gnome-boxes master - en to ms translation catalogue (310 entries)

en: GNOME Boxes
ms: Boxes GNOME

en: Simple remote and virtual machines
ms: Mesin jauh dan maya yang ringkas

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems. Unlike some other virtual machine management software, Boxes is targeted towards typical desktop end-users. For this reason, Boxes will not provide many advanced options to tweak virtual machines. Instead Boxes will focus on getting things working out of the box with very little input from user.
ms: Sebuah aplikasi GNOME 3 ringkas yang dapat mencapai sistem jauh atau maya. Tidak seperti sesetengah perisian pengurusan mesin maya yang lain. Boxes disasarkan untuk pengguna-akhir atas meja secara umumnya. Atas sebab inilah, Boxes tidak menyediakan banyak pilihan lanjutan untuk menala-halus mesin maya. Sebagai ganti Boxes lebih fokus pada memastikan ia dapat berfungsi baik tetapi dengan sedikit sentuhan daripada pihak pengguna.

en: You want to install Boxes if you just want a very safe and easy way to try out new operating systems or new (potentially unstable) versions of your favorite operating system(s), or need to connect to a remote machine (for example, in your office).
ms: Anda mahu memasang Boxes jika anda mahu cara paling selamat dan termudah untuk mencuba versi sistem pengoperasian baharu (berkemungkinan tidak stabil) bagi sistem pengoperasian kegemaran anda, atau mahu bersambung dengan mesin jauh (contohnya, komputer di pejabat anda).

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Virtual machine viewer/manager
ms: Pelihat/pengurus mesin maya

en: View and use virtual machines
ms: Lihat dan guna mesin maya

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;vnc;rdp;
ms: mesin maya;vm;vnc;rdp;

en: Collections
ms: Koleksi

en: The list of boxes collections
ms: Senarai koleksi boxes

en: [ 'Work', 'Research', 'Gaming' ]
ms: [ 'Kerja', 'Kajian', 'Permainan' ]

en: Screenshot interval
ms: Sela tangkap layar

en: The interval in seconds between screenshot updates
ms: Sela dalam saat antara kemas kini tangkap layar

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height)
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi)

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: Window position (x and y)
ms: Kedudukan tetingkap (x dan y)

en: Window maximized
ms: Tetingkap dimaksimumkan

en: Window maximized state
ms: Keadaan tetingkap yang dimaksimumkan

en: First run
ms: Pertama kali dijalankan

en: Whether Boxes is running for the first time
ms: Sama ada Boxes dijalankan buat pertama kali

en: Shared folders
ms: Folder Terkongsi

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
ms: Tatasusunan varian bagi nama folder terkongsi dan pemetaan laluan

en: No operating systems found
ms: Tiada sistem pengoperasian ditemui

en: Try a different search
ms: Cuba gelintar yang lain

en: Search for an OS or enter a download link…
ms: Gelintar satu OS atau masukkan satu pautan muat turun…

en: Create a Virtual Machine
ms: Cipta satu Mesin Maya

en: A new virtual machine will be created and an operating system installed into it. Select an operating system source to begin.
ms: Satu mesin maya akan dicipta dan satu sistem pengoperasian dipasang di dalamnya. Pilih satu sumber sistem pengoperasian untuk mula.

en: Detected Sources
ms: Sumber Dikesan

en: Featured Downloads
ms: Muat Turun Terfitur

en: You will be notified when the download has completed.
ms: Anda akan dimaklumkan bila muat turun telah selesai.

en: Select an OS Source
ms: Pilih satu Sumber OS

en: Operating System Download
ms: Muat Turun Sistem Pengoperasian

en: Browse and search for operating systems to install.
ms: Layar dan gelintar sistem pengoperasian untuk dipasangkan.

en: Operating System Image File
ms: Fail Imej Sistem Pengoperasian

en: Select an .iso file to install a virtual machine.
ms: Pilih satu fail .iso untuk memasang satu mesin maya.

