gnome-builder master - en to sr translation catalogue (858 entries)

en: Builder
sr: Градитељ

en: An IDE for GNOME
sr: ИДЕ (интегрисано развојно окружење) за Гном

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Christian Hergert, et al.
sr: Кристијан Хергерт (Christian Hergert) и други.

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
sr: Градитељ је интегрисано развојно окружење за Гном које се активно развија. Оно садржи уграђену подршку за основне Гномове технологије као што су ГТК+, Глиб и Гномове АПИ-је са могућностима као што су истицање кода и исечци кода, које ће сваки програмер ценити.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
sr: Можете се ослонити на предвидљива нова издања Градитеља која можете добити сваким изласком новог Гнома, на сваких шест месеци.

en: Features:
sr: Могућности:

en: Built in syntax highlighting for many languages
sr: Уграђено истицање синтаксе за доста језика

en: Side-by-side code editors
sr: Упоредни уређивачи кода

en: Multi-monitor support
sr: Подршка за више екрана

en: Code overview mini-map
sr: Минијатурни преглед кода

en: Integration with Git
sr: Усклађеност са Гитом

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
sr: Уграђена подршка за Ауто-алатке, Карго (Cargo), Си-мејк (Cmake), Грејдл (Gradle), Мезон (Meson), Мејвен (Maven), Мејк (Make), Пи-Ејч-Пајз (PHPize) и Ваф (Waf)

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sr: Самодовршавање, семантичко истицање и дијагностика преко Це-ланга

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sr: Самодовршавање, семантичко истицање и дијагностика преко Пајтона

en: Vala based auto-completion and diagnostics
sr: Самодовршавање и дијагностика преко Вале

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
sr: Самостално увлачење за Це, Пајтон, Вала и Икс-МЛ језике

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
sr: Живи претпреглед за HTML, Маркдаун, реструктурисани текст и Сфингу (Sphinx)

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
sr: Могућност изборног Вим, Емакс и Саблајм Текст начина уређивања

en: An integrated software profiler for native applications
sr: Уграђени профилатор програма за рачунарске програме

en: An integrated debugger for native applications
sr: Уграђени поправљач грешака за рачунарске програме

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
sr: Подршка за изградњу са jhbuild и флетпек извршним окружењима

en: Support for viewing TODOs found within your code base
sr: Подршка за прегледање спискова задатака нађених у вашој бази кода

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
sr: Брза претрага мутног текста у свим датотекама и симболима

en: Quickly access your projects
sr: Брзо приступите вашим пројектима

en: Create new projects from a variety of templates
sr: Направите нови пројекат помоћу великог броја шаблона

en: Integration with Git to clone your projects
sr: Усклађеност са Гитом ради клонирања ваших пројеката

en: The source code editor
sr: Уређивач изворног кода

en: Fast global fuzzy search
sr: Брза глобална приближна претрага

en: Debug with the GNU debugger
sr: Исправљај грешке са ГНУ-овим поправљачем грешака

en: Use the minimap to see more of the file
sr: Користи мини-мапу за преглед већег дела датотеке

en: Build Parallelism
sr: Упоредна изградња

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
sr: Број радника које треба користити за упоредну изградњу. Вредност -1 је разумна вредност. 0 за број процесора.

en: Clear build logs
sr: Очисти дневнике грађења

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
sr: Ако је омогућено, дневник грађења биће очишћен при грађењу.

en: Show Log When Building
sr: Прикажи дневник при изградњи

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
sr: Ако је омогућено, дневник изградње биће приказан када сама изградња започне.

en: Allow network when metered
sr: Допушта мрежу када је ограничена

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
sr: Укључује аутоматизоване преносе након изградње као што су СДК преузимања и зависности када је веза ограничена.

en: Ctags based autocompletion
sr: Самодовршавање преко Це-ознака

en: Use Ctags for autocompletion.
sr: Користи Це-ознаке за самодовршавање.

en: Enable semantic highlighting
sr: Омогући семантичко истицање

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
sr: Омогућава додатно истицање кода на основу података извучених из изворног кода у подржаним језицима.

en: Path to ctags executable
sr: Путања до „ctags“ извршне

en: The path to the ctags executable on the system.
sr: Путања до „ctags“ извршне датотеке на систему.

en: Debugger Breakpoint at Main
sr: Тачка прекида на главну функцију

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
sr: Поправљач грешака би требао самостално убацити тачку прекида у main() функцији.

en: Debugger Breakpoint at Criticals
sr: Тачка прекида на критичним функцијама

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
sr: Поправљач грешака би требао самостално убацити тачку прекида у g_critical() функцији.

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
sr: Тачка прекида на функцијама упозорења и критичним функцијама

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
sr: Поправљач грешака би требао самостално убацити тачку прекида у g_warning() и g_critical функцијама.

en: Restore last position
sr: Поврати пређашњи положај

en: Jump to the last position when reopening a file
sr: Скочи на последње мењани ред приликом поновног отварања датотеке

en: Show modified lines
sr: Прикажи измењене редове

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
sr: Омогућава приказ промена у документу, поред приказа изворног кода.

en: Show diagnostics next to line number
sr: Прикажи дијагностику поред броја реда

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
sr: Омогућава приказ дијагностике лево од броја реда.

en: Highlight current line
sr: Истакни текући ред

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
sr: Омогућава истицање текућег реда.

en: Highlight matching brackets
sr: Истакни упарене заграде

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
sr: Омогућава истицање упарених заграда.

en: Show line numbers
sr: Прикажи бројеве редова

en: If enabled, the editor will show line numbers.
sr: Омогућава приказ редног броја на почетку сваког реда.

en: Show relative line numbers
sr: Прикажи релативне бројеве редова

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
sr: Омогућава приказ релативног редног броја на почетку сваког реда.

en: Smart Backspace
sr: Паметно брисање

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
sr: Паметно брисање врши брисање простора на основу подешавања за увлачење за тренутну врсту документа.

en: Smart Home/End
sr: Паметни „Home/End“ тастери

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
sr: Мења понашање Home/End тастера.

en: Show grid lines
sr: Прикажи мрежицу

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
sr: Омогућава приказ мреже у позадини текста документа.

en: Overview Map Policy
sr: Полиса мапе прегледа

en: When the overview map should be displayed.
sr: Када би мапа прегледа требала бити приказана.

en: Draw Spaces
sr: Означи размаке

en: The various types of space to draw in the editor.
sr: Разне врсте размаке које ће уређивач означити унутар документа.

