gnome-builder master - en to sl_SI translation catalogue (1372 entries)

en: Builder
sl_SI: Izgrajevalnik

en: An IDE for GNOME
sl_SI: IDE za okolje GNOME

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Christian Hergert, et al.
sl_SI: Christian Hergert in drugi

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
sl_SI: Program Builder je del Razvojnega okolja za namizje GNOME. Združuje podporo za ključne tehnologije okolja GNOME, kot so GTK+, GLib in GNOME API, z zmožnostmi, ki bodo močno v pomoč razvijalcem.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
sl_SI: Posodobitve programa Builder bodo na voljo vsakih šest mesecev z objavo nove različice okolja GNOME.

en: Features:
sl_SI: Zmožnosti:

en: Built in syntax highlighting for many languages
sl_SI: Vgrajeno poudarjanje skladnje za mnogo programskih jezikov

en: Side-by-side code editors
sl_SI: Dvostrani urejevalniki kode

en: Multi-monitor support
sl_SI: Podpora več monitorjem

en: Code overview mini-map
sl_SI: Pokaži predogledni zemljevid kode

en: Integration with Git
sl_SI: Povezljivost z Git

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
sl_SI: Podpora za Autotools, Cargo, CMake, Meson, Maven, Make, PHPize in Waf

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sl_SI: Podpora za samodejno dopolnjevanje, poudarjanje skladnje in diagnostiko za jezik Clang

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sl_SI: Podpora za samodejno dopolnjevanje, poudarjanje skladnje in diagnostiko za jezik Python

en: Vala based auto-completion and diagnostics
sl_SI: Podpora za samodejno dopolnjevanje in diagnostiko za jezik Vala

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
sl_SI: Samodejno zamikanje kode za jezike C, Python, Vala in XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
sl_SI: Predogled kode v HTML, Markdown, reStructuredText in Sphinx v živo

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
sl_SI: Izbirno urejanje v slogu Vim, Emacs in SublimeText

en: An integrated software profiler for native applications
sl_SI: Programski profilirnik za izvorne programe

en: An integrated debugger for native applications
sl_SI: Programski razhroščevalnik za izvorne programe

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
sl_SI: Podpora za izgradnjo z izvajalnimi programi jhbuil in flatpak

en: Support for viewing TODOs found within your code base
sl_SI: Podpora za pregled nalog je najdena v kodi

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
sl_SI: Hitro iskanje besedila po datotekah in simbolih

en: Quickly access your projects
sl_SI: Hiter dostop do datotek projektov

en: Create new projects from a variety of templates
sl_SI: Ustvari nov projekt s pomočjo različnih predlog

en: Integration with Git to clone your projects
sl_SI: Povezljivost z Git za kloniranje projektov

en: The source code editor
sl_SI: Urejevalnik izvorne kode

en: Fast global fuzzy search
sl_SI: Hitro ohlapno splošno iskanje

en: Debug with the GNU debugger
sl_SI: Izvedi razhroščevanje z razhroščevalnikom GNU

en: Use the minimap to see more of the file
sl_SI: Uporabite mali zemljevid za pregled strukture datoteke

en: Build Parallelism
sl_SI: Vzporednost izgradnje

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
sl_SI: Število opravil, ki naj se izvajajo med izgradnjo. Vrednost -1 določa privzeto možnost, vrednost 0 pa število CPE.

en: Clear build logs
sl_SI: Počisti dnevnike izgradnje

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo dnevniki izgradnje počiščeni ob naslednji izgradnji.

en: Show Log When Building
sl_SI: Pokaži zapisnik pri gradnji

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
sl_SI: Potrjena možnost določa, da bodo dnevniki izgradnje počiščeni ob naslednji gradnji.

en: Allow network when metered
sl_SI: Dovoli dostop do omrežja z merjeno porabo.

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
sl_SI: Ali naj bodo omogočeni samodejni prenosi podatkov in odvisnosti med izgrajevanjem, kadar je vzpostavljena povezava z omejeno ali merjeno porabo.

en: Ctags based autocompletion
sl_SI: Samodejno dopolnjevanje s Ctags

en: Use Ctags for autocompletion.
sl_SI: Uporabi Ctags za s samodejno dopolnjevanje.

en: Enable semantic highlighting
sl_SI: Omogoči skladenjsko poudarjanje

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo na osnovi izvorne kode podana dodatna pravila poudarjanja za podprte vrste programskih jezikov.

en: Path to ctags executable
sl_SI: Pot do izvedljive datoteke ctags

en: The path to the ctags executable on the system.
sl_SI: Pot do izvedljive datoteke ctags na sistemu.

en: Debugger Breakpoint at Main
sl_SI: Prekinitvena točka razhroščevalnika v glavni funkciji

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
sl_SI: Razhroščevalnik naj samodejno vstavi prekinitveno točko v glavno funkcijo main().

en: Debugger Breakpoint at Criticals
sl_SI: Prekinitvena točka razhroščevalnika ob kritičnih napakah

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
sl_SI: Razhroščevalnik naj samodejno vstavi prekinitveno točko v funkcijo g_critical().

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
sl_SI: Prekinitvena točka razhroščevalnika ob opozorilih in kritičnih napakah

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
sl_SI: Razhroščevalnik naj samodejno vstavi prekinitveno točko k funkcijama g_warning() in g_critical.

en: Restore last position
sl_SI: Povrni zadnji položaj kazalke

en: Jump to the last position when reopening a file
sl_SI: Skoči na konec med ponovnim odpiranjem datoteke

en: Show modified lines
sl_SI: Pokaži spremenjene vrstice

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo v urejevalniku pokazane vse spremembe v vrstici v primerjavi z izvorno kodo.

en: Show diagnostics next to line number
sl_SI: Pokaži diagnostiko ob številki vrstice

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo na oknu urejevalnika ob številkah strani izpisani tudi rezultati diagnostike.

en: Highlight current line
sl_SI: Poudari trenutno vrstico

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči poudarjanje vrstice, v kateri je kazalka.

en: Highlight matching brackets
sl_SI: Poudari pripadajoče oklepaje

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči poudarjanje skladnih oklepajev in zaklepajev.

en: Show line numbers
sl_SI: Pokaži številke vrstic

en: If enabled, the editor will show line numbers.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo na oknu urejevalnika izpisane številke vrstic.

en: Show relative line numbers
sl_SI: Pokaži relativne številke vrstic

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo na oknu urejevalnika izpisane relativne številke vrstic.

en: Smart Backspace
sl_SI: Pametna vračalka

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
sl_SI: S povratno tipko bodo odstranjeni dodatni presledni znaki za ohranjanje velikosti zamika.

en: Smart Home/End
sl_SI: Pametni tipki Domov (Home) in Konec (End)

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
sl_SI: Spremeni vedenje tipk Začetek/Konec (Home/End).

en: Show grid lines
sl_SI: Pokaži mrežne črte

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo v urejevalniku pokazane črte mreže.

en: Overview Map Policy
sl_SI: Pokaži pregledni zemljevid

en: When the overview map should be displayed.
sl_SI: Kdaj naj bo prikazan pregledni zemljevid.

en: Draw Spaces
sl_SI: Izriši presledke

en: The various types of space to draw in the editor.
sl_SI: Različne vrste presledkov, ki bodo izrisani v urejevalniku.

en: Wrap Text
sl_SI: Prelomi besedilo

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
sl_SI: Način preloma dolgih vrstic besedila za boljšo preglednost.

en: Autosave Enabled
sl_SI: Samodejno shranjevanje je omogočeno

en: Enable or disable autosave feature.
sl_SI: Omogoči ali onemogoči možnost samodejnega shranjevanja.

en: Autosave Frequency
sl_SI: Pogostost samodejnega shranjevanja

en: The number of seconds after modification before auto saving.
sl_SI: Čas po spreminjanju v sekundah, po katerem se izvede samodejno shranjevanje.

en: Completion Row Count
sl_SI: Števec vrstic dopolnjevanja

en: The number of completion rows to display to the user.
sl_SI: Število vrstic, ki naj jih drsnik pokaže.

en: Line Height
sl_SI: Višina vrstice

en: The line height to use for the selected font.
sl_SI: Višina vrstice, ki naj bo v uporabi za izbrano pisavo.

en: Interactive Completion
sl_SI: Odzivno dopolnjevanje

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo dopolnjevanje samodejno prikazano med tipkanjem.

en: Minimum characters for matching selection.
sl_SI: Najmanjše število znakov za skladanje izbora.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
sl_SI: Določi najmanjše število znakov za skladanje izbora.

en: Enable Snippets
sl_SI: Omogoči izsečke

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
sl_SI: Omogočite razširitev izsečkov iz urejevalnika s pritiskom tabulatorke po sprožilcu izsečka.

en: Select First Completion
sl_SI: Izberi prvo dokončanje

en: Automatically select the first auto-completion entry.
sl_SI: Samodejno izberite prvi vnos samodejnega dokončanja.

en: Spaces Style
sl_SI: Slog presledkov

en: How to apply spaces when reformatting text.
sl_SI: Kako naj bodo uporabljeni presledni znaki pri preoblikovanju besedila.

en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

en: If the type within the extension is enabled.
sl_SI: Ali je vrsta znotraj razširitve omogočena.

en: Window size
sl_SI: Velikost okna

en: Window size (width and height).
sl_SI: Velikost okna (širina in višina).

en: Window maximized
sl_SI: Razpeto okno

en: Window maximized state
sl_SI: Stanje razpetega glavnega okna

en: Style Variant
sl_SI: Različica sloga

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
sl_SI: Uporabi svetlo ali temno različico teme GTK in shemo GtkSourceView.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
sl_SI: »Projekti«

en: Projects directory
sl_SI: Mapa projektov

en: Directory for all Builder projects.
sl_SI: Mapa vseh projektov programa Builder

en: Restore Session
sl_SI: Obnovi sejo

en: Restores the projects previous session when loading.
sl_SI: Obnovi projekte prejšnje seje pri nalaganju.

en: Clear build caches at startup
sl_SI: Ob zagonu počisti predpomnilnike izgradnje

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo program med zagonom izbrisal predpomnilnike.

en: The interface style to change pages
sl_SI: Slog vmesnika za spreminjanje strani

en: Default License
sl_SI: Privzeto dovoljenje

en: The default license to use for new projects
sl_SI: Privzeto dovoljenje za rabo v novih projektih

en: Inherit Language Server stderr
sl_SI: Podeduj stderr jezikovnega strežnika

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
sl_SI: Če je omogočeno, se stderr jezikovnih strežnikov preusmeri v konzolo.

en: Preview Search Results
sl_SI: Predogled rezultatov iskanja

en: If previews for search results should be automatically displayed
sl_SI: Če naj se predogledi rezultatov iskanja samodejno prikažejo

en: Plugin enabled
sl_SI: Vstavek je omogočen

en: If the plugin should be enabled
sl_SI: Ali naj bo vstavek omogočen

en: Selected configuration for building
sl_SI: Izbrana nastavitev za izgradnjo

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
sl_SI: Nastavitev je izbrana in bo objavljena naslednjič, ko bo projekt naložen.

en: Install Project Before Running
sl_SI: Namesti projekt pred zagonom

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
sl_SI: Pred zagonom projekta zaženite fazo namestitve cevovodov. To uporabite le, če veste, kaj počnete s projektom.

en: Default Run Command
sl_SI: Privzeti ukaz za zagon

en: The id of the default run command
sl_SI: ID privzetega ukaza za zagon

en: The signal to send the app to stop
sl_SI: Aplikaciji poslani signal za zaustavitev

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
sl_SI: To omogoča pošiljanje nečesa drugega kot sigkill za zaustavitev ciljnega programa. To je lahko uporabno, kadar želite elegantno zaustaviti proces strežnika.

en: Unit Test Locality
sl_SI: Kraj preskusa enote

en: What environment to use when running unit tests
sl_SI: Katero okolje želite uporabiti pri izvajanju preizkusov enot

en: Verbose Logging
sl_SI: Shranjuj podroben izpis

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
sl_SI: Ali naj bo uporabljeno G_MESSAGES_DEBUG=all pri zagonu ciljnega programa

en: Show Icons
sl_SI: Pokaži ikone

en: This setting is deprecated and no longer in use.
sl_SI: Ta nastavitev je opuščena in ni več v uporabi.

en: Show Ignored Files
sl_SI: Pokaže prezrte datoteke

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo v drevesnem pogledu projekta pokazane datoteke, ki so prezrte s VCS.

en: Sort Directories First
sl_SI: Najprej razvrsti mape

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo v drevesnem pogledu mape pred datotekami.

en: Check Spelling
sl_SI: Preveri črkovanje

en: Automatically check spelling within documents
sl_SI: Samodejno preveri črkovanje v dokumentih

en: Build software for GNOME
sl_SI: Orodje za izgradnjo programov za GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
sl_SI: Izgradnja;Razvoj;

en: Open a Project
sl_SI: Odpri projekt

en: Start New Project
sl_SI: Začni nov projekt

en: Clone Repository
sl_SI: Kloniraj skladišče

en: New Editor Workspace
sl_SI: Nova delovna površina

en: D-Bus Inspector
sl_SI: Nadzornik vodila D-Bus

en: The current language lacks a symbol resolver.
sl_SI: Trenutno izbrani jezik ne podpira razreševalnikov simbolov.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
sl_SI: neshranjena datoteka %u

en: %s contained invalid ASCII
sl_SI: %s vsebuje neveljavni zapis ASCII

en: Failed to parse integer from “%s”
sl_SI: Razčlenjevanje števila »%s« je spodletelo

en: language defaults missing version in [global] group.
sl_SI: jezik privzeto določa manjkajoči vrednost v skupini [global].

