gnome-boxes master - en to ca translation catalogue (241 entries)

en: Boxes
ca: Màquines

en: Virtual machine viewer/manager
ca: Gestor i visualitzador de màquines virtuals

en: View and use virtual machines
ca: Visualitzeu i utilitzeu màquines virtuals

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: virtual machine;vm;
ca: màquina virtual;vm;

en: Virtualization made simple
ca: La virtualització feta simple

en: Select an operating system and let Boxes download and install it for you in a virtual machine.
ca: Seleccioneu un sistema operatiu i deixeu que Màquines el descarregui i l'instal·li en una màquina virtual.

en: Features:
ca: Característiques:

en: Download freely available operating systems
ca: Descarregueu sistemes operatius disponibles gratuïtament

en: Automatically install CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux, and Ubuntu
ca: Instal·leu automàticament CentOS Stream, Debian, Fedora, Microsoft Windows, OpenSUSE, Red Hat Enterprise Linux i Ubuntu

en: Create virtual machines from operating system images with a couple of clicks
ca: Creeu màquines virtuals a partir d'imatges de sistema operatiu amb un parell de clics

en: Limit the resources (memory and storage) your virtual machines consume from your system
ca: Limiteu els recursos del vostre sistema (memòria i emmagatzematge) que consumeix la vostra màquina virtual

en: Take snapshots of virtual machines to restore to previous states
ca: Feu una instantània de màquines virtuals per a poder restaurar-les a un estat previ

en: Redirect USB devices from your physical machine into virtual machines
ca: Redirigeix dispositius USB de la vostra màquina física a la màquina virtual

en: 3D acceleration for some of the supported operating systems
ca: Acceleració 3D per a alguns dels sistemes operatius suportats

en: Automatically resize virtual machines displays to the window size
ca: Redimensiona automàticament les pantalles de les màquines virtuals a la mida de la finestra

en: Share clipboard between your system and virtual machines
ca: Compartiu el porta-retalls entre el vostre sistema i la màquina virtual

en: Share files to virtual machines by dropping them from your file manager into the Boxes window
ca: Compartiu fitxers a la màquina virtual arrossegant-los des del vostre gestor de fitxers fins a la finestra del Màquines

en: Setup Shared Folders between your system and virtual machines
ca: Configureu carpetes compartides entre el vostre sistema i la màquina virtual

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Screenshot interval
ca: Interval de captura de pantalla

en: The interval in seconds between screenshot updates
ca: L'interval en segons entre actualitzacions de captures

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height)
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada)

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y)
ca: Posició de la finestra (x i y)

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state
ca: Estat de la finestra maximitzada

en: First run
ca: Primera execució

en: Whether Boxes is running for the first time
ca: Si el Màquines està executant-se per primer cop

en: Shared folders
ca: Carpetes compartides

en: Variant array of shared folders’ names and path mapping
ca: Matriu de variables dels noms de les carpetes compartides i l’assignació de camins

en: Recommended Downloads Source URL
ca: URL d'origen de les baixades recomanades

en: An URL pointing at a recommended-downloads.xml file
ca: Un URL apuntant a un fitxer recommended-downloads.xml

en: Welcome to Boxes
ca: Us donem la benvinguda al Màquines

en: Use the <b>+</b> button to create your first virtual machine.
ca: Premeu el botó <b>+</b> per a crear la primera màquina virtual.

en: New Virtual Machine
ca: Màquina virtual nova

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Create
ca: Crea

en: Name
ca: Nom

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Operating System not found
ca: No s'han trobat sistemes operatius

en: Resources
ca: Recursos

en: Memory
ca: Memòria

en: Storage limit
ca: Límit d'emmagatzematge

en: Oops! Something went wrong!
ca: S'ha produït un error!

en: Setting up drivers...
ca: S'estan configurant els controladors...

en: Express Installation
ca: Instal·lació ràpida

en: Set credentials for an automatic install of the operating system.
ca: Estableix les credencials per a una instal·lació automàtica del sistema operatiu.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Enter username...
ca: Introduïu el nom d'usuari...

en: Password
ca: Contrasenya

en: Enter password...
ca: Introduïu la contrasenya...