en: Wrap Text
sr: Преломи текст

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
sr: Начин преламања дугачких линија за бољу прегледност текста.

en: Autosave Enabled
sr: Аутоматско чување омогућено

en: Enable or disable autosave feature.
sr: Омогући или онемогући аутоматско чување.

en: Autosave Frequency
sr: Учесталост аутоматског чувања

en: The number of seconds after modification before auto saving.
sr: Број секунди након измене после којих се врши аутоматско чување.

en: Completion Row Count
sr: Број редова за довршавање

en: The number of completion rows to display to the user.
sr: Број редова за довршавање које треба приказати кориснику.

en: Line Height
sr: Висина реда

en: The line height to use for the selected font.
sr: Висина линије која ће се користити за одабрани фонт.

en: Interactive Completion
sr: Интерактивно довршавање

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
sr: Ако је омогућено, Градитељ ће самостално приказивати предлоге довршавања током куцања.

en: Minimum characters for matching selection.
sr: Најмање знакова за подударни избор.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
sr: Наведите најмањи број знакова за подударање изабраног.

en: Enable Snippets
sr: Омогући исечке

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
sr: Дозволи проширивање исечака из уређивача притиском на тастер tab након окидача исечка.

en: Select First Completion
sr: Изабери прво комплетирање

en: Automatically select the first auto-completion entry.
sr: Аутоматски изабери први запис за самостално комплетирање

en: Spaces Style
sr: Стил размака

en: How to apply spaces when reformatting text.
sr: Како примењивати размаке приликом поновног форматирања текста.

en: Enabled
sr: Омогућено

en: If the type within the extension is enabled.
sr: Ако је врста унутар проширења омогућена.

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width and height).
sr: Величина прозора (ширина и висина).

en: Window maximized
sr: Увећање прозора

en: Window maximized state
sr: Стање увећаног прозора

en: Style Variant
sr: Варијанта стила

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
sr: Користи светлу или тамну варијацију ГТК теме и/или GtkSourceView стилске шеме.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
sr: "Пројекти"

en: Projects directory
sr: Директоријум са пројектима

en: Directory for all Builder projects.
sr: Место за све пројекте Градитеља.

en: Restore Session
sr: Обнови сесију

en: Restores the projects previous session when loading.
sr: Обнавља претходну сесију пројекта при учитавању.

en: Clear build caches at startup
sr: Очисти кешеве изградње при покретању програма

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
sr: Ако је омогућено, Градитељ ће очистити кешеве изградње приликом покретања програма.

en: The interface style to change pages
sr: Стил окружења при промени страница

en: Default License
sr: Подразумевана дозвола

en: The default license to use for new projects
sr: Подразумевана лиценца за нове пројекте

en: Inherit Language Server stderr
sr: Наследи излаз за грешке језичких сервера

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
sr: Ако је омогућено, излаз за грешке језичких сервера ће бити преусмерен на конзолу.

en: Preview Search Results
sr: Кратак преглед резултата претраге

en: If previews for search results should be automatically displayed
sr: Да ли ће се кратак преглед резултата претраге сам приказати

en: Plugin enabled
sr: Прикључак је омогућен

en: If the plugin should be enabled
sr: Да ли прикључак треба бити омогућен

en: Selected configuration for building
sr: Изабрана конфигурација за изграђивање

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
sr: Конфигурација је изабрана и биће враћена приликом следећег учитавања пројекта.

en: Install Project Before Running
sr: Инсталирај пројекат пре покретања

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
sr: Покрени фазу инсталирања проточне обраде пре покретања пројекта. Користите ово само ако знате шта радите са вашим пројектом.

en: Default Run Command
sr: Подразумевана наредба за покретање

en: The id of the default run command
sr: ИБ подразумеане команде за покретање

en: The signal to send the app to stop
sr: Сигнал који се шаље апликацији да се заустави

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
sr: Ово омогућава слање нечега другог осим sigkill да се заустави крајња апликација. Може бити корисно ако желите да ненасилно зауставите серверски процес.

en: Unit Test Locality
sr: Локалитет јединичног теста

en: What environment to use when running unit tests
sr: Које ће се окружење користити при извршавању тестних јединица

en: Verbose Logging
sr: Опширно записивање

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
sr: Да ли ће се користити G_MESSAGES_DEBUG=all при покретање крајње апликације

en: Show Icons
sr: Прикажи иконице

en: This setting is deprecated and no longer in use.
sr: Ово подешавање је застарело и више се не користи.

en: Show Ignored Files
sr: Прикажи занемарене датотеке

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
sr: Омогућава приказ датотека које су занемарене од стране система за контролу верзија, у стаблу пројекта.

en: Sort Directories First
sr: Поређај најпре по имену фасцикле

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
sr: Ако је омогућено, у стаблу пројекта ће фасцикле бити поређане пре обичних датотека.

en: Check Spelling
sr: Провера правописа

en: Automatically check spelling within documents
sr: Аутоматски проверавај правопис унутар докумената

en: Build software for GNOME
sr: Стварајте софтвер за Гном

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
sr: Build;Develop;програмирање;развој;девелоп;градитељ;билдер;programiranje;razvoj;develop;graditelj;bilder;

en: Open a Project
sr: Отвори пројекат

en: Start New Project
sr: Покрени нови пројекат

en: Clone Repository
sr: Клонирај ризницу

en: New Editor Workspace
sr: Нови радни простор уређивача

en: D-Bus Inspector
sr: Испитивач д-сабирнице

en: The current language lacks a symbol resolver.
sr: За тренутни језик не постоји разрешавач симбола.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
sr: несачувана датотека %u

en: %s contained invalid ASCII
sr: „%s“ садржи неисправан ASCII

en: Failed to parse integer from “%s”
sr: Не могу да обрадим број из „%s“

en: language defaults missing version in [global] group.
sr: подразумеване вредности језика немају подешену верзију унутар [global] групе.

en: Failed to initialize defaults.
sr: Не могу да поставим подразумеване вредности.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
sr: Не могу да сачувам нацрт: %s

en: Untitled
sr: Неименовани

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: A suitable debugger could not be found.
sr: Нисам нашао одговарајућег поправљача грешака.

