gnome-builder master - en to sr translation catalogue (849 entries)

en: Builder
sr: Graditelj

en: An IDE for GNOME
sr: IDE (integrisano razvojno okruženje) za Gnom

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Christian Hergert, et al.
sr: Kristijan Hergert (Christian Hergert) i drugi.

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
sr: Graditelj je integrisano razvojno okruženje za Gnom koje se aktivno razvija. Ono sadrži ugrađenu podršku za osnovne Gnomove tehnologije kao što su GTK+, Glib i Gnomove API-je sa mogućnostima kao što su isticanje koda i isečci koda, koje će svaki programer ceniti.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
sr: Možete se osloniti na predvidljiva nova izdanja Graditelja koja možete dobiti svakim izlaskom novog Gnoma, na svakih šest meseci.

en: Features:
sr: Mogućnosti:

en: Built in syntax highlighting for many languages
sr: Ugrađeno isticanje sintakse za dosta jezika

en: Side-by-side code editors
sr: Uporedni uređivači koda

en: Multi-monitor support
sr: Podrška za više ekrana

en: Code overview mini-map
sr: Minijaturni pregled koda

en: Integration with Git
sr: Usklađenost sa Gitom

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
sr: Ugrađena podrška za Auto-alatke, Kargo (Cargo), Si-mejk (Cmake), Grejdl (Gradle), Mezon (Meson), Mejven (Maven), Mejk (Make), Pi-Ejč-Pajz (PHPize) i Vaf (Waf)

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sr: Samodovršavanje, semantičko isticanje i dijagnostika preko Ce-langa

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sr: Samodovršavanje, semantičko isticanje i dijagnostika preko Pajtona

en: Vala based auto-completion and diagnostics
sr: Samodovršavanje i dijagnostika preko Vale

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
sr: Samostalno uvlačenje za Ce, Pajton, Vala i Iks-ML jezike

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
sr: Živi pretpregled za HTML, Markdaun, restrukturisani tekst i Sfingu (Sphinx)

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
sr: Mogućnost izbornog Vim, Emaks i Sablajm Tekst načina uređivanja

en: An integrated software profiler for native applications
sr: Ugrađeni profilator programa za računarske programe

en: An integrated debugger for native applications
sr: Ugrađeni popravljač grešaka za računarske programe

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
sr: Podrška za izgradnju sa jhbuild i fletpek izvršnim okruženjima

en: Support for viewing TODOs found within your code base
sr: Podrška za pregledanje spiskova zadataka nađenih u vašoj bazi koda

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
sr: Brza pretraga mutnog teksta u svim datotekama i simbolima

en: Quickly access your projects
sr: Brzo pristupite vašim projektima

en: Create new projects from a variety of templates
sr: Napravite novi projekat pomoću velikog broja šablona

en: Integration with Git to clone your projects
sr: Usklađenost sa Gitom radi kloniranja vaših projekata

en: The source code editor
sr: Uređivač izvornog koda

en: Fast global fuzzy search
sr: Brza globalna približna pretraga

en: Debug with the GNU debugger
sr: Ispravljaj greške sa GNU-ovim popravljačem grešaka

en: Use the minimap to see more of the file
sr: Koristi mini-mapu za pregled većeg dela datoteke

en: Build Parallelism
sr: Uporedna izgradnja

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
sr: Broj radnika koje treba koristiti za uporednu izgradnju. Vrednost -1 je razumna vrednost. 0 za broj procesora.

en: Clear build logs
sr: Očisti dnevnike građenja

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
sr: Ako je omogućeno, dnevnik građenja biće očišćen pri građenju.

en: Show Log When Building
sr: Prikaži dnevnik pri izgradnji

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
sr: Ako je omogućeno, dnevnik izgradnje biće prikazan kada sama izgradnja započne.

en: Allow network when metered
sr: Dopušta mrežu kada je ograničena

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
sr: Uključuje automatizovane prenose nakon izgradnje kao što su SDK preuzimanja i zavisnosti kada je veza ograničena.

en: Ctags based autocompletion
sr: Samodovršavanje preko Ce-oznaka

en: Use Ctags for autocompletion.
sr: Koristi Ce-oznake za samodovršavanje.

en: Enable semantic highlighting
sr: Omogući semantičko isticanje

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
sr: Omogućava dodatno isticanje koda na osnovu podataka izvučenih iz izvornog koda u podržanim jezicima.

en: Path to ctags executable
sr: Putanja do „ctags“ izvršne

en: The path to the ctags executable on the system.
sr: Putanja do „ctags“ izvršne datoteke na sistemu.

en: Debugger Breakpoint at Main
sr: Tačka prekida na glavnu funkciju

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
sr: Popravljač grešaka bi trebao samostalno ubaciti tačku prekida u main() funkciji.

en: Debugger Breakpoint at Criticals
sr: Tačka prekida na kritičnim funkcijama

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
sr: Popravljač grešaka bi trebao samostalno ubaciti tačku prekida u g_critical() funkciji.

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
sr: Tačka prekida na funkcijama upozorenja i kritičnim funkcijama

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
sr: Popravljač grešaka bi trebao samostalno ubaciti tačku prekida u g_warning() i g_critical funkcijama.

en: Restore last position
sr: Povrati pređašnji položaj

en: Jump to the last position when reopening a file
sr: Skoči na poslednje menjani red prilikom ponovnog otvaranja datoteke

en: Show modified lines
sr: Prikaži izmenjene redove

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
sr: Omogućava prikaz promena u dokumentu, pored prikaza izvornog koda.

en: Show diagnostics next to line number
sr: Prikaži dijagnostiku pored broja reda

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
sr: Omogućava prikaz dijagnostike levo od broja reda.

en: Highlight current line
sr: Istakni tekući red

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
sr: Omogućava isticanje tekućeg reda.

en: Highlight matching brackets
sr: Istakni uparene zagrade

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
sr: Omogućava isticanje uparenih zagrada.

en: Show line numbers
sr: Prikaži brojeve redova

en: If enabled, the editor will show line numbers.
sr: Omogućava prikaz rednog broja na početku svakog reda.

en: Show relative line numbers
sr: Prikaži relativne brojeve redova

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
sr: Omogućava prikaz relativnog rednog broja na početku svakog reda.

en: Smart Backspace
sr: Pametno brisanje

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
sr: Pametno brisanje vrši brisanje prostora na osnovu podešavanja za uvlačenje za trenutnu vrstu dokumenta.

en: Smart Home/End
sr: Pametni „Home/End“ tasteri

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
sr: Menja ponašanje Home/End tastera.

en: Show grid lines
sr: Prikaži mrežicu

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
sr: Omogućava prikaz mreže u pozadini teksta dokumenta.

en: Overview Map Policy
sr: Polisa mape pregleda

en: When the overview map should be displayed.
sr: Kada bi mapa pregleda trebala biti prikazana.

