gnome-builder master - en to sk translation catalogue (709 entries)

en: Palette:
sk: Paleta:

en: Palette
sk: Paleta

en: Color Plane
sk: Farebná rovina

en: Color name
sk: Názov farby

en: Enter a new name for the color
sk: Zadajte nový názov farby

en: failed to parse line %i
sk: zlyhala analýza riadku %i

en: %s: palette is empty
sk: %s: Paleta je prázdna

en: %s: failed to parse
sk: %s: zlyhala analýza

en: Unable to open %s
sk: Nie je možné otvoriť %s

en: %s: This file format is not supported
sk: %s: Tento formát súborov nie je podporovaný

en: failed to parse
sk: zlyhala analýza

note: To translators: always in singular form like in: generated palette number <generated_count>
en: Generated
sk: Vygenerovaná

en: Unable to save %s
sk: Nie je možné uložiť %s

en: Unsaved palette %u
sk: Neuložená paleta %u

en: Hue
sk: Odtieň

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Value
sk: Hodnota

en: Cielab l
sk: CIE Lab L

en: Cielab a
sk: CIE Lab a

en: Cielab b
sk: CIE Lab b

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Blue
sk: Modrá

en: Basic
sk: Základné

en: Color Components
sk: Zložky farieb

en: Color strings
sk: Reťazce farieb

en: Palettes
sk: Palety

en: No open palettes
sk: Žiadne otvorené palety

en: Load or generate a palette using the preferences
sk: Načítať alebo generovať paletu použitím nastavení

en: Rename
sk: Premenovať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: _Rename
sk: _Premenovať

en: Could not parse XML from stream
sk: Nepodarilo sa analyzovať XML z toku

en: Build Parallelism
sk: Paralelnosť zostavenia

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
sk: Počet pracovníkov vykonávajúcich zostavenia. -1 znamená rozumnú predvolenú hodnotu. 0 nastaví počet procesorov.

en: Allow network when metered
sk: Povoliť sieť ak je meraná

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
sk: Povolí automatické presuny na zostavovanie, ako napríklad preberanie závislostí a SDK, cez merané pripojenie.

en: Suggest Snippet Completion
sk: Navrhnúť doplnenie úryvku

en: Allow snippets to be inserted into the document.
sk: Umožní vkladanie úryvkov do dokumentu.

en: Clang based autocompletion (Experimental)
sk: Automatické dopĺňanie podľa Clang (experimentálne)

en: Use Clang for autocompletion in the C and C++ languages.
sk: Na automatické dopĺňanie v jazykoch C a C++ sa použije Clang.

en: Ctags based autocompletion
sk: Automatické dopĺňanie podľa Ctags

en: Use Ctags for autocompletion.
sk: Na automatické dopĺňanie sa použije Ctags.

en: Enable auto-completion of words in document
sk: Povolí automatické dopĺňanie slov v dokumente

en: If enabled, words within the current document will be available for auto-completion.
sk: Ak je povolené, slová v aktuálnom dokumente budú dostupné na automatické dopĺňanie.

en: Enable semantic highlighting
sk: Povolí sémantické zvýrazňovanie

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
sk: Ak je povolené, bude v podporovaných jazykoch poskytnuté dodatočné zvýraznenie podľa informácií získaných zo zdrojového kódu.

en: Path to ctags executable
sk: Cesta k spustiteľnému ctags

en: The path to the ctags executable on the system.
sk: Cesta v systéme k spustiteľnému súboru ctags.

en: Restore last position
sk: Obnoviť poslednú pozíciu

en: Jump to the last position when reopening a file
sk: Skočí na poslednú pozíciu pri opätovnom otvorení súboru

en: Show modified lines
sk: Zobraziť upravené riadky

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí doplnenia a zmeny riadkov vedľa zdrojového kódu.

en: Show diagnostics next to line number
sk: Zobraziť diagnostiku vedľa čísel riadku

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí naľavo od čísel riadkov diagnostiku.

en: Highlight current line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
sk: Ak je povolené, editor zvýrazní riadok obsahujúci kurzor.

en: Highlight matching brackets
sk: Zvýrazniť zodpovedajúce zátvorky

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
sk: Ak je povolené, editor zvýrazní navzájom zodpovedajúce zátvorky.

en: Show line numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: If enabled, the editor will show line numbers.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí čísla riadkov.

en: Smart Backspace
sk: Inteligentný backspace

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
sk: Kláves Backspace odstráni dodatočné medzery, aby zachoval zarovnanie podľa šírky odsadenia.

en: Smart Home and End
sk: Inteligentný Home a End

en: Whether or not Home moves to first non-space character.
sk: Či kláves Home má alebo nemá presúvať kurzor na prvý znak, ktorý nie je reprezentovaný medzerou.

en: Show grid lines
sk: Zobraziť čiary mriežky

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí čiary mriežky v dokumente.

en: Show overview map
sk: Zobraziť mapu s prehľadom

en: If enabled, Builder will display an overview map of the source file next to the editor.
sk: Ak je povolené, program zobrazí mapu s prehľadom zdrojového kódu vedľa editora.

en: Automatically Hide Overview Map
sk: Automaticky skryť mapu s prehľadom

en: If enabled, Builder will automatically hide the overview map when mouse focus leaves the editor, or a timeout occurs.
sk: Ak je povolené, program automaticky skryje mapu s prehľadom, keď zameriavač myši opustí editor alebo uplynie stanovený čas.

en: Draw Spaces
sk: Vykresľovať medzery

en: The various types of space to draw in the editor.
sk: Rôzne typy medzier na vykreslenie v editore.

en: Overscroll
sk: Prerolovanie

en: The number of lines to scroll beyond the end of the buffer.
sk: Počet riadkov na na rolovanie za hranicu schránky.

en: Wrap Text
sk: Zalomiť text

en: If enabled, Builder will automatically wrap text so all of the line text is visible.
sk: Ak je povolené, program automaticky zalomí text tak, že budú viditeľné všetky riadky textu.

en: Autosave Enabled
sk: Automatické ukladanie povolené

en: Enable or disable autosave feature.
sk: Povolí alebo zakáže automatické ukladanie.

en: Autosave Frequency
sk: Interval automatického ukladania

en: The number of seconds after modification before auto saving.
sk: Počet sekúnd úpravy pred automatickým uložením.

en: Enabled
sk: Povolené

en: If the type within the extension is enabled.
sk: Či je povolený typ v rámci rozšírenia.