en: Open File…
sr: _Отвори датотеку…

en: Open a file in the workspace
sr: Отвори датотеку у радном простору

en: Preferences
sr: Поставке

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: Help
sr: Помоћ

en: About Builder
sr: О Градитељу

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Document
sr: Документ

en: Application
sr: Програм

en: Pages
sr: Странице

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: Search & Replace
sr: Нађи и замени

en: Documents
sr: Документа

en: Selection
sr: Избор

en: Printing
sr: Штампа

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
sr: Не могу да отворим датотеку: %s

en: _Discard Changes and Reload
sr: О_дбаци промене и учитај поново

en: File Has Changed on Disk
sr: Датотека се променила на диску

en: The file has been changed by another program.
sr: Датотеку је променио неки други програм.

en: File Contains Encoding Errors
sr: Датотека садржи грешке кодирања

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
sr: Кодирање употребљено за учитавање датотеке је открило грешке. Можете изабрати заменско кодирање из статусне линије и поново учитати.

en: Could Not Open File
sr: Не могу да отворим датотеку

en: You do not have permission to open the file.
sr: Немате потребне дозволе да отворите датотеку.

en: _Retry
sr: П_робај поново

en: Open As _Administrator
sr: Отвори као _администратор

en: Document Restored
sr: Документ је обновљен

en: Unsaved document has been restored.
sr: Несачувани документ је обновљен.

en: _Discard…
sr: О_дбаци…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
sr: Не могу да одштампам: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
sr: Не могу да форматирам изабрано: %s

en: Save File
sr: Сачувај датотеку

en: Save
sr: Сачувај

en: Cancel
sr: Откажи

en: Replace
sr: Замени

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
sr: Иди на претходни погодак (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
sr: Иди на следећи погодак (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
sr: Нађи и замени (Ctrl+H)

en: Close search
sr: Затвори претрагу

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Use Re_gular Expressions
sr: Користи ре_гуларне изразе

en: _Case Sensitive
sr: Разли_куј велика и мала слова

en: Match Whole Words
sr: Нађи по_дударања за цео појам

en: Unix/Linux (LF)
sr: Уникс/Линукс (LF)

en: Mac OS Classic (CR)
sr: Мек ОС класични (CR)

en: Windows (CR+LF)
sr: Виндоус (CR+LF)

en: Automatically Detected
sr: Самостално препознато

en: Character Encoding:
sr: Кодирање знакова:

en: Line Ending:
sr: Завршетак реда:

en: Language
sr: Језик

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
sr: Прикажи доњу површ (Ctrl+F9)

en: Failed to initialize build pipeline: %s
sr: Не могу да покренем цевовод изградње: %s

en: Failed to get device information: %s
sr: Не могу да добавим податке о уређају: %s

en: Active Configuration
sr: Тренутна конфигурација

en: Configuration %s changed
sr: Конфигурација %s је промењена

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
sr: Нисам успео пронаћи подешавања за изградњу „%s“. Могуће је да су нетачна или неисправног облика.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
sr: Активна подешаваља постављена на „%s“

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
sr: Откривен уређај „%s“

en: Devices
sr: Уређаји

en: Device set to %s
sr: Уређај постављен на %s

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
sr: Не могу да пошаљем на уређај, није покренут цевовод изградње

en: Fallback
sr: Одступница

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
sr: Мој рачунар (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
sr: Мој рачунар (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
sr: Цевовод изградње је у стању неуспешности

en: The build configuration has errors
sr: Постоје грешке у конфигурацији за изграђивање

en: Pipeline started to clean build tree
sr: Покренута је проточна обрада да очисти стабло изградње

en: Pipeline started
sr: Покренута је проточна обрада

en: Pipeline finished
sr: Проточна обрада је завршила

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
sr: Изгради (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
sr: Након инсталације (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
sr: Стварање псеудо терминала није успело. Могућности терминала биће ограничене.

en: Cleaning…
sr: Чистим…

en: Failed
sr: Неуспех

en: Ready
sr: Спреман

en: Downloading…
sr: Преузимам…

en: Building dependencies…
sr: Изграђујем зависности…

en: Bootstrapping…
sr: Радим почетно подизање…

en: Configuring…
sr: Подешавам…

en: Building…
sr: Изграђујем…

en: Installing…
sr: Инсталирам…

en: Committing…
sr: Шаљем…

en: Exporting…
sr: Извозим…

en: Success
sr: Успех

en: Preparing…
sr: Припремам…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
sr: Уклањам %s

en: Cannot build transfer while on metered connection
sr: Не могу да изградим пренос на ограниченој вези

en: Cannot run target, another target is running
sr: Не могу да извршим мету, друга мета је покренута

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
sr: Извршавам %s…

en: Deploying to device…
sr: Пуштам на уређај…

en: Host System
sr: Систем домаћина

en: Default (Host operating system)
sr: Подразумевано (оперативни систем домаћина)

en: Projects
sr: Пројекти

en: _Clone Repository…
sr: _Клонирај ризницу…

en: Close
sr: Затвори

en: Open a _Project…
sr: Отвори _пројекат…

en: Select a _Folder…
sr: Изабери _фасциклу…

en: Directory
sr: Директоријум

en: Builder — %s
sr: Градитељ — %s

en: Failed to load the project
sr: Нисам успео да учитам пројекат

en: _Close
sr: _Затвори

en: Select Project Folder
sr: Изабери фасциклу пројекта

en: Select Project File
sr: Изабери датотеку пројекта

en: _Open
sr: _Отвори

en: All Project Types
sr: Све врсте пројеката

[ctx: title]
en: Open a Project
sr: Отварање пројекта

en: Search all Builder projects…
sr: Претражи све пројекте Градитеља…

en: No Projects Found
sr: Ниједан пројекат није нађен

en: _Remove Projects
sr: Уклони п_ројекте

en: Remove Projects and Sources…
sr: Уклони пројекте и изворни код…

en: Cannot locate property %s in class %s
sr: Не могу да нађем својство „%s“ у класи „%s“

en: Failed to find property %s in %s
sr: Нисам успео да нађем својство „%s“ у „%s“

en: Failed to retrieve va_list value: %s
sr: Не могу да добијем списак вредности са сервера: %s

en: Open
sr: Отвори

en: Select
sr: Изабери

en: Browse…
sr: Прегледај…

en: File path is NULL
sr: Путања датотеке је НИШТАВНА

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
sr: Грешка приликом претварања УТФ-8 назива датотеке у wide char

en: ILCreateFromPath() failed
sr: Функција „ILCreateFromPath()“ није успела

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
sr: Грешка приликом претварања „%s“ у исправан „NSURL“.