en: Draw Spaces
sr: Označi razmake

en: The various types of space to draw in the editor.
sr: Razne vrste razmake koje će uređivač označiti unutar dokumenta.

en: Wrap Text
sr: Prelomi tekst

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
sr: Način prelamanja dugačkih linija za bolju preglednost teksta.

en: Autosave Enabled
sr: Automatsko čuvanje omogućeno

en: Enable or disable autosave feature.
sr: Omogući ili onemogući automatsko čuvanje.

en: Autosave Frequency
sr: Učestalost automatskog čuvanja

en: The number of seconds after modification before auto saving.
sr: Broj sekundi nakon izmene posle kojih se vrši automatsko čuvanje.

en: Completion Row Count
sr: Broj redova za dovršavanje

en: The number of completion rows to display to the user.
sr: Broj redova za dovršavanje koje treba prikazati korisniku.

en: Line Height
sr: Visina reda

en: The line height to use for the selected font.
sr: Visina linije koja će se koristiti za odabrani font.

en: Interactive Completion
sr: Interaktivno dovršavanje

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
sr: Ako je omogućeno, Graditelj će samostalno prikazivati predloge dovršavanja tokom kucanja.

en: Minimum characters for matching selection.
sr: Najmanje znakova za podudarni izbor.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
sr: Navedite najmanji broj znakova za podudaranje izabranog.

en: Enable Snippets
sr: Omogući isečke

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
sr: Dozvoli proširivanje isečaka iz uređivača pritiskom na taster tab nakon okidača isečka.

en: Select First Completion
sr: Izaberi prvo kompletiranje

en: Automatically select the first auto-completion entry.
sr: Automatski izaberi prvi zapis za samostalno kompletiranje

en: Spaces Style
sr: Stil razmaka

en: How to apply spaces when reformatting text.
sr: Kako primenjivati razmake prilikom ponovnog formatiranja teksta.

en: Enabled
sr: Omogućeno

en: If the type within the extension is enabled.
sr: Ako je vrsta unutar proširenja omogućena.

en: Window size
sr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
sr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Window maximized
sr: Uvećanje prozora

en: Window maximized state
sr: Stanje uvećanog prozora

en: Style Variant
sr: Varijanta stila

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
sr: Koristi svetlu ili tamnu varijaciju GTK teme i/ili GtkSourceView stilske šeme.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
sr: "Projekti"

en: Projects directory
sr: Direktorijum sa projektima

en: Directory for all Builder projects.
sr: Mesto za sve projekte Graditelja.

en: Restore Session
sr: Obnovi sesiju

en: Restores the projects previous session when loading.
sr: Obnavlja prethodnu sesiju projekta pri učitavanju.

en: Clear build caches at startup
sr: Očisti keševe izgradnje pri pokretanju programa

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
sr: Ako je omogućeno, Graditelj će očistiti keševe izgradnje prilikom pokretanja programa.

en: The interface style to change pages
sr: Stil okruženja pri promeni stranica

en: Default License
sr: Podrazumevana dozvola

en: The default license to use for new projects
sr: Podrazumevana licenca za nove projekte

en: Inherit Language Server stderr
sr: Nasledi izlaz za greške jezičkih servera

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
sr: Ako je omogućeno, izlaz za greške jezičkih servera će biti preusmeren na konzolu.

en: Preview Search Results
sr: Kratak pregled rezultata pretrage

en: If previews for search results should be automatically displayed
sr: Da li će se kratak pregled rezultata pretrage sam prikazati

en: Plugin enabled
sr: Priključak je omogućen

en: If the plugin should be enabled
sr: Da li priključak treba biti omogućen

en: Selected configuration for building
sr: Izabrana konfiguracija za izgrađivanje

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
sr: Konfiguracija je izabrana i biće vraćena prilikom sledećeg učitavanja projekta.

en: Install Project Before Running
sr: Instaliraj projekat pre pokretanja

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
sr: Pokreni fazu instaliranja protočne obrade pre pokretanja projekta. Koristite ovo samo ako znate šta radite sa vašim projektom.

en: Default Run Command
sr: Podrazumevana naredba za pokretanje

en: The id of the default run command
sr: IB podrazumeane komande za pokretanje

en: The signal to send the app to stop
sr: Signal koji se šalje aplikaciji da se zaustavi

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
sr: Ovo omogućava slanje nečega drugog osim sigkill da se zaustavi krajnja aplikacija. Može biti korisno ako želite da nenasilno zaustavite serverski proces.

en: Unit Test Locality
sr: Lokalitet jediničnog testa

en: What environment to use when running unit tests
sr: Koje će se okruženje koristiti pri izvršavanju testnih jedinica

en: Verbose Logging
sr: Opširno zapisivanje

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
sr: Da li će se koristiti G_MESSAGES_DEBUG=all pri pokretanje krajnje aplikacije

en: Show Icons
sr: Prikaži ikonice

en: This setting is deprecated and no longer in use.
sr: Ovo podešavanje je zastarelo i više se ne koristi.

en: Show Ignored Files
sr: Prikaži zanemarene datoteke

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
sr: Omogućava prikaz datoteka koje su zanemarene od strane sistema za kontrolu verzija, u stablu projekta.

en: Sort Directories First
sr: Poređaj najpre po imenu fascikle

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
sr: Ako je omogućeno, u stablu projekta će fascikle biti poređane pre običnih datoteka.

en: Check Spelling
sr: Provera pravopisa

en: Automatically check spelling within documents
sr: Automatski proveravaj pravopis unutar dokumenata

en: Build software for GNOME
sr: Stvarajte softver za Gnom

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
sr: Build;Develop;programiranje;razvoj;develop;graditelj;bilder;programiranje;razvoj;develop;graditelj;bilder;

en: Open a Project
sr: Otvori projekat

en: Start New Project
sr: Pokreni novi projekat

en: Clone Repository
sr: Kloniraj riznicu

en: New Editor Workspace
sr: Novi radni prostor uređivača

en: D-Bus Inspector
sr: Ispitivač d-sabirnice

en: The current language lacks a symbol resolver.
sr: Za trenutni jezik ne postoji razrešavač simbola.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
sr: nesačuvana datoteka %u

en: %s contained invalid ASCII
sr: „%s“ sadrži neispravan ASCII

en: Failed to parse integer from “%s”
sr: Ne mogu da obradim broj iz „%s“

en: language defaults missing version in [global] group.
sr: podrazumevane vrednosti jezika nemaju podešenu verziju unutar [global] grupe.

en: Failed to initialize defaults.
sr: Ne mogu da postavim podrazumevane vrednosti.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
sr: Ne mogu da sačuvam nacrt: %s

en: Untitled
sr: Neimenovani

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: A suitable debugger could not be found.
sr: Nisam našao odgovarajućeg popravljača grešaka.