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height).
sk: Veľkosť okna (šírka a výška).

en: Window position
sk: Pozícia okna

en: Window position (x and y).
sk: Pozícia okna (x a y).

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Window maximized state
sk: Stav maximalizácie okna

en: Night Mode
sk: Nočný režim

en: Prefer dark application chrome.
sk: Uprednostní tmavú tému pre rozhranie aplikácie.

en: Mine projects
sk: Moje projekty

en: Search directories for projects.
sk: Adresáre pre vyhľadávanie projektov.

en: Projects directory
sk: Adresár projektov

en: Directory for all Builder projects.
sk: Adresár projektov aplikácie Stavbár.

en: Restore Previous Files
sk: Obnoviť predošlé súbory

en: Restore previously opened files when loading a project.
sk: Obnoví naposledy otvorené súbory pri načítaní projektu.

en: If the plugin should be enabled
sk: Či má byť povolený zásuvný modul

en: Show Icons
sk: Zobraziť ikony

en: If enabled, the project tree will display icons next to each item.
sk: Ak je povolené, v strome projektu sa vedľa každej položky zobrazia ikony.

en: Show Ignored Files
sk: Zobraziť ignorované súbory

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
sk: Ak je povolené, strom projektu zobrazí súbory, ktoré sú ignorované systémom kontroly verzií.

en: Sort Directories First
sk: Usporiadať adresáre ako prvé

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
sk: Ak je povolené, strom projektu sa zoradí adresáre pred súbory.

en: Show Left Panel
sk: Zobraziť ľavý panel

en: If enabled, the left panel will be displayed.
sk: Ak je povolené, zobrazí sa ľavý panel.

en: Left Panel Position
sk: Pozícia ľavého panelu

en: The width in pixel units of the left panel.
sk: Šírka ľavého panelu v pixeloch.

en: Show Right Panel
sk: Zobraziť pravý panel

en: If enabled, the right panel will be displayed.
sk: Ak je povolené, zobrazí sa pravý panel.

en: Right Panel Position
sk: Pozícia pravého panelu

en: The width in pixel units of the right panel.
sk: Šírka pravého panelu v pixeloch.

en: Show Bottom Panel
sk: Zobraziť spodný panel

en: If enabled, the bottom panel will be displayed.
sk: Ak je povolené, zobrazí sa spodný panel.

en: Bottom Panel Position
sk: Pozícia spodného panelu

en: The height in pixel units of the bottom panel.
sk: Výška spodného panelu v pixeloch.

en: _New Project
sk: _Nový projekt

en: _Open Project
sk: _Otvoriť projekt

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: Keyboard _Shortcuts
sk: Klávesové _skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About
sk: _O progame

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: Build Preferences
sk: Nastavenia zostavenia

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Save _All
sk: Uložiť _všetko

en: _Fullscreen
sk: Na _celú obrazovku

en: _Go to Definition
sk: _Prejsť na definíciu

en: _Undo
sk: Vrátiť _späť

en: _Redo
sk: _Znovu vykonať

en: C_ut
sk: Vys_trihnúť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Highlighting
sk: Zvýrazňovanie

en: Selection
sk: Výber

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Select _None
sk: Z_rušiť výber

en: All _Upper Case
sk: Všetko _veľkým písmom

en: All _Lower Case
sk: Všetko _malým písmom

en: _Invert Case
sk: O_brátiť veľkosť písmen

en: _Title Case
sk: Poč_iatočné písmená veľkým

en: Join Lines
sk: Spojiť riadky

en: Sort Lines
sk: Usporiadať riadky

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Zoom _Out
sk: Zme_nšiť

en: Reset
sk: Vynulovať

en: Regular expressions
sk: Regulárne výrazy

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Match whole word only
sk: Porovnávať iba celé slová

en: _Wrap Around
sk: _Pokračovať dookola

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Frame
sk: Rám

en: Move Left
sk: Presunúť doľava

en: Move Right
sk: Presunúť doprava

en: Close
sk: Zavrieť

en: New File
sk: Nový súbor

en: Open File…
sk: Otvoriť súbor…

en: Document
sk: Dokument

en: Open in New Frame
sk: Otvoriť v novom ráme

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Print…
sk: Tlačiť…

en: Document Preferences
sk: Vlastnosti dokumentu

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save _As
sk: U_ložiť ako

en: Run
sk: Spustiť

en: Builder
sk: Stavbár

en: An IDE for GNOME
sk: Integrované vývojové prostredie pre GNOME

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
sk: Stavbár je aktívne vyvíjané integrované vývojové prostredie pre GNOME. Kombinuje podporu základných technológií prostredia GNOME ako sú GTK+, GLib a rozhrania GNOME API s funkcionalitami, ktoré  ocení každý vývojár, ako napríklad zvýrazňovanie syntaxe či úryvky.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
sk: Môžete sa spoľahnúť na pravidelné vydania Stavbára, ktoré vychádzajú s každým novým vydaním GNOME každých šesť mesiacov.

en: Features:
sk: Funkcie:

en: Built in syntax highlighting for many languages
sk: Zabudované zvýrazňovanie syntaxe pre mnoho jazykov

en: Side-by-side code editors
sk: Viacero editorov kódu vedľa seba

en: Integration with Git
sk: Prepojenie s Gitom

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Meson, Make, and PHPize
sk: Prepojenie s Autotools, Cargo, CMake, Meson, Make a PHPize

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sk: Automatické doplňovanie, zvýraznenie sémantiky a diagnostika nástrojmi Clangu

