gnome-builder master - en to eu translation catalogue (1359 entries)

en: An IDE for GNOME
eu: IDE bat GNOMErako

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
eu: Builder aktiboki garatzen ari den IDE (Integrated Development Environment) bat da GNOMErako. Funtsezko GNOME teknologien (GTK+, GLib, GNOME APIak)  euskarri integratua eskaintzen du, eta horrekin konbinatuta, edozein garatzailek gustura erabiliko dituen eginbideak, adibidez sintaxiaren nabarmentzea eta kode-zatiak.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
eu: Builder aplikazioaren bertsio berriak daude GNOMEren bertsio berri bakoitzarekin, sei hilabetetik behin.

en: Features:
eu: Eginbideak:

en: Built in syntax highlighting for many languages
eu: Sintaxiaren nabarmentze integratua hainbat lengoaiatarako

en: Side-by-side code editors
eu: Alboz alboko kode-editoreak

en: Multi-monitor support
eu: Monitore anitzen euskarria

en: Code overview mini-map
eu: Kodearen ikuspegi orokorrerako minimapa

en: Integration with Git
eu: Integrazioa Git sistemekin

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
eu: Integrazioa Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize eta Waf tresnekin

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
eu: Clang oinarritzat duen osatze automatikoa, nabarmentze semantikoa eta diagnostikoa

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
eu: Python lengoaiarako osatze automatikoa, nabarmentze semantikoa eta diagnostikoa

en: Vala based auto-completion and diagnostics
eu: Vala lengoaiarako osatze automatikoa eta diagnostikoa

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
eu: Koskatze automatikoaren euskarria C, Python, Vala eta XML lengoaietarako

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
eu: HTML, Markdown eta reStructuredText, eta Sphinx aurrebista dinamikoa

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
eu: Vim, Emacs eta SublimeText estiloko edizioa (aukerakoa)

en: An integrated software profiler for native applications
eu: Software profilatzaile integratua jatorrizko aplikazioetarako

en: An integrated debugger for native applications
eu: Araztaile integratua jatorrizko aplikazioretarako

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
eu: jhbuild eta flatpack exekuzio-denborekin eraikitzeko euskarria

en: Support for viewing TODOs found within your code base
eu: Zure oinarri-kodean aurkitutako TODOak bistaratzeko euskarria

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
eu: Testuen bilaketa lauso azkarra fitxategietan eta ikurretan

en: Quickly access your projects
eu: Proiektuen atzipen azkarra

en: Create new projects from a variety of templates
eu: Proiektu berriak txantiloien multzo handi batetik abiatuta sortzea

en: Integration with Git to clone your projects
eu: Integrazio Git sistemarekin zure proiektuak klonatzeko

en: The source code editor
eu: Iturburu-kodearen editorea

en: Fast global fuzzy search
eu: Bilaketa lauso global azkarra

en: Debug with the GNU debugger
eu: GNU araztailearekin araztea

en: Use the minimap to see more of the file
eu: Erabili minimapa fitxategiko gehiago ikusteko

en: Build Parallelism
eu: Eraikitze-paralelismoa

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
eu: Eraikuntza gauzatzean erabiliko den langile kopurua. -1 zentzuzko lehenespen baterako. 0 PUZ kopururako.

en: Clear build logs
eu: Garbitu eraikuntza-egunkariak

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
eu: Gaituta badago, eraikuntza-egunkarien panela garbitu egingo da berreraikuntzan.

en: Show Log When Building
eu: Erakutsi egunkaria eraikuntzan zehar

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
eu: Gaituta badago, eraikuntza-egunkaria erakutsiko da eraikuntza abiarazten denean

en: Allow network when metered
eu: Onartu sarea hura neurtuta dagoenean

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
eu: Eraikitzean gaitu transferentzia automatikoak, adibidez SDK deskargak eta mendekotasunak, konexioa neurtuta dagoenean.

en: Ctags based autocompletion
eu: Ctags oinarritzat duen osatze automatikoa

en: Use Ctags for autocompletion.
eu: Erabili Ctags osatze automatikorako.

en: Enable semantic highlighting
eu: Gaitu nabarmentze semantikoa

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
eu: Gaituta badago, nabarmentze gehigarria hornituko da onartutako lengoaietan, iturburu-kodetik erauzitako informazioan oinarrituta.

en: Path to ctags executable
eu: Ctags exekutagarriaren bide-izena

en: The path to the ctags executable on the system.
eu: Ctags exekutagarriak sisteman duen bide-izena.

en: Debugger Breakpoint at Main
eu: Araztailearen eten-puntua funtzio nagusian

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
eu: Araztaileak automatikoki txertatu beharko luke eten-puntua funtzio nagusian.

en: Debugger Breakpoint at Criticals
eu: Araztailearen eten-puntua kritikoetan

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
eu: Araztaileak automatikoki txertatu beharko luke eten-puntua g_critical() funtzioan.

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
eu: Araztailearen eten-puntua abisuetan eta kritikoetan

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
eu: Araztaileak automatikoki txertatu beharko luke eten-puntua g_warning() eta g_critical funtzioetan.

en: Restore last position
eu: Leheneratu azken posizioa

en: Jump to the last position when reopening a file
eu: Joan azken posiziora fitxategia berriro irekitzen denean

en: Show modified lines
eu: Erakutsi aldatutako lerroak

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
eu: Gaituta badago, editoreak gehitutako lerroak eta aldaketak erakutsiko ditu iturburu-kodearen alboan.

en: Show diagnostics next to line number
eu: Erakutsi diagnostikoak lerro-zenbakiaren alboan

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
eu: Gaituta badago, editoreak diagnostikoak erakutsiko ditu lerro-zenbakien ezkerrean.

en: Highlight current line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
eu: Gaituta badago, editoreak kurtsorea duen lerroa nabarmenduko du.

en: Highlight matching brackets
eu: Nabarmendu bat datozen parentesiak

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
eu: Gaituta badago, editoreak bat datozen parentesiak nabarmenduko ditu.

en: Show line numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

en: If enabled, the editor will show line numbers.
eu: Gaituta badago, editoreak lerro-zenbakiak erakutsiko ditu.

en: Show relative line numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbaki erlatiboak

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
eu: Gaituta badago, editoreak lerro-zenbaki erlatiboak erakutsiko ditu.

en: Smart Backspace
eu: Atzera-tekla adimentsua

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
eu: Atzera-teklak zuriune gehigarriak kenduko ditu, kodea koskaren tamainarekin lerrokatuta mantentzeko.

en: Smart Home/End
eu: Hasiera/Amaiera azkarra

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
eu: Hasiera/Amaiera teklek portaera aldatzen du.

en: Show grid lines
eu: Erakutsi sareta-marrak

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
eu: Gaituta badago, editoreak dokumentuko sareta-marrak erakutsiko ditu.

en: Overview Map Policy
eu: Ikuspegi orokorraren maparen politika

en: When the overview map should be displayed.
eu: Ikuspegi orokorraren mapa noiz bistaratu behar den.

en: Draw Spaces
eu: Marraztu zuriuneak

en: The various types of space to draw in the editor.
eu: Editorean marraztuko diren zuriune motak.

en: Wrap Text
eu: Egokitu testua

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
eu: Testu-lerro luze bat egokitzeko modua, hobeto irakurria izan dadin.

en: Autosave Enabled
eu: Gordetze automatikoa gaituta

en: Enable or disable autosave feature.
eu: Gaitu edo desgaitu gordetze automatikoa.

en: Autosave Frequency
eu: Gordetze automatikoaren maiztasuna

en: The number of seconds after modification before auto saving.
eu: Aldaketaren ondoren igaroko den segundo kopurua automatikoki gorde baino lehen.

en: Completion Row Count
eu: Osatze-errenkaden kopurua

en: The number of completion rows to display to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion osatze-errenkaden kopurua.

en: Line Height
eu: Lerro-altuera

en: The line height to use for the selected font.
eu: Hautatutako letra-tiporako erabiliko den lerro-altuera.

en: Interactive Completion
eu: Osatze dinamikoa

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
eu: Gaituta badago, osatze-proposamenak automatikoki bistaratuko dira idazten ari zaren heinean.

en: Minimum characters for matching selection.
eu: Hautapenak bat egiteko behar den gutxieneko karaktere kopurua.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
eu: Zehaztu gutxieneko karaktere kopuru bat hautapenak bat egiteko.

en: Enable Snippets
eu: Gaitu kode-zatiak

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
eu: Onartu editoreko kode-zatiak hedatzea, kode-zatiaren abiarazlearen ondoren tabulazioa sakatuz.

en: Select First Completion
eu: Hautatu lehen osatzea

en: Automatically select the first auto-completion entry.
eu: Automatikoki hautatu osatze automatikoko lehen sarrera.

en: Spaces Style
eu: Zuriuneen estiloa

en: How to apply spaces when reformatting text.
eu: Nola aplikatu zuriuneak testuaren formatua aldatzen denean.

en: Enabled
eu: Gaituta

en: If the type within the extension is enabled.
eu: Hedapenaren barruko mota gaituta dagoen.

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height).
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera).

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state
eu: Leiho maximizatuaren egoera

en: Style Variant
eu: Estilo-aldaera

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
eu: Erabili GTK gaiaren eta/edo GtkSourceView estilo-eskemaren aldaera argia edo iluna.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
eu: "Proiektuak"

en: Projects directory
eu: Proiektuen direktorioa

en: Directory for all Builder projects.
eu: Builder proiektu guztien direktorioa.

en: Restore Session
eu: Leheneratu saioa

en: Restores the projects previous session when loading.
eu: Kargatzean, proiektuaren aurreko saioa leheneratzen du.

en: Clear build caches at startup
eu: Garbitu eraikuntzen cacheak abioan

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
eu: Gaituta badago, Builder aplikazioak eraikuntzen cacheak garbituko ditu abioan.

en: The interface style to change pages
eu: Orriak aldatzeko interfaze-estiloa

en: Default License
eu: Lizentzia lehenetsia

en: The default license to use for new projects
eu: Proiektu berrietan erabiliko den lizentzia lehenetsia

en: Inherit Language Server stderr
eu: Heredatu lengoaia-zerbitzariaren stderr-a

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
eu: Gaituta badago, lengoaia-zerbitzarien stderr-a kontsolara berbideratuko da.

en: Preview Search Results
eu: Bilaketa-emaitzen aurrebista

en: If previews for search results should be automatically displayed
eu: Bilaketa-emaitzen aurrebistak automatikoki bistaratuko diren ala ez

en: Plugin enabled
eu: Plugina gaituta

en: If the plugin should be enabled
eu: Pluginak gaituko den ala ez

en: Selected configuration for building
eu: Eraikuntzarako hautatutako konfigurazioa

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
eu: Proiektua kargatzen den hurrengorako hautatu den eta leheneratuko den konfigurazioa.

en: Install Project Before Running
eu: Instalatu proiektua exekutatu baino lehen

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
eu: Exekutatu kanalizazioen instalazio-fasea proiektua exekutatu baino lehen. Proiektuarekin zer egiten ari bazara soilik erabili aukera hori.

en: Default Run Command
eu: Exekuzio-komando lehenetsia

en: The id of the default run command
eu: Exekuzio-komando lehenetsiaren IDa

en: The signal to send the app to stop
eu: Aplikazioari gelditzeko bidaliko zaion seinalea

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
eu: Honen bidez, sigkill ez den beste zenbait agindu bidali daitezke helburuko aplikazioa gelditzeko. Hori erabilgarria izan daiteke zerbitzari-prozesu bat behar den moduan itxi nahi baduzu.

en: Unit Test Locality
eu: Unitate-probaren kokapena

en: What environment to use when running unit tests
eu: Zein ingurune erabiliko den unitate-probak exekutatzean

en: Verbose Logging
eu: Egunkari xehea

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
eu: G_MESSAGES_DEBUG=all erabili behar den ala ez helburuko aplikazioa exekutatean

en: Show Icons
eu: Erakutsi ikonoak

en: This setting is deprecated and no longer in use.
eu: Ezarpen hau zaharkituta dago eta ez da jadanik erabiltzen.

en: Show Ignored Files
eu: Erakutsi ez ikusitako fitxategiak

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
eu: Gaituta badago, proiektuaren zuhaitzak VCSak ez ikusi dituen fitxategiak bistaratuko ditu.

en: Sort Directories First
eu: Ordenatu direktorioak lehenengo

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
eu: Gaituta badago, proiektuaren zuhaitzean direktorioak fitxategi arruntak baino lehenago agertuko dira.

