gnome-builder master - en to hu translation catalogue (1369 entries)

en: Builder
hu: Építő

en: An IDE for GNOME
hu: Integrált fejlesztői környezet a GNOME-hoz

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
hu: Az Építő egy folyamatosan fejlesztett integrált fejlesztői környezet a GNOME-hoz. Egyesíti az alapvető GNOME technológiák – mint a GTK+, GLib és a GNOME API-k – integrált támogatását, olyan funkciókkal, melyeket minden fejlesztő értékel, mint a szintaxiskiemelés és a töredékek kezelése.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
hu: Támaszkodhat az Építő kiszámíthatóan, a GNOME minden új kiadásával hat havonta megjelenő kiadásaira.

en: Features:
hu: Funkciók:

en: Built in syntax highlighting for many languages
hu: Beépített szemantikus kiemelés számos nyelvhez

en: Side-by-side code editors
hu: Egymás melletti kódszerkesztők

en: Multi-monitor support
hu: Több kijelző támogatása

en: Code overview mini-map
hu: Kis kódáttekintő térkép

en: Integration with Git
hu: Git integráció

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
hu: Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize és Waf integráció

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
hu: Clang-alapú automatikus kiegészítés, szemantikus kiemelés, és diagnosztika

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
hu: Python-alapú automatikus kiegészítés, szemantikus kiemelés, és diagnosztika

en: Vala based auto-completion and diagnostics
hu: Vala-alapú automatikus kiegészítés, szemantikus kiemelés, és diagnosztika

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
hu: Automatikus behúzás támogatása C, Python, Vala és XML nyelvekhez

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
hu: HTML, Markdown, reStructuredText és Sphinx élő előnézet

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
hu: Válaszható Vim-, Emacs- és SublimeText-stílusú szerkesztés

en: An integrated software profiler for native applications
hu: Egy integrált szoftverprofilozó a natív alkalmazásokhoz

en: An integrated debugger for native applications
hu: Egy integrált hibakereső a natív alkalmazásokhoz

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
hu: Támogatás jhbuild és flatpack futtatókörnyezettel történő összeállításhoz

en: Support for viewing TODOs found within your code base
hu: Támogatás a kódbázisban található teendők (TODO-k) megtekintéséhez

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
hu: Gyors közelítő szövegkeresés a fájlok és szimbólumok között

en: Quickly access your projects
hu: A projektek gyors elérése

en: Create new projects from a variety of templates
hu: Új projekt létrehozása számos sablonból

en: Integration with Git to clone your projects
hu: Git integráció a projektek klónozásához

en: The source code editor
hu: A forráskódszerkesztő

en: Fast global fuzzy search
hu: Gyors általános fuzzy keresés

en: Debug with the GNU debugger
hu: Hibakeresés a GNU hibakeresővel

en: Use the minimap to see more of the file
hu: Használja a minitérképet, hogy többet lásson a fájlból

en: Build Parallelism
hu: Párhuzamos összeállítás

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
hu: Feldolgozók száma az összeállítások elvégzésekor. -1 az értelmes alapbeállításokhoz, 0 a CPU-k számához.

en: Clear build logs
hu: Összeállítási naplók törlése

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
hu: Ha engedélyezve van, akkor az összeállítási napló ablaktábla újbóli összeállításkor ki lesz ürítve.

en: Show Log When Building
hu: Napló megjelenítése összeállításkor

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
hu: Ha engedélyezve van, akkor az összeállítási napló megjelenik az összeállítás indításakor

en: Allow network when metered
hu: Hálózat engedélyezése forgalomkorlátos kapcsolaton

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
hu: Az automatizált adatátvitelek engedélyezése, mint például az SDK-k és függőségek letöltése, forgalomkorlátos kapcsolat esetén is.

en: Ctags based autocompletion
hu: Ctags-alapú kódkiegészítés

en: Use Ctags for autocompletion.
hu: Használja a Ctags-ot kódkiegészítésre.

en: Enable semantic highlighting
hu: Szemantikus kiemelés bekapcsolása

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a forráskódból kinyert információt további kiemelés céljából használja fel a támogatott nyelvekben.

en: Path to ctags executable
hu: Útvonal a ctags binárisához

en: The path to the ctags executable on the system.
hu: A rendszer útvonala a ctags bináris állományához.

en: Debugger Breakpoint at Main
hu: Hibakereső töréspont a fő függvényben

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
hu: A hibakereső automatikusan szúrjon töréspontot a main() függvénybe.

en: Debugger Breakpoint at Criticals
hu: Hibakereső töréspont a kritikus hibáknál

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
hu: A hibakereső automatikusan szúrjon töréspontot a g_critical() függvénybe.

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
hu: Hibakereső töréspont a figyelmeztetéseknél és kritikus hibáknál

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
hu: A hibakereső automatikusan szúrjon töréspontot a g_warning() és g_critical() függvénybe.

en: Restore last position
hu: Legutóbbi pozíció visszaállítása

en: Jump to the last position when reopening a file
hu: A legutóbbi pozícióra ugrás a fájl újranyitása során

en: Show modified lines
hu: A változott sorok mutatása

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő jelzi a hozzáadott és a változtatott sorokat a forráskód mellett.

en: Show diagnostics next to line number
hu: Diagnosztika megjelenítése a sor száma mellett

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő megjeleníti a diagnosztikát a sorok száma mellett.

en: Highlight current line
hu: Jelenlegi sor kiemelése

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő kiemeli a sort, ahol a kurzor található.

en: Highlight matching brackets
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő kiemeli a zárójelpárokat.

en: Show line numbers
hu: Sorok számának megjelenítése

en: If enabled, the editor will show line numbers.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő megjeleníti a sorok számát.

en: Show relative line numbers
hu: Relatív sorszámok megjelenítése

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő megjeleníti a relatív sorszámokat.

en: Smart Backspace
hu: Okos visszatörlés

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
hu: A Visszatörlés kitörli a felesleges szóközöket a behúzásnak megfelelően.

en: Smart Home/End
hu: Okos Home/End

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
hu: Módosítja a Home/End billentyűk viselkedését.

en: Show grid lines
hu: Rácsvonalak megjelenítése

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a forráskód mögött rácsvonalakat rajzol a szerkesztő.

en: Overview Map Policy
hu: Áttekintő térkép házirendje

en: When the overview map should be displayed.
hu: Mikor jelenjen meg az áttekintő térkép.

en: Draw Spaces
hu: Szóközök kirajzolása

en: The various types of space to draw in the editor.
hu: A különböző szóközök kirajzolása a szerkesztőben.

en: Wrap Text
hu: Szöveg tördelése

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
hu: Hosszú szövegsor tördelésének módja a jobb láthatóság érdekében.

en: Autosave Enabled
hu: Automatikus mentés bekapcsolva

en: Enable or disable autosave feature.
hu: Az automatikus mentés funkció engedélyezése vagy tiltása.

en: Autosave Frequency
hu: Automatikus mentés gyakorisága

en: The number of seconds after modification before auto saving.
hu: Módosítás után, hány másodperc múlva mentsen automatikusan.

en: Completion Row Count
hu: Kiegészítés sorainak száma

en: The number of completion rows to display to the user.
hu: A felhasználó számára megjelenített kiegészítés sorainak száma.

en: Line Height
hu: Sormagasság

en: The line height to use for the selected font.
hu: A kiválasztott betűkészlethez használandó sormagasság.

en: Interactive Completion
hu: Interaktív kiegészítés

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
hu: Ha engedélyezve van, akkor az Építő automatikusan megjeleníti a kiegészítési javaslatokat gépelés közben.

en: Minimum characters for matching selection.
hu: Legkevesebb karakterek a kijelölésre illesztéshez.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
hu: Karakterek legkisebb számának megadása a kijelölésre történő illesztéshez.

en: Enable Snippets
hu: Töredékek engedélyezése

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
hu: A töredékek kiegészítésének engedélyezése a szerkesztőből a Tab megnyomásával, a töredék aktiválása után.

en: Select First Completion
hu: Első kiegészítés kiválasztása

en: Automatically select the first auto-completion entry.
hu: Az első automatikus kiegészítési bejegyzés automatikus kiválasztása.

en: Spaces Style
hu: Szóközök stílusa

en: How to apply spaces when reformatting text.
hu: Hogyan alkalmazza a szóközöket a szöveg újraformázásakor.

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: If the type within the extension is enabled.
hu: A kiegészítőn belüli típus engedélyezett-e.

en: Window size
hu: Ablakméret

en: Window size (width and height).
hu: Ablakméret (szélesség és magasság).

en: Window maximized
hu: Teljes méretű ablak

en: Window maximized state
hu: Az ablak teljes méretű-e

en: Style Variant
hu: Stílusváltozat

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
hu: A GTK-téma és/vagy a GtkSourceView stílusséma világos vagy sötét változatának használata.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
hu: „Projektek”

en: Projects directory
hu: Projektek mappa

en: Directory for all Builder projects.
hu: Az összes Építő projekt könyvtára.

en: Restore Session
hu: Munkamenet helyreállítása

en: Restores the projects previous session when loading.
hu: Helyreállítja a projektek korábbi munkamenetét a betöltéskor.

en: Clear build caches at startup
hu: Összeállítási gyorsítótárak ürítése indításkor

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
hu: Ha engedélyezve van, akkor az Építő indításkor üríteni fogja az összeállítási gyorsítótárakat.

en: The interface style to change pages
hu: A lapok váltásához használandó felület stílusa

en: Default License
hu: Alapértelmezett licenc

en: The default license to use for new projects
hu: Az új projektekhez használandó alapértelmezett licenc

en: Inherit Language Server stderr
hu: Nyelvi kiszolgáló szabványos hibakimenetének öröklése

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a nyelvi kiszolgálók szabványos hibakimenete át lesz irányítva a konzolra.

en: Preview Search Results
hu: Keresési találatok előnézete

en: If previews for search results should be automatically displayed
hu: Automatikusan megjelenjenek-e a keresési találatok előnézetei

en: Plugin enabled
hu: Bővítmény engedélyezve

en: If the plugin should be enabled
hu: A bővítmény engedélyezett-e

en: Selected configuration for building
hu: Az összeállításhoz kiválasztott beállítások

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
hu: A kiválasztott beállítások, amelyek vissza lesznek állítva a projekt legközelebbi betöltésekor.

en: Install Project Before Running
hu: Projekt telepítése futtatás előtt

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
hu: A futószalag telepítési fázisának futtatása a projekt futtatása előtt. Ezt csak akkor használja, ha tudja, hogy mit csinál a projektjével.

en: Default Run Command
hu: Alapértelmezett futtatási parancs

en: The id of the default run command
hu: Az alapértelmezett futtatási parancs azonosítója

en: The signal to send the app to stop
hu: Az alkalmazás megállításához küldendő szignál

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
hu: Ez lehetővé teszi, hogy a sigkilltől eltérő szignált küldjön a célalkalmazás leállításához. Ez akkor lehet hasznos, ha szabályosan akar leállítani egy kiszolgálófolyamatot.

en: Unit Test Locality
hu: Egységteszt környezete

en: What environment to use when running unit tests
hu: Milyen környezet legyen használva az egységtesztek futtatásakor

en: Verbose Logging
hu: Kibővített naplózás

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
hu: Legyen-e a G_MESSAGES_DEBUG=all használva a célalkalmazás futtatása során

en: Show Icons
hu: Ikonok megjelenítése

en: This setting is deprecated and no longer in use.
hu: Ez a beállítás elavult, és már nincs használatban.

en: Show Ignored Files
hu: Figyelmen kívül hagyott fájlok megjelenítése

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a projektfa megjeleníti a VCS által figyelmen kívül hagyott fájlokat.

en: Sort Directories First
hu: Mappák előre sorolása

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a projektfa a könyvtárakat a normál fájlok előtt jeleníti meg.