en: Open File…
sr: _Otvori datoteku…

en: Open a file in the workspace
sr: Otvori datoteku u radnom prostoru

en: Preferences
sr: Postavke

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

en: Help
sr: Pomoć

en: About Builder
sr: O Graditelju

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Document
sr: Dokument

en: Application
sr: Program

en: Pages
sr: Stranice

en: Text Editor
sr: Uređivač teksta

en: Search & Replace
sr: Nađi i zameni

en: Documents
sr: Dokumenta

en: Selection
sr: Izbor

en: Printing
sr: Štampa

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku: %s

en: _Discard Changes and Reload
sr: O_dbaci promene i učitaj ponovo

en: File Has Changed on Disk
sr: Datoteka se promenila na disku

en: The file has been changed by another program.
sr: Datoteku je promenio neki drugi program.

en: File Contains Encoding Errors
sr: Datoteka sadrži greške kodiranja

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
sr: Kodiranje upotrebljeno za učitavanje datoteke je otkrilo greške. Možete izabrati zamensko kodiranje iz statusne linije i ponovo učitati.

en: Could Not Open File
sr: Ne mogu da otvorim datoteku

en: You do not have permission to open the file.
sr: Nemate potrebne dozvole da otvorite datoteku.

en: _Retry
sr: P_robaj ponovo

en: Open As _Administrator
sr: Otvori kao _administrator

en: Document Restored
sr: Dokument je obnovljen

en: Unsaved document has been restored.
sr: Nesačuvani dokument je obnovljen.

en: _Discard…
sr: O_dbaci…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
sr: Ne mogu da odštampam: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
sr: Ne mogu da formatiram izabrano: %s

en: Save File
sr: Sačuvaj datoteku

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Replace
sr: Zameni

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
sr: Idi na prethodni pogodak (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
sr: Idi na sledeći pogodak (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
sr: Nađi i zameni (Ctrl+H)

en: Close search
sr: Zatvori pretragu

en: _Replace
sr: _Zameni

en: Replace _All
sr: Zameni _sve

en: Use Re_gular Expressions
sr: Koristi re_gularne izraze

en: _Case Sensitive
sr: Razli_kuj velika i mala slova

en: Match Whole Words
sr: Nađi po_dudaranja za ceo pojam

en: Unix/Linux (LF)
sr: Uniks/Linuks (LF)

en: Mac OS Classic (CR)
sr: Mek OS klasični (CR)

en: Windows (CR+LF)
sr: Vindous (CR+LF)

en: Automatically Detected
sr: Samostalno prepoznato

en: Character Encoding:
sr: Kodiranje znakova:

en: Line Ending:
sr: Završetak reda:

en: Language
sr: Jezik

en: Failed to initialize build pipeline: %s
sr: Ne mogu da pokrenem cevovod izgradnje: %s

en: Failed to get device information: %s
sr: Ne mogu da dobavim podatke o uređaju: %s

en: Active Configuration
sr: Trenutna konfiguracija

en: Configuration %s changed
sr: Konfiguracija %s je promenjena

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
sr: Nisam uspeo pronaći podešavanja za izgradnju „%s“. Moguće je da su netačna ili neispravnog oblika.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
sr: Aktivna podešavalja postavljena na „%s“

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
sr: Otkriven uređaj „%s“

en: Devices
sr: Uređaji

en: Device set to %s
sr: Uređaj postavljen na %s

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
sr: Ne mogu da pošaljem na uređaj, nije pokrenut cevovod izgradnje

en: Fallback
sr: Odstupnica

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
sr: Moj računar (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
sr: Moj računar (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
sr: Cevovod izgradnje je u stanju neuspešnosti

en: The build configuration has errors
sr: Postoje greške u konfiguraciji za izgrađivanje

en: Pipeline started to clean build tree
sr: Pokrenuta je protočna obrada da očisti stablo izgradnje

en: Pipeline started
sr: Pokrenuta je protočna obrada

en: Pipeline finished
sr: Protočna obrada je završila

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
sr: Izgradi (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
sr: Nakon instalacije (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
sr: Stvaranje pseudo terminala nije uspelo. Mogućnosti terminala biće ograničene.

en: Cleaning…
sr: Čistim…

en: Failed
sr: Neuspeh

en: Ready
sr: Spreman

en: Downloading…
sr: Preuzimam…

en: Building dependencies…
sr: Izgrađujem zavisnosti…

en: Bootstrapping…
sr: Radim početno podizanje…

en: Configuring…
sr: Podešavam…

en: Building…
sr: Izgrađujem…

en: Installing…
sr: Instaliram…

en: Committing…
sr: Šaljem…

en: Exporting…
sr: Izvozim…

en: Success
sr: Uspeh

en: Preparing…
sr: Pripremam…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
sr: Uklanjam %s

en: Cannot build transfer while on metered connection
sr: Ne mogu da izgradim prenos na ograničenoj vezi

en: Cannot run target, another target is running
sr: Ne mogu da izvršim metu, druga meta je pokrenuta

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
sr: Izvršavam %s…

en: Deploying to device…
sr: Puštam na uređaj…

en: Host System
sr: Sistem domaćina

en: Default (Host operating system)
sr: Podrazumevano (operativni sistem domaćina)

en: Projects
sr: Projekti

en: _Clone Repository…
sr: _Kloniraj riznicu…

en: Close
sr: Zatvori

en: Open a _Project…
sr: Otvori _projekat…

en: Select a _Folder…
sr: Izaberi _fasciklu…

en: Directory
sr: Direktorijum

en: Builder — %s
sr: Graditelj — %s

en: Failed to load the project
sr: Nisam uspeo da učitam projekat

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Select Project Folder
sr: Izaberi fasciklu projekta

en: Select Project File
sr: Izaberi datoteku projekta

en: _Open
sr: _Otvori

en: All Project Types
sr: Sve vrste projekata

[ctx: title]
en: Open a Project
sr: Otvaranje projekta

en: Search all Builder projects…
sr: Pretraži sve projekte Graditelja…

en: No Projects Found
sr: Nijedan projekat nije nađen

en: _Remove Projects
sr: Ukloni p_rojekte

en: Remove Projects and Sources…
sr: Ukloni projekte i izvorni kod…

en: Cannot locate property %s in class %s
sr: Ne mogu da nađem svojstvo „%s“ u klasi „%s“

en: Failed to find property %s in %s
sr: Nisam uspeo da nađem svojstvo „%s“ u „%s“

en: Failed to retrieve va_list value: %s
sr: Ne mogu da dobijem spisak vrednosti sa servera: %s

en: Open
sr: Otvori

en: Select
sr: Izaberi

en: Browse…
sr: Pregledaj…

en: File path is NULL
sr: Putanja datoteke je NIŠTAVNA

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
sr: Greška prilikom pretvaranja UTF-8 naziva datoteke u wide char

en: ILCreateFromPath() failed
sr: Funkcija „ILCreateFromPath()“ nije uspela

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
sr: Greška prilikom pretvaranja „%s“ u ispravan „NSURL“.

