gnome-builder master - en to fur translation catalogue (210 entries)

en: An IDE for GNOME
fur: Un IDE par GNOME

en: Christian Hergert, et al.
fur: Christian Hergert e altris

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
fur: Builder al è un ambient di disvilup integrât (IDE) svilupât in maniere ative par GNOME. Al cumbine il supuart integrât pes tecnologjiis GNOME essenziâls, come GTK+ GLib e lis APIs GNOME, cun funzionalitâts che ducj i svilupadôrs a presein, come la evidenziazion de sintassi e i framents (snippets).

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
fur: Tu puedis afidâti su publicazions di Builder prevedibilis a ogni gnove version di GNOME, ogni sîs mês.

en: Features:
fur: Funzionalitâts:

en: Built in syntax highlighting for many languages
fur: Evidenziazion de sintassi integrade par tancj lengaçs

en: Side-by-side code editors
fur: Editôrs di codiç un dongje di chel altri

en: Multi-monitor support
fur: Supuart par plui visôrs

en: Integration with Git
fur: Integrazion cun Git

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
fur: Integrazion cun Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize e Waf

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
fur: Completament automatic basât su Clang, evidenziazion de semantiche e diagnostiche

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
fur: Completament automatic basât su python, evidenziazion de semantiche e diagnostiche

en: Vala based auto-completion and diagnostics
fur: Completament automatic basât su Vala e diagnostiche

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
fur: Supuart de tornade in posizion automatiche par C, Python, Vala e XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
fur: Anteprime al svol di HTML, Markdown, reStructuredText e Sphinx

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
fur: Scriture in stîl otimâl par Vim, Emacs e Sublime Text

en: An integrated software profiler for native applications
fur: Un profiladôr software integrât pes aplicazions nativis

en: An integrated debugger for native applications
fur: Un debugger integrât pes aplicazions nativis

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
fur: Supuart pe costruzion cun jhbuild e flatpak

en: Support for viewing TODOs found within your code base
fur: Supuart par visualizâ i TODOs cjatâts dentri il tô codiç

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
fur: Ricercje svelte di test confusionât su ducj i file e simbui

en: Quickly access your projects
fur: Acès veloç ai tiei progjets

en: Create new projects from a variety of templates
fur: Cree gnûfs progjets partint di une schirie di modei

en: Integration with Git to clone your projects
fur: Integrazion cun Git par clonâ i tiei progjets

en: The source code editor
fur: L'editôr di codiç sorzint

en: Fast global fuzzy search
fur: Ricercje globâl e svelte di robe confusionade

en: Debug with the GNU debugger
fur: Debug cul debugger di GNU

en: Use the minimap to see more of the file
fur: Dopre la mini-mape par viodi plui dal file

en: Build Parallelism
fur: Costruìs paralelisim

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
fur: Numar di operaris di doprâ cuant che si eseguìs une compilazion. -1 par un resonevul predefinît. 0 pal numar di CPUs.

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
fur: Se abilitât, il ricuadri dal regjistri di compilazion al vignarà netât ae ricompilazion.

en: Allow network when metered
fur: Permet rêt cuant ce e je a cosum

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
fur: Abilite i trasferiments automatics dilunc lis compilazions come i discjariaments di SDK e lis dipendencis cuant che la conession e je a consum.

en: Ctags based autocompletion
fur: Auto-completament basât su Ctags

en: Use Ctags for autocompletion.
fur: Dopre Ctags pal completament automatic.

en: Enable semantic highlighting
fur: Abilite la evidenziazion de semantiche

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
fur: Se abilitât, e vignarà indicade evidenziazion adizionâl tai lengaçs supuartâts in base aes informazions tiradis fûr dal codiç sorzint.

en: Path to ctags executable
fur: Percors pal eseguibil ctags

en: The path to the ctags executable on the system.
fur: Il percors sul sisteme pal eseguibil di ctags.

en: Debugger Breakpoint at Main
fur: Pont di interuzion dal debugger su Main

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
fur: Il debugger al à di inserî in automatic un pont di interuzion ae funzion main().

en: Debugger Breakpoint at g_critical()
fur: Pont di interuzion dal debugger su g_critical()

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
fur: Il debugger al à di inserî in automatic un pont di interuzion ae funzion g_critical().

en: Debugger Breakpoint at g_warning()
fur: Pont di interuzion dal debugger su g_warning()

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() function.
fur: Il debugger al à di inserî in automatic un pont di interuzion ae funzion g_warning().

en: Restore last position
fur: Ripristine la ultime posizion

en: Jump to the last position when reopening a file
fur: Salte ae posizion de volte precedente cuant che si torne a vierzi un file

en: Show modified lines
fur: Mostre lis riis modificadis

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
fur: Se abilitât, l'editôr al mostrarà zontis e modifichis ae linie dongje dal codiç sorzint.

