gnome-builder master - en to oc translation catalogue (460 entries)

en: An IDE for GNOME
oc: Un EDI per GNOME

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
oc: Builder es un environament de desvolopament per GNOME activament desvolopat. Combina una presa en carga integrada per las tecnologias GNOME essencialas talas coma GTK+, GLib e las API GNOME amb de foncionalitats qu'agradarà a tot desvolopaire, coma la coloracion sintaxica e los extraits de còdi.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
oc: Builder seguís lo cicle de publicacion de GNOME amb de novèlas versions a cada sièis meses.

en: Features:
oc: Foncionalitats :

en: Built in syntax highlighting for many languages
oc: Coloracion sintaxica integrada per fòrça lengatges

en: Side-by-side code editors
oc: Editor de còdi de còsta

en: Multi-monitor support
oc: Presa en carga multi-monitor

en: Integration with Git
oc: Integracion amb Git

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
oc: Complecion automatica, coloracion semantica e diagnostics basats sus Clang

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
oc: Complecion automatica, coloracion semantica e diagnostics basats sus Python

en: Vala based auto-completion and diagnostics
oc: Complecion automatica e diagnostics basats sus Vala

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
oc: Indentacion automatica per C, Python, Vala e XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
oc: Apercebut per HTML, Markdown, reStructuredText e Sphinx

en: An integrated software profiler for native applications
oc: Un logicial de perfilatge integrat per las aplicacions nativas

en: An integrated debugger for native applications
oc: Un desbugador integrat per las aplicacions nativas

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
oc: Presa en carga per la construccion d’executables amb jhbuild e Flatpak

en: Quickly access your projects
oc: Accedissètz rapidament a vòstres projèctes

en: Create new projects from a variety of templates
oc: Crear de novèls projèctes amb de nombroses modèls

en: Integration with Git to clone your projects
oc: Integracion amb Git per clonar vòstres projèctes

en: The source code editor
oc: L’editor de còdi font

en: Fast global fuzzy search
oc: Recèrca globala fosca rapida

en: Debug with the GNU debugger
oc: Desbugar amb lo desbugador GNU

en: Build Parallelism
oc: Parallelisme de construccion

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
oc: Nombre de constructors a utilizar al moment de la construccion. -1 per una valor per defaut sana. 0 pel nombre de processors.

en: Allow network when metered
oc: Autorizar l’utilizacion de las rets amb quotas

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
oc: Autoriza los transferiments automatics al moment de la construccion, per exemple pel telecargament dels SDK e dependéncias, quand la connexion es facturada segon sa consomacion

en: Ctags based autocompletion
oc: Complecion amb l'ajuda de Ctags

en: Use Ctags for autocompletion.
oc: Utilizar Ctags per la complecion automatica.

en: Enable semantic highlighting
oc: Activar la coloracion semantica

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
oc: Se activat, de coloracions suplementàrias seràn provesits dins las lengas suportadas sus la basa de las informacions extraitas del còdi font.

en: Path to ctags executable
oc: Camin cap a l'executable ctags

en: The path to the ctags executable on the system.
oc: Lo camin cap a l'executable ctags sul sistèma.

en: Restore last position
oc: Restablir la darrièra posicion

en: Jump to the last position when reopening a file
oc: Anar a la darrièra posicion a la redobertura d'un fichièr

en: Show modified lines
oc: Mostrar las linhas modificadas

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
oc: Indica se cal afichar los apondons e modificacions de linhas al costat del còdi font.

en: Show diagnostics next to line number
oc: Afichar se la linha es estada aponduda o modificada al costat del numèro de linha

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
oc: Indica se l’editor deu afichar los numèros de linhas.

en: Highlight current line
oc: Suslinhar la linha correnta

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
oc: Indica se cal metre la linha ont se tròba lo cursor en susbrilhança.

en: Highlight matching brackets
oc: Metre en susbrilhança las acoladas correspondentas

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
oc: Indica se cal metre las acoladas correspondentas en susbrilhança.

en: Show line numbers
oc: Afichar los numèros de linhas

en: If enabled, the editor will show line numbers.
oc: Indica se l'editor deu afichar los numèros de linhas.

en: Smart Backspace
oc: Retorns arrièrs intelligents

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
oc: La tòca Retorn arrièr escafarà d'espacis suplementaris per demorar alinhat amb vòstra talha d'indentacion.

