gnome-boxes master - en to sk translation catalogue (239 entries)

en: Boxes
sk: Boxy

en: Virtual machine viewer/manager
sk: Prezerač/správca virtuálnych počítačov

en: View and use virtual machines
sk: Zobrazuje a používa virtuálne počítače

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
sk: virtuálny počítač;stroj;vm;virtualizácia;

en: Virtualization made simple
sk: Zjednodušuje virtualizáciu

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
sk: Vyberte operačný systém a nechajte ho prevziať a nainštalovať aplikáciou Boxy vo virtuálnom počítači.

en: Features:
sk: Funkcie:

en: Download freely available operating systems
sk: Prevzatie voľne dostupných operačných systémov

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
sk: Automatická inštalácia systémov CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, a Ubuntu

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
sk: Vytvorenie virtuálnych počítačov z obrazov operačných systémov pomocou niekoľkých kliknutí

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
sk: Obmedzenie prostriedkov (pamäte a úložiska), ktoré spotrebujú vaše virtuálne počítače z vášho systému

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
sk: Vytvorenie snímkov virtuálnych počítačov na obnovenie predchádzajúcich stavov

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
sk: Presmerovanie USB zariadení z vášho fyzického počítača do virtuálnych počítačov

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
sk: 3D akcelerácia pre niektoré podporované operačné systémy

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
sk: Automatická zmena veľkosti displejov virtuálnych počítačov podľa veľkosti okna

en: Share clipboard between your system and virtual machines
sk: Zdieľanie schránky medzi vaším systémom a virtuálnymi počítačmi

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
sk: Sprístupnenie súborov virtuálnym počítačom ich pustením do okna aplikácie Boxy z vášho správcu súborov

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
sk: Nastavenie sprístupnených priečinkov medzi vaším systémom a virtuálnymi počítačmi

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Screenshot interval
sk: Interval snímania obrazovky

en: The interval in seconds between screenshot updates
sk: Interval v sekundách medzi aktualizáciami snímky obrazovky

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height)
sk: Veľkosť okna (šírka a výška)

en: Window position
sk: Umiestnenie okna

en: Window position (x and y)
sk: Umiestnenie okna (x a y)

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Window maximized state
sk: Maximalizovaný stav okna

en: First run
sk: Prvé spustenie

en: Whether Boxes is running for the first time
sk: Určuje, či je aplikácia Boxy spustená po prvýkrát

en: Shared folders
sk: Zdieľané priečinky

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
sk: Pole variantov názvov zdieľaných priečinkov a mapovaní ciest

en: Recommended Downloads Source URL
sk: Zdrojový URL odporúčaných preberaní

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
sk: URL ukazujúci na súbor recommended-downloads.xml

en: Welcome to Boxes
sk: Vitajte v aplikácii Boxy

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
sk: Na vytvorenie vášho prvého boxu použite tlačidlo <b>+</b>.

en: New Virtual Machine
sk: Nový virtuálny počítač

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Name
sk: Názov

en: Operating System
sk: Operačný systém

en: Operating System not found
sk: Nenašiel sa operačný systém

en: Resources
sk: Prostriedky

en: Memory
sk: Pamäť

en: Storage limit
sk: Obmedzenie úložiska

en: Oops! Something went wrong!
sk: Ale nie, niekde sa stala chyba!

en: Setting up drivers...
sk: Nastavujú sa ovládače…

en: Express Installation
sk: Rýchla inštalácia

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
sk: Nastavte poverenia pre automatickú inštaláciu operačného systému.

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Enter username...
sk: Zadajte používateľské meno...

en: Password
sk: Heslo

en: Enter password...
sk: Zadajte heslo...

en: Product Key
sk: Kód Product Key

en: Firmware
sk: Firmvér

en: Unknown media
sk: Neznámy nosič

en: Select an Operating System
sk: Výber operačného systému

en: Search for an operating system…
sk: Vyhľadajte operačný systém…

en: Search for an Operating System
sk: Vyhľadanie operačného systému

en: Download an Operating System
sk: Prevezmite operačný systém

en: New
sk: Nový

en: Back
sk: Späť

en: Application Menu
sk: Ponuka aplikácie

en: List view
sk: Zobrazenie zoznamu

en: Grid view
sk: Zobrazenie mriežky

en: Search
sk: Vyhľadať

en: Downloads
sk: Prevzaté

en: Create new virtual machine
sk: Vytvorenie nového virtuálneho počítača

en: Install from File
sk: Inštalovať zo súboru

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
sk: Vyberte súbor .iso alebo .qcow2 na nainštalovanie do virtuálneho počítača.

