gnome-builder master - en to sk translation catalogue (1139 entries)

en: Builder
sk: Stavbár

en: Create applications for GNOME
sk: Vytvárajte aplikácie pre GNOME

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
sk: Stavbár je aktívne vyvíjané integrované vývojové prostredie pre GNOME. Kombinuje podporu základných technológií prostredia GNOME ako sú GTK+, GLib a rozhrania GNOME API s funkcionalitami, ktoré  ocení každý vývojár, ako napríklad zvýrazňovanie syntaxe či úryvky.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
sk: Môžete sa spoľahnúť na pravidelné vydania Stavbára, ktoré vychádzajú s každým novým vydaním GNOME každých šesť mesiacov.

en: Features:
sk: Funkcie:

en: Built in syntax highlighting for many languages
sk: Zabudované zvýrazňovanie syntaxe pre mnoho jazykov

en: Side-by-side code editors
sk: Viacero editorov kódu vedľa seba

en: Multi-monitor support
sk: Podpora viacerých monitorov

en: Code overview mini-map
sk: Mini náhľad kódu

en: Integration with Git
sk: Prepojenie s Gitom

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
sk: Prepojenie s Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make a PHPize a Waf

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sk: Automatické doplňovanie, zvýraznenie sémantiky a diagnostika nástrojmi Clangu

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
sk: Automatické doplňovanie, zvýraznenie sémantiky a diagnostika nástrojmi Pythonu

en: Vala based auto-completion and diagnostics
sk: Automatické doplňovanie a diagnostika nástrojmi Vala

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
sk: Podpora automatického odsadzovania pre jazyky C, Python, Vala a XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
sk: Priamy náhľad pre HTML, Markdown, reStructuredText a Sphinx

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
sk: Voliteľné upravovanie v štýle Vim, Emacs a SublimeText

en: An integrated software profiler for native applications
sk: Zabudovaný nastroj na profilovanie vlastných aplikácií

en: An integrated debugger for native applications
sk: Zabudovaný odlaďovač vlastných aplikácií

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
sk: Podpora pre zostavovanie pomocou jhbuild a prostredím Flatpak

en: Support for viewing TODOs found within your code base
sk: Podpora pre zobrazenie TODO záznamov nájdených vo vašom kóde

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
sk: Rýchle hľadanie približného textu naprieč súbormi a symbolmi

en: Debug with the GNU debugger
sk: Ladenie pomocou odlaďovača GNU debugger

en: Quickly access your projects
sk: Rýchly prístup k vašim projektom

en: Create new projects from a variety of templates
sk: Vytváranie nových projektov z rôznych dostupných šablón

en: Integration with Git to clone your projects
sk: Prepojenie s Gitom kvôli klonovaniu vašich projektov

en: The source code editor
sk: Editor zdrojového kódu

en: Fast global fuzzy search
sk: Rýchle globálne vyhľadávanie

en: Use the minimap to see more of the file
sk: Použite mini mapu na zobrazenie väčšej časti súboru

en: Build Parallelism
sk: Paralelnosť zostavenia

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
sk: Počet pracovníkov vykonávajúcich zostavenia. -1 znamená rozumnú predvolenú hodnotu. 0 nastaví počet procesorov.

en: Clear build logs
sk: Vymazať záznamy o zostavovaní

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
sk: Ak je povolené, panel so záznamom o zostavovaní bude vyčistený pri opätovnom zostavovaní.

en: Show Log When Building
sk: Zobraziť záznam pri zostavovaní

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
sk: Ak je povolené, záznam o zostavovaní bude zobrazený pri spustení zostavovania

en: Allow network when metered
sk: Povoliť sieť ak je meraná

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
sk: Povolí automatické presuny na zostavovanie, ako napríklad preberanie závislostí a SDK, cez merané pripojenie.

en: Ctags based autocompletion
sk: Automatické dopĺňanie podľa Ctags

en: Use Ctags for autocompletion.
sk: Na automatické dopĺňanie sa použije Ctags.

en: Enable semantic highlighting
sk: Povolí sémantické zvýrazňovanie

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
sk: Ak je povolené, bude v podporovaných jazykoch poskytnuté dodatočné zvýraznenie podľa informácií získaných zo zdrojového kódu.

en: Path to ctags executable
sk: Cesta k spustiteľnému ctags

en: The path to the ctags executable on the system.
sk: Cesta v systéme k spustiteľnému súboru ctags.

en: Debugger Breakpoint at Main
sk: Zarážka odlaďovača na Main

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
sk: Odlaďovač by mal automaticky vložiť zarážku na funkciu main().

en: Debugger Breakpoint at Criticals
sk: Zarážka odlaďovača na Criticals

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
sk: Odlaďovač ba mal automaticky vložiť zarážku na funkciu g_critical().

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
sk: Zarážka odlaďovača na Warnings a Criticals

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
sk: Odlaďovač by mal automaticky vložiť zarážky na fukcie g_warning() a g_critical().

en: Restore last position
sk: Obnoviť poslednú pozíciu

en: Jump to the last position when reopening a file
sk: Skočí na poslednú pozíciu pri opätovnom otvorení súboru

en: Show modified lines
sk: Zobraziť upravené riadky

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí doplnenia a zmeny riadkov vedľa zdrojového kódu.

en: Show diagnostics next to line number
sk: Zobraziť diagnostiku vedľa čísel riadku

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí naľavo od čísel riadkov diagnostiku.

en: Highlight current line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
sk: Ak je povolené, editor zvýrazní riadok obsahujúci kurzor.

en: Highlight matching brackets
sk: Zvýrazniť zodpovedajúce zátvorky

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
sk: Ak je povolené, editor zvýrazní navzájom zodpovedajúce zátvorky.

en: Show line numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: If enabled, the editor will show line numbers.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí čísla riadkov.

en: Show relative line numbers
sk: Zobraziť relatívne čísla riadkov

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí relatívne čísla riadkov.

en: Use line selection styling
sk: Použiť štýl výberu riadkov

en: If enabled, the editor will use selected style for line numbers for whole lines selected.
sk: Ak je povolené, editor použije zvolený štýl na čísla riadkov, ktoré boli celé označené.

en: Smart Backspace
sk: Inteligentný backspace

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
sk: Kláves Backspace odstráni dodatočné medzery, aby zachoval zarovnanie podľa šírky odsadenia.

en: Smart Home/End
sk: Inteligentný Home/End

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
sk: Upravuje správanie klávesov Home a End.

en: Show grid lines
sk: Zobraziť čiary mriežky

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
sk: Ak je povolené, editor zobrazí čiary mriežky v dokumente.

en: Overview Map Policy
sk: Politika náhľadovej mapy

en: When the overview map should be displayed.
sk: Či sa má zobraziť mapa s náhľadom.

en: Draw Spaces
sk: Vykresľovať medzery

en: The various types of space to draw in the editor.
sk: Rôzne typy medzier na vykreslenie v editore.

en: Wrap Text
sk: Zalomiť text

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
sk: Spôsob zalamovania dlhých riadkov textu pre lepši prehľadnosť.

en: Autosave Enabled
sk: Automatické ukladanie povolené

en: Enable or disable autosave feature.
sk: Povolí alebo zakáže automatické ukladanie.

en: Autosave Frequency
sk: Interval automatického ukladania

en: The number of seconds after modification before auto saving.
sk: Počet sekúnd úpravy pred automatickým uložením.

en: Completion Row Count
sk: Počet riadkov doplnenia

en: The number of completion rows to display to the user.
sk: Počet riadkov doplnenia, ktoré sa zobrazia používateľovi.

en: Line Height
sk: Výška riadku

en: The line height to use for the selected font.
sk: Výška riadka použitý pre zvolené písmo.

en: Interactive Completion
sk: Interaktívne dopĺňanie

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
sk: Ak je povolené, Stavbár automaticky zobrazí návrhy na doplnenie počas písania.

en: Minimum characters for matching selection.
sk: Minimum znakov pre zhodu výberu.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
sk: Určuje minimálny počet znakov na zhodu pri výbere.

en: Enable Snippets
sk: Povoliť úryvky

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
sk: Povoliť rozšírenie úryvkov kódu v editore stlačením klávesu Tab po zadaní spúšťacieho reťazca.

en: Select First Completion
sk: Vybrať prvé doplnenie

en: Automatically select the first auto-completion entry.
sk: Automatiky vyberie prú položku automatického doplnenia.

en: Spaces Style
sk: Štýl medzier

en: How to apply spaces when reformatting text.
sk: Ako sa majú použiť medzery pri preformátovaní textu.

en: Enabled
sk: Povolené

en: If the type within the extension is enabled.
sk: Či je povolený typ v rámci rozšírenia.

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height).
sk: Veľkosť okna (šírka a výška).

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Window maximized state
sk: Stav maximalizácie okna

en: Style Variant
sk: Variant štýlu

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
sk: Použije svetlý alebo tmavý variant témy GTK a/alebo štýlu témy GtkSourceView.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
sk: "Projekty"

en: Projects directory
sk: Adresár projektov

en: Directory for all Builder projects.
sk: Adresár projektov aplikácie Stavbár.

en: Restore Session
sk: Obnoviť reláciu

en: Restores the projects previous session when loading.
sk: Obnoví pri načítaní projekty predchádzajúcej relácie.

en: Clear build caches at startup
sk: Vyčistiť zostavovaciu medzipamäť pri štarte

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
sk: Ak je povolené, Stavbár počas štartu vyčistí zostavovaciu medzipamäť.

en: The interface style to change pages
sk: Štýl prepínania stránok v rozhraní

en: Default License
sk: Predvolená licencia

en: The default license to use for new projects
sk: Predvolená licencia, ktorá sa použije v nových projektoch

en: Inherit Language Server stderr
sk: Zdediť stderr jazykového servera

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
sk: Ak je povolené, stderr jazykových serverov bude presmerovaný do konzoly.

en: Preview Search Results
sk: Náhľad výsledkov vyhľadávania

en: If previews for search results should be automatically displayed
sk: Či sa má automaticky zobraziť náhľad výsledkov vyhľadávania

en: Plugin enabled
sk: Zásuvný modul povolený

en: If the plugin should be enabled
sk: Či má byť povolený zásuvný modul

en: Selected configuration for building
sk: Vybraná konfigurácia pre zostavovanie