en: Product Key
ca: Clau del producte

en: Firmware
ca: Microprogramari

en: Unknown media
ca: Medi d'instal·lació desconegut

en: Select an Operating System
ca: Seleccioneu un sistema operatiu

en: Search for an operating system…
ca: Cerca un sistema operatiu…

en: Search for an Operating System
ca: Cerca un sistema operatiu

en: Download an Operating System
ca: Baixa un sistema operatiu

en: New
ca: Nova

en: Back
ca: Enrere

en: Application Menu
ca: Menú de l'aplicació

en: List view
ca: Vista de llista

en: Grid view
ca: Vista de graella

en: Search
ca: Cerca

en: Downloads
ca: Baixades

en: Create new virtual machine
ca: Crea una màquina virtual nova

en: Install from File
ca: Instal·la des d'un fitxer

en: Select an .iso or .qcow2 file to install a virtual machine.
ca: Seleccioneu un fitxer .iso o .qcow2 per a instal·lar una màquina virtual.

en: Download OS
ca: Baixa el SO

en: Browse and search for operating systems to install.
ca: Navegueu i cerqueu sistemes operatius per a instal·lar.

en: Ready to Receive File
ca: A punt per a rebre el fitxer

en: You will find your file in the Downloads directory.
ca: Trobareu el fitxer al directori de Baixades.

en: Actions
ca: Accions

en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Ready to install
ca: A punt per a instal·lar

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ca: Vista general

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
ca: Obre el menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Create a new virtual machine
ca: Crea una màquina virtual nova

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Close Window/Quit Boxes
ca: Tanca finestra/Surt de Màquines

[ctx: shortcut window]
en: Box Creation and Properties
ca: Creació de màquines i propietats

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next page
ca: Canvia a la pàgina següent

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous page
ca: Canvia a la pàgina anterior

[ctx: shortcut window]
en: Box Display
ca: Visualització de la màquina

[ctx: shortcut window]
en: Grab/Ungrab keyboard
ca: Captura o allibera el teclat

[ctx: shortcut window]
en: Back to overview
ca: Torna a la visió general

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen/Restore from fullscreen
ca: Pantalla completa/Torna a pantalla normal

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About Boxes
ca: Quant al Màquines

en: No CDROM/DVD image
ca: No hi ha cap imatge CDROM/DVD

en: Select
ca: Selecciona

en: Remove
ca: Elimina

en: Devices & Shares
ca: Dispositius i comparticions

en: USB Devices
ca: Dispositius USB

en: CDROM/DVD Drive
ca: Unitat CDROM/DVD

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: CPUs
ca: CPU

en: 3D acceleration
ca: Acceleració 3D

en: Allow running in background
ca: Permet executar en segon pla

en: Configuration
ca: Configuració

en: Troubleshooting Logs
ca: Registres de resolució de problemes

en: Diagnose problems with your box using the log file.
ca: Diagnostica els problemes amb el vostre màquina mitjançant el fitxer de registre.

en: Edit Configuration
ca: Edita la configuració

en: Edit the Libvirt domain configuration for this box.
ca: Editeu la configuració del domini Libvirt per a aquesta màquina.

en: Local Folder
ca: Carpeta local

en: Select Shared Folder
ca: Selecciona una carpeta compartida

en: Save
ca: Desa

en: Shared Folders
ca: Carpetes compartides

en: Revert to snapshot
ca: Torna a aquesta instantània

en: Rename snapshot
ca: Canvia el nom a la instantània

en: Delete snapshot
ca: Suprimeix la instantània

en: Snapshots
ca: Instantànies

en: Creating new snapshot…
ca: S'està creant una instantània nova…

en: Search for a virtual machine…
ca: Cerca una màquina virtual…

en: Undo
ca: Desfés

en: Oops, something went wrong
ca: S'ha produït un error

en: Boxes cannot access the virtualization backend.
ca: El Màquines no pot accedir al rerefons de virtualització.

en: Welcome Tutorial
ca: Tutorial de benvinguda

en: Boxes makes it easy to install and run virtual machines.
ca: Màquines fa fàcil instal·lar i executar màquines virtuals.