en: Failed to initialize defaults.
sl_SI: Začenjanje postopka s privzetimi vrednostmi je spodletelo

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
sl_SI: Shranjevanje osnutka je spodletelo: %s

en: Untitled
sl_SI: Neimenovano

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: A suitable debugger could not be found.
sl_SI: Ustreznega razhroščevalnika ni mogoče najti.

en: Open File…
sl_SI: Odpri datoteko …

en: Open a file in the workspace
sl_SI: Odpri datoteko na delovni površini

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: About Builder
sl_SI: O programu

en: _Quit
sl_SI: _Končaj

en: Document
sl_SI: Dokument

en: Application
sl_SI: Program

en: Pages
sl_SI: Strani

en: Text Editor
sl_SI: Urejevalnik besedil

en: Search & Replace
sl_SI: Poišči in zamenjaj

en: Documents
sl_SI: Dokumenti

en: Selection
sl_SI: Izbor

en: Printing
sl_SI: Tiskanje

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
sl_SI: Odpiranje datoteke ni uspelo: %s

en: _Discard Changes and Reload
sl_SI: _Opusti spremembe in ponovno naloži

en: File Has Changed on Disk
sl_SI: Datoteka je bila na disku spremenjena

en: The file has been changed by another program.
sl_SI: Datoteka je bila spremenjena v drugem programu.

en: File Contains Encoding Errors
sl_SI: Datoteka vsebuje napake kodiranja

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
sl_SI: Kodiranje, uporabljeno za nalaganje datoteke, je zaznalo napake. V vrstici stanja lahko izberete nadomestno kodiranje in ponovno naložite.

en: Could Not Open File
sl_SI: Datoteke ni mogoče odpreti

en: You do not have permission to open the file.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za odpiranje datoteke.

en: _Retry
sl_SI: _Poskusi znova

en: Open As _Administrator
sl_SI: Odpri kot _skrbnik

en: Document Restored
sl_SI: Dokument je obnovljen.

en: Unsaved document has been restored.
sl_SI: Neshranjeni dokument je obnovljen.

en: _Discard…
sl_SI: _Zavrzi …

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
sl_SI: Tiskanje je spodletelo: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
sl_SI: Oblikovanje izbora ni uspelo: %s

en: Save File
sl_SI: Shrani datoteko

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
sl_SI: Premakni na predhodno ujemanje (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
sl_SI: Premakni na naslednjo ujemanje (CTRL+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
sl_SI: Poišči in Zamenjaj (Ctrl+H)

en: Close search
sl_SI: Zapri iskalnik

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Replace _All
sl_SI: Zamenjaj _vse

en: Use Re_gular Expressions
sl_SI: Uporabi _logične izraze

en: _Case Sensitive
sl_SI: _Razlikovanje velikosti črk

en: Match Whole Words
sl_SI: Išči le cele besede

en: Automatically Detected
sl_SI: Samodejno zaznano

en: Character Encoding:
sl_SI: Znakovni nabor:

en: Line Ending:
sl_SI: Konec vrstice:

en: Language
sl_SI: Jezik

en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
sl_SI: Preklopi spodnji pladenj (krmilka+F9)

en: Failed to initialize build pipeline: %s
sl_SI: Začenjanje izgradnje cevovoda je spodletelo: %s

en: Failed to get device information: %s
sl_SI: Pridobivanje podrobnosti naprave je spodletelo: %s

en: Active Configuration
sl_SI: Dejavna prilagoditev

en: Configuration %s changed
sl_SI: Prilagoditev %s spremenjena

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
sl_SI: Ni uspelo najti prilagoditve za izgradnjo »%s«. Morda je neveljavna ali nepravilno oblikovana.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
sl_SI: Dejavna prilagoditev nastavljena na »%s«

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
sl_SI: Zaznana je naprava »%s«

en: Devices
sl_SI: Naprave

en: Device set to %s
sl_SI: Naprava nastavljena na %s

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
sl_SI: Ni mogoče prerazporediti na napravo. Cevovod izgradnje ni začet.

en: Fallback
sl_SI: Nadomestne pisave

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
sl_SI: Moj računalnik (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
sl_SI: Moj računalnik (%s) – %s

en: The build pipeline is in a failed state
sl_SI: Izgrajen cevovod je v spodletelem stanju

en: The build configuration has errors
sl_SI: Nastavitev izgradnje vsebuje napake

en: Pipeline started to clean build tree
sl_SI: Cevovod je začel čistiti drevo gradnje

en: Pipeline started
sl_SI: Cevovod se je zagnal

en: Pipeline finished
sl_SI: Cevovod končan

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
sl_SI: Izgradi (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
sl_SI: Po namestitvi (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
sl_SI: Ustvarjanje navideznega terminala je spodletelo. Možnosti terminala bodo omejene.

en: Cleaning…
sl_SI: Poteka čiščenje …

en: Failed
sl_SI: Napaka

en: Ready
sl_SI: Pripravljeno

en: Downloading…
sl_SI: Poteka prejemanje …

en: Building dependencies…
sl_SI: Poteka izgrajevanje odvisnosti …

en: Bootstrapping…
sl_SI: Zaganjanje začetnega nalagalnega sistema …

en: Configuring…
sl_SI: Poteka nastavljanje …

en: Building…
sl_SI: Poteka izgradnja …

en: Installing…
sl_SI: Poteka nameščanje …

en: Committing…
sl_SI: Poteka uveljavljanje …

en: Exporting…
sl_SI: Poteka izvažanje …

en: Success
sl_SI: Uspešno zaključeno

en: Preparing…
sl_SI: Poteka priprava …

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
sl_SI: Poteka odstranjevanje %s

en: Removing build directories…
sl_SI: Odstranjevanje map gradnje …

en: Cannot build transfer while on metered connection
sl_SI: Ni mogoče izgraditi prenosa pri povezavi z omejeno merjeno porabo.

en: Untitled command
sl_SI: Neimenovan ukaz

en: Unit Test
sl_SI: Preskus enote

note: translators: %s is replaced with the name of the run tool such as "valgrind"
en: User requested run tool “%s”
sl_SI: Uporabniško zahtevano orodje za zagon »%s«

en: Cannot run target, another target is running
sl_SI: Ni mogoče zagnati ciljne datoteke, ta je že zagnana

en: Application exited with error: %s
sl_SI: Program je izstopil z napako: %s

en: Application exited
sl_SI: Program je izstopil

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
sl_SI: Poteka zaganjanje %s …

en: Deploying to device…
sl_SI: Postavitev na napravo ...

en: User requested application to run
sl_SI: Uporabnik je zahteval zagon programa

en: User requested application to restart
sl_SI: Uporabnik je zahteval ponoven zagon programa

note: translators: %s is replaced with the name of the tool
en: User requested application to run with tool “%s”
sl_SI: Uporabnik je zahteval zagon programa z orodjem »%s«

en: User requested application to stop
sl_SI: Uporabnik je zahteval ustavitev programa

en: Host System
sl_SI: Gostiteljski sistem

en: Discovered runtime “%s”
sl_SI: Zaznan je izvajalnik »%s«

en: Removing runtime “%s”
sl_SI: Odstranjevanje izvajalnika »%s«

en: Forcing subprocess %s to exit
sl_SI: Siljenje podprocesa %s k zaključku

en: Sending signal %d to subprocess %s
sl_SI: Pošiljanje signala %d podprocesu %s

en: Default (Host operating system)
sl_SI: Privzeto (gostiteljski operacijski sistem)

en: Projects
sl_SI: Projekti

en: _Clone Repository…
sl_SI: _Kloniraj skladišče …

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Open a _Project…
sl_SI: Odpri _projekt …

en: Open a new or existing project
sl_SI: Odprite nov ali obstoječi projekt

en: Create a new project by cloning a repository
sl_SI: Ustvarite nov projekt s kloniranjem skladišča

en: Select a _Folder…
sl_SI: Izbor _mape …

en: Directory
sl_SI: Mapa

en: Builder — %s
sl_SI: Builder – %s

en: Failed to load the project
sl_SI: Nalaganje projekta je spodletelo

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Delete Project Sources?
sl_SI: Ali želite izbrisati vire projekta?

en: Deleting the project source code from your computer cannot be undone.
sl_SI: Brisanje izvorne kode projekta z računalnika ni mogoče razveljaviti.

en: _Delete Project Sources
sl_SI: Iz_briši vire projekta

en: Select Project Folder
sl_SI: Izbor mape projekta

en: Select Project File
sl_SI: Izbor datoteke projekta

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: All Project Types
sl_SI: Vse vrste projekta

[ctx: title]
en: Open a Project
sl_SI: Odpiranje projekta

en: Toggle selection mode
sl_SI: Preklopi na izbirni način

en: Search all Builder projects…
sl_SI: Poišči vse projekte Builder …

en: No Projects Found
sl_SI: Ni najdenih projektov

en: _Remove Projects
sl_SI: _Odstrani projekte

en: Remove Projects and Sources…
sl_SI: Odstrani projekte in vire …

en: Cannot locate property %s in class %s
sl_SI: Ni mogoče najti lastnosti %s v razredu %s.

en: Failed to find property %s in %s
sl_SI: Iskanje lastnosti %s v %s je spodletelo.

en: Failed to retrieve va_list value: %s
sl_SI: Pridobivanje vrednosti va_list je spodletelo: %s

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Select
sl_SI: Izberi

en: Browse…
sl_SI: Prebrskaj …

en: File path is NULL
sl_SI: Pot datoteke je PRAZNA VREDNOST

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
sl_SI: Napaka pretvarjanja imena datoteke iz UTF-8 v širokoznakovni nabor

en: ILCreateFromPath() failed
sl_SI: Ukaz ILCreateFromPath() je spodletel

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
sl_SI: Ni mogoče pretvoriti »%s« v veljavno kodo NSURL.

en: Just now
sl_SI: Takoj

en: An hour ago
sl_SI: Pred eno uro

en: Yesterday
sl_SI: Včeraj

en: About a year ago
sl_SI: Pred enim letom

en: About %u year ago | About %u years ago
sl_SI[0]: Pred približno %u leti
sl_SI[1]: Pred približno %u letomi
sl_SI[2]: Pred približno %u letoma
sl_SI[3]: Pred približno %u leti

en: _Install
sl_SI: _Namesti

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
sl_SI: %u od %u

en: Search
sl_SI: Poišči

en: Search for anything
sl_SI: Iščite karkoli

en: _Everything
sl_SI: _Vse

en: _Actions
sl_SI: _Dejanja

en: _Commands
sl_SI: _Ukazi

en: _Files
sl_SI: _Datoteke

en: _Symbols
sl_SI: _Simboli

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
sl_SI: Vnesite novo bližnjico za spremembo <b>%s</b>.

en: _Set
sl_SI: _Nastavi

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
sl_SI: Pritisnite ubežnico (Esc) za preklic ali vračalko, da onemogočite.

en: Close Project
sl_SI: Zapri projekt

en: General
sl_SI: Splošno

en: Change application preferences
sl_SI: Spremeni lastnosti programa

en: Find keyboard shortcuts
sl_SI: Najdi tipkovne bližnjice

en: Get help with using Builder
sl_SI: Pomoč za uporabo programa Builder

en: Show information about Builder
sl_SI: Pokaži podrobnosti o izgrajevalniku

en: Quit without saving changes
sl_SI: Končaj brez shranjevanja sprememb

en: Web Browsing
sl_SI: Spletno brskanje

en: New Terminals
sl_SI: Nova okna terminala

en: Funded By
sl_SI: Sredstva zagotavlja

en: Show the application preferences
sl_SI: Pokaži lastnosti programa

en: Open project in new workbench
sl_SI: Odpri projekt v novem delovnem polju

en: FILE
sl_SI: DATOTEKA

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
sl_SI: Izpiši podatke o različici in končaj

en: Increase log verbosity (may be repeated)
sl_SI: Povečaj podrobnost dnevniškega zapisa (se lahko ponavlja)

en: Failed to open project: %s
sl_SI: Odpiranje projekta je spodletelo: %s

en: New variable…
sl_SI: Nova spremenljivka …

en: Remove environment variable
sl_SI: Odstrani okoljsko spremenljivko

en: Open a File or Terminal
sl_SI: Odpri datoteko ali terminal

en: Use the page switcher above or use one of the following:
sl_SI: Uporabite preklopnik strani zgoraj, ali pa možnosti:

en: Project Sidebar
sl_SI: Stranska vrstica projekta

en: Open File
sl_SI: Odpri datoteko

en: New Terminal
sl_SI: Novo okno terminala

en: Open application menu (F10)
sl_SI: Odpri meni programa (F10)

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
sl_SI: Vsebine HTML ni mogoče naložiti. Ni nameščene podpore WebKit.

