gnome-builder master - en to ca translation catalogue (129 entries)

en: Value
ca: Valor

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: Could not parse XML from stream
ca: No s'ha pogut analitzar l'XML des del flux

en: Highlight current line
ca: Realça la línia actual

en: Smart Backspace
ca: Retrocés intel·ligent

en: The number of seconds after modification before auto saving.
ca: El nombre de segons després d'una modificació abans de guardar automàticament.

en: Night Mode
ca: Mode nocturn

en: Show Icons
ca: Mostra les icones

en: Show Ignored Files
ca: Mostra els fitxers ignorats

en: Sort Directories First
ca: Classifica primer els directoris

en: _New Project
ca: Projecte _nou

en: _Open Project
ca: _Obri un projecte

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: I_x

en: Preferences
ca: Preferències

en: Save _All
ca: Des_a-ho tot

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: Highlighting
ca: Realçament

en: Selection
ca: Selecció

en: Close
ca: Tanca

en: Split
ca: Divideix

en: Builder
ca: Constructor

en: An IDE for GNOME
ca: Un IDE per al GNOME

en: GNOME Builder
ca: Constructor del GNOME

en: Learn more about GNOME Builder
ca: Apreneu més coses sobre el Constructor del GNOME

en: Funded By
ca: Finançat per

en: Run Builder in standalone mode
ca: Executa el constructor en mode independent

en: File too large to be opened.
ca: El fitxer és massa gran per obrir-lo.

en: unsaved document %u
ca: document no guardat %u

en: Name
ca: Nom

en: Build System
ca: Construeix el sistema

en: Device
ca: Dispositiu

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en:            Project Name: %s
ca:            Nom del projecte: %s

en:  Version Control System: %s
ca:  Sistema de control de versió: %s

en:            Build System: %s
ca:            Construeix el sistema: %s

en:     Build Date and Time: %s
ca:     Data i hora de la construcció: %s

en:     Building for Device: %s (%s)
ca:     S'està construint per al dispositiu: %s (%s)

en:  Build Failure: %s
ca:  Fallada de construcció: %s

en:  Build ran for: %
ca:  La construcció s'ha executat durant: %

en:  Build Successful
ca:  Construcció correcta

en:    Build ran for: %
ca:     La construcció s'ha executat durant: %

en: File
ca: Fitxer

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Location
ca: Ubicació

en: No file was provided.
ca: No s'ha proporcionat cap fitxer.

en: Open
ca: Obri

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Spaces
ca: Espais

en: Tabs
ca: Pestanyes

note: translators: first %u is the Nth position of second %u N occurrences
en: %u of %u
ca: %u de %u

en: Save
ca: Guarda

en: Save As
ca: Guarda com a

en: _Reload
ca: _Recarrega

en: Builder has discovered that this file has been modified externally. Would you like to reload the file?
ca: El Constructor ha descobert que este fitxer ha estat modificat externament. Voleu tornar a carregar el fitxer?

en: Recent Projects
ca: Projectes recents

en: Other Projects
ca: Altres projectes

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Select a Project
ca: Selecciona un projecte

en: Click an item to select
ca: Cliqueu en un element per seleccionar-lo

en: %s contained invalid ASCII
ca: %s contenia un ASCII invàlid

en: Failed to initialize defaults.
ca: Ha fallat iniciar els predeterminats.

en: An unload request is already pending
ca: Ja hi ha una petició de descàrrega pendent.

en: Context has already been restored.
ca: El context ja s'ha restaurat.

en: Font
ca: Lletra

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Scroll Offset
ca: Desplaçament desactivat

en: Snippets
ca: Línies de codi reutilitzables

en: Programming Languages
ca: Llenguatges de programació

en: Indentation
ca: Sagnat

en: Version Control
ca: Control de versió

en: Destination file must be within the project tree.
ca: El fitxer de destinació ha de ser dins de l'arbre del projecte.

en: File must be within the project tree.
ca: El fitxer ha de ser dins de l'arbre del projecte.

en: %s() may only be executed once
ca: %s() podria executar-se només un cop

en: Failed to open directory: %s
ca: Ha fallat obrir el directori: %s

en: Failed to load file: %s: %s
ca: Ha fallat carregar el fitxer: %s: %s

en: Apply Fix-It
ca: Aplica Fix-It

en: Building
ca: Construint

en: Unknown failure
ca: Fallada desconeguda

en: Clang crashed
ca: Ha fallat el Clang

en: Invalid arguments
ca: Arguments invàlids

en: AST read error
ca: Error de lectura AST

en: Failed to create translation unit: %s
ca: Ha fallat crear la unitat de traducció: %s

en: File must be saved locally to parse.
ca: El fitxer ha d'estar guardat localment per analitzar-lo.

en: anonymous
ca: anònim

en: Command not found: %s
ca: No s'ha trobat l'orde: %s

en: Use the entry below to execute a command
ca: Usa l'entrada de sota per executar l'orde

en: Number required
ca: Número necessari

en: %s is invalid for %s
ca: %s és invàlid per a %s

en: Unknown option: %s
ca: Opció desconeguda: %s

en: Failed to locate working directory
ca: Ha fallat localitzar el directori de treball

en: Invalid :syntax subcommand: %s
ca: Invàlid :sintaxi de subordre: %s

en: Invalid search and replace request
ca: Busca i petició de substitució invàlides

en: Format Strings
ca: Formata les cadenes

en: New Project
ca: Projecte nou

en: Language
ca: Llenguatge

en: Documentation
ca: Documentació

en: Cannot provide diff, no backing file provided.
ca: No es pot proporcionar diff, no s'ha proporcionat el fitxer de còpia de seguretat.

en: Repository does not have a working directory.
ca: El repositori no té un directori de treball.

en: File is not under control of git working directory.
ca: El fitxer no està sota el control d'un directori de treball git.

en: The requested file does not exist within the git index.
ca: El fitxer demanat no existeix dins de l'índex git.

en: A valid Git URL is required
ca: Cal un URL Git vàlid

en: user@host:repository.git
ca: usuari@amfitrió:repositori.git

en: Code assistance requires a local file.
ca: L'assistència de codi necessita un fitxer local.

en: No language specified
ca: Cap llenguatge especificat

en: A folder with that name already exists.
ca: Ja existeix una carpeta amb este nom.

en: A file with that name already exists.
ca: Ja existeix un fitxer amb este nom.

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: Folder Name
ca: Nom de la carpeta

en: _Create
ca: _Crea

en: Rename %s
ca: Reanomena %s

en: _New
ca: _Nou

en: _Empty File
ca: Fitx_er buit

en: _New Folder
ca: Carpeta _nova

en: _Open
ca: _Obri

en: Open _With
ca: Obri a_mb

en: Source Code Editor
ca: Editor de codi font

en: _Open Containing Folder
ca: _Obri la carpeta que conté

en: _Open in Terminal
ca: _Obri en un terminal

en: Mo_ve to Trash
ca: Mo_u a la paperera

en: _Build
ca: _Construeix

en: _Rebuild
ca: _Reconstrueix

en: Display Options
ca: Mostra les opcions

en: _Collapse All Nodes
ca: _Col·lapsa tots els nodes

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: Generate Support Log
ca: Genera un registre de suport

en: System Monitor
ca: Monitor del sistema

en: Save Terminal Content As
ca: Guarda el contingut del terminal com a
