gnome-boxes master - en to sl_SI translation catalogue (242 entries)

en: Boxes
sl_SI: Škatle

en: Virtual machine viewer/manager
sl_SI: Upravljalnik in pregledovalnik navideznih naprav

en: View and use virtual machines
sl_SI: Pogled in uporaba navideznih naprav

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
sl_SI: virtualne naprave;virtualni sistem;navidezni računalnik;navidezni sistem;vm;

en: Virtualization made simple
sl_SI: Enostavnost virtualizacije

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
sl_SI: Izberite operacijski sistem in prepustite programu, da prejme in namesti navidezno napravo.

en: Features:
sl_SI: Zmožnosti:

en: Download freely available operating systems
sl_SI: Prejem prosto dostopnega operacijskega sistema

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
sl_SI: Samodejna namestitev sistemov CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux in Ubuntu

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
sl_SI: Ustvarjanje navideznih naprav z odtisi operacijskih sistemov v nekaj korakih

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
sl_SI: Omejitev virov (pomnilnik in shramba) za nameščene navidezne naprave

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
sl_SI: Priprava posnetkov stanja navidezne naprave za obnovitev v predhodno stanje

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
sl_SI: Preusmeritev naprav USB iz fizične na navidezne naprave

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
sl_SI: Podpora za 3D pospeševanje nekaterih podprtih operacijskih sistemov

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
sl_SI: Samodejno prilagajanje velikosti vmesnika navideznih naprav na velikost okna

en: Share clipboard between your system and virtual machines
sl_SI: Souporaba odložišča med sistemom in navideznimi napravami

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
sl_SI: Souporaba datotek z navideznimi napravami z enostavnim potegom iz upravljalnika datotek v okno Škatel

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
sl_SI: Nastavitev map souporabe med sistemom in navideznimi napravami

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Screenshot interval
sl_SI: Razmik zajema zaslona

en: The interval in seconds between screenshot updates
sl_SI: Časovni razmik v sekundah med posodobitvami zajema zaslona

en: Window size
sl_SI: Velikost okna

en: Window size (width and height)
sl_SI: Velikost okna (širina in višina)

en: Window position
sl_SI: Položaj okna

en: Window position (x and y)
sl_SI: Položaj okna (x in y)

en: Window maximized
sl_SI: Razpeto okno

en: Window maximized state
sl_SI: Stanje razpetega glavnega okna

en: First run
sl_SI: Prvi zagon

en: Whether Boxes is running for the first time
sl_SI: Ali je program Gnome Škatle zagnan prvič

en: Shared folders
sl_SI: Mape v souporabi

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
sl_SI: Vpis imen map v souporabi in preslikave poti

en: Recommended Downloads Source URL
sl_SI: Priporočen izvorni naslov URL prejemov

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
sl_SI: Naslov URL do datoteke recommended-downloads.xml

en: Welcome to Boxes
sl_SI: Dobrodošli!

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
sl_SI: Pritisnite na gumb <b>+</b> in ustvarite prvo navidezno napravo.

en: New Virtual Machine
sl_SI: Nova navidezna škatla

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Create
sl_SI: Ustvari

en: Name
sl_SI: Ime

en: Operating System
sl_SI: Operacijski sistem

en: Operating System not found
sl_SI: Operacijskega sistema ni mogoče najti

en: Resources
sl_SI: Viri

en: Memory
sl_SI: Pomnilnik

en: Storage limit
sl_SI: Omejitev shrambe

en: Oops! Something went wrong!
sl_SI: Ojoj, prišlo je do napake!

en: Setting up drivers...
sl_SI: Poteka nastavljanje gonilnikov …

en: Express Installation
sl_SI: Hitra namestitev

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
sl_SI: Nastavi poverila za samodejno namestitev operacijskega sistema.

en: Username
sl_SI: Uporabniško ime

en: Enter username...
sl_SI: Vpis uporabniškega imena ...

en: Password
sl_SI: Geslo

en: Enter password...
sl_SI: Vnesite geslo ...