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
sk: Konfigurácia, ktorá bola vybraná a bude obnovená pri ďalšom načítaní projektu.

en: Install Project Before Running
sk: Inštalovať projekt pred spustením

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
sk: Spustiť inštalačnú fázu zreťazeného postupu pred spustením projektu. Používajte iba v prípade, že viete, čo robíte so svojím projektom.

en: Default Run Command
sk: Predvolený príkaz na spustenie

en: The id of the default run command
sk: Identifikátor predvoleného príkazu na spustenie

en: The signal to send the app to stop
sk: Signál na zastavenie aplikácie

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
sk: Toto umožňuje poslať iný signál ako sigkill na zastavenie cieľovej aplikácie. To môže byť užitočné, ak chcete elegantne vypnúť serverový proces.

en: Unit Test Locality
sk: Umiestnenie jednotkových testov

en: What environment to use when running unit tests
sk: Aké prostredie sa má použiť pri spúšťaní jednotkových testov

en: Verbose Logging
sk: Podrobné zaznamenávanie

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
sk: Či má byť použité G_MESSAGES_DEBUG=all  pri spustení cieľovej aplikácie

en: Cache Root
sk: Koreň medzipamäte

en: A directory to use as the root for cache data of the project like builds and flatpak staging directories
sk: Adresár, ktorý sa použije ako koreň pre dáta medzipamete projektu, ako napr. zostavenia a staging priečinky Flatpak

en: Show Icons
sk: Zobraziť ikony

en: This setting is deprecated and no longer in use.
sk: Toto nastavenie je zastarané a už sa nepoužíva.

en: Show Ignored Files
sk: Zobraziť ignorované súbory

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
sk: Ak je povolené, strom projektu zobrazí súbory, ktoré sú ignorované systémom kontroly verzií.

en: Sort Directories First
sk: Usporiadať adresáre ako prvé

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
sk: Ak je povolené, strom projektu sa zoradí adresáre pred súbory.

en: Check Spelling
sk: Kontrola preklepov

en: Automatically check spelling within documents
sk: Automaticky kontroluje preklepy v dokumentoch

en: Build software for GNOME
sk: Zostavuje softvér pre GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
sk: Vývoj, zostav; programov;

en: Open a Project
sk: Otvoriť projekt

en: Start New Project
sk: Začať nový projekt

en: Clone Repository
sk: Klonovať repozitár

en: New Editor Workspace
sk: Nový priestor v editore

en: The current language lacks a symbol resolver.
sk: Aktuálnemu jazyku chýba rozpoznávanie symbolov.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
sk: neuložených súborov: %u

en: %s contained invalid ASCII
sk: Súbor %s obsahoval neplatné kódovanie ASCII

en: Failed to parse integer from “%s”
sk: Zlyhalo analyzovanie celého čísla z „%s“

en: language defaults missing version in [global] group.
sk: V predvolených hodnotách pre jazyk chýba v skupine [global] verzia.

en: Failed to initialize defaults.
sk: Zlyhala inicializácia predvolených jazykov.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
sk: Zlyhalo uloženie konceptu: %s

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Projects
sk: Projekty

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: A suitable debugger could not be found.
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný odlaďovač.

en: Open File…
sk: Otvoriť súbor…

en: Open a file in the workspace
sk: Otvorí súbor v pracovnom priestore

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Help
sk: Pomocník

en: About Builder
sk: O programe Stavbár

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: Document
sk: Dokument

en: Application
sk: Aplikácia

en: Pages
sk: Stránky

en: Text Editor
sk: Textový editor

en: Search & Replace
sk: Hľadať a nahradiť

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Selection
sk: Výber

en: Printing
sk: Tlač

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
sk: Zlyhalo otvorenie súboru: %s

en: _Discard Changes and Reload
sk: _Zahodiť zmeny a obnoviť

en: File Has Changed on Disk
sk: Súbor bol na disku zmenený

en: The file has been changed by another program.
sk: Súbor bol zmenený iným programom.

en: File Contains Encoding Errors
sk: Súbor obsahuje chyby kódovania

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
sk: Pri načítavaní súboru pomocou použitého kódovania sa zistili chyby. Môžete zvoliť iné kódovanie v stavovom riadku a súbor znova načítať.

en: Could Not Open File
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

en: You do not have permission to open the file.
sk: Nemáte dostatok oprávnení na otvorenie súboru.

en: _Retry
sk: _Opakovať

en: Open As _Administrator
sk: Otvoriť ako _Administrátor

en: Document Restored
sk: Dokument obnovený

en: Unsaved document has been restored.
sk: Neuložený dokument bol obnovený.

en: _Discard…
sk: _Zahodiť…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
sk: Zlyhala tlač: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
sk: Zlyhalo formátovanie výberu: %s

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
sk: Prejsť na predchádzajúcu zhodu (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
sk: Prejsť na nasledujúcu zhodu (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
sk: Hľadať a nahradzovať (Ctrl+H)

en: Close search
sk: Zatvoriť hľadanie

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Replace _All
sk: Nahradiť _všetko

en: Use Re_gular Expressions
sk: Používať _regulárne výrazy

en: _Case Sensitive
sk: Ro_zlišovať veľkosť písmen

en: Match Whole Words
sk: Porovnávať iba _celé slová

en: Language
sk: Jazyk

en: Search (Ctrl+Enter)
sk: Hľadať (Ctrl+Enter)

en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
sk: Zapnúť/vypnúť spodný panel (Ctrl+F9)

en: Failed to initialize build pipeline: %s
sk: Zlyhala inicializácia zreťazeného postupu zostavovania: %s

en: Failed to get device information: %s
sk: Zlyhalo získanie informácií o zariadení: %s

en: Active Configuration
sk: Aktívna konfigurácia

en: Configuration %s changed
sk: Konfigurácia %s bola zmenená

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
sk: Nepodarilo sa nájsť konfiguráciu zostavovania „%s“. Môže byť neplatná alebo nesprávne naformátovaná.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
sk: Aktívna konfigurácia nastavená na „%s“

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
sk: Zistené zariadenie „%s“

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Device set to %s
sk: Zariadenie nastavené na %s

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
sk: Nedá sa nasadiť na zariadenie, zreťazený postup zostavovania nie je inicializovaný

en: Fallback
sk: Záložný systém

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
sk: Môj počítač (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
sk: Môj počítač (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
sk: Zreťazený postup zostavovania je v stave zlyhania

en: The build configuration has errors
sk: Konfigurácia zostavovania má chyby

en: Pipeline started to clean build tree
sk: Zreťazený postup začal čistiť strom zostavovania

en: Pipeline started
sk: Zreťazený postup spustený

en: Pipeline finished
sk: Zreťazený postup dokončený

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
sk: Zostavenie (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
sk: Po inštalácii (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
sk: Vytváranie pseudo terminálu zlyhalo. Funkcionalita terminálu bude obmedzená.

en: Cleaning…
sk: Čistenie…

en: Failed
sk: Zlyhanie

en: Ready
sk: Pripravené

en: Downloading…
sk: Preberanie…

en: Building dependencies…
sk: Zostavovanie závislostí…

en: Bootstrapping…
sk: Pripravovanie…

en: Configuring…
sk: Nastavovanie…

en: Building…
sk: Zostavovanie…

en: Installing…
sk: Inštalovanie…

en: Committing…
sk: Začleňovanie…

en: Exporting…
sk: Exportovanie…

en: Success
sk: Úspech

en: Preparing…
sk: Pripravovanie…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
sk: Odstraňovanie %s

en: Removing build directories…
sk: Odstraňovanie adresárov zostavenia…

en: Cannot build transfer while on metered connection
sk: Nedá sa zostaviť prenos cez merané pripojenie

en: Untitled command
sk: Príkaz bez názvu

en: Unit Test
sk: Test jednotky

note: translators: %s is replaced with the name of the run tool such as "valgrind"
en: User requested run tool “%s”
sk: Používateľ požiadal o spustenie nástroja „%s“

en: Cannot run target, another target is running
sk: Nedá sa spustiť cieľ, je spustený iný cieľ

en: Application exited with error: %s
sk: Aplikácia skončila s chybou: %s

en: Application exited
sk: Aplikácia sa ukončila

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
sk: Vykonáva sa %s…

en: Deploying to device…
sk: Nasadzovanie na zariadenie…

en: User requested application to run
sk: Používateľ požiadal o spustenie aplikácie

en: User requested application to restart
sk: Používateľ požiadal o reštart aplikácie

note: translators: %s is replaced with the name of the tool
en: User requested application to run with tool “%s”
sk: Používateľ požiadal o spustenie aplikácie pomocou nástroja „%s“

en: User requested application to stop
sk: Používateľ požiadal o zastavenie aplikácie

en: Host System
sk: Hostiteľský systém

en: Discovered runtime “%s”
sk: Obravené prostredia pre beh „%s“

en: Removing runtime “%s”
sk: Odstraňuje sa prostredia pre beh „%s“

en: Forcing subprocess %s to exit
sk: Vynucovanie ukončenia podprocesu %s

en: Sending signal %d to subprocess %s
sk: Zasielanie signálu %d do procesu %s

en: Default (Host operating system)
sk: Predvolené  (Hosťujúci operačný systém)

en: _Clone Repository…
sk: _Klonovať repozitár…

en: Close
sk: Zavrieť

en: Open a _Project…
sk: Otvoriť _projekt…

en: Open a new or existing project
sk: Otvorí nový alebo existujúci projekt

en: Create a new project by cloning a repository
sk: Vytvorí nový projekt naklonovaním repozitára

en: Select a _Folder…
sk: Vybrať _priečinok…

en: Directory
sk: Adresár

en: Builder — %s
sk: Stavbár — %s

en: Failed to load the project
sk: Zlyhalo načítanie projektu

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Delete Project Sources?
sk: Odstrániť zdrojové kódy projektu?

en: Deleting the project source code from your computer cannot be undone.
sk: Odstránenie zdrojového kódu projektu z vášho počítača je nevratné.

en: _Delete Project Sources
sk: O_dstrániť zdrojové kódy

en: Select Project Folder
sk: Výber priečinka projektu

en: Select Project File
sk: Výber súboru projektu

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: All Project Types
sk: Všetky typy projektov

