gnome-builder master - en to eo translation catalogue (560 entries)

en: Builder
eo: Konstruilo

en: An IDE for GNOME
eo: Programada medio por GNOME

en: Christian Hergert, et al.
eo: Christian HERGERT, kaj aliaj.

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
eo: Konstruilo estas aktive verkita programada medio por GNOME. Ĝi kombinas integritan subtenon por havendaj GNOME teĥnikaroj kiel GTK+, GLib, kaj GNOME API-oj kun funkcioj, kiujn ĉiu programisto aprezos, kiel sintaksa emfazado kaj fragmentoj.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
eo: Vi povas konfidi antaŭdireblajn eldonojn de Konstruilo kun ĉiu nova eldono de GNOME ĉiujn ses monatojn.

en: Features:
eo: Funkcioj:

en: Built in syntax highlighting for many languages
eo: Integrita sintaksa emfazado por multe da lingvoj

en: Side-by-side code editors
eo: Flankalfklankaj kodaj redaktikoj

en: Integration with Git
eo: Integrigo kun Git

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
eo: Integrigo kun Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, kaj Waf

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
eo: Clang-bazita aŭtomata kompletigo, sintaksa emfazado, kaj diagnozo

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
eo: Python-bazita aŭtomata kompletigo, sintaksa emfazado, kaj diagnozo

en: Vala based auto-completion and diagnostics
eo: Vala-bazita aŭtomata kompletigo kaj diagnozo

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
eo: Aŭtomata deŝova subteno por C, Python, Vala, kaj XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
eo: Senpera antaŭrigardo por HTML, Markdown, reStructuredText, kaj Sphinx

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
eo: Malnepra Vim, Emacs, kaj SublimeText redaktmaniero

en: An integrated software profiler for native applications
eo: Integrita programara profililo por indiĝenaj aplikaĵoj

en: An integrated debugger for native applications
eo: Integrita sencimigilo por indiĝenaj aplikaĵoj

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
eo: Subteno por konstrui kun jhbuild kaj flatpak rultempaj medioj

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
eo: Rapida neklara teksto-serĉo tra dosieroj kaj simboloj

en: Quickly access your projects
eo: Rapide aliri viajn projektojn

en: Create new projects from a variety of templates
eo: Krei novajn projektojn el diversaj ŝablonoj

en: Integration with Git to clone your projects
eo: Integrigo kun Git por kloni viajn projektojn

en: The source code editor
eo: La fontkoda redaktilo

en: Fast global fuzzy search
eo: Rapida malloka svaga serĉo

en: Debug with the GNU debugger
eo: Sencimigi kun la GNU sencimigilo

en: Enable semantic highlighting
eo: Enŝalti sintaksan emfazon

en: Restore last position
eo: Restaŭri lastan pozicion

en: Show modified lines
eo: Montri modifitajn liniojn

en: Highlight current line
eo: Emfazi aktualan linion

en: Highlight matching brackets
eo: Emfazi parajn krampojn

en: Show line numbers
eo: Montri liniajn numerojn

en: Show relative line numbers
eo: Montri relativajn liniajn numerojn

en: Smart Backspace
eo: Inteligenta reen-klavo

en: Draw Spaces
eo: Desegni spacetojn

en: Wrap Text
eo: Faldi tekston

en: Autosave Enabled
eo: Aŭtomata konservado ŝaltita

en: Enable or disable autosave feature.
eo: Ŝalti aŭ malŝalti aŭtomatan konservadon.

en: The number of seconds after modification before auto saving.
eo: La nombro da sekundoj post ŝanĝo antaŭ ol aŭtomate konservi.

en: Line Height
eo: Linialteco

en: The line height to use for the selected font.
eo: La linialteco uzebla por la elektita tiparo.

en: Interactive Completion
eo: Interaga kompletigo

en: Enable Snippets
eo: Ebligi fragmentojn

en: Enabled
eo: Enŝaltite

en: Window size
eo: Fenestra grando

en: Window size (width and height).
eo: Fenestra grando (larĝo kaj alto).