en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Automatically check spelling within documents
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés a dokumentumokban

en: Build software for GNOME
hu: Szoftverek építése a GNOME-hoz

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
hu: Építés;Összeállítás;Fejlesztés;

en: Open a Project
hu: Projekt megnyitása

en: Start New Project
hu: Új projekt indítása

en: Clone Repository
hu: Tároló klónozása

en: New Editor Workspace
hu: Új szerkesztő munkaterület

en: D-Bus Inspector
hu: D-Bus vizsgáló

en: The current language lacks a symbol resolver.
hu: Az aktuális nyelvhez nem tartozik szimbólumfeloldó.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
hu: %u. mentetlen fájl

en: %s contained invalid ASCII
hu: %s érvénytelen ASCII karaktereket tartalmaz

en: Failed to parse integer from “%s”
hu: Nem dolgozható fel egész értékként: „%s”

en: language defaults missing version in [global] group.
hu: a nyelvi alapbeállítások verziója hiányzik a [global] csoportból.

en: Failed to initialize defaults.
hu: Az alapbeállítások előkészítése sikertelen.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
hu: Nem sikerült a piszkozatot menteni: %s

en: Untitled
hu: Névtelen

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: A suitable debugger could not be found.
hu: Nem található megfelelő hibakereső.

en: Open File…
hu: Fájl megnyitása…

en: Open a file in the workspace
hu: Fájl megnyitása a munkaterületen

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Help
hu: Súgó

en: About Builder
hu: Az Építő névjegye

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Document
hu: Dokumentum

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Pages
hu: Oldalak

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Search & Replace
hu: Keresés és csere

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Printing
hu: Nyomtatás

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
hu: A fájl megnyitása sikertelen: %s

en: _Discard Changes and Reload
hu: Változtatások _elvetése és újratöltés

en: File Has Changed on Disk
hu: A fájl megváltozott a lemezen

en: The file has been changed by another program.
hu: A fájlt egy másik program megváltoztatta.

en: File Contains Encoding Errors
hu: A fájl kódolási hibákat tartalmaz

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
hu: A fájl betöltéséhez használt kódolás hibákat észlelt. Kiválaszthat egy alternatív kódolást az állapotsávról, és újratöltheti a fájlt.

en: Could Not Open File
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt

en: You do not have permission to open the file.
hu: Nincs jogosultsága a fájl megnyitásához.

en: _Retry
hu: Új_ra

en: Open As _Administrator
hu: Megnyitás _rendszergazdaként

en: Document Restored
hu: Dokumentum helyreállítva

en: Unsaved document has been restored.
hu: A mentetlen dokumentum helyre lett állítva.

en: _Discard…
hu: _Elvetés…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
hu: Nyomtatás sikertelen: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
hu: A kijelölés formázása sikertelen: %s

en: Save File
hu: Fájl mentése

en: Save
hu: Mentés

en: Cancel
hu: Mégse

en: Replace
hu: Csere

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
hu: Ugrás az előző találatra (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
hu: Ugrás a következő találatra (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
hu: Keresés és csere (Ctrl+H)

en: Close search
hu: Keresés bezárása

en: _Replace
hu: _Csere

en: Replace _All
hu: Össz_es cseréje

en: Use Re_gular Expressions
hu: Reguláris ki_fejezések használata

en: _Case Sensitive
hu: Kis- és nagybetűk _megkülönböztetése

en: Match Whole Words
hu: Keresés csak teljes szavakra

en: Mac OS Classic (CR)
hu: Klasszikus Mac OS (CR)

en: Automatically Detected
hu: Automatikusan felismert

en: Character Encoding:
hu: Karakterkódolás:

en: Line Ending:
hu: Sorvégződés:

en: Language
hu: Nyelv

en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
hu: Alsó panel be/ki (Ctrl+F9)

en: Failed to initialize build pipeline: %s
hu: Az összeállítási futószalag előkészítése sikertelen: %s

en: Failed to get device information: %s
hu: Nem sikerült az eszközinformációk lekérése: %s

en: Active Configuration
hu: Aktív konfiguráció

en: Configuration %s changed
hu: A(z) %s konfiguráció megváltoztatva

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
hu: A következő összeállítási konfiguráció nem található: „%s”. Lehet, hogy érvénytelen vagy helytelenül formázott.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
hu: Az aktív konfiguráció beállítva erre: „%s”

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
hu: „%s” eszköz felfedezve

en: Devices
hu: Eszközök

en: Device set to %s
hu: Az eszköz beállítva erre: %s

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
hu: Nem lehet az eszközre telepíteni, az összeállítási futószalag nincs előkészítve

en: Fallback
hu: Tartalék

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
hu: Számítógép (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
hu: Számítógép (%s) – %s

en: The build pipeline is in a failed state
hu: Az összeállítási futószalag sikertelen állapotban van

en: The build configuration has errors
hu: Az összeállítási konfiguráció hibákat tartalmaz

en: Pipeline started to clean build tree
hu: Az összeállítási fa tisztási folyamata elindult

en: Pipeline started
hu: Folyamat elindítva

en: Pipeline finished
hu: Folyamat befejezve

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
hu: Összeállítás (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
hu: Telepítés utáni lépések (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
hu: A pszeduo-terminál létrehozása sikertelen. A terminálfunkciók korlátozottak lesznek.

en: Cleaning…
hu: Takarítás…

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Ready
hu: Kész

en: Downloading…
hu: Letöltés…

en: Building dependencies…
hu: Függőségek összeállítása…

en: Bootstrapping…
hu: Indítás…

en: Configuring…
hu: Beállítás…

en: Building…
hu: Összeállítás…

en: Installing…
hu: Telepítés…

en: Committing…
hu: Véglegesítés…

en: Exporting…
hu: Exportálás…

en: Success
hu: Sikeres

en: Preparing…
hu: Előkészítés…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
hu: %s eltávolítása

en: Removing build directories…
hu: Összeállítási könyvtárak eltávolítása…

en: Cannot build transfer while on metered connection
hu: Nem állítható össze az átvitel forgalomkorlátos kapcsolaton

en: Untitled command
hu: Névtelen parancs

en: Unit Test
hu: Egységteszt

note: translators: %s is replaced with the name of the run tool such as "valgrind"
en: User requested run tool “%s”
hu: Felhasználó által kért futtatási eszköz: „%s”

en: Cannot run target, another target is running
hu: A cél nem futtatható, egy másik cél már fut

en: Application exited with error: %s
hu: Az alkalmazás hibával lépett ki: %s

en: Application exited
hu: Az alkalmazás kilépett

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
hu: %s futtatása…

en: Deploying to device…
hu: Telepítés az eszközre…

en: User requested application to run
hu: A felhasználó az alkalmazás futtatását kérte

en: User requested application to restart
hu: A felhasználó az alkalmazás újraindítását kérte

note: translators: %s is replaced with the name of the tool
en: User requested application to run with tool “%s”
hu: A felhasználó az alkalmazás „%s” eszközzel történő futtatását kérte

en: User requested application to stop
hu: A felhasználó az alkalmazás leállítását kérte

en: Host System
hu: Gazdarendszer

en: Discovered runtime “%s”
hu: „%s” futtatókörnyezet felfedezve

en: Removing runtime “%s”
hu: „%s” futtatókörnyezet eltávolítása

en: Forcing subprocess %s to exit
hu: A(z) %s alfolyamat kilépésének kényszerítése

en: Sending signal %d to subprocess %s
hu: A következő szignál küldése a(z) %2$s alfolyamatnak: %1$d

en: Default (Host operating system)
hu: Alapértelmezett (Gazda operációs rendszer)

en: Projects
hu: Projektek

en: _Clone Repository…
hu: Tároló _klónozása…

en: Close
hu: Bezárás

en: Open a _Project…
hu: _Projekt megnyitása…

en: Open a new or existing project
hu: Új vagy meglévő projekt megnyitása

en: Create a new project by cloning a repository
hu: Új projekt létrehozása egy tároló klónozásával

en: Select a _Folder…
hu: Válasszon _mappát…

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Builder — %s
hu: Építő – %s

en: Failed to load the project
hu: A projekt nem tölthető be

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Delete Project Sources?
hu: Törli a projektforrásokat?

en: Deleting the project source code from your computer cannot be undone.
hu: A projekt forráskódjának törlése a számítógépről nem vonható vissza.

en: _Delete Project Sources
hu: Projektforrások _törlése

en: Select Project Folder
hu: Válasszon projektmappát

en: Select Project File
hu: Válasszon projektfájlt

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: All Project Types
hu: Minden projekttípus

[ctx: title]
en: Open a Project
hu: Projekt megnyitása

en: Toggle selection mode
hu: Kijelölési mód be/ki

en: Search all Builder projects…
hu: Összes Építő projekt keresése…

en: No Projects Found
hu: Nem találhatók projektek

en: _Remove Projects
hu: Projektek el_távolítása

en: Remove Projects and Sources…
hu: Projektek és források eltávolítása…

en: Cannot locate property %s in class %s
hu: Nem található a(z) %s tulajdonság a(z) %s osztályban

en: Failed to find property %s in %s
hu: Nem található a(z) %s tulajdonság a következőben: %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
hu: A va_list érték lekérése sikertelen: %s

en: Open
hu: Megnyitás

en: Select
hu: Kijelölés

en: Browse…
hu: Tallózás…

en: File path is NULL
hu: A fájl útvonala NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
hu: Hiba az UTF-8 fájlnév széles karakterré való átalakításakor

en: ILCreateFromPath() failed
hu: Az ILCreateFromPath() sikertelen

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
hu: A(z) „%s” nem alakítható át érvényes NSURL-lé.

en: Just now
hu: Épp most

en: An hour ago
hu: Egy órával ezelőtt

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: About a year ago
hu: Körülbelül egy évvel ezelőtt

en: About %u year ago | About %u years ago
hu[0]: Körülbelül %u évvel ezelőtt
hu[1]: Körülbelül %u évvel ezelőtt

en: _Install
hu: _Telepítés

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
hu: %u / %u

en: Search
hu: Keresés

en: Search for anything
hu: Keresés bármire

en: _Everything
hu: _Minden

en: _Actions
hu: _Műveletek

en: _Commands
hu: _Parancsok

en: _Files
hu: _Fájlok

en: _Symbols
hu: _Szimbólumok

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
hu: Adja meg az új gyorsbillentyűt a(z) <b>%s</b> megváltoztatásához.

en: _Set
hu: _Beállítás

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
hu: Nyomja meg az Esc billentyűt a megszakításhoz, vagy a Backspace billentyűt a letiltáshoz.

en: Close Project
hu: Projekt bezárása

en: General
hu: Általános

en: Change application preferences
hu: Alkalmazásbeállítások megváltoztatása

en: Find keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk keresése

en: Get help with using Builder
hu: Segítségkérés az Építő használatához

en: Show information about Builder
hu: Információk megjelenítése az Építőről

en: Quit without saving changes
hu: Kilépés a változtatások mentése nélkül

en: Web Browsing
hu: Webböngészés

en: Terminal
hu: Terminál

en: New Terminals
hu: Új terminálok

en: Funded By
hu: Támogatta

en: Show the application preferences
hu: Alkalmazásbeállítások megjelenítése

en: Open project in new workbench
hu: Projekt megnyitása új munkapadon

en: FILE
hu: FÁJL

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Increase log verbosity (may be repeated)
hu: Naplózás részletességének növelése (megismételhető)

en: Failed to open project: %s
hu: A projekt megnyitása sikertelen: %s

en: New variable…
hu: Új változó…

en: Remove environment variable
hu: Környezeti változó eltávolítása

en: Open a File or Terminal
hu: Fájl vagy terminál megnyitása

en: Use the page switcher above or use one of the following:
hu: Használja a fenti lapválasztót, vagy használja a következők egyikét:

en: Project Sidebar
hu: Projekt oldalsáv

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: New Terminal
hu: Új terminál

en: Open application menu (F10)
hu: Alkalmazásmenü megnyitása (F10)

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
hu: A HTML nem tölthető be. Hiányzó WebKit-támogatás.

en: Invalid configuration
hu: Érvénytelen konfiguráció

en: Toggle Left Panel (F9)
hu: Bal oldali panel be/ki (F9)

en: Toggle Right Panel
hu: Jobb oldali panel be/ki

en: Search (Ctrl+Enter)
hu: Keresés (Ctrl+Enter)

en: Run Project (Shift+Ctrl+Space)
hu: Projekt futtatása (Shift+Ctrl+Space)

en: Stop Running Project
hu: Futó projekt leállítása

en: Stop running
hu: Futás leállítása

en: Run project
hu: Projekt futtatása

en: Other
hu: Egyéb

en: Project loaded
hu: Projekt betöltve

note: translators: %s is replaced with the project name
en: Loading project “%s”
hu: A(z) „%s” projekt betöltése

en: There are unsaved documents
hu: Mentetlen dokumentumok vannak

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Configurations
hu: Konfigurációk