en: Preparing…
ms: Menyediakan…

en: Preparing to create a new box
ms: Bersedia mencipta satu kotak baharu

en: Review and Create
ms: Nilai Semula dan Cipta

en: Boxes is ready to set up a new box with the following properties:
ms: Boxes sedia menetapkan satu kotak baharu dengan sifat-sifat berikut:

en: Virtualization extensions are unavailable on your system.
    Check your BIOS settings to enable them.
ms: Sambungan pemayaan tidak tersedia dalam sistem anda.
    Periksa tetapan BIOS anda untuk membenarkannya.

en: Resource Allocation
ms: Peruntukan Sumber

en: Customize
ms: Suai

en: Express Installation
ms: Pemasangan Ekspress

en: Connect to a Box
ms: Sambung dengan satu Box

en: Enter an address to connect to. Addresses can begin with spice://, rdp:// or vnc://.
ms: Masukkan satu alamat untuk disambungkan. Alamat boleh bermula dengan spice://, rdp:// atau vnc://.

en: Cancel
ms: Batal

en: Connect
ms: Sambung

en: Next
ms: Berikutnya

en: _Username
ms: _Nama Pengguna

en: _Password
ms: _Kata Laluan

en: Sign In
ms: Daftar Masuk

note: Translators: this is a switch to show all boxes in main view.
en: All
ms: Semua

note: Translators: this is a switch to show only local boxes in main view.
en: Local
ms: Setempat

note: Translators: this is a switch to show only remote boxes in main view.
en: Remote
ms: Jauh

en: New
ms: Baharu

en: Back
ms: Undur

en: Downloads
ms: Muat turun

en: Application Menu
ms: Menu Aplikasi

en: Select Items
ms: Pilih Item

en: List view
ms: Pandangan senarai

en: Grid view
ms: Pandangan grid

en: Search
ms: Cari

en: Create a Virtual Machine…
ms: Cipta satu Mesin Maya…

en: Connect to a Remote Computer…
ms: Sambung dengan satu Komputer Maya…

en: Ready to Receive File
ms: Sedia untuk Menerima Fail

en: You will find your file in the Downloads directory.
ms: Anda akan dapati fail anda berada di dalam direktori Muat Turun.

en: Actions
ms: Tindakan

en: Keyboard shortcuts
ms: Pintasan papan kekunci

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: Ready to install
ms: Sedia dipasang

en: State of the art virtualization
ms: Keadaan seni pemayaan

en: Boxes can be virtual or remote machines.
ms: Boxes boleh jadi mesin maya atau mesin jauh.

en: Just hit the <b>+</b> button to create your first one.
ms: Hanya tekan butang <b>+</b> untuk mencipta pertama kali.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ms: Selayang Pandang

[ctx: shortcut window]
en: Help
ms: Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
ms: Buka menu utama

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
ms: Cipta satu mesin maya baharu

[ctx: shortcut window]
en: Connect to a remote machine
ms: Sambung dengan satu mesin jauh

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Cari

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ms: Pintasan papan kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
ms: Tutup Tetingkap/Keluar dari Boxes

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
ms: Penciptaan dan Sifat Box

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
ms: Beralih ke halaman berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
ms: Beralih ke halaman terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
ms: Paparan Box

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
ms: Pegang/Lepaskan papan kekundi

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
ms: Kembali ke selayang pandang

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
ms: Skrin penuh/ Pulih dari skrin penuh

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Help
ms: Bantuan

en: About Boxes
ms: Perihal Boxes

en: Troubleshooting Log
ms: Log Pencarisilapan

en: _Copy to Clipboard
ms: Sa_lin ke dalam Papan Keratan

en: Select a device or ISO file
ms: Pilih satu peranti atau fail ISO

en: _Favorite
ms: _Kegemaran

en: P_ause
ms: _Jeda

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select Running
ms: Pilih Dijalankan

en: Select None
ms: Jangan Pilih

en: Local Folder
ms: Folder Setempat

en: Name
ms: Nama

en: Select Shared Folder
ms: Pilih Folder Terkongsi

en: Save
ms: Simpan

en: Revert to this state
ms: Kembali pada keadaan ini

en: Rename
ms: Tukarnama

note: Delete
en: Delete
ms: Padam

en: Done
ms: Selesai

en: Oops, something went wrong
ms: Alamak, ada masalah berlaku

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
ms: Boxes tidak dapat mencapai bahagian belakang pemayaan.

