anjuta 3.23.x - en to nb translation catalogue (340 entries)

en: Cannot locate property %s in class %s
nb: Kan ikke finne egenskap %s i klasse %s

en: Failed to find property %s in %s
nb: Klarte ikke å finne egenskap %s i %s

en: Failed to find property %s in %s or parent %s
nb: Klarte ikke å finne egenskap %s i %s eller opphav %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
nb: Klarte ikke å hente va_list verdi: %s

en: Just now
nb: Akkurat nå

en: An hour ago
nb: En time siden

en: Yesterday
nb: I går

en: About a year ago
nb: Omtrent et år siden

en: About %u year ago | About %u years ago
nb[0]: Omtrent %u år siden
nb[1]: Omtrent %u år siden

en: Open
nb: Åpne

en: Select
nb: Velg

en: Create
nb: Lag

en: Save
nb: Lagre

en: Browse…
nb: Bla gjennom …

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Search
nb: Søk

en: Palette:
nb: Palett:

en: Palette
nb: Palett

en: Color Plane
nb: Fargeplan

en: Color name
nb: Fargenavn

en: Enter a new name for the color
nb: Skriv inn navn på fargen

en: failed to parse line %i
nb: klarte ikke å lese linje %i

en: %s: palette is empty
nb: %s: paletten er tom

en: %s: failed to parse
nb: %s klarte ikke å lese

en: Unable to open %s
nb: Klarte ikke å åpne %s

en: %s: This file format is not supported
nb: %s: Dette filformatet er ikke støttet

en: failed to parse
nb: klarte ikke å lese

note: To translators: always in singular form like in: generated palette number <generated_count>
en: Generated
nb: Generert

en: Unable to save %s
nb: Klarte ikke å lagre %s

en: Unsaved palette %u
nb: Ikke lagret palett %u

en: Hue
nb: Glød

en: Saturation
nb: Metning

en: Value
nb: Verdi

en: Red
nb: Rød

en: Green
nb: Grønn

en: Blue
nb: Blå

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Color Components
nb: Fargekomponenter

en: Color strings
nb: Fargestrenger

en: Palettes
nb: Paletter

en: No open palettes
nb: Ingen åpne paletter

en: Rename
nb: Endre navn

en: Remove
nb: Fjern

en: _Rename
nb: End_re navn

en: %s() may only be called once
nb: %s() kan kun kalles en gang

en: Could not parse XML from stream
nb: Kunne ikke tolke XML fra strøm

en: Restore last position
nb: Gjenopprett forrige posisjon

en: Show modified lines
nb: Vis endrede linjer

en: Highlight current line
nb: Merk denne filen

en: Show line numbers
nb: Vis linjenummer

en: Show grid lines
nb: Vis rutenett

en: Show overview map
nb: Vis oversiktskart

en: Automatically Hide Overview Map
nb: Skjul oversiktskart automatisk

en: Draw Spaces
nb: Teng mellomrom

en: Enabled
nb: Slått på

en: Window size
nb: Vindustørrelse

en: Window size (width and height).
nb: Vindustørrelse (bredde og høyde).

en: Window position
nb: Posisjon for vindu

en: Window position (x and y).
nb: Posisjon for vindu (x og y).

en: Window maximized
nb: Vindu maksimert

en: Window maximized state
nb: Maksimeringstilstand for vindu

en: Night Mode
nb: Nattmodus

en: Search directories for projects.
nb: Søk etter prosjekter i kataloger.

en: Projects directory
nb: Prosjektkatalog

en: Directory for all Builder projects.
nb: Katalog for alle Bygger-prosjekter

en: Restore Previous Files
nb: Gjenopprett tidligere filer

en: Show Project Sidebar
nb: Vis sidelinje for prosjekt

en: Show Icons
nb: Vis ikoner

en: Show Ignored Files
nb: Vis ignorerte filer

en: Show Left Panel
nb: Vis venstre panel

en: Left Panel Position
nb: Plassering av venstre panel

en: Show Right Panel
nb: Vis høyre panel

en: Right Panel Position
nb: Posisjon for høyre panel

en: Show Bottom Panel
nb: Vis bunnpanel

en: Bottom Panel Position
nb: Plassering av bunnpanel

en: Highlighting
nb: Utheving

en: Builder
nb: Bygger

en: An IDE for GNOME
nb: Et IDE for GNOME

en: GNOME Builder
nb: GNOME Bygger

en: Learn more about GNOME Builder
nb: Lær mer om GNOME Bygger

en: Funded By
nb: Finansiert av

en: Commands:
nb: Kommandoer:

en: PATH
nb: STI

en: COMMAND
nb: KOMMANDO

en: No commands available
nb: Ingen kommandoer tilgjengelig

en: File too large to be opened.
nb: Filen er for stor til å åpnes.