en: Invalid configuration
sl_SI: Neveljavna nastavitev

en: Toggle Left Panel (F9)
sl_SI: Preklopi levi pladenj (F9)

en: Toggle Right Panel
sl_SI: Preklopi desni pladenj

en: Search (Ctrl+Enter)
sl_SI: Poišči (krmilka+vnašalka)

en: Run Project (Shift+Ctrl+Space)
sl_SI: Zaženi projekt (dvigalka+krmilka+preslednica)

en: Stop Running Project
sl_SI: Zaustavi izvajanje projekta

en: Stop running
sl_SI: Zaustavi izvajanje

en: Run project
sl_SI: Zaženi projekt

en: Other
sl_SI: Drugo

en: Project loaded
sl_SI: Projekt naložen

note: translators: %s is replaced with the project name
en: Loading project “%s”
sl_SI: Nalaganje projekta »%s«

en: There are unsaved documents
sl_SI: Odprti so neshranjeni dokumenti

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: Configurations
sl_SI: Nastavitve

en: Plugins
sl_SI: Vstavki

en: Installing %u package | Installing %u packages
sl_SI[0]: Poteka nameščanje %u paketov.
sl_SI[1]: Poteka nameščanje %u paketa.
sl_SI[2]: Poteka nameščanje %u paketov.
sl_SI[3]: Poteka nameščanje %u paketov.

en: The operation has been cancelled
sl_SI: Operacija je bila preklicana

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
sl_SI: Ni mogoče začeti jezikovnega strežnika: %s

en: No connection to language server
sl_SI: Brez povezave z jezikovnim strežnikom

en: No LSP client connection is available
sl_SI: Odjemalska povezava LSP ni na voljo

note: translators: %s is replaced with the name of the language server
en: Language server “%s” exited
sl_SI: Jezikovni strežnik »%s« je izstopil

note: translators: the first %s is replaced with the language server name, second %s with PID
en: Language server “%s” spawned as process %s
sl_SI: Jezikovni strežnik »%s«, zagnan kot proces %s

en: Version Control
sl_SI: Nadzor različic

en: SDKs
sl_SI: Zbirka SDK

en: Language Servers
sl_SI: Jezikovni strežniki

en: Devices & Simulators
sl_SI: Naprave in simulatorji

en: Diagnostics
sl_SI: Diagnostika

en: Build Systems
sl_SI: Sistemi izgradnje

en: Compilers
sl_SI: Kodni prevajalniki

en: Debuggers
sl_SI: Razhroščevalniki

en: Templates
sl_SI: Predloge

en: Editing & Formatting
sl_SI: Urejanje in oblikovanje

en: Web
sl_SI: Splet

en: Language Enablement
sl_SI: Omogočanje jezika

en: Desktop Integration
sl_SI: Integracija v namizje

en: Additional
sl_SI: Dodatno

en: Authors
sl_SI: Avtorji

en: Version
sl_SI: Različica

en: Website
sl_SI: Spletišče

en: Destination file must be within the project tree.
sl_SI: Ciljna datoteka mora biti znotraj projektnega drevesa.

en: File must be within the project tree.
sl_SI: Datoteka mora biti znotraj projektnega drevesa.

en: Could not parse XML from stream
sl_SI: Ni mogoče razčleniti zapisa XML iz pretoka

en: Clipboard
sl_SI: Odložišče

en: C_ut (Ctrl+X)
sl_SI: _Izreži (krmilka+X)

en: _Copy (Ctrl+C)
sl_SI: _Kopiraj (krmilka+C)

en: _Paste (Ctrl+V)
sl_SI: _Prilepi (krmilka+V)

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Undo & Redo
sl_SI: Razveljavi in ponovi

en: Undo (Ctrl+Z)
sl_SI: Razveljavi (krmilka+Z)

en: Redo (Shift+Ctrl+Z)
sl_SI: Ponovi (dvigalka+krmilka+Z)

en: Zoom
sl_SI: Približanje

en: Zoom Out (Ctrl+-)
sl_SI: Oddalji (krmilka+-)

en: Reset Zoom (Ctrl+0)
sl_SI: Ponastavi približanje (krmilka+0)

en: Zoom In (Ctrl++)
sl_SI: Približaj (krmilka++)

en: _Selection
sl_SI: _Izbor

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: Formatting
sl_SI: Oblikovanje

en: All _Upper Case
sl_SI: Vse _velike črke

en: Convert the text selection to upper case
sl_SI: Pretvori izbor besedila v velike črke

en: All _Lower Case
sl_SI: Vse _male črke

en: Convert the text selection to lower case
sl_SI: Pretvori izbor besedila v male črke

en: In_vert Case
sl_SI: Preo_brne velikost črk

en: Invert case of the text selection
sl_SI: Preobrni velikost črk v izbranem besedilu

en: _Title Case
sl_SI: _Velike prve črke besed

en: Convert the text selection to title case
sl_SI: Pretvori izbor besedila v besede z veliko začetnico

en: Select _Line
sl_SI: I_beri vrstico

en: _Delete Line
sl_SI: _Izbriši vrstico

en: _Join Lines
sl_SI: _Združi vrstice

en: S_ort Lines
sl_SI: R_azvrsti vrstice

en: D_uplicate Line
sl_SI: Po_dvoji vrstico

en: _Formatting
sl_SI: _Oblikovanje

en: Code Navigation
sl_SI: Krmarjenje po kodi

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
sl_SI: Vrstica %u, stolpec %u

note: translators: the first %u is replaced with the line number, the second with the column and the third one with the number of selected characters.
en: Ln %u, Col %u (Sel: %u)
sl_SI: Vrs %u, sto %u (izb: %u)

en: _Open Link
sl_SI: _Odpri povezavo

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: Copy selection from terminal to clipboard
sl_SI: Kopira izbor iz terminala na odložišče

en: _Copy Link
sl_SI: Kopiraj _povezavo

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi

en: Paste from clipboard into the terminal
sl_SI: Prilepi iz odložišča v terminal

en: Selection all text from terminal including scrollback
sl_SI: Izbor celotnega besedila s terminala, vključno z drsenjem nazaj

en: Select _None
sl_SI: _Brez izbora

en: Copied to clipboard
sl_SI: Kopirano na odložišče

en: Save Terminal Content As
sl_SI: Shrani vsebino terminala kot

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
sl_SI: Zaganjanje podrejenega procesa je spodletelo. Najverjetneje je treba ponovno izgraditi projekt.

en: Untitled terminal
sl_SI: Neimenovan terminal

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
sl_SI: Program je končan

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
sl_SI: Zagon podrejenega opravila je prehitro spodletel in ne bo ponovno zagnan.

en: Untitled Terminal
sl_SI: Neimenovan terminal

en: Solarized
sl_SI: Solarizirano

en: Dracula
sl_SI: Drakula

en: Fishtank
sl_SI: Akvarij

en: Spacedust
sl_SI: Vesoljski prah

en: Catppuccin
sl_SI: Mačkpučin

en: Horizon
sl_SI: Obzorje

en: Tokyo Night
sl_SI: Tokijska noč

en: VS Code
sl_SI: Koda VS

en: Search runtimes
sl_SI: Poišči izvajalne programe

en: Move to previous match
sl_SI: Premakni na predhodni zadetek

en: Move to next match
sl_SI: Premakni na naslednji zadetek

en: Wrap around
sl_SI: Prelomi besedilo

en: Allow Input
sl_SI: Dovoli vnos

en: Search…
sl_SI: Poišči …

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

en: Reset and Clear
sl_SI: Ponastavi in počisti

en: Process terminated by signal %d
sl_SI: Proces, končan s signalom %d

en: <i>Loading</i>
sl_SI: <i>Nalaganje</i>

en: Empty
sl_SI: Prazno

en: Projects Directory
sl_SI: Mapa projektov

en: Select Font
sl_SI: Izbor pisave

en: Builder — %s — Preferences
sl_SI: Izgrajevalnik – %s – možnosti

en: Builder — Preferences
sl_SI: Možnosti programa

en: unversioned
sl_SI: brez določene različice

note: translators: None means "no version control system"
en: None
sl_SI: Brez

en: Blank page
sl_SI: Prazna stran

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Allow JavaScript
sl_SI: Dovoli JavaScript

en: Print
sl_SI: Natisni

en: Run a new instance of Builder
sl_SI: Zaženi nov primerek programa Builder

en: Building cache…
sl_SI: Poteka izgradnja predpomnilnika …

en: Bootstrapping build system
sl_SI: Sistem izgradnje začetnega nalagalnika

en: Configuring project
sl_SI: Poteka nastavljanje projekta

en: Building project
sl_SI: Poteka izgradnja projekta

en: Caching build commands
sl_SI: Polnjenje predpomnilnika z ukazi izgradnje

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
sl_SI: %s (kopija)

en: BuildStream project in use but “bst” executable could not be found.
sl_SI: Projekt BuildStream se uporablja, vendar izvršne datoteke »bst« ni bilo mogoče najti.

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
sl_SI: Uporabite KLJUČ=VREDNOST za nastavitev spremenljivke okolja

en: Keys may not start with a number
sl_SI: Ključi se morda ne začnejo s številko

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
sl_SI: Ključi lahko vsebujejo le alfanumerične znake in podčrtaje.

en: Add _Variable
sl_SI: Dodaj _spremenljivko

en: Add Variable
sl_SI: Dodaj spremenljivko

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Build Output
sl_SI: Odvod izgradnje

en: Build Output (Shift+Ctrl+L)
sl_SI: Izhod gradnje (dvigalka+krmilka+L)

en: Clear build log
sl_SI: Počisti dnevnik izgradnje

en: Cancel build
sl_SI: Prekliči izgradnjo

en: Save build log
sl_SI: Shrani dnevnik izgradnje

en: Missing
sl_SI: Manjkajoče

en: Branch
sl_SI: Veja

en: Build Profile
sl_SI: Profil izgradnje

en: Runtime
sl_SI: Izvajalni program

en: Device
sl_SI: Naprava

en: There is a problem with the current build configuration.
sl_SI: Trenutna nastavitev izgradnje vsebuje napake.

en: Build status
sl_SI: Stanje izgradnje

en: Last build
sl_SI: Zadnja izgradnja

en: Build result
sl_SI: Rezultat izgradnje

en: Errors
sl_SI: Napake

en: Warnings
sl_SI: Opozorila

en: Build Pipeline
sl_SI: Cevovod izgradnje

en: Build Issues
sl_SI: Napake izgradnje

en: Build status:
sl_SI: Stanje izgradnje:

en: Time completed:
sl_SI: Čas končanja:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
sl_SI: Opozorila (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
sl_SI: Napake (%u)

en: Shared
sl_SI: Deljeno

en: Static
sl_SI: Statičen

en: Executable
sl_SI: Izvedljiva datoteka

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to list build targets: %s
sl_SI: Izpis ciljev izgradnje je spodletel: %s

en: Select Build Target
sl_SI: Izberite cilj izgradnje

en: Available Build Targets
sl_SI: Razpoložljivi cilji izgradnje

en: Some targets may not be available until the project has been configured.
sl_SI: Nekateri cilji morda ne bodo na voljo, dokler projekt ni prilagojen.

en: Automatically Discover
sl_SI: Samodejno odkrij

en: This selection allows Builder to choose the best candidate.
sl_SI: Ta izbira omogoča programu Builder, da izbere najboljšega kandidata.

en: The container used to build and run your application
sl_SI: Vsebnik, uporabljen za gradnjo in zagon programa

en: Duplicate
sl_SI: Podvoji

en: Duplicate into new configuration
sl_SI: Podvoji v novo prilagoditev

en: Make Active
sl_SI: Nastavi kot dejavno

en: Make configuration active and reload build pipeline
sl_SI: Naredite prilagoditev aktivno in znova naložite cevovod za gradnjo

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Delete configuration
sl_SI: Izbriši prilagoditev

en: Stop Building Project (Shift+Ctrl+Alt+C)
sl_SI: Ustavi gradnjo projekta (dvigalka+krmilka+izmenjalka+C)

en: Build Project (Shift+Ctrl+Alt+B)
sl_SI: Izgradi projekt (Shift+Ctrl+Alt+B)

en: Display Build Diagnostics (Ctrl+Alt+?)
sl_SI: Prikaži diagnostiko izgradnje (krmilka+izmenjalka+?)