[ctx: title]
en: Open a Project
sk: Otvoriť projekt

en: Toggle selection mode
sk: prepína režim výberu

en: Search all Builder projects…
sk: Hľadať vo všetkých projektoch Stavbára…

en: No Projects Found
sk: Nenašli sa žiadne projekty

en: _Remove Projects
sk: Odob_rať projekty

en: Remove Projects and Sources…
sk: Odobrať projekty a zdroje…

en: Cannot locate property %s in class %s
sk: Nedá sa lokalizovať vlastnosť %s v triede %s

en: Failed to find property %s in %s
sk: Zlyhalo nájdenie vlastnosti %s v %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
sk: Zlyhalo získanie hodnoty va_list: %s

en: File path is NULL
sk: Cesta k súboru je prázdna (NULL)

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
sk: Chyba pri konvertovaní názvu súboru v kódovaní UTF-8 do znakov typu wide

en: ILCreateFromPath() failed
sk: Funkcia ILCreateFromPath() zlyhala

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
sk: Nedá sa skonvertovať „%s“ do platnej NSURL.

en: Just now
sk: Práve teraz

en: An hour ago
sk: Pred hodinou

en: Yesterday
sk: Včera

en: About a year ago
sk: Pred rokom

en: About %u year ago | About %u years ago
sk[0]: Pred %u rokmi
sk[1]: Pred %u rokom
sk[2]: Pred %u rokmi

en: _Install
sk: _Inštalovať

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
sk: %u z %u

en: Search
sk: Vyhľadať

en: Search for anything
sk: Vyhľadajte čokoľvek

en: Type to Search
sk: Vyhľadávanie písaním

en: Prefix your query with one of the following to filter results
sk: Začnite dopyt jedným z nasledujúcich prefixov na filtrovanie výsledkov

en: Files
sk: Súbory

en: Symbols
sk: Symboly

en: Documentation
sk: Dokumentáciu

en: Actions
sk: Akcie

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
sk: Zmeňte zadaním novej klávesovej skratky <b>%s</b>.

en: _Set
sk: Na_staviť

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
sk: Stlačením Escape zrušíte, stlačením Backspace zakážete.

en: Close Project
sk: Zatvoriť projekt

en: General
sk: Všeobecné

en: Change application preferences
sk: Zmení predvoľby aplikácie

en: Find keyboard shortcuts
sk: Zobrazí klávesové skratky

en: Get help with using Builder
sk: Získa pomocníka na používanie Stavbára

en: Show information about Builder
sk: Zobrazí informácie o Stavbárovi

en: Quit without saving changes
sk: Skončí bez uloženia zmien

en: Web Browsing
sk: Prehliadanie webu

en: Terminal
sk: Terminál

en: New Terminals
sk: Nové terminály

en: Funded By
sk: Financovali

en: Show the application preferences
sk: Zobrazí predvoľby aplikácie

en: Open project in new workbench
sk: Otvorí projekt v novom pracovnom priestore

en: FILE
sk: SÚBOR

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
sk: Zobrazí informáciu o verzii a skončí

en: Increase log verbosity (may be repeated)
sk: Zvýši podrobnosť záznamov (môže byť zadaný opakovane)

en: Failed to open project: %s
sk: Zlyhalo otvorenie projektu: %s

en: New variable…
sk: Nová premenná…

en: Remove environment variable
sk: Odstráni premennú prostredia

en: Open a File or Terminal
sk: Otvorenie súboru alebo terminálu

en: Use the page switcher above or use one of the following:
sk: Použite prepínač stránok alebo jedno z nasledujúcich:

en: Project Sidebar
sk: Bočná lišta projektu

en: Open File
sk: Otvorenie súboru

en: New Terminal
sk: Nový terminál

en: Open application menu (F10)
sk: Otvorí ponuku aplikácie (F10)

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
sk: Nepodarilo sa načítať HTML. Chýbajúca podpora WebKit.

en: Invalid configuration
sk: Neplatná konfigurácia

en: Toggle Left Panel (F9)
sk: Prepnutie ľavého panelu (F9)

en: Toggle Right Panel
sk: Prepnúť pravý panel

en: Run Project (Shift+Ctrl+Space)
sk: Spustiť projekt (Shift+Ctrl+Space)

en: Stop Running Project
sk: Zastaviť bežiaci projekt

en: Stop running
sk: Zastaví beh

en: Run project
sk: Spustí preojekt

en: Other
sk: Ostatné

en: Project loaded
sk: Projekt bol načítaný

note: translators: %s is replaced with the project name
en: Loading project “%s”
sk: Načítava sa projekt „%s“

en: Open
sk: Otvoriť

en: There are unsaved documents
sk: Existujú neuložené dokumenty

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Configurations
sk: Konfigurácie

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Installing %u package | Installing %u packages
sk[0]: Inštaluje sa  %u balíčkov
sk[1]: Inštaluje sa %u balíček
sk[2]: Inštalujú sa %u balíčky

en: The operation has been cancelled
sk: Operácia bola zrušená

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
sk: Zlyhala inicializácia jazykového servera: %s

en: No connection to language server
sk: Bez spojenia k jazykovému serveru

en: No LSP client connection is available
sk: Nie je dostupné žiadne pripojenie klienta protokolu LSP

note: translators: %s is replaced with the name of the language server
en: Language server “%s” exited
sk: Jazykový server „%s“ sa ukončil

note: translators: the first %s is replaced with the language server name, second %s with PID
en: Language server “%s” spawned as process %s
sk: Jazykový server „%s“ bol spustený ako proces %s

en: Version Control
sk: Správa verzií

en: SDKs
sk: Vývojové sady

en: Language Servers
sk: Jazykové servery

en: Devices & Simulators
sk: Zariadenia a simulátory

en: Diagnostics
sk: Diagnostika

en: Build Systems
sk: Systémy zostavovania

en: Compilers
sk: Prekladače

en: Debuggers
sk: Odlaďovače

en: Templates
sk: Šablóny

en: Editing & Formatting
sk: Editovanie a formátovanie

en: Language Enablement
sk: Podpora jazykov

en: Desktop Integration
sk: Integrácia s prostredím

en: Additional
sk: Ďalšie

en: Authors
sk: Autori

en: Version
sk: Verzia

en: Website
sk: Webové sídlo

en: Destination file must be within the project tree.
sk: Cieľový súbor sa musí nachádzať v strome projektu.

en: File must be within the project tree.
sk: Súbor sa musí nachádzať v strome projektu.

en: Could not parse XML from stream
sk: Nepodarilo sa analyzovať XML z toku

en: Clipboard
sk: Schránka

en: C_ut (Ctrl+X)
sk: Vy_strihnúť (Ctrl+X)

en: _Copy (Ctrl+C)
sk: _Kopírovať (Ctrl+C)

en: _Paste (Ctrl+V)
sk: _Vložiť (Ctrl+V)

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Undo & Redo
sk: Vrátenie späť a zopakovanie

en: Undo (Ctrl+Z)
sk: Vrátiť späť (Ctrl+Z)

en: Redo (Shift+Ctrl+Z)
sk: Zopakovať (Shift+Ctrl+Z)

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Zoom Out (Ctrl+-)
sk: Oddialiť (Ctrl+-)

en: Reset Zoom (Ctrl+0)
sk: Obnoviť priblíženie (Ctrl+0)

en: Zoom In (Ctrl++)
sk: Priblížiť (Ctrl++)

en: _Selection
sk: _Výber

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: All _Upper Case
sk: Všetko _veľkým písmom

en: Convert the text selection to upper case
sk: Zmení všetky píásmená vo vybranom texte na veľké

en: All _Lower Case
sk: Všetko _malým písmom

en: Convert the text selection to lower case
sk: Zmení všetky písmená vo vybranom texte na malé

en: In_vert Case
sk: O_brátiť veľkosť písmen

en: Invert case of the text selection
sk: Obráti veľkosť písmen vo vybranom texte

en: _Title Case
sk: Poč_iatočné písmená veľkým

en: Convert the text selection to title case
sk: Zmení začiatočné písmená vo vybranom texte

en: Select _Line
sk: Vybrať _riadok

en: _Delete Line
sk: O_dstrániť riadok

en: _Join Lines
sk: _Spojiť riadky

en: S_ort Lines
sk: Z_oradiť riadky

en: D_uplicate Line
sk: _Zdvojiť riadok

en: _Formatting
sk: _Formátovanie

en: Code Navigation
sk: Navigácia v kóde

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
sk: Riadok %u, stĺpec %u

note: translators: the first %u is replaced with the line number, the second with the column and the third one with the number of selected characters.
en: Ln %u, Col %u (Sel: %u)
sk: Riadok %u, stĺpec %u (vybraných: %u)

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy selection from terminal to clipboard
sk: Skopíruje vybraný text do schránky

en: _Copy Link
sk: _Kopírovať odkaz

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Paste from clipboard into the terminal
sk: Vloží text zo schránky do terminálu

en: Selection all text from terminal including scrollback
sk: Vyberie všetok text z terminálu vrátane odrolovaného obsahu

en: Select _None
sk: Z_rušiť výber

en: Copied to clipboard
sk: Skopírované do schránky

en: Save Terminal Content As
sk: Uložiť obsahu terminálu ako

en: Save
sk: Uložiť

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
sk: Zlyhalo spustenie podprocesu. Možno je potrebné znova zostaviť projekt.

en: Untitled terminal
sk: Terminál bez názvu

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
sk: Ukončený

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
sk: Spúšťač podprocesu zlyhal príliš rýchlo, neobnoví sa.

en: Untitled Terminal
sk: Terminál bez názvu

en: Solarized
sk: Vyslnené

en: Dracula
sk: Drakula

en: Nord
sk: Sever

en: Fishtank
sk: Akvárium

en: Spacedust
sk: Hviezdny prach

en: Catppuccin
sk: Mačacíno

en: Horizon
sk: Horizont

en: Tokyo Night
sk: Tokijská noc

en: Monokai Soda
sk: Sóda Monokai

en: Search runtimes
sk: Vyhľadať prostredie pre beh

en: Move to previous match
sk: Prejsť na predchádzajúcu zhodu

en: Move to next match
sk: Prejsť na nasledujúcu zhodu

en: Wrap around
sk: Pokračovať od začiatku

en: Allow Input
sk: Povoliť vstup

en: Search…
sk: Hľadať…

en: Reset
sk: Vynulovať

en: Reset and Clear
sk: Vynulovať a vyčistiť

en: Process terminated by signal %d
sk: Proces bol ukončený signálom %d

en: <i>Loading</i>
sk: <i>Načítavanie</i>

en: Empty
sk: Prázdny

note: FIXME? Shouldn't title come from a tweak property?
en: Projects Directory
sk: Adresár projektov

en: Select
sk: Vybrať

en: Select Font
sk: Výber písma

en: Builder — %s — Preferences
sk: Stavbár — %s — Predvoľby

en: Builder — Preferences
sk: Stavbár — Predvoľby

en: unversioned
sk: bez verzií

note: translators: None means "no version control system"
en: None
sk: Nič

en: Blank page
sk: Prázdna stránka

en: Run a new instance of Builder
sk: Spustí novú inštanciu programu Stavbár

en: Building cache…
sk: Zostavovanie medzipamäte…

en: Bootstrapping build system
sk: Príprava systému zostavovania

en: Configuring project
sk: Konfigurovanie projektu

en: Building project
sk: Zostavovanie projektu

en: Caching build commands
sk: Ukladanie príkazov zostavovania do medzipamäte

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
sk: %s (kópia)

en: BuildStream project in use but “bst” executable could not be found.
sk: Vlákno zostavovania projektu prebieha, ale spustiteľný súbor „bst“ nebol nájdený.