en: With express installation, Boxes will set the install options for a new virtual machine. Just start the installation and everything will be taken care of for you.
ca: Amb la instal·lació ràpida, el Màquines configurarà les opcions d'instal·lació per a una màquina virtual nova. Simplement inicieu la instal·lació i el Màquines s'encarregarà de tot.

en: Easy Downloads
ca: Baixades senzilles

en: With Boxes, you don't need to download an operating system to create a virtual machine. Instead, just pick the operating system you want to setup, and Boxes will automatically download it for you.
ca: Amb el Màquines, no cal baixar un sistema operatiu manualment per a crear una màquina virtual. En comptes, només cal que seleccioneu el sistema operatiu que voleu configurar i el Màquines el baixarà automàticament.

en: Drag and Drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: Sharing files is as simple as dropping them onto your virtual machine. They will appear in your Downloads folder.
ca: Compartir fitxers és tan senzill com deixar-los anar en la màquina virtual. Apareixeran en la carpeta Baixades.

note: Translators: Accessibility name for context menu with box-related actions (e.g Pause, Delete etc)
en: Box actions
ca: Accions de màquina

note: Open in new Window
en: Open in New Window
ca: Obre en una finestra nova

note: Send files
en: Send File…
ca: Envia el fitxer…

note: Take Screenshot
en: Take Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Force Shutdown
ca: Força l'aturada

en: Clone
ca: Clona

note: Delete
en: Delete
ca: Suprimeix

en: Restart
ca: Reinicia

note: Properties (in separate section)
en: Preferences
ca: Preferències

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots. This is the same folder where GNOME Shell saves screenshots.
en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
ca: Captura de pantalla de %s

en: A simple GNOME application to access virtual systems
ca: Una aplicació del GNOME 3 senzilla per a accedir a sistemes virtuals

en: Display version number
ca: Mostra el número de versió

en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

en: Open in full screen
ca: Obre a pantalla completa

en: Check virtualization capabilities
ca: Comprova les capacitats de virtualització

en: Open box with UUID
ca: Obre la màquina amb l'UUID

en: Search term
ca: Paraula de cerca

note: A 'broker' is a virtual-machine manager (local or remote). Currently only libvirt is supported.
en: URL to display, broker or installer media
ca: URL que es mostrarà, gestor de màquines virtual o instal·lador de medis

en: — A simple application to access virtual machines
ca: — Una aplicació senzilla per a accedir a màquines virtuals

en: Too many command line arguments specified.
ca: S'han especificat massa arguments a la línia d'ordres.

en: Box “%s” installed and ready to use
ca: La màquina «%s» ja està instal·lada i a punt per a fer servir

en: Launch
ca: Executa

en: “%s“ is running in the background
ca: «%s» s'està executant en segon pla

en: Box “%s” has been deleted
ca: S'ha suprimit la màquina «%s»

en: %u box has been deleted | %u boxes have been deleted
ca[0]: S'ha suprimit %u màquina
ca[1]: S'han suprimit %u màquines

en: Boxes is doing something
ca: El Màquines està treballant

en: Select files to transfer
ca: Seleccioneu els fitxers a transferir

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Failed to prepare express installation: %s
ca: No s'ha pogut preparar la instal·lació expressa: %s

note: Translators: We show 'Live' tag next or below the name of live OS media or box based on such media. http://en.wikipedia.org/wiki/Live_CD
en: Live
ca: Proves

en: 32-bit x86 system
ca: Sistema x86 de 32 bits

en: 64-bit x86 system
ca: Sistema x86 de 64 bits

note: Translator comment: %s is name of vendor here (e.g Canonical Ltd or Red Hat Inc)
en:  from %s
ca:  de %s

en: Select a device or OS media file
ca: Seleccioneu un dispositiu o un fitxer de SO

en: Open
ca: Obre

en: Press (left) Ctrl+Alt to ungrab
ca: Premeu les tecles Ctrl[esquerra]+Alt per a treure el focus

en: Press & release (left) Ctrl+Alt to ungrab keyboard.
ca: Premeu i deixeu anar les tecles Ctrl[esquerra]+Alt per a treure el focus.