en: Configure Project…
sl_SI: Prilagodi projekt …

en: Configure settings related to the project
sl_SI: Prilagodite nastavitve, povezane s projektom

en: Code Foundry
sl_SI: Livarna kode

en: Configuration
sl_SI: Nastavitve

en: Reload Configuration
sl_SI: Ponovno naloži prilagoditev

en: Reload project configuration
sl_SI: Ponovno naloži prilagoditev projekta

en: Select Build Target…
sl_SI: Izberi cilj gradnje …

en: Change default build target
sl_SI: Spremenite privzeti cilj gradnje

en: Building
sl_SI: Izgradnja paketov

en: _Build
sl_SI: _Izgradi

en: Build the project
sl_SI: Izgradi projekt

en: _Rebuild
sl_SI: _Ponovno izgradi

en: Rebuild the project
sl_SI: Ponovno izgradi projekt

en: _Clean
sl_SI: _Počisti

en: Clean the project
sl_SI: Počisti projekt

en: Stop Building
sl_SI: Ustavi gradnjo

en: Cancel the current build operation
sl_SI: Prekliči trenutno operacijo izgradnje

en: Install & Deployment
sl_SI: Namestitev in postavitev

en: Install the project
sl_SI: Namesti projekt

en: Deploy to Device…
sl_SI: Pošlji na napravo …

en: Deploy project to current device
sl_SI: Namesti projekt v trenutno napravo

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
sl_SI: _Izvozi

en: Export project
sl_SI: Izvozi projekt

en: Stop Build
sl_SI: Ustavi gradnjo

en: Stop building project
sl_SI: Zaustavi izgradnjo projekta

en: Show Bui_ld Output
sl_SI: Po_kaži odvod izgradnje

en: Display panel containing the build log
sl_SI: Prikaži zaslonsko ploščo z dnevnikom izgradnje

en: Running
sl_SI: V teku

en: Select Run Command…
sl_SI: Izbor ukaza za zagon …

en: Run
sl_SI: Zaženi

en: Run the project
sl_SI: Zaženi projekt

en: Restart Program
sl_SI: Znova zaženi program

en: Restart the running program
sl_SI: Znova zaženi program v izvajanju

en: Stop Program
sl_SI: Ustavi program

en: Stop running the project
sl_SI: Zaustavi izvajanje projekta

en: Debugging
sl_SI: Razhroščevanje

en: Unit Tests
sl_SI: Preizkusi enot

en: Follow System Style
sl_SI: Sledi slogu sistema

en: Force Light
sl_SI: Vsili svetlo

en: Force Dark
sl_SI: Vsili temno

en: Accessibility
sl_SI: Dostopnost

en: High Contrast
sl_SI: Visok kontrast

en: Text Direction
sl_SI: Smer besedila

en: Left-to-Right
sl_SI: Z leve proti desni

en: Right-to-Left
sl_SI: Z desne proti levi

en: GPU
sl_SI: GPE

en: GTK Renderer
sl_SI: Izrisovalnik GTK

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Legacy GL
sl_SI: Opuščeni GL

en: Show Inspector
sl_SI: Pokaži inšpektorja

en: Style
sl_SI: Slog

en: Interface
sl_SI: Vmesnik

en: Editor Font
sl_SI: Pisava urejevalnika

en: The font used in the source code editor
sl_SI: Pisava, uporabljena v urejevalniku izvorne kode

en: Terminal Font
sl_SI: Pisava terminala

en: The font used in the terminal
sl_SI: Pisava, uporabljena na terminalu

en: Show Grid Pattern
sl_SI: Pokaži vzorec mreže

en: Display a grid pattern underneath source code
sl_SI: Prikaže mrežni vzorec pod izvorno kodo

en: Never
sl_SI: Nikoli

en: Overview map is never displayed
sl_SI: Pregledni zemljevid ni nikoli prikazan

en: Always
sl_SI: Vedno

en: Overview map is always displayed
sl_SI: Zemljevid predogleda je vedno prikazan

en: Auto
sl_SI: Samodejna

en: Overview map is automatically displayed based on user input
sl_SI: Pregledni zemljevid se samodejno prikaže na podlagi vnosa uporabnika

en: Navigate with Tabs
sl_SI: Krmarjenje z zavihki

en: Switch documents using a tabbed interface
sl_SI: Preklopi med dokumenti z vmesnikom z zavihki

en: Navigate with Popover
sl_SI: Krmari s pojavnim oknom

en: Switch documents using a popover
sl_SI: Preklopi med dokumenti s pojavnim oknom

en: Commands
sl_SI: Ukazi

en: Run Command
sl_SI: Zaženi ukaz

en: This command is used to run your project
sl_SI: Ta ukaz se uporablja za zagon vašega projekta

en: Starting & Stopping
sl_SI: Zagon in ustavitev

en: Install Before Running
sl_SI: Namesti pred zagonom

en: Installs the application before running. This is necessary for most projects unless custom run commands are used.
sl_SI: Namesti program pred zagonom. To je potrebno za večino projektov, razen če so uporabljeni ukazi za zagon po meri.

en: Stop Signal
sl_SI: Signal ustavitve

en: Send the signal to the target application when requesting the application stop.
sl_SI: Pošlje signal ciljnemu programu, ko zahtevate, da se program ustavi.

en: Logging
sl_SI: Beleženje

en: Runs with <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> environment variable for troubleshooting
sl_SI: Deluje z okoljsko spremenljivko <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> za odpravljanje težav

en: Run unit tests from within the build environment.
sl_SI: Zaženite preskuse enot znotraj okolja gradnje.

en: As Application
sl_SI: Program

en: Run unit with access to display and other runtime environment features.
sl_SI: Zaženite enoto z dostopom do zaslona in drugih funkcij izvajalnega okolja.

en: Build & Tooling
sl_SI: Gradnja in orodja

en: History
sl_SI: Zgodovina

en: Clear Expired Artifacts
sl_SI: Počisti potekle artefakte

en: Artifacts which have expired will be deleted when Builder is started
sl_SI: Ko bo program Builder zagnan, bodo potekli artefakti izbrisani

en: Clear Build Logs
sl_SI: Počisti dnevnike izgradnje

en: Clear the build log history when a new build begins
sl_SI: Počisti zgodovino dnevnika izgradnje ob začetku nove izgradnje

en: Show Build Logs
sl_SI: Pokaži dnevnike izgradnje

en: Show the build log when a new build begins
sl_SI: Pokaži dnevnik izgradnje, ko se začne nova izgradnja

en: Log to Console
sl_SI: Beleži v konzolo

en: Redirect language server error logs to stderr
sl_SI: Preusmeri zapisnike napak jezikovnega strežnika v stderr

en: Workers
sl_SI: Opravila izgradnje

en: Number of workers to use when performing builds
sl_SI: Število opravil, ki naj se sočasno izvajajo med izgradnjo.

en: 1 per CPU
sl_SI: 1 na CPE

en: Tooling
sl_SI: Nabor orodij

en: Installation Prefix
sl_SI: Predpona namestitve

en: The project will be installed to this directory during the installation phase of the build pipeline.
sl_SI: Projekt bo nameščen v to mapo v fazi namestitve cevovoda izgradnje.

en: Configure Options
sl_SI: Nastavitev možnosti

en: These options are used by the build system to configure the project during the configure phase of the build pipeline
sl_SI: Te možnosti uporablja sistem gradnje za prilagajanje projekta med fazo prilagajanja gradbenega cevovoda

en: Build Environment
sl_SI: Okolje izgradnje

en: Locality
sl_SI: Krajevnost

en: Where your project builds
sl_SI: Kje se vaš projekt izgrajuje

en: Inside Source Tree
sl_SI: V drevesu izvorne kode

en: Outside Source Tree
sl_SI: Drevo zunanje izvorne kode

en: The SDK used to build your application is automatically determined from the runtime.
sl_SI: SDK, uporabljen za izdelavo program, izvajalnik določi samodejno.

en: Fetch dependencies
sl_SI: Pridobi odvisnosti

en: Build project
sl_SI: Izgradi projekt

en: Cargo Run
sl_SI: Zagon Cargo

en: Clang integration server has exited
sl_SI: Strežnik za integracijo Clang je izstopil

en: Clang integration server has started as process %s
sl_SI: Strežnik za integracijo Clang se je zagnal kot proces %s

en: anonymous
sl_SI: brezimno

en: Complete parentheses
sl_SI: Dopolni oklepaje

en: If parentheses should be included when completing.
sl_SI: Ali naj bodo oklepaji upoštevani pri samodejnem dopolnjevanju.

en: Complete parameters
sl_SI: Dopolni parametre

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
sl_SI: Ali naj bodo parametri vključeni med dopolnjevanjem. Možnost zahteva omogočeno možnost dopolnjevanja oklepajev.

en: Complete Parentheses
sl_SI: Dopolni oklepaje

en: Include parentheses when completing clang proposals
sl_SI: Vključi oklepaje med dopolnjevanjem predlog clang

en: Complete Parameters
sl_SI: Dopolni parametre

en: Include parameters and type information when completing clang proposals
sl_SI: Vključi parametre in informacije o vrsti pri izpolnjevanju predlogov clang

en: Configure project
sl_SI: Nastavi projekt

en: Installing project
sl_SI: Poteka nameščanje projekta

en: Create or update code-index for project file
sl_SI: Ustvari oziroma posodobi kazalo kode za datoteko projekta

en: PROJECT_FILE
sl_SI: DATOTEKA_PROJEKTA

en: Failed to load flags for plan: %s
sl_SI: Nalaganje zastavic je spodletelo: %s

en: Failed to cull index plan: %s
sl_SI: Prebiranje kazala je spodletelo: %s

en: Failed to populate index plan: %s
sl_SI: Izgradnja kazala je spodletela: %s

en: Failed to load project: %s
sl_SI: Nalaganje projekta je spodletelo: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
sl_SI: Indeksiranje izvorne kode

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
sl_SI: Možnosti iskanja, diagnostike in samodejnega dopolnjevanja so lahko omejene do končanja.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
sl_SI: Deklaracija

en: Project Symbols
sl_SI: Simboli projekta

en: Copy as Image
sl_SI: Kopiraj kot sliko

en: Copy selected text as an image
sl_SI: Kopiraj izbrano besedilo kot sliko

en: Possible typo in “%s”. Did you mean “%s”?
sl_SI: Morebitna tipkarska napaka v »%s«. Ali ste mislili »%s«?

en: Failed to format while saving document: %s
sl_SI: Med shranjevanje dokumenta ni bilo mogoče oblikovati: %s

en: Code Actions
sl_SI: Dejanja kode

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: Loading…
sl_SI: Poteka nalaganje …

en: No code actions available
sl_SI: Dejanja kode niso na voljo

en: Code Action Failure
sl_SI: Neuspešno dejanje kode

en: Symbol Not Selected
sl_SI: Simbol ni izbran

en: A symbol to rename must be selected
sl_SI: Izbrati morate simbol, ki ga želite preimenovati

en: Find References
sl_SI: Najdi sklice

en: No references found
sl_SI: Ni najdenih sklicev

en: The programming language tooling may not support finding references
sl_SI: Orodjarna programskega jezika morda ne podpira iskanja sklicev

en: Failed to rename symbol: %s
sl_SI: Preimenovanje simbola je spodletelo: %s

en: Rename Symbol
sl_SI: Preimenuj simbol

en: _Rename
sl_SI: P_reimenuj

en: Current Symbol name
sl_SI: Trenutno ime simbola

en: New Symbol name
sl_SI: Novo ime simbola

en: R_ename Symbol…
sl_SI: Pr_eimenuj simbol …

en: Code Actions…
sl_SI: Dejanja kode ...

en: Display a list of possible code actions from the cursor position
sl_SI: Prikažite seznam možnih dejanj kode s položaja kazalke

en: _Go to Declaration
sl_SI: _Pojdi k deklaraciji

en: Jump to file and location where item is declared
sl_SI: Skoči na datoteko in mesto, kjer je deklariran element

en: _Go to Definition
sl_SI: _Skoči na določilo

en: Jump to file and location where item is defined
sl_SI: Skoči na datoteko in mesto, kjer je definiran element

en: _Find References
sl_SI: _Najdi sklice

en: Code Comments
sl_SI: Komentarji kode

en: _Comment Code
sl_SI: _Dodaj komentar kode

en: Add comments surrounding the source code selection
sl_SI: Dodajaj pripombe glede izbrane izvorne kode

en: Unco_mment Code
sl_SI: _Odstrani komentar kode

en: Remove comments from the source code selection
sl_SI: Odstrani komentarje iz izbrane izvorne kode

en: Update Copyright before Saving
sl_SI: Posodobi avtorske pravice pred shranjevanjem

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
sl_SI: Posodobi podatke avtorskih pravic pred shranjevanjem na disk.

en: Update Copyright
sl_SI: Posodobi avtorske pravice

en: Update copyright headers when saving documents
sl_SI: Posodobi glave o avtorski pravici ob shranjevanju

en: Reformat Function Prototypes
sl_SI: Preoblikuj prototipe funkcij

en: Display the project creation guide
sl_SI: Pokaži vodnik ustvarjanja projekta

en: Select Location
sl_SI: Izberite mesto

en: Failed to Create Project
sl_SI: Ustvarjanje projekta ni uspelo

en: Create New Project
sl_SI: Ustvari nov projekt

en: Project Name
sl_SI: Ime projekta

en: A subdirectory with this name already exists
sl_SI: Podrejena mapa s tem imenom že obstaja

en: A unique name that is used for the project folder and other resources. The name should be in lower case without spaces and should not start with a number.
sl_SI: Enoznačno ime, ki bo uporabljeno kot naziv mape projekta in drugih virov. Ime naj bo zapisano le z malimi črkami, brez presledkov, in se ne sme začeti s številko.

en: Application ID…
sl_SI: ID programa …

en: A reverse domain-name identifier used to identify the application, such as "org.gnome.Builder". It may not contain dashes.
sl_SI: ID programa je obrnjeno določilo imena domene, uporabljeno za enoznačno identifikacijo programa (npr. »org.gnome.Builder«) in ne sme vsebovati pomišljajev.

en: Location
sl_SI: Mesto

en: The project will be created in a new subdirectory.
sl_SI: Projekt bo ustvarjen znotraj nove podrejene mape.

en: License
sl_SI: Dovoljenje

en: Template
sl_SI: Predloga

en: Create Project
sl_SI: Ustvari projekt

en: Create _New Project…
sl_SI: Ustvari _nov projekt …

en: Create New Project…
sl_SI: Ustvari nov projekt …

en: Create a new project from template
sl_SI: Ustvari nov projekt iz predloge

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
sl_SI: Možnosti iskanja, samodejnega dopolnjevanja in podrobnosti simbolov so lahko omejene do končanja opravil Ctags.