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
sk: Na nastavenie premennej prostredia použite KĽÚČ=HODNOTA

en: Keys may not start with a number
sk: Kľúč nesmie začínať číslom

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
sk: Kľúč môže obsahovať iba alfanumerické znaky a podčiarkovník.

en: Add _Variable
sk: _Pridať premennú

en: Add Variable
sk: Pridá premennú

en: _Add
sk: Prid_ať

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Remove
sk: Odobrať

en: Build Output
sk: Výstup zostavenia

en: Build Output (Shift+Ctrl+L)
sk: Výstup zostavenia (Shift+Ctrl+L)

en: Clear build log
sk: Vymaže záznam o zostavovaní

en: Cancel build
sk: Zruší zostavenie

en: Save build log
sk: Uložiť záznam o zostavovaní

en: Missing
sk: Chýba

en: Branch
sk: Vetva

en: Build Profile
sk: Profil zostavenia

en: Runtime
sk: Prostredie pre beh

en: Device
sk: Zariadenie

en: There is a problem with the current build configuration.
sk: Existuje problém s aktuálnou konfiguráciou zostavovania.

en: Build status
sk: Stav zostavenia

en: Last build
sk: Posledné zostavenie

en: Build result
sk: Výsledok zostavenia

en: Errors
sk: Chyby

en: Warnings
sk: Upozornenia

en: Build Pipeline
sk: Zreťazený postup zostavenia

en: Build Issues
sk: Problémy pri zostavení

en: Build status:
sk: Stav zostavenia:

en: Time completed:
sk: Čas dokončenia:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
sk: Upozornení (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
sk: Chýb (%u)

en: Shared
sk: Zdieľané

en: Static
sk: Statické

en: Executable
sk: Apustiteľné

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to list build targets: %s
sk: Zlyhal výpis zoznamu cieľov zostavovania: %s

en: Select Build Target
sk: Výber cieľa zostavovania

en: Available Build Targets
sk: Dostupné ciele zostavovania

en: Some targets may not be available until the project has been configured.
sk: Niektoré ciele nemusia byť dostupné, pokým nie je projekt nakonfigurovaný.

en: Automatically Discover
sk: Automatické preskúmanie

en: This selection allows Builder to choose the best candidate.
sk: Táto voľba umožní Stavbárovi vybrať najvhodnejšieho kandidáta.

en: The container used to build and run your application
sk: Kontajner použitý na zostavenie a spustenie vašej aplikácie

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicate into new configuration
sk: Duplikuje do novej konfigurácie

en: Make Active
sk: Urobiť aktívnou

en: Make configuration active and reload build pipeline
sk: Urobí konfiguráciu aktívnou a opätovne načítala zreťazený postup zostavovania

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete configuration
sk: Odstráni konfiguráciu

en: Stop Building Project (Shift+Ctrl+Alt+C)
sk: Zastaviť zostavovanie projektu (Shift+Ctrl+Alt+C)

en: Build Project (Shift+Ctrl+Alt+B)
sk: Zostaviť projekt (Shift+Ctrl+Alt+B)

en: Display Build Diagnostics (Ctrl+Alt+?)
sk: Zobraziť diagnostiku zostavovania (Ctrl+Alt+?)

en: Configure Project…
sk: Konfigurovať projekt…

en: Configure settings related to the project
sk: Konfiguruje nastavenia súvisiace s projektom

en: Code Foundry
sk: Zlievareň kódu

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Reload Configuration
sk: Obnoviť konfiguráciu

en: Reload project configuration
sk: Opätovne načíta konfiguráciu projektu

en: Select Build Target…
sk: Vybrať cieľ zostavovania…

en: Change default build target
sk: Zmení predvolený cieľ zostavovania

en: Building
sk: Zostavovanie

en: _Build
sk: _Zostaviť

en: Build the project
sk: Zostaví projekt

en: _Rebuild
sk: _Znovu zostaviť

en: Rebuild the project
sk: Opätovne zostaví projekt

en: _Clean
sk: _Vyčistiť

en: Clean the project
sk: Vyčistí projekt

en: Stop Building
sk: Zastaviť zostavovanie

en: Cancel the current build operation
sk: Zruší prebiehajúcu operáciu zostavovania

en: Install & Deployment
sk: Inštalácia a nasadenie

en: Install the project
sk: Inštaluje projekt

en: Deploy to Device…
sk: Nasadiť na zariadenie…

en: Deploy project to current device
sk: Nasadí projekt na aktuálne zariadenie

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
sk: _Exportovať

en: Export project
sk: Exportuje projekt

en: Show Bui_ld Output
sk: _Zobraziť výstup zostavovania

en: Display panel containing the build log
sk: Zobrazí panel obsahujúci záznamy zostavovania

en: Running
sk: Spúšťanie

en: Select Run Command…
sk: Vybrať spúšťací príkaz…

en: Run
sk: Spustiť

en: Run the project
sk: Spustí projekt

en: Restart Program
sk: Reštartovať program

en: Restart the running program
sk: Reštartuje bežiaci program

en: Stop Program
sk: Zastaviť program

en: Stop running the project
sk: Zastaví bežiaci projekt

en: Debugging
sk: Ladenie

en: Unit Tests
sk: Testy jednotiek

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Follow System Style
sk: Nasledovať štýl systému

en: Follow the system style when running the project
sk: Pri spustení projektu nasleduje štýl systému

en: Force Light
sk: Vynútiť svetlý

en: Force light theme when running the project
sk: Pri spustení projektu vynúti svetlú tému

en: Force Dark
sk: Vynútiť tmavý

en: Force dark theme when running the project
sk: Pri spustení projektu vynúti tmavú tému

en: Accent Color
sk: Farba zvýraznenia

en: System
sk: Systémová

en: Use system accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije systémovú farbu zvýraznenia

en: Blue
sk: Modrá

en: Use blue accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije modrú farbu zvýraznenia

en: Teal
sk: Tyrkysová

en: Use teal accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije tyrkysovú farbu zvýraznenia

en: Green
sk: Zelená

en: Use green accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije zelenú farbu zvýraznenia

en: Yellow
sk: Žltá

en: Use yellow accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije žltú farbu zvýraznenia

en: Orange
sk: Oranžová

en: Use orange accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije oranžovú farbu zvýraznenia

en: Red
sk: Červená

en: Use red accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije červenú farbu zvýraznenia

en: Pink
sk: Ružová

en: Use pink accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije ružovú farbu zvýraznenia

en: Purple
sk: Purpurová

en: Use purple accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije purpurovú farbu zvýraznenia

en: Slate
sk: Bridlicová

en: Use slate accent color when running the project
sk: Pri spustení projektu použije bridlicovú farbu zvýraznenia

en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: High Contrast
sk: Vysoký kontrast

en: Use high contrast theme when running the project
sk: Pri spustení projektu použije tému s vysokým kontrastom

en: Text Direction
sk: Smer textu

en: Left-to-Right
sk: Zľava doprava

en: Force left-to-right text when running the project
sk: Pri spustení projektu vynúti aby bol smer textu zľava doprava

en: Right-to-Left
sk: Sprava doľava

en: Force right-to-left text when running the project
sk: Pri spustení projektu vynúti aby bol smer textu sprava doľava

en: GPU
sk: Spracovanie grafiky

en: GTK Renderer
sk: Vykresľovač GTK

en: Default
sk: Oredvolený

en: Use the default GTK renderer when running the project
sk: Pri spustení projektu použije predvolený vykresľovač GTK

en: Use the Vulkan renderer when running the project
sk: Pri spustení projektu použije vykresľovač Vulkan

en: Use the GL renderer when running the project
sk: Pri spustení projektu použije vykresľovač GL

en: Legacy GL
sk: Pôvodný GL

en: Use the legacy GL renderer when running the project
sk: Pri spustení projektu použije pôvodný vykresľovač GL

en: Use the Cairo software renderer when running the project
sk: Pri spustení projektu použije softvérový vykresľovač Cairo

en: Request verbose logging when running the project
sk: Pri spustení projektu vyžaduje podrobné zaznamenávanie

en: Show Inspector
sk: Zobraziť inšpektora

en: Request the GTK inspector be shown when running the project
sk: Pri spustení projektu vyžaduje zobrazenie inšpektora GTK

en: Style
sk: Štýl

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Editor Font
sk: Písmo editora

en: The font used in the source code editor
sk: Písmo, ktoré sa použije v editore zdrojového kódu

en: Terminal Font
sk: Písmo terminálu

en: The font used in the terminal
sk: Písmo, ktoré sa použije v terminále

en: Show Grid Pattern
sk: Zobraziť vzor mriežky

en: Display a grid pattern underneath source code
sk: Zobrazí vzor mriežky pod zdrojovým kódom

en: Never
sk: Nikdy

en: Overview map is never displayed
sk: Mapa s náhľadom sa nikdy nezobrazí

en: Always
sk: Vždy

en: Overview map is always displayed
sk: Mapa s náhľadom sa zobrazí vždy

en: Auto
sk: Automaticky

en: Overview map is automatically displayed based on user input
sk: Mapa s náhľadom sa zobrazí automaticky podľa vstupu používateľa

en: Navigate with Tabs
sk: Navigovať kartami

en: Switch documents using a tabbed interface
sk: Prepína dokumenty pomocou rozhrania s kartami

en: Navigate with Popover
sk: Navigovať oknom

en: Switch documents using a popover
sk: Prepína dokumenty pomocou bublinového okna

en: Commands
sk: Príkazy

en: Run Command
sk: Spúšťací príkaz

en: This command is used to run your project
sk: Tento príkaz sa použije na spustenie projektu

en: Starting & Stopping
sk: Spustenie a zastavenie

en: Install Before Running
sk: Inštalovať pred spustením

en: Installs the application before running. This is necessary for most projects unless custom run commands are used.
sk: Nainštaluje aplikáciu pred spustením. Toto je nevyhnutné pre väčšinu projektov, pokiaľ nie sú použité vlastné spúšťacie príkazy.