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Installing %u package | Installing %u packages
hu[0]: %u csomag telepítése
hu[1]: %u csomag telepítése

en: The operation has been cancelled
hu: A művelet meg lett szakítva

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
hu: A nyelvi kiszolgáló előkészítése sikertelen: %s

en: No connection to language server
hu: Nincs kapcsolat a nyelvi kiszolgálóhoz

en: No LSP client connection is available
hu: Nincs elérhető LSP-klienskapcsolat

note: translators: %s is replaced with the name of the language server
en: Language server “%s” exited
hu: A(z) „%s” nyelvi kiszolgáló kilépett

note: translators: the first %s is replaced with the language server name, second %s with PID
en: Language server “%s” spawned as process %s
hu: A(z) „%s” nyelvi kiszolgáló a következő folyamatként indult el: %s

en: Version Control
hu: Verziókövetés

en: SDKs
hu: SDK-k

en: Language Servers
hu: Nyelvi kiszolgálók

en: Devices & Simulators
hu: Eszközök és szimulátorok

en: Diagnostics
hu: Diagnosztika

en: Build Systems
hu: Összeállító rendszerek

en: Compilers
hu: Fordítók

en: Debuggers
hu: Hibakeresők

en: Templates
hu: Sablonok

en: Editing & Formatting
hu: Szerkesztés és formázás

en: Language Enablement
hu: Nyelvi támogatás

en: Desktop Integration
hu: Asztali integráció

en: Additional
hu: Továbbiak

en: Authors
hu: Szerzők

en: Version
hu: Verzió

en: Website
hu: Weboldal

en: Destination file must be within the project tree.
hu: A célfájlnak a projektfán belül kell lennie.

en: File must be within the project tree.
hu: A fájlnak a projektfán belül kell lennie.

en: Could not parse XML from stream
hu: Nem sikerült az XML feldolgozása a folyamból

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: C_ut (Ctrl+X)
hu: _Kivágás (Ctrl+X)

en: _Copy (Ctrl+C)
hu: _Másolás (Ctrl+C)

en: _Paste (Ctrl+V)
hu: _Beillesztés (Ctrl+V)

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo & Redo
hu: Visszavonás és ismételt végrehajtás

en: Undo (Ctrl+Z)
hu: Visszavonás (Ctrl+Z)

en: Redo (Shift+Ctrl+Z)
hu: Újra (Shift+Ctrl+Z)

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom Out (Ctrl+-)
hu: Kicsinyítés (Ctrl+-)

en: Reset Zoom (Ctrl+0)
hu: Nagyítás visszaállítása (Ctrl+0)

en: Zoom In (Ctrl++)
hu: Nagyítás (Ctrl++)

en: _Selection
hu: Ki_jelölés

en: Select _All
hu: Ö_sszes kijelölése

en: Formatting
hu: Formázás

en: All _Upper Case
hu: Mind _nagybetűs

en: Convert the text selection to upper case
hu: A szövegkijelölés nagybetűssé alakítása

en: All _Lower Case
hu: Mind _kisbetűs

en: Convert the text selection to lower case
hu: A szövegkijelölés kisbetűssé alakítása

en: In_vert Case
hu: Betű_váltás

en: Invert case of the text selection
hu: A szövegkijelölés betűváltása

en: _Title Case
hu: Szó_kezdő

en: Convert the text selection to title case
hu: A szövegkijelölés szókezdő nagybetűsre alakítása

en: Select _Line
hu: _Sor kijelölése

en: _Delete Line
hu: Sor _törlése

en: _Join Lines
hu: Sorok _egyesítése

en: S_ort Lines
hu: S_orok rendezése

en: D_uplicate Line
hu: Sor _kettőzése

en: _Formatting
hu: _Formázás

en: Code Navigation
hu: Kódnavigáció

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
hu: %u. sor, %u. oszlop

note: translators: the first %u is replaced with the line number, the second with the column and the third one with the number of selected characters.
en: Ln %u, Col %u (Sel: %u)
hu: %u. sor, %u. oszlop (kijelölés: %u)

en: _Open Link
hu: Hi_vatkozás megnyitása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy selection from terminal to clipboard
hu: Kijelölés másolása a terminálból a vágólapra

en: _Copy Link
hu: Hivatkozás _másolása

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste from clipboard into the terminal
hu: Beillesztés a vágólapról a terminálba

en: Selection all text from terminal including scrollback
hu: Az összes szöveg kijelölése a terminálban, visszagörgetéssel együtt

en: Select _None
hu: Kijelölés _megszüntetése

en: Copied to clipboard
hu: Vágólapra másolva

en: Save Terminal Content As
hu: Terminál tartalmának mentése másként

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
hu: A részfolyamat indítása sikertelen. Lehet, hogy újra össze kell állítania a projektet.

en: Untitled terminal
hu: Névtelen terminál

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
hu: Kilépett

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
hu: A részfolyamat indító túl hamar lett sikertelen, nem indul újra.

en: Untitled Terminal
hu: Névtelen terminál

en: Solarized
hu: Szolarizált

en: Tango
hu: Tangó

en: Dracula
hu: Drakula

en: Nord
hu: Észak

en: Fishtank
hu: Halastó

en: Spacedust
hu: Űrpor

en: Horizon
hu: Horizont

en: Tokyo Night
hu: Tokiói éjszaka

en: Search runtimes
hu: Futtatókörnyezetek keresése

en: Move to previous match
hu: Ugrás az előző találatra

en: Move to next match
hu: Ugrás a következő találatra

en: Wrap around
hu: Körkörös keresés

en: Allow Input
hu: Bemenet engedélyezése

en: Search…
hu: Keresés…

en: Reset
hu: Alaphelyzetbe állítás

en: Reset and Clear
hu: Visszaállítás és törlés

en: Process terminated by signal %d
hu: A folyamat megszakítva a következő szignállal: %d

en: <i>Loading</i>
hu: <i>Betöltés</i>

en: Empty
hu: Üres

en: Projects Directory
hu: Projektek könyvtár

en: Select Font
hu: Betűkészlet kiválasztása

en: Builder — %s — Preferences
hu: Építő – %s – Beállítások

en: Builder — Preferences
hu: Építő – Beállítások

en: unversioned
hu: nem verziózott

note: translators: None means "no version control system"
en: None
hu: Semmi

en: Blank page
hu: Üres oldal

en: Settings
hu: Beállítások

en: Allow JavaScript
hu: JavaScript engedélyezése

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Run a new instance of Builder
hu: Az Építő új példányának futtatása

en: Building cache…
hu: Gyorsítótár összeállítása…

en: Bootstrapping build system
hu: Összeállítási rendszer előkészítése

en: Configuring project
hu: Projekt beállítása

en: Building project
hu: Projekt összeállítása

en: Caching build commands
hu: Összeállítási parancsok gyorsítótárazása

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
hu: %s (másolat)

en: BuildStream project in use but “bst” executable could not be found.
hu: BuildStream projekt van használatban, de a „bst” program nem található.

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
hu: Használjon KULCS=ÉRTÉK párt egy környezeti változó beállításához

en: Keys may not start with a number
hu: A kulcsok nem kezdődhetnek számmal

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
hu: A kulcsok csak alfanumerikus karaktereket vagy aláhúzást tartalmazhatnak.

en: Add _Variable
hu: _Változó hozzáadása

en: Add Variable
hu: Változó hozzáadása

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: Copy
hu: Másolás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: _Save
hu: _Mentés

en: Build Output
hu: Összeállítás kimenete

en: Build Output (Shift+Ctrl+L)
hu: Összeállítás kimenete (Shift+Ctrl+L)

en: Clear build log
hu: Összeállítás kimenetének törlése

en: Cancel build
hu: Összeállítás megszakítása

en: Save build log
hu: Összeállítás kimenetének mentése

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Branch
hu: Ág

en: Build Profile
hu: Összeállítási profil

en: Runtime
hu: Futtatókörnyezet

en: Device
hu: Eszköz

en: There is a problem with the current build configuration.
hu: Probléma van a jelenlegi összeállítási konfigurációval.

en: Build status
hu: Összeállítás állapota

en: Last build
hu: Legutóbbi összeállítás

en: Build result
hu: Összeállítás eredménye

en: Errors
hu: Hibák

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Build Pipeline
hu: Összeállítási futószalag

en: Build Issues
hu: Összeállítási problémák

en: Build status:
hu: Összeállítás állapota:

en: Time completed:
hu: Befejezési idő:

en: —
hu: –

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
hu: Figyelmeztetések (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
hu: Hibák (%u)

en: Shared
hu: Megosztott

en: Static
hu: Statikus

en: Executable
hu: Program

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to list build targets: %s
hu: Az összeállítási célok felsorolása sikertelen: %s

en: Select Build Target
hu: Összeállítási cél kiválasztása

en: Available Build Targets
hu: Elérhető összeállítási célok

en: Some targets may not be available until the project has been configured.
hu: Egyes célok lehet, hogy nem érhetők el addig, amíg a projekt nem lett konfigurálva.

en: Automatically Discover
hu: Automatikus felfedezés

en: This selection allows Builder to choose the best candidate.
hu: Ez a kiválasztás lehetővé teszi, hogy az Építő kiválassza a legjobb jelöltet.

en: The container used to build and run your application
hu: Az alkalmazás összeállításához és futtatásához használt konténer

en: Duplicate
hu: Kettőzés

en: Duplicate into new configuration
hu: Kettőzés egy új konfigurációba

en: Make Active
hu: Aktívvá tétel

en: Make configuration active and reload build pipeline
hu: A konfiguráció aktívvá tétele és az összeállítási futószalag újratöltése

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete configuration
hu: Konfiguráció törlése

en: Stop Building Project (Shift+Ctrl+Alt+C)
hu: Projekt összeállításának leállítása (Shift+Ctrl+Alt+C)

en: Build Project (Shift+Ctrl+Alt+B)
hu: Projekt összeállítása (Shift+Ctrl+Alt+B)

en: Display Build Diagnostics (Ctrl+Alt+?)
hu: Összeállítási diagnosztikák megjelenítése (Ctrl+Alt+?)

en: Configure Project…
hu: Projekt beállítása…

en: Configure settings related to the project
hu: Projekthez kapcsolódó beállítások megadása

en: Configuration
hu: Konfiguráció

en: Reload Configuration
hu: Konfiguráció újratöltése

en: Reload project configuration
hu: Projekt konfigurációjának újratöltése

en: Select Build Target…
hu: Összeállítási cél kiválasztása…

en: Change default build target
hu: Az alapértelmezett összeállítási cél megváltoztatása

en: Building
hu: Összeállítás alatt

en: _Build
hu: Ö_sszeállítás

en: Build the project
hu: Projekt összeállítása

en: _Rebuild
hu: Ú_jra-összeállítás

en: Rebuild the project
hu: A projekt újra-összeállítása

en: _Clean
hu: _Tisztítás

en: Clean the project
hu: A projekt tisztítása

en: Stop Building
hu: Összeállítás leállítása

en: Cancel the current build operation
hu: A jelenlegi összeállítási művelet megszakítása

en: Install & Deployment
hu: Telepítés és üzembe állítás

en: Install the project
hu: A projekt telepítése

en: Deploy to Device…
hu: Telepítés eszközre…

en: Deploy project to current device
hu: A projekt telepítése a jelenlegi eszközre