en: Product Key
sl_SI: Ključ izdelka

en: Firmware
sl_SI: Strojna programska oprema

en: Unknown media
sl_SI: Neznani nosilec

en: Select an Operating System
sl_SI: Izbor operacijskega sistema

en: Search for an operating system…
sl_SI: Poišči operacijski sistem …

en: Search for an Operating System
sl_SI: Iskanje operacijskega sistema

en: Download an Operating System
sl_SI: Prejmi operacijski sistem

en: New
sl_SI: Novo

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Application Menu
sl_SI: Meni programa

en: List view
sl_SI: Seznamski pikaz

en: Grid view
sl_SI: Mrežni prikaz

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Downloads
sl_SI: Prejete datoteke

en: Create new virtual machine
sl_SI: Ustvari novo navidezno škatlo

en: Install from File
sl_SI: Namesti iz datoteke

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
sl_SI: Izbor datoteke .iso ali .qcow2 za namestitev navidezne naprave

en: Download OS
sl_SI: Prejemi operacijski sistem

en: Browse and search for operating systems to install.
sl_SI: Prebrskaj in poišči operacijski sistem za namestitev.

en: Ready to Receive File
sl_SI: Naprava je pripravljena za prejem datoteke

en: You will find your file in the Downloads directory.
sl_SI: Datoteke so shranjene v mapi prejetih datotek.

en: Actions
sl_SI: Dejanja

en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Ready to install
sl_SI: Pripravljeno za namestitev

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sl_SI: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
sl_SI: Odpre glavni meni

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
sl_SI: Ustvari novo navidezno škatlo

[ctx: shortcut window]
en: Search
sl_SI: Omogoči iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
sl_SI: Zapre okno/Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
sl_SI: Začne ustvarjanje škatle prilagajanje

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
sl_SI: Preklopi na naslednjo stran

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
sl_SI: Preklopi na predhodno stran

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
sl_SI: Prikaže škatle

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
sl_SI: Prevzame/Sprosti tipkovnico

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
sl_SI: Skoči nazaj na pregled

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
sl_SI: Preklopi celozaslonski način

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: About Boxes
sl_SI: O programu

en: No CDROM/DVD image
sl_SI: Ni odtisa CDROM / DVD

en: Select
sl_SI: Izbor

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Devices & Shares
sl_SI: Naprave in souporaba

en: USB Devices
sl_SI: Naprave USB

en: CDROM/DVD Drive
sl_SI: Pogon CDROM / DVD

en: IP Address
sl_SI: Naslov IP

en: CPUs
sl_SI: CPE

en: 3D acceleration
sl_SI: 3D pospeševanje

en: Allow running in background
sl_SI: Dovoli zaganjanje v ozadju

en: Configuration
sl_SI: Nastavitve

en: Troubleshooting Logs
sl_SI: Dnevniki za odpravljanje težav

en: Diagnose problems with your box using the log file.
sl_SI: Preučevanje težav s škatlami z uporabo dnevniških zapisov.

en: Edit Configuration
sl_SI: Uredi nastavitve

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
sl_SI: Urejanje nastavitev domene Libvirt za to škatlo.

en: Local Folder
sl_SI: Krajevna mapa

en: Select Shared Folder
sl_SI: Izbor mape za souporabo

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Shared Folders
sl_SI: Mape v souporabi

en: Revert to snapshot
sl_SI: Povrni na posnetek stanje

en: Rename snapshot
sl_SI: Preimenuj posnetek stanja

en: Delete snapshot
sl_SI: Izbriši posnetek stanja

en: Snapshots
sl_SI: Posnetki stanja

en: Creating new snapshot…
sl_SI: Poteka ustvarjanje novega posnetka stanja …

en: Search for a virtual machine…
sl_SI: Poišči navidezno škatlo …

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Oops, something went wrong
sl_SI: Ojoj, prišlo je do napake!

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
sl_SI: Ni mogoče vzpostaviti povezave z ozadnjim programom virtualizacije.

en: Welcome Tutorial
sl_SI: Uvodna stran

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
sl_SI: Program omogoča enostavno nameščanje in zaganjanje navideznih naprav.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
sl_SI: S hitro namestitvijo program samodejno nastavi možnosti navidezne naprave. Enostavno začnite namestitev in vse bo samodejno urejeno.

en: Easy Downloads
sl_SI: Enostavno prejemanje

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
sl_SI: S programom Škatle ni treba prejeti operacijskega sistema za ustvarjanje navidezne naprave. Sistem je mogoče enostavno izbrati in program poskrbi za prenos in namestitev.