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sk: Automatické doplňovanie, zvýraznenie sémantiky a diagnostika nástrojmi Pythonu

en: Vala based auto-completion and diagnostics
sk: Automatické doplňovanie a diagnostika nástrojmi Vala

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
sk: Podpora automatického odsadzovania pre jazyky C, Python, Vala a XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
sk: Priamy náhľad pre HTML, Markdown, reStructuredText a Sphinx

en: Optional Vim-style editing
sk: Voliteľné upravovanie v štýle Vim

en: An integrated software profiler for native applications
sk: Zabudovaný nastroj na profilovanie vlastných aplikácií

en: An integrated debugger for native applications
sk: Zabudovaný odlaďovač vlastných aplikácií

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
sk: Podpora pre zostavovanie pomocou jhbuild a prostredím Flatpak

en: Quickly access your projects
sk: Rýchly prístup k vašim projektom

en: Create new projects from a variety of templates
sk: Vytváranie nových projektov z rôznych dostupných šablón

en: Integration with Git to clone your projects
sk: Prepojenie s Gitom kvôli klonovaniu vašich projektov

en: The source code editor
sk: Editor zdrojového kódu

en: Fast global fuzzy search
sk: Rýchle globálne vyhľadávanie

en: Debug with the GNU debugger
sk: Ladenie pomocou odlaďovača GNU debugger

en: Build software for GNOME
sk: Zostavuje softvér pre GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
sk: Vývoj, zostav; programov;

en: GNOME Builder
sk: Stavbár GNOME

en: Learn more about GNOME Builder
sk: Zistite viac o aplikácii Stavbár GNOME

en: Funded By
sk: Financovali

en: Commands:
sk: Príkazy:

en: List available subcommands
sk: Zoznam dostupných podpríkazov

en: Run Builder in standalone mode
sk: Spustí Stavbára v samostatnom režime

en: Show the application’s version
sk: Zobrazí verziu aplikácie

en: Increase verbosity, may be specified multiple times
sk: Zvýši rozsah výpisov, môže byť zadaný viacnásobne

en: Enter GApplication Service mode
sk: Nastaví GApplication do režimu služba

en: Opens the project specified by PATH
sk: Otvorí projekt určený zadanou CESTOU

en: PATH
sk: CESTA

en: Clones the project specified by MANIFEST
sk: Naklonuje projekt určený zadaným MANIFESTOM

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: No commands available
sk: Nie sú dostupné žiadne príkazy

en: Please provide a command
sk: Prosím, poskytnite príkaz

en: No such tool
sk: Neexistuje nástroj

en: Please provide a worker type
sk: Poskytnite, prosím, typ pracovníka

en: Please provide a D-Bus address
sk: Poskytnite, prosím, adresu zbernice D-Bus

en: No such worker
sk: Taký pracovník nie je

[ctx: shortcut window]
en: Workbench shortcuts
sk: Klávesové skratky na prácu

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Show the help window
sk: Zobrazenie okna pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Show the shortcuts window
sk: Zobrazenie okna klávesových skratiek

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Toggle window to fullscreen
sk: Prepnutie okna na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadávanie

[ctx: shortcut window]
en: Focus to the global search entry
sk: Zameranie rýchleho globálneho vyhľadávania

[ctx: shortcut window]
en: Build and Run
sk: Zostavenie a spustenie

[ctx: shortcut window]
en: Trigger a build
sk: Spustenie zostavovania

en: The current language lacks a symbol resolver.
sk: Aktuálnemu jazyku chýba rozpoznávanie symbolov.

en: File too large to be opened.
sk: Súbor je príliš veľký na otvorenie.

en: unsaved document %u
sk: neuložený dokument %u

en: Failed to save buffer, ignoring reclamation.
sk: Zlyhalo uloženie zásobníka. Ignoruje sa opätovné spracovanie.

en: Cleaning…
sk: Čistenie…

en: Downloading…
sk: Preberanie…

en: Building dependencies…
sk: Zostavovanie závislostí…

en: Bootstrapping…
sk: Pribaľovanie…

en: Configuring…
sk: Nastavovanie…

en: Building…
sk: Zostavovanie…

en: Installing…
sk: Inštalovanie…

en: Exporting…
sk: Exportovanie…

en: Success
sk: Úspech

en: Failed
sk: Zlyhanie

en: Preparing…
sk: Pripravovanie…

en: Ready
sk: Pripravené

en: Cannot execute transfer while on metered connection
sk: Nedá sa spustiť prenos cez merané pripojenie

en: Duplicate the configuration
sk: Duplikuje konfiguráciu

en: Delete the configuration
sk: Odstráni konfiguráciu

en: General
sk: Všeobecné

en: The name of the build configuration
sk: Názov konfigurácie zostavovania

en: Name
sk: Názov

en: Build System
sk: Systém zostavenia

en: Source Directory
sk: Adresár so zdrojmi

en: The prefix to use when installing the project
sk: Predpona, ktorá sa použije pri inštalovaní projektu

en: Installation Prefix
sk: Inštalačná predpona

en: Options to use when bootstrapping the project
sk: Voľby, ktoré sa použijú pri pribaľovaní projektu

en: Configure Options
sk: Konfigurovať voľby

en: Device
sk: Zariadenie

en: Runtime
sk: Prostredie pre beh

en: Environment
sk: Prostredie

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Build Output
sk: Výstup zostavenia

en: Clear build log
sk: Vymaže záznam o zostavovaní

en: Cancel build
sk: Zruší zostavenie

en: Save build log
sk: Uložiť záznam o zostavovaní

en: Warnings
sk: Upozornenia

en: Errors
sk: Chyby

en: Build Issues
sk: Problémy pri zostavení

en: Build status:
sk: Stav zostavenia:

en: Time completed:
sk: Čas dokončenia:

en:            Project Name: %s
sk:            Názov projektu: %s

en:  Version Control System: %s
sk:  Systém správy verzií: %s

en:            Build System: %s
sk:            Systém zostavovania: %s

en:     Build Date and Time: %s
sk:     Čas a dátum zostavenia: %s

en:     Building for Device: %s (%s)
sk:     Zostavenie pre zariadenie: %s (%s)