en: Show grid lines
oc: Afichar las linhas de la grasilha

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
oc: Indica se la grasilha deu èsser afichada en fons de document.

en: Draw Spaces
oc: Dessenhar los espacis

en: The various types of space to draw in the editor.
oc: Los divèrses tipes d'espacis de dessenhar dins l'editor.

en: Wrap Text
oc: Scission del tèxte

en: Autosave Enabled
oc: Enregistrament automatic activat

en: Enable or disable autosave feature.
oc: Activa o desactiva la foncionalitat d’enregistrament automatic

en: Autosave Frequency
oc: Frequéncia d’enregistrament automatic

en: The number of seconds after modification before auto saving.
oc: Lo nombre de segondas aprèp una modificacion abans l’enregistrament automatic.

en: Line Height
oc: Nautor de linha

en: Enabled
oc: Activat

en: If the type within the extension is enabled.
oc: Indica se lo tipe contengut dins l’extension es activat.

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: Talha de la fenèstra (largor e nautor).

en: Window maximized
oc: Fenèstra maximizada

en: Window maximized state
oc: Estat maximizat de la fenèstra

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
oc: « Projèctes »

en: Projects directory
oc: Repertòri dels projèctes

en: Directory for all Builder projects.
oc: Repertòri per totes los projèctes Builder.

en: Restore Previous Files
oc: Restablir los fichièrs precedents

en: Restore previously opened files when loading a project.
oc: Restablir los fichièrs precedentament dobèrts al cargament d'un projècte.

en: Plugin enabled
oc: Plugin activat

en: If the plugin should be enabled
oc: Indica se l'empeuton deu èsser activat

en: Show Icons
oc: Mostrar las icònas

en: This setting is deprecated and no longer in use.
oc: Aqueste reglatge es obsolèt e pas mai utilizat.

en: Show Ignored Files
oc: Mostrar los fichièrs ignorats

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
oc: Indica se los fichièrs ignorats pel gestionari de versions son afichats.

en: Sort Directories First
oc: Triar los repertòris en primièr

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
oc: Indica se l’arborescéncia del projècte es triada amb los repertòris abans los fichièrs.

en: Build software for GNOME
oc: Construccion de logicial per GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
oc: Construire;Desvolopar;

en: Open a Project
oc: Dobrir un projècte

en: Start New Project
oc: Començar un novèl projècte

en: D-Bus Inspector
oc: Inspector D-Bus

en: The current language lacks a symbol resolver.
oc: Lo lengatge actual possedís pas de resolvedor de simbòls.

en: %s contained invalid ASCII
oc: %s conten de caractèrs ASCII invalids

en: Failed to parse integer from “%s”
oc: Impossible d’analisar un entièr dempuèi « %s »

en: language defaults missing version in [global] group.
oc: Version del lengatge per defaut mancanta dins lo grop [global]

en: Failed to initialize defaults.
oc: Fracàs a l'inicializacion de las opcions per defaut.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
oc: Fracàs a l’enregistrament del fichièr : %s

en: Untitled
oc: Sens títol

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: Open File…
oc: Dobrir un fichièr…

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: Help
oc: Ajuda

en: About Builder
oc: A prepaus de Builder

en: _Quit
oc: _Quitar

en: Application
oc: Aplicacion

en: Pages
oc: Paginas

en: Text Editor
oc: Editor de tèxte

en: Selection
oc: Seleccion

en: Printing
oc: Impression

en: Save _As…
oc: Enregistrar _jos…

en: _Save…
oc: _Enregistrar…

en: _Discard…
oc: _Ignorar…

en: _Retry
oc: _Tornar ensajar

en: Open As _Administrator
oc: Dobrir coma _administrator

en: Document Restored
oc: Document restaurat

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
oc: Fracàs de l’impression : %s

en: Save File
oc: Enregistrar lo fichièr

en: Save
oc: Enregistrar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Replace
oc: Remplaçar

en: Search & Replace (Ctrl+H)
oc: Recercar e remplaçar (Ctrl+H)

