gnome-boxes master - en to nl translation catalogue (235 entries)

en: Virtualization made simple
nl: Virtualisatie eenvoudig gemaakt

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
nl: Selecteer een besturingssysteem en laat Boxes het voor u downloaden en installeren in een virtuele machine.

en: Features:
nl: Functies:

en: Download freely available operating systems
nl: Vrij verkrijgbare besturingssystemen downloaden

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
nl: CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux en Ubuntu automatisch installeren

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
nl: Met een paar klikken virtuele machines van besturingssysteemschijfkopieën maken

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
nl: De bronnen (geheugen en opslag) die uw virtuele machines van uw systeem gebruiken limiteren

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
nl: Momentopnamen maken van virtuele machines om naar vorige staten terug te keren

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
nl: USB-apparaten omleiden van uw fysieke machine naar virtuele machines

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
nl: 3D-acceleratie voor enkele ondersteunde besturingssystemen

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
nl: Automatisch de schermgrootte van virtuele machines aanpassen naar de venstergrootte

en: Share clipboard between your system and virtual machines
nl: Het klembord delen tussen uw systeem en virtuele machines

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
nl: Bestanden sturen naar virtuele machines door deze vanuit uw bestandsbeheerder naar het Boxes-venster te slepen

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
nl: Gedeelde mappen instellen tussen uw systeem en virtuele machines

en: The GNOME Project
nl: Het GNOME-project

en: Virtual machine viewer/manager
nl: Virtuele machines weergeven/beheren

en: View and use virtual machines
nl: Virtuele machines weergeven en gebruiken

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
nl: virtual machine;vm;virtuele machine;

en: Screenshot interval
nl: Interval van schermafdrukken

en: The interval in seconds between screenshot updates
nl: De interval in seconden tussen het bijwerken van schermafdrukken

en: Window size
nl: Venstergrootte

en: Window size (width and height)
nl: Venstergrootte (breedte en hoogte)

en: Window position
nl: Vensterpositie

en: Window position (x and y)
nl: Vensterpositie (x en y)

en: Window maximized
nl: Venster gemaximaliseerd

en: Window maximized state
nl: Venstermaximalisatiestaat

en: First run
nl: Eerste keer starten

en: Whether Boxes is running for the first time
nl: Of Boxes voor de eerste keer draait

en: Shared folders
nl: Gedeelde mappen

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
nl: Alternatieve reeks met namen en paden van gedeelde mappen

en: Recommended Downloads Source URL
nl: Aanbevolen downloads-bron-URL

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
nl: Een URL die verwijst naar een aanbevolen-downloads.xml-bestand

en: Welcome to Boxes
nl: Welkom bij Boxes

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
nl: Gebruik de knop <b>+</b> om uw eerste virtuele machine aan te maken.

en: New Virtual Machine
nl: Nieuwe virtuele machine

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Create
nl: Aanmaken

en: Name
nl: Naam

en: Operating System
nl: Besturingssysteem

en: Operating System not found
nl: Besturingssysteem niet gevonden

en: Resources
nl: Bronnen

en: Memory
nl: Geheugen

en: Storage limit
nl: Opslaglimiet

en: Oops! Something went wrong!
nl: Oeps, er ging iets mis!

en: Setting up drivers...
nl: Stuurprogramma’s instellen…

en: Express Installation
nl: Snelle installatie

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
nl: Stel gebruikersnaam en wachtwoord om het besturingssysteem automatisch te installeren.