en:             Environment: %s
sk:             Prostredie: %s

en:  Build Failure: %s
sk:  Zlyhanie zostavenia: %s

en:  Build ran for: %
sk:  Zostavenie trvalo: %

en:  Build Successful
sk:  Zostavenie úspešné

en:    Build ran for: %
sk:    Zostavenie trvalo: %

en: Failed to locate device “%s”
sk: Zlyhalo lokalizovanie zariadenia „%s“

en: Failed to locate runtime “%s”
sk: Zlyhalo  lokalizovanie prostredia pre beh „%s“

en: Clean the project
sk: Vyčistí projekt

en: The ID of the device to build for
sk: ID zariadenia, pre ktoré sa má zostaviť

en: local
sk: lokál

en: The runtime to use for building
sk: Prostredie pre beh, ktoré sa má použiť pre zostavovanie

en: host
sk: hostiteľ

en: Number of workers to use when building
sk: Počet pracovníkov, ktorí sa použijú pri zostavovaní

en: The configuration to use from .buildconfig
sk: Konfigurácia, ktorá sa má použiť z .buildconfig

en: CONFIG_ID
sk: ID_KONFIGURÁCIE

en: Path to project file, defaults to current directory
sk: Cesta k súboru projektu. Predvolene k aktuálnemu adresáru

en: New variable…
sk: Nová premenná…

en: Run with Debugger
sk: Spustiť s odlaďovačom

en: A suitable debugger could not be found.
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný odlaďovač

en: File
sk: Súbor

en: Line
sk: Riadok

en: Function
sk: Funkcia

en: Address
sk: Adresa

en: Type
sk: Typ

en: Hits
sk: Zásahy

en: Expression
sk: Výraz

en: Interrupt the program
sk: Preruší program

en: Continue running the program
sk: Pokračuje v behu programu

en: Execute the current line, stepping into any function calls
sk: Vykoná aktuálny riadok, vstúpi do volaných funkcií

en: Execute the current line, stepping over any function calls
sk: Vykoná aktuálny riadok, preskočí volanie funcie

en: Run until the end of the function
sk: Spustí po koniec funkcie

en: Disassembly
sk: Rozobranie

en: Debugger
sk: Odlaďovač

en: Threads
sk: Vlákna

en: Breakpoints
sk: Zarážky

en: Libraries
sk: Knižnice

en: Registers
sk: Registre

en: Log
sk: Záznam

en: Failed to initialize the debugger
sk: Zlyhala inicializácia odlaďovača

en: Library
sk: Knižnica

en: Address Range
sk: Rozsah adries

en: Locals
sk: Lokálky

en: Parameters
sk: Parametre

en: Variable
sk: Premenné

en: Group
sk: Skupina

en: Thread
sk: Vlákno

en: Arguments
sk: Parametre

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Binary
sk: Binárka

en: The device “%s” could not be found.
sk: Zariadenie „%s“ sa nepodarilo nájsť.

en: unversioned
sk: bez verzií

en: No file was provided.
sk: Nebol poskytnutý žiadny súbor.

note: translators: the user selected a number outside the value range for the document.
en: Provide a number between 1 and %u
sk: Poskytnite číslo v rozpätí 1 a %u

en: Go to line number
sk: Prejde na číslo riadka

en: Go to Line
sk: Prechod na riadok

en: Go
sk: Prejsť

en: Open File
sk: Otvorenie súboru

en: Open
sk: Otvoriť

en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: shortcut window]
en: Editor shortcuts
sk: Klávesové skratky editora

[ctx: shortcut window]
en: Files
sk: Súbory

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document
sk: Vytvorenie nového dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sk: Otvorenie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Panels
sk: Panely

[ctx: shortcut window]
en: Toggle navigation panel
sk: Prepnutie navigačného panelu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle utilities panel
sk: Prepnutie nástrojového panelu

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Show right margin
sk: Zobraziť pravý okraj

en: Insert trailing newline
sk: Vložiť uzatvárajúci nový riadok

en: Overwrite trailing braces and quotations
sk: Prepísať uzatvárajúce zátvorky a citácie

en: Tabs and Indentation
sk: Zarážky a odsadenie

en: Spaces
sk: Medzery

en: Tabs
sk: Tabulátory

en: Auto indent new lines
sk: Automaticky odsadiť nové riadky

en: Smart backspace
sk: Inteligentný backspace

en: Enabling smart backspace will treat multiple spaces as a tabs
sk: Povolením inteligentného backspace sa bude s viacnásobnými medzerami zaobchádzať ako so zarážkami

en: Language Syntax
sk: Syntax jazyka

note: translators: placeholder string for the entry used to filter the languages in Preferences/Programming languages
en: Search languages…
sk: Vyhľadať jazyky…

note: translators: first %u is the Nth position of second %u N occurrences
en: %u of %u
sk: %u z %u

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: Switch between Search and Search-and-Replace
sk: Prepína medzi Hladať a Hľadať a nahradiť

en: Show or hide search options such as case sensitivity
sk: Zobrazí alebo skryje voľby vyhľadávania ako zohľadnenie veľkosti písmen

note: List of pages that are open
en: Open Pages
sk: Otvorené stránky

note: translators: %s is the error message
en: Failed to load file: %s
sk: Zlyhalo načítanie súboru: %s

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
sk: Zlyhala tlač: %s

note: translators: %s is the error message translators: %s is the underlying error message
en: Failed to save file: %s
sk: Zlyhalo uloženie súboru: %s

en: Save
sk: Uložiť

en: Save File As
sk: Uložiť súbor ako

en: Save As
sk: Uložiť ako

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
sk: Uloženie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new name
sk: Uloženie dokumentu s novým názvom