en: Indexing Source Code (Paused)
sl_SI: Ustvarjanje kazala izvorne kode (v premoru)

en: CTags
sl_SI: Oznake CTags

en: Suggest Completions
sl_SI: Predlagaj dopolnjevanje

en: Use CTags to suggest code completion proposals
sl_SI: Uporabi vpisane izrezke kode (CTags) za predloge dopolnjevanja

en: CTags Path
sl_SI: Pot CTags

en: The path to the ctags executable
sl_SI: Pot do izvedljive datoteke ctags

en: Run with Debugger
sl_SI: Zaženi z razhroščevalnikom

en: Run the project with debugger
sl_SI: Zaženi projekt z razhroščevalnikom

en: Debugger
sl_SI: Razhroščevalnik

en: Toggle Breakpoint
sl_SI: Preklopi prekinitveno točko

en: Toggle breakpoint at current line
sl_SI: Preklopi prekinitveno točko v trenutni vrstici

en: Continue
sl_SI: Nadaljuj

en: Continue debugging to next breakpoint
sl_SI: Nadaljuj z razhroščevanjem do naslednje prekinitvene točke

en: Pause
sl_SI: Premor

en: Pause debugger until continued
sl_SI: Začasno ustavi razhroščevalnik, dokler se ne nadaljuje

en: Step Over
sl_SI: Stopi čez

en: Execute the current line, stepping over any function calls
sl_SI: Izvedi trenutno vrstico mimo izvajanja kateregakoli klica funkcije

en: Step Into
sl_SI: Vstopi

en: Execute the current line, stepping into any function calls
sl_SI: Izvedi trenutno vrstico z izvajanjem kateregakoli klica funkcije

en: Step Out
sl_SI: Izstopi

en: Run until the end of the function
sl_SI: Izvajaj do konca funkcije

en: Breakpoints
sl_SI: Prekinitvene točke

en: Automatically Break at Program Start
sl_SI: Samodejno prekini ob začetku programa

en: Automatically Break at Warnings
sl_SI: Samodejno prekini ob opozorilih

en: Automatically Break at Criticals
sl_SI: Samodejno prekini ob kritični napaki

en: File
sl_SI: Datoteka

en: Line
sl_SI: Črta

en: Function
sl_SI: Funkcija

en: Address
sl_SI: Naslov

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Hits
sl_SI: Zadetki

en: Expression
sl_SI: Izraz

en: Pause the program (F6)
sl_SI: Začasno zaustavi program (F6)

en: Continue running the program (F5)
sl_SI: Nadaljuj z izvajanjem programa (F5)

en: Execute the current line, stepping into any function calls (F8)
sl_SI: Izvedi trenutno vrstico z izvajanjem poljubnega klica funkcije (F8)

en: Execute the current line, stepping over any function calls (F7)
sl_SI: Izvedi trenutno vrstico mimo izvajanja kateregakoli klica funkcije (F7)

en: Run until the end of the function (Shift+F8)
sl_SI: Izvajaj do konca funkcije (dvigalka+F8)

en: Disassembly
sl_SI: Razgrajevanje

en: No break
sl_SI: Brez preloma

en: Breakpoint
sl_SI: Prekinitvena točka

en: Countpoint
sl_SI: Točka štetja

en: Library
sl_SI: Knjižnica

en: Address Range
sl_SI: Obseg naslova

en: Locals
sl_SI: Izbrane spremenljivke

en: Parameters
sl_SI: Parametri

en: Variable
sl_SI: Spremenljivka

en: Value
sl_SI: Vrednost

en: Register
sl_SI: Vpisnik

en: Group
sl_SI: Skupina

en: Thread
sl_SI: Nit

en: Frame
sl_SI: Okvir

en: Arguments
sl_SI: Argumenti

en: Binary
sl_SI: Dvojiško

en: Threads
sl_SI: Niti

en: Libraries
sl_SI: Knjižnice

en: Registers
sl_SI: Vpisniki

en: Console
sl_SI: Konzola

en: Stop After Launching Program
sl_SI: Ustavi po zagonu programa

en: Automatically insert a breakpoint at the start of the application
sl_SI: Samodejno vstavi prekinitveno točko na začetku programa

en: Stop at Warnings
sl_SI: Zaustavi ob opozorilih

en: Automatically insert a breakpoint on warning logs
sl_SI: Samodejno vstavi prekinitveno točko v zapisnike opozorilnih dogodkov

en: Stop at Criticals
sl_SI: Ustavi se pri kritičnih točkah

en: Automatically insert a breakpoint on critical logs
sl_SI: Samodejno vstavi prekinitveno točko v zapisnike kritičnih dogodkov

en: The device address
sl_SI: Naslov naprave

en: The device port number
sl_SI: Številka vrat naprave

en: The application to run
sl_SI: Program za zagon

en: A PTY to bidirectionally proxy to the device
sl_SI: PTY za dvosmerni posredovalnik do naprave

en: Number of seconds to wait for the deviced peer to appear
sl_SI: Število sekund čakanja, da se prikaže vrstnik na napravi

en: Display D-Bus inspector
sl_SI: Prikaži nadzornika vodila D-Bus

en: D-Bus Inspector…
sl_SI: Nadzornik vodila D-Bus …

en: Dub Run
sl_SI: Zagon Dub

en: No file was provided.
sl_SI: Ni podane datoteke

en: Use minimal editor interface
sl_SI: Uporabi minimalni vmesnik urejevalnika

en: Switch to %s style
sl_SI: Preklop na slog %s

en: Switch application and editor theme
sl_SI: Preklopi temo programa in urejevalnika

en: Reverts language preferences to application defaults
sl_SI: Povrne jezikovne nastavitve na privzete nastavitve programa

note: translators: "Plain Text" means text without formatting
en: Plain Text
sl_SI: Navadno besedilo

en: Spaces
sl_SI: Presledki

en: Tabs
sl_SI: Zavihki

en: Go
sl_SI: Pojdi

en: Go to Line
sl_SI: Pojdi v vrstico

en: Indentation
sl_SI: Zamikanje

en: Indent Using Spaces
sl_SI: Zamakni z uporabo presledkov

en: Spaces per Tab
sl_SI: Širina tabulatorja v presledkih

en: Indentation Size
sl_SI: Velikost zamika

en: Same as Tab Width
sl_SI: Enako širini tabulatorja

en: Line Ending
sl_SI: Konec vrstice

en: Windows (CR/LF)
sl_SI: Windows (CR+LF)

en: Mac Classic (CR)
sl_SI: Klasični Mac OS (CR)

en: New Editor Workspace…
sl_SI: Nova delovna površina …

en: New _File
sl_SI: _Nova datoteka

en: _Open File…
sl_SI: _Odpri datoteko …

en: Open in New Frame
sl_SI: Odpri v novem oknu

en: Open in New Workspace…
sl_SI: Odpri na novi delovni površini …

en: Save _As
sl_SI: Shrani _kot

en: Find…
sl_SI: Najdi …

en: Find/Replace…
sl_SI: _Najdi in zamenjaj …

en: Print…
sl_SI: Natisni …

en: Format Document
sl_SI: Oblikuj dokument

en: Format Selection
sl_SI: Oblikuj izbor

en: Move to Previous Diagnostic
sl_SI: Premakni na predhodno diagnostiko

en: Move the insertion cursor to the previous diagnostic location
sl_SI: Pomakni kazalko vstavljanja na predhodno diagnostično mesto

en: Move to Next Diagnostic
sl_SI: Premakni na naslednjo diagnostiko

en: Move the insertion cursor to the next diagnostic location
sl_SI: Pomakni kazalko vstavljanja na naslednje diagnostično mesto

en: Programming Languages
sl_SI: Programski jeziki

en: Settings provided by .editorconfig and modelines take precedence over those below.
sl_SI: Nastavitve, ki jih zagotavljajo .editorconfig in vrstice načinov (modeline), imajo prednost pred spodnjimi nastavitvami.

en: Indentation & Formatting
sl_SI: Zamikanje in oblikovanje

en: Tab Character
sl_SI: Znak za tabulatorko

en: The character to be inserted for Tab
sl_SI: Znak, ki ga želite vstaviti ob pritisku tabulatorke (Tab)

en: Tab
sl_SI: Zavihek

en: Insert Trailing Newline
sl_SI: Vstavi končno novo vrstico

en: Ensure files end with a newline
sl_SI: Zagotovi končni prelom v novo vrstico

en: Trim Trailing Space
sl_SI: Obreži končne presledne znake

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed
sl_SI: Med shranjevanjem bodo končni presledni znaki vrstic obrezani

en: Auto Indent
sl_SI: Samodejno zamikanje

en: Automatically indent source code as you type
sl_SI: Samodejno zamakni izvorno kodo med tipkanjem

en: Tab Size
sl_SI: Velikost zamika

en: The number of characters to indent for Tab
sl_SI: Število znakov za zamik s tabulatorko (Tab)

en: The number of characters to indent, or -1 to use tab size
sl_SI: Število znakov za zamik ali -1 za uporabo velikosti tabulatorja

en: Margin
sl_SI: Rob

en: Show Right Margin
sl_SI: Pokaži desni rob

en: Display a margin in the editor to indicate maximum desired width
sl_SI: V urejevalniku prikaži rob, ki označuje največjo želeno širino

en: Right Margin Position
sl_SI: Položaj desnega odmika

en: The desired maximum line length
sl_SI: Želena največja dolžina vrstice

en: Behavior
sl_SI: Obnašanje

en: Overwrite Braces
sl_SI: Prepiši oklepaje

en: Overwrite closing braces, brackets, parenthesis, and quotes
sl_SI: Prepiši sledeče zaključne oklepaje in narekovaje

en: Insert Matching Brace
sl_SI: Vstavi pripadajoči zaklepaj

en: Insert matching character for braces, brackets, parenthesis, and quotes
sl_SI: Vstavi skladen zaključni znak za oklepaje ali narekovaje

en: Space before opening parentheses
sl_SI: Presledek pred začetnimi narekovaji

en: Space before opening brackets
sl_SI: Presledek pred začetnimi oklepaji

en: Space before opening braces
sl_SI: Presledek pred oklepaji

en: Space before opening angles
sl_SI: Presledek pred začetnim kotnikom

en: Prefer a space before colon
sl_SI: Prednostno uporabi presledek pred dvopičjem

en: Prefer a space before commas
sl_SI: Prednostno uporabi presledek pred vejico

en: Prefer a space before semicolons
sl_SI: Prednostno uporabi presledek pred podpičjem

en: Color
sl_SI: Barve

en: Fonts & Styling
sl_SI: Pisave in oblikovanje

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Font
sl_SI: Pisava

en: The font used within the source code editor
sl_SI: Pisava, uporabljena v urejevalniku izvorne kode

en: Adjust spacing between lines
sl_SI: Prilagodi razmik med vrsticami

en: How text should be wrapped when wider than the frame
sl_SI: Kako naj bo besedilo prelomljeno, ko je širše od okvirja

en: At Spaces
sl_SI: Pri presledkih

en: Anywhere
sl_SI: Kjerkoli

en: Background Pattern
sl_SI: Vzorec ozadja

en: Show a background pattern underneath source code
sl_SI: Pokaži vzorec ozadja pod izvorno kodo

en: No Pattern
sl_SI: Brez vzorca

en: Grid Lines
sl_SI: Mrežne črte

en: Scrollbars
sl_SI: Drsniki

en: Source Code Overview
sl_SI: Pregled izvorne kode

en: Display an overview of source code next to the editor
sl_SI: Prikaži pregled izvorne kode ob urejevalniku

en: Prefer Scrollbars
sl_SI: Prednost imajo drsniki

en: Always On
sl_SI: Vedno omogočeno

en: Automatic
sl_SI: Samodejno

en: Line Numbers
sl_SI: Številke vrstic

en: Show Line Numbers
sl_SI: Pokaži številke vrstic

en: Display line numbers next to each line of code
sl_SI: Prikaži številke vrstic poleg vsake vrstice kode

en: Use Relative Line Numbers
sl_SI: Uporabi relativne številke vrstic

en: Show line numbers relative to the current line
sl_SI: Pokaže številke vrstic relativno na trenutno vrstico

en: Show Diagnostics
sl_SI: Pokaži diagnostiko

en: Display diagnostics next to the line number
sl_SI: Pokaži diagnostiko ob številki vrstice

en: Show Line Changes
sl_SI: Pokaži spremembe vrstic

en: Highlight changed lines next to the line number
sl_SI: Poudari spremenjene vrstice ob številki vrstice

en: Highlighting
sl_SI: Poudarjanje

en: Highlight Current Line
sl_SI: Poudari trenutno vrstico

en: Make the current line stand out with highlights
sl_SI: Naj trenutna vrstica izstopa s poudarki

en: Highlight Matching Brackets
sl_SI: Poudari ujemajoče oklepaje

en: Use cursor position to highlight matching brackets, braces, parenthesis, and more
sl_SI: Uporabi položaj kazalke za poudarjanje ujemajočih se oklepajev, zavitih oklepajev, narekovajev in še več

en: Semantic Highlighting
sl_SI: Skladenjsko poudarjanje

en: Use symbol information to highlight namespaces, functions, and variables within source code
sl_SI: Uporabi informacije o simbolih za označevanje imenskih prostorov, funkcij in spremenljivk znotraj izvorne kode

en: Draw a mark representing normal spaces
sl_SI: Nariši oznako, ki predstavlja navadne presledke

en: Draw a mark representing tabs
sl_SI: Nariši oznako, ki predstavlja tabulatorje

en: Newlines
sl_SI: Nove vrstice

en: Draw a mark at the end of lines
sl_SI: Nariši oznako na koncu vrstic

en: Non-breaking spaces
sl_SI: Nedeljivi presledki

en: Draw a mark at non-breaking space characters
sl_SI: Izriši oznako pri neprelomnih znakih presledkov

en: Leading
sl_SI: Vodilno

en: Draw marks for leading spaces only
sl_SI: Izriši sledi le za presledne znake na začetku

en: Inside Text
sl_SI: Znotraj besedila

en: Draw marks inside a line of text only
sl_SI: Nariši oznake samo v vrsticah besedila