en: Choose express install to automatically preconfigure the box with optimal settings.
ms: Pilih pemasangan pantas untuk membuat pra-konfigur box secara automatik dengan tetapan optimum.

note: Translators: 'Express Install' means that the new box installation will be fully automated, the user won't be asked anything while it's performed.
en: Express Install
ms: Pasang Pantas

en: Username
ms: Namapengguna

en: Password
ms: Kata laluan

en: _Add Password
ms: T_ambah Kata Laluan

en: Product Key
ms: Kunci Produk

en: Welcome Tutorial
ms: Tutorial Aluan

en: Welcome to Boxes
ms: Selamat Datang ke Boxes

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines. You can also use it to remotely access other computers, using SPICE, VNC, RDP or Secure Shell connections.
ms: Boxes memudahkan pemasangan dan menjalankan mesin maya. Anda juga boleh gunakannya untuk mencapai komputer lain secara jauh, menggunakan sambungan SPICE, VNC, RDP atau Shell Selamat.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
ms: Dengan pemasangan ekspress, Boxes akan menetapkan pilihan pasang untuk satu mesin maya baharu. Hanya mulakan pemasangan dan segala-galanya akan diurus buat anda.

en: Easy Downloads
ms: Muat Turun Mudah

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
ms: Dengan Boxes, anda tidak perlu memuat turun satu sistem pengoperasian untuk mencipta satu mesin maya. Sebaliknya, hanya pilih sistem pengoperasian yang mahu dipasang, dan Boxes secara automatik akan memuat turunnya untuk anda.

en: Drag and Drop
ms: Seret dan Lepas

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
ms: Perkongsian fail adalah semudah melepaskannya ke dalam mesin maya anda. Ia akan muncul dalam folder Muat Turun.

en: Unknown media
ms: Media tidak diketahui

en: Show more…
ms: Tunjuk lagi…

en: Insert operating system installation media or select a source below
ms: Sisip media pemasangan sistem pengoperasian atau pilih satu sumber di bawah

en: Download an OS
ms: Muat Turun satu OS

en: Operating system will be downloaded and installed in a virtual machine.
ms: Sistem pengoperasian akan dimuat turun dan dipasang dalam satu mesin maya.

en: Select a file
ms: Pilih satu fail

en: Select a bootable image file to install in a virtual machine.
ms: Pilih satu fail imej boleh but untuk dipasang dalam mesin maya.

en: Any trademarks shown above are used merely for identification of software products you have already obtained and are the property of their respective owners.
ms: Apa-apa cap dagangan yang ada di atas digunakan untuk pengecaman produk perisian yang anda sudah miliki dan hak milik empunya masing-masing.

en: Enter an address to connect to. Addresses can begin with spice://, rdp://, ssh://, or vnc://.
ms: Masukkan satu alamat untuk disambungkan. Alamat boleh bermula dengan spice://, rdp://, ssh:// atau vnc://.

en: Create a Box
ms: Cipta satu Box

en: C_reate
ms: C_ipta

en: C_ontinue
ms: T_eruskan

en: Customize Resources
ms: Suaikan Sumber

en: _Open
ms: _Buka

en: Preparing to create new box
ms: Bersedia mencipta box baharu

en: Each box can be a virtual machine that runs on this computer, or a connection to an existing remote machine
ms: Setiap box boleh dijadikan sebagai mesin maya yang dijalankan dalam komputer ini, atau satu sambungan pada mesin jauh yang ada

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
ms: Tindakan Box

note: Open in new Window
en: Open in New Window
ms: Buka dalam Tetingkap Baharu

note: Send files
en: Send File…
ms: Hantar fail…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
ms: Ambil Tangkap Layar

note: Favorite
en: Remove from Favorites
ms: Buang dari Kegemaran

en: Add to Favorites
ms: Tambah ke dalam Kegemaran

en: Force Shutdown
ms: Paksa Dimatikan

en: Clone
ms: Klon

en: Restart
ms: Mula semula

note: Properties (in separate section)
en: Properties
ms: Sifat

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
ms: Tangkap layar daripada %s