en: Check Spelling
eu: Egiaztatu ortografia

en: Automatically check spelling within documents
eu: Egiaztatu ortografia automatikoki dokumentuen barruan

en: Build software for GNOME
eu: Build softwarea GNOMErako.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
eu: Eraiki;Garatu;

en: Open a Project
eu: Ireki proiektua

en: Start New Project
eu: Hasi proiektu berria

en: Clone Repository
eu: Klonatu biltegia

en: New Editor Workspace
eu: Editorearen laneko area berria

en: D-Bus Inspector
eu: D-Bus ikuskatzailea

en: The current language lacks a symbol resolver.
eu: Uneko lengoaiak ez du ikur-ebazlerik.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
eu: gorde gabeko %u fitxategia

en: %s contained invalid ASCII
eu: %s kateak baliogabeko ASCIIa dauka

en: Failed to parse integer from “%s”
eu: Ezin izan da “%s” kateko zenbaki osoa analizatu

en: language defaults missing version in [global] group.
eu: lengaoia lehenespenak bertsioa falta da [global] taldean.

en: Failed to initialize defaults.
eu: Ezin izan dira lehenespenak hasieratu.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
eu: Huts egin du zirriborroa gordetzeak: %s

en: Untitled
eu: Izengabea

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: A suitable debugger could not be found.
eu: Ez da araztaile egokirik aurkitu.

en: Open File…
eu: Ireki fitxategia…

en: Open a file in the workspace
eu: Ireki fitxategi bat laneko arean

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Help
eu: Laguntza

en: About Builder
eu: Builder aplikazioari buruz

en: _Quit
eu: I_rten

en: Document
eu: Dokumentua

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Pages
eu: Orriak

en: Text Editor
eu: Testu-editorea

en: Search & Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Selection
eu: Hautapena

en: Printing
eu: Inprimatzea

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
eu: Huts egin du fitxategia irekitzeak: %s

en: _Discard Changes and Reload
eu: _Baztertu aldaketak eta birkargatu

en: File Has Changed on Disk
eu: Fitxategia diskoan aldatu da

en: The file has been changed by another program.
eu: Fitxategia beste programa batek aldatu du.

en: File Contains Encoding Errors
eu: Fitxategiak kodeketa-erroreak ditu

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
eu: Fitxategia kargatzeko erabili den kodeketak erroreak detektatu ditu. Ordezko kodeketa bat aukeratu eta kargatu daiteke egoera-barratik.

en: Could Not Open File
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: You do not have permission to open the file.
eu: Ez duzu fitxategia irekitzeko baimenik.

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Open As _Administrator
eu: Ireki _administrazaile gisa

en: Document Restored
eu: Dokumentua leheneratu da

en: Unsaved document has been restored.
eu: Gorde gabeko dokumentua leheneratu da.

en: _Discard…
eu: _Baztertu…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
eu: Inprimatzeak huts egin du: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
eu: Huts egin du hautapenaren formatuak: %s

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Save
eu: Gorde

en: Cancel
eu: Utzi

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
eu: Joan aurreko bat etortzera (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
eu: Joan hurrengo bat etortzera (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
eu: Bilatu eta ordeztu (Ctrl+H)

en: Close search
eu: Itxi bilaketa

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Replace _All
eu: Ordeztu _denak

en: Use Re_gular Expressions
eu: Erabili a_dierazpen erregularrak

en: _Case Sensitive
eu: _Maiuskula/minuskula

en: Match Whole Words
eu: Bat etorri hitz osoekin

en: Automatically Detected
eu: Automatikoki detektatua

en: Character Encoding:
eu: Karaktere-kodeketa:

en: Line Ending:
eu: Lerroaren amaiera:

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
eu: Txandakatu beheko panela (Ctrl+F9)

en: Failed to initialize build pipeline: %s
eu: Ezin izan da eraikuntza-kanalizazioa hasieratu: %s

en: Failed to get device information: %s
eu: Ezin izan da gailuaren informazioa eskuratu: %s

en: Active Configuration
eu: Konfigurazio aktiboa

en: Configuration %s changed
eu: %s konfigurazioa aldatu da

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
eu: Huts egin du “%s” eraikuntza-konfigurazioa aurkitzeak. Agian baliogabea da edo ez du formatu zuzena.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
eu: Konfigurazio aktiboa ezarri da: “%s”

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
eu: “%s” gailua aurkitu da

en: Devices
eu: Gailuak

en: Device set to %s
eu: Gailua %s gisa ezarri da

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
eu: Ezin izan da gailuan instalatu, eraikuntza-kanalizazioa hasieratu gabe dago

en: Fallback
eu: Ordezkoa

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
eu: Nire ordenagailua (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
eu: Nire ordenagailua (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
eu: Eraikuntza-kanalizazioa huts egindako egoeran dago

en: The build configuration has errors
eu: Eraikuntza-konfigurazioak erroreak ditu

en: Pipeline started to clean build tree
eu: Kanalizazioa eraikuntza-zuhaitza garbitzen hasi da

en: Pipeline started
eu: Kanalizazioa abiarazi da

en: Pipeline finished
eu: Kanalizazioa amaitu da

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
eu: Eraiki (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
eu: Instalazio ondokoa (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
eu: Sasiterminalaren sorrerak huts egin du. Terminalaren eginbideak mugatuak izango dira.

en: Cleaning…
eu: Garbitzen…

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Ready
eu: Prest

en: Downloading…
eu: Deskargatzen…

en: Building dependencies…
eu: Mendekotasunak eraikitzen…

en: Bootstrapping…
eu: Kargatzen…

en: Configuring…
eu: Konfiguratzen…

en: Building…
eu: Eraikitzen…

en: Installing…
eu: Instalatzen…

en: Committing…
eu: Egikaritzen…

en: Exporting…
eu: Esportatzen…

en: Success
eu: Ongi burutu da

en: Preparing…
eu: Prestatzen…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
eu: %s kentzen

en: Removing build directories…
eu: Eraikuntza-direktorioak kentzen…

en: Cannot build transfer while on metered connection
eu: Ezin da eraiki transferentzia konexio mugatu batean

en: Untitled command
eu: Izenik gabeko komandoa

en: Unit Test
eu: Unitate-proba

note: translators: %s is replaced with the name of the run tool such as "valgrind"
en: User requested run tool “%s”
eu: Erabiltzaileak eskatutako exekuzio-tresna: “%s”

en: Cannot run target, another target is running
eu: Ezin da helburua exekutatu, beste helburu bat exekutatzen ari da

en: Application exited with error: %s
eu: Aplikazioa amaitu da honako errorearekin: %s

en: Application exited
eu: Aplikazioa amaitu da

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
eu: %s exekutatzen…

en: Deploying to device…
eu: Gailuan instalatzen…

en: User requested application to run
eu: Erabiltzaileak aplikazioa exekutatzea eskatu du

en: User requested application to restart
eu: Erabiltzaileak aplikazioa berrabiaraztea eskatu du

note: translators: %s is replaced with the name of the tool
en: User requested application to run with tool “%s”
eu: Erabiltzaileak aplikazioa "%s" tresnarekin exekutatzea eskatu du

en: User requested application to stop
eu: Erabiltzaileak aplikazioa gelditzea eskatu du

en: Host System
eu: Ostalari-sistema

en: Discovered runtime “%s”
eu: “%s” exekuzio-denbora aurkitu da

en: Removing runtime “%s”
eu: ”%s” exekuzio-denbora kentzen

en: Forcing subprocess %s to exit
eu: %s azpiprozesua ixtea behartzen

en: Sending signal %d to subprocess %s
eu: %d seinalea %s azpiprozesuari bidaltzen

en: Default (Host operating system)
eu: Lehenetsia (ostalari-sistema eragilea)

en: Projects
eu: Proiektuak

en: _Clone Repository…
eu: _Klonatu biltegia…

en: Close
eu: Itxi

en: Open a _Project…
eu: Ireki _proiektu bat…

en: Open a new or existing project
eu: Ireki proiektu berria edo lehendik dagoena

en: Create a new project by cloning a repository
eu: SOrtu proiektu berria biltegi bat klonatuz

en: Select a _Folder…
eu: Hautatu ka_rpeta bat…

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Failed to load the project
eu: Huts egin du proiektua kargatzeak

en: _Close
eu: It_xi

en: Delete Project Sources?
eu: Ezabatu proiektu-iturburuak

en: Deleting the project source code from your computer cannot be undone.
eu: Proiektuaren iturburu-kodea zure ordenagailutik ezabatzea ezin da desegin.

en: _Delete Project Sources
eu: E_zabatu proiektu-iturburuak

en: Select Project Folder
eu: Hautatu proiektuaren karpeta

en: Select Project File
eu: Hautatu proiektuaren fitxategia

en: _Open
eu: _Ireki

en: All Project Types
eu: Proiektu mota guztiak

[ctx: title]
en: Open a Project
eu: Ireki proiektua

en: Toggle selection mode
eu: Txandakatu hautapen modua

en: Search all Builder projects…
eu: Bilatu Builder proiektu guztiak…

en: No Projects Found
eu: Ez da proiekturik aurkitu

en: _Remove Projects
eu: _Kendu proiektuak

en: Remove Projects and Sources…
eu: Kendu proiektuak eta iturburuak…

en: Cannot locate property %s in class %s
eu: Ezin da %s propietatea aurkitu %s klasean

en: Failed to find property %s in %s
eu: Ez da aurkitu %s propietatea %s(e)n

en: Failed to retrieve va_list value: %s
eu: Huts egin du zerrendako ba_lioa atzitzeak: %s

en: Open
eu: Ireki

en: Select
eu: Hautatu

en: Browse…
eu: Arakatu...

en: File path is NULL
eu: Fitxategi-bidea NULL da

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
eu: Errorea UTF-8 fitxategi-izena karaktere zabaletara bihurtzean

en: ILCreateFromPath() failed
eu: ILCreateFromPath() funtzioak huts egin du

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
eu: Ezin da “%s” baliozko NSURL bihurtu.

en: Just now
eu: Orain

en: An hour ago
eu: Duela ordubete

en: Yesterday
eu: Atzo

en: About a year ago
eu: Duela urtebete

en: About %u year ago | About %u years ago
eu[0]: Duela urte %u inguru
eu[1]: Duela %u urte inguru

en: _Install
eu: _Instalatu

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
eu: %u / %u

en: Search
eu: Bilatu

en: Search for anything
eu: Bilatu edozer

en: _Everything
eu: _Dena

en: _Actions
eu: _Ekintzak

en: _Commands
eu: _Komandoak

en: _Files
eu: _Fitxategiak

en: _Symbols
eu: _Ikurrak

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
eu: Sartu lasterbide berria <b>%s</b> aldatzeko.

en: _Set
eu: _Ezarri

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
eu: Sakatu Esc tekla bertan behera uzteko edo atzera-tekla desgaitzeko.

en: Close Project
eu: Itxi proiektua

en: General
eu: Orokorra

en: Change application preferences
eu: Aldatu aplikazioaren hobespenak

en: Find keyboard shortcuts
eu: Aurkitu lasterbideak

en: Get help with using Builder
eu: Eskuratu Builder aplikazioari buruzko laguntza

en: Show information about Builder
eu: Erakutsi Builder aplikazioari buruzko informazioa

en: Quit without saving changes
eu: Irten aldaketak gorde gabe

en: Web Browsing
eu: Web arakatzea

en: Terminal
eu: Terminala

en: New Terminals
eu: Terminal berriak

en: Funded By
eu: Diruz lagundu dutenak

en: Show the application preferences
eu: Erakutsi aplikazioaren hobespenak

en: Open project in new workbench
eu: Ireki proiektua laneko mahai berrian

en: FILE
eu: FITXATEGIA

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: Increase log verbosity (may be repeated)
eu: Handitu egunkariaren xehetasun-maila (errepikatuta egon daiteke)

en: Failed to open project: %s
eu: Huts egin du proiektua irekitzeak: %s

en: New variable…
eu: Aldagai berria…

en: Remove environment variable
eu: Kendu inguruneko aldagaia

en: Open a File or Terminal
eu: Ireki fitxategi edo terminal bat

en: Use the page switcher above or use one of the following:
eu: Erabili goian dagoen orri-txandakatzailea edo erabili hauetako bat:

en: Project Sidebar
eu: Proiektuaren alboko barra

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: New Terminal
eu: Terminal berria

en: Open application menu (F10)
eu: Ireki aplikazioaren menua (F10)

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
eu: Ezin da HTMLa kargatu. WebKit euskarria falta da.