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Enter username...
nl: Voer gebruikersnaam in…

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Enter password...
nl: Voer wachtwoord in…

en: Product Key
nl: Productcode

en: Unknown media
nl: Onbekend medium

en: Select an Operating System
nl: Selecteer een besturingssysteem

en: Search for an operating system…
nl: Zoeken naar een besturingssysteem…

en: Search for an Operating System
nl: Zoek naar een besturingssysteem

en: Download an Operating System
nl: Download een besturingssysteem

en: New
nl: Nieuw

en: Back
nl: Terug

en: Application Menu
nl: Toepassingsmenu

en: List view
nl: Lijstweergave

en: Grid view
nl: Rasterweergave

en: Search
nl: Zoeken

en: Create new virtual machine
nl: Nieuwe virtuele machine aanmaken

en: Install from File
nl: Installeren vanuit bestand

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
nl: Selecteer een .iso- of .qcow2-bestand om een virtuele machine te installeren.

en: Download OS
nl: OS downloaden

en: Browse and search for operating systems to install.
nl: Blader en zoek naar besturingssystemen om te installeren.

en: Ready to Receive File
nl: Klaar om bestand te ontvangen

en: You will find your file in the Downloads directory.
nl: U zult uw bestand vinden in de map Downloads.

en: Actions
nl: Acties

en: Keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Ready to install
nl: Klaar voor installatie

[ctx: shortcut window]
en: Overview
nl: Overzicht

[ctx: shortcut window]
en: Help
nl: Hulp

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
nl: Hoofdmenu openen

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
nl: Een nieuwe virtuele machine aanmaken

[ctx: shortcut window]
en: Search
nl: Zoeken

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
nl: Venster sluiten/Boxes afsluiten

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
nl: Aanmaken en eigenschappen van machine

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
nl: Naar de volgende pagina gaan

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
nl: Naar de vorige pagina gaan

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
nl: Machineweergave

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
nl: Toetsenbord grijpen/loslaten

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
nl: Terug naar overzicht

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
nl: Volledig scherm/Volledig scherm verlaten

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Help
nl: Hulp

en: About Boxes
nl: Over Boxes

en: No CDROM/DVD image
nl: Geen schijfkopie gevonden

en: Select
nl: Selecteren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Devices & Shares
nl: Apparaten & gedeelde mappen

en: USB Devices
nl: USB-apparaten

en: CDROM/DVD Drive
nl: Schijfstation

en: IP Address
nl: IP-adres

en: CPUs
nl: CPU’s

en: 3D acceleration
nl: 3D-acceleratie

en: Allow running in background
nl: Draaien op de achtergrond toestaan

en: Configuration
nl: Configuratie

en: Troubleshooting Logs
nl: Probleemoplossingslogboeken

en: Diagnose problems with your box using the log file.
nl: Diagnosticeer problemen met uw machine door middel van het logboek.

en: Edit Configuration
nl: Configuratie bewerken

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
nl: Bewerk de libvirt-domeinconfiguratie voor deze machine.

en: Local Folder
nl: Lokale map

en: Select Shared Folder
nl: Gedeelde map selecteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Shared Folders
nl: Gedeelde mappen

en: Revert to snapshot
nl: Terugkeren naar momentopname

en: Rename snapshot
nl: Momentopname hernoemen

en: Delete snapshot
nl: Momentopname verwijderen

en: Snapshots
nl: Momentopnamen

en: Creating new snapshot…
nl: Nieuwe momentopname maken…

en: Search for a virtual machine…
nl: Zoeken naar een virtuele machine…

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Oops, something went wrong
nl: Oeps, er ging iets mis

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
nl: Boxes kan de virtualisatieback-end niet bereiken.

en: Welcome Tutorial
nl: Welkomsthandleiding

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
nl: Met Boxes is het eenvoudig om een virtuele machine te installeren en te draaien.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
nl: Bij snelle installatie stelt Boxes de installatie-opties voor een nieuwe virtuele machine zelf in. Begin gewoon de installatie en alles wordt voor u in orde gebracht.

en: Easy Downloads
nl: Eenvoudige downloads

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
nl: Met Boxes hoeft u geen besturingssysteem te downloaden om een virtuele machine aan te maken. Kies eenvoudigweg het besturingssysteem dat u wilt instellen, en Boxes zal het automatisch voor u downloaden.