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: Replace _All
oc: Remplaçar _tot

en: Character Encoding:
oc: Encodatge de caractèrs :

en: Line Ending:
oc: Fin de linha :

en: Language
oc: Lengatge

en: Devices
oc: Periferics

en: Fallback
oc: Substitut

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
oc: Mon ordenador (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
oc: Mon ordenador (%s) — %s

en: Cleaning…
oc: Netejatge…

en: Failed
oc: Fracassat

en: Ready
oc: Prèst

en: Downloading…
oc: Telecargament…

en: Building dependencies…
oc: Construccion de las dependéncias…

en: Bootstrapping…
oc: Amorsatge…

en: Configuring…
oc: Configuracion…

en: Building…
oc: Construccion…

en: Installing…
oc: Installacion…

en: Committing…
oc: Commit en cors…

en: Exporting…
oc: Exportacion…

en: Success
oc: Succès

en: Preparing…
oc: Preparacion…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
oc: Supression de %s

en: Cannot run target, another target is running
oc: Impossible d'executar la cibla, una autra cibla es en cors d'execucion

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
oc: Execucion de %s…

en: Close
oc: Tampar

en: Open a _Project…
oc: Dobrir un _projècte…

en: Directory
oc: Repertòri

en: Failed to load the project
oc: Fracàs de cargament del projècte

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Open
oc: _Dobrir

en: All Project Types
oc: Totes los tipes de projèctes

en: Go back
oc: Retorn

[ctx: title]
en: Open a Project
oc: Dobrir un projècte

en: Cannot locate property %s in class %s
oc: Impossible de trobar la proprietat %s dins la classa %s

en: Failed to find property %s in %s
oc: Impossible de trobar la proprietat %s dins %s

en: Open
oc: Dobrir

en: Select
oc: Seleccionar

en: Browse…
oc: Percórrer…

en: File path is NULL
oc: Lo camin del fichièr es NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
oc: Error al moment de la conversion del nom de fichièr UTF-8 en caractèr larg

en: ILCreateFromPath() failed
oc: ILCreateFromPath() a fracassat

en: Just now
oc: Ara meteis

en: An hour ago
oc: I a una ora

en: Yesterday
oc: Ièr

en: About a year ago
oc: I a environ un an

en: About %u year ago | About %u years ago
oc[0]: I a environ %u an
oc[1]: I a environ %u ans

en: _Install
oc: _Installar

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
oc: %u de %u

en: Search
oc: Recèrca

en: _Set
oc: _Definir

en: Close Project
oc: Tampar lo projècte

en: Web Browsing
oc: Navegacion web

en: Funded By
oc: Finançat per

en: Show the application preferences
oc: Mostrar las preferéncias de l’aplicacion

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: New variable…
oc: Novèla variabla…

en: Open a File or Terminal
oc: Dobrir un fichièr o un terminal

en: Use the page switcher above or use one of the following:
oc: Utilizar lo navigador de paginas çaisús o una de las causidas seguentas :

en: Open File
oc: Dobrir lo fichièr

en: Ctrl+Shift+T
oc: Ctrl+Maj+T

en: Stop running
oc: Arrestar l’execucion

en: Other
oc: Autre

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Plugins
oc: Empeutons

en: Installing %u package | Installing %u packages
oc[0]: Installacion d’un paquet
oc[1]: Installacion de %u paquets

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
oc: Fracàs a l’inicalizacion del servidor de lenga : %s

en: Version Control
oc: Contraròtle de versions

en: Templates
oc: Modèls

en: Authors
oc: Autors

en: Website
oc: Site Web

en: Destination file must be within the project tree.
oc: Lo fichièr de destinacion deu èsser dins l'arborescéncia del projècte.

en: File must be within the project tree.
oc: Lo fichièr se deu trobar dins l'arborescéncia del projècte.

en: Projects
oc: Projèctes

en: Could not parse XML from stream
oc: Impossible d'analisar lo XML dempuèi lo flux

en: Clipboard
oc: Quichapapièrs

en: C_ut
oc: _Talhar

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Paste
oc: _Pegar

en: Zoom Out
oc: Zoom arrièr

en: Zoom In
oc: Zoom avant

en: _Selection
oc: _Seleccion

en: Select _All
oc: Seleccionar _tot

en: All _Upper Case
oc: Tot en m_ajusculas

en: All _Lower Case
oc: Tot en m_inusculas

en: _Title Case
oc: Cassa de _Títol

en: _Go to Definition
oc: Anar a la _definicion

en: _Open Link
oc: _Dobrir lo ligam

en: Select _None
oc: _Ne seleccionar pas cap

en: Save Terminal Content As
oc: Enregistrar lo contengut del terminal jos

en: Untitled terminal
oc: Terminal sens nom

en: Untitled Terminal
oc: Terminal sens títol

en: Show or hide search options such as case sensitivity
oc: Afichar o amagar las opcions de recèrca talas coma la sensibilitat a la cassa