en: Invalid configuration
eu: Baliogabeko konfigurazioa

en: Toggle Left Panel (F9)
eu: Txandakatu ezkerreko panela (F9)

en: Toggle Right Panel
eu: Txandakatu eskuineko panela

en: Search (Ctrl+Enter)
eu: Bilatu (Ctrl+Enter)

en: Run Project (Shift+Ctrl+Space)
eu: Exekutatu proiektua (⇧+Ctrl+zuriunea)

en: Stop Running Project
eu: Gelditu proiektuaren exekuzioa

en: Stop running
eu: Gelditu exekuzioa

en: Run project
eu: Exekutatu proiektua

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Project loaded
eu: Proiektua kargatu da

note: translators: %s is replaced with the project name
en: Loading project “%s”
eu: "%s” proiektu kargatzen

en: There are unsaved documents
eu: Gorde gabeko dokumentuak daude

en: Appearance
eu: Itxura

en: Configurations
eu: Konfigurazioak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Installing %u package | Installing %u packages
eu[0]: Pakete %u instalatzen
eu[1]: %u paketa instalatzen

en: The operation has been cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
eu: Huts egin du lengoaia-zerbitzariak hasieratzeak: %s

en: No connection to language server
eu: Ez dago konexiorik hizkuntza-zerbitzariarekin

en: No LSP client connection is available
eu: Ez dago LSP bezeroaren konexiorik erabilgarri

note: translators: %s is replaced with the name of the language server
en: Language server “%s” exited
eu: "%s" lengoaia-zerbitzaria itxi da

note: translators: the first %s is replaced with the language server name, second %s with PID
en: Language server “%s” spawned as process %s
eu: "%s" lengoaia-zerbitzaria %s prozesu gisa abiarazi da

en: Version Control
eu: Bertsio-kontrola

en: SDKs
eu: SDKak

en: Language Servers
eu: Lengoaia-zerbitzariak

en: Devices & Simulators
eu: Gailuak eta simulatzaileak

en: Diagnostics
eu: Diagnostikoa

en: Build Systems
eu: Eraikuntza-sistemak

en: Compilers
eu: Konpilatzaileak

en: Debuggers
eu: Araztaileak

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Editing & Formatting
eu: Edizioa eta formateatzea

en: Web
eu: Weba

en: Language Enablement
eu: Hizkuntza gaitzea

en: Desktop Integration
eu: Mahaigaineko integrazioa

en: Additional
eu: Gehigarria

en: Authors
eu: Egileak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Website
eu: Webgunea

en: Destination file must be within the project tree.
eu: Helburuko fitxategiak proiektuaren zuhaitzean egon behar du.

en: File must be within the project tree.
eu: Fitxategiak proiektuaren zuhaitzean egon behar du.

en: Could not parse XML from stream
eu: Ezin izan da korronteko XMLa analizatu

en: Clipboard
eu: Arbela

en: C_ut (Ctrl+X)
eu: E_baki (Ctrl+X)

en: _Copy (Ctrl+C)
eu: _Kopiatu (Ctrl+C)

en: _Paste (Ctrl+V)
eu: _Itsatzi (Ctrl+V)

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo & Redo
eu: Desegin eta berregin

en: Undo (Ctrl+Z)
eu: Desegin (Ctrl+Z)

en: Redo (Shift+Ctrl+Z)
eu: Berregin (Shift+Ctrl+Z)

en: Zoom
eu: Zooma

en: Zoom Out (Ctrl+-)
eu: Txikiagotu (Ctrl+-)

en: Reset Zoom (Ctrl+0)
eu: Berrezarri zooma (Ctrl+0)

en: Zoom In (Ctrl++)
eu: Handiagotu (Ctrl++)

en: _Selection
eu: _Hautapena

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Formatting
eu: Formateatzea

en: All _Upper Case
eu: Guztiak m_aiuskuletan

en: Convert the text selection to upper case
eu: Bihurtu testu-hautapena maiuskuletara

en: All _Lower Case
eu: Guztiak m_inuskuletan

en: Convert the text selection to lower case
eu: Bihurtu testu-hautapena minuskuletara

en: In_vert Case
eu: Aldera_ntzikatu maiuskulak/minuskulak

en: Invert case of the text selection
eu: Alderantzikatu testu-hautapenaren maiuskulak/minuskulak

en: _Title Case
eu: _Izenburua maiuskuletan

en: Convert the text selection to title case
eu: Bihurtu testu-hautapena izenburuetara

en: Select _Line
eu: H_autatu marra

en: _Delete Line
eu: _Ezabatu marra

en: _Join Lines
eu: Elkartu _marrak

en: S_ort Lines
eu: _Ordenatu marrak

en: D_uplicate Line
eu: _Bikoiztu marra

en: _Formatting
eu: _Formateatu

en: Code Navigation
eu: Kode-nabigazioa

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
eu: %u lerr., %u zut.

note: translators: the first %u is replaced with the line number, the second with the column and the third one with the number of selected characters.
en: Ln %u, Col %u (Sel: %u)
eu: %u lerr., %u zut. (Haut: %u)

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy selection from terminal to clipboard
eu: Kopiatu hautapena terminaletik arbelean

en: _Copy Link
eu: _Kopiatu esteka

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Paste from clipboard into the terminal
eu: Itsatsi arbeletik terminalean

en: Selection all text from terminal including scrollback
eu: Terminaleko testu guztiaren hautapena, atzeranzko korritzea barne

en: Select _None
eu: Ez hautatu e_zer

en: Copied to clipboard
eu: Arbelean kopiatu da

en: Save Terminal Content As
eu: Gorde terminalaren edukiak honela

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
eu: Huts egin du azpiprozesua abiarazteak. Beharbada proiektua berreraiki beharko duzu.

en: Untitled terminal
eu: Izenik gabeko terminala

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
eu: Irten da

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
eu: Azpiprozesuen abiarazleak azkarregi huts egin du, ez da berrabiaraziko.

en: Untitled Terminal
eu: Izenik gabeko terminala

en: Solarized
eu: Solarizatua

en: Dracula
eu: Drakula

en: Spacedust
eu: Espazio-hautsa

en: Tokyo Night
eu: Tokyo gaua

en: Search runtimes
eu: Bilaketen exekuzio-denborak

en: Move to previous match
eu: Joan aurreko bat etortzera

en: Move to next match
eu: Joan hurrengo bat etortzera

en: Wrap around
eu: Egokitu

en: Allow Input
eu: Onartu sarrera

en: Search…
eu: Bilatu…

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset and Clear
eu: Berrezarri eta garbitu

en: Process terminated by signal %d
eu: Prozesua %d seinalearekin amaitu da

en: <i>Loading</i>
eu: <i>Kargatzen</i>

en: Empty
eu: Hutsa

en: Projects Directory
eu: Proiektuen direktorioa

en: Select Font
eu: Hautatu letra-tipoa

en: Builder — %s — Preferences
eu: Builder — %s — Hobespenak

en: Builder — Preferences
eu: Builder — Hobespenak

en: unversioned
eu: bertsiorik gabea

note: translators: None means "no version control system"
en: None
eu: Bat ere ez

en: Blank page
eu: Orri hutsa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Allow JavaScript
eu: Onartu JavaScripta

en: Print
eu: Inprimatu

en: Run a new instance of Builder
eu: Exekutatu Builder-en instantzia berria

en: Building cache…
eu: Cachea eraikitzen…

en: Bootstrapping build system
eu: Eraikuntza-sistema kargatzen

en: Configuring project
eu: Proiektua konfiguratzen

en: Building project
eu: Proiektua eraikitzen

en: Caching build commands
eu: Eraikuntza-komandoak cachean sartzen

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
eu: %s (Kopia)

en: BuildStream project in use but “bst” executable could not be found.
eu: BuildStream proiektua erabiltzen, baina ezin da “bst” exekutagarria aurkitu.

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
eu: Erabili GAKOA=BALIOA ingurune-aldagai bat ezartzeko

en: Keys may not start with a number
eu: Gakoek ez dute zenbakiekin hasi behar.

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
eu: Gakoek balio alfanumerikoak eta azpimarrak soilik eduki ditzakete.

en: Add _Variable
eu: Gehitu a_ldagaia

en: Add Variable
eu: Gehitu aldagaia

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Remove
eu: Kendu

en: _Save
eu: _Gorde

en: Build Output
eu: Eraikuntzaren irteera

en: Build Output (Shift+Ctrl+L)
eu: Eraiki irteera (Shift+Ctrl+L)

en: Clear build log
eu: Garbitu eraikuntzaren egunkaria

en: Cancel build
eu: Utzi eraikuntza

en: Save build log
eu: Gorde eraikuntzaren egunkaria

en: Missing
eu: Falta da

en: Branch
eu: Adarra

en: Build Profile
eu: Eraikuntza-profila

en: Runtime
eu: Exekuzio-denbora

en: Device
eu: Gailua

en: There is a problem with the current build configuration.
eu: Arazo bat dago uneko eraikuntza-konfigurazioarekin.

en: Build status
eu: Eraikuntzaren egoera

en: Last build
eu: Azken eraikuntza

en: Build result
eu: Eraikuntzaren emaitza

en: Errors
eu: Erroreak

en: Warnings
eu: Abisuak

en: Build Pipeline
eu: Eraiki kanalizazioa

en: Build Issues
eu: Eraikuntzaren arazoak

en: Build status:
eu: Eraikuntzaren egoera:

en: Time completed:
eu: Osatze-denbora:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
eu: Abisuak (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
eu: Erroreak (%u)

en: Shared
eu: Partekatua

en: Static
eu: Estatikoa

en: Executable
eu: Exekutagarria

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to list build targets: %s
eu: Huts egin du eraikuntza-helburuak zerrendatzeak: %s

en: Select Build Target
eu: Hautatu eraikuntza-helburua

en: Available Build Targets
eu: Eraikuntza-helburu erabilgarriak

en: Some targets may not be available until the project has been configured.
eu: Zenbait helburu ez dira erabilgarri egongo proiektua konfiguratuta egon arte.

en: Automatically Discover
eu: Automatikoki aurkitu

en: This selection allows Builder to choose the best candidate.
eu: Hautapen honi esker, Builder aplikazioak hautagairik onena aukeratu dezake.

en: The container used to build and run your application
eu: Aplikazioa eraiki eta exekutatzeko edukiontzia

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Duplicate into new configuration
eu: Bikoiztu konfigurazio berrian

en: Make Active
eu: Aktibatu

en: Make configuration active and reload build pipeline
eu: Aktibatu konfigurazioa eta birkargatu eraikuntza-kanalizazioa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete configuration
eu: Ezabatu konfigurazioa

en: Stop Building Project (Shift+Ctrl+Alt+C)
eu: Utzi proiektua eraikitzeari (Shift+Ctrl+Alt+C)

en: Build Project (Shift+Ctrl+Alt+B)
eu: Eraiki proiektua  (⇧+Ctrl+Alt+B)

en: Display Build Diagnostics (Ctrl+Alt+?)
eu: Bistaratu eraikuntza-diagnostikoak (Ctrl+Alt+?)

en: Configure Project…
eu: Konfiguratu proiektua…

en: Configure settings related to the project
eu: Konfiguratu proiektuaren ezarpenak

en: Code Foundry
eu: Kode-galdategia

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Reload Configuration
eu: Birkargatu konfigurazioa

en: Reload project configuration
eu: Birkargatu proiektuaren konfigurazioa

en: Select Build Target…
eu: Hautatu eraikuntza-helburua…

en: Change default build target
eu: Aldatu eraikuntza-helburu lehenetsia

en: Building
eu: Eraikitzea

en: _Build
eu: E_raiki

en: Build the project
eu: Eraiki proiektua

en: _Rebuild
eu: _Berreraiki

en: Rebuild the project
eu: Berreraiki proiektua

en: _Clean
eu: _Garbitu

en: Clean the project
eu: Garbitu proiektua

en: Stop Building
eu: Gelditu eraikuntza

en: Cancel the current build operation
eu: Utzi bertan behera uneko eraikuntza-eragiketa

en: Install & Deployment
eu: Instalatu eta banatu

en: Install the project
eu: Instalatu proiektua

en: Deploy to Device…
eu: Instalatu gailuan…

en: Deploy project to current device
eu: Instalatu proiektua uneko gailuan

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
eu: _Esportatu

en: Export project
eu: Esportatu proiektua

en: Stop Build
eu: Gelditu eraikuntza

en: Stop building project
eu: Gelditu proiektuaren eraikuntza

en: Show Bui_ld Output
eu: Erakutsi eraikuntzaren i_rteera

en: Display panel containing the build log
eu: Bistaratu eraikuntza-egunkaria duen panela