[ctx: shortcut window]
en: Find and replace
sk: Nájdenie a nahradenie

[ctx: shortcut window]
en: Find
sk: Nájdenie

[ctx: shortcut window]
en: Move to the next match
sk: Presun na nasledujúcu zhodu

[ctx: shortcut window]
en: Move to the previous match
sk: Presun na predchádzajúcu zhodu

[ctx: shortcut window]
en: Move to the next error
sk: Presun na nasledujúcu chybu

[ctx: shortcut window]
en: Move to the previous error
sk: Presun na predchádzajúcu chybu

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
sk: Nájdenie nasledujúcej zhody

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: Builder has discovered that this file has been modified externally. Would you like to reload the file?
sk: Aplikácia Stavbár zistila, že tento súbor bol upravený externe. Chcete znovunačítať súbor?

en: Toggle navigation panel
sk: Prepne navigačný panel

en: Toggle utilities panel
sk: Prepne nástrojový panel

en: Failed to load the project
sk: Zlyhalo načítanie projektu

en: Open Project
sk: Otvorenie projektu

en: All Project Types
sk: Všetky typy projektov

note: the action:// link is used to jump to the new-project view
en: Why not <a href="action://app.new-project">create a new project</a>?
sk: Prečo nevytvoriť <a href="action://app.new-project">nový projekt</a>?

en: No projects found
sk: Nenašli sa žiadne projekty

en: Recent Projects
sk: Nedávne projekty

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Other Projects
sk: Ostatné projekty

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: Create from existing project
sk: Vytvoriť projekt z jestvujúceho projektu

en: Create a new project
sk: Vytvoriť nový projekt

en: Select a Project
sk: Výber projektu

en: Click an item to select
sk: Kliknutím na položku ju vyberiete

en: Open…
sk: Otvoriť…

en: Select projects for removal
sk: Vyberie projekty na odstránenie

en: Return to project selection
sk: Vráti na výber porjektov

en: %s contained invalid ASCII
sk: Súbor %s obsahoval neplatné kódovanie ASCII

en: Failed to parse integer from “%s”
sk: Zlyhalo analyzovanie celého čísla z „%s“

en: language defaults missing version in [global] group.
sk: V predvolených hodnotách jazyka chýba verzia v globálnej skupine [global].

en: Failed to initialize defaults.
sk: Zlyhala inicializácia predvolených jazykov.

en: You must call %s() before using libide.
sk: Pred použitím knižnice libide musíte zavolať %s().

en: An unload request is already pending
sk: Požiadavka na uvoľnenie už čaká na uskutočnenie.

en: Context has already been restored.
sk: Kontext už bol obnovený.

en: No implementations of extension point “%s”.
sk: Žiadna implementácia rozširujúceho bodu „%s“.

en: Failed to locate %s plugin.
sk: Zlyhalo lokalizovanie zásuvného modulu %s.

en: No such extension point.
sk: Neexistuje bod rozšírenia.

en: No implementations of extension point.
sk: Žiadna implementácia rozširujúceho bodu.

[ctx: shortcut window]
en: Editor Shortcuts
sk: Klávesové skratky editora

[ctx: shortcut window]
en: Global Search
sk: Globálne vyhľadávanie

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sk: Nastavenia

[ctx: shortcut window]
en: Command Bar
sk: Panel s príkazmi

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: shortcut window]
en: Terminal in Build Runtime
sk: terminál v zostavení  pre beh

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Focus Mode
sk: Prepnutie režimu zameriavania

[ctx: shortcut window]
en: Toggle left panel
sk: Prepnutie ľavého panelu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle right panel
sk: Prepnutie pravého panelu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bottom panel
sk: Prepnutie spodného panelu

[ctx: shortcut window]
en: Create new document
sk: Vytvorenie nového dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
sk: Zavretie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
sk: Prepnutie na nasledujúci dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
sk: Prepnutie na predchádzajúci dokument

[ctx: shortcut window]
en: Show list of open documents
sk: Zobrazenie zoznamu otvorených dokumentov

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
sk: Nájdenie predchádzajúcej zhody

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
sk: Vymazanie zvýraznenia

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sk: Kopírovanie a vkladanie

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sk: Skopírovanie vybratého textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sk: Vystrihnutie vybratého textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sk: Vloženie textu zo schránky

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate current line or selection
sk: Duplikovanie aktuálneho riadku alebo výberu

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sk: Vrátenie späť a zopakovanie

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sk: Vrátenie späť predchádzajúceho príkazu

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sk: Zopakovanie predchádzajúceho príkazu

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sk: Upravovanie

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sk: Prirátanie čísla riadku v mieste kurzoru

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sk: Odrátanie čísla riadku v mieste kurzoru

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
sk: Spojenie vybratých riadkov

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
sk: Zobrazenie okna s doplneniami

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
sk: Prepnutie prepisovania

[ctx: shortcut window]
en: Reindent line
sk: Znovu odsadenie riadka

[ctx: shortcut window]
en: Delete line
sk: Odstránenie riadka

[ctx: shortcut window]
en: Rename symbol
sk: Premenovanie symbolu

[ctx: shortcut window]
en: Requires semantic language support
sk: Vyžiadanie podpory sémantiky jazyka

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Move to next error in file
sk: Presun na nasledujúcu chybu v súbore

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous error in file
sk: Presun na predchádzajúcu chybu v súbore

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous edit location
sk: Presun na predchádzajúce miesto úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Move to next edit location
sk: Presun na nasledujúce miesto úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Jump to definition of symbol
sk: Skok na definíciu symbolu

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport up within the file
sk: Presun prehliadacieho miesta nahor v súbore

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport down within the file
sk: Presun prehliadacieho miesta nadol v súbore

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to end of file
sk: Presun prehliadacieho miesta na koniec súboru

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to beginning of file
sk: Presun prehliadacieho miesta na začiatok súboru

[ctx: shortcut window]
en: Move to matching bracket
sk: Presun na zodpovedajúce zátvorky

[ctx: shortcut window]
en: Selections
sk: Výbery

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sk: Výber všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
sk: Zrušenie výberu