en: Regex
oc: Expression regulara

en: Case sensitive
oc: Sensible a la cassa

en: Match whole word
oc: Correspondéncia amb l’ensemble del mot

en: Wrap around
oc: Recèrca circulara

en: (Empty)
oc: (Void)

en: Loading…
oc: Cargament…

en: Primary Menu
oc: Menú principal

en: unversioned
oc: sens version

note: translators: None means "no version control system"
en: None
oc: Pas cap

en: Blank page
oc: Pagina voida

en: Settings
oc: Paramètres

en: Allow JavaScript
oc: Autorizar lo JavaScript

en: Building cache…
oc: Construccion del cache…

en: Bootstrapping build system
oc: Sistèma operatiu òste

en: Configuring project
oc: Configuracion…

en: Building project
oc: Construire lo projècte

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
oc: %s (Còpia)

en: Add _Variable
oc: Apondre _variabla

en: Add Variable
oc: Apondre variabla

en: _Add
oc: _Apondre

en: Copy
oc: Copiar

en: Remove
oc: Levar

en: _Save
oc: Enregi_strar

en: Build Output
oc: Sortida de la construccion

en: Clear build log
oc: Escafar lo jornal de construccion

en: Cancel build
oc: Anullar la construccion

en: Save build log
oc: Enregistrar lo jornal de construccion

en: Branch
oc: Branca

en: Build Profile
oc: Perfil de construccion

en: Runtime
oc: Environament d’execucion

en: Device
oc: Periferic

en: Build status
oc: Estat de la construccion

en: Last build
oc: Darrièra construccion

en: Build result
oc: Resultat de la construccion

en: Warnings
oc: Avertiments

en: Build Issues
oc: Problèmas de construccion

en: Build status:
oc: Estat de la construccion :

en: Time completed:
oc: Durada de la construccion :

en: Duplicate
oc: Duplicar

en: Delete
oc: Suprimir

en: _Build
oc: _Construire

en: _Run
oc: _Executar

en: Building
oc: Construccion

en: _Rebuild
oc: _Reconstruire

en: _Clean
oc: _Netejar

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
oc: _Exportar

en: Run
oc: Executar

en: Unit Tests
oc: Unitats :

en: Accessibility
oc: Accessibilitat

en: Tools
oc: Espleches

en: Style
oc: Estil

en: Interface
oc: Interfàcia

en: Terminal Font
oc: Poliça del terminal

en: Display a grid pattern underneath source code
oc: Afichar un motiu de grasilha jol còdi font

en: Never
oc: Pas jamai

en: Always
oc: Totjorn

en: Commands
oc: Comandas

en: Run Command
oc: Executar la comanda

en: Default
oc: Defaut

en: Configure Options
oc: Configurar las opcions

en: Build project
oc: Construire lo projècte

en: anonymous
oc: anonim

en: Configure project
oc: Clonar un projècte

en: Installing project
oc: Installacion de rust

en: Failed to load project: %s
oc: Fracàs de cargament del projècte : %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
oc: Indexacion del còdi font

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
oc: Declaracion

en: Project Name
oc: Nom del projècte

en: Application ID…
oc: Identificador de l'aplicacion…

en: Location
oc: Emplaçament

en: License
oc: Licéncia

en: Template
oc: Modèl

en: Create Project
oc: Crear un projècte

en: Run with Debugger
oc: Aviar amb lo desbugador

en: Debugger
oc: Desbugador

en: Breakpoints
oc: Punts d’arrèst

en: File
oc: Fichièr

en: Line
oc: Linha

en: Function
oc: Foncion

en: Address
oc: Adreça

en: Type
oc: Tipe

en: Hits
oc: Passatges

en: Expression
oc: Extension

en: Interrupt the program
oc: Interrompre lo programa

en: Continue running the program
oc: Contunhar l’execucion del programa

en: Execute the current line, stepping into any function calls
oc: Executar la linha actuala en entrant dins tot apèl de foncion

en: Execute the current line, stepping over any function calls
oc: Executar la linha actuala en passant tot apèl de foncion

en: Run until the end of the function
oc: Executar fins a la fin de la foncion

en: Disassembly
oc: Còdi assemblador

en: Breakpoint
oc: Punt d’arrèst

en: Library
oc: Bibliotèca partejada

en: Address Range
oc: Gama d’adreças

en: Locals
oc: Localas

en: Parameters
oc: Paramètres

en: Variable
oc: Variabla

en: Value
oc: Valor

en: Register
oc: Registre

en: Group
oc: Grop

en: Thread
oc: Fial

en: Frame
oc: Quadre

en: Binary
oc: Binari

en: Threads
oc: Fials

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Registers
oc: Registres

en: Console
oc: Consòla

en: No file was provided.
oc: Cap de fichièr es pas estat provesit.