en: Window maximized
eo: Maksimumigita fenestro

en: Window maximized state
eo: Maksimumigita stato de fenestro

en: Style Variant
eo: Stila varianto

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
eo: Uzu la varianton de la GTK-etoso kiu plej allogas al vi: la helan aŭ malhelan varianton, kaj/aŭ la stilŝemion de GtkSourceView.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
eo: "Projektoj"

en: Projects directory
eo: Dosierujo de projektoj

en: Restore Session
eo: Restaŭri la sesion

en: Plugin enabled
eo: Kromprogramo ŝaltita

en: Show Icons
eo: Montri piktogramojn

en: Check Spelling
eo: Literumada kontrolo

en: Build software for GNOME
eo: Konstrui programaron por GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
eo: Konstrui;Programi;Verki;

en: Open a Project
eo: Malfermi projekton

en: Start New Project
eo: Komenci novan projekton

en: Clone Repository
eo: Kloni deponejon

en: D-Bus Inspector
eo: D-Bus-inspektilo

en: The current language lacks a symbol resolver.
eo: Simbola solvilo mankas por aktuala lingvo.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
eo: nekonservita dosiero %u

en: %s contained invalid ASCII
eo: %s enhavis nevalidan ASCII

en: Failed to parse integer from “%s”
eo: Malsukcesis analizi enjteron el “%s”

en: Failed to initialize defaults.
eo: Malsukcesis pravalorizi implicitojn.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
eo: Malsukcesis konservi malneton: %s

en: Untitled
eo: Sentitola

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Open File…
eo: Malfermi dosieron…

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Help
eo: Helpo

en: About Builder
eo: Pri Konstruilo

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: Document
eo: Dokumento

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Selection
eo: Elektado

en: Printing
eo: Presi

en: _Discard Changes and Reload
eo: _Forĵeti Ŝanĝojn kaj reŝargi

en: File Has Changed on Disk
eo: Dosiero ŝanĝiĝis sur disko

en: The file has been changed by another program.
eo: La dosiero estis ŝanĝita de alia programo.

en: Could Not Open File
eo: Ne eblis malfermi la dosieron

en: You do not have permission to open the file.
eo: Vi ne havas permeson malfermi la dosieron.

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: Open As _Administrator
eo: Malfermi kiel _adminstranto

en: Document Restored
eo: Dokumento restaŭrata

en: Unsaved document has been restored.
eo: Nekonservita dokumento estis restaŭrata.

en: _Discard…
eo: _Forĵeti…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
eo: Presado malsukcesis: %s

en: Save File
eo: Konservi dosieron

en: Save
eo: Konservi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
eo: Iri al la antaŭa kongruo (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
eo: Iri al la venonta kongruo (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
eo: Serĉi & anstataŭigi (Ktrl+H)

en: Close search
eo: Fermi la serĉon

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉ_ion

en: _Case Sensitive
eo: U_sklecodistinga

en: Match Whole Words
eo: Kongrui tutajn vortojn

en: Unix/Linux (LF)
eo: Unikso/Linukso (LF)

en: Windows (CR+LF)
eo: Vindozo (CR+LF)

en: Automatically Detected
eo: Aŭtomate detektita

en: Character Encoding:
eo: Karakterkodado:

en: Line Ending:
eo: Finaĵo de linio:

en: Language
eo: Lingvo

en: Failed to initialize build pipeline: %s
eo: Malsukcesis pravalorizi konstruan ĉenstablon: %s

en: Failed to get device information: %s
eo: Malsukcesis akiri aparatajn informojn: %s

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
eo: Malkovrita aparato “%s”

en: Devices
eo: Aparatoj

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
eo: Mia komputilo (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
eo: Mia komputilo (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
eo: La konstrua ĉenstablo estas en malsukcesa stato

en: The build configuration has errors
eo: La konstrua agordo havas erarojn

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
eo: Kreado de pseŭdoterminalo malsukcesis. Terminalaj funkcioj limiĝos.