en: Just now
sr: Upravo sada

en: An hour ago
sr: Pre jednog sata

en: Yesterday
sr: Juče

en: About a year ago
sr: Pre jedne godine

en: About %u year ago | About %u years ago
sr[0]: Pre otprilike %u godine
sr[1]: Pre otprilike %u godine
sr[2]: Pre otprilike %u godine
sr[3]: Pre otprilike %u godine

en: _Install
sr: _Instaliraj

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
sr: %u od %u

en: Search
sr: Pretraga

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
sr: Unesite novu prečicu da biste promenili <b>%s</b>.

en: _Set
sr: Po_stavi

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
sr: Pritisnite „Esc“ da otkažete ili „Backspace“ da onemogućite.

en: Close Project
sr: Zatvori projekat

en: General
sr: Opšte

en: Find keyboard shortcuts
sr: Nađo prečice na tastaturi

en: Show information about Builder
sr: Prikaži podatke o Graditelju

en: Funded By
sr: Novčano pomogli

en: Show the application preferences
sr: Prikaži postavke programa

en: Open project in new workbench
sr: Otvori projekat u novoj radionici

en: FILE
sr: DATOTEKA

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
sr: Prikaži podatke o izdanju i izađi

en: Increase log verbosity (may be repeated)
sr: Povećaj pričljivost zapisnika (ponovljivo)

en: Failed to open project: %s
sr: Ne mogu da otvorim projekat: %s

en: New variable…
sr: Nova promenljiva…

en: Remove environment variable
sr: Ukloni promenljivu okruženja

en: Open a File or Terminal
sr: Otvori datoteku ili terminal

en: Use the page switcher above or use one of the following:
sr: Koristi menjač stranica iznad ili jedno od sledećeg:

en: Project Sidebar
sr: Straničnik u projektu

en: Open File
sr: Otvori datoteku

en: New Terminal
sr: Novi terminal

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
sr: Ne mogu da učitam HTML. Nedostaje podrška VebKit-a.

en: Search (Ctrl+Enter)
sr: Traži (Ctrl+Enter)

en: Stop running
sr: Prekini izvršavanje

en: Run project
sr: Pokreni projekat

en: Other
sr: Drugo

en: Appearance
sr: Izgled

en: Configurations
sr: Konfiguracije

en: Plugins
sr: Priključci

en: Installing %u package | Installing %u packages
sr[0]: Instaliram %u paket
sr[1]: Instaliram %u paketa
sr[2]: Instaliram %u paketa
sr[3]: Instaliram paket

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem jezički server: %s

en: Version Control
sr: Upravljanje verzijama

en: SDKs
sr: SDK-ovi

en: Language Servers
sr: Jezički serveri

en: Devices & Simulators
sr: Uređaji i simulatori

en: Diagnostics
sr: Dijagnostika

en: Build Systems
sr: Sistemi za izgradnju

en: Compilers
sr: Kompajleri

en: Debuggers
sr: Popravljači grešaka

en: Templates
sr: Šabloni

en: Editing & Formatting
sr: Uređivanje i formatiranje

en: Web
sr: Veb

en: Language Enablement
sr: Omogućavanje jezika

en: Desktop Integration
sr: Uklapanje u radnu površ

en: Additional
sr: Dodatno

en: Authors
sr: Autori

en: Version
sr: Izdanje

en: Website
sr: Veb stranica

en: Destination file must be within the project tree.
sr: Odredišna datoteka mora biti unutar stabla projekta.

en: File must be within the project tree.
sr: Datoteka mora biti unutar staba projekta.

en: Could not parse XML from stream
sr: Ne mogu da da obradim Iks-ML (XML) iz toka

en: Undo
sr: Opozovi

en: Zoom
sr: Uveličavanje

en: _Selection
sr: I_zbor

en: Select _All
sr: Izaberi s_ve

en: Formatting
sr: Formatiranje

en: All _Upper Case
sr: Sve u _velika slova

en: All _Lower Case
sr: Sve u _mala slova

en: In_vert Case
sr: Obrni _veličinu slova

en: _Title Case
sr: _Naslovna veličina

en: _Join Lines
sr: Spo_ji linije

en: S_ort Lines
sr: P_oređaj linije

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
sr: Red %u, kol.: %u

en: _Open Link
sr: _Otvori vezu

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: _Copy Link
sr: _Kopiraj vezu

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: Select _None
sr: I_zbaci sve iz odabira

en: Save Terminal Content As
sr: Sačuvaj sadržaj terminala kao

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
sr: Nisam uspeo da pokrenem potproces. Možda bi trebalo da ponovo izgradite vaš projekat.

en: Untitled terminal
sr: Neimenovani terminal

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
sr: Izašao

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
sr: Pokretač podprocesa nije uspeo prebrzo, neću ga ponovo pokrenuti.

en: Untitled Terminal
sr: Neimenovani terminal

en: Search runtimes
sr: Pretraži izvršna okruženja

en: Wrap around
sr: Prelamaj okolo

en: Reset and Clear
sr: Ponovo postavi i očisti

en: Projects Directory
sr: Direktorijum sa projektima

en: Select Font
sr: Izaberi font

en: Builder — Preferences
sr: Graditelj — postavke

en: unversioned
sr: ne prati se izdanje

note: translators: None means "no version control system"
en: None
sr: Ništa

en: Blank page
sr: Prazna stranica

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Allow JavaScript
sr: Dozvoli javaskript

en: Run a new instance of Builder
sr: Pokreni novi primerak Graditelja

en: Building cache…
sr: Izgrađujem keš…

en: Bootstrapping build system
sr: Vršim početno podizanje sistema izgradnje

en: Configuring project
sr: Podešavam projekat

en: Building project
sr: Gradim projekat

en: Caching build commands
sr: Keširam naredbe izgrađivanja

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
sr: %s (kopija)

en: Add _Variable
sr: Dodaj p_romenljivu

en: Add Variable
sr: Dodaj promenljivu

en: _Add
sr: Dod_aj

en: Copy
sr: Kopiraj

en: Remove
sr: Ukloni

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: Build Output
sr: Izlaz postupka izgradnje

en: Clear build log
sr: Očisti dnevnik građenja

en: Cancel build
sr: Otkaži izgradnju

en: Save build log
sr: Sačuvaj dnevnik građenja

en: Missing
sr: Nedostaje

en: Branch
sr: Grana

en: Build Profile
sr: Profil izgrađivanja

en: Runtime
sr: Izvršno okruženje

en: Device
sr: Uređaj

en: There is a problem with the current build configuration.
sr: Postoji problem sa trenutnom konfiguracijom za izgrađivanje.

