gnome-builder master - en to nl translation catalogue (1029 entries)

en: An IDE for GNOME
nl: Een geïntegreerde ontwikkelingsomgeving voor Gnome

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
nl: Builder is een geïntegreerde ontwikkelomgeving voor Gnome die actief ontwikkeld wordt. Het combineert geïntegreerde ondersteuning voor essentiële Gnome-technologieën zoals GTK+, GLib en Gnome API’s met functies die elke ontwikkelaar zal waarderen, zoals syntaxmarkeringen en knipsels.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
nl: U kunt vertrouwen op regelmatige uitgaven van Builder tezamen met elke nieuwe uitgave van Gnome, elke zes maanden.

en: Features:
nl: Functies:

en: Built in syntax highlighting for many languages
nl: Ingebouwde syntaxmarkering voor veel talen

en: Side-by-side code editors
nl: Code-editors naast elkaar

en: Multi-monitor support
nl: Ondersteuning voor meerdere schermen

en: Code overview mini-map
nl: Mini-overzichtsweergave van code

en: Integration with Git
nl: Integratie met Git

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
nl: Integratie met Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize en Waf

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
nl: Clang-gebaseerd automatisch aanvullen, semantisch markeren, en bevindingen tonen

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
nl: Python-gebaseerd automatisch aanvullen, semantisch markeren, en bevindingen tonen

en: Vala based auto-completion and diagnostics
nl: Vala-gebaseerd automatisch aanvullen en bevindingen tonen

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
nl: Ondersteuning voor automatisch inspringen voor C, Python, Vala en XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
nl: HTML, Markdown en reStructuredText, en Sphinx live-voorbeeldweergave

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
nl: Optioneel bewerken in Vim-, Emacs- en SublimeText-stijl

en: An integrated software profiler for native applications
nl: Een geïntegreerde software-profiler voor native toepassingen

en: An integrated debugger for native applications
nl: Een geïntegreerde debugger voor native toepassingen

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
nl: Ondersteuning voor compileren met jhbuild- en flatpak-runtimes

en: Support for viewing TODOs found within your code base
nl: Ondersteuning voor de weergave van TODO’s in uw code

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
nl: Snel fuzzy zoeken in bestanden en symbolen

en: Quickly access your projects
nl: Snel toegang krijgen tot uw projecten

en: Create new projects from a variety of templates
nl: Nieuwe projecten aanmaken op basis van een variëteit aan sjablonen

en: Integration with Git to clone your projects
nl: Integratie met Git om uw projecten te klonen

en: The source code editor
nl: De broncode-editor

en: Fast global fuzzy search
nl: Snel overal zoeken

en: Debug with the GNU debugger
nl: Debuggen met de GNU-debugger

en: Build Parallelism
nl: Compilatie-parallellisme

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
nl: Hoeveelheid werkers om te gebruiken bij compilatie. -1 voor de verstandige standaardwaarde. 0 voor het aantal CPU’s.

en: Clear build logs
nl: Compilatielogboek wissen

en: Allow network when metered
nl: Netwerk met datalimiet toestaan

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
nl: Automatische overdrachten inschakelen bij het compileren zoals SDK-downloads en afhankelijkheden wanneer de verbinding een datalimiet heeft.

en: Ctags based autocompletion
nl: Ctags-gebaseerd automatisch aanvullen

en: Use Ctags for autocompletion.
nl: Ctags gebruiken voor automatisch aanvullen.

en: Enable semantic highlighting
nl: Semantisch markeren inschakelen

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
nl: Indien ingeschakeld zullen aanvullende markeringen worden geleverd in ondersteunde talen, gebaseerd op informatie uit de broncode.

en: Path to ctags executable
nl: Pad naar ctags uitvoerbaar bestand

en: The path to the ctags executable on the system.
nl: Het pad naar het ctags uitvoerbaar bestand op het systeem.

en: Restore last position
nl: Laatste positie herstellen

en: Jump to the last position when reopening a file
nl: Naar de laatste positie springen bij het opnieuw openen van een bestand

en: Show modified lines
nl: Gewijzigde regels tonen

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
nl: Indien ingeschakeld zal de editor toevoegingen en wijzigingen per regel tonen naast de broncode.

en: Show diagnostics next to line number
nl: Diagnostische gegevens naast het regelnummer weergeven

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
nl: Indien ingeschakeld zal de editor diagnostische gegevens links van de regelnummers tonen.

en: Highlight current line
nl: Huidige regel markeren

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
nl: Indien ingeschakeld zal de editor de regel met de cursor oplichten.

en: Highlight matching brackets
nl: Gepaarde haakjes markeren

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
nl: Indien ingeschakeld zal de editor gepaarde haakjes markeren.

en: Show line numbers
nl: Regelnummers tonen

en: If enabled, the editor will show line numbers.
nl: Indien ingeschakeld zal de editor regelnummers tonen.