en: Cleaning…
eo: Purigante…

en: Failed
eo: Malsukcesis

en: Ready
eo: Preta

en: Downloading…
eo: Elŝutante…

en: Building dependencies…
eo: Konstruante dependecojn…

en: Bootstrapping…
eo: Praŝargante…

en: Configuring…
eo: Agordante…

en: Building…
eo: Konstruante…

en: Installing…
eo: Instalante…

en: Committing…
eo: Enmetante…

en: Exporting…
eo: Elportante…

en: Success
eo: Sukceso

en: Preparing…
eo: Preparante…

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
eo: Rulante %s…

en: Host System
eo: Gastiga sistemo

en: Default (Host operating system)
eo: Implicita (gastiga operaciumo)

en: Projects
eo: Projektoj

en: _Clone Repository…
eo: _Kloni deponejon…

en: Close
eo: Fermi

en: Open a _Project…
eo: Malfermi _projekton…

en: Select a _Folder…
eo: Elekti _dosieron…

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Builder — %s
eo: Konstruilo — %s

en: Failed to load the project
eo: Malsukcesis ŝargi la projekton

en: _Close
eo: _Fermi

en: Select Project Folder
eo: Elekti projektan dosierujon

en: Select Project File
eo: Elekti projektan dosieron

en: _Open
eo: _Malfermi

en: All Project Types
eo: Ĉiuj projektaj specoj

[ctx: title]
en: Open a Project
eo: Malfermi projekton

en: Search all Builder projects…
eo: Serĉi ĉiujn Konstruilo-projektojn…

en: No Projects Found
eo: Neniu projekto trovita

en: _Remove Projects
eo: _Forigi projektojn

en: Remove Projects and Sources…
eo: Forigi projektojn kaj fontojn…

en: Failed to find property %s in %s
eo: Malsukcesis trovi econ %s en %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
eo: Malsukcesis alporti va_list-valoron: %s

en: Open
eo: Malfermi

en: Select
eo: Elekti

en: Browse…
eo: Foliumi…

en: File path is NULL
eo: Dosiervojo estas NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
eo: Eraro konvertante UTF-8-dosiernomo al larĝa signo

en: ILCreateFromPath() failed
eo: ILCreateFromPath() malsukcesis

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
eo: Ne eblas konverti “%s” en validan NSURL.

en: Just now
eo: Ĵus

en: An hour ago
eo: Antaŭ horo

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: About a year ago
eo: Ĉirkaŭ unu jaro antaŭe

en: About %u year ago | About %u years ago
eo[0]: Ĉirkaŭ %u jaro antaŭe
eo[1]: Ĉirkaŭ %u jaroj antaŭe

en: _Install
eo: _Instali

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
eo: %u de %u

en: Search
eo: Serĉi

en: _Everything
eo: Ĉ_io

en: _Actions
eo: _Agoj

en: _Files
eo: _Dosieroj

en: _Set
eo: _Agordi

en: Close Project
eo: Fermi projekton

en: General
eo: Ĝenerala

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Funded By
eo: Financita de

en: Show the application preferences
eo: Montri la agordojn de la aplikaĵo

en: FILE
eo: DOSIERO

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
eo: Eligi versian informon kaj ĉesi

en: Failed to open project: %s
eo: Malsukcesis malfermi projekton: %s

en: New variable…
eo: Nova variablo…

en: Remove environment variable
eo: Forigi medivariablon

en: Open a File or Terminal
eo: Malfermi dosieron aŭ terminalon

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: New Terminal
eo: Nova terminalo

en: Toggle Right Panel
eo: Ŝalti dekstran panelon

en: Stop running
eo: Haltigi ruladon

en: Other
eo: Alia

en: There are unsaved documents
eo: Estas nekonservitaj dokumentoj

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Installing %u package | Installing %u packages
eo[0]: Instalante %u pakon
eo[1]: Instalante %u pakojn

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
eo: Malsukcesis pravalorizi lingvan servilon: %s

en: Version Control
eo: Versikontrolo

en: SDKs
eo: SDK-oj

en: Diagnostics
eo: Diagnozo

en: Debuggers
eo: Erarserĉiloj

en: Templates
eo: Ŝablonoj

en: Web
eo: Reto

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Version
eo: Versio

en: Website
eo: Retejo

en: Destination file must be within the project tree.
eo: Cela dosiero devas esti ene de la projekta arbo.

en: File must be within the project tree.
eo: Dosiero devas esti ene de la projekta arbo.