en: unsaved document %u
nb: ikke lagret dokument %u

en: Cleaning…
nb: Rydder …

en: Building…
nb: Bygger …

en: Ready
nb: Klar

en: Default
nb: Forvalg

en: General
nb: Generelt

en: %d warning | %d warnings
nb[0]: %d advarsel
nb[1]: %d advarsler

en: %d error | %d errors
nb[0]: %d feil
nb[1]: %d feil

en: Build
nb: Bygg

en: Build Preferences
nb: Brukervalg for bygg

en:            Project Name: %s
nb:            Prosjektnavn: %s

en:  Build Failure: %s
nb: Feil med bygg: %s

en:  Build ran for: %
nb: Bygg kjørte i: %

en:  Build Successful
nb: Bygg fullført

en: Clean the project
nb: Rydd i prosjektet

en: local
nb: lokal

en: host
nb: vert

en: New variable…
nb: Ny variabel …

en: No file was provided.
nb: Ingen fil ble oppgitt.

en: Line %u, Column %u
nb: Linje %u, kolonne %u

en: %u of %u
nb: %u av %u

en: Plain Text
nb: Vanlig tekst

en: Misspelled
nb: Feilstavet

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: Ignore _All
nb: Ignorer _alle

en: Change _to
nb: Endre _til

en: Cha_nge
nb: E_ndre

en: Change A_ll
nb: Endre a_lle

en: _Suggestions
nb: For_slag

en: Add Word
nb: Legg til ord

en: A_dd
nb: _Legg til

en: Dictionary
nb: Ordbok

en: Options
nb: Alternativer

en: _Language
nb: S_pråk

en: _Highlight
nb: Ut_hev

en: Display line numbers
nb: Vis linjenummer

en: Display right margin
nb: Vis høyre marg

en: Auto indent
nb: Automatisk innrykk

en: Indentation
nb: Innrykk

en: Spaces
nb: Mellomrom

en: Tabs
nb: Faner

en: Save Document
nb: Lagre dokument

en: Save Document As
nb: Lagre dokument som

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: Failed to load the project
nb: Klarte ikke å laste prosjektet

en: Open Project
nb: Åpne prosjekt

en: No projects found
nb: Fant ingen prosjekter

en: Recent Projects
nb: Nylige prosjekter

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Other Projects
nb: Andre prosjekter

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Select a Project
nb: Velg et prosjekt

en: Open…
nb: Åpne …

en: %s contained invalid ASCII
nb: %s inneholdt ugyldig ASCII

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Global Search
nb: Globalt søk

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
nb: Brukervalg

[ctx: shortcut window]
en: Command Bar
nb: Kommandolinje

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

[ctx: shortcut window]
en: Panels
nb: Paneler

[ctx: shortcut window]
en: Toggle left panel
nb: Vis/skjul venstre panel

[ctx: shortcut window]
en: Toggle right panel
nb: Vis/skjul høyre panel

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bottom panel
nb: Vis/skjul bunnpanel

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
nb: Bytt til neste dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
nb: Bytt til forrige dokument

[ctx: shortcut window]
en: Files
nb: Filer

[ctx: shortcut window]
en: Create new document
nb: Lag nytt dokument

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
nb: Åpne et dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
nb: Lagre dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
nb: Lukk dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Show list of open documents
nb: Vis en liste med åpne dokumenter

[ctx: shortcut window]
en: Find and replace
nb: Finn og erstatt

[ctx: shortcut window]
en: Find
nb: Finn

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
nb: Finn neste treff

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
nb: Finn forrige treff

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
nb: Fjern utheving

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
nb: Kopier og lim inn

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
nb: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
nb: Klipp ut valgt tekst til utklippstavlen

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
nb: Lim inn tekst fra utklippstavlen