[ctx: shortcut window]
en: Build
sk: Zostavenie

[ctx: shortcut window]
en: Run
sk: Spustenie

[ctx: shortcut window]
en: Profile
sk: Profil

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
sk: Gestá na touchpade

[ctx: shortcut window]
en: Terminal Shortcuts
sk: Klávesové skratky terminálu

[ctx: shortcut window]
en: Find text within terminal
sk: Nájdenie textu v termináli

en: No Open Pages
sk: Žiadne otvorené stránky

en: Open file
sk: Otvorí súbor

en: New file
sk: Nový súbor

en: New terminal
sk: Nový terminál

en: New documentation
sk: Nová dokumentácia

[ctx: shortcut window]
en: Move document to the right
sk: Presun dokumentu doprava

[ctx: shortcut window]
en: Move document to the left
sk: Presun dokumentu doľava

en: Open a File or Terminal
sk: Otvorenie súboru alebo terminálu

en: Use the page switcher above or use one of the following:
sk: Použite prepínač stránok alebo jedno z nasledujúcich:

en: Search
sk: Vyhľadať

en: Project sidebar
sk: Bočná lišta projektu

en: File chooser
sk: Rozhranie výberu súboru

en: New Terminal
sk: Nový terminál

en: Uh oh, something went wrong
sk: Do kelu, niečo je zle

en: There was a failure while trying to perform the operation.
sk: Nastalo zlyhanie počas pokusu vykonať operáciu.

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Themes
sk: Témy

en: Dark Theme
sk: Tmavá téma

en: Whether Builder should use a dark theme
sk: Určuje, či má aplikácia Stavbár použiť tmavú tému

en: dark theme
sk: tmavá téma

en: Grid Pattern
sk: Mriežka

en: Display a grid pattern underneath source code
sk: Zobrazí mriežku pod zdrojovým kódom

en: Font
sk: Písmo

[ctx: Keywords]
en: editor font monospace
sk: editor font písmo monospace pevná pevnou šírka šírkou

note: XXX: This belongs in terminal addin
en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: Keywords]
en: terminal font monospace
sk: terminál font písmo monospace pevná pevnou šírka šírkou

en: Color Scheme
sk: Farebná schéma

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Emulation
sk: Emulácia

en: Default keybinding mode which mimics gedit
sk: Predvolený režim klávesových skratiek, ktorý napodobňuje gedit

en: Emulates the Emacs text editor
sk: Emuluje textový editor Emacs

en: Emulates the Vim text editor
sk: Emuluje textový editor Vim

en: Movement
sk: Pohyb

en: Home moves to first non-whitespace character
sk: Kláves Home presunie kurzor na prvý znak, ktorý nie je reprezentovaný medzerou

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
sk: Kláves Backspace odstráni medzery navyše, aby zachoval zarovnanie podľa vášho odsadenia

en: Cursor
sk: Kurzor

en: Restore cursor position
sk: Obnovenie pozície kurzora

en: Restore cursor position when a file is reopened
sk: Pri znovuotvorení súboru obnoví pozíciu kurzora

en: Enable text wrapping
sk: Povolenie zalamovanie textu

en: Wrap text that is too wide to display
sk: Zalomí text, ktorý je na zobrazenie príliš široký

en: Scroll Offset
sk: Posun rolovania

en: Minimum number of lines to keep above and below the cursor
sk: Minimálny počet riadkov, ktoré majú zostať nad a pod kurzorom.

en: Allow the editor to scroll past the end of the buffer
sk: Umožní editoru rolovať za hranicu konca schránky

en: Line Information
sk: Informácie o riadku

en: Line numbers
sk: Čísla riadkov

en: Show line number at beginning of each line
sk: Zobrazí číslo riadka na začiatku každého riadka

en: Line changes
sk: Zmeny v riadku

en: Show if a line was added or modified next to line number
sk: Zobrazí vedľa čísla riadku, či bol riadok pridaný, alebo upravený

en: Line diagnostics
sk: Diagnostika riadka

en: Show an icon next to line numbers indicating type of diagnostic
sk: Zobrazí vedľa čísla riadka ikonu  indikujúcu typ diagnostiky

en: Highlight
sk: Zvýrazňovanie

en: Current line
sk: Aktuálny riadok

en: Make current line stand out with highlights
sk: Odlíši aktuálny riadok zvýraznením

en: Matching brackets
sk: Zodpovedajúce zátvorky

en: Highlight matching brackets based on cursor position
sk: Zvýrazní zodpovedajúce zátvorky podľa pozície kurzora

en: Code Overview
sk: Prehľad kódu

en: A zoomed out view to enhance navigating source code
sk: Oddialený pohľad na zlepšenie navigácie v zdrojovom kóde

en: Automatically hide overview map
sk: Automatické skrytie mapy s prehľadom

en: Automatically hide map when editor loses focus
sk: Automaticky skryje mapu keď editor stratí zameriavač

en: Visible Whitespace Characters
sk: Viditeľné znaky medzier

en: New line and carriage return
sk: Nový riadok a návrat vozíka

en: Non-breaking spaces
sk: Nezalomiteľné medzery

en: Spaces inside of text
sk: Medzery vo vnútri textu

en: Trailing Only
sk: Iba koncové

en: Leading Only
sk: Iba úvodné

en: Autosave
sk: Automatické úkladanie

en: Enable or disable autosave feature
sk: Povolí alebo zakáže funkcionalitu automatického ukladania

en: The number of seconds after modification before auto saving
sk: Počet sekúnd úpravy pred automatickým uložením

en: Code Insight
sk: Nahliadnutie do kódu

en: Semantic Highlighting
sk: Zvýrazňovanie sémantiky

en: Use code insight to highlight additional information discovered in source file
sk: Použije nahliadanie do kódu na zvýraznenie dodatočne objavených informácií v zdrojovom súbore

en: Completion
sk: Dopĺňanie

en: Suggest words found in open files
sk: Navrhovanie slov nájdených v otvorených súboroch

en: Suggests completions as you type based on words found in any open document
sk: Navrhne doplnenie počas písania, podľa slov nájdených v ľubovoľnom otvorenom dokumente

en: Minimum word size
sk: Minimálna dĺžka slova

en: Minimum word size for word completion
sk: Minimálna dĺžka slova na dopĺňanie slov

en: Suggest completions using Ctags
sk: Navrhovanie doplnenia pomocou značiek Ctags

en: Create and manages a Ctags database for completing class names, functions, and more
sk: Vytvorí a spravuje databázu značiek Ctags na dopĺňanie názvov tried, funkcií a ďalších prvkov

en: Suggest completions using Clang (Experimental)
sk: Navrhovanie doplnenia pomocou prekladača Clang (experimentálne)

en: Use Clang to suggest completions for C and C++ languages
sk: Použije  prekladač Clang na dopĺňanie v jazykoch C a C++.