en: Could not parse XML from stream
eo: Ne povis analizi XML-on el fluo

en: Clipboard
eo: Tondujo

en: Undo
eo: Malfari

en: Zoom
eo: Zomi

en: _Selection
eo: _Elekto

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_ujn

en: All _Upper Case
eo: Ĉiuj m_inusklaj

en: All _Lower Case
eo: Ĉiuj m_ajusklaj

en: _Title Case
eo: _Nomuskla

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
eo: Ln %u, Kol %u

en: _Open Link
eo: _Malfermi ligilon

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Paste
eo: _Alglui

en: Select _None
eo: Elekti _neniun

en: Save Terminal Content As
eo: Konservi terminalan enhavon kiel

en: Untitled terminal
eo: Sentitola terminalo

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
eo: Ĉesis

en: Untitled Terminal
eo: Sentitola terminalo

en: Wrap around
eo: Ĉirkaŭflui

en: Empty
eo: Malplena

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

en: Builder — Preferences
eo: Konstruilo — Agordoj

note: translators: None means "no version control system"
en: None
eo: Neniu

en: Blank page
eo: Malplena paĝo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Print
eo: Presi

en: Building cache…
eo: Konstruante kaŝmemoron…

en: Bootstrapping build system
eo: Praŝargante konstruan sistemon

en: Configuring project
eo: Agordante projekton

en: Building project
eo: Konstruante projekton

en: Caching build commands
eo: Kaŝmemorante konstruajn komandojn

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
eo: %s (kopio)

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Copy
eo: Kopii

en: Remove
eo: Forigi

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Build Output
eo: Eligo de konstruo

en: Clear build log
eo: Vakigi konstruan protokolon

en: Cancel build
eo: Nuligi konstruadon

en: Save build log
eo: Konservi konstruan protokolon

en: Missing
eo: Mankante

en: Branch
eo: Branĉo

en: Build Profile
eo: Konstrua profilo

en: Runtime
eo: Rultempa medio

en: Device
eo: Aparato

en: There is a problem with the current build configuration.
eo: Ekzistas problemo kun la aktuala konstrua agordo.

en: Build status
eo: Konstrua stato

en: Last build
eo: Lasta konstruo

en: Build result
eo: Rezulto de konstruo

en: Errors
eo: Eraroj

en: Warnings
eo: Avertoj

en: Build Issues
eo: Konstruaj problemoj

en: Build status:
eo: Konstrua stato:

en: Time completed:
eo: Tempo de finiĝo:

en: Shared
eo: Kunhavigita

en: Delete
eo: Forigi

en: Configuration
eo: Agordo

en: Building
eo: Kreante

en: _Build
eo: _Konstrui

en: Build the project
eo: Konstrui la projekton

en: _Rebuild
eo: _Rekonstrui

en: _Clean
eo: _Purigi

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
eo: _Elporti

en: Running
eo: Rulante

en: Run
eo: Lanĉi

en: Debugging
eo: Sencimigo

en: Unit Tests
eo: Testo de unuoj

en: Follow System Style
eo: Sekvi la stilon de la sistemo

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: High Contrast
eo: Alta kontrasto

en: Text Direction
eo: Teksta direkto

en: Left-to-Right
eo: Dekstrena

en: Right-to-Left
eo: Maldekstrena

en: Style
eo: Stilo

en: Interface
eo: Interfaco

en: Terminal Font
eo: Terminalfonto

en: Display a grid pattern underneath source code
eo: Montri kadran grafikaĵon sub la fontkodo

en: Never
eo: Neniam

en: Always
eo: Ĉiam

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Logging
eo: Protokolado

en: History
eo: Historio

en: Default
eo: Implicita

en: Configure Options
eo: Agordi opciojn

en: Build Environment
eo: Konstrua medio

en: Locality
eo: Urbo

en: Build project
eo: Konstrui projekton

en: anonymous
eo: sennoma

en: Complete parentheses
eo: Kompletigi krampojn

en: If parentheses should be included when completing.
eo: Ĉu inkluzivi krampojn kiam kompletigante.