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Select Run Command…
eu: Hautatu exekuzio-komandoa…

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run the project
eu: Exekutatu proiektua

en: Restart Program
eu: Berrabiarazi programa

en: Restart the running program
eu: Berrabiarazi exekutatzen ari den programa

en: Stop Program
eu: Gelditu programa

en: Stop running the project
eu: Gelditu proiektuaren exekuzioa

en: Debugging
eu: Arazketa

en: Unit Tests
eu: Unitate-probak

en: Follow System Style
eu: Jarraitu sistemaren estiloa

en: Force Light
eu: Behartu argia

en: Force Dark
eu: Behartu iluna

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: High Contrast
eu: Kontraste handia

en: Text Direction
eu: Testuaren norabidea

en: Left-to-Right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Right-to-Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: GPU
eu: PUZa

en: GTK Renderer
eu: GTK errendatzailea

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Legacy GL
eu: GL zaharra

en: Show Inspector
eu: Erakutsi ikuskatzailea

en: Style
eu: Estiloa

en: Interface
eu: Interfazea

en: Editor Font
eu: Editorearen letra-tipoa

en: The font used in the source code editor
eu: Iturburu-kodearen editorean erabilitako letra-tipoa

en: Terminal Font
eu: Terminaleko letra-tipoa

en: The font used in the terminal
eu: Terminalean erabilitako letra-tipoa

en: Show Grid Pattern
eu: Erakutsi sareta-eredua

en: Display a grid pattern underneath source code
eu: Erakutsi sareta-eredu bat iturburu-kodearen azpian

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Overview map is never displayed
eu: Ikuspegi orokorraren mapa ez da inoiz bistaratuko

en: Always
eu: Beti

en: Overview map is always displayed
eu: Ikuspegi orokorraren mapa beti bistaratuko da

en: Overview map is automatically displayed based on user input
eu: Ikuspegi orokorraren mapa automatikoki bistaratuko da erabiltzaileraren sarreraren arabera

en: Navigate with Tabs
eu: Nabigatu fitxekin

en: Switch documents using a tabbed interface
eu: Aldatu dokumentuz fitxadun interfaze bat erabiliz

en: Navigate with Popover
eu: Nabigatu bunbuiloekin

en: Switch documents using a popover
eu: Aldatu dokumentuz bunbuilo baten bidez

en: Commands
eu: Komandoak

en: Run Command
eu: Exekuzio-komandoa

en: This command is used to run your project
eu: Komando hau proiektua exekutatzeko erabiltzen da

en: Starting & Stopping
eu: Abiaraztea eta gelditzea

en: Install Before Running
eu: Instalatu exekutatu baino lehen

en: Installs the application before running. This is necessary for most projects unless custom run commands are used.
eu: Aplikazioa exekutatu baino lehen instalatzen du. Hori beharrezkoa da proiektu gehienetarako, exekuzio-komando pertsonalizatuak erabiltzen badira salbu.

en: Stop Signal
eu: Gelditu seinalea

en: Send the signal to the target application when requesting the application stop.
eu: Bidali seinalea helburuko aplikazioari hura gelditzeko eskatzean.

en: Logging
eu: Egunkaria

en: Runs with <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> environment variable for troubleshooting
eu: <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> ingurumen-aldagaiarekin exekutatzen du, arazoak ebazteko

en: Run unit tests from within the build environment.
eu: Exekutatu unitate-probak eraikuntza-ingurunean

en: As Application
eu: Aplikazio gisa

en: Run unit with access to display and other runtime environment features.
eu: Exekutatu unitatea bistaratzera eta exekuzio-denborako ingurunearen beste eginbide batzuetara sartzeko aukerarekin.

en: Build & Tooling
eu: Eraikitzea eta tresnak

en: History
eu: Historia

en: Clear Expired Artifacts
eu: Garbitu iraungitako artefaktuak

en: Artifacts which have expired will be deleted when Builder is started
eu: Iraungi diren artefaktuak ezabatu egingo dira eraikuntza hasten denean

en: Clear Build Logs
eu: Garbitu eraikuntza-egunkariak

en: Clear the build log history when a new build begins
eu: Garbitu eraikuntza-egunkariaren historia eraikuntza berriari ekiten zaionean

en: Show Build Logs
eu: Erakutsi eraikuntza-egunkariak

en: Show the build log when a new build begins
eu: Erakutsi eraikuntza-egunkaria eraikuntza berria hasten denean

en: Log to Console
eu: Erregistratu kontsolan

en: Redirect language server error logs to stderr
eu: Berbideratu lengoaia-zerbitzariaren errorea stderr-era

en: Workers
eu: Langileak

en: Number of workers to use when performing builds
eu: Eraikuntza gauzatzean erabiliko den langile kopurua

en: 1 per CPU
eu: 1 PUZ bakoitzeako

en: Tooling
eu: Tresnak

en: Installation Prefix
eu: Instalazio-aurrizkia

en: The project will be installed to this directory during the installation phase of the build pipeline.
eu: Proiektua direktorio honetan instalatuko da eraikuntza-kanalizazioaren instalazio-fasean.

en: Configure Options
eu: Konfigurazio-aukerak

en: These options are used by the build system to configure the project during the configure phase of the build pipeline
eu: Eraikuntza-sistemak aukera hauek erabiltzen ditu eraikuntza-kanalizazioaren konfigurazio-fasean proiektua konfiguratzeko

en: Build Environment
eu: Eraikuntza-ingurunea

en: Locality
eu: Kokalekua

en: Where your project builds
eu: Proiektua non eraikiko den

en: Inside Source Tree
eu: Iturburu-zuhaitzaren barruan

en: Outside Source Tree
eu: Iturburu-zuhaitzetik kanpo

en: The SDK used to build your application is automatically determined from the runtime.
eu: Aplikazioa eraikitzeko erabiliko den SDKa automatikoki zehaztuko da exekuzio-denboratik.

en: Fetch dependencies
eu: Atzitu mendekotasunak

en: Build project
eu: Eraiki proiektua

en: Cargo Run
eu: Cargo exekuzioa

en: Clang integration server has exited
eu: Clang integraziorako zerbitzaria itxi da

en: Clang integration server has started as process %s
eu: Clang integraziorako zerbitzaria %s prozesu gisa abiarazi da

en: anonymous
eu: anonimoa

en: Complete parentheses
eu: Osatu parentesiak

en: If parentheses should be included when completing.
eu: Parentesiak sartuko diren ala ez osatzean.

en: Complete parameters
eu: Osatu parametroak

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
eu: Parametroak sartuko diren ala ez osatzean. Parentesiak osatzea behar du.

en: Complete Parentheses
eu: Osatu parentesiak

en: Include parentheses when completing clang proposals
eu: Sartu parentesiak clang proposamenak osatzean

en: Complete Parameters
eu: Osatu parametroak

en: Include parameters and type information when completing clang proposals
eu: Sartu parametroak eta motare informazioa clang proposamenak osatzean

en: Configure project
eu: Konfiguratu proiektua

en: Installing project
eu: Proiektua instalatzen

en: Create or update code-index for project file
eu: Sortu edo eguneratu kode-indizea proiektu-fitxategirako

en: PROJECT_FILE
eu: PROIEKTU_FITXATEGIA

en: Failed to load flags for plan: %s
eu: Huts egin du banderak kargatzeak planerako: %s

en: Failed to cull index plan: %s
eu: Huts egin du indize-plana hautatzeak: %s

en: Failed to populate index plan: %s
eu: Huts egin du indize-plana betetzeak: %s

en: Failed to load project: %s
eu: Ezin izan da proiektua kargatu: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
eu: Iturburu-kodea indexatzen

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
eu: Bilaketak, diagnostikoak eta osatze automatikoa mugatuta egon daiteke osatu arte.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
eu: Deklarazioa

en: Project Symbols
eu: Proiektuaren ikurrak

en: Copy as Image
eu: Kopiatu irudi gisa

en: Copy selected text as an image
eu: Kopiatu hautatutako testua irudi gisa

en: Possible typo in “%s”. Did you mean “%s”?
eu: Agian akats bat dago hemen: “%s”. Honakoa esan nahi al zenuen: “%s”?

en: Failed to format while saving document: %s
eu: Huts egin du formatua emateak dokumentua gordetzen ari zenean: %s

en: Code Actions
eu: Kode-ekintzak

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: No code actions available
eu: Ez dago kode-ekintzarik erabilgarri

en: Code Action Failure
eu: Kode-ekintzaren hutsegitea

en: Symbol Not Selected
eu: Ez da ikurra hautatu

en: A symbol to rename must be selected
eu: Izena aldatuko zaion ikurra hautatu behar da

en: Find References
eu: Aurkitu erreferentziak

en: No references found
eu: Ez da erreferentziarik aurkitu

en: The programming language tooling may not support finding references
eu: Beharbada, programazio-lengoaiaren tresnak ez du erreferentziak aurkitzea onartzen

en: Failed to rename symbol: %s
eu: Huts egin du ikurraren izena aldatzeak: %s

en: Rename Symbol
eu: Aldatu ikurraren izena

en: _Rename
eu: _Aldatu izena

en: Current Symbol name
eu: Ikurraren uneko izena

en: New Symbol name
eu: Ikurraren izen berria

en: R_ename Symbol…
eu: Aldatu ikurraren _izena…

en: Code Actions…
eu: Kode-ekintzak…

en: Display a list of possible code actions from the cursor position
eu: Bistaratu kode-ekintza posibleen zerrenda kurtsorearen kokapenetik

en: _Go to Declaration
eu: _Joan deklaraziora

en: Jump to file and location where item is declared
eu: Joan elementua deklaratu den fitxategira eta kokalekura

en: _Go to Definition
eu: _Joan definiziora

en: Jump to file and location where item is defined
eu: Joan elementua definitua den fitxategira eta kokalekura

en: _Find References
eu: _Bilatu erreferentziak

en: Code Comments
eu: Kodearen iruzkinak

en: _Comment Code
eu: Ir_uzkindu kodea

en: Add comments surrounding the source code selection
eu: Gehitu iturburu-kodearen hautapenaren inguruko iruzkinak

en: Unco_mment Code
eu: _Kendu kodearen iruzkinak

en: Remove comments from the source code selection
eu: Kendu iruzkinak iturburu-kodearen hautapenetik

en: Update Copyright before Saving
eu: Eguneratu copyright-a fitxategia gorde baino lehen

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
eu: Erabiltzailearen copyright-a eguneratzen du diskoan gorde baino lehen

en: Update Copyright
eu: Eguneratu copyright-a

en: Update copyright headers when saving documents
eu: Eguneratu copyright goiburuak dokumentuak gordetzean

en: Reformat Function Prototypes
eu: Birformateatzeko funtzioaren prototipoak

en: Display the project creation guide
eu: Bistaratu proiektua sortzeko gida

en: Select Location
eu: Hautatu kokalekua

en: Failed to Create Project
eu: Huts egin du proiektua sortzeak

en: Create New Project
eu: Sortu proiektu berria

en: Project Name
eu: Proiektuaren izena

en: A subdirectory with this name already exists
eu: Izen hori duen azpidirektorio bat badago lehendik

en: A unique name that is used for the project folder and other resources. The name should be in lower case without spaces and should not start with a number.
eu: Proiektuaren karpetarako eta beste baliabide batzuetarako erabiliko den izen bakarra. Minuskuletan egon behar du, zuriunerik gabe eta ez du zenbaki batekin hasi behar.

en: Application ID…
eu: Aplikazioaren IDa…

en: A reverse domain-name identifier used to identify the application, such as "org.gnome.Builder". It may not contain dashes.
eu: Alderantzizko domeinu-izenaren identifikatzaile bat aplikazioa identifikatzeko, adibidez "org.gnome.Builder". Ez du marrarik eduki behar.

en: Location
eu: Kokalekua

en: The project will be created in a new subdirectory.
eu: Proiektua azpidirektorio berri batean sortuko da.

en: License
eu: Lizentzia

en: Template
eu: Txantiloia

en: Create Project
eu: Sortu proiektua

en: Create _New Project…
eu: Sortu proiektu _berria…

en: Create New Project…
eu: Sortu proiektu berria…

en: Create a new project from template
eu: Sortu proiektu berria txantiloitik

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
eu: Bilaketak, osatze automatikoa eta ikurren informazioa mugatuta egon daiteke Ctags indizeak osatu arte.