en: Build status
sr: Stanje postupka izgradnje

en: Last build
sr: Poslednja izgradnja

en: Build result
sr: Ishod izgradnje

en: Errors
sr: Greške

en: Warnings
sr: Upozorenja

en: Build Issues
sr: Problemi tokom izgradnje

en: Build status:
sr: Stanje postupka izgradnje:

en: Time completed:
sr: Proteklo vreme:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
sr: Upozorenja (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
sr: Greške (%u)

en: Shared
sr: Deljeno

en: Static
sr: Statično

en: Executable
sr: Izvršna datoteka

en: Automatically Discover
sr: Samostalno otkrij

en: Delete
sr: Obriši

en: Configure Project…
sr: Podesi projekat…

en: Select Build Target…
sr: Izaberi cilj gradnje…

en: Change default build target
sr: Promeni podrazumevani cilj gradnje

en: Building
sr: Izgrađujem

en: _Build
sr: _Izgradi

en: Build the project
sr: Izgradi projekat

en: _Rebuild
sr: _Ponovo izgradi

en: Rebuild the project
sr: Ponovo izgradi projekat

en: _Clean
sr: Oči_sti

en: Clean the project
sr: Očisti projekat

en: Install the project
sr: Instaliraj projekat

en: Deploy to Device…
sr: Pusti na uređaj…

en: Deploy project to current device
sr: Pusti projekat na trenutni uređaj

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
sr: Izv_ezi

en: Export project
sr: Izvezi projekat

en: Stop Build
sr: Zaustavi gradnju

en: Stop building project
sr: Zaustavi izgradnju projekta

en: Display panel containing the build log
sr: Prikaži površ sa zapisnikom gradnje

en: Running
sr: Izvršavam

en: Run
sr: Pokreni

en: Run the project
sr: Pokreni projekat

en: Unit Tests
sr: Testovi jedinica

en: Accessibility
sr: Pristupačnost

en: High Contrast
sr: Veliki kontrast

en: Text Direction
sr: Smer teksta

en: Left-to-Right
sr: Sa leva na desno

en: Right-to-Left
sr: Sa desna na levo

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Style
sr: Stil

en: Interface
sr: Interfejs

en: Editor Font
sr: Font uređivača

en: Terminal Font
sr: Slova terminala

en: Display a grid pattern underneath source code
sr: Prikaži šablon sa mrežicom ispod izvornog koda

en: Never
sr: Nikada

en: Always
sr: Uvek

en: Auto
sr: Samostalno

en: Switch documents using a tabbed interface
sr: Prebacuj između dokumenata koristeći sučelje jezičaka

en: Commands
sr: Naredbe

en: Run Command
sr: Pokreni naredbu

en: Starting & Stopping
sr: Pokretanje i zaustavljanje

en: Stop Signal
sr: Signal zaustavljanja

en: History
sr: Istorijat

en: Clear Expired Artifacts
sr: Očisti istekle artefakte

en: Workers
sr: Radnici

en: Number of workers to use when performing builds
sr: Broj radnika koje treba koristiti prilikom izgrađivanja

en: 1 per CPU
sr: Jedan po procesoru

en: Configure Options
sr: Opcije konfigurisanja

en: Build Environment
sr: Okruženje izgrađivanja

en: Locality
sr: Lokalitet

en: Fetch dependencies
sr: Dobavi zavisnosti

en: Build project
sr: Izgradi projekat

en: anonymous
sr: anonimno

en: Complete parentheses
sr: Dovrši zagrade

en: If parentheses should be included when completing.
sr: Da li treba uključiti zagrade prilikom dovršavanja.

en: Complete parameters
sr: Dovršavaj parametre

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
sr: Da li treba uključiti parametre prilikom dovršavanja. Potreban je complete-parentheses.

en: Clang
sr: Ce-lang

en: Complete Parentheses
sr: Dovrši zagrade

en: Complete Parameters
sr: Dovršavaj parametre

en: Configure project
sr: Podesi projekat

en: Installing project
sr: Instaliram projekat

en: Create or update code-index for project file
sr: Napravi ili ažuriraj sadržaj koda u projektnoj datoteci

en: PROJECT_FILE
sr: PROJEKTNA_DATOTEKA

en: Failed to load flags for plan: %s
sr: Ne mogu da učitam zastavice u planu: %s

en: Failed to cull index plan: %s
sr: Ne mogu da skratim sadržaj plana: %s

en: Failed to populate index plan: %s
sr: Ne mogu da popunim sadržaj plana: %s

en: Failed to load project: %s
sr: Ne mogu da učitam projekat: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
sr: Popisujem izvorni kod

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
sr: Mogućnosti pretraživanja, dijagonostike i samodopunjavanja mogu biti ograničene dok se ovo ne završi.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
sr: Proglas

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: _Rename
sr: P_reimenuj

en: _Go to Definition
sr: Idi na defini_ciju

en: Update Copyright before Saving
sr: Ažuriraj pravo na kopiranje pre čuvanja

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
sr: Ažurira obaveštenje o pravu na kopiranje pre čuvanja na disk.

en: Update Copyright
sr: Ažuriraj pravo na kopiranje

en: Display the project creation guide
sr: Prikaži vodič za stvaranje projekta

en: Select Location
sr: Izaberi mesto

en: Failed to Create Project
sr: Nisam uspeo da napravim projekat

en: Create New Project
sr: Napravi novi projekat

en: Project Name
sr: Naziv projekta

en: Application ID…
sr: IB programa…

en: Location
sr: Mesto

en: License
sr: Dozvola

en: Template
sr: Šablon

en: Create Project
sr: Napravi projekat

en: Create _New Project…
sr: Napravi _novi projekat…

en: Create New Project…
sr: Napravi novi projekat…

en: Create a new project from template
sr: Napravi novi projekat iz šablona

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
sr: Mogućnosti pretraživanja, samodovršavanja i prikaza podataka o simbolima mogu biti ograničene dok se popisivanje Ce-oznaka (Ctags) ne završi.

