gnome-boxes gnome-3-20 - en to fur translation catalogue (236 entries)

en: Boxes
fur: Scjatulis

en: Virtual machine viewer/manager
fur: Visualizadôr/gjestôr di machinis virtuâls

en: View and use virtual machines
fur: Viôt e dopre machinis virtuâls

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
fur: machine virtuâl;vm;mv;

en: Virtualization made simple
fur: Virtualizazion rindude semplice

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
fur: Selezione un sisteme operatîf e lasse a Scjatulis il compit di discjamâlu e instalâlu intune machine virtuâl.

en: Features:
fur: Carateristichis:

en: Download freely available operating systems
fur: Discjame i sistemis operatîfs disponibii in maniere gratuite

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
fur: Instale in automatic CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux e Ubuntu

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
fur: Cree machinis virtuâls partint di imagjins di sistemis operatîfs cuntun pâr di clics

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
fur: Limite lis risorsis (memorie e archiviazion) che lis tôs machinis virtuâls a consumin dal to sisteme

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
fur: Fâs istantaniis di machinis virtuâls par ripristinâ ai stâts precedents

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
fur: Indrece i dispositîfs USB de to machine fisiche tes machinis virtuâls

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
fur: Acelerazion 3D par cualchi sisteme operatîf supuartât

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
fur: Ridimensione in automatic i schermis des machinis virtuâls ae dimension dal barcon

en: Share clipboard between your system and virtual machines
fur: Condivît lis notis tra il sisteme e lis machinis virtuâls

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
fur: Condivît i files cu lis machinis virtuâls molant i files dal to gjestôr di files al barcon di Scjatulis

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
fur: Configure cartelis condividudis tra il sisteme e lis machinis virtuâls

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Screenshot interval
fur: Interval di cature de schermade

en: The interval in seconds between screenshot updates
fur: L'interval in seconts tra i inzornaments des caturis de schermade

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: Window size (width and height)
fur: Dimension barcon (largjece e altece)

en: Window position
fur: Posizion barcon

en: Window position (x and y)
fur: Posizion barcon (x e y)

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Window maximized state
fur: Il stât slargjât dal barcon

en: First run
fur: Prime esecuzion

en: Whether Boxes is running for the first time
fur: Indiche se Scjatulis al è in esecuzion pe prime volte

en: Shared folders
fur: Cartelis condividudis

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
fur: Array variabil di nons di cartelis condividudis e mapaduris di percors

en: Recommended Downloads Source URL
fur: URL di sorzints di discjariaments racomandât

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
fur: Un URL che al ponte a un file recommended-downloads.xml

en: Welcome to Boxes
fur: Benvignût su Scjatulis

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
fur: Dopre il boton <b>+</b> par creâ la tô prime machine virtuâl.

en: New Virtual Machine
fur: Gnove Machine Virtuâl

en: Cancel
fur: Anule

en: Create
fur: Cree

en: Name
fur: Non

en: Operating System
fur: Sisteme Operatîf

en: Operating System not found
fur: Sisteme operatîf no cjatât

en: Resources
fur: Risorsis

en: Memory
fur: Memorie

en: Storage limit
fur: Limit di archiviazion

en: Oops! Something went wrong!
fur: Orpo! Alc al è lât strucj!

en: Setting up drivers...
fur: Daûr a configurâ i drivers…

en: Express Installation
fur: Instalazion rapide

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
fur: Stabilìs lis credenziâls par une instalazion automatiche dal sisteme operatîf.

en: Username
fur: Non utent

en: Enter username...
fur: Inserìs il non utent…

en: Enter password...
fur: Inserìs la password...