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
hu: _Exportálás

en: Export project
hu: Projekt exportálása

en: Stop Build
hu: Összeállítás leállítása

en: Stop building project
hu: Projekt összeállításának leállítása

en: Show Bui_ld Output
hu: Összeállítás _kimenetének megjelenítése

en: Display panel containing the build log
hu: Az összeállítási naplót tartalmazó panel megjelenítése

en: Running
hu: Fut

en: Select Run Command…
hu: Futtatási parancs kiválasztása…

en: Run
hu: Futtatás

en: Run the project
hu: A projekt futtatása

en: Restart Program
hu: Program újraindítása

en: Restart the running program
hu: A futó program újraindítása

en: Stop Program
hu: Program leállítása

en: Stop running the project
hu: A futó projekt leállítása

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Unit Tests
hu: Egységtesztek

en: Follow System Style
hu: Rendszerstílus követése

en: Force Light
hu: Világos kényszerítése

en: Force Dark
hu: Sötét kényszerítése

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: High Contrast
hu: Nagy kontraszt

en: Text Direction
hu: Szövegirány

en: Left-to-Right
hu: Balról jobbra

en: Right-to-Left
hu: Jobbról balra

en: GTK Renderer
hu: GTK megjelenítő

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Legacy GL
hu: Örökölt GL

en: Show Inspector
hu: Vizsgáló megjelenítése

en: Style
hu: Stílus

en: Interface
hu: Interfész

en: Editor Font
hu: Szerkesztő betűkészlete

en: The font used in the source code editor
hu: A forráskódszerkesztőben használt betűkészlet

en: Terminal Font
hu: Terminál betűkészlete

en: The font used in the terminal
hu: A terminálban használt betűkészlet

en: Show Grid Pattern
hu: Rácsminta megjelenítése

en: Display a grid pattern underneath source code
hu: Rácsmintát jelenít meg a forráskód alatt

en: Never
hu: Soha

en: Overview map is never displayed
hu: Az áttekintő térkép sosem jelenik meg

en: Always
hu: Mindig

en: Overview map is always displayed
hu: Az áttekintő térkép mindig megjelenik

en: Auto
hu: Automatikus

en: Overview map is automatically displayed based on user input
hu: Az áttekintő térkép a felhasználó bevitel alapján automatikusan megjelenik

en: Navigate with Tabs
hu: Navigálás lapokkal

en: Switch documents using a tabbed interface
hu: Dokumentumváltás lapokat használó felület használatával

en: Navigate with Popover
hu: Navigálás felbukkanóval

en: Switch documents using a popover
hu: Dokumentumváltás egy felbukkanó használatával

en: Commands
hu: Parancsok

en: Run Command
hu: Parancs futtatása

en: This command is used to run your project
hu: A projekt futtatásához használt parancs

en: Starting & Stopping
hu: Indítás és leállítás

en: Install Before Running
hu: Telepítés futtatás előtt

en: Installs the application before running. This is necessary for most projects unless custom run commands are used.
hu: Telepíti az alkalmazást a futtatása előtt. Ez a legtöbb projekt esetén szükséges, hacsak nem használt egyéni futtatási parancsokat.

en: Stop Signal
hu: Leállítási szignálok

en: Send the signal to the target application when requesting the application stop.
hu: Szignál küldése a célalkalmazásnak az alkalmazás leállításának kérésekor.

en: Logging
hu: Naplózás

en: Runs with <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> environment variable for troubleshooting
hu: Futtatás a <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> környezeti változóval a hibaelhárításhoz

en: Run unit tests from within the build environment.
hu: Egységtesztek futtatása az összeállítási környezetből.

en: As Application
hu: Alkalmazásként

en: Run unit with access to display and other runtime environment features.
hu: Az egység futtatása úgy, hogy hozzáférjen a kijelzőhöz és egyéb futtatókörnyezeti funkciókhoz.

en: Build & Tooling
hu: Összeállítás és eszközök

en: History
hu: Előzmények

en: Clear Expired Artifacts
hu: Lejárt elemek törlése

en: Artifacts which have expired will be deleted when Builder is started
hu: A lejárt elemek törlésre kerülnek az Építő indításakor

en: Clear Build Logs
hu: Összeállítási naplók törlése

en: Clear the build log history when a new build begins
hu: Az összeállítási napló előzményeinek kiürítése, ha egy új összeállítás indul el

en: Show Build Logs
hu: Összeállítási napló megjelenítése

en: Show the build log when a new build begins
hu: Az összeállítási napló megjelenítése új összeállítás indításakor

en: Log to Console
hu: Naplózás a konzolra

en: Redirect language server error logs to stderr
hu: A nyelvi kiszolgáló hibanaplóinak átirányítása a szabványos hibakimenetre

en: Workers
hu: Feldolgozók

en: Number of workers to use when performing builds
hu: Feldolgozók száma az összeállítások elvégzésekor

en: 1 per CPU
hu: CPU-nként 1

en: Tooling
hu: Eszközök

en: Installation Prefix
hu: Telepítési előtag

en: The project will be installed to this directory during the installation phase of the build pipeline.
hu: A projekt ebbe a könyvtárba lesz telepítve az összeállítási futószalag telepítési fázisában.

en: Configure Options
hu: Konfigurálás beállításai

en: These options are used by the build system to configure the project during the configure phase of the build pipeline
hu: Ezeket a beállításokat az összeállítási rendszer használja a projekt konfigurálásához az összeállítási futószalag konfigurálási fázisában

en: Build Environment
hu: Összeállítási környezet

en: Locality
hu: Futtatási hely

en: Where your project builds
hu: A projekt összeállítási helye

en: Inside Source Tree
hu: Forrásfán belül

en: Outside Source Tree
hu: Forrásfán kívül

en: The SDK used to build your application is automatically determined from the runtime.
hu: Az alkalmazás összeállításához használt SDK automatikusan lett meghatározva a futtatókörnyezetből.

en: Fetch dependencies
hu: Függőségek lekérése

en: Build project
hu: Projekt összeállítása

en: Cargo Run
hu: Cargo futtatása

en: Clang integration server has exited
hu: A Clang integrációs kiszolgáló kilépett

en: Clang integration server has started as process %s
hu: A Clang integrációs kiszolgáló a következő folyamatként indult el: %s

en: anonymous
hu: névtelen

en: Complete parentheses
hu: Zárójelek kiegészítése

en: If parentheses should be included when completing.
hu: Bele kell-e venni a zárójeleket kiegészítéskor.

en: Complete parameters
hu: Paraméterek kiegészítése

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
hu: Bele kell-e venni a paramétereket kiegészítéskor. Ehhez szükséges a complete-parentheses.

en: Complete Parentheses
hu: Zárójelek kiegészítése

en: Include parentheses when completing clang proposals
hu: A zárójelek felvétele a clang javaslatok kiegészítésekor

en: Complete Parameters
hu: Paraméterek kiegészítése

en: Include parameters and type information when completing clang proposals
hu: A paraméterek és típusinformációk felvétele a clang javaslatok kiegészítésekor

en: Configure project
hu: Projekt beállítása

en: Installing project
hu: Projekt telepítése

en: Create or update code-index for project file
hu: Kódindex létrehozása vagy frissítése a projektfájlhoz

en: PROJECT_FILE
hu: PROJEKT_FÁJL

en: Failed to load flags for plan: %s
hu: A jelzők betöltése a tervhez sikertelen: %s

en: Failed to cull index plan: %s
hu: Az indexelési terv levágása sikertelen: %s

en: Failed to populate index plan: %s
hu: Az indexelési terv feltöltése sikertelen: %s

en: Failed to load project: %s
hu: A projekt betöltése sikertelen: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
hu: Forráskód indexelése

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
hu: A keresés, a diagnosztika és az automatikus kiegészítés korlátozottak lehetnek, amíg be nem fejeződik.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
hu: Deklaráció

en: Project Symbols
hu: Projektszimbólumok

en: Copy as Image
hu: Másolás képként

en: Copy selected text as an image
hu: A kijelölt szöveg másolása képként

en: Possible typo in “%s”. Did you mean “%s”?
hu: Lehetséges elírás a következőben: „%s”. Erre gondolt: „%s”?

en: Failed to format while saving document: %s
hu: A formázás sikertelen a dokumentum mentése során: %s

en: Code Actions
hu: Kódműveletek

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: No code actions available
hu: Nem érhetők el kódműveletek

en: Code Action Failure
hu: Kódműveleti hiba

en: Symbol Not Selected
hu: Nincs szimbólum kiválasztva

en: A symbol to rename must be selected
hu: Az átnevezendő szimbólumot ki kell választani

en: Find References
hu: Hivatkozások keresése

en: No references found
hu: Nem találhatók hivatkozások

en: The programming language tooling may not support finding references
hu: A programozási nyelv eszköze talán nem támogatja a hivatkozások keresését

en: Failed to rename symbol: %s
hu: A szimbólum átnevezése sikertelen: %s

en: Rename Symbol
hu: Szimbólum átnevezése

en: _Rename
hu: Á_tnevezés

en: Current Symbol name
hu: Jelenlegi szimbólumnév

en: New Symbol name
hu: Új szimbólumnév

en: R_ename Symbol…
hu: Szimbólum átn_evezése…

en: Code Actions…
hu: Kódműveletek…

en: Display a list of possible code actions from the cursor position
hu: A lehetséges kódműveletek listájának megjelenítése a kurzor pozíciójától

en: _Go to Declaration
hu: _Ugrás a deklarációhoz

en: Jump to file and location where item is declared
hu: Ugrás az elem deklarációjának fájljára és pozíciójára

en: _Go to Definition
hu: _Ugrás a definícióra

en: Jump to file and location where item is defined
hu: Ugrás az elem definíciójának fájljára és pozíciójára

en: _Find References
hu: _Hivatkozások keresése

en: Code Comments
hu: Kódmegjegyzések

en: _Comment Code
hu: Megjegyzés _be

en: Add comments surrounding the source code selection
hu: A kijelölt forráskód megjegyzésbe tétele

en: Unco_mment Code
hu: Megjegyzés _ki

en: Remove comments from the source code selection
hu: A kijelölt forráskód eltávolítása a megjegyzésből

en: Update Copyright before Saving
hu: Szerzői jogi megjegyzés frissítése mentés előtt

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
hu: Frissíti a szerzői jogi megjegyzést a felhasználó számára a lemezre mentés előtt.

en: Update Copyright
hu: Szerzői jogi megjegyzés frissítése

en: Update copyright headers when saving documents
hu: Szerzői jogi fejlécek frissítése a dokumentumok mentésekor

en: Reformat Function Prototypes
hu: Függvény prototípusainak újraformázása

en: Display the project creation guide
hu: A projekt létrehozási útmutató megjelenítése

en: Select Location
hu: Hely kiválasztása

en: Failed to Create Project
hu: A projekt létrehozása sikertelen

en: Create New Project
hu: Új projekt létrehozása

en: Project Name
hu: Projekt neve

en: A subdirectory with this name already exists
hu: Már létezik ilyen nevű alkönyvtár

en: A unique name that is used for the project folder and other resources. The name should be in lower case without spaces and should not start with a number.
hu: Egyedi név, amely a projekt mappájához és más erőforrásaihoz van használva. A névnek kisbetűsnek kell lennie, szóközök nélkül, és nem kezdődhet számmal.

en: Application ID…
hu: Alkalmazásazonosító…

en: A reverse domain-name identifier used to identify the application, such as "org.gnome.Builder". It may not contain dashes.
hu: Az alkalmazás azonosításához használt fordított tartománynév-azonosító, például: „org.gnome.Builder”. Nem tartalmazhat kötőjeleket.

en: Location
hu: Hely

en: The project will be created in a new subdirectory.
hu: A projekt egy új alkönyvtárban lesz létrehozva.

en: License
hu: Licenc

en: Template
hu: Sablon

en: Create Project
hu: Projekt létrehozása

en: Create _New Project…
hu: Ú_j projekt létrehozása…

en: Create New Project…
hu: Új projekt létrehozása…

en: Create a new project from template
hu: Új projekt létrehozása sablonból

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
hu: A keresés, az automatikus kiegészítés és a szimbóluminformációk korlátozottak lehetnek, amíg a Ctags indexelés el nem készül.