en: Trailing
sl_SI: Sled

en: Draw marks for trailing spaces only
sl_SI: Izriši sledi le za presledne znake na koncu

en: Spelling
sl_SI: Črkovanje

en: Underline potential spelling mistakes as you type
sl_SI: Podčrtaj morebitne napake črkovanja med vnosom

en: Selections
sl_SI: Izbori

en: Minimum Characters to Highlight
sl_SI: Najmanjše število znakov za poudarjanje

en: The minimum selection length before highlighting matches
sl_SI: Najmanjša dolžina izbora pred poudarjanjem ujemanj

en: Snippets
sl_SI: Izrezki

en: Expand Snippets
sl_SI: Razširi izsečke

en: Use “Tab” to expand configured snippets in the editor
sl_SI: Uporabite tabulatorko za razširitev prilagojenih izsečkov v urejevalniku

en: Code Completion
sl_SI: Dopolnjevanje kode

en: Completion Proposals
sl_SI: Predlogi dopolnjevanja

en: Suggest Code Completions
sl_SI: Predlagaj dopolnjevanje kode

en: Automatically suggest code completions while typing
sl_SI: Samodejno predlagaj dokončanje kode med vnašanjem

en: Select First Completion Proposal
sl_SI: Izbor prvega predloga dopolnjevanja

en: Automatically select the first completion proposal when displayed
sl_SI: Samodejno izberi prvi predlog za dokončanje, ko je prikazan

en: Maximum Completion Proposals
sl_SI: Največje število predlogov dokončevanja

en: The maximum number of completion rows that will be displayed at once
sl_SI: Največje število vrstic za dokončanje, ki bodo prikazane hkrati

en: Movements
sl_SI: Premikanje

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
sl_SI: S povratno tipko bodo odstranjeni dodatni presledni znaki za ohranjanje ustreznega zamika kode

en: Navigate to non-space characters
sl_SI: Krmari do znakov, ki niso presledki

en: Before line boundaries
sl_SI: Pred mejami vrstic

en: After line boundaries
sl_SI: Za mejami vrstic

en: Instead of line boundaries
sl_SI: Namesto meja vrstic

en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

en: Session Management
sl_SI: Upravljanje sej

en: Save & Restore
sl_SI: Shrani in obnovi

en: Auto-Save
sl_SI: Samodejno shrani

en: Regularly save the document as you type
sl_SI: Redno shranjuj dokument med vnašanjem

en: Auto-Save Delay
sl_SI: Zamik samodejnega shranjevanja

en: The delay in seconds to wait before auto-saving the document
sl_SI: Čas v sekundah po spremembi, ko naj se izvede samodejno shranjevanje

en: Format on Save
sl_SI: Preoblikuj ob shranjevanju

en: Reformat sources when saving to disk. Requires a registered formatter for the source language.
sl_SI: Preoblikuje izvorno kodo pri shranjevanju na disk. Zahteva registriran formatnik za izvorni jezik.

en: Restore Cursor Position
sl_SI: Obnovi položaj kazalke

en: Jump to the last position when re-opening a file
sl_SI: Skoči na zadnji položaj ob ponovnem odprtju datoteke

en: Open file or folder
sl_SI: Odpri datoteko ali mapo

en: Files
sl_SI: Datoteke

en: Similar Files (Ctrl+Shift+O)
sl_SI: Podobne datoteke (Ctrl+Shift+O)

en: Installation failed
sl_SI: Namestitev je spodletela

en: Installation complete
sl_SI: Nameščanje je končano

en: The client has been closed
sl_SI: Odjemalec je zaprt

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
sl_SI: Odstranitev vnosa flatpak je spodletela: %s

en: Network is not available, skipping downloads
sl_SI: Povezava z omrežjem ni na voljo, prejemanje bo ustavljeno

en: Install or Update SDK?
sl_SI: Ali želite namestiti oziroma posodobiti SDK?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
sl_SI: Program zahteva namestitev razvojnega programskega orodja za izgradnjo projekta.

en: Name
sl_SI: Ime

en: Architecture
sl_SI: Okolje

en: Resolving SDK Extensions
sl_SI: Razreševanje razširitev kompleta SDK

en: Builder is locating the appropriate SDK extensions to build your project
sl_SI: Builder išče ustrezne razširitve kompleta SDK za izgradnjo projekta

en: Creating flatpak workspace
sl_SI: Poteka ustvarjanje delovne površine flatpak

en: Removing stale flatpak staging directory: %s
sl_SI: Odstranjevanje zastarele mape flatpak s spremembami: %s

en: Preparing build directory
sl_SI: Poteka pripravljanja mape izgradnje

en: Downloading dependencies
sl_SI: Prejemanje paketov odvisnosti

en: Building dependencies
sl_SI: Izgrajevanje odvisnosti

en: Finalizing flatpak build
sl_SI: Zaključevanje izgradnje flatpak

en: Exporting staging directory
sl_SI: Poteka izvažanje mape s spremembami …

en: Creating flatpak bundle
sl_SI: Ustvarjanje paket programov flatpak

en: Flatpak Application
sl_SI: Program Flatpack

en: Installing Necessary SDKs
sl_SI: Poteka nameščanje nujnih orodij SDK

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
sl_SI: Program zahteva namestitev razvojnih programskih orodij za izgradnjo projekta.

en: Failed to update SDKs: %s
sl_SI: Posodabljanje orodij SDK je spodletelo: %s

en: Updating Necessary SDKs
sl_SI: Poteka posodabljanje nujnih orodij SDK

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
sl_SI: Program zahteva posodobitev razvojnih programskih orodij za izgradnjo projekta.

en: Updating SDK Runtime
sl_SI: Poteka posodabljanje izvajalnih programov SDK

en: Flatpak installation for new SDKs
sl_SI: Namestitev Flatpak za nove SDK-je

en: The Flatpak installation to use for new SDKs and SDK extensions.
sl_SI: Namestitev Flatpak za uporabo za nove SDK-je in razširitve SDK.

en: Preferred Flatpak Installation
sl_SI: Prednostna namestitev Flatpak

en: When installing SDKs and SDK extensions, Builder may prefer a specific Flatpak installation which contains the extension.
sl_SI: Pri nameščanju kompletov SDK-jev in razširitev SDK bo Builder morda raje namestil določeno namestitev Flatpaka, ki vsebuje razširitev.

en: User
sl_SI: Uporabnik

en: System
sl_SI: Sistem

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
sl_SI: Kodni prevajalnik GCC %s (Sistem)

en: No repository to access file contents
sl_SI: Ni skladišča za dostop do vsebine datoteke

en: No contents have been set to diff
sl_SI: Ni določene vsebine za primerjavo

en: The operation failed. The original error was "%s"
sl_SI: Opravilo je spodletelo. Izvorna napaka je »%s«.

en: The operation has been canceled
sl_SI: Opravilo je preklicano

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
sl_SI: Podajanje ustreznih poveril med kloniranjem skladišča je spodletelo.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
sl_SI: Ni mogoče nastaviti zastavic AMEND in GPG_SIGN

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
sl_SI: Ni mogoče podpisati uveljavitve brez določenega ključa GPG_KEY_ID

en: Cannot monitor files outside the working directory
sl_SI: Ni mogoče nadzorovati datotek izven delovne mape.

en: Git integration has started as process %s
sl_SI: Integracija z Git se je začela kot proces %s

en: Git integration has exited
sl_SI: Integracija Git je izstopila

en: Git version control is not in use
sl_SI: Sistem za nadzor različic Git ni v uporabi

en: Updating Git Submodules
sl_SI: Poteka posodabljanje podmodulov Git

en: Initialize git submodules
sl_SI: Začni podmodule git

en: Network is not available, skipping submodule update
sl_SI: Povezava z omrežjem ni na voljo, posodabljanje podrejenega modela je ustavljeno

en: Pushed.
sl_SI: Uspešno obljavljeno.

en: Pushing ref “%s”
sl_SI: Poteka objavljanje sklica »%s«

en: Directory is not within repository
sl_SI: Mapa ni znotraj predvidenega skladišča

en: A repository could not be found at “%s”.
sl_SI: Skladišča ni mogoče najti na poti »%s«.

en: The protocol “%s” is not supported.
sl_SI: Protokol »%s« ni podprt.

en: Cloning repository
sl_SI: Kloniraj skladišče

en: A valid Git URL is required
sl_SI: Zahtevan je veljaven naslov URL Git.

en: Authorship
sl_SI: Avtorstvo

en: Email
sl_SI: Elektronski naslov

en: go run
sl_SI: Pojdi izvajat

en: Bootstrapping project
sl_SI: Projekt začetnega nalagalnika

en: Gradle Run
sl_SI: Zagon Gradle

en: Display a new greeter window
sl_SI: Pokaži novo pozdravno okno

en: Match
sl_SI: Se sklada

en: Path
sl_SI: Pot

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
sl_SI: _Najdi v %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
sl_SI: _Zamenjaj v %sz

en: Find in Files
sl_SI: Najdi v datotekah

en: Find in Files (Shift+Ctrl+Alt+F)
sl_SI: Najdi v datotekah (dvigalka+krmilka+izmenjalka+F)

en: _Recurse into Directories
sl_SI: _Rekurzivno v mape

en: Match Whole _Words
sl_SI: Išči _le cele besede

en: Use Regular _Expressions
sl_SI: Uporabi _logične izraze

en: Close the panel (Escape key)
sl_SI: Zapri okno (Esc)

en: _Find in Project
sl_SI: _Najdi v projektu

en: _Replace in Project
sl_SI: _Zamenjaj v projektu

en: Search for…
sl_SI: Poišči …

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: Search _recursively through folders
sl_SI: Išči po _strukturi map

en: Match _case when searching
sl_SI: Upoštevaj _velikost črk med iskanjem

en: Match _whole words
sl_SI: Išči _le cele besede

en: Allow regular _expressions
sl_SI: Dovoli _logične izraze

en: _Find in Files
sl_SI: _Najdi v datotekah

en: Host Operating System
sl_SI: Gostiteljski operacijski sistem

note: translators: Bundled means a runtime "bundled" with Builder
en: Bundled with Builder
sl_SI: V paketu z graditeljem

en: Open Preview…
sl_SI: Odpri predogled …

en: Failed to load directory: %s
sl_SI: Nalaganje datoteke je spodletelo: %s

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Modified
sl_SI: Spremenjeno

en: With _Folder Listing
sl_SI: S _seznamom map

en: Open Containing Folder
sl_SI: Odpri vsebujočo mapo

en: With File _Browser…
sl_SI: Z _brskalnikom datotek …

en: Default Make Target
sl_SI: Privzeti cilj make

en: Make Run
sl_SI: Naredi in izvedi

en: Empty Makefile Project
sl_SI: Izprazni projekt Makefile

en: Create a new empty project using a simple Makefile
sl_SI: Ustvari nov prazen projekt z uporabo Makefile

en: Maven Run
sl_SI: Zagon Maven

en: Actions
sl_SI: Dejanja

en: Global Search
sl_SI: Splošno iskanje

en: Display the global search
sl_SI: Pokaži polje splošnega iskanja

en: Panels
sl_SI: Pulti

en: Toggle Left Panel
sl_SI: Preklopi levi pladenj

en: Toggle the left panel in or out of view
sl_SI: Preklopi levi pladenj v in iz pogleda

note: translators: valid values are "panel-left-symbolic" and "panel-right-symbolic". Choose "panel-right-symbolic" for RTL
en: panel-left-symbolic
sl_SI: plošča-levo-simbolno

en: Toggle the right panel in or out of view
sl_SI: Preklopi desni pladenj v in iz pogleda

note: translators: valid values are "panel-right-symbolic" and "panel-left-symbolic". Choose "panel-left-symbolic" for RTL
en: panel-right-symbolic
sl_SI: plošča-desno-simbolno

en: Toggle Bottom Panel
sl_SI: Preklopi spodnji pladenj

en: Toggle the bottom panel in or out of view
sl_SI: Preklopi spodnji pladenj v in iz pogleda

en: Switch to Dark Mode
sl_SI: Preklopi v temni način

en: Change style-scheme to dark variant
sl_SI: Spremeni slogovno shemo v temno različico

en: Switch to Light Mode
sl_SI: Preklopi v svetli način

en: Change style-scheme to light variant
sl_SI: Spremeni slogovno shemo v svetlo različico

en: Display Build Diagnostics
sl_SI: Prikaži diagnostiko gradnje

en: Display errors and warnings found during build
sl_SI: Pokaži napake in opozorila, zaznane med gradnjo

en: Jump to a specific line or column
sl_SI: Skoči na določeno vrstico ali stolpec

en: Close Page
sl_SI: Zapri stran

en: Close the current page
sl_SI: Zapri trenutno stran

en: Reload Files
sl_SI: Ponovno naloži datoteke

en: Reload the contents of open files
sl_SI: Ponovno naloži vsebino odprtih datotek

en: Move to next search result
sl_SI: Pomakni se na naslednji zadetek

en: Move to and select the next available search result
sl_SI: Pomik na in izbiranje naslednjega razpoložljivega rezultata iskanja

en: Move to previous search result
sl_SI: Premakni se na predhodni zadetek

en: Move to and select the previous search result
sl_SI: Premakni se na predhodni zadetek iskanja in ga izberi

en: Load Meson Introspection
sl_SI: Naloži introspekcijo Mesona

en: Install project
sl_SI: Namesti projekt

en: Cache development environment
sl_SI: Predpomni razvojno okolje

en: No Provided Tool
sl_SI: Ni podanega orodja

en: A name to identify the sysroot.
sl_SI: Ime za določevanje sysroot.