en: Just now
sr: Управо сада

en: An hour ago
sr: Пре једног сата

en: Yesterday
sr: Јуче

en: About a year ago
sr: Пре једне године

en: About %u year ago | About %u years ago
sr[0]: Пре отприлике %u године
sr[1]: Пре отприлике %u године
sr[2]: Пре отприлике %u године
sr[3]: Пре отприлике %u године

en: _Install
sr: _Инсталирај

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
sr: %u од %u

en: Search
sr: Претрага

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
sr: Унесите нову пречицу да бисте променили <b>%s</b>.

en: _Set
sr: По_стави

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
sr: Притисните „Esc“ да откажете или „Backspace“ да онемогућите.

en: Close Project
sr: Затвори пројекат

en: General
sr: Опште

en: Find keyboard shortcuts
sr: Нађо пречице на тастатури

en: Show information about Builder
sr: Прикажи податке о Градитељу

en: Terminal
sr: Терминал

en: Funded By
sr: Новчано помогли

en: Show the application preferences
sr: Прикажи поставке програма

en: Open project in new workbench
sr: Отвори пројекат у новој радионици

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
sr: Прикажи податке о издању и изађи

en: Increase log verbosity (may be repeated)
sr: Повећај причљивост записника (поновљиво)

en: Failed to open project: %s
sr: Не могу да отворим пројекат: %s

en: New variable…
sr: Нова променљива…

en: Remove environment variable
sr: Уклони променљиву окружења

en: Open a File or Terminal
sr: Отвори датотеку или терминал

en: Use the page switcher above or use one of the following:
sr: Користи мењач страница изнад или једно од следећег:

en: Project Sidebar
sr: Страничник у пројекту

en: Open File
sr: Отвори датотеку

en: New Terminal
sr: Нови терминал

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
sr: Не могу да учитам ХТМЛ. Недостаје подршка ВебКит-а.

en: Search (Ctrl+Enter)
sr: Тражи (Ctrl+Enter)

en: Stop running
sr: Прекини извршавање

en: Run project
sr: Покрени пројекат

en: Other
sr: Друго

en: Appearance
sr: Изглед

en: Configurations
sr: Конфигурације

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Installing %u package | Installing %u packages
sr[0]: Инсталирам %u пакет
sr[1]: Инсталирам %u пакета
sr[2]: Инсталирам %u пакета
sr[3]: Инсталирам пакет

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
sr: Нисам успео да покренем језички сервер: %s

en: Version Control
sr: Управљање верзијама

en: SDKs
sr: СДК-ови

en: Language Servers
sr: Језички сервери

en: Devices & Simulators
sr: Уређаји и симулатори

en: Diagnostics
sr: Дијагностика

en: Build Systems
sr: Системи за изградњу

en: Compilers
sr: Компајлери

en: Debuggers
sr: Поправљачи грешака

en: Templates
sr: Шаблони

en: Editing & Formatting
sr: Уређивање и форматирање

en: Web
sr: Веб

en: Language Enablement
sr: Омогућавање језика

en: Desktop Integration
sr: Уклапање у радну површ

en: Additional
sr: Додатно

en: Authors
sr: Аутори

en: Version
sr: Издање

en: Website
sr: Веб страница

en: Destination file must be within the project tree.
sr: Одредишна датотека мора бити унутар стабла пројекта.

en: File must be within the project tree.
sr: Датотека мора бити унутар стаба пројекта.

en: Could not parse XML from stream
sr: Не могу да да обрадим Икс-МЛ (XML) из тока

en: Undo
sr: Опозови

en: Zoom
sr: Увеличавање

en: _Selection
sr: И_збор

en: Select _All
sr: Изабери с_ве

en: Formatting
sr: Форматирање

en: All _Upper Case
sr: Све у _велика слова

en: All _Lower Case
sr: Све у _мала слова

en: In_vert Case
sr: Обрни _величину слова

en: _Title Case
sr: _Насловна величина

en: _Join Lines
sr: Спо_ји линије

en: S_ort Lines
sr: П_оређај линије

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
sr: Ред %u, кол.: %u

en: _Open Link
sr: _Отвори везу

en: _Copy
sr: _Копирај

en: _Copy Link
sr: _Копирај везу

en: _Paste
sr: _Убаци

en: Select _None
sr: И_збаци све из одабира

en: Save Terminal Content As
sr: Сачувај садржај терминала као

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
sr: Нисам успео да покренем потпроцес. Можда би требало да поново изградите ваш пројекат.

en: Untitled terminal
sr: Неименовани терминал

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
sr: Изашао

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
sr: Покретач подпроцеса није успео пребрзо, нећу га поново покренути.

en: Untitled Terminal
sr: Неименовани терминал

en: Search runtimes
sr: Претражи извршна окружења

en: Wrap around
sr: Преламај около

en: Reset and Clear
sr: Поново постави и очисти

en: Projects Directory
sr: Директоријум са пројектима

en: Select Font
sr: Изабери фонт

en: Builder — Preferences
sr: Градитељ — поставке

en: unversioned
sr: не прати се издање

note: translators: None means "no version control system"
en: None
sr: Ништа

en: Blank page
sr: Празна страница

en: Settings
sr: Подешавања

en: Allow JavaScript
sr: Дозволи јаваскрипт

en: Run a new instance of Builder
sr: Покрени нови примерак Градитеља

en: Building cache…
sr: Изграђујем кеш…

en: Bootstrapping build system
sr: Вршим почетно подизање система изградње

en: Configuring project
sr: Подешавам пројекат

en: Building project
sr: Градим пројекат

en: Caching build commands
sr: Кеширам наредбе изграђивања

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
sr: %s (копија)

en: Add _Variable
sr: Додај п_роменљиву

en: Add Variable
sr: Додај променљиву

en: _Add
sr: Дод_ај

en: Copy
sr: Копирај

en: Remove
sr: Уклони

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Build Output
sr: Излаз поступка изградње

en: Clear build log
sr: Очисти дневник грађења

en: Cancel build
sr: Откажи изградњу

en: Save build log
sr: Сачувај дневник грађења

en: Missing
sr: Недостаје

en: Branch
sr: Грана

en: Build Profile
sr: Профил изграђивања

en: Runtime
sr: Извршно окружење

en: Device
sr: Уређај

en: There is a problem with the current build configuration.
sr: Постоји проблем са тренутном конфигурацијом за изграђивање.