en: Indexing Source Code (Paused)
hu: Forráskód indexelése (szüneteltetve)

en: Suggest Completions
hu: Kiegészítési javaslatok

en: Use CTags to suggest code completion proposals
hu: CTags használata kódkiegészítési javaslatok tételére

en: CTags Path
hu: A CTags útvonala

en: The path to the ctags executable
hu: A ctags bináris útvonala

en: Run with Debugger
hu: Futtatás hibakeresővel

en: Run the project with debugger
hu: Projekt futtatása hibakeresővel

en: Debugger
hu: Hibakereső

en: Toggle Breakpoint
hu: Töréspont be/ki

en: Toggle breakpoint at current line
hu: Töréspont a jelenlegi sorban be/ki

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue debugging to next breakpoint
hu: Hibakeresés folytatása a következő törésponttól

en: Pause
hu: Szüneteltetés

en: Pause debugger until continued
hu: Hibakereső szüneteltetése a folytatásig

en: Step Over
hu: Átlépés

en: Execute the current line, stepping over any function calls
hu: A jelenlegi sor végrehajtása, átlépés bármelyik függvényhíváson

en: Step Into
hu: Belépés

en: Execute the current line, stepping into any function calls
hu: A jelenlegi sor végrehajtása, belépés bármelyik függvényhívásba

en: Step Out
hu: Kilépés

en: Run until the end of the function
hu: Futás a függvény végéig

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Automatically Break at Program Start
hu: Automatikus megállítás a program indításakor

en: Automatically Break at Warnings
hu: Automatikus megállítás a figyelmeztetésekkor

en: Automatically Break at Criticals
hu: Automatikus megállítás a kritikus hibákkor

en: ID
hu: AZONOSÍTÓ

en: File
hu: Fájl

en: Line
hu: Sor

en: Function
hu: Függvény

en: Address
hu: Cím

en: Type
hu: Típus

en: Hits
hu: Találatok

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Pause the program (F6)
hu: A program szüneteltetése (F6)

en: Continue running the program (F5)
hu: A program futtatásának folytatása (F5)

en: Execute the current line, stepping into any function calls (F8)
hu: A jelenlegi sor végrehajtása, belépés bármelyik függvényhívásba (F8)

en: Execute the current line, stepping over any function calls (F7)
hu: A jelenlegi sor végrehajtása, átlépés bármelyik függvényhíváson (F7)

en: Run until the end of the function (Shift+F8)
hu: Futás a függvény végéig (Shift+F8)

en: Disassembly
hu: Visszafejtés

en: No break
hu: Nincs törés

en: Breakpoint
hu: Töréspont

en: Countpoint
hu: Számlálási pont

en: Library
hu: Programkönyvtár

en: Address Range
hu: Címtartomány

en: Locals
hu: Helyi változók

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Variable
hu: Változó

en: Value
hu: Érték

en: Register
hu: Regisztráció

en: Group
hu: Csoport

en: Thread
hu: Szál

en: Frame
hu: Keret

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Binary
hu: Bináris

en: Threads
hu: Szálak

en: Libraries
hu: Programkönyvtárak

en: Registers
hu: Regiszterek

en: Console
hu: Konzol

en: Stop After Launching Program
hu: Leállítás a program futtatása után

en: Automatically insert a breakpoint at the start of the application
hu: Töréspont automatikus beszúrása az alkalmazás indításakor

en: Stop at Warnings
hu: Megállítás a figyelmeztetéseknél

en: Automatically insert a breakpoint on warning logs
hu: Töréspont automatikus beszúrása a figyelmeztetési naplózásoknál

en: Stop at Criticals
hu: Megállítás a kritikus hibáknál

en: Automatically insert a breakpoint on critical logs
hu: Töréspont automatikus beszúrása a kritikus naplózásoknál

en: The device address
hu: Az eszköz címe

en: The device port number
hu: Az eszköz portszáma

en: The application to run
hu: A futtatandó alkalmazás

en: A PTY to bidirectionally proxy to the device
hu: Egy PTY az eszközzel történő kétirányú proxyzáshoz

en: Number of seconds to wait for the deviced peer to appear
hu: Az eszköz megjelenésére várakozással töltendő másodpercek száma

en: Display D-Bus inspector
hu: D-Bus vizsgáló megjelenítése

en: D-Spy
hu: D-kém

en: D-Bus Inspector…
hu: D-Bus vizsgáló…

en: Dub Run
hu: Dub futtatása

en: No file was provided.
hu: Nincs fájl megadva.

en: Use minimal editor interface
hu: Minimális szerkesztőfelület használata

en: Switch to %s style
hu: Váltás %s stílusra

en: Switch application and editor theme
hu: Alkalmazás- és szerkesztőtéma átváltása

en: Reverts language preferences to application defaults
hu: Visszaállítja a nyelvi beállításokat az alkalmazás alapértékeire

note: translators: "Plain Text" means text without formatting
en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Spaces
hu: Szóközök

en: Tabs
hu: Tabulátorok

en: Go
hu: Ugrás

en: Go to Line
hu: Ugrás sorra

en: Indentation
hu: Behúzás

en: Indent Using Spaces
hu: Behúzás szóközökkel

en: Spaces per Tab
hu: Tabulátoronkénti szóközök

en: Indentation Size
hu: Behúzás mérete

en: Same as Tab Width
hu: Tabulátor szélességével egyező

en: Line Ending
hu: Sorvégződés

en: Mac Classic (CR)
hu: Klasszikus Mac (CR)

en: New Editor Workspace…
hu: Új szerkesztő munkaterület…

en: New _File
hu: Új _fájl

en: _Open File…
hu: Fájl _megnyitása…

en: Open in New Frame
hu: Megnyitás új keretben

en: Open in New Workspace…
hu: Megnyitás új munkaterületen…

en: Save _As
hu: Me_ntés másként

en: Find…
hu: Keresés…

en: Find/Replace…
hu: Keresés/csere…

en: Print…
hu: Nyomtatás…

en: Format Document
hu: Dokumentum formázása

en: Format Selection
hu: Kijelölés formázása

en: Move to Previous Diagnostic
hu: Ugrás az előző diagnosztikához

en: Move the insertion cursor to the previous diagnostic location
hu: A beszúrási kurzor áthelyezése az előző diagnosztikai helyre

en: Move to Next Diagnostic
hu: Ugrás a következő diagnosztikához

en: Move the insertion cursor to the next diagnostic location
hu: A beszúrási kurzor áthelyezése a következő diagnosztikai helyre

en: Programming Languages
hu: Programozási nyelvek

en: Settings provided by .editorconfig and modelines take precedence over those below.
hu: Az .editorconfig fájllal és a módsorokkal megadott beállítások elsőbbséget élveznek az alábbiakkal szemben.

en: Indentation & Formatting
hu: Behúzás és formázás

en: Tab Character
hu: Tabulátor karakter

en: The character to be inserted for Tab
hu: A tabulátorra beszúrandó karakter

en: Tab
hu: Tabulátor

en: Insert Trailing Newline
hu: Záró új sor beszúrása

en: Ensure files end with a newline
hu: Annak biztosítása, hogy a fájlok mindig új sorral záruljanak

en: Trim Trailing Space
hu: Sorvégi szóköz levágása

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed
hu: Mentéskor a módosított sorokban a sorvégi üres karakterek levágásra kerülnek

en: Auto Indent
hu: Automatikus behúzás

en: Automatically indent source code as you type
hu: A forráskód automatikus behúzása gépelés közben

en: Tab Size
hu: Tabulátor mérete

en: The number of characters to indent for Tab
hu: A tabulátorral történő behúzáskor beszúrandó karakterek száma

en: The number of characters to indent, or -1 to use tab size
hu: A behúzáskor beszúrandó karakterek száma, vagy -1 a tabulátor méretének használatához

en: Margin
hu: Margó

en: Show Right Margin
hu: Jobb margó megjelenítése

en: Display a margin in the editor to indicate maximum desired width
hu: Margó megjelenítése a szerkesztőben, amely a kívánt legnagyobb szélességet jelzi

en: Right Margin Position
hu: Jobb margó pozíciója

en: The desired maximum line length
hu: A kívánt legnagyobb sorhossz

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Overwrite Braces
hu: Zárójelek felülírása

en: Overwrite closing braces, brackets, parenthesis, and quotes
hu: Záró idéző- és zárójelek felülírása

en: Insert Matching Brace
hu: Zárójelpárok beszúrása

en: Insert matching character for braces, brackets, parenthesis, and quotes
hu: Megfelelő idéző- és zárójelpárok beillesztése

en: Space before opening parentheses
hu: Szóköz a nyitó zárójelek előtt

en: Space before opening brackets
hu: Szóköz a nyitó szögletes zárójelek előtt

en: Space before opening braces
hu: Szóköz a nyitó kapcsos zárójelek előtt

en: Space before opening angles
hu: Szóköz a nyitó kacsacsőrök előtt

en: Prefer a space before colon
hu: Szóközök előnyben részesítése a kettőspontok előtt

en: Prefer a space before commas
hu: Szóközök előnyben részesítése a vesszők előtt

en: Prefer a space before semicolons
hu: Szóközök előnyben részesítése a pontosvesszők előtt

en: Color
hu: Szín

en: Fonts & Styling
hu: Betűkészlet és stílus

en: Preview
hu: Előnézet

en: Font
hu: Betűkészlet

en: The font used within the source code editor
hu: A forráskódszerkesztőben használt betűkészlet

en: Adjust spacing between lines
hu: Sorok közötti térköz módosítása

en: How text should be wrapped when wider than the frame
hu: Hogyan legyen a szöveg tördelve, ha szélesebb mint a keret

en: At Spaces
hu: Szóközöknél

en: Anywhere
hu: Bárhol

en: Background Pattern
hu: Háttérminta

en: Show a background pattern underneath source code
hu: Háttérminta megjelenítése a forráskód alatt

en: No Pattern
hu: Nincs minta

en: Grid Lines
hu: Rácsvonalak

en: Scrollbars
hu: Görgetősávok

en: Source Code Overview
hu: Forráskód áttekintése

en: Display an overview of source code next to the editor
hu: A forráskód áttekintőjének megjelenítése a szerkesztő mellett

en: Prefer Scrollbars
hu: Görgetősávok előnyben részesítése

en: Always On
hu: Mindig be

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Line Numbers
hu: Sorszámok

en: Show Line Numbers
hu: Sorok számának megjelenítése

en: Display line numbers next to each line of code
hu: Sorok számának megjelenítése a kódsorok mellett

en: Use Relative Line Numbers
hu: Relatív sorszámok használata

en: Show line numbers relative to the current line
hu: Sorszámok megjelenítése a kurzor sorához képest relatívan

en: Show Diagnostics
hu: Diagnosztika megjelenítése

en: Display diagnostics next to the line number
hu: Diagnosztika megjelenítése a sor száma mellett

en: Show Line Changes
hu: Sorok változtatásainak megjelenítése

en: Highlight changed lines next to the line number
hu: Megváltoztatott sorok kiemelése a sor száma mellett

en: Highlighting
hu: Kiemelés

en: Highlight Current Line
hu: Jelenlegi sor kiemelése

en: Make the current line stand out with highlights
hu: A jelenlegi sor kiemelése

en: Highlight Matching Brackets
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: Use cursor position to highlight matching brackets, braces, parenthesis, and more
hu: Kurzorpozíció használata a idéző- és zárójelpárok és továbbiak kiemeléséhez

en: Semantic Highlighting
hu: Szemantikus kiemelés

en: Use symbol information to highlight namespaces, functions, and variables within source code
hu: Szimbóluminformációk használata a névterek, függvények és változók kiemeléséhez a forráskódban

en: Draw a mark representing normal spaces
hu: Normál szóközöket jelző jelek rajzolása

en: Draw a mark representing tabs
hu: Tabulátorokat jelző jelek rajzolása

en: Newlines
hu: Soremelések

en: Draw a mark at the end of lines
hu: Jelzések rajzolása a sorok végén

en: Non-breaking spaces
hu: Nem-törő szóközök

en: Draw a mark at non-breaking space characters
hu: Jelzések rajzolása a nem törő szóköz karaktereknél

en: Leading
hu: Soreleji

en: Draw marks for leading spaces only
hu: Jelzések rajzolása csak a soreleji szóközök esetén

en: Inside Text
hu: Szövegen belül

en: Draw marks inside a line of text only
hu: Jelzések rajzolása csak a szöveg során belül