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems
ms: Sebuah aplikasi GNOME 3 ringkas yang dapat mencapai sistem jauh atau maya

en: Display version number
ms: Papar nombor versi

en: Open in full screen
ms: Buka dalam skrin penuh

en: Check virtualization capabilities
ms: Periksa keupayaan pemayaan

en: Open box with UUID
ms: Buka box dengan UUID

en: Search term
ms: Terma gelintar

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
ms: URL untuk papar, broker atau media pemasang

en: — A simple application to access remote or virtual machines
ms: — Sebuah aplikasi ringkas yang dapat mencapai sistem jauh atau maya

en: Too many command line arguments specified.
ms: Terlalu banyak argumen bari perintah dinyatakan.

en: Box “%s” installed and ready to use
ms: Box “%s” telah dipasang dan sedia digunakan

en: Launch
ms: Lancar

en: Box “%s” has been deleted
ms: Fail "%s" telah dipadamkan

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
ms[0]: %u kotak telah dipadam
ms[1]: %u kotak telah dipadam

en: _Undo
ms: Buat _Asal

en: Boxes is doing something
ms: Boxes membuat sesuatu

en: Select files to transfer
ms: Pilih fail untuk dipindahkan

en: Open
ms: Buka

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Memory
ms: Ingatan

en: Disk
ms: Cakera

note: Translators: This is disk size. E.g "1 GB maximum".
en: %s maximum
ms: %s maksimum

en: Failed to analyze installer media. Corrupted or incomplete media?
ms: Gagal menganalisis media pemasang. Media mungkin rosak atau tidak lengkap?

en: Create
ms: Cipta

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
ms: Tekan (left) Ctrl+Alt untuk lepas

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
ms: Tekan & lepas (left) Ctrl+Alt untuk lepaskan papan kekunci.

en: Exit fullscreen
ms: Keluar dari skrin penuh

en: Downloading media
ms: Memuat turun media

en: “%s“ download complete
ms: "%s" muat turun selesai

en: Install
ms: Pasang

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download
ms: Gagal dimuat turun

en: New and Recent
ms: Baharu dan Terkini

en: Unsupported disk image format.
ms: Format imej cakera tidak disokong.

en: System
ms: Sistem

note: Translators: This is memory or disk size. E.g. "1 GB used".
en: %s used
ms: %s telah digunakan

note: Translators: This is memory or disk size. E.g. "1 GB (recommended)".
en: %s (recommended)
ms: %s (disarankan)

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
ms: Hantar gabungan kekunci

en: _Name
ms: _Nama

en: IP Address
ms: Alamat IP

note: Translators: This is the protocal being used to connect to the display/desktop, e.g Spice, VNC, etc.
en: Display Protocol
ms: Protokol Paparan

note: Translators: This is the URL to connect to the display/desktop. e.g spice://somehost:5051.
en: Display URL
ms: URL Paparan

note: Translators: empty is listed as the filename for a non-mounted CD
en: empty
ms: kosong

note: Translators: This is the text on the button to select an iso for the cd
en: _Select
ms: Pi_lih

note: Translators: Remove is the label on the button to remove an iso from a cdrom drive
en: _Remove
ms: B_uang

note: Translators: First “%s” is filename of ISO or CD/DVD device that user selected and Second “%s” is name of the box.
en: Insertion of “%s” as a CD/DVD into “%s” failed
ms: Penyisipan “%s” sebagai CD/DVD “%s” mengalami kegagalan

note: Translators: “%s” here is name of the box.
en: Removal of CD/DVD from “%s” failed
ms: Pembuangan CD/DVD dari “%s” mengalami kegagalan

note: Network 1 MiB/s
en: Network
ms: Rangkaian

en: _Restart
ms: _Mula Semula

en: _Force Shutdown
ms: Paksa _Dimatikan

en: _Troubleshooting Log
ms: Log Pen_carisilapan

en: _Memory:
ms: _Ingatan:

en: Maximum Disk Space
ms: Ruang Cakera Maksimum

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
ms: Ruang komputer anda tidak mencukupi untuk menampung pertambahan saiz cakera maksimum.