en: Build status
sr: Стање поступка изградње

en: Last build
sr: Последња изградња

en: Build result
sr: Исход изградње

en: Errors
sr: Грешке

en: Warnings
sr: Упозорења

en: Build Issues
sr: Проблеми током изградње

en: Build status:
sr: Стање поступка изградње:

en: Time completed:
sr: Протекло време:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
sr: Упозорења (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
sr: Грешке (%u)

en: Shared
sr: Дељено

en: Static
sr: Статично

en: Executable
sr: Извршна датотека

en: Automatically Discover
sr: Самостално откриј

en: Delete
sr: Обриши

en: Configure Project…
sr: Подеси пројекат…

en: Select Build Target…
sr: Изабери циљ градње…

en: Change default build target
sr: Промени подразумевани циљ градње

en: Building
sr: Изграђујем

en: _Build
sr: _Изгради

en: Build the project
sr: Изгради пројекат

en: _Rebuild
sr: _Поново изгради

en: Rebuild the project
sr: Поново изгради пројекат

en: _Clean
sr: Очи_сти

en: Clean the project
sr: Очисти пројекат

en: Install the project
sr: Инсталирај пројекат

en: Deploy to Device…
sr: Пусти на уређај…

en: Deploy project to current device
sr: Пусти пројекат на тренутни уређај

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
sr: Изв_ези

en: Export project
sr: Извези пројекат

en: Stop Build
sr: Заустави градњу

en: Stop building project
sr: Заустави изградњу пројекта

en: Display panel containing the build log
sr: Прикажи површ са записником градње

en: Running
sr: Извршавам

en: Run
sr: Покрени

en: Run the project
sr: Покрени пројекат

en: Unit Tests
sr: Тестови јединица

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: High Contrast
sr: Велики контраст

en: Text Direction
sr: Смер текста

en: Left-to-Right
sr: Са лева на десно

en: Right-to-Left
sr: Са десна на лево

en: Default
sr: Подразумевано

en: Style
sr: Стил

en: Interface
sr: Интерфејс

en: Editor Font
sr: Фонт уређивача

en: Terminal Font
sr: Слова терминала

en: Display a grid pattern underneath source code
sr: Прикажи шаблон са мрежицом испод изворног кода

en: Never
sr: Никада

en: Always
sr: Увек

en: Auto
sr: Самостално

en: Switch documents using a tabbed interface
sr: Пребацуј између докумената користећи сучеље језичака

en: Commands
sr: Наредбе

en: Run Command
sr: Покрени наредбу

en: Starting & Stopping
sr: Покретање и заустављање

en: Stop Signal
sr: Сигнал заустављања

en: History
sr: Историјат

en: Clear Expired Artifacts
sr: Очисти истекле артефакте

en: Workers
sr: Радници

en: Number of workers to use when performing builds
sr: Број радника које треба користити приликом изграђивања

en: 1 per CPU
sr: Један по процесору

en: Configure Options
sr: Опције конфигурисања

en: Build Environment
sr: Окружење изграђивања

en: Locality
sr: Локалитет

en: Fetch dependencies
sr: Добави зависности

en: Build project
sr: Изгради пројекат

en: anonymous
sr: анонимно

en: Complete parentheses
sr: Доврши заграде

en: If parentheses should be included when completing.
sr: Да ли треба укључити заграде приликом довршавања.

en: Complete parameters
sr: Довршавај параметре

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
sr: Да ли треба укључити параметре приликом довршавања. Потребан је complete-parentheses.

en: Clang
sr: Це-ланг

en: Complete Parentheses
sr: Доврши заграде

en: Complete Parameters
sr: Довршавај параметре

en: Configure project
sr: Подеси пројекат

en: Installing project
sr: Инсталирам пројекат

en: Create or update code-index for project file
sr: Направи или ажурирај садржај кода у пројектној датотеци

en: PROJECT_FILE
sr: ПРОЈЕКТНА_ДАТОТЕКА

en: Failed to load flags for plan: %s
sr: Не могу да учитам заставице у плану: %s

en: Failed to cull index plan: %s
sr: Не могу да скратим садржај плана: %s

en: Failed to populate index plan: %s
sr: Не могу да попуним садржај плана: %s

en: Failed to load project: %s
sr: Не могу да учитам пројекат: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
sr: Пописујем изворни код

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
sr: Могућности претраживања, дијагоностике и самодопуњавања могу бити ограничене док се ово не заврши.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
sr: Проглас

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: _Go to Definition
sr: Иди на дефини_цију

en: Update Copyright before Saving
sr: Ажурирај право на копирање пре чувања

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
sr: Ажурира обавештење о праву на копирање пре чувања на диск.

en: Update Copyright
sr: Ажурирај право на копирање

en: Display the project creation guide
sr: Прикажи водич за стварање пројекта

en: Select Location
sr: Изабери место

en: Failed to Create Project
sr: Нисам успео да направим пројекат

en: Create New Project
sr: Направи нови пројекат

en: Project Name
sr: Назив пројекта

en: Application ID…
sr: ИБ програма…

en: Location
sr: Место

en: License
sr: Дозвола

en: Template
sr: Шаблон

en: Create Project
sr: Направи пројекат

en: Create _New Project…
sr: Направи _нови пројекат…

en: Create New Project…
sr: Направи нови пројекат…

en: Create a new project from template
sr: Направи нови пројекат из шаблона

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
sr: Могућности претраживања, самодовршавања и приказа података о симболима могу бити ограничене док се пописивање Це-ознака (Ctags) не заврши.

en: Indexing Source Code (Paused)
sr: Пописујем изворни код (заустављено)

en: Suggest Completions
sr: Предложи довршавања

en: The path to the ctags executable
sr: Путања до „ctags“ извршне

en: Run with Debugger
sr: Покрени са поправљачем грешака

en: Debugger
sr: Поправљач грешака

en: Execute the current line, stepping over any function calls
sr: Изврши тренутну линију и заобиђи било који позив функције

en: Execute the current line, stepping into any function calls
sr: Изврши тренутну линију и закорачи у било који позив функције

en: Run until the end of the function
sr: Извршавај до краја функције

en: Breakpoints
sr: Тачке прекидања

en: ID
sr: ИБ

en: File
sr: Датотека

en: Line
sr: Ред

en: Function
sr: Функција

en: Address
sr: Адреса

en: Type
sr: Врста

en: Hits
sr: Погодака

en: Expression
sr: Израз

en: Disassembly
sr: Распакован асембли

en: No break
sr: Без преламања

en: Breakpoint
sr: Тачка прекида

en: Countpoint
sr: Тачка рачунања

en: Library
sr: Библиотека

en: Address Range
sr: Опсег адреса

en: Locals
sr: Локали

en: Parameters
sr: Параметри

en: Variable
sr: Променљива

en: Value
sr: Вредност

en: Register
sr: Регистар

en: Group
sr: Група

en: Thread
sr: Нит

en: Frame
sr: Оквир

en: Arguments
sr: Аргументи

en: Binary
sr: Бинарно

en: Threads
sr: Нити

en: Libraries
sr: Библиотеке

en: Registers
sr: Регистри

en: Console
sr: Конзола

en: The device address
sr: Адреса уређаја

en: The device port number
sr: Број порта уређаја

en: The application to run
sr: Програм за извршавање

en: Display D-Bus inspector
sr: Прикажи испитивача д-сабирнице

en: D-Bus Inspector…
sr: Испитивач д-сабирнице…

en: No file was provided.
sr: Није дата ниједна датотека.