en: Trailing
hu: Sorvégi

en: Draw marks for trailing spaces only
hu: Jelzések rajzolása csak a sorvégi szóközök esetén

en: Spelling
hu: Helyesírás

en: Underline potential spelling mistakes as you type
hu: Lehetséges helyesírási hibák aláhúzása gépelés közben

en: Selections
hu: Kijelölések

en: Minimum Characters to Highlight
hu: Legkisebb karakterszám a kiemeléshez

en: The minimum selection length before highlighting matches
hu: A kijelölés legkisebb hossza, mielőtt a kiemelés egyezést keres

en: Snippets
hu: Töredékek

en: Expand Snippets
hu: Töredékek kiegészítése

en: Use “Tab” to expand configured snippets in the editor
hu: Tabulátor használata a beállított töredékek kibontásához a szerkesztőben

en: Code Completion
hu: Kódkiegészítés

en: Completion Proposals
hu: Kiegészítési javaslatok

en: Suggest Code Completions
hu: Kiegészítési javaslatok tétele

en: Automatically suggest code completions while typing
hu: Automatikus kódkiegészítési javaslatok gépelés közben

en: Select First Completion Proposal
hu: Első kiegészítési javaslat kiválasztása

en: Automatically select the first completion proposal when displayed
hu: Az első kiegészítési javaslat automatikus kiválasztása, amikor megjelenik

en: Maximum Completion Proposals
hu: Kiegészítési javaslatok legnagyobb száma

en: The maximum number of completion rows that will be displayed at once
hu: Az egyszerre megjelenített kiegészítési sorok legnagyobb száma

en: Movements
hu: Mozgások

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
hu: A Backspace kitörli a felesleges szóközöket a behúzáshoz igazodva

en: Navigate to non-space characters
hu: Navigálás a nem üres karakterekhez

en: Before line boundaries
hu: Sorhatárok előtt

en: After line boundaries
hu: Sorhatárok után

en: Instead of line boundaries
hu: Sorhatárok helyett

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Session Management
hu: Munkamenet-kezelés

en: Save & Restore
hu: Mentés és helyreállítás

en: Auto-Save
hu: Automatikus mentés

en: Regularly save the document as you type
hu: A dokumentum rendszeres mentése gépelés közben

en: Auto-Save Delay
hu: Automatikus mentés késleltetése

en: The delay in seconds to wait before auto-saving the document
hu: A várakozási késleltetés másodpercben a dokumentum automatikus mentése előtt

en: Format on Save
hu: Formázás mentéskor

en: Reformat sources when saving to disk. Requires a registered formatter for the source language.
hu: A források újraformázása a lemezre mentéskor. Egy regisztrált formázót igényel a forrásnyelvhez.

en: Restore Cursor Position
hu: Kurzorpozíció helyreállítása

en: Jump to the last position when re-opening a file
hu: A legutóbbi pozícióra ugrás a fájl újranyitásakor

en: Open file or folder
hu: Fájl vagy mappa megnyitása

en: Files
hu: Fájlok

en: Similar Files (Ctrl+Shift+O)
hu: Hasonló fájlok (Ctrl+Shift+O)

en: Installation failed
hu: Telepítés sikertelen

en: Installation complete
hu: Telepítés kész

en: The client has been closed
hu: A kliens be lett zárva

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
hu: A flatpak leíró eltávolítása sikertelen: %s

en: Network is not available, skipping downloads
hu: A hálózat nem elérhető, letöltések kihagyása

en: Install or Update SDK?
hu: Telepíti vagy frissíti az SDK-t?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
hu: A projekt összeállításához az Építőnek telepítenie kell a következő szoftverfejlesztő-készleteket.

en: Name
hu: Név

en: Architecture
hu: Architektúra

en: Resolving SDK Extensions
hu: SDK-kiegészítők feloldása

en: Builder is locating the appropriate SDK extensions to build your project
hu: A projekt összeállításához az Építő megkeresi a megfelelő SDK-kiegészítőket

en: Creating flatpak workspace
hu: Flatpak munkaterület létrehozása

en: Removing stale flatpak staging directory: %s
hu: Az elévült flatpak átmeneti könyvtár eltávolítása: %s

en: Preparing build directory
hu: Összeállítási könyvtár előkészítése

en: Downloading dependencies
hu: Függőségek letöltése

en: Building dependencies
hu: Függőségek összeállítása

en: Finalizing flatpak build
hu: Flatpak összeállítás befejezése

en: Exporting staging directory
hu: Exportálás az átmeneti könyvtárba

en: Creating flatpak bundle
hu: Flatpak csomag létrehozása

en: Flatpak Application
hu: Flatpak-alkalmazás

en: Installing Necessary SDKs
hu: Szükséges SDK-k telepítése

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
hu: Az Építő telepíti az alkalmazás összeállításához szükséges szoftverfejlesztő-készleteket.

en: Failed to update SDKs: %s
hu: Az SDK-k frissítése sikertelen: %s

en: Updating Necessary SDKs
hu: Szükséges SDK-k frissítése

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
hu: Az Építő frissíti az alkalmazás összeállításához szükséges szoftverfejlesztő-készleteket.

en: Updating SDK Runtime
hu: SDK futtatókörnyezet frissítése

en: Flatpak installation for new SDKs
hu: Flatpak-telepítés új SDK-khoz

en: The Flatpak installation to use for new SDKs and SDK extensions.
hu: Az új SDK-khoz és SDK-kiterjesztésekhez használandó Flatpak-telepítés.

en: Preferred Flatpak Installation
hu: Előnyben részesített Flatpak-telepítés

en: When installing SDKs and SDK extensions, Builder may prefer a specific Flatpak installation which contains the extension.
hu: SDK-k vagy SDK-kiterjesztések telepítésekor az Építő előnyben részesíthet egy bizonyos Flatpak-telepítést, amely tartalmazza a kiterjesztést.

en: GNOME Builder
hu: GNOME Építő

en: User
hu: Felhasználó

en: System
hu: Rendszer

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
hu: GCC %s keresztfordító (Rendszer)

en: No repository to access file contents
hu: Nincs tároló a fájltartalom eléréséhez

en: No contents have been set to diff
hu: Nem lett tartalom beállítva a különbséghez

en: The operation failed. The original error was "%s"
hu: A művelet sikertelen. Az eredeti hiba ez volt: „%s”

en: The operation has been canceled
hu: A művelet meg lett szakítva

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
hu: Az Építő nem adott meg megfelelő hitelesítési adatokat a tároló klónozásakor.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
hu: Az AMEND és GPG_SIGN jelzők nem állíthatók be

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
hu: A véglegesítés nem írható alá GPG_KEY_ID nélkül

en: Cannot monitor files outside the working directory
hu: A munkakönyvtáron kívüli fájlok nem figyelhetők

en: Git integration has started as process %s
hu: A Git integráció a következő folyamatként indult el: %s

en: Git integration has exited
hu: A Git integráció kilépett

en: Git version control is not in use
hu: A Git verziókövető nincs használatban

en: Updating Git Submodules
hu: Git részmodulok frissítése

en: Initialize git submodules
hu: Git részmodulok előkészítése

en: Network is not available, skipping submodule update
hu: A hálózat nem érhető el, részmodulfrissítés kihagyása

en: Pushed.
hu: Elküldve.

en: Pushing ref “%s”
hu: „%s” ref elküldése…

en: Directory is not within repository
hu: A könyvtár nem a tárolón belül található

en: A repository could not be found at “%s”.
hu: Itt nem található tároló: „%s”.

en: The protocol “%s” is not supported.
hu: A(z) „%s” protokoll nem támogatott.

en: Cloning repository
hu: Tároló klónozása

en: A valid Git URL is required
hu: Egy érvényes Git URL szükséges

en: Authorship
hu: Szerzőség

en: Email
hu: E-mail

en: go run
hu: go futtatása

en: Bootstrapping project
hu: Projekt előkészítése

en: Gradle Run
hu: Gradle futtatása

en: Display a new greeter window
hu: Új üdvözlő ablak megjelenítése

en: Match
hu: Találat

en: Path
hu: Útvonal

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
hu: _Keresés itt: %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
hu: _Csere itt: %s

en: Find in Files
hu: Keresés fájlokban

en: Find in Files (Shift+Ctrl+Alt+F)
hu: Keresés fájlokban (Shift+Ctrl+Alt+F)

en: _Recurse into Directories
hu: _Belépés a könyvtárakba

en: Match Whole _Words
hu: Keresés _teljes szavakra

en: Use Regular _Expressions
hu: Reguláris ki_fejezések használata

en: Close the panel (Escape key)
hu: A panel bezárása (Escape billentyű)

en: _Find in Project
hu: _Keresés a projektben

en: _Replace in Project
hu: _Csere a projektben

en: Search for…
hu: Keresés…

en: _Find
hu: _Keresés

en: Search _recursively through folders
hu: _Rekurzív keresés a mappák között

en: Match _case when searching
hu: Kis- és nagybetű megkülönböztetése kereséskor

en: Match _whole words
hu: Keresés csak _teljes szavakra

en: Allow regular _expressions
hu: _Reguláris kifejezések engedélyezése

en: _Find in Files
hu: Keresés _fájlokban

en: Host Operating System
hu: Gazda operációs rendszer

note: translators: Bundled means a runtime "bundled" with Builder
en: Bundled with Builder
hu: Az Építőbe beépítve

en: Open Preview…
hu: Előnézet megnyitása…

en: Failed to load directory: %s
hu: A könyvtár betöltése sikertelen: %s

en: Size
hu: Méret

en: Modified
hu: Módosítva

en: With _Folder Listing
hu: _Mappalistázással

en: Open Containing Folder
hu: Tartalmazó mappa megnyitása

en: With File _Browser…
hu: Fájl_böngészővel…

en: Default Make Target
hu: Alapértelmezett összeállítási cél

en: Make Run
hu: Make futtatása

en: Empty Makefile Project
hu: Üres Makefile projekt

en: Create a new empty project using a simple Makefile
hu: Új üres projekt létrehozása egyszerű Makefile használatával

en: Maven Run
hu: Maven futtatása

en: Actions
hu: Műveletek

en: Global Search
hu: Globális keresés

en: Display the global search
hu: Globális keresés megjelenítése

en: Panels
hu: Panelek

en: Toggle Left Panel
hu: Bal panel be/ki

en: Toggle the left panel in or out of view
hu: A bal panel megjelenítésének be- vagy kikapcsolása

en: Toggle the right panel in or out of view
hu: A jobb panel megjelenítésének be- vagy kikapcsolása

en: Toggle Bottom Panel
hu: Alsó panel be/ki

en: Toggle the bottom panel in or out of view
hu: Az alsó panel megjelenítésének be- vagy kikapcsolása

en: Switch to Dark Mode
hu: Sötét módra váltás

en: Change style-scheme to dark variant
hu: A stílusséma átváltása a sötét változatra

en: Switch to Light Mode
hu: Világos módra váltás

en: Change style-scheme to light variant
hu: A stílusséma átváltása a világos változatra

en: Display Build Diagnostics
hu: Összeállítási diagnosztikák megjelenítése

en: Display errors and warnings found during build
hu: Összeállítás során talált hibák és figyelmeztetések megjelenítése

en: Jump to a specific line or column
hu: Ugrás egy adott sorra vagy oszlopra

en: Close Page
hu: Oldal bezárása

en: Close the current page
hu: A jelenlegi oldal bezárása

en: Reload Files
hu: Fájlok újratöltése

en: Reload the contents of open files
hu: A megnyitott fájlok tartalmának újratöltése

en: Move to next search result
hu: Ugrás a következő keresési találatra

en: Move to and select the next available search result
hu: Ugrás a következő elérhető keresési találatra és annak kijelölése

en: Move to previous search result
hu: Ugrás az előző keresési találatra

en: Move to and select the previous search result
hu: Ugrás az előző keresési találatra és annak kijelölése

en: Load Meson Introspection
hu: Meson önelemzés betöltése

en: Install project
hu: Projekt telepítése

en: Cache development environment
hu: Fejlesztői környezet gyorsítótárazása

en: No Provided Tool
hu: Nincs megadott eszköz

en: A name to identify the sysroot.
hu: A rendszergyökeret azonosító név.