en: Stop Signal
sk: Signál zastavenia

en: Send the signal to the target application when requesting the application stop.
sk: Pošle signál cieľovej aplikácii pri požiadavke na jej zastavenie.

en: Logging
sk: Zaznamenávanie

en: Runs with <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> environment variable for troubleshooting
sk: Spustí s premennou prostredia <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> kvôli hľadaniu problémov

en: Run unit tests from within the build environment.
sk: Spustí testy jednotiek v rámci zostavovacieho prostredia.

en: As Application
sk: Ako aplikáciu

en: Run unit with access to display and other runtime environment features.
sk: Spustí jednotku s prístupom k displeju a ostatným funkcionalitám prostredia pre beh.

en: Build & Tooling
sk: Zostavovanie a nástrojovanie

en: Storage
sk: Úložisko

en: Artifacts and Cached Files
sk: Artefakty a súbory v medzipamäti

en: Directory used for storing build artifacts and cached files from the build pipeline. Requires restarting Builder to take effect.
sk: Adresár používaný na ukladanie zostavených artefaktov a súborov medzipamäte zo zreťazeného postupu zostavovania. Aby sa zmeny prejavili je potrebný reštart Stavbára.

en: History
sk: História

en: Clear Expired Artifacts
sk: Vyčistiť zastarané artefakty

en: Artifacts which have expired will be deleted when Builder is started
sk: Artefakty, ktoré expirovalí budú odstránené, pri spustení Stavbára

en: Clear Build Logs
sk: Vyčistiť záznamy zostavovania

en: Clear the build log history when a new build begins
sk: Vyčistí záznamy zostavovania, keď začne nové zostavovanie

en: Show Build Logs
sk: Zobraziť záznamy zostavovania

en: Show the build log when a new build begins
sk: Zobrazí záznamy zostavovania, keď začne nové zostavovanie

en: Log to Console
sk: Záznamy do konzoly

en: Redirect language server error logs to stderr
sk: Presmeruje chybové záznamy jazykového servera do stderr

en: Workers
sk: Pracovníci

en: Number of workers to use when performing builds
sk: Počet pracovníkov, ktorí sa použijú pri zostavovaní

en: 1 per CPU
sk: 1 na CPU

en: Tooling
sk: Nástrojovanie

en: Installation Prefix
sk: Inštalačná predpona

en: The project will be installed to this directory during the installation phase of the build pipeline.
sk: Projekt bude inštalovaný do tohto adresára počas inštalačnej fázy zreťazeného postupu zostavovania.

en: Configure Options
sk: Konfigurovať voľby

en: These options are used by the build system to configure the project during the configure phase of the build pipeline
sk: Tieto voľby sú používané zostavovacím systémom na konfigurovanie projektu počas konfiguračnej fázy zreťazeného postupu zostavovania

en: Build Environment
sk: Prostredie zostavovania

en: Locality
sk: Lokalita

en: Where your project builds
sk: Kam sa váš projekt zostaví

en: Inside Source Tree
sk: Vnútri stromu zdrojov

en: Outside Source Tree
sk: Zvonka stromu zdrojov

en: The SDK used to build your application is automatically determined from the runtime.
sk: Vývojové sady používané na zostavenie vašej aplikácie sa automaticky zistia z prostredia pre beh.

en: Fetch dependencies
sk: Získať závislosti

en: Build project
sk: Zostaviť projekt

en: Cargo Run
sk: Spustiť cez Cargo

en: Clang integration server has exited
sk: Integračný server Clang sa ukončil

en: Clang integration server has started as process %s
sk: Integračný server Clang sa spustil ako proces %s

en: anonymous
sk: anonymný

en: Complete parentheses
sk: Doplniť zátvorky

en: If parentheses should be included when completing.
sk: Či sa majú pri dopĺňaní zahrnúť zátvorky.

en: Complete parameters
sk: Doplniť parametre

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
sk: Či sa majú pri dopĺňaní zahrnúť parametre. Vyžaduje dopĺňanie zátvoriek.

en: Complete Parentheses
sk: Doplniť zátvorky

en: Include parentheses when completing clang proposals
sk: Zahrnie zátvorky pri dopĺňaní návrhov Clang

en: Complete Parameters
sk: Doplniť parametre

en: Include parameters and type information when completing clang proposals
sk: Zahrnie parametre a typ informácie pr dopĺňaní návrhov Clang

en: Failed to execute clang-format: %s
sk: Zlyhalo vykonanie clang-format: %s

en: clang-format failed to format document: %s
sk: clang-format zlyhal pri formátovaní dokumentu: %s

en: Missing or corrupted data from clang-format
sk: Chýbajúce alebo poškodené údaje z clang-format

en: Invalid cursor position provided from clang-format
sk: Neplatná pozícia kurzora poskytnutá z clang-formát

en: Cannot locate .clang-format, please add one to your project. Using fallback GNU-style formatter.
sk: Nepodarilo sa nájsť .clang-format, prosím pridajte ho do vášho projektu. Núdzovo sa použije formátovač GNU-style.

en: Configure project
sk: Konfigurácia projektu

en: Installing project
sk: Inštalácia projektu

en: Create or update code-index for project file
sk: Vytvorí alebo aktualizuje code-index pre súbor projektu

en: PROJECT_FILE
sk: SÚBOR_PROJEKTU

en: Failed to load flags for plan: %s
sk: Zlyhalo načítanie príznakov pre plán: %s

en: Failed to cull index plan: %s
sk: Zlyhalo prečistenie plánu indexov: %s

en: Failed to populate index plan: %s
sk: Zlyhalo naplnenie plánu indexov: %s

en: Failed to load project: %s
sk: Zlyhalo načítanie projektu: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
sk: Indexovanie zdrojového kódu

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
sk: Vyhľadávanie, diagnostika a automatické dopĺňanie môže by do skončenia obmedzené.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
sk: Deklarácia

en: Project Symbols
sk: Symboly projektu

en: Copy as Image
sk: Kopírovať ako obrázok

en: Copy selected text as an image
sk: Kopírovať vybraný text ako obrázok

en: Possible typo in “%s”. Did you mean “%s”?
sk: Možný preklep v „%s“. Mysleli ste „%s“?

en: Failed to format while saving document: %s
sk: Zlyhalo formátovanie počas ukladania dokumentu: %s

en: Code Actions
sk: Akcie v kóde

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Loading…
sk: Načítavanie…

en: No code actions available
sk: Žiaden dostupné akcie v kóde

en: Code Action Failure
sk: Zlyhanie akcie v kóde

en: Symbol Not Selected
sk: Neoznačený symbol

en: A symbol to rename must be selected
sk: Symbol na premenovanie musí byť označený

en: Find References
sk: Nájsť odkazy

en: No references found
sk: Žiadne odkazy sa nenašli

en: The programming language tooling may not support finding references
sk: Nástroje programovacieho jazyka nemusia podporovať vyhľadávanie odkazov

en: Failed to rename symbol: %s
sk: Zlyhalo premenovanie symbolu: %s

en: Rename Symbol
sk: Premenovanie symbolu

en: _Rename
sk: _Premenovať

en: Current Symbol Name
sk: Aktuálny názov symbolu

en: New Symbol Name
sk: Nový názov symbolu

en: R_ename Symbol…
sk: Pr_emenovať symbol…

en: Code Actions…
sk: Akcie v kóde…

en: Display a list of possible code actions from the cursor position
sk: Zobrazí zoznam možných akcií v kóde od aktuálnej pozície kurzora

en: _Go to Declaration
sk: _Prejsť na deklaráciu

en: Jump to file and location where item is declared
sk: Skočí do súboru a miesto kde je položka deklarovaná

en: _Go to Definition
sk: _Prejsť na definíciu

en: Jump to file and location where item is defined
sk: Skočí do súboru a miesto kde je položka definovaná

en: _Find References
sk: _Nájsť odkazy

en: Code Comments
sk: Komentáre kódu

en: _Comment Code
sk: _Komentovať kód

en: Add comments surrounding the source code selection
sk: Pridá komentáre okolo označeného zdrojového kódu

en: Unco_mment Code
sk: Odko_mentovať kód

en: Remove comments from the source code selection
sk: Odstráni komentáre z označeného zdrojového kódu

en: Update Copyright before Saving
sk: Aktualizovať autorské práva pred uložením

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
sk: Aktualizuje autorské práva pre používateľa pred uložením na disk.

en: Update Copyright
sk: Aktualizovať autorské práva

en: Update copyright headers when saving documents
sk: Aktualizuje hlavičku o autorských právach pri ukladaní dokumentu

en: Reformat Function Prototypes
sk: Preformátovať prototypy funkcií

en: Display the project creation guide
sk: Zobrazí sprievodcu vytvorením projektu

en: Select Location
sk: Výber umiestnenia

en: Failed to Create Project
sk: Zlyhalo vytvorenie projektu

en: Create New Project
sk: Vytvorenie nového projektu

en: Project Name
sk: Názov projektu

en: A subdirectory with this name already exists
sk: Podadresár s týmto názvom už existuje

en: A unique name that is used for the project folder and other resources. The name should be in lower case without spaces and should not start with a number.
sk: Jedinečný názov, ktorý sa použije ako priečinok projektu a ostatných zdrojov. Názov by mal obsahovať malé písmená bez medzier a nemal by začínať číslom.