en: Indexing Source Code (Paused)
eu: Iturburu-kodea indexatzen (pausatua)

en: Suggest Completions
eu: Iradoki osatzeak

en: Use CTags to suggest code completion proposals
eu: Erabili CTags kodea osatzeko iradokizunak egiteko

en: CTags Path
eu: CTags bide-izena

en: The path to the ctags executable
eu: ctags exekutagarriaren bide-izena

en: Run with Debugger
eu: Exekutatu araztailearekin

en: Run the project with debugger
eu: Exekutatu proiektua araztailearekin

en: Debugger
eu: Araztailea

en: Toggle Breakpoint
eu: Aktibatu/desaktibatu eten-puntua

en: Toggle breakpoint at current line
eu: Aktibatu/desaktibatu eten-puntua uneko lerroan

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue debugging to next breakpoint
eu: Jarraitu arazten hurrengo eten-punturaino

en: Pause
eu: Pausatu

en: Pause debugger until continued
eu: Pausatu araztailea jarraitu arte

en: Step Over
eu: Saltatu

en: Execute the current line, stepping over any function calls
eu: Exekutatu uneko lerroa eta saltatu edozein funtzio-dei

en: Step Into
eu: Sartu

en: Execute the current line, stepping into any function calls
eu: Exekutatu uneko lerroa eta sartu edozein funtzio-deitan

en: Step Out
eu: Irten

en: Run until the end of the function
eu: Exekutatu funtzioaren amaierara arte

en: Breakpoints
eu: Jauzi-puntuak

en: Automatically Break at Program Start
eu: Automatikoki eten programaren abioan

en: Automatically Break at Warnings
eu: Automatikoki eten abisuetan

en: Automatically Break at Criticals
eu: Automatikoki eten puntu kritikoetan

en: ID
eu: IDa

en: File
eu: Fitxategia

en: Line
eu: Lerroa

en: Function
eu: Funtzioa

en: Address
eu: Helbidea

en: Type
eu: Mota

en: Hits
eu: Bisitak

en: Expression
eu: Adierazpena

en: Pause the program (F6)
eu: Pausatu programa (F6)

en: Continue running the program (F5)
eu: Jarraitu programa exekutatzen (F5)

en: Execute the current line, stepping into any function calls (F8)
eu: Exekutatu uneko lerroa eta sartu edozein funtzio-deitan (F8)

en: Execute the current line, stepping over any function calls (F7)
eu: Exekutatu uneko lerroa eta saltatu edozein funtzio-dei (F7)

en: Run until the end of the function (Shift+F8)
eu: Exekutatu funtzioaren amaierara arte (Shift+F8)

en: Disassembly
eu: Desmihiztatu

en: No break
eu: Jauzirik ez

en: Breakpoint
eu: Jauzi-puntua

en: Countpoint
eu: Konta-puntua

en: Library
eu: Liburutegia

en: Address Range
eu: Helbide-barrutia

en: Locals
eu: Lokalak

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Variable
eu: Aldakorra

en: Value
eu: Balioa

en: Register
eu: Eman izena

en: Group
eu: Taldea

en: Thread
eu: Haria

en: Frame
eu: Markoa

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Binary
eu: Bitarra

en: Threads
eu: Hariak

en: Libraries
eu: Liburutegiak

en: Registers
eu: Erregistroak

en: Console
eu: Kontsola

en: Stop After Launching Program
eu: Gelditu programa abiarazi ondoren

en: Automatically insert a breakpoint at the start of the application
eu: Automatikoki txertatu eten-puntua aplikazioaren hasieran

en: Stop at Warnings
eu: Gelditu abisuetan

en: Automatically insert a breakpoint on warning logs
eu: Automatikoki txertatu eten-puntua abisu-erregistroetan

en: Stop at Criticals
eu: Gelditu kritikoetan

en: Automatically insert a breakpoint on critical logs
eu: Automatikoki txertatu eten-puntua erregistro kritikoetan

en: The device address
eu: Gailuaren helbidea

en: The device port number
eu: Gailuaren ataka-zenbakia

en: The application to run
eu: Exekutatuko den aplikazioa

en: A PTY to bidirectionally proxy to the device
eu: Gailuarekin bi norabideko proxya osatzeko PTYa

en: Number of seconds to wait for the deviced peer to appear
eu: Gailu-parea agertzeko itxarongo den segundo kopurua

en: Display D-Bus inspector
eu: Bistaratu D-Bus ikuskatzailea

en: D-Bus Inspector…
eu: D-Bus ikuskatzailea…

en: Dub Run
eu: Dub exekuzioa

en: No file was provided.
eu: Ez da fitxategirik eman.

en: Use minimal editor interface
eu: Erabili editorearen interfaze minimoa

en: Switch to %s style
eu: Aldatu %s estilora

en: Switch application and editor theme
eu: Aldatu aplikazioaren eta editorearen gaia

en: Reverts language preferences to application defaults
eu: Hizkuntza-hobespenak leheneratzen ditu eta aplikazioaren lehenespenak ezartzen ditu

note: translators: "Plain Text" means text without formatting
en: Plain Text
eu: Testu soila

en: Spaces
eu: Zuriuneak

en: Tabs
eu: Tabulazioak

en: Go
eu: Joan

en: Go to Line
eu: Joan lerrora

en: Indentation
eu: Koskak

en: Indent Using Spaces
eu: Koskatu zuriuneak erabiliz

en: Spaces per Tab
eu: Zuriuneak tabulazioko

en: Indentation Size
eu: Koska-tamaina

en: Same as Tab Width
eu: Tabulazioen zabalera bera

en: Line Ending
eu: Lerroaren amaiera

en: Mac Classic (CR)
eu: Mac klasikoa (CR)

en: New Editor Workspace…
eu: Editorearen laneko area berria…

en: New _File
eu: _Fitxategi berria

en: _Open File…
eu: Ireki _fitxategia…

en: Open in New Frame
eu: Ireki marko berrian

en: Open in New Workspace…
eu: Ireki laneko area berrian…

en: Save _As
eu: Gorde _honela

en: Find…
eu: Bilatu…

en: Find/Replace…
eu: Bilatu/ordeztu…

en: Print…
eu: Inprimatu…

en: Format Document
eu: Formateatu dokumentua

en: Format Selection
eu: Formateatu hautapena

en: Move to Previous Diagnostic
eu: Joan aurreko diagnostikora

en: Move the insertion cursor to the previous diagnostic location
eu: Eraman txertatze-kurtsorea aurreko diagnostikoaren kokalekura

en: Move to Next Diagnostic
eu: Joan hurrengo diagnostikora

en: Move the insertion cursor to the next diagnostic location
eu: Eraman txertatze-kurtsorea hurrengo diagnostikoaren kokalekura

en: Programming Languages
eu: Programazio-lengoaiak

en: Settings provided by .editorconfig and modelines take precedence over those below.
eu: .editordonfig-ek hornitutako ezarpenek eta lerro-moduek lehentasuna dute behekoen aldean.

en: Indentation & Formatting
eu: Koskatzea eta formateatzea

en: Tab Character
eu: Tabulazio-karakterea

en: The character to be inserted for Tab
eu: Tabulaziorako txertatuko den karakterea

en: Insert Trailing Newline
eu: Txertatu lerro amaierako lerro berria

en: Ensure files end with a newline
eu: Ziurtatu fitxategiak lerro berriarekin amaitzen direla

en: Trim Trailing Space
eu: Moztu amaierako zuriunea

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed
eu: Gordetzean, aldatutako lerroen amaierako zuriunea moztu egingo da

en: Auto Indent
eu: Koskatze automatikoa

en: Automatically indent source code as you type
eu: Koskatu automatikoki iturburu-kodea idatzi ahala

en: Tab Size
eu: Tabulazioaren tamaina

en: The number of characters to indent for Tab
eu: Tabulaziorako koskatuko den karaktere kopurua

en: The number of characters to indent, or -1 to use tab size
eu: Koskatzeko erabiliko den karaktere kopurua, edo -1 tabulazioaren tamaina erabiltzeko

en: Margin
eu: Marjina

en: Show Right Margin
eu: Erakutsi eskuineko marjina

en: Display a margin in the editor to indicate maximum desired width
eu: Bistaratu marjina bat editorean, nahi den gehieneko zabalera adierazteko

en: Right Margin Position
eu: Eskuineko marjinaren kokalekua

en: The desired maximum line length
eu: Nahi den gehieneko lerro-luzera

en: Behavior
eu: Portaera

en: Overwrite Braces
eu: Gainidatzi giltzak

en: Overwrite closing braces, brackets, parenthesis, and quotes
eu: Gainidatzi itxierako giltzak, kortxeteak, parentesiak eta komatxoak

en: Insert Matching Brace
eu: Txertatu bat datorren giltza

en: Insert matching character for braces, brackets, parenthesis, and quotes
eu: Txertatu bat datorren karakterea giltza, kortxete, parentesi eta komatxoetarako

en: Space before opening parentheses
eu: Irekierako parentesien aurreko zuriunea

en: Space before opening brackets
eu: Irekierako kortxeteen aurreko zuriunea

en: Space before opening braces
eu: Irekierako giltzen aurreko zuriunea

en: Space before opening angles
eu: Irekierako angeluen aurreko zuriunea

en: Prefer a space before colon
eu: Hobetsi zuriuneak bi puntuen ordez

en: Prefer a space before commas
eu: Hobetsi zuriuneak komen ordez

en: Prefer a space before semicolons
eu: Hobetsi zuriuneak puntu eta komen ordez

en: Color
eu: Kolorea

en: Fonts & Styling
eu: Letra-tipoak eta estiloa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: The font used within the source code editor
eu: Iturburu-kodearen editorean erabilitako letra-tipoa

en: Adjust spacing between lines
eu: Doitu lerroen arteko tartea

en: How text should be wrapped when wider than the frame
eu: Nola egokituko den testua markoa baino zabalagoa denean

en: At Spaces
eu: Zuriuneetan

en: Anywhere
eu: Edonon

en: Background Pattern
eu: Atzeko planoaren eredua

en: Show a background pattern underneath source code
eu: Erakutsi eredu bat atzeko planoan, iturburu-kodearen azpian

en: No Pattern
eu: Eredurik ez

en: Grid Lines
eu: Sareta-marrak

en: Scrollbars
eu: Korritze-barrak

en: Source Code Overview
eu: Iturburu-kodearen ikuspegi orokorra

en: Display an overview of source code next to the editor
eu: Erakutsi iturburu-kodearen ikuspegi orokorra editorearen alboan

en: Prefer Scrollbars
eu: Hobetsi korritze-barrak

en: Always On
eu: Beti aktibatuta

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Line Numbers
eu: Lerro-zenbakiak

en: Show Line Numbers
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak

en: Display line numbers next to each line of code
eu: Erakutsi kodearen lerro bakoitzaren alboko lerro-zenbakiak

en: Use Relative Line Numbers
eu: Erabili lerro-zenbaki erlatiboak

en: Show line numbers relative to the current line
eu: Erakutsi lerro-zenbakiak uneko lerroarekiko modu erlatiboan

en: Show Diagnostics
eu: Erakutsi diagnostikoak

en: Display diagnostics next to the line number
eu: Bistaratu diagnostikoak lerro-zenbakiaren alboan

en: Show Line Changes
eu: Erakutsi lerro-aldaketak

en: Highlight changed lines next to the line number
eu: Nabarmendu aldatutako lerroak lerro-zenbakiaren alboan

en: Highlighting
eu: Nabarmentzea

en: Highlight Current Line
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: Make the current line stand out with highlights
eu: Nabarmendu uneko lerroa

en: Highlight Matching Brackets
eu: Nabarmendu bat datozen parentesiak

en: Use cursor position to highlight matching brackets, braces, parenthesis, and more
eu: Erabili kurtsorearen posizioa bat datozen kortxeteak, giltzak, parentesiak eta abar nabarmentzeko

en: Semantic Highlighting
eu: Nabarmentze semantikoa

en: Use symbol information to highlight namespaces, functions, and variables within source code
eu: Erabili informazio sinbolikoa izen-espazioak, funtzioak eta aldagaiak nabarmentzeko iturburu-kodean

en: Draw a mark representing normal spaces
eu: Marraztu zuriune normalak ordezkatzen dituen marka bat

en: Draw a mark representing tabs
eu: Marraztu tabulazioak ordezkatzen dituen marka bat

en: Newlines
eu: Lerro berriak

en: Draw a mark at the end of lines
eu: Marraztu marka bat lerroen amaieran

en: Non-breaking spaces
eu: Zuriune zatiezinak

en: Draw a mark at non-breaking space characters
eu: Marraztu marka bat zuriune zatiezinen karaktereetan

en: Leading
eu: Aurrekoa

en: Draw marks for leading spaces only
eu: Marraztu markak aurreko zuriuneetan soilik