en: The system architecture of the sysroot.
sl_SI: Sistemsko okolje sysroot.

en: Add Tool:
sl_SI: Dodaj orodje:

en: Compiler
sl_SI: Kodni prevajalnik

en: Preprocessor
sl_SI: Predprocesor

en: Archiver
sl_SI: Arhivirnik

en: Linker
sl_SI: Povezovalnik

en: Strip
sl_SI: Trak

en: Executable wrapper
sl_SI: Izvedljivi ovijalnik

en: Package Config
sl_SI: Nastavitev paketa

en: Any language
sl_SI: Katerikoli jezik

en: D
sl_SI: M

en: Add Tool
sl_SI: Dodaj orodje

en: Delete Toolchain
sl_SI: Izbriši nabor orodij

en: Delete Tool
sl_SI: Izbriši orodje

en: GNOME Application
sl_SI: Program GNOME

en: A Meson-based project for GNOME using GTK 4 and libadwaita
sl_SI: Mesonov projekt za GNOME z uporabo GTK 4 in libadwaita

en: GTK 4 Application
sl_SI: Program GTK 4

en: A Meson-based project using GTK 4
sl_SI: Projekt, ki temelji na Mesonu z uporabo GTK 4

en: Shared Library
sl_SI: Souporabna knjižnica

en: A Meson-based project for a shared library
sl_SI: Mesonov projekt za knjižnico v skupni rabi

en: Command Line Tool
sl_SI: Orodje ukazne vrstice

en: An Meson-based project for a command-line program
sl_SI: Projekt, zasnovan v okolju Mason, za program ukazne vrstice

en: Empty Meson Project
sl_SI: Izprazni projekt Meson

en: An empty Meson project skeleton
sl_SI: Prazno okostje projekta Meson

en: Debug
sl_SI: Razhroščevanje

en: Info
sl_SI: Podrobnosti

en: Message
sl_SI: Sporočilo

en: Warning
sl_SI: Opozorilo

en: Critical
sl_SI: Kritično

en: Messages
sl_SI: Sporočila

en: Time
sl_SI: Čas

en: Severity
sl_SI: Resnost

en: Section
sl_SI: Odsek

en: Suggested GNOME Projects
sl_SI: Predlagani projekti GNOME

en: Boxes
sl_SI: Škatle

en: A GNOME application to access remote or virtual systems
sl_SI: Program GNOME za dostop do oddaljenih ali navideznih sistemov

en: An IDE for writing GNOME-based software
sl_SI: IDE za izgradnjo programske opreme GNOME

en: Calendar
sl_SI: Koledar

en: A calendar application for GNOME
sl_SI: Koledarski program za GNOME

en: Clocks
sl_SI: Ure

en: A clock application for GNOME
sl_SI: Program ure za GNOME

en: Gitg is a graphical Git client
sl_SI: Grafični odjemalec za okolje Git

en: Maps
sl_SI: Zemljevidi

en: A GNOME maps application
sl_SI: Program zemljevidov za GNOME

en: Music
sl_SI: Glasba

en: Music player and management application
sl_SI: Predvajalnik in urejevalnik glasbene zbirke

en: Default file manager for GNOME
sl_SI: Privzeti upravljalnik datotek za GNOME

en: Photos
sl_SI: Fotografije

en: Access, organize and share your photos on GNOME
sl_SI: Urejanje in izmenjava fotografij za namizje GNOME

en: An IRC Client for GNOME
sl_SI: Odjemalec IRC za GNOME

en: Sound Recorder
sl_SI: Snemalnik zvoka

en: A modern sound recorder for GNOME
sl_SI: Sodoben snemalnik zvoka za GNOME

en: Build successful
sl_SI: Izgradnja je uspešno končana

en: Project “%s” has completed building
sl_SI: Izgradnja projekta »%s« je končana

en: Build failed
sl_SI: Izgradnja je spodletela

en: Project “%s” failed to build
sl_SI: Izgradnja projekta »%s« je spodletela

en: Build succeeded
sl_SI: Izgradnja je uspela

en: Build configured
sl_SI: Izgradnja je nastavljena

en: Build bootstrapped
sl_SI: Izgradnja nalagalnega sistema

en: Downloading npm dependencies
sl_SI: Prejemanje odvisnosti npm

en: _External Program…
sl_SI: _Zunanji program …

en: Follow System
sl_SI: Sledi sistemu

en: Light
sl_SI: Svetlo

en: Dark
sl_SI: Temno

en: Document Navigation
sl_SI: Krmarjenje po dokumentu

en: Tab Bar
sl_SI: Vrstica zavihkov

en: Drop Down
sl_SI: Spustni seznam

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Toolbox
sl_SI: Zabojniki/Orodne vrstice

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
sl_SI: Vsebniki/Podeman

en: A folder with that name already exists.
sl_SI: Mapa z enakim imenom že obstaja.

en: A file with that name already exists.
sl_SI: Datoteka s tem imenom že obstaja.

en: File Name
sl_SI: Ime datoteke

en: Folder Name
sl_SI: Ime mape

en: New File Name
sl_SI: Novo ime datoteke

en: _Create
sl_SI: Ustvari

en: Copying 1 file
sl_SI: Poteka kopiranje 1 datoteke

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
sl_SI: Poteka kopiranje %s od %s datotek

en: Failed to copy files
sl_SI: Kopiranje datotek je spodletelo

en: Files copied
sl_SI: Datoteke so kopirane.

en: Copied %s file | Copied %s files
sl_SI[0]: Kopiranih je %s datotek
sl_SI[1]: Kopirana je %s datoteka
sl_SI[2]: Kopirani sta %s datoteki
sl_SI[3]: Kopirane so %s datoteke

en: Copying files…
sl_SI: Poteka kopiranje datotek …

en: Files will be copied in a moment
sl_SI: Datoteke bodo v kratkem kopirane

en: Filter…
sl_SI: Filtriraj …

en: Project Tree
sl_SI: Projektna drevesna zgradba

en: Rename %s
sl_SI: Preimenuj %s

en: New Fil_e…
sl_SI: Nova _datoteka …

en: New F_older…
sl_SI: Nova _mapa …

en: O_pen
sl_SI: _Odpri

en: Open _With…
sl_SI: Odpri _s programom …

en: _Source Code Editor
sl_SI: _Urejevalnik izvorne kode

en: Open _Containing Folder
sl_SI: Odpri _mapo z datoteko

en: With _Terminal…
sl_SI: S _terminalom …

en: _Move to Trash
sl_SI: Premakni v _smeti

en: _Display Options
sl_SI: Možnosti _prikaza

en: S_how Ignored Files
sl_SI: Pokaže _prezrte datoteke

en: S_ort Directories First
sl_SI: Najprej razvrsti _mape

en: Reveal in Project Tree
sl_SI: Pokaži znotraj projektnega drevesa

en: Reveal in Project _Tree
sl_SI: Pokaži v okviru projek_tnega drevesa

en: Display icons next to files within the project tree
sl_SI: Prikaži ikone ob datotekah v drevesu projekta

en: Show files which are typically ignored
sl_SI: Pokaži datoteke, ki so običajno prezrte

en: Sort directories before files in the same directory
sl_SI: Razvrsti mape pred datotekami v isti mapi

en: No version control
sl_SI: Ni orodja za nadzor različic

en: Restore Previous Session
sl_SI: Obnovi prejšnjo sejo

en: Open previously opened files when loading a project
sl_SI: Med nalaganjem projekta odpri predhodno odprte datoteke

en: Project Creation
sl_SI: Ustvarjanje projekta

en: Projects created with Builder will be placed within this directory
sl_SI: Projekti, ustvarjeni z orodjem Builder, bodo umeščeni v to mapo

en: The default license when creating new projects
sl_SI: Privzeto dovoljenje pri ustvarjanju novih projektov

en: No License
sl_SI: Brez dovoljenja

en: Overview
sl_SI: Pregled

en: Project Identifier
sl_SI: Določilo projekta

en: This identifier is used when referencing your project's settings, build directories, and cached information.
sl_SI: Ta identifikator se uporablja pri sklicevanju na nastavitve projekta, map gradnje in predpomnjenih informacij.

en: Build System
sl_SI: Sistem izgradnje

en: Source Directory
sl_SI: Izvorna mapa

en: Current Configuration
sl_SI: Trenutne nastavitve

en: The configuration is used to setup build pipelines, configure your build system, and run your project.
sl_SI: Prilagoditev se uporablja za nastavitev cevovodov gradnje, prilagoditev sistema gradnje in za zagon projekta.

en: Provided By
sl_SI: Ponudnik

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
sl_SI: Posnemanje Aarch64

en: Arm Emulation
sl_SI: Posnemanje Arm

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
sl_SI: Moj računalnik (%s) %s

en: Removed Files
sl_SI: Odstranjene datoteke

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
sl_SI: Poteka odstranjevanje %s

en: Removing Files…
sl_SI: Poteka odstranjevanje datotek …

en: Recent Projects
sl_SI: Nedavni projekti

en: _Reformat Tabs
sl_SI: _Preoblikuj tabulatorje

en: Update
sl_SI: Posodobi

en: Manage SDKs…
sl_SI: Upravljanje zbirke SDK …

en: Downloads
sl_SI: Prejemi

en: Download on Metered Connections
sl_SI: Prenos prek povezav z omejenim prenosom podatkov

en: Allow the download of SDKs and dependencies when on metered internet connections
sl_SI: Dovoli prejeme SDK-jev in odvisnih knjižnic prek povezave z omejenim oz. merjenjem obsega prenosa podatkov

en: Sources
sl_SI: Viri

en: Available SDKs
sl_SI: Razpoložljive zbirke SDK …

en: Untitled Command
sl_SI: Neimenovan ukaz

en: Set Shortcut
sl_SI: Nastavi tipkovno bližnjico

en: Select Working Directory
sl_SI: Izberite delovno mapo

en: Create Command
sl_SI: Ustvari ukaz

en: Cre_ate
sl_SI: Ust_vari

en: Edit Command
sl_SI: Uredi ukaz

en: S_ave
sl_SI: _Shrani

en: Keyboard Shortcut
sl_SI: Tipkovna bližnjica

en: An optional shortcut to run the command
sl_SI: Neobvezna tipkovna bližnjica za izvajanje ukaza

en: Shell Command
sl_SI: Lupinski ukaz

en: You may use single or double quotes for parameters.
sl_SI: Za parametre lahko uporabite enojne ali dvojne narekovaje.

en: Environment
sl_SI: Okolje

en: Working Directory
sl_SI: Delovna mapa

en: The command will be run from this location. Use <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt>, or <tt>$HOME</tt> to define a relative path.
sl_SI: Ukaz se bo zagnal s tega mesta. Uporabite <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt> ali <tt>$HOME</tt> , da določite relativno pot.

en: Use Subshell
sl_SI: Uporabi podlupino

en: Run the program from a subshell such as <tt>sh -c ''</tt>
sl_SI: Zaženite program iz podlupine, kot je <tt>sh -c ''</tt>

en: Builder can run your command from a number of localities including the host system or build containers.
sl_SI: Builder lahko zažene vaš ukaz iz številnih mest, vključno z gostiteljskim sistemom ali vsebnikom gradnje.

en: _Delete Command
sl_SI: _Izbriši ukaz

en: Subprocess
sl_SI: Podrejeno opravilo

en: Runs the command as a subprocess of Builder.
sl_SI: Zažene ukaz kot podproces programa Builder.

en: Runs the command on the host system.
sl_SI: Zažene ukaz v gostiteljskem sistemu.

en: Runs the command within the build pipeline.
sl_SI: Zažene ukaz v cevovodu gradnje.

en: As Target Application
sl_SI: Kot ciljni program

en: Runs the command as if it were the target application.
sl_SI: Zažene ukaz, kot da bi bil ciljni program.

en: Commands can be used to build, run, or modify your projects
sl_SI: Ukaze lahko uporabite za gradnjo, izvajanje ali spreminjanje projektov

en: These commands are specific to this project.
sl_SI: Ti ukazi so specifični za ta projekt.

en: These commands are shared across all projects.
sl_SI: Ti ukazi se uporabljajo v vseh projektih.

en: Display Name
sl_SI: Prikazano ime

en: Keyboard Accelerator
sl_SI: Pospeševalna tipka

en: Current Working Directory
sl_SI: Trenutna delovna mapa

en: Command Arguments
sl_SI: Argumenti ukaza

en: Command Environment
sl_SI: Okolje ukazov

en: Command Locality
sl_SI: Krajevnost ukaza

en: Use Shell
sl_SI: Uporabi lupino

en: Run Commands
sl_SI: Zaženi več ukazov

en: A list of run-command ids to load for the application or project.
sl_SI: Seznam ID-jev izvajalnih ukazov, ki se naložijo za program ali projekt.

en: Use commands to run build tooling, applications, or shell scripts and map them to a keyboard shortcut. They can run from various environments such as the build pipeline, runtime environment, or host operating system.
sl_SI: Z ukazi zaženite orodja za gradnjo, programe ali lupinske skripte in jih preslikajte v tipkovno bližnjico. Izvajajo se lahko iz različnih okolij, kot so cevovod za gradnjo, izvajalno okolje ali gostiteljski operacijski sistem.