en: Product Key
fur: Clâf dal prodot

en: Unknown media
fur: Supuart no cognossût

en: Select an Operating System
fur: Selezione un sisteme operatîf

en: Search for an operating system…
fur: Discjame un sisteme operatîf…

en: Search for an Operating System
fur: Cîr un sisteme operatîf

en: Download an Operating System
fur: Discjame un sisteme operatîf

en: New
fur: Gnove

en: Back
fur: Indaûr

en: Application Menu
fur: Menù aplicazion

en: List view
fur: Viodude a liste

en: Grid view
fur: Viodude a gridele

en: Search
fur: Cîr

en: Downloads
fur: Discjariaments

en: Create new virtual machine
fur: Cree gnove machine virtuâl

en: Install from File
fur: Instale di file

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
fur: Selezione un file .iso o .qcow2 par instalâ une machine virtuâl.

en: Download OS
fur: Discjame SO

en: Browse and search for operating systems to install.
fur: Esplore e cîr sistemis operatîfs di instalâ.

en: Ready to Receive File
fur: Pront par ricevi file

en: You will find your file in the Downloads directory.
fur: Tu cjatarâs i file inte cartele Discjariâts.

en: Actions
fur: Azions

en: Keyboard shortcuts
fur: Scurte di tastiere

en: Fullscreen
fur: A plen visôr

en: Ready to install
fur: Pront par instalâ

[ctx: shortcut window]
en: Overview
fur: Panoramiche

[ctx: shortcut window]
en: Help
fur: Jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
fur: Vierç il menù principâl

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
fur: Cree une gnove machine virtuâl

[ctx: shortcut window]
en: Search
fur: Cîr

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurte di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
fur: Siere barcon/Jes di Scjatulis

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
fur: Creazion scjatule e proprietâts

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
fur: Passe ae prossime pagjine

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
fur: Passe ae pagjine prime

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
fur: Visualizazion de scjatule

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
fur: Cature/mole tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
fur: Torne te panoramiche

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
fur: Ative/disative plen visôr

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: Help
fur: Jutori

en: About Boxes
fur: Informazions su Scjatulis

en: No CDROM/DVD image
fur: Nissune imagjin CDROM/DVD

en: Select
fur: Selezione

en: Remove
fur: Gjave

en: Devices & Shares
fur: Dispositîfs & condivisions

en: USB Devices
fur: Dispositîfs USB

en: CDROM/DVD Drive
fur: Unitât CDROM/DVD

en: IP Address
fur: Direzion IP

en: CPUs
fur: Processôrs

en: 3D acceleration
fur: Acelerazion 3D

en: Allow running in background
fur: Permet la esecuzion in sotfont

en: Configuration
fur: Configurazion

en: Troubleshooting Logs
fur: Regjistris di soluzion problemis

en: Diagnose problems with your box using the log file.
fur: Diagnostiche i problemis cu la to scjatule doprant il file di regjistri.

en: Edit Configuration
fur: Modifiche configurazion

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
fur: Modifiche la configurazion dal domini di Libvirt par cheste scjatule.

en: Local Folder
fur: Cartele locâl

en: Select Shared Folder
fur: Selezionâ cartele condividude

en: Save
fur: Salve

en: Shared Folders
fur: Cartelis condividudis

en: Revert to snapshot
fur: Torne indaûr ae istantanie

en: Rename snapshot
fur: Cambie non ae istantanie

en: Delete snapshot
fur: Elimine la istantanie

en: Snapshots
fur: Istantaniis

en: Creating new snapshot…
fur: Daûr a creâ une gnove istantanie…

en: Search for a virtual machine…
fur: Cîr une machine virtuâl…

en: Undo
fur: Disfe

en: Oops, something went wrong
fur: Orpo! Alc al è lât strucj

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
fur: Boxes nol rive a acedi al backend di virtualizazion.

en: Welcome Tutorial
fur: Seminari di benvignût

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
fur: Scjatulis al rint sempliç instalâ e eseguî lis machinis virtuâls.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
fur: Cu la instalazion rapide, Scjatulis al configurarà lis opzions di instalazion pe gnove machine virtuâl. Ti baste scomençâ la instalazion e lui al fasarà di dut di bessôl.

en: Easy Downloads
fur: Discjariament facil

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
fur: Cun Scjatulis no ti covente discjariâ un sisteme operatîf par creâ une machine virtuâl. Al baste che tu selezionis il sisteme operatîf che tu desideris configurâ e Scjatulis ti lu discjariarà in automatic.