en: Complete parameters
eo: Kompletigi parametrojn

en: Complete Parameters
eo: Kompletigi parametrojn

en: Configure project
eo: Agordi projekton

en: Installing project
eo: Instalante projekton

en: PROJECT_FILE
eo: PROJEKTA_DOSIERO

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
eo: Indeksante fontkodon

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
eo: Deklaro

en: _Apply
eo: _Apliki

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: _Rename
eo: _Alinomi

en: _Go to Definition
eo: _Iri al difino

en: Update Copyright
eo: Ĝisdatigi kopirajton

en: Select Location
eo: Elekti lokon

en: Project Name
eo: Projektnomo

en: Location
eo: Loko

en: License
eo: Permesilo

en: Template
eo: Ŝablono

en: Create Project
eo: Krei projekton

en: Indexing Source Code (Paused)
eo: Indeksante fontkodon (paŭzigita)

en: Run with Debugger
eo: Lanĉi kun sencimigilo

en: Debugger
eo: Sencimigilo

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Pause
eo: Paŭzigi

en: Breakpoints
eo: Paŭzpunktoj

en: File
eo: Dosiero

en: Line
eo: Linio

en: Function
eo: Funkcio

en: Address
eo: Adreso

en: Type
eo: Tipo

en: Hits
eo: Trafoj

en: Expression
eo: Esprimo

en: Disassembly
eo: Malkomponado

en: Breakpoint
eo: Paŭzpunkto

en: Library
eo: Biblioteko

en: Address Range
eo: Adresa amplekso

en: Locals
eo: Lokaj

en: Parameters
eo: Parametroj

en: Variable
eo: Variabloj

en: Value
eo: Valoro

en: Register
eo: Reĝistro

en: Group
eo: Grupo

en: Thread
eo: Fadeno

en: Frame
eo: Kadro

en: Arguments
eo: Argumentoj

en: Binary
eo: Duuma

en: Threads
eo: Fadenoj

en: Libraries
eo: Bibliotekoj

en: Console
eo: Konsolo

en: D-Bus Inspector…
eo: D-Bus-inspektilo…

en: No file was provided.
eo: Neniu dosiero estis provizita.

en: Reset
eo: Reagordi

note: translators: "Plain Text" means text without formatting
en: Plain Text
eo: Plata teksto

en: Spaces
eo: Spacetoj

en: Tabs
eo: Taboj

en: Go
eo: Iri

en: Go to Line
eo: Iri al linio

en: Indentation
eo: Deŝovo

en: New _File
eo: Nova _dosiero

en: _Open File…
eo: _Malfermi dosieron…

en: Open in New Frame
eo: Malfermi en nova kadro

en: Save _As
eo: Konservi _kiel

en: Find…
eo: Serĉi…

en: Print…
eo: Presi…

en: Programming Languages
eo: Programlingvoj

en: Tab
eo: Taba klavo

en: Insert Trailing Newline
eo: Enigi vostan linifinon

en: Ensure files end with a newline
eo: Certigi, ke dosieroj finu per linifino

en: Auto Indent
eo: Aŭtomata indentigo

en: Margin
eo: Marĝeno

en: Show Right Margin
eo: Montri dekstran marĝenon

en: Right Margin Position
eo: Dekstra marĝeno-pozicio

en: Behavior
eo: Konduto

en: Overwrite Braces
eo: Superskribi krapojn

en: Insert Matching Brace
eo: Enigi paran krampon

en: Space before opening parentheses
eo: Spaceto antaŭ ekkrampoj

en: Space before opening brackets
eo: Spaceto antaŭ rektaj ekkrampoj

en: Space before opening braces
eo: Spaceto antaŭ kunigaj ekkrampoj

en: Space before opening angles
eo: Spaceto antaŭ malpliosignoj

en: Prefer a space before commas
eo: Preferi spaceton antaŭ komoj

en: Prefer a space before semicolons
eo: Preferi spaceton antaŭ punktokomo

en: Color
eo: Koloro

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Font
eo: Tiparo

en: Anywhere
eo: Ie

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Show Line Numbers
eo: Montri lininumerojn

en: Highlighting
eo: Emfazado

en: Highlight Current Line
eo: Emfazi la aktualan linion

en: Highlight Matching Brackets
eo: Emfazi kongruajn krampojn

en: Semantic Highlighting
eo: Sintaksa emfazado

en: Non-breaking spaces
eo: Nerompebla spaceto

en: Spelling
eo: Literumado

en: Selections
eo: Elektoj

en: Snippets
eo: Fragmentoj

en: Movements
eo: Movoj

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
eo: Reen-klavo forigos ceteran spacon por ke vi viĉiĝos je via deŝovo

en: Disabled
eo: Elŝaltite

en: Save & Restore
eo: Konservi & restaŭri

en: Auto-Save
eo: Aŭtomata konservo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Installation failed
eo: Instalado malsukcesis