[ctx: shortcut window]
en: Editing
nb: Redigerer

[ctx: shortcut window]
en: Delete line
nb: Slett linje

[ctx: shortcut window]
en: Rename symbol
nb: Endre navn på symbol

[ctx: shortcut window]
en: Selections
nb: Utvalg

[ctx: shortcut window]
en: Select all
nb: Velg alle

[ctx: shortcut window]
en: Build and Run
nb: Bygg og kjør

[ctx: shortcut window]
en: Build
nb: Bygg

[ctx: shortcut window]
en: Run
nb: Kjør

[ctx: shortcut window]
en: Profile
nb: Profilér

[ctx: shortcut window]
en: Terminal Shortcuts
nb: Snarveier for terminal

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: Appearance
nb: Utseende

en: Themes
nb: Tema

en: Dark Theme
nb: Mørkt tema

en: dark theme
nb: mørkt tema

en: Grid Pattern
nb: Mønster for rutenett

en: Font
nb: Skrift

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Emulation
nb: Emulering

en: Movement
nb: Bevegelse

en: Cursor
nb: Markør

en: Line Information
nb: Linjeinformasjon

en: Line numbers
nb: Linjenummer

en: Line changes
nb: Linjeendringer

en: Highlight
nb: Uthev

en: Current line
nb: Aktiv linje

en: Matching brackets
nb: Tilhørende hakeparanteser

en: Completion
nb: Fullføring

en: Diagnostics
nb: Diagnose

en: Snippets
nb: Tekstblokker

en: Code snippets
nb: Kodetekstblokker

en: Programming Languages
nb: Programmeringsspråk

note: translators: placeholder string for the entry used to filter the languages in Preferences/Programming languages
en: Search languages…
nb: Søk etter språk

en: Margins
nb: Marger

en: Show right margin
nb: Vis høyre marg

en: Automatically indent
nb: Automatisk innrykk

en: Number of CPU
nb: Antall CPUer

en: Build Workers
nb: Byggarbeidere

en: Projects
nb: Prosjekter

en: Workspace
nb: Arbeidsområde

en: A place for all your projects
nb: En plass for alle dine prosjekter

en: Restore previously opened files
nb: Gjenopprett tidligere åpnede filer

en: Version Control
nb: Versjonskontroll

en: _Select
nb: _Velg

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Search Preferences
nb: Brukervalg for søk

en: Run
nb: Kjør

en: Host operating system
nb: Verts operativsystem

en: Insert “%s”
nb: Sett inn «%s»

en: Replace “%s” with “%s”
nb: Erstatt «%s» med «%s»

en: Rename symbol
nb: Endre navn på symbol

en: File path is NULL
nb: Filstien er NULL

en: URI “%s” has no host component
nb: URI «%s» har ingen vertskomponent

en: List open files
nb: Vis åpne filer

en: Jump to previous location
nb: Hopp til forrige lokasjon

en: Jump to next location
nb: Hopp til neste lokasjon

en: Close the current document
nb: Lukk dette dokumentet

en: untitled document
nb: dokument uten navn

note: translators: this message is shown in the header bar to indicate build status
en: Build: %s
nb: Bygg: %s

note: Translators, missing means we could not locate the runtime
en: missing
nb: mangler

en: Cancel build
nb: Avbryt bygg

en: Project
nb: Prosjekt

en: Last build
nb: Siste bygg

en: View Output
nb: Vis utdata

en: Rebuild
nb: Bygg på nytt

en: Clean
nb: Rydd

en: Open File
nb: Åpne fil

en: %s — Builder
nb: %s – Bygger

en: Transfers
nb: Overføringer

en: Building cache…
nb: Bygger mellomlager …

en: Shared Library
nb: Delt bibliotek

en: Empty Project
nb: Tomt prosjekt

en: GNOME Application
nb: GNOME program

en: Unknown failure
nb: Ukjent feil

en: Clang crashed
nb: Clang krasjet

en: Invalid arguments
nb: Ugyldige argumenter

en: anonymous
nb: anonym

en: Close without Saving
nb: Lukk uten å lagre

en: Save As…
nb: Lagre som …

en: Load palette
nb: Last palett

en: Save palette
nb: Lagre palett

en: All files
nb: Alle filer

en: All supported palettes formats
nb: Alle støttede palettformater

en: GIMP palette
nb: GIMP palett

en: Palette name
nb: Navn på palett

en: Colors
nb: Farger

en: RGB unit
nb: RGB-enhet

en: Color filter
nb: Fargefilter

en: Color components
nb: Fargekomponenter

en: Visibility:
nb: Synlighet:

en: Units:
nb: Enheter:

en: Filters:
nb: Filtre:

en: Palettes options
nb: Alternativer for paletter

en: Palette view mode:
nb: Visningsmodus for palett:

en: List
nb: Liste

en: Palette management
nb: Håndtering av paletter

en: Load
nb: Last

en: From current document
nb: Fra dette dokumentet

en: No loaded palettes
nb: Ingen paletter lastet

en: No selected palettes
nb: Ingen paletter valgt

en: Select a palette file
nb: Velg en palettfil

en: Command not found: %s
nb: Fant ikke kommando: %s

en: %s is invalid for %s
nb: %s er ugyldig for %s

en: Cannot find language “%s”
nb: Kan ikke finne språk «%s»

en: Unknown option: %s
nb: Ukjent alternativ: %s

en: Not a command: %s
nb: Ikke en kommando: %s

en: New Project
nb: Nytt prosjekt

en: New…
nb: Ny …

en: List available templates
nb: Vis tilgjengelige maler

en: Please specify a project name.
nb: Vennligst oppgi et prosjektnavn.

en: Project Name
nb: Prosjektnavn

en: Project Location
nb: Prosjektkatalog

en: Select Project Directory
nb: Velg prosjektkatalog

en: Language
nb: Språk

en: License
nb: Lisens

en: No license
nb: Ingen lisens

en: Uses the Git version control system
nb: Bruker Git versjonskontrollsystemet

en: Select a Template
nb: Velg en mal

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Switch To
nb: Bytt til

en: Clone App
nb: Klon app

en: Clone
nb: Klone

en: Install
nb: Installer

en: Update
nb: Oppdater

en: Installing %s %s
nb: Installerer %s %s

en: Installing %s %s for %s
nb: Installerer %s %s for %s

en: Send to Fpaste.org
nb: Send til Fpaste.org

en: user@host:repository.git
nb: bruker@vert:repository.git

en: Project Destination
nb: Prosjektmål

en: Clone Project
nb: Klone prosjekt

en: Clone…
nb: Klone …

en: No language specified
nb: Ingen språk oppgitt

en: Preview as HTML
nb: Forhåndsvis som HTML

en: Suggest Python completions
nb: Foreslå fullføring for Python

en: Empty Meson Project
nb: Tomt meson-prosjekt

en: Create a new empty meson project
nb: Lag et nytt tomt meson-prosjekt

en: A folder with that name already exists.
nb: En mappe med dette navnet eksisterer allerede.

en: A file with that name already exists.
nb: En fil med dette navnet eksisterer allerede.

en: File Name
nb: Filnavn

en: Folder Name
nb: Navn på mappe

en: _Create
nb: _Lag

en: Empty
nb: Tom

en: Rename %s
nb: Endre navn på %s

en: _New
nb: _Ny

en: _Empty File
nb: Tom _fil

en: _New Folder
nb: _Ny mappe

en: _Open
nb: _Åpne

en: Open _With
nb: Åpne _med

en: Source Code Editor
nb: Kildekoderedigering

en: _Open in Terminal
nb: _Åpne i terminal

en: Mo_ve to Trash
nb: _Flytt til papirkurv

en: _Build
nb: _Bygg

en: _Rebuild
nb: Bygg _på nytt

en: Display Options
nb: Visningsalternativer

en: Sort Directories First
nb: Sorter kataloger først

en: _Collapse All Nodes
nb: _Slå sammen alle noder

en: _Refresh
nb: Oppdate_r

en: Symbols
nb: Symboler

en: No symbols
nb: Ingen symboler

en: Open a file to see symbols within the file
nb: Åpne en fil for å se symboler i filen

en: System Monitor
nb: Systemmonitor

en: Profiler
nb: Profilering

en: Open Profile
nb: Åpne profil

en: Sysprof Capture (*.syscap)
nb: Sysprof datahenting (*.syscap)

en: All Files
nb: Alle filer

en: Run with Profiler
nb: Kjør med profilering

en: Open Profile…
nb: Åpne profil …

en: Save Terminal Content As
nb: Lagre innhold i terminal som

en: Untitled terminal
nb: Terminal uten navn

en: Run Output
nb: Kjør utdata

en: _New Terminal
nb: _Ny terminal

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkeadresse

en: Failed to create the XML tree.
nb: Klarte ikke å lage XML-tre.