en: Drag and Drop
fur: Strissine e mole

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
fur: Condividi i files al è sempliç come strissinâju parsore de machine virtuâl. Chescj a vignaran fûr inte cartele dai Discjariâts.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
fur: Azions scjatule

note: Open in new Window
en: Open in New Window
fur: Vierç intun gnûf barcon

note: Send files
en: Send File…
fur: Invie file…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
fur: Cature schermade

en: Force Shutdown
fur: Sfuarce distudament

note: Delete
en: Delete
fur: Elimine

en: Restart
fur: Torne invie

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
fur: Preferencis

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
fur: Schermadis

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
fur: Videade dal %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
fur: Une semplice aplicazion di GNOME par acedi ai sistemis virtuâi

en: Display version number
fur: Mostre il numar di version

en: Show help
fur: Mostre jutori

en: Open in full screen
fur: Vierç a plen visôr

en: Check virtualization capabilities
fur: Controle capacitâts di virtualizazion

en: Open box with UUID
fur: Vierç scjatule cun UUID

en: Search term
fur: Cîr tiermin

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
fur: URL di mostrâ, broker o supuart di instalazion

en: — A simple application to access virtual machines
fur: — Une semplice aplicazion par jentrâ tes machinis virtuâls

en: Too many command line arguments specified.
fur: Specificâts masse argoments a linie di comant.

en: Box “%s” installed and ready to use
fur: Scjatule “%s” instalade e pronte par jessi doprade

en: Launch
fur: Invie

en: “%s“ is running in the background
fur: “%s“ al è in esecuzion in sotfont

en: Box “%s” has been deleted
fur: La scjatule “%s” e je stade eliminade

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
fur[0]: %u scjatule e je stade eliminade
fur[1]: %u scjatulis a son stadis eliminadis

en: Boxes is doing something
fur: Scjatulis al sta fasint alc

en: Select files to transfer
fur: Selezione i files di trasferî

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Open
fur: _Vierç

en: Failed to prepare express installation: %s
fur: Impussibil preparâ la instalzion acelerade: %s

en: 32-bit x86 system
fur: Sisteme x86 di 32-bit

en: 64-bit x86 system
fur: Sisteme x86 di 64-bit

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
fur:  di %s

en: Select a device or OS media file
fur: Selezione un dispositîf o un file di un supuart di SO

en: Open
fur: Vierç

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
fur: Frache Ctrl+Alt (chei di çampe) par molâ la tastiere

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
fur: Frache e daspò mole Ctrl+Alt (chei di çampe) par molâ la tastiere.

en: Exit fullscreen
fur: Jes dal plen visôr

en: Downloading media
fur: Daûr a discjariâ il supuart

en: “%s” download complete
fur: Discjariament di “%s“ completât

en: Install
fur: Instale

en: Failed to download: %s
fur: Impussibil discjariâ: %s

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download '%s': %s
fur: Impussibil discjariâ '%s': %s

en: Ctrl + Alt + Del
fur: Ctrl + Alt + Canc

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
fur: Invie cumbinazion di tascj

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
fur: Daûr a ripristinâ %s  dal disc

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
fur: “%s” al sta masse par tornâ a inviâsi. Sfuarçâ tal distudâlu?

en: Shutdown
fur: Distude

en: Cloning “%s”…
fur: Daûr a clonâ “%s”…

en: Installing…
fur: Instalazion…

en: Setting up clone…
fur: Daûr a configurâ la clonazion…

en: Importing…
fur: Daûr a impuartâ…

en: Running
fur: In esecuzion

en: Paused
fur: In pause

en: Powered Off
fur: Distudade

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
fur: Conetint a %s

en: Connection to “%s” failed
fur: Conession a “%s” falide

en: Machine is under construction
fur: La machine e je in costruzion

en: Saving…
fur: Daûr a salvâ…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
fur: Nol è stât pussibil ripristinâ “%s” dal disc: %s

en: Failed to start “%s”
fur: Inviament di “%s” falît

en: Troubleshooting Log
fur: Regjistri di soluzion problemis

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
fur: Conession a “%s” falide: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
fur: • La CPU e permet la virtualizazion: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
fur: • Il modul KVM al è cjariât: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
fur: • Il guest Libvirt KVM al è disponibil: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
fur: • Fonts di archiviazion di Scjatulis disponibil: %s

en: • The SELinux context is default: %s
fur: • Il contest SELinux al è chel predefinît: %s

en: Report bugs to <%s>.
fur: Segnale erôrs a <%s>.