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
eo: Malsukcesis forigi flatpak-manifeston: %s

en: Network is not available, skipping downloads
eo: Reto ne disponeblas, preterpasante elŝutojn

en: Name
eo: Nomo

en: Architecture
eo: Arĥitekturo

en: Creating flatpak workspace
eo: Kreante flatpak-laborspacon

en: Preparing build directory
eo: Prepari konstruan dosierujon

en: Downloading dependencies
eo: Elŝutante dependecojn

en: Building dependencies
eo: Konstruante dependecojn

en: Finalizing flatpak build
eo: Finante flatpak-konstruon

en: Flatpak Application
eo: Flatpak-aplikaĵo

en: GNOME Builder
eo: GNOME Konstruilo

en: User
eo: Uzanto

en: System
eo: Sistemo

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
eo: GCC %s gasttradukilo (sistema)

en: A repository could not be found at “%s”.
eo: Deponejo ne troveblas ĉe “%s”.

en: A valid Git URL is required
eo: Valida Git-URL necesas

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: Bootstrapping project
eo: Praŝargante projekton

en: Match
eo: Kongrui

en: Path
eo: Vojo

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
eo: _Serĉi en %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
eo: _Anstataŭigi en %s

en: Find in Files
eo: Serĉi en dosieroj

en: Search for…
eo: Serĉi…

en: _Find
eo: _Serĉi

en: Match _whole words
eo: Kongrui _tutajn vortojn

en: Host Operating System
eo: Gastiga operaciumo

en: Open Preview…
eo: Malfermi antaŭrigardon…

en: Size
eo: Grando

en: Modified
eo: Modifita

en: Open Containing Folder
eo: Malfermi enhavan dosierujon

en: Empty Makefile Project
eo: Malplena Makefile-projekto

en: Create a new empty project using a simple Makefile
eo: Krei novan malplenan projekton uzante simplan Makefile

en: Actions
eo: Agoj

en: Panels
eo: Paneloj

en: Toggle Left Panel
eo: Ŝalti maldekstran panelon

en: Close Page
eo: Fermi la paĝon

en: Close the current page
eo: Fermi la aktualan paĝon

en: Install project
eo: Instali projektojn

en: Add Tool:
eo: Aldoni ilon:

en: Compiler
eo: Kompililo

en: Archiver
eo: Arĥivilo

en: Any language
eo: Iu ajn lingvo

en: Add Tool
eo: Aldoni ilon

en: Delete Tool
eo: Forigi ilon

en: GNOME Application
eo: GNOME-Aplikaĵo

en: Shared Library
eo: Komuna biblioteko

en: Command Line Tool
eo: Komandlinia ilo

en: Debug
eo: Sencimigi

en: Info
eo: Informo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Warning
eo: Averto

en: Critical
eo: Kritika

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Time
eo: Tempo

en: Severity
eo: Severeco

en: Section
eo: Sekcio

en: Suggested GNOME Projects
eo: Rekomenditaj GNOME projektoj

en: Boxes
eo: Skatolaroj

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Clocks
eo: Horloĝoj

en: Maps
eo: Mapoj

en: Music
eo: Muziko

en: Nautilus
eo: Naŭtilo

en: Photos
eo: Fotoj

en: Polari
eo: Polario

en: Sound Recorder
eo: Sonregistrilo

en: Build successful
eo: Konstruo sukcesas

en: Project “%s” has completed building
eo: Konstruado de projekto “%s” plenumis

en: Build failed
eo: Konstruo malsukcesis

en: Project “%s” failed to build
eo: Konstruado de projekto “%s” malsukcesis

en: Build succeeded
eo: Konstruo sukcesis

en: Build configured
eo: Konstruo agordigita

en: Downloading npm dependencies
eo: Elŝutante npm-dependecojn

en: Light
eo: Hela

en: Dark
eo: Malhela

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
eo: Ujoj/Podman

en: A folder with that name already exists.
eo: Jam ekzistas dosierujo kun la sama nomo.

en: A file with that name already exists.
eo: Jam ekzistas dosiero kun la sama nomo.