en: Spaces
sr: Размаци

en: Tabs
sr: Језичци

en: Go
sr: Иди

en: Go to Line
sr: Иди на линију

en: Indentation
sr: Увлачење

en: Indent Using Spaces
sr: Увлачи користећи размаке

en: Spaces per Tab
sr: Размака по табулатору

en: Indentation Size
sr: Величина увлачења

en: Same as Tab Width
sr: Иста као и ширина табулатора

en: New Editor Workspace…
sr: Нови радни простор уређивача…

en: New _File
sr: _Нова датотека

en: _Open File…
sr: _Отвори датотеку…

en: Open in New Frame
sr: Отвори у новом оквиру

en: Open in New Workspace…
sr: Отвори у новом радном простору…

en: Save _As
sr: Сачувај _као

en: Find…
sr: Нађи…

en: Find/Replace…
sr: Нађи и замени…

en: Print…
sr: Штампај…

en: Format Selection
sr: Форматирај изабрано

en: Programming Languages
sr: Програмски језици

en: Indentation & Formatting
sr: Увлачење и форматирање

en: Tab Character
sr: Знак табулатора

en: Tab
sr: Језичци

en: Insert Trailing Newline
sr: Унеси пратећу нову линију

en: Ensure files end with a newline
sr: Постарај се да се датотеке завршавају новом линијом

en: Trim Trailing Space
sr: Крати пратећу празнину

en: Auto Indent
sr: Самоувлачење

en: Automatically indent source code as you type
sr: Самостално увлачи изворни код приликом куцања

en: Tab Size
sr: Величина табулатора

en: Margin
sr: Маргина

en: Show Right Margin
sr: Прикажи десну маргину

en: Right Margin Position
sr: Положај десне маргине

en: The desired maximum line length
sr: Жељена највећа дужина линије

en: Behavior
sr: Понашање

en: Overwrite Braces
sr: Преписује заграде

en: Insert Matching Brace
sr: Умеће одговарајућу заграду

en: Space before opening parentheses
sr: Размак пре отворене заграде

en: Space before opening brackets
sr: Размак пре отворене угласте заграде

en: Space before opening braces
sr: Размак пре отворене витичасте заграде

en: Space before opening angles
sr: Размак пре отворене угласте заграде

en: Prefer a space before colon
sr: Користи размак уместо двотачки

en: Prefer a space before commas
sr: Користи размак пре зареза

en: Prefer a space before semicolons
sr: Користи размак пре тачки-зареза

en: Color
sr: Боја

en: Fonts & Styling
sr: Фонтови и стилизовање

en: Preview
sr: Претпреглед

en: Font
sr: Фонт

en: The font used within the source code editor
sr: Фонт унутар уређивача изворног кода

en: Adjust spacing between lines
sr: Прилагоди размак између редова

en: At Spaces
sr: На размацима

en: Anywhere
sr: Било где

en: Background Pattern
sr: Шаблон позадине

en: Show a background pattern underneath source code
sr: Прикажи позадински шаблон испод изворног кода

en: No Pattern
sr: Без шаблона

en: Grid Lines
sr: Линије мреже

en: Scrollbars
sr: Траке за премицање

en: Source Code Overview
sr: Преглед изворног кода

en: Always On
sr: Увек укључено

en: Automatic
sr: Самостално

en: Line Numbers
sr: Бројеви редова

en: Show Line Numbers
sr: Прикажи бројеве редова

en: Use Relative Line Numbers
sr: Користи релативне бројеве редова

en: Show Diagnostics
sr: Прикажи дијагностику

en: Highlighting
sr: Истицање

en: Highlight Current Line
sr: Истакни текући ред

en: Highlight Matching Brackets
sr: Истакни упарене заграде

en: Semantic Highlighting
sr: Семантичко истицање кода

en: Non-breaking spaces
sr: Размаци без прелома

en: Spelling
sr: Правопис

en: Selections
sr: Одабири

en: Snippets
sr: Исечци

en: Expand Snippets
sr: Рашири исечке

en: Code Completion
sr: Довршавање кода

en: Movements
sr: Кретања

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
sr: Тастер за брисање ће уклонити додатни простор да би се испоштовало тренутно подешавање увлачења

en: Session Management
sr: Управљање сесијом

en: Save & Restore
sr: Сачувај и обнови

en: Auto-Save
sr: Самостално чување

en: Auto-Save Delay
sr: Застој самосталног чувања

en: Format on Save
sr: Форматирај при чувању

en: Files
sr: Датотеке

en: Installation failed
sr: Инсталирање није успело

en: Installation complete
sr: Инсталирање је завршено

en: The client has been closed
sr: Клијент је затворен

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
sr: Не могу да уклоним флетпек манифест: %s

en: Network is not available, skipping downloads
sr: Мрежа није доступна, прескачем преузимања

en: Install or Update SDK?
sr: Инсталирати или ажурирати СДК?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
sr: Градитељ мора инсталирати следеће софтверске развојне скупове алата за изградњу вашег пројекта.

en: Name
sr: Назив

en: Architecture
sr: Архитектура

en: Flatpak
sr: Флетпек

en: Creating flatpak workspace
sr: Стварам флетпек радни простор

en: Preparing build directory
sr: Припремам фасциклу за изграђивање

en: Downloading dependencies
sr: Преузимам зависности

en: Building dependencies
sr: Зависности изграђивања

en: Finalizing flatpak build
sr: Завршавам флетпек изградњу

en: Exporting staging directory
sr: Извозим предпродукциону фасциклу

en: Creating flatpak bundle
sr: Правим флетпек завежај

en: Flatpak Application
sr: Флетпек програм

en: Installing Necessary SDKs
sr: Инсталирам потребне СДК-ове

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
sr: Градитељ инсталира софтверске развојне скупове алата потребне за изградњу вашег пројекта.