en: Drag and Drop
nl: Slepen en neerzetten

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
nl: Om bestanden te delen hoeft u ze slechts te verslepen en neer te zetten op uw virtuele machine. Ze verschijnen dan automatisch in de Downloads-map.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
nl: Machineacties

note: Open in new Window
en: Open in New Window
nl: In nieuw venster openen

note: Send files
en: Send File…
nl: Bestand verzenden…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
nl: Schermafdruk maken

en: Force Shutdown
nl: Afsluiten forceren

en: Clone
nl: Klonen

note: Delete
en: Delete
nl: Verwijderen

en: Restart
nl: Herstarten

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
nl: Voorkeuren

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
nl: Schermafdrukken

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
nl: Schermafdruk van %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
nl: Een eenvoudige GNOME-toepassing om toegang te krijgen tot virtuele machines

en: Display version number
nl: Versienummer weergeven

en: Show help
nl: Hulp tonen

en: Open in full screen
nl: In volledig scherm openen

en: Check virtualization capabilities
nl: Virtualisatiemogelijkheden controleren

en: Open box with UUID
nl: Machine openen met UUID

en: Search term
nl: Zoekterm

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
nl: Weer te geven URL, tussen- of installatiemedium

en: — A simple application to access virtual machines
nl: — Een eenvoudige toepassing om toegang te krijgen tot virtuele machines

en: Too many command line arguments specified.
nl: Te veel argumenten opgegeven voor de opdracht.

en: Box “%s” installed and ready to use
nl: Machine ‘%s’ geïnstalleerd en klaar voor gebruik

en: Launch
nl: Starten

en: “%s“ is running in the background
nl: ‘%s’ draait op de achtergrond

en: Box “%s” has been deleted
nl: Machine ‘%s’ is verwijderd

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
nl[0]: %u machine is verwijderd
nl[1]: %u machines zijn verwijderd

en: Boxes is doing something
nl: Boxes doet iets

en: Select files to transfer
nl: Selecteer bestanden om te verzenden

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Open
nl: _Openen

en: Failed to prepare express installation: %s
nl: Voorbereiden van snelle installatie is mislukt: %s

en: 32-bit x86 system
nl: 32-bits x86-systeem

en: 64-bit x86 system
nl: 64-bits x86-systeem

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
nl:  van %s

en: Select a device or OS media file
nl: Selecteer een apparaat of OS-mediabestand

en: Open
nl: Openen

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
nl: Druk op (linker) Ctrl+Alt om los te laten

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
nl: Druk op (linker) Ctrl+Alt en laat los om toetsenbord los te laten.

en: Exit fullscreen
nl: Volledig scherm verlaten

en: Downloading media
nl: Media downloaden

en: “%s” download complete
nl: Download van ‘%s’ voltooid

en: Install
nl: Installeren

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download: %s
nl: Downloaden mislukt: %s

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
nl: Toetscombinaties sturen

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
nl: %s herstellen vanaf schijf

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
nl: %s starten

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
nl: Opnieuw starten van ‘%s’ duurt te lang. Afsluiten forceren?

en: Shutdown
nl: Afsluiten

en: Cloning “%s”…
nl: ‘%s’ klonen…

en: Installing…
nl: Installeren…

en: Setting up clone…
nl: Kloon instellen…

en: Importing…
nl: Importeren…

en: Running
nl: Actief

en: Paused
nl: Gepauzeerd

en: Powered Off
nl: Uitgeschakeld

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
nl: Verbinden met %s

en: Connection to “%s” failed
nl: Verbinding met ‘%s’ is mislukt

en: Machine is under construction
nl: Machine in opbouw

en: Saving…
nl: Opslaan…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
nl: Herstellen van ‘%s’ vanaf schijf is mislukt: %s

en: Failed to start “%s”
nl: Starten van ‘%s’ is mislukt

en: Troubleshooting Log
nl: Probleemoplossingenlogboek

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
nl: Verbinding met ‘%s’ is mislukt: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
nl: • de CPU ondersteunt virtualisatie: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
nl: • de KVM-module is geladen: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
nl: • Libvirt KVM-gast is beschikbaar: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
nl: • Beschikbare opslagverzameling machines: %s

en: • The SELinux context is default: %s
nl: • De SELinux-context is standaard: %s

en: Report bugs to <%s>.
nl: Rapporteer fouten aan <%s>.