en: Inside Text
eu: Testuaren barruan

en: Draw marks inside a line of text only
eu: Marraztu markak testu-lerro baten barruan soilik

en: Trailing
eu: Atzekoa

en: Draw marks for trailing spaces only
eu: Marraztu markak atzeko zuriuneetan soilik

en: Spelling
eu: Ortografia

en: Underline potential spelling mistakes as you type
eu: Azpimarratu balizko ortografia-akatsak idatzi ahala

en: Selections
eu: Hautapenak

en: Minimum Characters to Highlight
eu: Nabarmenduko den gehieneko karaktere kopurua

en: The minimum selection length before highlighting matches
eu: Gutxieneko hautapen-luzera nabarmentzearen bat etortzeak baino lehen

en: Snippets
eu: Kode-zatiak

en: Expand Snippets
eu: Zabaldu kode-zatiak

en: Use “Tab” to expand configured snippets in the editor
eu: Erabili "Tab" konfiguratutako kdoe-zatiak editorean zabaltzeko

en: Code Completion
eu: Kode-osaketa

en: Completion Proposals
eu: Osatze-proposamenak

en: Suggest Code Completions
eu: Kode-osaketa iradokitzen du

en: Automatically suggest code completions while typing
eu: Automatikoki iradoki kode-osaketa idatzi ahala

en: Select First Completion Proposal
eu: Hautatu lehen osaketa-proposamena

en: Automatically select the first completion proposal when displayed
eu: Automatikoki hautatu lehen osaketa-proposamena hura bistaratzen denean

en: Maximum Completion Proposals
eu: Gehieneko osatze-proposamen kopurua

en: The maximum number of completion rows that will be displayed at once
eu: Aldi berean bistaratuko den gehieneko osatze-errenkada kopurua

en: Movements
eu: Mugimenduak

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
eu: Atzera-teklak espazio gehigarria kenduko du, kodea koskaren tamainarekin lerrokatuta mantentzeko.

en: Navigate to non-space characters
eu: Nabigatu zuriunerik gabeko karaktereetara

en: Before line boundaries
eu: Lerro-mugen aurretik

en: After line boundaries
eu: Lerro-mugen ondoren

en: Instead of line boundaries
eu: Lerro-mugen ordez

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Session Management
eu: Saioen kudeaketa

en: Save & Restore
eu: Gorde eta leheneratu

en: Auto-Save
eu: Gorde automatikoki

en: Regularly save the document as you type
eu: Gorde dokumentua aldian behin, idatzi ahala

en: Auto-Save Delay
eu: Gordetze automatikoaren atzerapena

en: The delay in seconds to wait before auto-saving the document
eu: Dokumentua automatikoki gorde ondoren itxarongo den denbora, segundotan.

en: Format on Save
eu: Formatua gordetzean

en: Reformat sources when saving to disk. Requires a registered formatter for the source language.
eu: Aldatu iturburuen formatua diskoan gordetzean. Formateatzaile erregistratu bat behar du iturburu-hizkuntzarako.

en: Restore Cursor Position
eu: Leheneratu kurtsorearen posizioa

en: Jump to the last position when re-opening a file
eu: Joan azken posiziora fitxategia berriro irekitzen denean

en: Open file or folder
eu: Ireki fitxategia edo karpeta

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Similar Files (Ctrl+Shift+O)
eu: Antzeko fitxategiak (Ctrl+Shift+O)

en: Installation failed
eu: Instalazioak huts egin du

en: Installation complete
eu: Instalazioa osatu da

en: The client has been closed
eu: Bezeroa itxi egin da

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
eu: Huts egin du flatpak manifestua kentzeak: %s

en: Network is not available, skipping downloads
eu: Sarea ez dago erabilgarri, deskargak saltatzen

en: Install or Update SDK?
eu: Instalatu edo eguneratu SDKa?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
eu: Builder-ek softwarea garatzeko honako kit-ak instalatu behar ditu proiektua eraikitzeko.

en: Name
eu: Izena

en: Architecture
eu: Arkitektura

en: Resolving SDK Extensions
eu: SDK hedapenak ebazten

en: Builder is locating the appropriate SDK extensions to build your project
eu: Builder proiektua eraikitzeko SDK hedapen egokiak bilatzen ari da.

en: Creating flatpak workspace
eu: Flatpak laneko area sortzen

en: Removing stale flatpak staging directory: %s
eu: Kentzen flatpak zaharraren konfigurazio-direktorioa: %s

en: Preparing build directory
eu: Eraikuntza-direktorioa prestatzen

en: Downloading dependencies
eu: Mendekotasunak deskargatzen

en: Building dependencies
eu: Mendekotasunak eraikitzen

en: Finalizing flatpak build
eu: Flatpak eraikuntza amaitzen

en: Exporting staging directory
eu: Konfigurazio-direktorioa esportatzen

en: Creating flatpak bundle
eu: Flatpak bilduma sortzen

en: Flatpak Application
eu: Flatpak aplikazioa

en: Installing Necessary SDKs
eu: Beharrezkoak diren SDKak instalatzen

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
eu: Builder zure aplikazioa eraikitzeko beharrezkoak diren Software Development Kit-ak instalatzen ari da.

en: Failed to update SDKs: %s
eu: Huts egin du SDKak eguneratzeak: %s

en: Updating Necessary SDKs
eu: Beharrezkoak diren SDKak eguneratzen

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
eu: Builder zure aplikazioa eraikitzeko beharrezkoak diren Software Development Kit-ak eguneratzen ari da.

en: Updating SDK Runtime
eu: SDK exekuzio-denbora eguneratzen

en: Flatpak installation for new SDKs
eu: SDK berrietarako Flatpak instalazioa

en: The Flatpak installation to use for new SDKs and SDK extensions.
eu: SDK berrietarako eta SDK hedapenetarako erabiliko den Flatpak instalazioa

en: Preferred Flatpak Installation
eu: Hobetsitako Flatpak instalazioa

en: When installing SDKs and SDK extensions, Builder may prefer a specific Flatpak installation which contains the extension.
eu: SDKak eta SDKen hedapenak instalatzean, hedapena duen Flatpak instalazio zehatz bat hobetsi dezake Builder aplikazioak

en: User
eu: Erabiltzailea

en: System
eu: Sistema

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
eu: GCC %s Cross-Compiler (sistema)

en: No repository to access file contents
eu: Ez dago biltegirik fitxategi-edukiak atzitzeko

en: No contents have been set to diff
eu: Ez da edukirik ezarri diff egiteko

en: The operation failed. The original error was "%s"
eu: Eragiketak huts egin du. Jatorrizko errorea "%s" zen

en: The operation has been canceled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
eu: Builder aplikazioak huts egin du biltegia klonatzeko beharrezkoak ziren kredentzialak hornitzean.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
eu: Ezin dira AMEND eta GPG_SIGN banderak ezarri

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
eu: Ezin da egikaritzea sinatu GPG_KEY_ID gabe

en: Cannot monitor files outside the working directory
eu: Ezin dira monitorizatu laneko direktoriotik kanpo dauden fitxategiak

en: Git integration has started as process %s
eu: Git integrazioa %s prozesu gisa abiarazi da

en: Git integration has exited
eu: Clang integrazioa itxi da

en: Git version control is not in use
eu: Git bertsio-kontrola ez da erabili

en: Updating Git Submodules
eu: Git azpimoduluak eguneratzen

en: Initialize git submodules
eu: Hasieratu git azpimoduluak

en: Network is not available, skipping submodule update
eu: Sarea ez dago erabilgarri, azpimoduluaren eguneratzea saltatzen

en: Pushed.
eu: Bultzatua.

en: Pushing ref “%s”
eu: “%s” ref bultzatzen

en: Directory is not within repository
eu: Direktorioa ez dago biltegiaren barruan

en: A repository could not be found at “%s”.
eu: Ez da biltegirik aurkitu “%s” kokagunean.

en: The protocol “%s” is not supported.
eu: “%s” protokoloa ez da onartzen.

en: Cloning repository
eu: Biltegia klonatzen

en: A valid Git URL is required
eu: Baliozko Git URLa behar da

en: Authorship
eu: Egiletza

en: Email
eu: Posta elektronikoa

en: go run
eu: joan exekutatu

en: Bootstrapping project
eu: Proiektua kargatzen

en: Gradle Run
eu: Gradle exekuzioa

en: Display a new greeter window
eu: Bistaratu ongietorriko leiho berria

en: Match
eu: Parekatu

en: Path
eu: Bide-izena

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
eu: _Bilatu hemen: %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
eu: _Ordeztu hemen: %s

en: Find in Files
eu: Bilatu fitxategietan

en: Find in Files (Shift+Ctrl+Alt+F)
eu: Bilatu fitxategietan (Shift+Ctrl+Alt+F)

en: _Recurse into Directories
eu: _Errekurtsiboki direktorioetan

en: Match Whole _Words
eu: Bat etorri hitz _osoekin

en: Use Regular _Expressions
eu: Erabili adierazpen e_rregularrak

en: Close the panel (Escape key)
eu: Itxi panela (ihes-tekla)

en: _Find in Project
eu: _Bilatu proiektuan

en: _Replace in Project
eu: _Ordeztu proiektuan

en: Search for…
eu: Bilatu hau…

en: _Find
eu: _Bilatu

en: Search _recursively through folders
eu: Bilatu e_rrekurtsiboki karpeten barruan

en: Match _case when searching
eu: Kontuan izan _maiuskulak/minuskulak bilaketak egitean

en: Match _whole words
eu: Bat etorri hitz _osoarekin

en: Allow regular _expressions
eu: Onartu adierazpen e_rregularrak

en: _Find in Files
eu: _Bilatu fitxategietan

en: Host Operating System
eu: Ostalari-sistema eragilea

note: translators: Bundled means a runtime "bundled" with Builder
en: Bundled with Builder
eu: Builder aplikazioarekin paketatua

en: Open Preview…
eu: Ireki aurrebista…

en: Failed to load directory: %s
eu: Ezin izan da direktorioa kargatu: %s

en: Size
eu: Tamaina

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: With _Folder Listing
eu: _Karpetaren zerrendatzearekin

en: Open Containing Folder
eu: Ireki karpeta edukitzailea

en: With File _Browser…
eu: Fitxategi-_arakatzailearekin…

en: Default Make Target
eu: Make helburu lehenetsia

en: Make Run
eu: Make exekuzioa

en: Empty Makefile Project
eu: Makefile proiektu hutsa

en: Create a new empty project using a simple Makefile
eu: Sortu proiektu hutsa Makefile sinple bat erabilita

en: Maven Run
eu: Maven exekuzioa

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Global Search
eu: Bilaketa globala

en: Display the global search
eu: Erakutsi bilaketa globala

en: Panels
eu: Panelak

en: Toggle Left Panel
eu: Txandakatu ezkerreko panela

en: Toggle the left panel in or out of view
eu: Erakutsi/ezkutatu ezkerreko panela

en: Toggle the right panel in or out of view
eu: Erakutsi/ezkutatu eskuineko panela

en: Toggle Bottom Panel
eu: Txandakatu beheko panela

en: Toggle the bottom panel in or out of view
eu: Erakutsi/ezkutatu beheko panela

en: Switch to Dark Mode
eu: Aldatu modu ilunera

en: Change style-scheme to dark variant
eu: Aldatu estilo-eskema aldagai ilunera

en: Switch to Light Mode
eu: Aldatu modu argira

en: Change style-scheme to light variant
eu: Aldatu estilo-eskema aldagai argira

en: Display Build Diagnostics
eu: Bistaratu eraikuntza-diagnostikoak

en: Display errors and warnings found during build
eu: Bistaratu eraikuntzan zehar aurkitutako erroreak eta abisuak

en: Jump to a specific line or column
eu: Joan lerro edo zutabe zehatz batera

en: Close Page
eu: Itxi orria

en: Close the current page
eu: Itxi uneko orria

en: Reload Files
eu: Birkargatu fitxategiak

en: Reload the contents of open files
eu: Birkargatu fitxategi irekien edukiak

en: Move to next search result
eu: Joan bilaketaren hurrengo emaitzara

en: Move to and select the next available search result
eu: Joan bilaketaren hurrengo emaitza erabilgarrira eta hautatu hura

en: Move to previous search result
eu: Joan bilaketaren aurreko emaitzara

en: Move to and select the previous search result
eu: Joan bilaketaren aurreko emaitzara eta hautatu hura

en: Load Meson Introspection
eu: Kargatu Meson introspekzioa

en: Install project
eu: Instalatu proiektua

en: Cache development environment
eu: Sartu cachean garapen-ingurunea

en: No Provided Tool
eu: Ez da tresnarik hornitu

en: A name to identify the sysroot.
eu: Sysroot-a identifikatzeko izena.