en: Maximum _Disk Size:
ms: Saiz _Cakera Maksimum:

note: qemu-img doesn't support resizing disk image with snapshots: https://bugs.launchpad.net/qemu/+bug/1563931
en: Storage resize requires deleting associated snapshot. | Storage resize requires deleting %llu associated snapshots.
ms[0]: Saiz semula storan memerlukan pemadaman petikan berkaitan.
ms[1]: Saiz semula storan memerlukan pemadaman %llu petikan berkaitan.

en: _Run in background
ms: _Jalan di balik tabir

en: “%s” will not be paused automatically.
ms: "%s" tidak akan dijedakan secara automatik.

en: “%s” will be paused automatically to save resources.
ms: "%s" akan dijedakan secara automatik untuk menjimatkan sumber.

en: 3D Acceleration
ms: Pemecutan 3D

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
ms: Memulihkan %s daripada cakera

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
ms: Permulaan "%s" mengambil masa yang terlalu lama. Paksa ia dimatikan?

en: _Shutdown
ms: Ma_tikan

en: Cloning “%s”…
ms: Mengklon "%s"…

en: Installing…
ms: Memasang…

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
ms: Langsung

en: Setting up clone…
ms: Penetapan selesai…

en: Importing…
ms: Mengimport…

en: host: %s
ms: hos: %s

en: Connected
ms: Bersambung

en: Disconnected
ms: Terputus

en: Running
ms: Berjalan

en: Paused
ms: Dijedakan

en: Powered Off
ms: Mati

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
ms: Menyambung dengan %s

en: Authentication failed: %s
ms: Pengesahihan gagal: %s

en: Connection to “%s” failed
ms: Penyambungan dengan "%s" mengalami kegagalan

en: Machine is under construction
ms: Mesin dalam pembinaan

en: Saving…
ms: Menyimpan…

en: “%s” could not be restored from disk
    Try without saved state?
ms: "%s" tidak dapat dipulihkan melalui cakera
    Cuba tanpa keadaan tersimpan?

en: Failed to start “%s”
ms: Gagal memulakan "%s"

note: Translators: %s => name of launched box
en: “%s” requires authentication
ms: "%s" memerlukan pengesahihan

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
ms: • CPU berupaya membuat pemayaan: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
ms: • Modul KVM dimuatkan: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
ms: • Tetamu KVM Libvirt tersedia: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
ms: • Kolam storan boxes tersedia: %s

en: • The SELinux context is default: %s
ms: • Konteks SELinux adalah lalai: %s

en: Report bugs to <%s>.
ms: Lapor pepijat kepada <%s>.

en: %s home page: <%s>.
ms: Lalaman sesawang %s: <%s>.

en: No such file %s
ms: Tiada fail %s sebegitu

en: Sign In to %s
ms: Daftar Masuk ke %s

en: Not connected to %s
ms: Tidak bersambung dengan %s

en: General
ms: Am

en: Devices & Shares
ms: Peranti & Perkongsian

en: Snapshots
ms: Petikan

en: Changes require restart of “%s”.
ms: Perubahan yang telah dibuat perlu memulakan semula "%s".

en: Protocol
ms: Protokol

en: Pausing “%s” failed
ms: Penjedaan "%s" mengalami kegagalan

[ctx: 0 items selected]
note: Translators: This is a button to open box(es) in new window(s)
en: _Open in new window
ms: _Buka dalam tetingkap baharu

en: _Open in new window | _Open in %u new windows
ms[0]: _Buka dalam tetingkap baharu
ms[1]: _Buka dalam %u tetingkap baharu

note: This goes with the "Click on items to select them" string and is about selection of items (boxes) when the main collection view is in selection mode.
en: %u selected | %u selected
ms[0]: %u terpilih
ms[1]: %u terpilih

en: (Click on items to select them)
ms: (Klik pada item untuk memilihnya)

en: Reverting to %s…
ms: Kembali kepada %s…

en: Failed to apply snapshot
ms: Gagal melaksanakan petikan

en: Snapshot “%s” deleted.
ms: Petikan “%s” telah dipadamkan.

en: No snapshots created yet. Create one using the button below.
ms: Tiada petikan dibuat lagi. Cipta satu menerusi butang di bawah.