en: The system architecture of the sysroot.
hu: A rendszergyökér rendszerarchitektúrája.

en: Add Tool:
hu: Eszköz hozzáadása:

en: Compiler
hu: Fordító

en: Preprocessor
hu: Előfeldolgozó

en: Archiver
hu: Archiváló

en: Strip
hu: Levágás

en: Executable wrapper
hu: Végrehajtható csomagoló

en: Package Config
hu: Csomagbeállítások

en: Any language
hu: Bármelyik nyelv

en: Add Tool
hu: Eszköz hozzáadása

en: Delete Toolchain
hu: Eszközlánc törlése

en: Delete Tool
hu: Eszköz törlése

en: GNOME Application
hu: GNOME alkalmazás

en: A Meson-based project for GNOME using GTK 4 and libadwaita
hu: Egy Meson-alapú projekt a GNOME-hoz GTK 4 és libadwaita használatával

en: GTK 4 Application
hu: GTK 4-es alkalmazás

en: A Meson-based project using GTK 4
hu: Egy Meson-alapú projekt GTK 4 használatával

en: Shared Library
hu: Megosztott programkönyvtár

en: A Meson-based project for a shared library
hu: Egy Meson-alapú projekt egy megosztott programkönyvtárhoz

en: Command Line Tool
hu: Parancssoros eszköz

en: An Meson-based project for a command-line program
hu: Egy Meson-alapú projekt egy parancssori programhoz

en: Empty Meson Project
hu: Üres Meson projekt

en: An empty Meson project skeleton
hu: Egy üres Meson projektváz

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Info
hu: Információ

en: Message
hu: Üzenet

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Critical
hu: Kritikus

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Time
hu: Idő

en: Severity
hu: Súlyosság

en: Section
hu: Szakasz

en: Suggested GNOME Projects
hu: Javasolt GNOME projektek

en: Boxes
hu: Gépek

en: A GNOME application to access remote or virtual systems
hu: Egy GNOME alkalmazás távoli vagy virtuális rendszerek eléréséhez

en: An IDE for writing GNOME-based software
hu: Egy IDE GNOME-alapú szoftverek írásához

en: Calendar
hu: Naptár

en: A calendar application for GNOME
hu: Egy naptár alkalmazás a GNOME-hoz

en: Clocks
hu: Órák

en: A clock application for GNOME
hu: Egy óra alkalmazás a GNOME-hoz

en: Gitg is a graphical Git client
hu: A Gitg egy grafikus Git kliens

en: Maps
hu: Térképek

en: A GNOME maps application
hu: Egy GNOME térképalkalmazás

en: Music
hu: Zene

en: Music player and management application
hu: Zenelejátszó és -kezelő alkalmazás

en: Default file manager for GNOME
hu: Alapértelmezett fájlrendszer a GNOME-hoz

en: Photos
hu: Fényképek

en: Access, organize and share your photos on GNOME
hu: Fényképek elérése, rendszerezése és megosztása a GNOME-ban

en: An IRC Client for GNOME
hu: Egy IRC kliens a GNOME-hoz

en: Sound Recorder
hu: Hangrögzítő

en: A modern sound recorder for GNOME
hu: Egy modern hangrögzítő a GNOME-hoz

en: Build successful
hu: Összeállítás sikeres

en: Project “%s” has completed building
hu: A(z) „%s” projekt összeállítása sikeres

en: Build failed
hu: Összeállítás sikertelen

en: Project “%s” failed to build
hu: A(z) „%s” projekt összeállítása sikertelen

en: Build succeeded
hu: Összeállítás sikeres

en: Build configured
hu: Összeállítás beállítva

en: Build bootstrapped
hu: Összeállítás előkészítve

en: Downloading npm dependencies
hu: Az npm függőségek letöltése

en: _External Program…
hu: _Külső program…

en: Follow System
hu: Rendszerstílus követése

en: Light
hu: Világos

en: Dark
hu: Sötét

en: Document Navigation
hu: Dokumentumnavigáció

en: Tab Bar
hu: Lapsáv

en: Drop Down
hu: Legördülő

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Toolbox
hu: Konténerek/Eszköztár

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
hu: Konténerek/Podman

en: A folder with that name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű mappa.

en: A file with that name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű fájl.

en: File Name
hu: Fájlnév

en: Folder Name
hu: Mappanév

en: New File Name
hu: Új fájlnév

en: _Create
hu: _Létrehozás

en: Copying 1 file
hu: 1 fájl másolása

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
hu: %s / %s fájl másolása

en: Failed to copy files
hu: Fájlok másolása sikertelen

en: Files copied
hu: Fájlok másolva

en: Copied %s file | Copied %s files
hu[0]: %s fájl átmásolva
hu[1]: %s fájl átmásolva

en: Copying files…
hu: Fájlok másolása…

en: Files will be copied in a moment
hu: A fájlok egy pillanat múlva át lesznek másolva

en: Filter…
hu: Szűrő…

en: Project Tree
hu: Projektfa

en: Rename %s
hu: A(z) „%s” átnevezése

en: New Fil_e…
hu: Ú_j fájl…

en: New F_older…
hu: Új _mappa…

en: O_pen
hu: M_egnyitás

en: Open _With…
hu: Megnyitás _ezzel…

en: _Source Code Editor
hu: _Forráskódszerkesztő

en: Open _Containing Folder
hu: _Tartalmazó mappa megnyitása

en: With _Terminal…
hu: _Terminállal…

en: _Move to Trash
hu: Áthelyezés a _Kukába

en: _Display Options
hu: Meg_jelenítési beállítások

en: S_how Ignored Files
hu: Figyelmen kívül _hagyott fájlok megjelenítése

en: S_ort Directories First
hu: Mappák _előre sorolása

en: Reveal in Project Tree
hu: Megjelenítés a projektfában

en: Reveal in Project _Tree
hu: Megjelenítés a projekt_fában

en: Display icons next to files within the project tree
hu: Ikonok megjelenítése a fájlok mellett a projektfában

en: Show files which are typically ignored
hu: Általában figyelmen kívül hagyott fájlok megjelenítése

en: Sort directories before files in the same directory
hu: Az azonos könyvtárban lévő könyvtárak a fájlok elé rendezése

en: No version control
hu: Nincs verziókövetés

en: Restore Previous Session
hu: Előző munkamenet helyreállítása

en: Open previously opened files when loading a project
hu: Korábban megnyitott fájlok megnyitása projekt betöltésekor

en: Project Creation
hu: Projekt létrehozása

en: Projects created with Builder will be placed within this directory
hu: Az Építő által létrehozott projektek ebben a könyvtárban lesznek elhelyezve

en: The default license when creating new projects
hu: Az új projektekhez használandó alapértelmezett licenc

en: No License
hu: Nincs licenc

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Project Identifier
hu: Projektazonosító

en: This identifier is used when referencing your project's settings, build directories, and cached information.
hu: Ez az azonosító a projekt beállításaira, összeállítási könyvtáraira és gyorsítótárazott információira való hivatkozás során van használva.

en: Build System
hu: Összeállító-rendszer

en: Source Directory
hu: Forrásmappa

en: Current Configuration
hu: Jelenlegi konfiguráció

en: The configuration is used to setup build pipelines, configure your build system, and run your project.
hu: A konfiguráció az összeállítási futószalag beállítása, az összeállítási rendszer konfigurációja és a projekt futtatása során van használva.

en: Provided By
hu: Szolgáltató:

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
hu: Aarch64 emuláció

en: Arm Emulation
hu: Arm emuláció

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
hu: Számítógép (%s) %s

en: Removed Files
hu: Fájlok eltávolítva

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
hu: %s eltávolítása

en: Removing Files…
hu: Fájlok eltávolítása…

en: Recent Projects
hu: Legutóbbi projektek

en: _Reformat Tabs
hu: Lapok ú_jraformázása

en: Update
hu: Frissítés

en: Manage SDKs…
hu: SDK-k kezelése…

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Download on Metered Connections
hu: Letöltés forgalomkorlátos kapcsolaton

en: Allow the download of SDKs and dependencies when on metered internet connections
hu: Az SDK-k és függőségek letöltésének engedélyezése forgalomkorlátos internetkapcsolaton

en: Sources
hu: Források

en: Available SDKs
hu: Elérhető SDK-k

en: Untitled Command
hu: Névtelen parancs

en: Set Shortcut
hu: Gyorsbillentyű beállítása

en: Select Working Directory
hu: Munkakönyvtár kiválasztása

en: Create Command
hu: Parancs létrehozása

en: Cre_ate
hu: _Létrehozás

en: Edit Command
hu: Parancs szerkesztése

en: S_ave
hu: M_entés

en: Keyboard Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: An optional shortcut to run the command
hu: Nem kötelező gyorsbillentyű a parancs futtatásához

en: Shell Command
hu: Parancs

en: You may use single or double quotes for parameters.
hu: Szimpla vagy dupla idézőjeleket használhat a paraméterekhez.

en: Environment
hu: Környezet

en: Working Directory
hu: Munkakönyvtár

en: The command will be run from this location. Use <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt>, or <tt>$HOME</tt> to define a relative path.
hu: A parancs erről a helyről lesz futtatva. Relatív útvonal megadásához használja a <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt> vagy <tt>$HOME</tt> váltózókat.

en: Use Subshell
hu: Beágyazott parancsértelmező használata

en: Run the program from a subshell such as <tt>sh -c ''</tt>
hu: A program futtatása egy beágyazott parancsértelmezőben, például az <tt>sh -c ''</tt> paranccsal

en: Builder can run your command from a number of localities including the host system or build containers.
hu: Az Építő számos helyen tudja futtatni a parancsot, köztük a gazdarendszeren vagy összeállítási konténerekben.

en: _Delete Command
hu: Parancs _törlése

en: Subprocess
hu: Részfolyamat

en: Runs the command as a subprocess of Builder.
hu: Az Építő részfolyamataként futtatja a parancsot.

en: Runs the command on the host system.
hu: A gazdarendszeren futtatja a parancsot.

en: Runs the command within the build pipeline.
hu: Az összeállítási futószalagon futtatja a parancsot.

en: As Target Application
hu: Célalkalmazásként

en: Runs the command as if it were the target application.
hu: Úgy futtatja a parancsot, mintha a célalkalmazás lenne.

en: Commands can be used to build, run, or modify your projects
hu: A parancsok a projektjei összeállítására, futtatására vagy módosítására használhatók

en: These commands are specific to this project.
hu: Ezek a parancsok ehhez a projekthez kötődnek.

en: These commands are shared across all projects.
hu: Ezek a parancsok meg vannak osztva az összes projekt között.

en: Display Name
hu: Megjelenítési név

en: Keyboard Accelerator
hu: Hívóbetű

en: Current Working Directory
hu: Jelenlegi munkakönyvtár

en: Command Arguments
hu: Parancs argumentumai

en: Command Environment
hu: Parancs környezete

en: Command Locality
hu: Parancs futtatási helye

en: Use Shell
hu: Parancsértelmező használata

en: Run Commands
hu: Parancsok futtatása

en: A list of run-command ids to load for the application or project.
hu: Az alkalmazáshoz vagy projekthez betöltendő futtatási parancsok azonosítóinak listája.

en: Use commands to run build tooling, applications, or shell scripts and map them to a keyboard shortcut. They can run from various environments such as the build pipeline, runtime environment, or host operating system.
hu: Használjon parancsokat az összeállítási eszközök, alkalmazások vagy parancsfájlok futtatásához és gyorsbillentyűhöz rendeléséhez. Különböző környezetekben futhatnak, például az összeállítási futószalagon, a futtatókörnyezetben vagy a gazda operációs rendszeren.