en: Reset
oc: Reïnicializar

note: translators: "Text" means plaintext or text/plain
en: Text
oc: Tèxte

en: Spaces
oc: Espacis

en: Tabs
oc: Tabulacions

en: Go
oc: Anar

en: Go to Line
oc: Anar a la linha

en: Indentation
oc: Indentacion

en: Line Ending
oc: Fin de linha

en: New _File
oc: _Fichièr novèl

en: _Open File…
oc: _Dobrir un fichièr…

en: Open in New Frame
oc: Dobrir dins un novèl quadre

en: Save _As
oc: Enregistrar _jos

en: Find…
oc: Recercar…

en: Print…
oc: Imprimir…

en: Programming Languages
oc: Lengatges de programacion

en: Tab
oc: Tabulacion

en: Insert Trailing Newline
oc: Inserir un saut de linha final

en: Tab Size
oc: Talha de la tabulacion

en: Margin
oc: Marge

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: Overwrite Braces
oc: Espotir las acoladas

en: Insert Matching Brace
oc: Inserir l’acolada correspondenta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Font
oc: Poliça

en: Semantic Highlighting
oc: Coloracion semantica dels lengatges

en: Non-breaking spaces
oc: Dessenhar un indicator als emplaçaments dels espacis insecables.

en: Spelling
oc: Ortografia

en: Snippets
oc: Extraits de còdi

en: Keyboard Theme
oc: Tèma clavièr

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
oc: La tòca Retorn arrièr escafarà d'espacis suplementaris per demorar alinhar amb la largor de l'indentacion.

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Save & Restore
oc: Enregistrar e restaurar

en: Installation failed
oc: L'installacion a pas capitat

en: Installation complete
oc: Installacion acabada

en: Network is not available, skipping downloads
oc: La ret es pas disponibla, abandon dels telecargaments

en: Name
oc: Nom

en: Architecture
oc: Arquitectura

en: Preparing build directory
oc: Repertòri dels projèctes

en: Downloading dependencies
oc: Telecargar las dependéncias

en: Building dependencies
oc: Construccion de las dependéncias…

en: Installing Necessary SDKs
oc: Installacion del SDK necessaris

en: Updating Necessary SDKs
oc: Mesa a jorn dels SDK necessaris

en: A repository could not be found at “%s”.
oc: Impossible de trobar cap de repertòri a « %s ».

en: A valid Git URL is required
oc: Un URL git valid es necessari

en: Bootstrapping project
oc: Amorsatge…

en: Match
oc: Correspondéncia

en: Path
oc: Emplaçament

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
oc: _Remplaçar dins %s

en: Find and Replace
oc: Recercar e remplaçar

en: Match _Case
oc: Respectar la _cassa

en: Find in Files
oc: Recercar dins de fichièrs

en: Search for…
oc: Recercar…

en: _Find
oc: _Recercar

en: _Find in Files
oc: _Recercar dins de fichièrs

en: Open Preview…
oc: Dobrir l’apercebut…

en: Failed to load directory: %s
oc: Fracàs a la dobertura del dorsièr : %s

en: Size
oc: Talha

en: Modified
oc: Modificacion

en: Empty Makefile Project
oc: Projècte void

en: Create a new empty project using a simple Makefile
oc: Crear un novèl projècte void

en: Panels
oc: Panèls

en: Install project
oc: Installacion de rust

en: Compiler
oc: Compilador

en: GNOME Application
oc: Aplicacion GNOME

en: GTK 4 Application
oc: Aplicacion GTK 4

en: Shared Library
oc: Bibliotèca partejada

en: Command Line Tool
oc: Linha de comanda

en: Messages
oc: Messatges

en: Calendar
oc: Calendièr

en: Clocks
oc: Relòtges

en: Maps
oc: Mapas

en: Music
oc: Musica

en: Photos
oc: Fòtos

en: Sound Recorder
oc: Enregistrador de son

en: Build successful
oc: Construccion capitada

en: Project “%s” has completed building
oc: La construccion del projècte « %s » es acabada