en: Failed to update SDKs: %s
sr: Не могу да ажурирам СДК-ове: %s

en: Updating Necessary SDKs
sr: Ажурирам потребне СДК-ове

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
sr: Градитељ ажурира софтверске развојне скупове алата потребне за изградњу вашег пројекта.

en: Updating SDK Runtime
sr: Ажурирам СДК извршно окружење

en: GNOME Builder
sr: Гномов градитељ

en: System
sr: Систем

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
sr: ГЦЦ %s међу-компајлер (систем)

en: No repository to access file contents
sr: Нема ризнице уз помоћ које се може приступити садржају датотеке

en: No contents have been set to diff
sr: Нема подешених садржаја за које треба упоредити разлике

en: The operation failed. The original error was "%s"
sr: Радња није успела. Изворна грешка је „%s“

en: The operation has been canceled
sr: Радња је отказана

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
sr: Градитељ није успео да достави одговарајуће акредитиве приликом клонирања ризнице.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
sr: Не могу поставити заставице AMEND и GPG_SIGN

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
sr: Не могу потписати предају без GPG_KEY_ID

en: Cannot monitor files outside the working directory
sr: Не могу надгледати датотеке ван радног директоријума

en: Git version control is not in use
sr: Гит управљач верзијама се не користи

en: Updating Git Submodules
sr: Ажурирам гит подмодуле

en: Initialize git submodules
sr: Постави почетне гит подмодуле

en: Network is not available, skipping submodule update
sr: Мрежа није доступна, прескачем ажурирање подмодула

en: Pushed.
sr: Погурано.

en: Pushing ref “%s”
sr: Гурам реф „%s“

en: Directory is not within repository
sr: Директоријум није у оквиру ризнице

en: Git
sr: Гит

en: A repository could not be found at “%s”.
sr: Не могу наћи ризницу у путањи „%s“.

en: The protocol “%s” is not supported.
sr: Протокол „%s“ није подржан.

en: Cloning repository
sr: Клонирам ризницу

en: A valid Git URL is required
sr: Морате унети исправну УРЛ адресу гит ризнице

en: Authorship
sr: Власништво

en: Email
sr: Е-пошта

en: Bootstrapping project
sr: Радим почетно подизање

en: Display a new greeter window
sr: Прикажи прозор добродошлице

en: Match
sr: Нађи подударање

en: Path
sr: Путања

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
sr: _Нађи унутар %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
sr: За_мени унутар %s

en: Find in Files
sr: Нађи у Датотекама

en: Close the panel (Escape key)
sr: Затвори површ (тастер Escape)

en: _Find in Project
sr: _Нађи у пројекту

en: _Replace in Project
sr: Замени у п_ројекту

en: Search for…
sr: Потражи појам…

en: _Find
sr: _Нађи

en: Search _recursively through folders
sr: _Рекурзивно тражи унутар фасцикли

en: Match _case when searching
sr: Подударај величину _слова приликом тражења

en: Match _whole words
sr: Нађи по_дударања за цео појам

en: Allow regular _expressions
sr: Дозволи р_егуларне изразе

en: _Find in Files
sr: _Нађи у Датотекама

en: Host Operating System
sr: Оперативни систем домаћина

en: Failed to load directory: %s
sr: Не могу да учитам директоријум: %s

en: Size
sr: Величина

en: Modified
sr: Измењен

en: Empty Makefile Project
sr: Празни Мејкфајл (Makefile) пројекат

en: Create a new empty project using a simple Makefile
sr: Направи нови празни пројекат уз помоћ једноставног мејкфајла

en: Panels
sr: Додатне површи

en: Switch to Dark Mode
sr: Пребаци на тамни режим

en: Switch to Light Mode
sr: Пребаци на светли режим

en: Meson
sr: Мезон (Meson)

en: Install project
sr: Инсталирај пројекат

en: No Provided Tool
sr: Нема достављеног алата

en: A name to identify the sysroot.
sr: Назив за идентификовање корена система.

en: The system architecture of the sysroot.
sr: Системска архитектура корена система.

en: Add Tool:
sr: Додај алат:

en: Compiler
sr: Компајлер

en: Preprocessor
sr: Препроцесор

en: Archiver
sr: Архиватор

en: Linker
sr: Повезивач (линкер)

en: Strip
sr: Скидалица (стрип)

en: Executable wrapper
sr: Извршни омотач

en: Package Config
sr: Подешавање пакета

en: Any language
sr: Било који језик

en: C
sr: Це

en: C++
sr: Це++ (C++)

en: Python
sr: Пајтон (Python)

en: Vala
sr: Вала

en: Fortran
sr: Фортран (Fortran)

en: D
sr: Де (D)

en: Add Tool
sr: Додај алат

en: Delete Toolchain
sr: Обриши скуп алата

en: Delete Tool
sr: Алат за брисање

en: GNOME Application
sr: Гномов програм

en: GTK 4 Application
sr: ГТК 4 програм

en: Shared Library
sr: Дељена библиотека

en: Command Line Tool
sr: Алат командне линије

en: Empty Meson Project
sr: Празни Мезон пројекат

en: Messages
sr: Поруке

en: Suggested GNOME Projects
sr: Предложени Гномови пројекти

en: Boxes
sr: Кутије

en: An IDE for writing GNOME-based software
sr: ИДЕ за писање Гном програма

en: Calendar
sr: Календар

en: Clocks
sr: Сатови

en: Gitg
sr: Гитг

en: Gitg is a graphical Git client
sr: Гитг је графички гит клијент

en: Maps
sr: Карте

en: Music
sr: Музика

en: Music player and management application
sr: Програм за пуштање и управљање музиком

en: Nautilus
sr: Наутилус

en: Default file manager for GNOME
sr: Подразумевани управник датотека на Гному

en: Photos
sr: Фотографије

en: Access, organize and share your photos on GNOME
sr: Приступите, организујте и делите ваше слике на Гному

en: Polari
sr: Полари

en: An IRC Client for GNOME
sr: ИРЦ клијент за Гном

en: Sound Recorder
sr: Снимач звука

en: Build successful
sr: Поступак изградње је успео

en: Project “%s” has completed building
sr: Изградња пројекта „%s“ је готова

en: Build failed
sr: Неуспех при изградњи

en: Project “%s” failed to build
sr: Изградња пројекта „%s“ није успела

en: Build succeeded
sr: Градња је успешна

en: Build configured
sr: Градња је подешена

en: Build bootstrapped
sr: Почетно подизање градње урађено

en: Downloading npm dependencies
sr: Преузимам npm зависности

en: _External Program…
sr: Спољ_ни програм…

en: Follow System
sr: Прати систем

en: Light
sr: Светили

en: Dark
sr: Тамни

en: Tab Bar
sr: Површ језичака

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Toolbox
sr: Контејнери/алатница