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: Folder Name
eo: Dosieruja nomo

en: _Create
eo: _Krei

en: Copying 1 file
eo: Kopiante 1 dosieron

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
eo: Kopiante %s el %s dosierojn

en: Copying files…
eo: Kopiante dosierojn…

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Project Tree
eo: Projekta arbo

en: Rename %s
eo: Alinomi %s

en: New Fil_e…
eo: Nova dosi_ero…

en: New F_older…
eo: Nova d_osierujo…

en: O_pen
eo: _Malfermi

en: Open _With…
eo: Malfermi _per…

en: _Source Code Editor
eo: _Fontkoda redaktilo

en: With _Terminal…
eo: Per _terminalo…

en: _Move to Trash
eo: _Movi rubujen

en: No License
eo: Neniu permesilo

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Build System
eo: Konstrua sistemo

en: Source Directory
eo: Fonta dosierujo

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
eo: Aarch64 imitado

en: Arm Emulation
eo: Arm imitado

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
eo: Mia komputilo (%s) %s

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
eo: Forigante %s

en: Removing Files…
eo: Forigante dosierojn…

en: Recent Projects
eo: Lasttempaj projektoj

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Downloads
eo: Elŝutaĵoj

en: Sources
eo: Fontoj

en: Set Shortcut
eo: Agordi klavkombinon

en: Cre_ate
eo: _Krei

en: S_ave
eo: K_onservi

en: Keyboard Shortcut
eo: Klavkombino

en: Environment
eo: Medio

en: Display Name
eo: Montri nomon

en: No keyboard shortcut found
eo: Ne povis trovi klavkombinon

en: Try a different search
eo: Provu alian serĉon

en: _Edit File
eo: R_edakti dosieron

en: Add to Dictionary
eo: Aldoni al la vortaro

en: Ignore
eo: Ignori

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Select Symbol…
eo: Elekti simbolon…

en: Run with Profiler
eo: Lanĉi kun profililo

en: Profiler
eo: Profililo

en: Memory Allocations
eo: Memoro-Allokigoj

en: Session Bus
eo: Seanca buso

en: System Bus
eo: Sistembuso

en: Graphics
eo: Grafikoj

en: Energy
eo: Energio

en: Instruments
eo: Instrumentoj

en: Network Usage
eo: Reta uzado

en: Integration
eo: Integriĝo

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
eo: Aplikaĵo komencis je %s

en: Application Output
eo: Aplikaĵa eligo

en: New _Terminal
eo: Nova _terminalo

en: New _Build Terminal
eo: Nova _konstrua terminalo

en: New _Runtime Terminal
eo: Nova _rultempa terminalo

en: Split
eo: Dividi

en: Cancel tests
eo: Nuligi testojn

en: Updating Dependencies…
eo: Ĝisdatigante dependecojn…

en: Updating Builder
eo: Ĝisdatigante Konstruilon

en: Update Available
eo: Ĝisdatigo disponeblas

en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

en: Install Updates…
eo: Instali ĝisdatigojn…

en: Summary
eo: Resumo

en: Full
eo: Plene

en: A failure occurred while cloning the repository.
eo: Fiasko okazis dum la klonado de la deponejo.

en: Repository URL
eo: Deponejo-URL

en: Branches
eo: Branĉoj

en: The repository will be cloned into a new subdirectory.
eo: La deponejo estos klonita en novan subdosierujon.

en: Author Details
eo: Detaloj pri la aŭtoro

en: Status
eo: Stato

en: _Branches
eo: _Branĉoj

en: _Tags
eo: E_tikedoj

en: _Switch to branch
eo: Ŝa_nĝi al branĉo

en: Reload Page
eo: Reŝargi paĝon

en: Reload the current page
eo: Reŝargi la aktualan paĝon

en: Reload the current page ignoring cache
eo: Reŝargi la nunan paĝon ignorante kaŝmemoron

en: Focus the current page's location
eo: Fokusi la lokon de la nuna paĝo

en: Failed to parse XML document
eo: Malsukcesis analizi la XML-dokumenton

en: Failed to create the XML tree.
eo: Malsukcesis krei la XML-arbon.

en: File must be saved locally to parse.
eo: Nepras konservi la bildon loke por analizi.