en: Download OS
sk: Prevziať OS

en: Browse and search for operating systems to install.
sk: Prehliadajte a nájdite operačné systémy, ktoré sa majú nainštalovať.

en: Ready to Receive File
sk: Prijímanie súborov je pripravené

en: You will find your file in the Downloads directory.
sk: Váš súbor nájdete v priečinku Stiahnuté.

en: Actions
sk: Akcie

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Fullscreen
sk: Zaháji režim na celú obrazovku

en: Ready to install
sk: Pripravené na inštaláciu

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sk: Prehľad

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
sk: Otvoriť hlavnú ponuku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
sk: Vytvoriť nový virtuálny počítač

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
sk: Zatvoriť okno/ukončiť aplikáciu Boxy

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
sk: Vytváranie boxov a vlastnosti

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
sk: Prepnúť na nasledujúcu stránku

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
sk: Prepnúť na predchádzajúcu stránku

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
sk: Zobrazenie boxu

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
sk: Zachytávať/nezachytávať klávesnicu

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
sk: Späť na prehľad

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku/obnoviť pôvodné zobrazenie

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Help
sk: Pomocník

en: About Boxes
sk: O aplikácii Boxy

en: No CDROM/DVD image
sk: Žiadny obraz disku CD-ROM/DVD

en: Select
sk: Vybrať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Devices & Shares
sk: Zariadenia a zdieľania

en: USB Devices
sk: Zariadenia USB

en: CDROM/DVD Drive
sk: Jednotka CD-ROM/DVD

en: IP Address
sk: Adresa IP

en: CPUs
sk: Procesory

en: 3D acceleration
sk: 3D akcelerácia

en: Allow running in background
sk: Umožniť spúšťanie na pozadí

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Troubleshooting Logs
sk: Záznamy pre riešenie problémov

en: Diagnose problems with your box using the log file.
sk: Diagnostikujte problémy s vaším boxom pomocou súboru so záznamom.

en: Edit Configuration
sk: Upraviť konfiguráciu

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
sk: Upravte konfiguráciu domény Libvirt pre tento box.

en: Local Folder
sk: Miestny priečinok

en: Select Shared Folder
sk: Výber zdieľaného priečinku

en: Save
sk: Uložiť

en: Shared Folders
sk: Zdieľané priečinky

en: Revert to snapshot
sk: Vráti na snímku

en: Rename snapshot
sk: Premenuje snímok

en: Delete snapshot
sk: Odstráni snímok

en: Snapshots
sk: Snímky

en: Creating new snapshot…
sk: Vytvára sa nová snímka…

en: Search for a virtual machine…
sk: Vyhľadajte virtuálny počítač…

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Oops, something went wrong
sk: Ale nie, niekde sa stala chyba

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
sk: Aplikácia Boxy nevie získať prístup k podpornému programu virtualizácie.

en: Welcome Tutorial
sk: Úvodný návod

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
sk: Aplikácia Boxy uľahčuje inštaláciu a spustenie virtuálnych počítačov.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
sk: Pomocou rýchlej inštalácie aplikácia Boxy nastaví voľby inštalácie pre nový virtuálny počítač. Stačí spustiť inštaláciu a o všetko bude postarané za vás.

en: Easy Downloads
sk: Jednoduché preberania

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
sk: S aplikáciou Boxy nepotrebujete preberať operačný systém kvôli vytvoreniu virtuálneho počítača. Namiesto toho stačí vybrať operačný systém, ktorý chcete nainštalovať a aplikácia Boxy ho automaticky prevezme za vás.