en: No keyboard shortcut found
hu: Nem található gyorsbillentyű

en: Try a different search
hu: Próbáljon mást keresni

en: _Reset All
hu: Összes _visszaállítása

en: Reset all actions to original keyboard shortcut
hu: Az összes művelet visszaállítása az eredeti gyorsbillentyűre

en: _Edit File
hu: Fájl sz_erkesztése

en: Open keybindings.json in editor
hu: A keybindings.json megnyitása a szerkesztőben

en: Reset shortcut
hu: Gyorsbillentyű visszaállítása

en: View and Customize Shortcuts…
hu: Gyorsbillentyűk megtekintése és személyre szabása…

en: Keyboard Theme
hu: Billentyűzettéma

en: Shortcut themes provide a keyboard experience similar to other IDEs and editors
hu: A gyorsbillentyűtémák más IDE-khez és szerkesztőkhöz hasonló billentyűzetélményt kínálnak

en: Enchant 2
hu: Elbűvölés 2

en: Add to Dictionary
hu: Hozzáadás a szótárhoz

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Languages
hu: Nyelvek

en: swift run
hu: swift futtatása

en: Symbols in File
hu: Szimbólumok a fájlban

note: translators: "In Page" refers to the title of the page which contains the search result
en: In Page
hu: Oldalon

en: Select Symbol…
hu: Szimbólum kiválasztása…

en: Select Symbol (Ctrl+Shift+K)
hu: Szimbólum kiválasztása (Ctrl+Shift+K)

en: Navigate to a symbol within the current page
hu: Ugrás egy szimbólumhoz a jelenlegi lapon

en: System Capture from %s.syscap
hu: Rendszer rögzítése %s.syscap fájlból

en: Profiling Application…
hu: Alkalmazás profilozása…

en: Symbol decoding will begin after application exits
hu: A szimbólumdekódolás az alkalmazás kilépése után kezdődik

en: Run with Profiler
hu: Futtatás profilozóval

en: Run the project with profiler
hu: A projekt futtatása profilozóval

en: Profiler
hu: Profilozó

en: Thread Sampling
hu: Szál-mintavételezés

en: CPU Performance
hu: CPU-teljesítmény

en: Process Scheduling
hu: Folyamat ütemezése

en: Memory Allocations
hu: Memóriafoglalások

en: Sample JavaScript Stacks
hu: JavaScript vermek mintavételezése

en: Session Bus
hu: Munkamenetbusz

en: System Bus
hu: Rendszerbusz

en: Graphics
hu: Grafika

en: Display Timings
hu: Időzítések megjelenítése

en: Counters
hu: Számlálók

en: CPU Usage
hu: CPU-használat

en: Memory Usage
hu: Memóriahasználat

en: Storage I/O
hu: Tárhely I/O

en: Network I/O
hu: Hálózati I/O

en: Energy
hu: Energia

en: Consumption
hu: Fogyasztás

en: Battery Charge
hu: Akkumulátortöltöttség

en: Allow Application Integration
hu: Alkalmazásintegráció engedélyezése

en: Allow CPU Throttling
hu: CPU visszafogásának engedélyezése

en: Run with _Profiler
hu: Futtatás _profilozóval

en: Record Again…
hu: Felvétel ismét…

en: Instruments
hu: Műszerek

en: Records CPU usage and CPU frequency statistics
hu: Rögzíti a CPU-használatot és a CPU-frekvencia statisztikáit

en: Sample Callstacks
hu: Hívásvermek mintavételezése

en: Record stacktraces on a regular interval and build a callgraph
hu: Hívásvermek rendszeres rögzítése és hívási gráf összeállítása

en: Scheduler Details
hu: Ütemező részletei

en: Track when processes are scheduled per CPU
hu: Annak követése, hogy a folyamatok CPU-nként mikor vannak ütemezve

en: CPU Governor
hu: CPU-vezérlő

en: Force performance mode while profiling
hu: A teljesítmény-központú mód kényszerítése profilozás során

en: Don't Change Governor
hu: Ne módosítsa a vezérlőt

en: Force Performance Mode
hu: Teljesítmény-központú mód kényszerítése

en: Simple memory statistics about the process such as total memory used
hu: Egyszerű memóriastatisztikák a folyamatról, mint az összes használt memória

en: Memory Profiling
hu: Memóriaprofilozás

en: Record stacktraces of memory allocations and releases
hu: Memóriafoglalások és -felszabadítások veremkiíratásainak rögzítése

en: Record D-Bus messages on the session bus
hu: D-Bus üzenetek rögzítése a munkamenetbuszon

en: Record D-Bus messages on the system bus
hu: D-Bus üzenetek rögzítése a rendszerbuszon

en: Energy Usage
hu: Energiahasználat

en: Record statistics about energy usage using RAPL
hu: Energiahasználat statisztikáinak rögzítése a RAPL segítségével

en: Battery Usage
hu: Akkumulátorhasználat

en: Record statistics about battery charge and discharge rates
hu: Statisztikák rögzítése az akkumulátortöltés és -kisülés sebességéről

en: Network Usage
hu: Hálózathasználat

en: Record statistics about network usage
hu: Statisztikák rögzítése a hálózathasználatról

en: Disk Usage
hu: Lemezhasználat

en: GNOME Shell Performance
hu: GNOME Shell teljesítménye

en: Collect performance and timing information from GNOME Shell
hu: Teljesítménybeli és időzítési információk gyűjtése a GNOME Shellből

en: Integration
hu: Integráció

en: Collect information from GJS-based applications
hu: Információk gyűjtése a GJS-alapú alkalmazásokból

en: Application Tracing
hu: Alkalmazás nyomkövetése

en: Provide TRACE_FD environment variable for applications to deliver custom events
hu: A TRACE_FD környezeti változó biztosítása az alkalmazások számára, hogy egyéni eseményeket küldjön

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
hu: Az alkalmazás elindult ekkor: %s

en: Application Output
hu: Alkalmazás kimenete

en: Process completed
hu: Folyamat befejezve

en: New _Terminal
hu: Új _terminál

en: Open a new terminal on the host operating system
hu: Új terminál megnyitása a gazda operációs rendszeren

en: New _Build Terminal
hu: Új összeá_llítási terminál

en: Open a new terminal in project's build pipeline
hu: Új terminál megnyitása a projekt összeállítási futószalagján

en: New _Runtime Terminal
hu: Új _futásidejű terminál

en: Open a new terminal in project's runtime environment
hu: Új terminál megnyitása a projekt futtatási környezetében

en: Split
hu: Szétvágás

en: The font used within terminals
hu: A terminálokban használt betűkészlet

en: Allow Bold
hu: Félkövér betűk engedélyezése

en: Allows the use of bold escape sequences
hu: Lehetővé teszi a félkövér escape-szekvenciák használatát

en: Allow Hyperlinks
hu: Hiperhivatkozások engedélyezése

en: Allows the use of hyperlink escape sequences
hu: Lehetővé teszi a hiperhivatkozási escape-szekvenciák használatát

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: Scroll On Output
hu: Görgetés kimenetkor

en: Automatically scroll when applications within the terminal output text
hu: Automatikus görgetés, ha az alkalmazások szöveget írnak a terminál kimenetére

en: Scroll On Keyboard Input
hu: Görgetés billentyűzetbevitelkor

en: Automatically scroll when typing to insert text
hu: Automatikus görgetés beviteli szöveg begépelésekor

en: Limit Scrollback
hu: Visszagörgetés korlátozása

en: Limit the number of lines that are stored in memory for terminal scrollback
hu: A terminál visszagörgetéséhez a memóriában tárolt sorok számának korlátozása

en: Maximum Lines in Scrollback
hu: Visszagörgethető sorok legnagyobb száma

en: The maximum number of lines stored in history when limiting scrollback
hu: Az előzményekben tárolt sorok legnagyobb száma, ha a visszagörgetés korlátozott

en: Unit Test Output
hu: Egységteszt kimenete

en: Clear test output
hu: Teszt kimenetének törlése

en: Cancel tests
hu: Tesztek megszakítása

en: Save test output
hu: Teszt kimenetének mentése

note: Translators: %s is replaced with the time in the current locale
en: Running all unit tests at %s
hu: Összes egységteszt futtatása ekkor: %s

en: Unit tests completed in %lf seconds
hu: Az egységtesztek %lf másodperc alatt véget értek

en: Unit tests completed
hu: Az egységtesztek véget értek

en: Run all Unit Tests
hu: Összes egységteszt futtatása

en: Request that all unit tests are run
hu: Az összes egységteszt futtatásának kérése

en: TODO/FIXMEs
hu: TODO/FIXME-k

en: Loading TODOs…
hu: TODO megjegyzések betöltése…

en: Updating Dependencies…
hu: Függőségek frissítése…

en: Builder is updating your project’s configured dependencies.
hu: Az Építő frissíti a projekt beállított függőségeit.

en: Update Dependencies…
hu: Függőségek frissítése…

en: Download updates to project dependencies
hu: Frissítések letöltése a projekt függőségeihez

en: Updating Builder
hu: Az Építő frissítése

en: Update Available
hu: Frissítés érhető el

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
hu: Egy frissítés érhető el az Építőhöz. Az Építő letöltheti és telepítheti Önnek.

en: _Update
hu: _Frissítés

en: Install Updates…
hu: Frissítések telepítése…

en: Install pending updates for Builder
hu: Az Építő függőben lévő frissítéseinek telepítése

en: Run with Leak Detector
hu: Futtatás szivárgásészlelővel

en: Run the project with valgrind
hu: A projekt futtatása a valgrinddal

en: Leak Detector
hu: Szivárgásészlelő

en: Track Origin of Leaks
hu: Szivárgások eredetének nyomon követése

en: Report Leaks
hu: Szivárgások jelentése

en: Summary
hu: Összegzés

en: Full
hu: Teljes

en: Leak Kinds
hu: Szivárgás típusai

en: Definite
hu: Határozott

en: Indirect
hu: Indirekt

en: Possible
hu: Lehetséges

en: Reachable
hu: Elérhető

en: Include definite leaks in report summary
hu: Határozott szivárgások felvétele a jelentés-összefoglalóba

en: Include possible leaks in report summary
hu: Lehetséges szivárgások felvétele a jelentés-összefoglalóba

en: Include indirect leaks in report summary
hu: Indirekt szivárgások felvétele a jelentés-összefoglalóba

en: Include reachable leaks in report summary
hu: Elérhető szivárgások felvétele a jelentés-összefoglalóba

en: Track Origins
hu: Eredetek követése

en: Show origin of undefined values
hu: A nem meghatározott értékek eredetének megjelenítése

en: Number of Callers
hu: Meghívók száma

en: Set the limit to the number of entries in stack traces
hu: A korlát beállítása a veremkiíratásokban lévő bejegyzések számára

en: Leak Check
hu: Szivárgás-ellenőrzés

en: Search for memory leaks at exit
hu: Memóriaszivárgások keresése kilépéskor

en: Begin cloning project from URI
hu: Projekt klónozásának elkezdése az URI-ról

en: A failure occurred while cloning the repository.
hu: Hiba történt a tároló klónozása során.

en: Repository URL
hu: Tároló URL

en: Choose an alternate branch
hu: Alternatív ág választása

en: Branches
hu: Ágak

en: Enter the URL of the source code repository for the project you would like to clone.
hu: Adja meg a klónozni kívánt projekt forráskódtárolójának URL-ét.

en: The repository will be cloned into a new subdirectory.
hu: A tároló egy új alkönyvtárba lesz klónozva.

en: Author Details
hu: Szerző részletei

en: You may specify authorship information to override defaults.
hu: Megadhatja a szerzői információkat az alapértelmezettek felülírásához.

en: Status
hu: Állapot

en: _Branches
hu: Á_gak

en: _Tags
hu: _Címkék

en: _Switch to branch
hu: Váltás á_gra

en: _Push to origin
hu: _Elküldés a forrásnak

en: New _Browser Page
hu: Új _böngészőoldal

en: Open a web browser in a new page
hu: Webböngésző megnyitása új oldalon

en: Reload Page
hu: Oldal újratöltése

en: Reload the current page
hu: A jelenlegi oldal újratöltése

en: Reload the current page ignoring cache
hu: A jelenlegi oldal újratöltése a gyorsítótár megkerülésével

en: Focus Location
hu: Fókuszálás a helyre

en: Focus the current page's location
hu: Fókuszálás a jelenlegi oldal helyére

en: Failed to parse XML document
hu: Nem sikerült feldolgozni az XML-dokumentumot

en: Failed to create the XML tree.
hu: Az XML-fa létrehozása sikertelen.

en: File must be saved locally to parse.
hu: A fájlnak helyben mentettnek kell lennie a feldolgozáshoz.