en: The system architecture of the sysroot.
eu: Sysroot-aren sistema-arkitektura.

en: Add Tool:
eu: Gehitu tresna:

en: Compiler
eu: Konpilatzailea

en: Preprocessor
eu: Aurreprozesatzailea

en: Archiver
eu: Artxibatzailea

en: Linker
eu: Estekatzailea

en: Executable wrapper
eu: Exekutagarriaren bilgailua

en: Package Config
eu: Paketeen konfigurazioa

en: Any language
eu: Edozein lengoaia

en: Add Tool
eu: Gehitu tresna

en: Delete Toolchain
eu: Ezabatu tresna-katea

en: Delete Tool
eu: Ezabatu tresna

en: GNOME Application
eu: GNOME aplikazioa

en: A Meson-based project for GNOME using GTK 4 and libadwaita
eu: Meson-en oinarritutako proiektu bat GNOMErako, GTK 4 eta libadwaita erabiliz

en: GTK 4 Application
eu: GTK 4 aplikazioa

en: A Meson-based project using GTK 4
eu: Meson-en oinarritutako proiektua GTK 4 erabiliz

en: Shared Library
eu: Liburutegi partekatua

en: A Meson-based project for a shared library
eu: Meson-en oinarritutako proiektua partekatutako liburutegi baterako

en: Command Line Tool
eu: Komando-lerroko tresna

en: An Meson-based project for a command-line program
eu: Meson-en oinarritutako proiektua komando-lerroko programa baterako

en: Empty Meson Project
eu: Meson proiektu hutsa

en: An empty Meson project skeleton
eu: Meson proiektu baten eskeleto hutsa

en: Debug
eu: Arazketa

en: Info
eu: Informazioa

en: Message
eu: Mezua

en: Warning
eu: Abisua

en: Critical
eu: Larria

en: Messages
eu: Mezuak

en: Time
eu: Ordua

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Section
eu: Atala

en: Suggested GNOME Projects
eu: Iradokitako GNOME proiektuak

en: Boxes
eu: Makinak

en: A GNOME application to access remote or virtual systems
eu: Urruneko sistemetara edo sistema birtualetara sartzeko GNOME 3 aplikazioa

en: An IDE for writing GNOME-based software
eu: GNOMEn oinarritutako softwarea idazteko IDE bat

en: Calendar
eu: Egutegia

en: A calendar application for GNOME
eu: GNOMErako egutegi-aplikazio bat

en: Clocks
eu: Ordulariak

en: A clock application for GNOME
eu: GNOMErako ordulari-aplikazio bat

en: Gitg is a graphical Git client
eu: Gitg Git bezero grafiko bat da

en: Maps
eu: Mapak

en: A GNOME maps application
eu: GNOMErako mapa-aplikazio bat

en: Music
eu: Musika

en: Music player and management application
eu: Musika erreproduzitu eta kudeatzeko aplikazioa

en: Default file manager for GNOME
eu: Fitxategi-kudeatzaile lehenetsia GNOMErako

en: Photos
eu: Argazkiak

en: Access, organize and share your photos on GNOME
eu: Atzitu, antolatu eta partekatu zure argazkiak GNOMEn

en: An IRC Client for GNOME
eu: GNOMEren IRC bezeroa

en: Sound Recorder
eu: Soinu grabatzailea

en: A modern sound recorder for GNOME
eu: GNOMEren interfaze modernoa duen soinu-grabatzailea

en: Build successful
eu: Eraikuntza ongi gauzatu da

en: Project “%s” has completed building
eu: “%s” proiektuaren eraikuntza osatu da

en: Build failed
eu: Eraikuntzak huts egin du

en: Project “%s” failed to build
eu: “%s” proiektuaren eraikuntzak huts egin du

en: Build succeeded
eu: Eraikuntza ongi egin da

en: Build configured
eu: Eraikuntza konfiguratu da

en: Build bootstrapped
eu: Eraikuntza kargatu da

en: Downloading npm dependencies
eu: npm mendekotasunak deskargatzen

en: _External Program…
eu: _Kanpoko programa…

en: Follow System
eu: Jarraitu sistemari

en: Light
eu: Argia

en: Dark
eu: Iluna

en: Document Navigation
eu: Dokumentu-nabigazioa

en: Tab Bar
eu: Fitxa-barra

en: Drop Down
eu: Goitibeherakoa

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Toolbox
eu: Edukiontziak/Tresna-kutxa

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
eu: Edukiontziak/Podman

en: A folder with that name already exists.
eu: Direktorio hori badago lehendik ere.

en: A file with that name already exists.
eu: Izen hori duen fitxategia badago lehendik ere.

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: Folder Name
eu: Karpetaren izena

en: New File Name
eu: Fitxategi-izen berria

en: _Create
eu: _Sortu

en: Copying 1 file
eu: Fitxategi 1 kopiatzen

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
eu: %s / %s fitxategi kopiatzen

en: Failed to copy files
eu: Huts egin du fitxategiak kopiatzeak

en: Files copied
eu: Fitxategiak kopiatu dira

en: Copied %s file | Copied %s files
eu[0]: Fitxategi %s kopiatu da
eu[1]: %s fitxategi kopiatu dira

en: Copying files…
eu: Fitxategiak kopiatzen…

en: Files will be copied in a moment
eu: Fitxategiak berehalako batean kopiatuko dira

en: Filter…
eu: Iragazkia…

en: Project Tree
eu: Proiektuaren zuhaitza

en: Rename %s
eu: Aldatu %s izena

en: New Fil_e…
eu: F_itxategi berria…

en: New F_older…
eu: _Karpeta berria…

en: O_pen
eu: Ir_eki

en: Open _With…
eu: Ireki _honekin…

en: _Source Code Editor
eu: I_turburu-kodearen editorea

en: Open _Containing Folder
eu: Ireki karpeta e_dukitzailea

en: With _Terminal…
eu: _Terminalarekin…

en: _Move to Trash
eu: Eraman _zakarrontzira

en: _Display Options
eu: _Bistaratze-aukerak

en: S_how Ignored Files
eu: Er_akutsi ez ikusitako fitxategiak

en: S_ort Directories First
eu: _Ordenatu direktorioak lehenengo

en: Reveal in Project Tree
eu: Nabarmendu proiektuaren zuhaitzean

en: Reveal in Project _Tree
eu: Nabarmendu proiektuaren _zuhaitzean

en: Display icons next to files within the project tree
eu: Ikonoak erakusten ditu fitxategien alboan, proiektuaren zuhaitzean

en: Show files which are typically ignored
eu: Erakutsi normalean ez ikusiarena egiten zaien fitxategiak

en: Sort directories before files in the same directory
eu: Ordenatu direktorioak fitxategien aurretik direktorio berean

en: No version control
eu: Bertsio-kontrolik ez

en: Restore Previous Session
eu: Leheneratu aurreko saioa

en: Open previously opened files when loading a project
eu: Ireki aurretik irekitako fitxategiak proiektua kargatzen denean

en: Project Creation
eu: Proiektuen sorrera

en: Projects created with Builder will be placed within this directory
eu: Builder aplikazioarekin sortutako proiektuak direktorio honetan kokatuko dira

en: The default license when creating new projects
eu: Proiektu berrietan erabiliko den lizentzia lehenetsia

en: No License
eu: Lizentziarik ez

en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

en: Project Identifier
eu: Proiektuaren identifikatzailea

en: This identifier is used when referencing your project's settings, build directories, and cached information.
eu: Identifikatzaile hau erabiltzen da proiektuaren ezarpenei, eraikuntza-direktorioei eta cacheko informazioari erreferentzia egitean.

en: Build System
eu: Eraikuntza-sistema

en: Source Directory
eu: Iturburuko direktorioa

en: Current Configuration
eu: Uneko konfigurazioa

en: The configuration is used to setup build pipelines, configure your build system, and run your project.
eu: Konfigurazioa eraikuntza-kanalizazioak konfiguratzeko, eraikuntza-sistemarako eta proiektua exekutatzeko erabiltzen da.

en: Provided By
eu: Hornitzailea:

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
eu: Aarch64 emulazioa

en: Arm Emulation
eu: Arm emulazioa

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
eu: Nire ordenagailua (%s) %s

en: Removed Files
eu: Kendutako fitxategiak

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
eu: %s kentzen

en: Removing Files…
eu: Fitxategiak kentzen…

en: Recent Projects
eu: Azken aldiko proiektuak

en: _Reformat Tabs
eu: Aldatu _tabulazioen formatua

en: Update
eu: Eguneratu

en: Manage SDKs…
eu: Kudeatu SDKak…

en: Downloads
eu: Deskargak

en: Download on Metered Connections
eu: Deskargatu konexio mugatuetan

en: Allow the download of SDKs and dependencies when on metered internet connections
eu: Onartu SDKak eta mendekotasunak desgargatzea konexio mugatuetan

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Available SDKs
eu: Eskuragarri dauden SDKak

en: Untitled Command
eu: Izenik gabeko komandoa

en: Set Shortcut
eu: Ezarri laster-tekla

en: Select Working Directory
eu: Hautatu laneko direktorioa

en: Create Command
eu: Sortu komandoa

en: Cre_ate
eu: _Sortu

en: Edit Command
eu: Editatu komandoa

en: S_ave
eu: _Gorde

en: Keyboard Shortcut
eu: Laster-tekla

en: An optional shortcut to run the command
eu: Aukerako lasterbidea komandoa exekutatzeko

en: Shell Command
eu: Shell komandoa

en: You may use single or double quotes for parameters.
eu: Komatxo bakunak edo bikoitzak erabili daitezke paremetroetarako.

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Working Directory
eu: Laneko direktorioa

en: The command will be run from this location. Use <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt>, or <tt>$HOME</tt> to define a relative path.
eu: Komandoa kokaleku honetatik exekutatuko da. Erabili <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt> edo <tt>$HOME</tt> bide-izen erlatibo bat definitzeko.

en: Use Subshell
eu: Erabili Subshell

en: Run the program from a subshell such as <tt>sh -c ''</tt>
eu: Exekutatu programa subshell batetik, adibidez <tt>sh -c ''</tt>

en: Builder can run your command from a number of localities including the host system or build containers.
eu: Builder aplikazioak toki anitzetatik exekutatu dezake komandoa, baita ostalari-sistematik edo eraikuntza-edukiontzietatik ere.

en: _Delete Command
eu: E_zabatu komandoa

en: Subprocess
eu: Azpiprozesua

en: Runs the command as a subprocess of Builder.
eu: Komandoa Builder-en azpiprozesu gisa exekutatzen du.

en: Runs the command on the host system.
eu: Komandoa ostalari-sisteman exekutatzen du.

en: Runs the command within the build pipeline.
eu: Komandoa eraikuntzak-kanalizazioan exekutatzen du.

en: As Target Application
eu: Helburuko aplikazio gisa

en: Runs the command as if it were the target application.
eu: Komandoa helburuko aplikazioa balitz bezala exekutatzen du.

en: Commands can be used to build, run, or modify your projects
eu: Komandoak proiektua eraiki, exekutatu edo aldatzeko erabili daitezke

en: These commands are specific to this project.
eu: Komando hauek proiektu honenak soilik dira.

en: These commands are shared across all projects.
eu: Komando hauek proiektu guztiak partekatzen dituzte.

en: Display Name
eu: Bistaratze-izena

en: Keyboard Accelerator
eu: Teklatuko azkargailua

en: Current Working Directory
eu: Uneko laneko direktorioa

en: Command Arguments
eu: Komando-argumentuak

en: Command Environment
eu: Komando-ingurunea

en: Command Locality
eu: Komandoaren kokalekua

en: Use Shell
eu: Erabili shell-a

en: Run Commands
eu: Exekutatu komandoak

en: A list of run-command ids to load for the application or project.
eu: Aplikaziorako edo proiekturako kargatuko diren exekuzio-komandoen IDen zerrenda bat.

en: Use commands to run build tooling, applications, or shell scripts and map them to a keyboard shortcut. They can run from various environments such as the build pipeline, runtime environment, or host operating system.
eu: Erabili komandoak eraikuntza-tresnak, aplikazioak edo shell scriptak exekutatzeko eta haiek lasterbide batekin mapatzeko. Hainbat ingurunetatik exekutatu daitezke, adibidez eraikuntza-kanalizaziotik, exekuzio-denborako ingurunetik edo sistema eragile ostalaritik.