en: Drag and Drop
sk: Ťahanie a pustenie

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
sk: Zdieľanie súborov je jednoduché. Stačí ich pustiť do virtuálneho počítača, následne sa objavia v priečinku Stiahnuté.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
sk: Akcie boxu

note: Open in new Window
en: Open in New Window
sk: Otvoriť v novom okne

note: Send files
en: Send File…
sk: Odoslať súbor…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
sk: Zachytiť snímku obrazovky

en: Force Shutdown
sk: Vynútiť vypnutie

en: Clone
sk: Klonovať

note: Delete
en: Delete
sk: Odstrániť

en: Restart
sk: Reštartovať

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
sk: Predvoľby

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
sk: Snímky obrazoviek

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
sk: Snímka obrazovky z %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
sk: Jednoduchá aplikácia pre GNOME na prístup k virtuálnym systémom

en: Display version number
sk: Zobrazí číslo verzie

en: Show help
sk: Zobrazí pomocníka

en: Open in full screen
sk: Otvorí v režime celej obrazovky

en: Check virtualization capabilities
sk: Skontroluje virtualizačné schopnosti

en: Open box with UUID
sk: Otvorí box s UUID

en: Search term
sk: Vyhľadá výraz

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
sk: URL k displeju, správcovi virtualizácie alebo inštalačnému nosiču

en: — A simple application to access virtual machines
sk: — Jednoduchá aplikácia na prístup k virtuálnym počítačom

en: Too many command line arguments specified.
sk: Bolo zadaných príliš veľa parametrov v príkazovom riadku.

en: Box “%s” installed and ready to use
sk: Box „%s“ je nainštalovaný a pripravený na použitie

en: Launch
sk: Spustiť

en: “%s“ is running in the background
sk: Box „%s“ je spustený na pozadí

en: Box “%s” has been deleted
sk: Box „%s“ bol odstránený

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
sk[0]: %u boxov bolo odstránených
sk[1]: %u box bol odstránený
sk[2]: %u boxy boli odstránené

en: Boxes is doing something
sk: Boxy niečo vykonávajú

en: Select files to transfer
sk: Výber súborov na prenos

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Failed to prepare express installation: %s
sk: Zlyhala príprava expresnej inštalácie: %s

en: 32-bit x86 system
sk: 32-bitový x86 systém

en: 64-bit x86 system
sk: 64-bitový x86 systém

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
sk:  od spoločnosti %s

en: Select a device or OS media file
sk: Výber zariadenie alebo súboru média s OS

en: Open
sk: Otvoriť

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
sk: Stlačte klávesy [ľavý] Ctrl+Alt na uvoľnenie

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
sk: Stlačte a uvoľnite klávesy [ľavý] Ctrl+Alt na uvoľnenie klávesnice.

en: Exit fullscreen
sk: Ukončí režim na celú obrazovku

en: Downloading media
sk: Preberajú sa multimédiá

en: “%s” download complete
sk: Preberanie média „%s“ bolo dokončené

en: Install
sk: Inštalovať

en: Failed to download: %s
sk: Zlyhalo preberanie: %s

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download '%s': %s
sk: Zlyhalo preberanie súboru „%s“: %s

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
sk: Odoslať kombináciu klávesov

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
sk: Obnovuje sa %s z disku

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
sk: Reštart boxu „%s“ trvá príliš dlho. Chcete vynútiť jeho vypnutie?

en: Shutdown
sk: Vypnúť

en: Cloning “%s”…
sk: Klonuje sa „%s“…

en: Installing…
sk: Inštaluje sa…

en: Setting up clone…
sk: Nastavuje sa klonovanie…

en: Importing…
sk: Importuje sa…

en: Running
sk: Spustený

en: Paused
sk: Pozastavený

en: Powered Off
sk: Vypnutý

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
sk: Pripája sa k %s

en: Connection to “%s” failed
sk: Pripojenie k virtuálnemu počítaču „%s“ zlyhalo

en: Machine is under construction
sk: Počítač je vo výstavbe

en: Saving…
sk: Ukladá sa…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
sk: Box „%s“ sa nepodarilo obnoviť z disku: %s

en: Failed to start “%s”
sk: Zlyhalo spustenie boxu „%s“

en: Troubleshooting Log
sk: Záznam pre riešenie problémov

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
sk: Pripojenie k boxu „%s“ zlyhalo: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
sk: • Procesor je schopný virtualizácie: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
sk: • Modul KVM je načítaný: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
sk: • Je dostupný hosť Libvirt KVM: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
sk: • Je dostupný zásobník úložísk boxov: %s

en: • The SELinux context is default: %s
sk: • Kontext SELinux je predvolený: %s

en: Report bugs to <%s>.
sk: Chyby nahláste na <%s>.