en: %s home page: <%s>.
nl: %s beginpagina: <%s>.

en: Media is not supported
nl: Media wordt niet ondersteund

en: Boxes wants to run VM in background
nl: Boxes wil VM op de achtergrond uitvoeren

en: No CD/DVD image
nl: Geen schijfkopiebestand

en: Select a device or ISO file
nl: Een apparaat of ISO-bestand selecteren

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
nl: De Flatpak-versie van GNOME Boxes ondersteunt geen USB-omleiding.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
nl: Schakel uw machine in om de USB-apparaten beschikbaar voor omleiding te zien.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
nl: Aanbevolen: %s.

en: Boxes is not authorized to run in background
nl: Boxes heeft geen toestemming om op de achtergrond te draaien

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
nl: Wilt u Instellingen openen om toepassingsrechten te beheren?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
nl: Het wijzigen van de configuratie kan problemen veroorzaken met het besturingssysteem van uw machine. Wilt u een momentopname maken om uw wijzigingen te kunnen herstellen?

en: Failed to save domain configuration: %s
nl: Opslaan van domeinconfiguratie mislukt: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
nl: Wijzigingen aan de instellingen hieronder gaan in als u uw machine opnieuw opstart.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
nl: Gebruik de onderstaande knop om uw eerste gedeelde map toe te voegen. Om bestanden te kunnen delen moet <a href='%s'>spice-webdav</a> in de machine worden geïnstalleerd.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
nl: Momentopname hernoemen mislukt: %s

en: Reverting to %s…
nl: Terugvallen op %s…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
nl: Terugkeren naar momentopname mislukt: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
nl: Momentopname ‘%s’ is verwijderd.

en: Failed to create snapshot of %s
nl: Aanmaken momentopname van %s is mislukt

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
nl: Keer terug naar een eerdere staat van uw machine.

en: Use the button below to create your first snapshot.
nl: Gebruik de onderstaande knop om uw eerste momentopname aan te maken.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
nl: In gebruik: %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
nl: Er is onvoldoende ruimte op uw machine om de maximale schijfgrootte te verhogen.

en: Storage disk
nl: Opslagschijf

en: Used %s
nl: In gebruik: %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
nl: Onbekend

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
nl: Omleiding van USB-apparaat ‘%s’ voor ‘%s’ is mislukt

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
nl: Bezig met kopiëren van ‘%s’ naar ‘Downloads’

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
nl: Voorbereiden van de installatie is mislukt. Snelle installatie uitgeschakeld.

en: Downloading device drivers…
nl: Apparaatstuurprogramma’s downloaden…

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
nl: Uw SELinux-context lijkt onjuist; u kunt het proberen op te lossen door uitvoeren van:
    %s

en: SELinux not installed?
nl: SELinux is niet geïnstalleerd?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
nl: Ophalen van de informatie over de opslagverzameling van ‘gnome-boxes’ uit libvirt is mislukt. Zorg ervoor dat ‘virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes’ functioneert.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
nl: %s is bekend bij libvirt als de opslagverzameling van GNOME Boxes, maar deze map bestaat niet

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
nl: %s is bekend bij libvirt als opslagverzameling van GNOME Boxes, maar is geen map

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
nl: %s is bekend bij libvirt als opslagverzameling van GNOME Boxes, maar kan niet door de gebruiker worden gelezen of beschreven

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
nl: Ongeschikt hostsysteem

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
nl: Machine importeren uit bestand ‘%s’ is mislukt: %s