en: Creating new snapshot…
ms: Mencipta petikan baharu…

en: Failed to create snapshot of %s
ms: Gagal mencipta petikan %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
ms: Hala semula peranti USB "%s" untuk "%s" mengalami kegagalan

note: Translators: %s => a link to the website where users can download the guest tools.
en: SPICE guest tools are not installed. These tools improve user experience and enable host and box interactions, such as copy&amp;paste. Please visit %s to download and install these tools from within the box.
ms: Alatan tetamu SPICE tidak dipasang. Alatan ini dapat menambah baik pengalaman pengguna dan membolehkan hos dan interaksi box, seperti salin&amp;tampal. Sila lawati %s untuk memuat turun dan memasang alatan ini dari dalam box.

en: USB devices
ms: Peranti USB

en: Folder Shares
ms: Folder Kongsi

en: Invalid URL
ms: URL tidak sah

en: The port must be specified once
ms: Port mesti dinyatakan sekali

en: Missing port in Spice URL
ms: Port hilang dalam URL SPice

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
ms: Menyalin "%s" ke "Muat Turun"

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
ms: Satu ralat berlaku ketika penyediaan pemasangan. Pasang Pantas dilumpuhkan.

en: Downloading device drivers…
ms: Memuat turun pemacu peranti…

en: no password
ms: tiada kata laluan

en: Express installation of %s requires an internet connection.
ms: Pemasangan pantas %s memerlukan sambungan internet.

en: GNOME Boxes credentials for “%s”
ms: Kelayakan Boxes GNOME untuk "%s"

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
ms: Konteks SELinux anda nampaknya salah, anda boleh cuba baikinya dengan menjalankan:
    %s

en: SELinux not installed?
ms: SELinux tidak dipasang?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
ms: Tidak memperoleh maklumat kolam storan "gnome-boxes" dari libvirt. Sila pastikan “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” berfungsi dengan baik.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
ms: %s dikenali sebagai libvirt sebagai kolam storan Boxed GNOME tetapi direktori ini tidak wujud

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
ms: %s dikenali sebagai libvirt sebagai kolam storan Boxed GNOME tetapi bukan direktori

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
ms: %s dikenali sebagai libvirt sebagai kolam storan Boxed GNOME tetapi bukan pengguna-boleh-baca/boleh-tulis

en: yes
ms: ya

en: no
ms: tidak

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
ms: Sistem hos tidak upaya

en: Live box “%s” has been deleted automatically.
ms: Box langsung "%s" telah terpadam secara automatik.

en: Box import from file “%s” failed.
ms: Pengimportan Box dari fail "%s" mengalami kegagalan.

en: Read-only
ms: Baca-sahaja

en: 32-bit x86 system
ms: Sistem x86 32-bit

en: 64-bit x86 system
ms: Sistem x86 64-bit

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
ms:  daripada %s

en: Source Selection
ms: Pemilihan Sumber

en: Box Preparation
ms: Penyediaan Box

en: Box Setup
ms: Persediaan Box

en: Review
ms: Tinjauan

en: Box creation failed
ms: Penciptaan Box mengalami kegagalan

en: Empty location
ms: Lokasi kosong

en: Unsupported file
ms: Fail tidak disokong

en: Invalid file
ms: Fail tidak sah

note: accept any vnc:// uri accept any ssh:// uri accept any rdp:// uri
en: Boxes was compiled without RDP support
ms: Boxes telah dikompil tanpa sokongan RDP

en: Unsupported protocol “%s”
ms: Protokol "%s" tidak disokong

en: Unknown installer media
ms: Media pemasang tidak diketahui

note: Translators: Analyzing installer media
en: Analyzing…
ms: Menganalisis…

note: We did this, so ignore!
en: Box setup failed
ms: Persediaan Box mengalami kegagalan

en: Boxes will create a new box with the following properties:
ms: Boxes akan mencipta satu box baharu dengan sifat-sifat berikut:

en: Type
ms: Jenis

en: Host
ms: Hos

en: TLS Port
ms: Port TLS

en: Will add boxes for all systems available from this account:
ms: Akan menambah boxes untuk semua sistem yang tersedia dalam akaun ini:

en: Downloading media…
ms: Memuat turun media…

en: Download failed.
ms: Muat turun gagal.

en: C_ustomize…
ms: S_uaikan…