en: Build failed
oc: Fracàs de la construccion

en: Project “%s” failed to build
oc: La construccion del projècte « %s » a fracassat

en: Downloading npm dependencies
oc: _Telecargar las dependéncias

en: Light
oc: Clar

en: Dark
oc: Escur

en: A folder with that name already exists.
oc: Existís ja un dorsièr que pòrta aqueste nom.

en: A file with that name already exists.
oc: Existís ja un fichièr que pòrta aqueste nom.

en: File Name
oc: Nom de fichièr

en: Folder Name
oc: Nom del dorsièr

en: _Create
oc: _Crear

en: Files
oc: Fichièrs

en: Copying 1 file
oc: Còpia d’un fichièr

en: Failed to copy files
oc: Fracàs de la còpia dels fichièrs

en: Files copied
oc: Fichièr copiat

en: Copied %s file | Copied %s files
oc[0]: %s fichièr copiat
oc[1]: %s fichièrs copiats

en: Copying files…
oc: Còpia dels fichièrs…

en: Project Tree
oc: Arborescéncia del projècte

en: Rename %s
oc: Renomenar %s

en: _Rename
oc: _Renomenar

en: New Fil_e…
oc: Fichièr n_ovèl…

en: New F_older…
oc: Dorsièr _novèl…

en: O_pen
oc: D_obrir

en: Open _With…
oc: _Dobrir amb…

en: _Display Options
oc: _Opcions d'afichatge

en: S_how Ignored Files
oc: Mostrar los fichièrs _ignorats

en: Open previously opened files when loading a project
oc: Dobrir los fichièrs dobèrts precedentament al moment del cargament d'un projècte

en: No License
oc: Pas cap de licéncia

en: Overview
oc: Apercebut

en: Build System
oc: Sistèma de construccion

en: Source Directory
oc: Repertòri de las fonts

en: Current Configuration
oc: Configuracion actuala

en: Provided By
oc: Provesit per

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
oc: Mon ordenador (%s) %s

en: Removed Files
oc: Fichièrs suprimits

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
oc: Supression de %s

en: Removing Files…
oc: Supression dels fichièrs…

en: Recent Projects
oc: Seleccionar de projèctes

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Downloads
oc: Telecargaments

en: Create Command
oc: Crear una comanda

en: Cre_ate
oc: Cr_ear

en: S_ave
oc: Enregistr_ar

en: Keyboard Shortcut
oc: Acorchis de clavièr

en: Environment
oc: Environament

en: _Delete Command
oc: _Suprimir la comanda

en: Display Name
oc: Nom d'afichatge

en: Add to Dictionary
oc: Apondre al diccionari

en: Ignore
oc: Ignorar

en: Languages
oc: Lengatges

en: Open Sysprof Capture…
oc: Dobrir la captura Sysprof…

en: Sysprof Capture (*.syscap)
oc: Captura Sysprof (*.syscap)

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Run with Profiler
oc: Aviar amb lo perfilador

en: Profiler
oc: Perfilador

en: CPU Performance
oc: Performança CPU

en: Memory Usage
oc: Utilizacion de la memòria

en: Energy
oc: Energia

en: Integration
oc: Integracion

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
oc: Aplicacion aviada a %s

en: Application Output
oc: Sortida de l’aplicacion

en: New _Terminal
oc: Novèl _terminal

en: New _Build Terminal
oc: Novèl terminal de _construccion

en: Split
oc: Devesir

en: Scrolling
oc: Desfilament

en: Updating Dependencies…
oc: Actualizacion de las dependéncias…

en: Update Dependencies…
oc: Actualizar las dependéncias…

en: Updating Builder
oc: Mesa a jorn de Builder

en: Update Available
oc: Mesa a jorn disponibla

en: _Update
oc: _Metre a jorn

en: Repository URL
oc: URL del depaus

en: Branches
oc: Brancas

en: Failed to create the XML tree.
oc: Fracàs al moment de la creacion de l’arbre XML

en: File must be saved locally to parse.
oc: Lo fichièr deu èsser enregistrat localament per l'analisi.