en: Diagnostics
sk: Diagnostika

en: Snippets
sk: Úryvky

en: Code snippets
sk: Úryvky kódu

en: Use code fragments to increase typing efficiency
sk: Použije úryvky kódu na zvýšenie výkonnosti písania

en: Programming Languages
sk: Programovacie jazyky

en: Trim trailing whitespace
sk: Orezanie koncových medzier

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed.
sk: Oreže medzery na konci riadka pri uložení dokumentu

en: Overwrite Braces
sk: Prepísanie zátvoriek

en: Overwrite closing braces
sk: Prepíše koncové zátvorky

en: Insert Matching Brace
sk: Vkladanie zodpovedajúcich zátvoriek

en: Insert matching character for { [ ( or "
sk: Vloží zodpovedajúci znak k { [ ( alebo "

en: Margins
sk: Okraje

en: Right margin position
sk: Pozícia pravého akraja

en: Position in spaces for the right margin
sk: Pozícia pravého okraja v medzerách

en: Indentation
sk: Odsadzovanie

en: Tab width
sk: Šírka tabulátora

en: Width of a tab character in spaces
sk: Šírka znaku tabulátora v medzerách

en: Insert spaces instead of tabs
sk: Vkladanie medzier namiesto tabulátorov

en: Prefer spaces over use of tabs
sk: Uprednostní medzery pred použitím tabulátorov

en: Automatically indent
sk: Automatické odsadenie

en: Indent source code as you type
sk: Odsadzuje zdrojový kód počas písania

en: Number of CPU
sk: Počet výpočtových jednotiek

en: Build
sk: Zostavenie

en: Build Workers
sk: Pracovníci výstavby

en: Number of parallel build workers
sk: Počet súčasných pracovníkov výstavby

en: Network
sk: Sieť

en: Allow downloads over metered connections
sk: Povolenie preberania cez merané pripojenia

en: Allow the use of metered network connections when automatically downloading dependencies
sk: Umožní použiť merané sieťové pripojenia pri automatickom preberaní závislostí

en: Projects
sk: Projekty

en: Workspace
sk: Pracovný priestor

en: A place for all your projects
sk: Miesto pre všetky vaše projekty

en: Restore previously opened files
sk: Obnovenie naposledy otvorených súborov

en: Open previously opened files when loading a project
sk: Pri načítaní projektu obnoví všetky naposledy otvorené súbory

en: Project Discovery
sk: Objavenie projektov

en: Discover projects on my computer
sk: Objavenie projektov v mojom počítači

en: Scan your computer for existing projects
sk: Vyhľadá existujúce projekty vo vašom počítači

en: Version Control
sk: Správa verzií

note: only the page goes here, plugins will fill in the details
en: SDKs
sk: Vývojové sady

en: Destination file must be within the project tree.
sk: Cieľový súbor sa musí nachádzať v strome projektu.

en: File must be within the project tree.
sk: Súbor sa musí nachádzať v strome projektu.

en: %s() may only be executed once
sk: %s() môže byť spustený iba raz

en: Failed to open directory: %s
sk: Zlyhalo otvorenie adresára: %s

en: Failed to load file: %s: %s
sk: Zlyhalo načítanie súboru: %s: %s

en: Insert “%s”
sk: Vložiť „%s“

en: Replace “%s” with “%s”
sk: Nahradiť „%s“ s „%s“

en: Apply Fix-It
sk: Použiť opravu

en: Clear _All
sk: Vy_mazať všetko

en: Branch
sk: Vetva

en: Build Profile
sk: Profil zostavenia

en: Last build
sk: Posledné zostavenie

en: Rebuild
sk: Znovu zostaviť

en: Clean
sk: Vyčistiť

en: Transfers
sk: Prenosy

en: Press Ctrl+. to search
sk: Stlačením Ctrl+. vyhľadáte

en: Unknown failure
sk: Neznáme zlyhanie

en: Clang crashed
sk: Kompilátor Clang neočakávane skončil

en: Invalid arguments
sk: Neplatné parametre

en: AST read error
sk: Chyba pri čítaní AST

en: Failed to create translation unit: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie jednotky prekladu: %s

en: File must be saved locally to parse.
sk: Súbor musí byť uložený miestne, aby ho bolo možné spracovať.

en: anonymous
sk: anonymný

en: clang_codeCompleteAt() only works on local files
sk: Funkcia clang_codeCompleteAt() funguje iba na miestnych súboroch

en: Colors
sk: Farby

en: Close without Saving
sk: Zavrieť bez uloženia

en: All files
sk: Všetky súbory

en: All supported palettes formats
sk: Všetky podporované formáty paliet

en: GIMP palette
sk: Paleta programu GIMP

en: GNOME Builder palette
sk: Paleta programu Stavbár GNOME

en: Palette name
sk: Názov palety

en: HSV visibility
sk: Viditeľnosť HSV

en: LAB visibility
sk: Viditeľnosť LAB

en: RGB visibility
sk: Viditeľnosť RGB

en: RGB unit
sk: Jednotka RGB

en: Color filter
sk: Farebný filter

en: The filter used on the color scales and color plane.
sk: Filter použitý na farebnú škálu a farebnú rovinu.