en: Drag and Drop
sl_SI: Povleci in spusti

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
sl_SI: Souporaba datotek je enostavna z možnostjo prejmi in spusti v navidezno škatlo. Datoteke se bodo pojavile v mapi Prejeto.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
sl_SI: Dejanja škatle

note: Open in new Window
en: Open in New Window
sl_SI: Odpri v novem oknu

note: Send files
en: Send File…
sl_SI: Pošlji datoteko …

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
sl_SI: Zajemi zaslonsko sliko

en: Force Shutdown
sl_SI: Vsili izklop

en: Clone
sl_SI: Kloniraj

note: Delete
en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Restart
sl_SI: Ponovno zaženi

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
sl_SI: Možnosti

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
sl_SI: Zaslonske slike

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
sl_SI: Zaslonska slika %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
sl_SI: Enostaven program GNOME za dostop do oddaljenih ali navideznih sistemov

en: Display version number
sl_SI: Pokaži številko različice

en: Show help
sl_SI: Pokaži pomoč

en: Open in full screen
sl_SI: Odpri v celozaslonskem načinu

en: Check virtualization capabilities
sl_SI: Preveri zmožnosti virtualizacije

en: Open box with UUID
sl_SI: Odpri škatlo z UUID

en: Search term
sl_SI: Iskalni niz

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
sl_SI: Naslov URI do sistemskega posrednika oziroma upravljalnika

en: — A simple application to access virtual machines
sl_SI: – Enostaven program za dostop do oddaljenih ali navideznih sistemov

en: Too many command line arguments specified.
sl_SI: Navedenih preveč argumentov ukazne vrstice.

en: Box “%s” installed and ready to use
sl_SI: Škatla »%s« je nameščena in pripravljena za uporabo

en: Launch
sl_SI: Zaženi

en: “%s“ is running in the background
sl_SI: Program »%s« je zagnan v ozadju.

en: Box “%s” has been deleted
sl_SI: Škatla »%s« je bila izbrisana

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
sl_SI[0]: %u škatel je bilo izbrisanih
sl_SI[1]: %u škatla je bila izbrisana
sl_SI[2]: %u škatli sta bili izbrisani
sl_SI[3]: %u škatle so bile izbrisane

en: Boxes is doing something
sl_SI: Program je zaposlen z opravilom

en: Select files to transfer
sl_SI: Izbor datotek za prenos

en: _Cancel
sl_SI: Pre_kliči

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: Failed to prepare express installation: %s
sl_SI: Priprava hitre namestitve je spodletela: %s

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
sl_SI: Živi sistem

en: 32-bit x86 system
sl_SI: 32-bitni sistem x86

en: 64-bit x86 system
sl_SI: 64-bitni sistem x86

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
sl_SI:  - %s

en: Select a device or OS media file
sl_SI: Izberite napravo ali datoteko predstavne vsebine

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
sl_SI: Pritisk tipke Ctrl+Alt sprosti predmet

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
sl_SI: Pritisk in sprostitev CTRL+ALT sprosti tipkovnico

en: Exit fullscreen
sl_SI: Končaj celozaslonski način

en: Downloading media
sl_SI: Poteka prejemanje prestavne vsebine

en: “%s” download complete
sl_SI: Prejem »%s« je končan

en: Install
sl_SI: Namesti

en: Failed to download: %s
sl_SI: Prejemanje je spodletelo: %s

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download '%s': %s
sl_SI: Prejemanje »%s« je spodletelo: %s

en: Ctrl + Alt + Backspace
sl_SI: Krmilka (Control) + izmenjalka (Alt) + vračalka

en: Ctrl + Alt + F3
sl_SI: Ctrl+Alt+F3

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
sl_SI: Pošlji kombinacije tipk

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
sl_SI: Obnavljanje %s z diska

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
sl_SI: Zaganjanje %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
sl_SI: Ponovni zagon »%s« traja predolgo. Ali naj se izklop vsili?

en: Shutdown
sl_SI: Izklopi

en: Cloning “%s”…
sl_SI: Poteka kloniranje »%s« …

en: Installing…
sl_SI: Poteka nameščanje …

en: Setting up clone…
sl_SI: Poteka nastavljanje klona …

en: Importing…
sl_SI: Poteka uvažanje …

en: Running
sl_SI: Zagnano

en: Paused
sl_SI: Premor

en: Powered Off
sl_SI: Izklopljeno

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
sl_SI: Povezovanje s/z %s

en: Connection to “%s” failed
sl_SI: Povezava z »%s« je spodletela

en: Machine is under construction
sl_SI: Škatla je v izgradnji

en: Saving…
sl_SI: Poteka shranjevanje …

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
sl_SI: »%s« ni mogoče obnoviti iz diska: %s