en: No keyboard shortcut found
eu: Ez da laster-teklarik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa batekin

en: _Reset All
eu: _Berrezarri denak

en: Reset all actions to original keyboard shortcut
eu: Berrezarri ekintza guztiak jatorrizko laster-tekletara

en: _Edit File
eu: _Editatu fitxategia

en: Open keybindings.json in editor
eu: Ireki keybindings.json editorean

en: Reset shortcut
eu: Leheneratu lasterbidea

en: View and Customize Shortcuts…
eu: Ikusi eta pertsonalizatu lasterbideak…

en: Keyboard Theme
eu: Teklatuaren gaia

en: Shortcut themes provide a keyboard experience similar to other IDEs and editors
eu: Lasterbideen gaiek beste IDE eta editore batzuen teklatu-esperientzia eskaintzen dute

en: Add to Dictionary
eu: Gehitu hiztegiari

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: swift run
eu: swift exekuzioa

en: Symbols in File
eu: Ikurrak fitxategian

note: translators: "In Page" refers to the title of the page which contains the search result
en: In Page
eu: Orrian

en: Select Symbol…
eu: Hautatu ikurra…

en: Select Symbol (Ctrl+Shift+K)
eu: Hautatu ikurra (Ctrl+Shift+K)

en: Navigate to a symbol within the current page
eu: Joan uneko orriko ikur batera

en: System Capture from %s.syscap
eu: Sistemaren kaptura hemen: %s.syscap

en: Profiling Application…
eu: Profilatze-aplikazioa…

en: Symbol decoding will begin after application exits
eu: Ikurren deskodetzea aplikaziotik irten ondoren abiaraziko da

en: Run with Profiler
eu: Exekutatu profilatzailearekin

en: Run the project with profiler
eu: Exekutatu proiektua profilatzailearekin

en: Profiler
eu: Profilatzailea

en: Thread Sampling
eu: Harien laginketa

en: CPU Performance
eu: PUZ errendimendua

en: Process Scheduling
eu: Prozesuen antolaketa

en: Memory Allocations
eu: Memoria-esleipenak

en: Sample JavaScript Stacks
eu: Adibideko JavaScript pilak

en: Session Bus
eu: Saioaren bus-a

en: System Bus
eu: Sistemaren bus-a

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Display Timings
eu: Bistaratu denbora

en: Counters
eu: Zenbatzaileak

en: CPU Usage
eu: PUZ erabilera

en: Memory Usage
eu: Memoria-erabilera

en: Storage I/O
eu: Biltegiratzearen S/I

en: Network I/O
eu: Sarearen S/I

en: Energy
eu: Energia

en: Consumption
eu: Kontsumoa

en: Battery Charge
eu: Bateria-karga

en: Allow Application Integration
eu: Onartu aplikazio-integrazioa

en: Allow CPU Throttling
eu: Onartu PUZa bizkortzea

en: Run with _Profiler
eu: Exekutatu _profilatzailearekin

en: Record Again…
eu: Grabatu berriro…

en: Instruments
eu: Tresnak

en: Records CPU usage and CPU frequency statistics
eu: PUZ erabilera eta PUZ maiztasunaren estatistikak grabatzen ditu

en: Sample Callstacks
eu: Adibideko dei-pilak

en: Record stacktraces on a regular interval and build a callgraph
eu: Grabatu pila-aztarnak tarte erregularretan eta eraiki dei-grafo bat

en: Scheduler Details
eu: Antolatzailearen xehetasunak

en: Track when processes are scheduled per CPU
eu: Jarraitu prozesuak noiz sartzen diren antolatzailean PUZen arabera

en: CPU Governor
eu: PUZ gobernatzailea

en: Force performance mode while profiling
eu: Behartu errendimendu modua profilatzean

en: Don't Change Governor
eu: Ez aldatu gobernatzailea

en: Force Performance Mode
eu: Behartu errendimendu modua

en: Simple memory statistics about the process such as total memory used
eu: Prozesuari buruzko memoria-estatistika sinpleak, adibidez erabilitako memoria osoa

en: Memory Profiling
eu: Memoria-profilatzea

en: Record stacktraces of memory allocations and releases
eu: Grabatu memoria-esleipenen eta bertsioen pila-aztarnak

en: Record D-Bus messages on the session bus
eu: Grabatu D-Bus mezuak saioaren bus-ean

en: Record D-Bus messages on the system bus
eu: Grabatu D-Bus mezuak sistemaren bus-ean

en: Energy Usage
eu: Energia-erabilera

en: Record statistics about energy usage using RAPL
eu: Grabatu energia-erabilerari buruzko estatistikak RAPL bidez

en: Battery Usage
eu: Bateria-erabilera

en: Record statistics about battery charge and discharge rates
eu: Grabatu bateriaren karga- eta deskarga-tasei buruzko estatistikak

en: Network Usage
eu: Sarearen erabilera

en: Record statistics about network usage
eu: Grabatu sarearen erabilerari buruzko estatistikak

en: Disk Usage
eu: Diskoaren erabilera

en: GNOME Shell Performance
eu: GNOME Shell errendimendua

en: Collect performance and timing information from GNOME Shell
eu: Bildu GNOME Shell aplikazioaren errendimenduari eta denborei buruzko informazioa

en: Integration
eu: Integrazioa

en: Collect information from GJS-based applications
eu: Bildu GJSn oinarritutako aplikazioei buruzko informazioa

en: Application Tracing
eu: Aplikazioen aztarnak

en: Provide TRACE_FD environment variable for applications to deliver custom events
eu: Hornitu TRACE_FD ingurumen-aldagaia aplikazioek gertaera pertsonalizatuak eskaini ditzaten

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
eu: Aplikazioaren hasiera: %s\r

en: Application Output
eu: Aplikazioaren irteera

en: Process completed
eu: Prozesua osatu da

en: New _Terminal
eu: _Terminal berria

en: Open a new terminal on the host operating system
eu: Ireki terminal berria sistema eragile ostalarian

en: New _Build Terminal
eu: _Eraikuntza-terminal berria

en: Open a new terminal in project's build pipeline
eu: Ireki terminal berria proiektuaren eraikuntza-kanalizazioan

en: New _Runtime Terminal
eu: E_xekuzio-terminal berria

en: Open a new terminal in project's runtime environment
eu: Ireki terminal berria proiektuaren exekuzio-denborako ingurunean

en: Split
eu: Banandu

en: The font used within terminals
eu: Terminaletan erabilitako letra-tipoa

en: Allow Bold
eu: Onartu lodia

en: Allows the use of bold escape sequences
eu: Ihes-sekuentzia lodien erabilera onartzen du

en: Allow Hyperlinks
eu: Onartu hiperestekak

en: Allows the use of hyperlink escape sequences
eu: Hiperesteka motako ihes-sekuentzien erabilera onartzen du

en: Scrolling
eu: Korritzea

en: Scroll On Output
eu: Korritu irteeran

en: Automatically scroll when applications within the terminal output text
eu: Automatikoki korritu terminaleko aplikazioen irteera testua denean

en: Scroll On Keyboard Input
eu: Korritu teklatuaren sarreran

en: Automatically scroll when typing to insert text
eu: Automatikoki korritu testua txertatzean

en: Limit Scrollback
eu: Mugatu atzeranzko korritzea

en: Limit the number of lines that are stored in memory for terminal scrollback
eu: Mugatu terminalaren korritzerako memorian biltegiratuko den lerro kopurua

en: Maximum Lines in Scrollback
eu: Atzeranzko korritzearen gehieneko lerro kopurua

en: The maximum number of lines stored in history when limiting scrollback
eu: Historian biltegiratuko den gehieneko lerro kopurua atzeranzko korritzea mugatzean

en: Unit Test Output
eu: Unitate-probaren irteera

en: Clear test output
eu: Garbitu probaren irteera

en: Cancel tests
eu: Utzi probak

en: Save test output
eu: Gorde probaren irteera

note: Translators: %s is replaced with the time in the current locale
en: Running all unit tests at %s
eu: %s kokalekuko unitate-proba guztiak exekutatzen

en: Unit tests completed in %lf seconds
eu: Unitate-probak %lf segundotan osatu dira

en: Unit tests completed
eu: Unitate-probak osatu dira

en: Run all Unit Tests
eu: Exekutatu unitate-proba guztiak

en: Request that all unit tests are run
eu: Eskatu unitate-proba guztiak exekutatu daitezen

en: TODO/FIXMEs
eu: TODO/FIXMEak

en: Loading TODOs…
eu: TODOak kargatzen…

en: Updating Dependencies…
eu: Mendekotasunak eguneratzen…

en: Builder is updating your project’s configured dependencies.
eu: Builder zure proiektuetarako konfiguratutako mendekotasunak eguneratzen ari da.

en: Update Dependencies…
eu: Eguneratu mendekotasunak…

en: Download updates to project dependencies
eu: Deskargatu proiektu-mendekotasunen eguneratzeak

en: Updating Builder
eu: Builder eguneratzen

en: Update Available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
eu: Builder-en eguneraketa bat eskuragarri dago. Builder-ek hura deskargatu eta instalatu dezake.

en: _Update
eu: E_guneratu

en: Install Updates…
eu: Instalatutako eguneratzeak…

en: Install pending updates for Builder
eu: Instalatu Builder aplikaziorako falta diren eguneratzeak

en: Run with Leak Detector
eu: Exekutatu galeren detektagailuarekin

en: Run the project with valgrind
eu: Exekutatu valgrind bidez

en: Leak Detector
eu: Galeren detektagailua

en: Track Origin of Leaks
eu: Egin galeren jatorriaren jarraipena

en: Report Leaks
eu: Eman galeren berri

en: Summary
eu: Laburpena

en: Full
eu: Osoa

en: Leak Kinds
eu: Galera klaseak

en: Definite
eu: Definitua

en: Indirect
eu: Zeharkakoa

en: Possible
eu: Balizkoa

en: Reachable
eu: Irisgarria

en: Include definite leaks in report summary
eu: Sartu galera definituak txosten-laburpenean

en: Include possible leaks in report summary
eu: Sartu balizko galerak txosten-laburpenean

en: Include indirect leaks in report summary
eu: Sartu zeharkako galerak txosten-laburpenean

en: Include reachable leaks in report summary
eu: Sartu galera atzigarriak txosten-laburpenean

en: Track Origins
eu: Jarraitu jatorriak

en: Show origin of undefined values
eu: Erakutsi definitu gabeko balioen jatorria

en: Number of Callers
eu: Deitzaileen kopurua

en: Set the limit to the number of entries in stack traces
eu: Ezarri muga pila-aztarnen sarrera kopuruari

en: Leak Check
eu: Galeren egiaztatzea

en: Search for memory leaks at exit
eu: Bilatu memoria-galerak irtetean

en: Begin cloning project from URI
eu: Hasi proiektua klonatzen URI batetik

en: A failure occurred while cloning the repository.
eu: Hutsegitea gertatu da biltegia klonatzean.

en: Repository URL
eu: Biltegiaren URLa

en: Choose an alternate branch
eu: Aukeratu ordezko adar bat

en: Branches
eu: Adarrak

en: Enter the URL of the source code repository for the project you would like to clone.
eu: Sartu hemen klonatu nahi den proiektuaren iturburu-kodearen biltegiaren URLa.

en: The repository will be cloned into a new subdirectory.
eu: Biltegia azpidirektorio berri batean klonatuko da.

en: Author Details
eu: Egilearen xehetasunak

en: You may specify authorship information to override defaults.
eu: Egile-informazioa zehaztu daiteke lehenespenak indargabetzeko.

en: Status
eu: Egoera

en: _Branches
eu: _Adarrak

en: _Tags
eu: _Etiketak

en: _Switch to branch
eu: Aldatu _adarrera

en: _Push to origin
eu: Bultzatu _jatorrira

en: New _Browser Page
eu: A_rakatzaile-orri berria

en: Open a web browser in a new page
eu: Ireki web-arakatzailea orri berri batean

en: Reload Page
eu: Birkargatu orria

en: Reload the current page
eu: Kargatu berriro uneko orria

en: Reload the current page ignoring cache
eu: Kargatu berriro uneko orria cacheari ez ikusiarena eginda

en: Focus Location
eu: Fokuratu kokalekua

en: Focus the current page's location
eu: Fokuratu uneko orriaren kokalekua

en: Failed to parse XML document
eu: Huts egin du XML dokumentuaren analisiak

en: Failed to create the XML tree.
eu: Huts egin du XML zuhaitza sortzeak.

en: File must be saved locally to parse.
eu: Fitxategia lokalean gorde behar da analizatua ahal izateko.