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť:

en: Select the color spaces for which you want to see sliders in the panel.
sk: Vyberte farebné priestory, pre ktoré chcete vidieť posuvníky v paneli.

en: Units:
sk: Jednotky:

en: Select the type of unit you want to use for RGB components and strings in the panel.
sk: Vyberte typ jednotiek, ktoré chcete použiť pre súčasti RGB a reťazce v paneli.

en: Filters:
sk: Filtre:

en: Palettes options
sk: Voľby paliet

en: Palette view mode:
sk: Režim zobrazenia paliet:

en: Palette management
sk: Správa paliet

en: Load
sk: Načítať

en: Command not found: %s
sk: Príkaz nenájdený: %s

en: Use the entry below to execute a command
sk: Použite

en: Number required
sk: Vyžaduje sa číslo

en: %s is invalid for %s
sk: %s nie je platným pre %s

en: Unknown option: %s
sk: Neznáma voľba: %s

en: Failed to locate working directory
sk: Zlyhalo lokalizovanie pracovného adresára

en: Invalid :syntax subcommand: %s
sk: Neplatný :podpríkaz syntaxe: %s

en: Invalid search and replace request
sk: Nepaltná požiadavka na vyhľadanie a nahradenie

en: Format Strings
sk: Formátovať reťazce

en: New Project
sk: Nový projekt

en: Create
sk: Vytvoriť

en: create-project [OPTION...] PROJECT_NAME
sk: create-project [VOĽBA...] NÁZOV_PROJEKTU

en: Filename must be ASCII and may not contain : or =
sk: Názov súboru musí byť v kódovaní ASCII a nemôže obsahovať znak : alebo =

en: Please specify a project name.
sk: Prosím, zadajte názov projektu.

en: Project Name
sk: Názov projektu

en: Project Location
sk: Umiestnenie projektu

en: Select Project Directory
sk: Výber adresára projektu

en: Language
sk: Jazyk

en: No license
sk: Bez licencie

en: Uses the Git version control system
sk: Využíva systém správy verzií Git

en: Select a Template
sk: Vybrať šablónu

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Cannot provide diff, no backing file provided.
sk: Nedá sa poskytnúť rozdiel, pretože nebol poskytnutý záložný súbor.

en: Repository does not have a working directory.
sk: Repozitár neobsahuje pracovný adresár.

en: File is not under control of git working directory.
sk: Súbor nie je pod kontrolou pracovného adresára git.

en: The requested file does not exist within the git index.
sk: Požadovaný súbor neexistuje v indexe git.

en: A valid Git URL is required
sk: Požaduje sa platná URL repozitára Git

en: user@host:repository.git
sk: používateľ@hostiteľ:repozitár.git

en: Repository URL
sk: URL repozitára

en: Project Destination
sk: Cieľ projektu

en: Clone Project
sk: Klonovať projekt

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning repository.
sk: Program Stavbár zlyhal pri poskytovaní správnych poverení pri klonovaní repozitára.

en: Code assistance requires a local file.
sk: Asistencia kódu vyžaduje miestny súbor.

en: No language specified
sk: Nie je určený žiadny jazyk

en: GNOME Application
sk: Aplikácia prostredia GNOME

en: Shared Library
sk: Zdieľaná knižnica

en: Empty Project
sk: Prázdny projekt

en: MinGW 64-bit
sk: MinGW 64-bitový

en: MinGW 32-bit
sk: MinGW 32-bitový

en: Build successful
sk: Zostavenie úspešné

en: Build failed
sk: Zostavenie zlyhalo

en: A folder with that name already exists.
sk: Priečinok s takým názvom už existuje.

en: A file with that name already exists.
sk: Súbor s takým názvom už existuje.

en: File Name
sk: Názov súboru

en: Folder Name
sk: Názov priečinka

en: _Create
sk: _Vytvoriť

en: Empty
sk: Prázdny

en: Rename %s
sk: Premenovať %s

en: Re_veal in Project Tree
sk: Od_haliť v strome projektu

en: _New
sk: _Nový

en: _Empty File
sk: Prázdny sú_bor

en: _New Folder
sk: _Nový priečinok

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Open _With
sk: Otvoriť _pomocou

en: Source Code Editor
sk: Editor zdrojového kódu

en: _Open Containing Folder
sk: _Otvoriť priečinok s obsahom

en: _Open in Terminal
sk: _Otvoriť v termináli

en: Mo_ve to Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: _Build
sk: _Zostaviť

en: _Rebuild
sk: _Znovu zostaviť

en: Display Options
sk: Voľby zobrazenia

en: _Collapse All Nodes
sk: Z_baliť všetky uzly

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: No language selected
sk: Nie je vybraný žiadny jazyk

en: No suggestions
sk: Bez návrhov

en: Completed spell checking
sk: Kontrola preklepov dokončená

en: The word is not in the dictionary
sk: Slovo nie je v slovníku

en: This word is already in the personal dictionary
sk: Toto slovo je už v osobnom slovníku

en: This word is already in the %s dictionary
sk: Toto slovo je už v slovníku s názvom %s

en: Misspelled
sk: Preklep

en: _Ignore
sk: _Ignorovať

en: Ignore _All
sk: Ignorovať _všetko

en: Change _to
sk: _Zmeniť na

en: Cha_nge
sk: Z_meniť

en: Change A_ll
sk: Zmeniť vš_etko

en: _Suggestions
sk: _Návrhy

en: Add Word
sk: Pridať slovo

en: A_dd
sk: Pri_dať

en: Dictionary
sk: Slovník

en: _Language
sk: _Jazyk

en: Generate Support Log
sk: Generovať záznam pre podporu

en: System Monitor
sk: Monitor systému

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: CPU
sk: Procesor

en: Open Profile
sk: Otvorenie profilu

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Save Terminal Content As
sk: Uloženie obsahu terminálu ako

en: Untitled terminal
sk: Nepomenovaný terminál