en: Exit fullscreen
ca: Surt de pantalla completa

en: Downloading media
ca: S'està baixant el medi

en: “%s” download complete
ca: Baixada «%s» completada

en: Install
ca: Instal·la

en: Failed to download: %s
ca: S'ha produït un error en la baixada: %s

note: We did this, so ignore!
en: Failed to download '%s': %s
ca: S'ha produït un error en la baixada de «%s»: %s

en: Ctrl + Alt + Backspace
ca: Ctrl + Alt + Retrocés

en: Ctrl + Alt + Del
ca: Ctrl + Alt + Supr

note: Translators: Accessibility name for context menu with a set of keyboard combos (that would normally be intercepted by host/client, to send to the box.
en: Send key combinations
ca: Envia les combinacions de tecles

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Restoring %s from disk
ca: S'està restaurant %s des del disc

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Restart of “%s” is taking too long. Force it to shutdown?
ca: La màquina «%s» està tardant molt a reiniciar. Voleu forçar-ne l'aturada?

en: Shutdown
ca: Atura

en: Cloning “%s”…
ca: S'està clonant a «%s»…

en: Installing…
ca: S'està instal·lant…

en: Setting up clone…
ca: S'està configurant el clon…

en: Importing…
ca: S'està important…

en: Running
ca: En execució

en: Paused
ca: Pausada

en: Powered Off
ca: Apagada

note: Translators: The %s will be expanded with the name of the vm
en: Connecting to %s
ca: S'està connectant a %s

en: Connection to “%s” failed
ca: Ha fallat la connexió a «%s»

en: Machine is under construction
ca: La màquina està en construcció

en: Saving…
ca: S'està desant…

note: Translators: The first %s is the name of the box, the second is the reason of the error
en: “%s” could not be restored from disk: %s
ca: No s'ha pogut restaurar «%s» des del disc: %s

en: Failed to start “%s”
ca: No s'ha pogut iniciar «%s»

en: Troubleshooting Log
ca: Registre de problemes

note: Translators: the first %s is the name of the box, the second is the reason of the error.
en: Connection to “%s” failed: %s
ca: Ha fallat la connexió a «%s»: %s

note: FIXME: add proper UI & docs
en: • The CPU is capable of virtualization: %s
ca: • La CPU pot virtualitzar: %s

en: • The KVM module is loaded: %s
ca: • El mòdul de KVM està carregat: %s

en: • Libvirt KVM guest available: %s
ca: • Hi ha disponible un allotjat de KVM de la libvirt: %s

en: • Boxes storage pool available: %s
ca: • Hi ha disponible una bateria d'emmagatzematge de Màquines: %s

en: • The SELinux context is default: %s
ca: • El context del SELinux és el predeterminat: %s

en: Report bugs to <%s>.
ca: Informeu d'errades a <%s>.

en: %s home page: <%s>.
ca: Pàgina d'inici del %s: <%s>.

en: Media is not supported
ca: El dispositiu no està suportat

en: No CD/DVD image
ca: No hi ha cap imatge de CD/DVD

en: Select a device or ISO file
ca: Seleccioneu un dispositiu o un fitxer ISO

en: The Flatpak version of GNOME Boxes does not support USB redirection.
ca: La versió flatpak del GNOME Màquines no admet la redirecció USB.

en: Turn on your box to see the USB devices available for redirection.
ca: Activeu el vostre màquina per a veure els dispositius USB disponibles per a la redirecció.

note: Translators: %s is a recommended value for RAM/storage limit. For example "Recommended 4 GB."
en: Recommended %s.
ca: %s recomanat.

en: Boxes wants to run VM in background
ca: El Màquines vol executar la màquina virtual en segon pla

en: Boxes is not authorized to run in background
ca: El Màquines no té autorització per a executar-se en segon pla

en: Do you want to open Settings to manage application permissions?
ca: Voleu obrir Configuració per a administrar els permisos de l'aplicació?

en: Editing your box configuration can cause issues to the operating system of your box. Would you like to create a snapshot to recover from your changes?
ca: L'edició de la configuració de la màquina pot causar problemes al sistema operatiu de la màquina. Voleu crear una instantània per a poder recuperar dels canvis?