en: Indexing Source Code (Paused)
sr: Popisujem izvorni kod (zaustavljeno)

en: Suggest Completions
sr: Predloži dovršavanja

en: The path to the ctags executable
sr: Putanja do „ctags“ izvršne

en: Run with Debugger
sr: Pokreni sa popravljačem grešaka

en: Debugger
sr: Popravljač grešaka

en: Execute the current line, stepping over any function calls
sr: Izvrši trenutnu liniju i zaobiđi bilo koji poziv funkcije

en: Execute the current line, stepping into any function calls
sr: Izvrši trenutnu liniju i zakorači u bilo koji poziv funkcije

en: Run until the end of the function
sr: Izvršavaj do kraja funkcije

en: Breakpoints
sr: Tačke prekidanja

en: ID
sr: IB

en: File
sr: Datoteka

en: Line
sr: Red

en: Function
sr: Funkcija

en: Address
sr: Adresa

en: Type
sr: Vrsta

en: Hits
sr: Pogodaka

en: Expression
sr: Izraz

en: Disassembly
sr: Raspakovan asembli

en: No break
sr: Bez prelamanja

en: Breakpoint
sr: Tačka prekida

en: Countpoint
sr: Tačka računanja

en: Library
sr: Biblioteka

en: Address Range
sr: Opseg adresa

en: Locals
sr: Lokali

en: Parameters
sr: Parametri

en: Variable
sr: Promenljiva

en: Value
sr: Vrednost

en: Register
sr: Registar

en: Group
sr: Grupa

en: Thread
sr: Nit

en: Frame
sr: Okvir

en: Arguments
sr: Argumenti

en: Binary
sr: Binarno

en: Threads
sr: Niti

en: Libraries
sr: Biblioteke

en: Registers
sr: Registri

en: Console
sr: Konzola

en: The device address
sr: Adresa uređaja

en: The device port number
sr: Broj porta uređaja

en: The application to run
sr: Program za izvršavanje

en: Display D-Bus inspector
sr: Prikaži ispitivača d-sabirnice

en: D-Bus Inspector…
sr: Ispitivač d-sabirnice…

en: No file was provided.
sr: Nije data nijedna datoteka.

en: Spaces
sr: Razmaci

en: Tabs
sr: Jezičci

en: Go
sr: Idi

en: Go to Line
sr: Idi na liniju

en: Indentation
sr: Uvlačenje

en: Indent Using Spaces
sr: Uvlači koristeći razmake

en: Spaces per Tab
sr: Razmaka po tabulatoru

en: Indentation Size
sr: Veličina uvlačenja

en: Same as Tab Width
sr: Ista kao i širina tabulatora

en: New Editor Workspace…
sr: Novi radni prostor uređivača…

en: New _File
sr: _Nova datoteka

en: _Open File…
sr: _Otvori datoteku…

en: Open in New Frame
sr: Otvori u novom okviru

en: Open in New Workspace…
sr: Otvori u novom radnom prostoru…

en: Save _As
sr: Sačuvaj _kao

en: Find…
sr: Nađi…

en: Find/Replace…
sr: Nađi i zameni…

en: Print…
sr: Štampaj…

en: Format Selection
sr: Formatiraj izabrano

en: Programming Languages
sr: Programski jezici

en: Indentation & Formatting
sr: Uvlačenje i formatiranje

en: Tab Character
sr: Znak tabulatora

en: Tab
sr: Jezičci

en: Insert Trailing Newline
sr: Unesi prateću novu liniju

en: Ensure files end with a newline
sr: Postaraj se da se datoteke završavaju novom linijom

en: Trim Trailing Space
sr: Krati prateću prazninu

en: Auto Indent
sr: Samouvlačenje

en: Automatically indent source code as you type
sr: Samostalno uvlači izvorni kod prilikom kucanja

en: Tab Size
sr: Veličina tabulatora

en: Margin
sr: Margina

en: Show Right Margin
sr: Prikaži desnu marginu

en: Right Margin Position
sr: Položaj desne margine

en: The desired maximum line length
sr: Željena najveća dužina linije

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: Overwrite Braces
sr: Prepisuje zagrade

en: Insert Matching Brace
sr: Umeće odgovarajuću zagradu

en: Space before opening parentheses
sr: Razmak pre otvorene zagrade

en: Space before opening brackets
sr: Razmak pre otvorene uglaste zagrade

en: Space before opening braces
sr: Razmak pre otvorene vitičaste zagrade

en: Space before opening angles
sr: Razmak pre otvorene uglaste zagrade

en: Prefer a space before colon
sr: Koristi razmak umesto dvotački

en: Prefer a space before commas
sr: Koristi razmak pre zareza

en: Prefer a space before semicolons
sr: Koristi razmak pre tački-zareza

en: Color
sr: Boja

en: Fonts & Styling
sr: Fontovi i stilizovanje

en: Preview
sr: Pretpregled

en: The font used within the source code editor
sr: Font unutar uređivača izvornog koda

en: Adjust spacing between lines
sr: Prilagodi razmak između redova

en: At Spaces
sr: Na razmacima

en: Anywhere
sr: Bilo gde

en: Background Pattern
sr: Šablon pozadine

en: Show a background pattern underneath source code
sr: Prikaži pozadinski šablon ispod izvornog koda

en: No Pattern
sr: Bez šablona

en: Grid Lines
sr: Linije mreže

en: Scrollbars
sr: Trake za premicanje

en: Source Code Overview
sr: Pregled izvornog koda

en: Always On
sr: Uvek uključeno

en: Automatic
sr: Samostalno

en: Line Numbers
sr: Brojevi redova

en: Show Line Numbers
sr: Prikaži brojeve redova

en: Use Relative Line Numbers
sr: Koristi relativne brojeve redova

en: Show Diagnostics
sr: Prikaži dijagnostiku

en: Highlighting
sr: Isticanje

en: Highlight Current Line
sr: Istakni tekući red

en: Highlight Matching Brackets
sr: Istakni uparene zagrade

en: Semantic Highlighting
sr: Semantičko isticanje koda

en: Non-breaking spaces
sr: Razmaci bez preloma

en: Spelling
sr: Pravopis

en: Selections
sr: Odabiri

en: Snippets
sr: Isečci

en: Expand Snippets
sr: Raširi isečke

en: Code Completion
sr: Dovršavanje koda

en: Movements
sr: Kretanja

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
sr: Taster za brisanje će ukloniti dodatni prostor da bi se ispoštovalo trenutno podešavanje uvlačenja

en: Session Management
sr: Upravljanje sesijom

en: Save & Restore
sr: Sačuvaj i obnovi

en: Auto-Save
sr: Samostalno čuvanje

en: Auto-Save Delay
sr: Zastoj samostalnog čuvanja

en: Format on Save
sr: Formatiraj pri čuvanju

en: Files
sr: Datoteke

en: Installation failed
sr: Instaliranje nije uspelo

en: Installation complete
sr: Instaliranje je završeno

en: The client has been closed
sr: Klijent je zatvoren

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
sr: Ne mogu da uklonim fletpek manifest: %s

en: Network is not available, skipping downloads
sr: Mreža nije dostupna, preskačem preuzimanja

en: Install or Update SDK?
sr: Instalirati ili ažurirati SDK?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
sr: Graditelj mora instalirati sledeće softverske razvojne skupove alata za izgradnju vašeg projekta.