en: Failed to start “%s”
sl_SI: Zaganjanje »%s« je spodletelo

en: Troubleshooting Log
sl_SI: Dnevniško sporočilo

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
sl_SI: Povezava z »%s« je spodletela: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
sl_SI: • CPE podpira ustvarjanje navideznih namizij: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
sl_SI: • Modul KVM je naložen: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
sl_SI: • Gost Libvirt KVM je na voljo: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
sl_SI: • Na voljo je hranilnik podatkov: %s

en: • The SELinux context is default: %s
sl_SI: • Sistem SELinux je omogočen privzeto: %s

en: Report bugs to <%s>.
sl_SI: O hroščih poročajte <%s>.

en: %s home page: <%s>.
sl_SI: Domača stran %s: <%s>.

en: Media is not supported
sl_SI: Nosilec ni podrprt

en: No CD/DVD image
sl_SI: Ni odtisaCD / DVD

en: Select a device or ISO file
sl_SI: Izberite napravo ali datoteko ISO

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
sl_SI: Različica Flatpack Škatel GNOME ne omogoča preusmeritev povezav USB.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
sl_SI: Za prikaz podpirtih možnosti preusmerjanja USB priklopite škatlo.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
sl_SI: Priporočeno %s

en: Boxes wants to run VM in background
sl_SI: Program zahteva zagon navidezne naprave VM v ozadju.

en: Boxes is not authorized to run in background
sl_SI: Program nima dodeljenih dovoljenj za zagon v ozadju.

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
sl_SI: Ali želite odpreti nastavitve in urediti dovoljenja programa?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
sl_SI: Urejanje nastavitev škatle lahko povzroči napake v delovanju sistema. Ali želite ustvariti posnetek stanja za obnovitev v primeru težav?

en: Failed to save domain configuration: %s
sl_SI: Shranjevanje nastavitev domene je spodletelo: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
sl_SI: Spremembe navedenih nastavitev se uveljavijo po ponovnem zagonu škatle.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
sl_SI: Uporabite spodnji gumb za dodajanje mape za souporabo. Za delovanje souporabe mora biti za gostujočo škatlo nameščen program <a href='%s'>spice-webdav</a> .

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
sl_SI: Preimenovanje posnetka stanja je spodletelo: %s

en: Reverting to %s…
sl_SI: Poteka povrnitev na %s …

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
sl_SI: Povrnitev na posnetek stanja je spodletela: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
sl_SI: Posnetek stanja »%s« je izbrisan.

en: Failed to create snapshot of %s
sl_SI: Ustvarjanje posnetka stanja %s je spodletelo

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
sl_SI: Povrni na predhodno stanje škatle.

en: Use the button below to create your first snapshot.
sl_SI: Uporabite spodnji gumb in ustvarite prvi posnetek stanja.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
sl_SI: Uporabljeno %s

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
sl_SI: Ni dovolj prostora na disku za povečanje največjega razpoložljivega prostora.

en: Storage disk
sl_SI: Disk za shranjevanje

en: Used %s
sl_SI: Uporabljeno %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
sl_SI: Preusmeritev naprave USB »%s« za »%s« je spodletela.

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
sl_SI: Poteka kopiranje »%s« v mape »Prejeto«

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
sl_SI: Pri pripravi na namestitev je prišlo do napake. Hitra namestitev je onemogočena.

en: Downloading device drivers…
sl_SI: Poteka prejemanje gonilnikov naprave …

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
sl_SI: Vaš kontekst SELinux je videti nepravilen, popraviti ga lahko poskusite z:
    %s

en: SELinux not installed?
sl_SI: Ali program SELinux ni nameščen?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti podatkov hranilnika za »gnome-boxes« preko knjižnice libvirt. Zagnan mora biti ukaz 'virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes'.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
sl_SI: %s je opredeljeno pri libvirt kot hranilnik podatkov škatel, vendar mapa ne obstaja

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
sl_SI: %s je opredeljeno pri libvirt kot hranilnik podatkov škatel, vendar ni mapa

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
sl_SI: %s je opredeljeno pri libvirt kot hranilnik podatkov škatel, vendar ni nastavljeno za branje in pisanje uporabnika

en: yes
sl_SI: Da

en: no
sl_SI: Ne

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
sl_SI: Gostiteljski sistem brez podpore

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
sl_SI: Uvoz škatle iz datoteke »%s« je spodletel: %s
