ '%s' ឡើង​វិញ។

en: _Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ

en: Pausing '%s' failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្អាក '%s'

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Automatic redirection of USB device '%s' for '%s' failed
km: ការ​ប្ដូរ​ទិសដៅ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៃ​ឧបករណ៍​យូអេសប៊ី '%s' សម្រាប់ '%s' បាន​បរាជ័យ

en: Redirection of USB device '%s' for '%s' failed
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​ប្ដូរ​ទិស​ឧបករណ៍​យូអេសប៊ី '%s' សម្រាប់ '%s'

en: Share clipboard
km: ចែករំលែក​ក្ដារ​តម្បៀតខ្ទាស់

en: Resize guest
km: ប្ដូរ​ទំហំ​ guest

en: Redirect new USB devices
km: ប្ដូរ​ទិស​ឧបករណ៍​យូអេសប៊ី​ថ្មី

en: USB devices
km: ឧបករណ៍​យូអេសប៊ី

en: Invalid URI
km: URI មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: The port must be specified once
km: ច្រក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​នៅ​ពេល

en: Missing port in Spice URI
km: បាត់​ច្រក​នៅ​ក្នុង Spice URI

note: Translators: The %s will be replaced with the name of the VM
en: %s - Properties
km: %s - លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

note: This goes with the "Click on items to select them" string and is about selection of items (boxes) when the main collection view is in selection mode.
en: %d selected | %d selected
km[0]: បាន​ជ្រើស %d

en: (Click on items to select them)
km: (ចុច​នៅ​លើ​ធាតុ​ដើម្បី​ជ្រើស​វា)

en: Downloading device drivers...
km: កំពុង​ទាញ​កម្មវិធី​បញ្ជា​ឧបករណ៍...

en: no password
km: គ្មាន​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
km: បរិបទ SELinux របស់​អ្នក​មិន​ត្រឹមត្រូវ, អ្នក​អាច​ព្យាយាម​កែ​វា​ដើម្បី​ដំណើរការ៖
    %s

en: SELinux not installed?
km: SELinux មិន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ឬ?

en: Could not get 'gnome-boxes' storage pool information from libvirt. Make sure 'virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes' is working.
km: មិន​អាច​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​ 'gnome-boxes' ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ពី libvirt ។ សូម​ប្រាកដ​ 'virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes' កំពុង​ដំណើរការ។

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes's storage pool but this directory does not exist
km: មិន​ស្គាល់ %s ​ចំពោះ libvirt ជា​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​របស់ GNOME ប៉ុន្តែ​​ថត​នេះ​មិន​មាន​ឡើយ

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes's storage pool but is not a directory
km: %s libvirt មិន​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា​ប្រអប់​ប្រអប់ GNOME ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​ថត​មួយ

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes's storage pool but is not user-readable/writable
km: %s libvirt មិន​ស្គាល់​ជា​ប្រអប់ GNOME  ប៉ុន្តែ​អ្នក​ប្រើ​មិន​អាច​អាន/សរសេរ

en: yes
km: បាទ/ចាស

en: no
km: ទេ

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
km: ប្រព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​មិន​ដំណើរការ

en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
km: កំហុស​បាន​កើត​ឡើង​អំឡុង​ពេល​ដំឡើង។ ចុច​បិទ​ការ​ដំឡើង។

en: Live box '%s' has been deleted automatically.
km: ប្រអប់​ផ្ទាល់ '%s' ត្រូវ​បាន​លុប​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Installing...
km: កំពុង​ដំឡើង...

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
km: ផ្ទាល់

note: This string is about automatic installation progress
en: %d%% Installed | %d%% Installed
km[0]: បាន​ដំឡើង %d%%

en: Importing...
km: កំពុង​នាំចូល...

en: Box import from file '%s' failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​នាំចូល​ប្រអប់​ពី​ឯកសារ '%s' ។

en: Read-only
km: បាន​តែ​អាន

en: 32-bit x86 system
km: ប្រព័ន្ធ 32-bit x86

en: 64-bit x86 system
km: ប្រព័ន្ធ 64-bit x86

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
km: ពី %s

en: Box creation failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ប្រអប់

en: Please enter desktop or collection URI
km: សូម​បញ្ចូល​ផ្ទៃតុ ឬ URI សម្រាំង

en: Will add boxes for all systems available from this account.
km: នឹង​បន្ថែម​ប្រអប់​សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​ដែល​មាន​ទាំងអស់​ពី​គណនី​នេះ។

en: Will add a single box.
km: នឹង​បន្ថែម​ប្រអប់​មួយ។

note: ignore any parsing error
en: Desktop Access
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ផ្ទៃតុ

en: Unsupported protocol '%s'
km: ពិធីការ​ដែល​មិន​គាំទ្រ '%s'

en: Unknown installer media
km: មេឌៀ​កម្មវិធី​ដំឡើង​ដែល​មិន​ស្គាល់

en: Analyzing...
km: កំពុង​​វិភាគ...

en: Failed to analyze installer media. Corrupted or incomplete media?
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​វិភាគ​មេឌៀ​កម្មវិធី​ដំឡើង។ បាន​ផ្អាក ឬ​មិន​បាន​បញ្ចប់​មេឌៀ​ឬ?

note: We did this, so ignore!
en: Box setup failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រៀបចំ​ប្រអប់

en: Boxes will create a new box with the following properties:
km: ប្រអប់​នឹង​បង្កើត​ប្រអប់​ថ្មី​ជាមួយ​លក្ខណៈ​ដូច​ខាងក្រោម៖

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Port
km: ច្រក

en: TLS Port
km: ច្រក TLS

en: Will add boxes for all systems available from this account:
km: នឹង​បន្ថែម​ប្រអប់​​សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​ទាំងអស់​ដែល​មាន​ពី​គណនី​នេះ៖

en: Disk
km: ថាស

en: %s maximum
km: %s អតិបរមា

en: C_ustomize...
km: ប្ដូរ​តាម​តម្រូវ​ការ...