en: Name
sr: Naziv

en: Architecture
sr: Arhitektura

en: Flatpak
sr: Fletpek

en: Creating flatpak workspace
sr: Stvaram fletpek radni prostor

en: Preparing build directory
sr: Pripremam fasciklu za izgrađivanje

en: Downloading dependencies
sr: Preuzimam zavisnosti

en: Building dependencies
sr: Zavisnosti izgrađivanja

en: Finalizing flatpak build
sr: Završavam fletpek izgradnju

en: Exporting staging directory
sr: Izvozim predprodukcionu fasciklu

en: Creating flatpak bundle
sr: Pravim fletpek zavežaj

en: Flatpak Application
sr: Fletpek program

en: Installing Necessary SDKs
sr: Instaliram potrebne SDK-ove

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
sr: Graditelj instalira softverske razvojne skupove alata potrebne za izgradnju vašeg projekta.

en: Failed to update SDKs: %s
sr: Ne mogu da ažuriram SDK-ove: %s

en: Updating Necessary SDKs
sr: Ažuriram potrebne SDK-ove

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
sr: Graditelj ažurira softverske razvojne skupove alata potrebne za izgradnju vašeg projekta.

en: Updating SDK Runtime
sr: Ažuriram SDK izvršno okruženje

en: GNOME Builder
sr: Gnomov graditelj

en: System
sr: Sistem

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
sr: GCC %s među-kompajler (sistem)

en: No repository to access file contents
sr: Nema riznice uz pomoć koje se može pristupiti sadržaju datoteke

en: No contents have been set to diff
sr: Nema podešenih sadržaja za koje treba uporediti razlike

en: The operation failed. The original error was "%s"
sr: Radnja nije uspela. Izvorna greška je „%s“

en: The operation has been canceled
sr: Radnja je otkazana

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
sr: Graditelj nije uspeo da dostavi odgovarajuće akreditive prilikom kloniranja riznice.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
sr: Ne mogu postaviti zastavice AMEND i GPG_SIGN

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
sr: Ne mogu potpisati predaju bez GPG_KEY_ID

en: Cannot monitor files outside the working directory
sr: Ne mogu nadgledati datoteke van radnog direktorijuma

en: Git version control is not in use
sr: Git upravljač verzijama se ne koristi

en: Updating Git Submodules
sr: Ažuriram git podmodule

en: Initialize git submodules
sr: Postavi početne git podmodule

en: Network is not available, skipping submodule update
sr: Mreža nije dostupna, preskačem ažuriranje podmodula

en: Pushed.
sr: Pogurano.

en: Pushing ref “%s”
sr: Guram ref „%s“

en: Directory is not within repository
sr: Direktorijum nije u okviru riznice

en: A repository could not be found at “%s”.
sr: Ne mogu naći riznicu u putanji „%s“.

en: The protocol “%s” is not supported.
sr: Protokol „%s“ nije podržan.

en: Cloning repository
sr: Kloniram riznicu

en: A valid Git URL is required
sr: Morate uneti ispravnu URL adresu git riznice

en: Authorship
sr: Vlasništvo

en: Email
sr: E-pošta

en: Bootstrapping project
sr: Radim početno podizanje

en: Display a new greeter window
sr: Prikaži prozor dobrodošlice

en: Match
sr: Nađi podudaranje

en: Path
sr: Putanja

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
sr: _Nađi unutar %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
sr: Za_meni unutar %s

en: Find in Files
sr: Nađi u Datotekama

en: Close the panel (Escape key)
sr: Zatvori površ (taster Escape)

en: _Find in Project
sr: _Nađi u projektu

en: _Replace in Project
sr: Zameni u p_rojektu

en: Search for…
sr: Potraži pojam…

en: _Find
sr: _Nađi

en: Search _recursively through folders
sr: _Rekurzivno traži unutar fascikli

en: Match _case when searching
sr: Podudaraj veličinu _slova prilikom traženja

en: Match _whole words
sr: Nađi po_dudaranja za ceo pojam

en: Allow regular _expressions
sr: Dozvoli r_egularne izraze

en: _Find in Files
sr: _Nađi u Datotekama

en: Host Operating System
sr: Operativni sistem domaćina

en: Failed to load directory: %s
sr: Ne mogu da učitam direktorijum: %s

en: Size
sr: Veličina

en: Modified
sr: Izmenjen

en: Empty Makefile Project
sr: Prazni Mejkfajl (Makefile) projekat

en: Create a new empty project using a simple Makefile
sr: Napravi novi prazni projekat uz pomoć jednostavnog mejkfajla

en: Panels
sr: Dodatne površi

en: Switch to Dark Mode
sr: Prebaci na tamni režim

en: Switch to Light Mode
sr: Prebaci na svetli režim

en: Meson
sr: Mezon (Meson)

en: Install project
sr: Instaliraj projekat

en: No Provided Tool
sr: Nema dostavljenog alata

en: A name to identify the sysroot.
sr: Naziv za identifikovanje korena sistema.

en: The system architecture of the sysroot.
sr: Sistemska arhitektura korena sistema.

en: Add Tool:
sr: Dodaj alat:

en: Compiler
sr: Kompajler

en: Preprocessor
sr: Preprocesor

en: Archiver
sr: Arhivator

en: Linker
sr: Povezivač (linker)

en: Strip
sr: Skidalica (strip)

en: Executable wrapper
sr: Izvršni omotač

en: Package Config
sr: Podešavanje paketa

en: Any language
sr: Bilo koji jezik

en: C
sr: Ce

en: C++
sr: Ce++ (C++)

en: Python
sr: Pajton (Python)

en: Fortran
sr: Fortran (Fortran)

en: D
sr: De (D)

en: Add Tool
sr: Dodaj alat

en: Delete Toolchain
sr: Obriši skup alata

en: Delete Tool
sr: Alat za brisanje

en: GNOME Application
sr: Gnomov program

en: GTK 4 Application
sr: GTK 4 program

en: Shared Library
sr: Deljena biblioteka

en: Command Line Tool
sr: Alat komandne linije

en: Empty Meson Project
sr: Prazni Mezon projekat

en: Messages
sr: Poruke

en: Suggested GNOME Projects
sr: Predloženi Gnomovi projekti

en: Boxes
sr: Kutije

en: An IDE for writing GNOME-based software
sr: IDE za pisanje Gnom programa

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Clocks
sr: Satovi

en: Gitg is a graphical Git client
sr: Gitg je grafički git klijent

en: Maps
sr: Karte

en: Music
sr: Muzika

en: Music player and management application
sr: Program za puštanje i upravljanje muzikom

en: Default file manager for GNOME
sr: Podrazumevani upravnik datoteka na Gnomu

en: Photos
sr: Fotografije

en: Access, organize and share your photos on GNOME
sr: Pristupite, organizujte i delite vaše slike na Gnomu

en: An IRC Client for GNOME
sr: IRC klijent za Gnom

en: Sound Recorder
sr: Snimač zvuka

en: Build successful
sr: Postupak izgradnje je uspeo

en: Project “%s” has completed building
sr: Izgradnja projekta „%s“ je gotova

en: Build failed
sr: Neuspeh pri izgradnji

en: Project “%s” failed to build
sr: Izgradnja projekta „%s“ nije uspela

en: Build succeeded
sr: Gradnja je uspešna

en: Build configured
sr: Gradnja je podešena

en: Build bootstrapped
sr: Početno podizanje gradnje urađeno

en: Downloading npm dependencies
sr: Preuzimam npm zavisnosti

en: _External Program…
sr: Spolj_ni program…

en: Follow System
sr: Prati sistem

en: Light
sr: Svetili

en: Dark
sr: Tamni

en: Tab Bar
sr: Površ jezičaka

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Toolbox
sr: Kontejneri/alatnica