en: %s home page: <%s>.
sk: Domovská stránka aplikácie %s: <%s>.

en: Media is not supported
sk: Médium nie je podporované

en: No CD/DVD image
sk: Žiadny obraz disku CD/DVD

en: Select a device or ISO file
sk: Vyberte zariadenie alebo súbor ISO

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
sk: Verzia aplikácie Boxy prostredia GNOME zo systému Flatpak nepodporuje presmerovanie zariadení USB.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
sk: Zapnutím vášho boxu uvidíte USB zariadenia dostupné na presmerovanie.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
sk: Odporúčaných: %s.

en: Boxes wants to run VM in background
sk: Aplikácia Boxy chce spustiť virtuálny počítač na pozadí

en: Boxes is not authorized to run in background
sk: Aplikácia Boxy nie je oprávnená na spúšťanie na pozadí

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
sk: Chcete otvoriť nastavenia na správu oprávnení aplikácie?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
sk: Úprava konfigurácie vášho boxu môže spôsobiť problémy s operačným systémom vášho boxu. Chcete vytvoriť snímok na obnovu vašich zmien?

en: Failed to save domain configuration: %s
sk: Zlyhalo uloženie konfigurácie domény: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
sk: Zmeny v nastaveniach nižšie sa prejavia až po reštartovaní vášho boxu.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
sk: Použitím tlačidla nižšie pridáte váš prvý sprístupnený priečinok. Aby sprístupnenie mohlo fungovať, hosťovský box musí mať nainštalovaný balík <a href='%s'>spice-webdav</a>.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
sk: Zlyhalo premenovanie snímky: %s

en: Reverting to %s…
sk: Vracia sa na %s…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
sk: Zlyhalo vrátenie k snímke: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
sk: Snímka „%s“ bola odstránená.

en: Failed to create snapshot of %s
sk: Zlyhalo vytvorenie snímky boxu %s

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
sk: Návrat k predchádzajúcemu stavu vášho boxu.

en: Use the button below to create your first snapshot.
sk: Na vytvorenie vašej prvej snímky použite tlačidlo nižšie.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
sk: Využitých %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
sk: Na zvýšenie maximálnej veľkosti disku nie je dostatok miesta vo vašom počítači.

en: Storage disk
sk: Disk s úložiskom

en: Used %s
sk: Využitých %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
sk: Presmerovanie zariadenia „%s“ typu USB pre „%s“ zlyhalo

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
sk: Kopíruje sa súbor „%s“ do priečinka „Stiahnuté“

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
sk: Počas prípravy inštalácie sa vyskytla chyba. Rýchla inštalácia bude zakázaná.

en: Downloading device drivers…
sk: Preberajú sa ovládače zariadenia…

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
sk: Zdá sa, že váš kontext SELinux nie je správny, môžete sa ho pokúsiť opraviť spustením príkazu:
    %s

en: SELinux not installed?
sk: SELinux nie je nainštalovaný?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
sk: Nepodarilo sa získať informácie o fonde úložísk programu „gnome-boxes“. Uistite sa, že príkaz „virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes“ funguje.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
sk: %s je známy pre libvirt ako fond úložísk aplikácie Boxy prostredia GNOME, ale tento adresár nie je vytvorený

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
sk: %s je známy pre libvirt ako fond úložísk aplikácie Boxy prostredia GNOME, ale nie je adresárom

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
sk: %s je známy pre libvirt ako fond úložísk aplikácie Boxy prostredia GNOME, ale nie je čitateľný alebo zapisovateľný používateľom

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
sk: Nevyhovujúci hostiteľský systém

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
sk: Import boxu zo súboru „%s“ zlyhal: %s