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
fur: Se abilitât, l'editôr al mostrarà diagnostichis a çampe dai numars di rie.

en: Highlight current line
fur: Evidenzie la rie atuâl

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
fur: Se abilitât, l'editôr al evidenziarà la rie che e conten il cursôr.

en: Highlight matching brackets
fur: Evidenzie lis parentesis corispondentis

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
fur: Se abilitât, l'editôr al evidenziarà la parentesi corispondente.

en: Show line numbers
fur: Mostre i numars di rie

en: If enabled, the editor will show line numbers.
fur: Se abilitât, l'editôr al mostrarà i numars di rie.

en: Smart Backspace
fur: Cessâ Indaûr (Backspace) inteligjent

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
fur: Il tast par cessâ indaûr al gjavarà i spazis adizionâi par tignîti in rie cu la dimension de tornade in posizion.

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
fur: Al modifiche il compuartament dai tascj Inizi/Fin.

en: Show grid lines
fur: Mostre riis gridele

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
fur: Se abilitât, l'editôr al mostrarà lis riis de gridele tal document.

en: Overview Map Policy
fur: Politiche de mape panoramiche

en: When the overview map should be displayed.
fur: Cuant che si à di visualizâ la mape panoramiche.

en: Draw Spaces
fur: Disegne spazis

en: The various types of space to draw in the editor.
fur: I varis gjenars di spazi di dissegnâ tal editôr.

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
fur: La maniere di dividi e puartâ a gnove rie un rie lungje di test, par visualizâle miôr.

en: Autosave Enabled
fur: Auto-salvament abilitât

en: Enable or disable autosave feature.
fur: Abilite o disabilite la funzionalitât di salvament automatic.

en: Autosave Frequency
fur: Frecuence salvament automatic

en: The number of seconds after modification before auto saving.
fur: Il numar di seconts dopo de modifiche prime che si salvi in automatic.

en: Line Height
fur: Altece de rie

en: The line height to use for the selected font.
fur: La altece de rie di doprâ pal caratar selezionât.

en: Interactive Completion
fur: Completament interatîf

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
fur: Se abilitât, Builder al visualizarà in automatic lis propuestis di completament intant che tu scrivis.

en: Minimum characters for matching selection.
fur: Caratars minims pe corispondence de selezion.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
fur: Specifiche il numar minim di caratars pe corispondence de selezion.

en: Enable Snippets
fur: Abilite i framents

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
fur: Permet di slargjâ i framents dal editôr, fracant tab dopo de ativazion dal frament.

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: Window size (width and height).
fur: La dimension dal barcon (largjece e altece).

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Window maximized state
fur: Il stât slargjât dal barcon

en: Projects directory
fur: Cartele dai progjets

en: Directory for all Builder projects.
fur: Cartele par ducj i progjets di Builder.

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
fur: Se abilitât, Builder al netarà la memorie cache des compilazions al inviament.

en: Plugin enabled
fur: Plugin abilitât

en: If the plugin should be enabled
fur: Se il plugin al à di jessi abilitât

en: Show Icons
fur: Mostre iconis

en: Show Ignored Files
fur: Mostre file ignorâts

en: Sort Directories First
fur: Prime ordene lis cartelis

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
fur: Se abilitât, l'arbul dal progjet al ordenarà lis cartelis prime dai file regolârs.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
fur: Build;Develop;Svilup;Compilâ;

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Open File…
fur: Vierç file…

en: Preferences
fur: Preferencis

en: _Quit
fur: _Jes

en: Selection
fur: Selezion

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
fur: Stampe falide: %s

en: Save File
fur: Salve file

en: Save
fur: Salve

en: Cancel
fur: Anule

en: Replace
fur: Sostituìs

en: Cleaning…
fur: Daûr a netâ…

en: Failed
fur: Falît

en: Ready
fur: Pront

en: Downloading…
fur: Daûr a discjariâ…

en: Configuring…
fur: Daûr a configurâ…

en: Installing…
fur: Daûr a instalâ…

en: Exporting…
fur: Daûr a espuartâ…

en: Success
fur: Sucès

en: Preparing…
fur: Daûr a prontâ…

en: Close
fur: Siere

en: Failed to load the project
fur: No si è rivâts a cjariâ il progjet

en: _Close
fur: _Siere

en: All Project Types
fur: Ducj i gjenars di progjet

en: Open
fur: Vierç

en: Select
fur: Selezione

en: Just now
fur: Propite cumò

en: An hour ago
fur: Une ore indaûr

en: Yesterday
fur: Îr

en: About a year ago
fur: Cirche un an indaûr

en: About %u year ago | About %u years ago
fur[0]: Cirche %u an indaûr
fur[1]: Cirche %u agns indaûr