en: Application ID
sk: Identifikátor aplikácie

en: A reverse domain-name identifier used to identify the application, such as "org.gnome.Builder". It may not contain dashes.
sk: Reverzný identifikátor názvu domény používaný na identifikovanie aplikácie ako napr. „org.gnome.Builder“. Nesmie obsahovať pomlčky.

en: Location
sk: Umiestnenie

en: The project will be created in a new subdirectory.
sk: Projekt sa vytvorí v novom podadresáre.

en: License
sk: Licencia

en: Template
sk: Šablóna

en: Create Project
sk: Vytvoriť projekt

en: Create _New Project…
sk: Vytvoriť _nový projekt…

en: Create New Project…
sk: Vytvoriť nový projekt…

en: Create a new project from template
sk: Vytvorí nový projekt zo šablóny

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
sk: Vyhľadávanie, automatické dopĺňanie a informácie o symboloch môže byť obmedzené pokým sa indexovanie Ctags neskončí.

en: Indexing Source Code (Paused)
sk: Indexovanie zdrojového kódu (Pozastavené)

en: Suggest Completions
sk: Navrhovať doplnenia

en: Use CTags to suggest code completion proposals
sk: Použije CTags na navrhovanie doplnenia kódu

en: CTags Path
sk: Cesta k CTags

en: The path to the ctags executable
sk: Cesta k spustiteľnému súboru ctags

en: Run with Debugger
sk: Spustiť s odlaďovačom

en: Run the project with debugger
sk: Spustí projekt spolu s odlaďovačom

en: Debugger
sk: Odlaďovač

en: Toggle Breakpoint
sk: Prepnúť zarážku

en: Toggle breakpoint at current line
sk: Prepne zarážku na aktuálnom riadoku

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue debugging to next breakpoint
sk: Pokračuje v ladení k ďalšej zarážke

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause debugger until continued
sk: Pozastaví odlaďovať pokým sa nepokračuje

en: Step Over
sk: Krok cez

en: Execute the current line, stepping over any function calls
sk: Vykoná aktuálny riadok, pričom preskočí volania funkcií

en: Step Into
sk: Krok dnu

en: Execute the current line, stepping into any function calls
sk: Vykoná aktuálny riadok, vstúpi do volaných funkcií

en: Step Out
sk: Krok von

en: Run until the end of the function
sk: Spustí po koniec funkcie

en: Breakpoints
sk: Zarážky

en: Automatically Break at Program Start
sk: Automaticky prerušiť na začiatku programu

en: Automatically Break at Warnings
sk: Automaticky prerušiť pri upozorneniach

en: Automatically Break at Criticals
sk: Automaticky prerušiť pri kritických chybách

en: ID
sk: Identifikátor

en: File
sk: Súbor

en: Line
sk: Riadok

en: Function
sk: Funkcia

en: Address
sk: Adresa

en: Type
sk: Typ

en: Hits
sk: Zásahy

en: Expression
sk: Výraz

en: Pause the program (F6)
sk: Pozastaví program (F6)

en: Continue running the program (F5)
sk: Pokračuje v behu programu (F5)

en: Execute the current line, stepping into any function calls (F8)
sk: Vykoná aktuálny riadok, vstúpi do volaných funkcií (F8)

en: Execute the current line, stepping over any function calls (F7)
sk: Vykoná aktuálny riadok, preskočí volanie funkcií (F7)

en: Run until the end of the function (Shift+F8)
sk: Spustí po koniec funkcie (Shift+F8)

en: Disassembly
sk: Rozobranie

en: No break
sk: Bez prerušenia

en: Breakpoint
sk: Zarážka

en: Countpoint
sk: Bod počítania

en: Library
sk: Knižnica

en: Address Range
sk: Rozsah adries

en: Locals
sk: Lokálky

en: Parameters
sk: Parametre

en: Variable
sk: Premenné

en: Value
sk: Hodnota

en: Group
sk: Skupina

en: Thread
sk: Vlákno

en: Frame
sk: Rám

en: Arguments
sk: Parametre

en: Binary
sk: Binárka

en: Threads
sk: Vlákna

en: Libraries
sk: Knižnice

en: Registers
sk: Registre

en: Console
sk: Konzola

en: Stop After Launching Program
sk: Zastaviť po spustení programu

en: Automatically insert a breakpoint at the start of the application
sk: Automaticky vloží zarážku na začiatok aplikácie

en: Stop at Warnings
sk: Zastaviť pri upozorneniach

en: Automatically insert a breakpoint on warning logs
sk: Automaticky vloží zarážku pri upozorňujúcich záznamoch

en: Stop at Criticals
sk: Zastaviť pri kritických chybách

en: Automatically insert a breakpoint on critical logs
sk: Automaticky vloží zarážku pri chybových záznamoch

en: The device address
sk: Adresa zariadenia

en: The device port number
sk: Číslo portu zariadenia

en: The application to run
sk: Aplikácia, ktorá sa má spustiť

en: A PTY to bidirectionally proxy to the device
sk: Pseudo terminál na obojsmerné sprostredkovanie zariadenia

en: Number of seconds to wait for the deviced peer to appear
sk: Počet sekúnd čakania na zjavenie partnerského zariadenia

en: D-Bus Inspector…
sk: Inšpektor D-Bus…

en: Dub Run
sk: Spustiť cez Dub

en: No file was provided.
sk: Nebol poskytnutý žiadny súbor.

en: Use minimal editor interface
sk: Použije minimálne rozhranie editora

en: Switch to %s style
sk: Prepnúť na štýl %s

en: Switch application and editor theme
sk: Prepne tému aplikácie a editora

en: Reverts language preferences to application defaults
sk: Vráti predvoľby jazyka na predvolené hodnoty aplikácie

note: translators: "Plain Text" means text without formatting
en: Plain Text
sk: Prostý text

en: Spaces
sk: Medzery

en: Tabs
sk: Tabulátory

en: Go
sk: Prejsť

en: Go to Line
sk: Prejsť na riadok

en: Indentation
sk: Odsadzovanie

en: Indent Using Spaces
sk: Odsadiť medzerami

en: Spaces per Tab
sk: Medzier na Tab

en: Indentation Size
sk: Veľkosť odsadenia

en: Same as Tab Width
sk: Zhodná so šírkou tabulátora

en: Line Ending
sk: Ukončenie riadov

en: Mac Classic (CR)
sk: Mac (CR)

en: New Editor Workspace…
sk: Nový priestor editora…

en: New _File
sk: Nový _súbor

en: _Open File…
sk: _Otvoriť súbor…

en: Open in New Frame
sk: Otvoriť v novom ráme

en: Open in New Workspace…
sk: Otvoriť v novom priestore…

en: Save _As
sk: Uložiť _ako

en: Find…
sk: Nájsť…

en: Find/Replace…
sk: Nájsť a nahradiť…

en: Print…
sk: Tlačiť…

en: Format Document
sk: Formátovať dokument

en: Format Selection
sk: Formátovať výber

en: Move to Previous Diagnostic
sk: Presun na predchádzajúcu diagnostiku

en: Move the insertion cursor to the previous diagnostic location
sk: Presunie vkladací kurzor na predchádzajúce miesto diagnostiky

en: Move to Next Diagnostic
sk: Presun na nasledujúcu diagnostiku

en: Move the insertion cursor to the next diagnostic location
sk: Presunie vkladací kurzor na nasledujúce miesto diagnostiky

en: Programming Languages
sk: Programovacie jazyky

en: Settings provided by .editorconfig and modelines take precedence over those below.
sk: Nastavenia poskytnuté .editorconfig a konfiguračnými komentármi modelines majú prednosť pre nižšie uvedenými.

en: Indentation & Formatting
sk: Odsadzovanie a formátovanie

en: Tab Character
sk: Znak Tab

en: The character to be inserted for Tab
sk: Znak. ktorý sa vloží po stlačení tabulátora

en: Insert Trailing Newline
sk: Vložiť ukončujúci nový riadok

en: Ensure files end with a newline
sk: Zabezpečí, aby súbory končili prázdnym novým riadkom

en: Trim Trailing Space
sk: Orezanie koncových medzier

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed
sk: Pri ukladaní sa odstránia nadbytočné medzery z upravených riadkov

en: Auto Indent
sk: Automatické odsadenie

en: Automatically indent source code as you type
sk: Automaticky odsadí zdrojový kód počas písania

en: Tab Size
sk: Šírka tabulátora

en: The number of characters to indent for Tab
sk: Počet odsadzujúcich znakov pre tabulátor

en: The number of characters to indent, or -1 to use tab size
sk: Počet znakov odsadenia, alebo -1 pre použitie šírky tabulátora

en: Margin
sk: Okraj

en: Show Right Margin
sk: Zobraziť pravý okraj

en: Display a margin in the editor to indicate maximum desired width
sk: Zobrazí okraj v editore označujúci maximálnu požadovanú dĺžku riadka

en: Right Margin Position
sk: Pozícia pravého okraja

en: The desired maximum line length
sk: Požadovaná maximálna dĺžka riadka

en: Behavior
sk: Správanie

en: Overwrite Braces
sk: Prepísať zátvorky

en: Overwrite closing braces, brackets, parenthesis, and quotes
sk: Prepíše uzatváracie zložené zátvorky, hranaté zátvorky, okrúhle zátvorky a úvodzovky

en: Insert Matching Brace
sk: Vložiť zodpovedajúcu zátvorku

en: Insert matching character for braces, brackets, parenthesis, and quotes
sk: Doplní zodpovedajúce zložené zátvorky, hranaté zátvorky, okrúhle zátvorky a úvodzovky

en: Space before opening parentheses
sk: Medzera pred úvodnými okrúhlymi zátvorkami