en: %s home page: <%s>.
fur: Pagjine iniziâl di %s: <%s>.

en: Media is not supported
fur: Il supuart nol è supuartât

en: No CD/DVD image
fur: Nissune imagjin CD/DVD

en: Select a device or ISO file
fur: Selezione un dispositîf o un file ISO

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
fur: La version di Flatpak di gnome Boxes nol supuarte l'indreçament USB.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
fur: Impie la to scjatule par viodi i dispositîfs USB disponibii pal indreçament.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
fur: Conseâts %s.

en: Boxes wants to run VM in background
fur: Scjatulis al vûl fâ zirâ la MV in sotfont

en: Boxes is not authorized to run in background
fur: Scjatulis nol è autorizât par zirâ in sotfont

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
fur: Desideristu vierzi Impostazions par gjestî i permès de aplicazion?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
fur: Modificant la configurazion de to scjatule tu puedis causâ problemis al sisteme operatîf de to scjatule. Desideristu creâ une istantanie par ripristinâ il sisteme des modifichis?

en: Failed to save domain configuration: %s
fur: Impussibil salvâ la configurazion dal domini: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
fur: Lis modifichis aes impostazions chi sot a saran aplicadis dopo che tu varâs tornât a inviâ la scjatule.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
fur: Dopre il boton chi sot par zontâ la to prime cartele condividude. Par fâ funzionâ la condivision dai files, la scjatule dal ospit e à di vê instalât <a href='%s'>spice-webdav</a>.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
fur: Impussibil cambiâ non ae istantanie: %s

en: Reverting to %s…
fur: Ripristinament di %s…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
fur: Impussibil tornâ indaûr ae istantanie: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
fur: Istantanie “%s” eliminade.

en: Failed to create snapshot of %s
fur: Impussibil creâ istantanie par %s

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
fur: Torne indaûr a un stât precedent de tô scjatule.

en: Use the button below to create your first snapshot.
fur: Dopre il boton chi sot par creâ la tô prime istantanie.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
fur: Doprâts %s.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
fur: No'nd è vonde spazi su cheste machine par aumentâ la dimension massime dal disc.

en: Storage disk
fur: Disc di archiviazion

en: Used %s
fur: Doprâts %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
fur: Indreçament direzion dal dispositîf USB “%s” par “%s” falît

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
fur: Daûr a copiâ “%s” su “Discjariâts”

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
fur: Un erôr al è vignût fûr dilunc la preparazion pe instalazion. Instalazion rapide disabilitade.

en: Downloading device drivers…
fur: Discjariament driver dal dispositîf…

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
fur: Il to contest SELinux al somee sbaliât, tu puedis provâ a justâlu eseguint:
    %s

en: SELinux not installed?
fur: Nol è instalât SELinux?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
fur: Impussibil vê informazions di libvirt sul fonts di archiviazion di “gnome-boxes”. Sigurâsi che “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” al funzioni.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
fur: %s al è cognossût a libvirt come fonts di archiviazion di GNOME Scjatulis, ma cheste cartele no esist

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
fur: %s al è cognossût a libvirt come fonts di archiviazion di GNOME Scjatulis, ma cheste no je une cartele

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
fur: %s al è cognossût a libvirt come fonts di archiviazion di GNOME Scjatulis, ma l'utent nol pues leile/scrivile

en: yes
fur: sì

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
fur: Sisteme host incapaç

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
fur: Importazion scjatule dal file “%s” falide: %s