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
fur: %u di %u

en: Search
fur: Cîr

en: General
fur: Gjenerâl

en: Terminal
fur: Terminâl

en: Funded By
fur: Finanziât di

en: New variable…
fur: Gnove variabile…

en: Open File
fur: Vierç File

en: New Terminal
fur: Gnûf terminâl

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Version Control
fur: Control de version

en: Projects
fur: Progjets

en: C_ut
fur: Ta_ie

en: _Copy
fur: _Copie

en: _Paste
fur: _Tache

en: Zoom
fur: Ingrandiment

en: Select _All
fur: Selezione _dut

en: All _Upper Case
fur: Dut _maiuscul

en: All _Lower Case
fur: Dut mi_nuscul

en: _Title Case
fur: Capitalizazion dal _titul

en: _Open Link
fur: _Vierç colegament

en: Select _None
fur: Selezione _nuie

en: Show or hide search options such as case sensitivity
fur: Mostre o plate lis opzions di ricercje come Ten cont des maiusculis

en: Case sensitive
fur: Tignî cont des maiusculis

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
fur: %s (Copie)

en: Remove
fur: Gjave

en: _Save
fur: _Salve

en: Branch
fur: Ram

en: Build Profile
fur: Profîl compilazion

en: Runtime
fur: Timp di esecuzion

en: Device
fur: Dispositîf

en: Last build
fur: Ultime compilazion

en: Errors
fur: Erôrs

en: Warnings
fur: Avertiments

en: Run
fur: Eseguìs

en: Default
fur: Predefinît

en: Installation Prefix
fur: Prefìs di instalazion

en: Configure Options
fur: Opzions di configurazion

en: Build project
fur: Compile progjet

en: anonymous
fur: anonim

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
fur: Declarazion

en: _Rename
fur: _Cambie non

en: _Go to Definition
fur: Va ae _definizion

en: Location
fur: Posizion

en: Line
fur: Rie

en: Function
fur: Funzion

en: Address
fur: Direzion

en: Type
fur: Gjenar

en: Hits
fur: Colps

en: Expression
fur: Espression

en: Interrupt the program
fur: Interomp il program

en: Continue running the program
fur: Continue a eseguî il program

en: Library
fur: Librarie

en: Locals
fur: Locâls

en: Parameters
fur: Parametris

en: Variable
fur: Variabile

en: Value
fur: Valôr

en: Group
fur: Grup

en: Frame
fur: Curnîs

en: Arguments
fur: Argoments

en: Binary
fur: Binari

en: Libraries
fur: Librariis

en: Registers
fur: Regjistris

en: No file was provided.
fur: Nissun file al jere furnît.

en: Reset
fur: Ripristine

en: Spaces
fur: Spazis

en: Tabs
fur: Tabulazions

en: Go to Line
fur: Va ae rie

en: Indentation
fur: Tornade

en: Open in New Frame
fur: Vierç intune gnove curnîs

en: Save _As
fur: Salve _come

en: Print…
fur: Stampe…

en: Programming Languages
fur: Lengaçs di programazion

en: Font
fur: Caratar

en: Highlighting
fur: Evidenziazion

en: Snippets
fur: Framents

en: Expand Snippets
fur: Slargje framents

en: Use “Tab” to expand configured snippets in the editor
fur: Dopre “Tab” par slargjâ i framents configurâts tal editôr

en: Name
fur: Non

en: GNOME Application
fur: Aplicazion GNOME

en: Shared Library
fur: Librarie condividude

en: Project Tree
fur: Arbul dal progjet

en: Source Directory
fur: Cartele sorzint

en: Recent Projects
fur: Progjets resints

en: Environment
fur: Ambient

en: Application Output
fur: Jessude aplicazion

en: New _Terminal
fur: Gnûf _terminâl

en: Split
fur: Divît