en: Space before opening brackets
sk: Medzera pred úvodnými hranatými zátvorkami

en: Space before opening braces
sk: Medzera pred úvodnými zloženými zátvorkami

en: Space before opening angles
sk: Medzera pred úvodnými špicatými zátvorkami

en: Prefer a space before colon
sk: Uprednostniť medzeru pred dvojbodkou

en: Prefer a space before commas
sk: Uprednostniť medzeru pred čiarkami

en: Prefer a space before semicolons
sk: Uprednostniť medzeru pred bodkočiarkami

en: Color
sk: Farba

en: Fonts & Styling
sk: Písmo a štýl

en: Preview
sk: Ukážka

en: Font
sk: Písmo

en: The font used within the source code editor
sk: Písmo použité v editore zdrojového kódu

en: Adjust spacing between lines
sk: Upraviť riadkovanie

en: How text should be wrapped when wider than the frame
sk: Ako sa má zalomiť text, keď je širší ako rám

en: At Spaces
sk: Na medzerách

en: Anywhere
sk: Kdekoľvek

en: Background Pattern
sk: Vzor pozadia

en: Show a background pattern underneath source code
sk: Zobrazí vzor ako pozadie pod zdrojovým kódom

en: No Pattern
sk: Bez vzoru

en: Grid Lines
sk: Čiary mriežky

en: Scrollbars
sk: Posuvníky

en: Source Code Overview
sk: Prehľad zdrojového kódu

en: Display an overview of source code next to the editor
sk: Zobrazí zmenšený prehľad zdrojového kódu vedľa editora

en: Prefer Scrollbars
sk: Uprednostniť posuvníky

en: Always On
sk: Vždy zapnutý

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Line Numbers
sk: Čísla riadkov

en: Show Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Display line numbers next to each line of code
sk: Zobrazí čísla riadkov vedľa každého riadku kódu

en: Use Relative Line Numbers
sk: Použiť relatívne čísla riadkov

en: Show line numbers relative to the current line
sk: Zobrazí čísla riadkov relatívne voči aktuálnemu riadku

en: Show Diagnostics
sk: Zobraziť diagnostiky

en: Display diagnostics next to the line number
sk: Zobrazí diagnostiky vedľa čísel riadku

en: Show Line Changes
sk: Zobraziť zmeny v riadku

en: Highlight changed lines next to the line number
sk: Zvýrazní zmenené riadky vedľa čísel riadku

en: Use Line Selection Styling
sk: Použiť štýl pre označené riadky

en: Use selection styling for line numbers if whole line is selected
sk: Použije štýl výberu pre čísla riadkov, ak je celý riadok označený

en: Highlighting
sk: Zvýrazňovanie

en: Highlight Current Line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: Make the current line stand out with highlights
sk: Odlíši aktuálny riadok zvýraznením

en: Highlight Matching Brackets
sk: Zvýrazniť zodpovedajúce zátvorky

en: Use cursor position to highlight matching brackets, braces, parenthesis, and more
sk: Zvýrazňuje zodpovedajúce zátvorky a iné veci podľa polohy kurzora

en: Semantic Highlighting
sk: Zvýrazňovanie sémantiky

en: Use symbol information to highlight namespaces, functions, and variables within source code
sk: Použije informačné symboly na zvýraznenie názvových priestorov, funkcií a premenných v zdrojovom kóde

en: Draw a mark representing normal spaces
sk: Nakreslí značky reprezentujúce bežné medzery

en: Draw a mark representing tabs
sk: Nakreslí značky reprezentujúce tabulátory

en: Newlines
sk: Nové riadky

en: Draw a mark at the end of lines
sk: Nakreslí značky reprezentujúce konce riadkov

en: Non-breaking spaces
sk: Nezalomiteľné medzery

en: Draw a mark at non-breaking space characters
sk: Nakreslí značky na znakoch nezalomiteľných medzier

en: Leading
sk: Úvodné

en: Draw marks for leading spaces only
sk: Nakreslí značky iba pre úvodné medzery

en: Inside Text
sk: Vnútri textu

en: Draw marks inside a line of text only
sk: Kreslí značky iba vo vnútri textu

en: Trailing
sk: Koncové

en: Draw marks for trailing spaces only
sk: Kreslí značky iba pre koncové medzery

en: Spelling
sk: Preklepy

en: Underline potential spelling mistakes as you type
sk: Podčiarkuje možné preklepy počas písania

en: Selections
sk: Výbery

en: Minimum Characters to Highlight
sk: Minimum znakov na zvýraznenie

en: The minimum selection length before highlighting matches
sk: Minimálna dĺžka označenia pred zvýraznením zhôd

en: Snippets
sk: Úryvky

en: Expand Snippets
sk: Rozbaliť úryvky

en: Use “Tab” to expand configured snippets in the editor
sk: Použije „Tab“ na rozbalenie nakonfigurovaných úryvkov v editore

en: Code Completion
sk: Dopĺňanie kódu

en: Completion Proposals
sk: Navrhovanie doplnení

en: Suggest Code Completions
sk: Navrhnúť doplnenia kódu

en: Automatically suggest code completions while typing
sk: Automaticky navrhuje doplnenia kódu počas písania

en: Select First Completion Proposal
sk: Vybrať prvý návrh doplenenia

en: Automatically select the first completion proposal when displayed
sk: Automaticky pri zobrazení vyberie prvý návrh doplnenia

en: Maximum Completion Proposals
sk: Maximum návrhov doplnenia

en: The maximum number of completion rows that will be displayed at once
sk: Maximálny počet riadkov doplnenia, ktoré sa naraz zobrazia

en: Movements
sk: Presuny

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
sk: Kláves Backspace odstráni medzery navyše, aby zachoval zarovnanie podľa vášho odsadenia

en: Navigate to non-space characters
sk: Presunie na nemedzerové znaky

en: Before line boundaries
sk: Pred hranice riadka

en: After line boundaries
sk: Za hranice riadka

en: Instead of line boundaries
sk: Miesto hraníc riadka

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Session Management
sk: Správa relácií

en: Save & Restore
sk: Uloženie a obnovenie

en: Auto-Save
sk: Automaticky ukladať

en: Regularly save the document as you type
sk: Pravidelne ukladá dokument počas písania

en: Auto-Save Delay
sk: Časový interval automatického ukladania

en: The delay in seconds to wait before auto-saving the document
sk: Počet sekúnd, ktoré sa bude čakať pred automatickým uložením

en: Format on Save
sk: Formátovať pri uložení

en: Reformat sources when saving to disk. Requires a registered formatter for the source language.
sk: Preformátuje zdrojový kód pri ukladaní na disk. Vyžaduje registrovaný formátovač pre použitý jazyk.

en: Restore Cursor Position
sk: Obnoviť pozíciu kurzora

en: Jump to the last position when re-opening a file
sk: Skočí na poslednú pozíciu pri opätovnom otvorení súboru

en: Open file or folder
sk: Otvorenie súboru alebo priečinka

en: Similar Files (Ctrl+Shift+O)
sk: Podobné súbory (Ctrl+Shift+O)

en: Installation failed
sk: Inštalácia zlyhala

en: Installation complete
sk: Inštalácia dokončená

en: The client has been closed
sk: Klient bol zatvorený

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
sk: Zlyhalo odstránenie manifestu flatpaku: %s

en: Network is not available, skipping downloads
sk: Sieť nie je dostupná, preberanie sa preskočí

en: Install or Update SDK?
sk: Inštalovať alebo aktualizovať SDK?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
sk: Stavbár potrebuje nainštalovať nasledujúce sady na vývoj softvéru kvôli zostaveniu vášho projektu.

en: Name
sk: Názov

en: Architecture
sk: Architektúra

en: Resolving SDK Extensions
sk: Riešenie rozšírení SDK

en: Builder is locating the appropriate SDK extensions to build your project
sk: Stavbár vyhľadáva vhodné rozšírenia SDK potrebné na zostavenie vášho projektu

en: Creating flatpak workspace
sk: Vytváranie pracovného priestoru pre flatpak

en: Removing stale flatpak staging directory: %s
sk: Odstraňovanie zastaraného zhromažďovacieho adresára flatpaku: %s

en: Preparing build directory
sk: Príprava adresára na zostavenie

en: Downloading dependencies
sk: Preberanie závislostí

en: Building dependencies
sk: Zostavovanie závislostí

en: Finalizing flatpak build
sk: Dokončovanie zostavenia flatpaku

en: Exporting staging directory
sk: Exportovanie zhromažďovacieho adresára

en: Creating flatpak bundle
sk: Vytváranie balíka flatpak

en: Flatpak Application
sk: Aplikácia flatpak

en: Installing Necessary SDKs
sk: Inštalácia potrebných sád SDK

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
sk: Stavbár inštaluje sady vývojových nástrojov potrebných na zostavenie vašej aplikácie.

en: Failed to update SDKs: %s
sk: Zlyhalo aktualizovanie SDK: %s

en: Updating Necessary SDKs
sk: Aktualizovanie potrebných SDK

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
sk: Stavbár aktualizuje sady vývojových nástrojov potrebných na zostavenie vašej aplikácie.

en: Updating SDK Runtime
sk: Aktualizovanie SDK prostredia pre beh

en: Flatpak installation for new SDKs
sk: Inštalácia Flatpaku pre nové SDK

en: The Flatpak installation to use for new SDKs and SDK extensions.
sk: Inštalácia Flatpaku , ktorá sa použije pre nové sady SDK a rozšírenia sád SDK.

en: Preferred Flatpak Installation
sk: Uprednostňovaná inštalácia Flatpaku

en: When installing SDKs and SDK extensions, Builder may prefer a specific Flatpak installation which contains the extension.
sk: Pri inštalácii SDK a rozšírení SDK môže Stavbár uprednostniť konkrétnu inštaláciu Flatpaku, ktorá obsahuje dané rozšírenie.

en: GNOME Builder
sk: Stavbár GNOME

en: User
sk: Používateľ

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
sk: Krížový prekladač GCC %s (Systém)

en: No repository to access file contents
sk: Žiadny repozitár na prístup k obsahu súboru

en: No contents have been set to diff
sk: Žiadny obsah nebol nastavený do porovnávača

en: The operation failed. The original error was "%s"
sk: Operácia zlyhala. Pôvodná chyba bola: „%s“

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
sk: Stavbár zlyhal pri poskytovaní správnych poverení pri klonovaní repozitára.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
sk: Nie je možné nastaviť príznaky AMEND a GPG_SIGN