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
sr: Kontejneri/Podmen

en: A folder with that name already exists.
sr: Fascikla sa tim imenom već postoji.

en: A file with that name already exists.
sr: Datoteka sa tim imenom već postoji.

en: File Name
sr: Ime datoteke

en: Folder Name
sr: Ime fascikle

en: _Create
sr: _Napravi

en: Copying 1 file
sr: Kopiram 1 datoteku

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
sr: Kopiram %s od %s datoteka

en: Failed to copy files
sr: Nisam uspeo da iskopiram datoteke

en: Files copied
sr: Datoteke su iskopirane

en: Copied %s file | Copied %s files
sr[0]: Iskopirao sam %s datoteku
sr[1]: Iskopirao sam %s datoteke
sr[2]: Iskopirao sam %s datoteka
sr[3]: Iskopirao sam jednu datoteku

en: Copying files…
sr: Kopiram datoteke…

en: Files will be copied in a moment
sr: Datoteke će biti iskopirane za koji trenutak

en: Project Tree
sr: Stablo projekta

en: Rename %s
sr: Preimenuj %s

en: New Fil_e…
sr: Nova datot_eka…

en: New F_older…
sr: N_ova fascikla…

en: O_pen
sr: O_tvori

en: Open _With…
sr: Ot_vori pomoću…

en: _Source Code Editor
sr: Uređivač i_zvornog koda

en: Open _Containing Folder
sr: Otvori _sadržanu fasciklu

en: _Move to Trash
sr: Pre_mesti u smeće

en: _Display Options
sr: Po_dešavanja prikaza

en: S_how Ignored Files
sr: Prikaži za_nemarene datoteke

en: S_ort Directories First
sr: P_oređaj najpre po imenu fascikle

en: Reveal in Project Tree
sr: Prikaži u stablu projekta

en: Restore Previous Session
sr: Obnovi prethodnu sesiju

en: Open previously opened files when loading a project
sr: Otvori prethodno otvorene datoteke prilikom učitavanja projekta

en: No License
sr: Nema dozvole

en: Overview
sr: Pregled

en: Build System
sr: Sistem za izgradnju

en: Source Directory
sr: Glavni direktorijum

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
sr: Oponašanje Aarch64 arhitekture

en: Arm Emulation
sr: Oponašanje Arm arhitekture

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
sr: Moj računar (%s) %s

en: Removed Files
sr: Uklonjene datoteke

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
sr: Uklanjam datoteku %s

en: Removing Files…
sr: Uklanjam datoteke…

en: Recent Projects
sr: Skorašnji projekti

en: Manage SDKs…
sr: Upravljaj SDK-ovima…

en: Downloads
sr: Preuzimanja

en: Untitled Command
sr: Neimenovana naredba

en: Set Shortcut
sr: Postavi prečicu

en: Select Working Directory
sr: Izaberi radni direktorijum

en: Cre_ate
sr: _Napravi

en: Edit Command
sr: Izmeni naredbu

en: S_ave
sr: S_ačuvaj

en: Keyboard Shortcut
sr: Prečica na tastaturi

en: Shell Command
sr: Naredba školjke

en: Environment
sr: Okruženje

en: Working Directory
sr: Radni direktorijum

en: Subprocess
sr: Podproces

en: Display Name
sr: Naziv prikaza

en: Command Locality
sr: Lokalitet naredbe

en: Keyboard Theme
sr: Tema tastature

en: Languages
sr: Jezici

en: Run with Profiler
sr: Pokreni sa profilatorom

en: Profiler
sr: Profilator

en: CPU Performance
sr: Delotvornost procesora

en: Memory Allocations
sr: Raspodela memorije

en: Graphics
sr: Grafika

en: Counters
sr: Brojači

en: CPU Usage
sr: Korišćenje procesora

en: Storage I/O
sr: U/I skladišta

en: Energy
sr: Energija

en: Battery Charge
sr: Napunjenost baterije

en: Allow CPU Throttling
sr: Dopušta prigušenje procesora

en: Run with _Profiler
sr: Pokreni sa _profilatorom

en: Record Again…
sr: Snimi opet…

en: CPU Governor
sr: Procesorski namesnik

en: Energy Usage
sr: Upotreba energije

en: Battery Usage
sr: Upotreba baterije

en: Disk Usage
sr: Upotreba diska

en: GNOME Shell Performance
sr: Delotvornost Gnomove školjke

en: JavaScript
sr: Javaskript

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
sr: Program je pokrenut u %s

en: Application Output
sr: Izlaz programa

en: New _Terminal
sr: Novi _terminal

en: New _Build Terminal
sr: _Novi terminal izgradnje

en: New _Runtime Terminal
sr: Novi te_rminal u izvršnom okruženju

en: Split
sr: Podeli

en: Allow Bold
sr: Dozvoli podebljano

en: Limit Scrollback
sr: Ograniči pomeranje

en: Unit Test Output
sr: Izlaz testa jedinice

en: Clear test output
sr: Očisti izlaz testiranja

en: Cancel tests
sr: Otkaži testove

en: Save test output
sr: Sačuvaj izlaz testa

en: TODO/FIXMEs
sr: URADI/POPRAVIME

en: Loading TODOs…
sr: Učitavam spiskove za rad…

en: Updating Dependencies…
sr: Ažuriram zavisnosti…

en: Updating Builder
sr: Ažuriram Graditelja

en: Update Available
sr: Dostupno je ažuriranje

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
sr: Ažuriranje Graditelja je dostupno. Graditelj može preuzeti i instalirati ažuriranje.

en: _Update
sr: Až_uriraj

en: Begin cloning project from URI
sr: Započni kloniranje projekta iz URI-ja

en: Repository URL
sr: URL riznice

en: Branches
sr: Grane

en: _Switch to branch
sr: Promeni na _granu

en: _Push to origin
sr: _Poguraj na poreklo

en: Failed to create the XML tree.
sr: Nisam uspeo da napravim IksML stablo.

en: File must be saved locally to parse.
sr: Datoteka mora biti sačuvana lokalno da bih je obradio.