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
sr: Контејнери/Подмен

en: A folder with that name already exists.
sr: Фасцикла са тим именом већ постоји.

en: A file with that name already exists.
sr: Датотека са тим именом већ постоји.

en: File Name
sr: Име датотеке

en: Folder Name
sr: Име фасцикле

en: _Create
sr: _Направи

en: Copying 1 file
sr: Копирам 1 датотеку

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
sr: Копирам %s од %s датотека

en: Failed to copy files
sr: Нисам успео да ископирам датотеке

en: Files copied
sr: Датотеке су ископиране

en: Copied %s file | Copied %s files
sr[0]: Ископирао сам %s датотеку
sr[1]: Ископирао сам %s датотеке
sr[2]: Ископирао сам %s датотека
sr[3]: Ископирао сам једну датотеку

en: Copying files…
sr: Копирам датотеке…

en: Files will be copied in a moment
sr: Датотеке ће бити ископиране за који тренутак

en: Project Tree
sr: Стабло пројекта

en: Rename %s
sr: Преименуј %s

en: New Fil_e…
sr: Нова датот_ека…

en: New F_older…
sr: Н_ова фасцикла…

en: O_pen
sr: О_твори

en: Open _With…
sr: От_вори помоћу…

en: _Source Code Editor
sr: Уређивач и_зворног кода

en: Open _Containing Folder
sr: Отвори _садржану фасциклу

en: _Move to Trash
sr: Пре_мести у смеће

en: _Display Options
sr: По_дешавања приказа

en: S_how Ignored Files
sr: Прикажи за_немарене датотеке

en: S_ort Directories First
sr: П_оређај најпре по имену фасцикле

en: Reveal in Project Tree
sr: Прикажи у стаблу пројекта

en: Restore Previous Session
sr: Обнови претходну сесију

en: Open previously opened files when loading a project
sr: Отвори претходно отворене датотеке приликом учитавања пројекта

en: No License
sr: Нема дозволе

en: Overview
sr: Преглед

en: Build System
sr: Систем за изградњу

en: Source Directory
sr: Главни директоријум

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
sr: Опонашање Aarch64 архитектуре

en: Arm Emulation
sr: Опонашање Aрм архитектуре

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
sr: Мој рачунар (%s) %s

en: Removed Files
sr: Уклоњене датотеке

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
sr: Уклањам датотеку %s

en: Removing Files…
sr: Уклањам датотеке…

en: Recent Projects
sr: Скорашњи пројекти

en: Manage SDKs…
sr: Управљај СДК-овима…

en: Downloads
sr: Преузимања

en: Untitled Command
sr: Неименована наредба

en: Set Shortcut
sr: Постави пречицу

en: Select Working Directory
sr: Изабери радни директоријум

en: Cre_ate
sr: _Направи

en: Edit Command
sr: Измени наредбу

en: S_ave
sr: С_ачувај

en: Keyboard Shortcut
sr: Пречица на тастатури

en: Shell Command
sr: Наредба шкољке

en: Environment
sr: Окружење

en: Working Directory
sr: Радни директоријум

en: Subprocess
sr: Подпроцес

en: Display Name
sr: Назив приказа

en: Command Locality
sr: Локалитет наредбе

en: Keyboard Theme
sr: Тема тастатуре

en: Languages
sr: Језици

en: Run with Profiler
sr: Покрени са профилатором

en: Profiler
sr: Профилатор

en: CPU Performance
sr: Делотворност процесора

en: Memory Allocations
sr: Расподела меморије

en: Graphics
sr: Графика

en: Counters
sr: Бројачи

en: CPU Usage
sr: Коришћење процесора

en: Storage I/O
sr: У/И складишта

en: Energy
sr: Енергија

en: Battery Charge
sr: Напуњеност батерије

en: Allow CPU Throttling
sr: Допушта пригушење процесора

en: Run with _Profiler
sr: Покрени са _профилатором

en: Record Again…
sr: Сними опет…

en: CPU Governor
sr: Процесорски намесник

en: Energy Usage
sr: Употреба енергије

en: Battery Usage
sr: Употреба батерије

en: Disk Usage
sr: Употреба диска

en: GNOME Shell Performance
sr: Делотворност Гномове шкољке

en: JavaScript
sr: Јаваскрипт

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
sr: Програм је покренут у %s

en: Application Output
sr: Излаз програма

en: New _Terminal
sr: Нови _терминал

en: New _Build Terminal
sr: _Нови терминал изградње

en: New _Runtime Terminal
sr: Нови те_рминал у извршном окружењу

en: Split
sr: Подели

en: Allow Bold
sr: Дозволи подебљано

en: Limit Scrollback
sr: Ограничи померање

en: Unit Test Output
sr: Излаз теста јединице

en: Clear test output
sr: Очисти излаз тестирања

en: Cancel tests
sr: Откажи тестове

en: Save test output
sr: Сачувај излаз теста

en: TODO/FIXMEs
sr: УРАДИ/ПОПРАВИМЕ

en: Loading TODOs…
sr: Учитавам спискове за рад…

en: Updating Dependencies…
sr: Ажурирам зависности…

en: Updating Builder
sr: Ажурирам Градитеља

en: Update Available
sr: Доступно је ажурирање

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
sr: Ажурирање Градитеља је доступно. Градитељ може преузети и инсталирати ажурирање.

en: _Update
sr: Аж_урирај

en: Begin cloning project from URI
sr: Започни клонирање пројекта из УРИ-ја

en: Repository URL
sr: УРЛ ризнице

en: Branches
sr: Гране

en: _Switch to branch
sr: Промени на _грану

en: _Push to origin
sr: _Погурај на порекло

en: Vim
sr: Вим

en: Failed to create the XML tree.
sr: Нисам успео да направим ИксМЛ стабло.

en: File must be saved locally to parse.
sr: Датотека мора бити сачувана локално да бих је обрадио.