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
sk: Nie je možné podpísať začlenenie bez GPG_KEY_ID

en: Cannot monitor files outside the working directory
sk: Nie je možné sledovať súbory mimo pracovného adresára

en: Git integration has started as process %s
sk: Integrácia Gitu sa spustila ako proces %s

en: Git integration has exited
sk: Integrácia Gitu sa ukončila

en: Git version control is not in use
sk: Správa verzií Gitu sa nepoužíva

en: Updating Git Submodules
sk: Aktualizácia podmodulov Gitu

en: Initialize git submodules
sk: Inicializovanie podmodulov Gitu

en: Network is not available, skipping submodule update
sk: Sieť nie je dostupná, aktualizovanie podmodulov sa preskočí

en: Pushed.
sk: Odoslané.

en: Pushing ref “%s”
sk: Odosielanie referencie „%s“

en: Directory is not within repository
sk: Adresár nie je v repozitári

en: A repository could not be found at “%s”.
sk: Repozitár sa nepodarilo nájsť v „%s“.

en: The protocol “%s” is not supported.
sk: Protokol „%s“ nie je podporovaný.

en: Cloning repository
sk: Klonovanie repozitára

en: A valid Git URL is required
sk: Požaduje sa platná URL repozitára Git

en: Authorship
sk: Autorstvo

en: go run
sk: Spustiť cez go

en: Bootstrapping project
sk: Pripravovanie projektu

en: Gradle Run
sk: Spustiť cez Gradle

en: Display a new greeter window
sk: Zobrazí nové uvítacie okno

en: Match
sk: Zhoda

en: Path
sk: Cesta

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
sk: _Nájsť v %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
sk: Na_hradiť v %s

en: Find in Project
sk: Nájsť v projekte

en: Replace in Project
sk: Nahradiť v projekte

en: Find in Files
sk: Nájsť v súboroch

en: Find in Files (Shift+Ctrl+Alt+F)
sk: Nájde v súboroch (Shift+Ctrl+Alt+F)

en: _Recurse into Directories
sk: _Vnárať sa do adresárov

en: Match Whole _Words
sk: Porovnávať iba _celé slová

en: Use Regular _Expressions
sk: Použiť _regulárne výrazy

en: Close the panel (Escape key)
sk: Zatvorí panel (kláves Esc)

en: _Find in Project
sk: _Nájsť v projekte

en: _Replace in Project
sk: Na_hradiť v projekte

en: Search for…
sk: Vyhľadať…

en: _Find
sk: _Nájsť

en: Search _recursively through folders
sk: Vyhľadať naprieč _priečinkami

en: Match _case when searching
sk: _Zohľadniť veľkosť písmen pri hľadaní

en: Match _whole words
sk: Porovnávať _celé slová

en: Allow regular _expressions
sk: Povoliť _regulárne výrazy

en: _Find in Files
sk: _Nájsť v súboroch

en: Host Operating System
sk: Hostiteľský operačný systém

note: translators: Bundled means a runtime "bundled" with Builder
en: Bundled with Builder
sk: Zabalené Stavbárom

en: Open Preview…
sk: Otvoriť náhľad…

en: Failed to load directory: %s
sk: Zlyhalo načítanie adresára: %s

en: Size
sk: Veľkosť

en: Modified
sk: Upravený

en: With _Folder Listing
sk: S výpisom _priečinka

en: Open Containing Folder
sk: Otvoriť priečinok s obsahom

en: With File _Browser…
sk: S prehliadačom _súborov…

en: Default Make Target
sk: Predvolený cieľ pre make

en: Make Run
sk: Spustiť cez make

en: Empty Makefile Project
sk: Prázdny projekt Makefile

en: Create a new empty project using a simple Makefile
sk: Vytvorí nový prázdny projekt pomocou jednoduchého Makefile

en: Manuals
sk: Príručky

en: Filter…
sk: Filtrovať…

en: Open Documentation
sk: Otvoriť dokumentáciu

en: Search Manuals…
sk: Vyhľadať príručky…

en: Search documentation for installed SDKs
sk: Vyhľadá dokumentáciu pre nainštalované vývojové sady

en: View in %s
sk: Zobraziť v %s

note: Note to the user we're importing this book
en: Importing %s…
sk: Importovanie %s…

en: Importing JHBuild Documentation
sk: Importovanie dokumentácie JHBuild

en: Scanning jhbuild for new documentation
sk: Vyhľadávanie novej dokumentácie v jhbuild

en: GNOME Nightly
sk: Nočné zostavenia GNOME

en: Importing System Documentation
sk: Importovanie systémovej dokumentácie

en: Scanning system for new documentation
sk: Vyhľadávanie novej dokumentácie v systéme

en: Maven Run
sk: Spustiť cez Maven

en: Global Search
sk: Globálne vyhľadávanie

en: Display the global search
sk: Zobrazí globálne vyhľadávanie

en: Panels
sk: Panely

en: Toggle Left Panel
sk: Prepnúť ľavý panel

en: Toggle the left panel in or out of view
sk: Zobrazí alebo skryje ľavý panel

en: Toggle the right panel in or out of view
sk: Zobrazí alebo skryje pravý panel

en: Toggle Bottom Panel
sk: Prepnúť spodný panel

en: Toggle the bottom panel in or out of view
sk: Zobrazí alebo skryje spodný panel

en: Switch to Dark Mode
sk: Prepnúť na tmavý režim

en: Change style-scheme to dark variant
sk: Zmení schému štýlu na tmavú obmenu

en: Switch to Light Mode
sk: Prepnúť na svetlý režim

en: Change style-scheme to light variant
sk: Zmení schému štýlu na svetlú obmenu

en: Display Build Diagnostics
sk: Zobraziť diagnostiku zostavovania

en: Display errors and warnings found during build
sk: Zobrazí chyby a upozornenia nájdené počas zostavovania

en: Jump to a specific line or column
sk: Skočí na určený riadok alebo stlpec

en: Close Page
sk: Zatvoriť stránku

en: Close the current page
sk: Zavrie aktuálnu stránku

en: Reload Files
sk: Znova načítať súbory

en: Reload the contents of open files
sk: Znova načíta obsah otvorených súborov

en: Move to next search result
sk: Presunúť na ďalší výsledok vyhľadávania

en: Move to and select the next available search result
sk: Presunie sa a označí nasledujúci dostupný výsledok vyhľadávania

en: Move to previous search result
sk: Presunúť na predošlí výsledok vyhľadávania

en: Move to and select the previous search result
sk: Presunie sa a označí predchádzajúci výsledok vyhľadávania

en: Load Meson Introspection
sk: Načítať introspekciu Meson

en: Install project
sk: Inštalácia projektu

en: Cache development environment
sk: Uloženie vývojového prostredia do medzipamäte

en: Delete Tool
sk: Odstráni nástroj

en: Compiler
sk: Prekladač

en: Preprocessor
sk: Predspracovač

en: Archiver
sk: Archivátor

en: Linker
sk: Prepájač

en: Strip
sk: Odstraňovač symbolov

en: Executable wrapper
sk: Obaľovač spustiteľnosťou

en: Package Config
sk: Nastavenie balíka

en: GNOME Application
sk: Aplikácia prostredia GNOME

en: A Meson-based project for GNOME using GTK 4 and libadwaita
sk: Projekt založený na Mensone pre GNOME používajúci GTK 4 a libadwaita

en: GTK 4 Application
sk: Aplikácia GTK 4

en: A Meson-based project using GTK 4
sk: Projekt založený na Mensone používajúci GTK 4

en: Shared Library
sk: Zdieľaná knižnica

en: A Meson-based project for a shared library
sk: Projekt založený na Mensone pre zdieľanú knižnicu

en: Command Line Tool
sk: Nástroj príkazového riadka

en: An Meson-based project for a command-line program
sk: Projekt založený na Mensone pre program príkazového riadka

en: Empty Meson Project
sk: Prázdny projekt Mensonu

en: An empty Meson project skeleton
sk: Prázdna kostra projektu Mensonu

en: Debug
sk: Ladenie

en: Info
sk: Informácie

en: Message
sk: Správy

en: Warning
sk: Upozornenia

en: Critical
sk: Kritické správy

en: Messages
sk: Správy

en: Time
sk: Čas

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Section
sk: Sekcia

en: Suggested GNOME Projects
sk: Navrhované projekty GNOME

en: Boxes
sk: Boxy

en: A GNOME application to access remote or virtual systems
sk: Aplikácia GNOME na prístup ku vzdialeným alebo virtuálnym systémom

en: An IDE for writing GNOME-based software
sk: Integrované vývojové prostredie pre písanie softvéru založenom na GNOME

en: Calendar
sk: Kaledár

en: A calendar application for GNOME
sk: Aplikácia kalendára pre GNOME

en: Clocks
sk: Hodiny

en: A clock application for GNOME
sk: Aplikácia hodín pre GNOME

en: Gitg is a graphical Git client
sk: Gitg je grafický klient Gitu

en: Maps
sk: Mapy

en: A GNOME maps application
sk: Aplikácia máp pre GNOME

en: Music
sk: Hudba

en: Music player and management application
sk: Aplikácia na prehrávanie a správu hudby

en: Default file manager for GNOME
sk: Predvolený správca súborov pre GNOME

en: An IRC Client for GNOME
sk: Klient IRC pre GNOME

en: Sound Recorder
sk: Záznamník zvuku

en: A modern sound recorder for GNOME
sk: Moderná aplikácia na nahrávanie zvuku pre GNOME

en: Build successful
sk: Zostavenie úspešné

en: Build failed
sk: Zostavenie zlyhalo

en: A folder with that name already exists.
sk: Priečinok s takým názvom už existuje.

en: A file with that name already exists.
sk: Súbor s takým názvom už existuje.

en: File Name
sk: Názov súboru

en: Folder Name
sk: Názov priečinka

en: _Create
sk: _Vytvoriť

en: Rename %s
sk: Premenovať %s

en: Open previously opened files when loading a project
sk: Pri načítaní projektu obnoví všetky naposledy otvorené súbory

en: Build System
sk: Systém zostavenia

en: Source Directory
sk: Adresár so zdrojmi

en: Recent Projects
sk: Nedávne projekty

en: Environment
sk: Prostredie

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Repository URL
sk: URL repozitára

en: File must be saved locally to parse.
sk: Súbor musí byť uložený miestne, aby ho bolo možné spracovať.