en: Failed to save domain configuration: %s
ca: No s'ha pogut desar la configuració del domini: %s

en: Changes to the settings below take effect after you restart your box.
ca: Els canvis a la configuració següent tindran efecte després de reiniciar el màquina.

note: Translators: "spice-webdav" is a name and shouldn't be translated. %s is an URL.
en: Use the button below to add your first shared folder. For file sharing to work, the guest box needs to have <a href='%s'>spice-webdav</a> installed.
ca: Utilitzeu el botó següent per a afegir la primera carpeta compartida. Perquè l'ús compartit de fitxers funcioni, la màquina de convidats ha de tenir instal·lat <a href='%s'>spice-webdav</a>.

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to rename the snapshot.
en: Failed to rename snapshot: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la instantània: %s

en: Reverting to %s…
ca: S'està retornant a %s…

note: Translators: %s is the reason why Boxes failed to apply the snapshot.
en: Failed to revert to snapshot: %s
ca: No s'ha pogut tornar a la instantània: %s

en: Snapshot “%s” deleted.
ca: S'ha suprimit la instantània «%s».

en: Failed to create snapshot of %s
ca: No s'ha pogut crear una instantània de %s

note: we need to account for the "+" button
en: Revert to a previous state of your box.
ca: Torna la màquina a un estat previ.

en: Use the button below to create your first snapshot.
ca: Utilitzeu el botó següent per a crear la vostra primera instantània.

note: Translators: "%s" is a disk size string (for example "4.2 GB")
en: Used %s.
ca: %s utilitzat.

en: There is not enough space on your machine to increase the maximum disk size.
ca: No teniu prou espai per a incrementar la mida màxima del disc.

en: Storage disk
ca: Disc d'emmagatzematge

en: Used %s
ca: S'ha utilitzat %s

note: Translators: "Unknown" is a placeholder for a box name when it could not be determined
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Redirection of USB device “%s” for “%s” failed
ca: Ha fallat la redirecció del dispositiu USB «%s» a «%s»

note: Translators: "%s" is a file name.
en: Copying “%s” to “Downloads”
ca: S'està copiant «%s» a «Baixades»

note: An error occurred when trying to setup unattended installation, but it's likely that a non-unattended installation will work. When this happens, just disable unattended installs, and let the caller decide if it wants to retry a non-automatic install or to just abort the box creation..
en: An error occurred during installation preparation. Express Install disabled.
ca: S'ha produït un error durant la preparació de la instal·lació. S'ha inhabilitat la instal·lació exprés.

en: Downloading device drivers…
ca: S'estan baixant els controladors del dispositiu…

en: Your SELinux context looks incorrect, you can try to fix it by running:
    %s
ca: El context del SELinux no sembla correcte, potser el podeu arreglar si executeu:
    %s

en: SELinux not installed?
ca: No està instal·lat el SELinux?

en: Could not get “gnome-boxes” storage pool information from libvirt. Make sure “virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes” is working.
ca: La libvirt no ha proporcionat la informació de la bateria d'emmagatzematge «gnome-màquines». Assegureu-vos que l'ordre «virsh -c qemu:///session pool-dumpxml gnome-boxes» funciona.

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but this directory does not exist
ca: La libvirt té definit el directori %s com la bateria d'emmagatzematge del Màquines del GNOME, però el directori no existeix

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not a directory
ca: La libvirt té definit el directori %s com la bateria d'emmagatzematge del Màquines del GNOME, però no és un directori

en: %s is known to libvirt as GNOME Boxes’s storage pool but is not user-readable/writable
ca: La libvirt té definit el directori %s com la bateria d'emmagatzematge del Màquines del GNOME, però l'usuari no el pot ni llegir ni escriure

en: yes
ca: sí

note: No guest caps or none compatible FIXME: Better error messsage than this please?
en: Incapable host system
ca: El sistema amfitrió no pot

note: Translators: the first %s is a path, the second is the reason of the failure.
en: Box import from file “%s” failed: %s
ca: La importació de la màquina des del fitxer «%s» ha fallat: %s