en: No keyboard shortcut found
sl_SI: Ni določene tipkovne bližnjice

en: Try a different search
sl_SI: Poskusite drugačno iskanje

en: _Reset All
sl_SI: Po_nastavi vse

en: Reset all actions to original keyboard shortcut
sl_SI: Ponastavi vsa dejanja na izvirne tipkovne bližnjice

en: _Edit File
sl_SI: _Uredi datoteko

en: Open keybindings.json in editor
sl_SI: Odpri keybindings.json v urejevalniku

en: Reset shortcut
sl_SI: Ponastavi tipkovno bližnjico

en: View and Customize Shortcuts…
sl_SI: Pokaži in prilagodi bližnjice ...

en: Keyboard Theme
sl_SI: Tema tipkovnice

en: Shortcut themes provide a keyboard experience similar to other IDEs and editors
sl_SI: Teme bližnjic zagotavljajo izkušnjo tipkovnice, podobno kot drugi IDE in urejevalniki

en: Add to Dictionary
sl_SI: Dodaj v slovar

en: Ignore
sl_SI: Prezri

en: Languages
sl_SI: Jeziki

en: swift run
sl_SI: Hitro izvajanje

en: Symbols in File
sl_SI: Simboli v datoteki

note: translators: "In Page" refers to the title of the page which contains the search result
en: In Page
sl_SI: Na strani

en: Select Symbol…
sl_SI: Izbor simbola …

en: Select Symbol (Ctrl+Shift+K)
sl_SI: Izberi simbol (krmilka+dvigalka+K)

en: Navigate to a symbol within the current page
sl_SI: Krmarite do simbola na trenutni strani

en: System Capture from %s.syscap
sl_SI: Zajem sistema iz %s.syscap

en: Profiling Application…
sl_SI: Program za profiliranje ...

en: Symbol decoding will begin after application exits
sl_SI: Dekodiranje simbolov se bo začelo po izhodu programa

en: Run with Profiler
sl_SI: Zaženi s programom Profiler

en: Run the project with profiler
sl_SI: Zaženi s programom za profilranje

en: Thread Sampling
sl_SI: Vzorčenje niti

en: CPU Performance
sl_SI: Hitrost delovanja CPE

en: Process Scheduling
sl_SI: Časovno načrtovanje procesov

en: Memory Allocations
sl_SI: Dodelitev pomnilnika

en: Sample JavaScript Stacks
sl_SI: Vzorčni skladi JavaScripta

en: D-Bus
sl_SI: Vodilo D-Bus

en: Session Bus
sl_SI: Vodilo seje

en: System Bus
sl_SI: Sistemsko vodilo

en: Graphics
sl_SI: Grafika

en: Display Timings
sl_SI: Prikaži čase

en: Counters
sl_SI: Števci

en: CPU Usage
sl_SI: Obremenitev CPE

en: Memory Usage
sl_SI: Uporaba pomnilnika

en: Storage I/O
sl_SI: V/I shrambe

en: Network I/O
sl_SI: Omrežni V/I

en: Energy
sl_SI: Energija

en: Consumption
sl_SI: Poraba virov

en: Battery Charge
sl_SI: Napetost baterije

en: Allow Application Integration
sl_SI: Dovoli integracijo programa

en: Allow CPU Throttling
sl_SI: Dovoli omejevanje CPE-ja

en: Run with _Profiler
sl_SI: Zaženi s programom _Profiler

en: Record Again…
sl_SI: Znova beleži …

en: Instruments
sl_SI: Instrumenti

en: Records CPU usage and CPU frequency statistics
sl_SI: Beleži porabo CPE-ja in statistiko frekvence CPE-ja

en: Sample Callstacks
sl_SI: Vzorčni skladi klicev

en: Record stacktraces on a regular interval and build a callgraph
sl_SI: Beleži sledi skladov v rednem intervalu in zgradi klicni grafikon

en: Scheduler Details
sl_SI: Podrobnosti razporejevalnika

en: Track when processes are scheduled per CPU
sl_SI: Spremljaj, kdaj so procesi načrtovani na CPE

en: CPU Governor
sl_SI: Guverner CPE

en: Force performance mode while profiling
sl_SI: Vsili način učinkovitega delovanja med profiliranjem

en: Don't Change Governor
sl_SI: Ne zamenjaj guvernerja

en: Force Performance Mode
sl_SI: Vsili način učinkovitega delovanja

en: Simple memory statistics about the process such as total memory used
sl_SI: Preprosta statistika pomnilnika o procesu, npr. skupno uporabljeni pomnilnik

en: Memory Profiling
sl_SI: Profiliranje pomnilnika

en: Record stacktraces of memory allocations and releases
sl_SI: Beleži sledi skladov dodelitev in sprostitev pomnilnika

en: Record D-Bus messages on the session bus
sl_SI: Beleži sporočila vodila D-Bus v vodilu seje

en: Record D-Bus messages on the system bus
sl_SI: Beleži sporočila vodila D-Bus na sistemskem vodilu

en: Energy Usage
sl_SI: Poraba energije

en: Record statistics about energy usage using RAPL
sl_SI: Beleži statistiko o rabi energije z RAPL

en: Battery Usage
sl_SI: Uporaba baterije

en: Record statistics about battery charge and discharge rates
sl_SI: Beleži statistiko o napolnjenosti baterije in merah njenega praznjenja

en: Network Usage
sl_SI: Uporaba omrežja

en: Record statistics about network usage
sl_SI: Beleži statistiko o rabi omrežja

en: Disk Usage
sl_SI: Uporaba diska

en: GNOME Shell Performance
sl_SI: Delovanje Lupine GNOME

en: Collect performance and timing information from GNOME Shell
sl_SI: Zbiraj informacije o učinkovitosti delovanja in časih iz lupine GNOME

en: Integration
sl_SI: Integracija

en: Collect information from GJS-based applications
sl_SI: Zbiraj informacije iz programov, ki temeljijo na GJS

en: Application Tracing
sl_SI: Sledenje programov

en: Provide TRACE_FD environment variable for applications to deliver custom events
sl_SI: Zagotovi okoljsko spremenljivko TRACE_FD za programe za dostavo dogodkov po meri

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
sl_SI: Program je bil zagnan ob zagnan %s

en: Application Output
sl_SI: Odvod programa

en: Process completed
sl_SI: Postopek zaključen

en: New _Terminal
sl_SI: Novo okno _terminala

en: Open a new terminal on the host operating system
sl_SI: Odpri novi terminal v gostiteljskem operacijskem sistemu

en: New _Build Terminal
sl_SI: _Nov terminal za izgradnjo

en: Open a new terminal in project's build pipeline
sl_SI: Odpri nov terminal v cevovodu za gradnjo projekta

en: New _Runtime Terminal
sl_SI: _Novo izvajalno okno terminala

en: Open a new terminal in project's runtime environment
sl_SI: Odpri nov terminal v izvajalnem okolju projekta

en: Split
sl_SI: Razdeli

en: The font used within terminals
sl_SI: Pisava, ki se uporablja v terminalih

en: Allow Bold
sl_SI: Dovoli krepko besedilo

en: Allows the use of bold escape sequences
sl_SI: Omogoča uporabo krepkih zaporedij izhodov v sili

en: Allow Hyperlinks
sl_SI: Dovoli hiperpovezave

en: Allows the use of hyperlink escape sequences
sl_SI: Omogoča uporabo ubežnih zaporedij hiperpovezave

en: Scrolling
sl_SI: Drsenje

en: Scroll On Output
sl_SI: Drsenje ob dopolnjenem izpisu

en: Automatically scroll when applications within the terminal output text
sl_SI: Samodejno drsaj, ko programi na izhod v terminalu podajajo besedilo

en: Scroll On Keyboard Input
sl_SI: Drsenje ob vpisu s tipkovnico

en: Automatically scroll when typing to insert text
sl_SI: Vsebina samodejno zdrsi, ko je vneseno besedilo

en: Limit Scrollback
sl_SI: Omeji drsanje

en: Limit the number of lines that are stored in memory for terminal scrollback
sl_SI: Omeji število vrstic, ki so shranjene v pomnilniku drsnika terminala

en: Maximum Lines in Scrollback
sl_SI: Število shranjenih vrstic zgodovine drsnika

en: The maximum number of lines stored in history when limiting scrollback
sl_SI: Največje število vrstic, shranjenih v zgodovini pri omejevanju povratnega drsenja

en: Unit Test Output
sl_SI: Odvod preizkusa enote

en: Clear test output
sl_SI: Počisti odvod preizkusa

en: Cancel tests
sl_SI: Prekliči preizkuse

en: Save test output
sl_SI: Shrani odvod preizkusa

note: Translators: %s is replaced with the time in the current locale
en: Running all unit tests at %s
sl_SI: Zaganjanje vseh preizkusov enot ob %s

en: Unit tests completed in %lf seconds
sl_SI: Preizkusi enot končani po %lf s

en: Unit tests completed
sl_SI: Preizkusi enot so končani

en: Run all Unit Tests
sl_SI: Zaženi _vse preizkuse

en: Request that all unit tests are run
sl_SI: Zahtevaj zagon vseh preizkusov enot

en: TODO/FIXMEs
sl_SI: TODO/FIXME

en: Loading TODOs…
sl_SI: Poteka nalaganje datotek TODO …

en: Updating Dependencies…
sl_SI: Poteka posodabljanje odvisnosti …

en: Builder is updating your project’s configured dependencies.
sl_SI: Builder posodablja nastavljene odvisnosti projekta.

en: Update Dependencies…
sl_SI: Posodobi odvisnosti …

en: Download updates to project dependencies
sl_SI: Prejmi posodobitve odvisnosti projekta

en: Updating Builder
sl_SI: Poteka posodabljanje programa Builder

en: Update Available
sl_SI: Na voljo je posodobitev

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
sl_SI: Na voljo je posodobitev programa Builder. Lahko jo prejmete in namestite.

en: _Update
sl_SI: _Posodobi

en: Install Updates…
sl_SI: Namesti posodobitve …

en: Install pending updates for Builder
sl_SI: Namesti pripravljene posodobitve programa

en: Run with Leak Detector
sl_SI: Zaženi z zaznavanjem uhajanja

en: Run the project with valgrind
sl_SI: Zaženi projekt z valgrind

en: Leak Detector
sl_SI: Zaznavanje uhajanja

en: Track Origin of Leaks
sl_SI: Sledi izvoru uhajanja

en: Report Leaks
sl_SI: Pošlji poročilo uhajanja pomnilnika

en: Summary
sl_SI: Povzetek

en: Full
sl_SI: Polna

en: Leak Kinds
sl_SI: Vrste uhajanja

en: Definite
sl_SI: Določeno

en: Indirect
sl_SI: Neposredno

en: Possible
sl_SI: Verjetno

en: Reachable
sl_SI: Dosegljivo

en: Include definite leaks in report summary
sl_SI: Vključi določeno uhajanje v povzetek poročila

en: Include possible leaks in report summary
sl_SI: Vključi možno uhajanje v povzetek poročila

en: Include indirect leaks in report summary
sl_SI: Vključi neposredno uhajanje v povzetek poročila

en: Include reachable leaks in report summary
sl_SI: Vključi dosegljivo uhajanje v povzetek poročila

en: Track Origins
sl_SI: Sledi izvoru

en: Show origin of undefined values
sl_SI: Pokaži izvor nedefiniranih vrednosti

en: Number of Callers
sl_SI: Število klicateljev

en: Set the limit to the number of entries in stack traces
sl_SI: Nastavite omejitev števila vnosov v sledeh sklada

en: Leak Check
sl_SI: Preverjanje uhajanja

en: Search for memory leaks at exit
sl_SI: Ob izhodu preveri uhajanje pomnilnika

en: Begin cloning project from URI
sl_SI: Začni s kloniranjem projekta z naslova URI

en: A failure occurred while cloning the repository.
sl_SI: Med kloniranjem skladišča je prišlo do napake.

en: Repository URL
sl_SI: Naslov URL skladišča

en: Choose an alternate branch
sl_SI: Izberite drugo vejo

en: Branches
sl_SI: Veje

en: Enter the URL of the source code repository for the project you would like to clone.
sl_SI: Vpišite naslov URL izvorne kode skladišča za projekt, ki ga želite klonirati.

en: The repository will be cloned into a new subdirectory.
sl_SI: Skladišče bo klonirano v novo podsmapo.

en: Author Details
sl_SI: Podrobnosti avtorja

en: You may specify authorship information to override defaults.
sl_SI: Mogoče je določiti podrobnosti avtorstva za prepis privzetih vrednosti.

en: Status
sl_SI: Stanje

en: _Branches
sl_SI: _Veje

en: _Tags
sl_SI: _Oznake

en: _Switch to branch
sl_SI: _Preklopi na vejo

en: _Push to origin
sl_SI: _Objavi v izvoru

en: New _Browser Page
sl_SI: Nova _stran brskalnika

en: Open a web browser in a new page
sl_SI: Odpri spletni brskalnik na novi strani

en: Reload Page
sl_SI: Ponovno naloži stran

en: Reload the current page
sl_SI: Ponovno naloži trenutno stran

en: Reload the current page ignoring cache
sl_SI: Ponovno naloži trenutno stran mimo predpomnilnika

en: Focus Location
sl_SI: Postavi mesto v žarišče

en: Focus the current page's location
sl_SI: Postavi trenutno mesto strani v žarišče

en: Failed to parse XML document
sl_SI: Razčlenjevanje dokumenta XML ni uspelo

en: Failed to create the XML tree.
sl_SI: Ustvarjanje drevesne strukture XML je spodletelo.

en: File must be saved locally to parse.
sl_SI: Za razčlenjevanje mora biti datoteka shranjena krajevno.