en: Show relative line numbers
nl: Relatieve regelnummers tonen

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
nl: Indien ingeschakeld zal de editor relatieve regelnummers tonen.

en: Smart Backspace
nl: Slimme backspace

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
nl: Backspace verwijdert extra witruimte om uitgelijnd te blijven met de inspringing.

en: Show grid lines
nl: Grid tonen

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
nl: Indien ingeschakeld zal de editor gridlijnen in het document tonen.

en: Draw Spaces
nl: Spaties tekenen

en: The various types of space to draw in the editor.
nl: De verschillende soorten spaties om te tekenen in de editor.

en: Wrap Text
nl: Tekstomloop

en: Autosave Enabled
nl: Automatisch opslaan ingeschakeld

en: Enable or disable autosave feature.
nl: De functie automatisch opslaan aan/uitzetten.

en: Autosave Frequency
nl: Frequentie van automatisch opslaan

en: The number of seconds after modification before auto saving.
nl: Het aantal seconden na wijziging alvorens automatisch opslaan.

en: Completion Row Count
nl: Aantal regels aanvulling

en: The number of completion rows to display to the user.
nl: Het aantal aanvullingsregels om aan de gebruiker te tonen.

en: Line Height
nl: Regelhoogte

en: The line height to use for the selected font.
nl: De te gebruiken regelhoogte voor het gekozen lettertype.

en: Interactive Completion
nl: Interactieve aanvulling

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
nl: Indien ingeschakeld zal Builder automatisch aanvullingen suggereren terwijl u typt.

en: Enable Snippets
nl: Fragmenten inschakelen

en: Spaces Style
nl: Spatiestijl

en: How to apply spaces when reformatting text.
nl: Hoe spaties toe te passen bij het opnieuw formatteren van tekst.

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: If the type within the extension is enabled.
nl: Indien het type binnen de extensie is ingeschakeld.

en: Window size
nl: Venstergrootte

en: Window size (width and height).
nl: Venstergrootte (breedte en hoogte).

en: Window maximized
nl: Gemaximaliseerd venster

en: Window maximized state
nl: Venster in gemaximaliseerde vorm

en: Style Variant
nl: Stijlvariant

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
nl: Gebruik de lichte of de donkere variant van het GTK-thema en/of het GtkSourceView-stijlschema.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
nl: "Projecten"

en: Projects directory
nl: Projectenmap

en: Directory for all Builder projects.
nl: Map voor alle Builder-projecten.

en: Restore Session
nl: Sessie herstellen

en: Clear build caches at startup
nl: Compilatiecaches wissen bij opstarten

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
nl: Indien ingeschakeld zal Builder bij het opstarten de compilatiecaches wissen.

en: The interface style to change pages
nl: De interfacestijl om tussen pagina’s te wisselen

en: Default License
nl: Standaardlicentie

en: Plugin enabled
nl: Plug-in ingeschakeld

en: If the plugin should be enabled
nl: Of de plug-in ingeschakeld moet zijn

en: Selected configuration for building
nl: Geselecteerde configuratie voor compilatie

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
nl: De configuratie die is geselecteerd en hersteld zal worden wanneer het project de volgende keer wordt geladen.

en: Install Project Before Running
nl: Project installeren vóór uitvoeren

en: Default Run Command
nl: Standaardopdracht voor uitvoeren

en: The signal to send the app to stop
nl: Het stopsignaal om naar de toepassing te sturen

en: Unit Test Locality
nl: Eenheidstest-uitvoer

en: What environment to use when running unit tests
nl: Welke omgeving er gebruikt moet worden bij het uitvoeren van eenheidstesten

en: Verbose Logging
nl: Gedetailleerd loggen

en: Show Icons
nl: Pictogrammen tonen

en: This setting is deprecated and no longer in use.
nl: Deze instelling is verouderd en wordt niet meer gebruikt.

en: Show Ignored Files
nl: Genegeerde bestanden tonen

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
nl: Indien ingeschakeld zal de projectboom bestanden tonen die worden genegeerd door het VCS.

en: Sort Directories First
nl: Mappen eerst sorteren

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
nl: Indien ingeschakeld zal de projectboom mappen voor normale bestanden sorteren.

en: Check Spelling
nl: Spelling controleren

en: Automatically check spelling within documents
nl: Controleer automatisch de spelling in documenten

en: Build software for GNOME
nl: Software voor Gnome ontwikkelen

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
nl: Build;Develop;Compileren;Ontwikkelen;

en: Open a Project
nl: Een project openen

en: Start New Project
nl: Nieuw project aanmaken

en: Clone Repository
nl: Pakketbron klonen

en: New Editor Workspace
nl: Nieuwe editorwerkruimte

en: D-Bus Inspector
nl: D-Bus-controleur

en: The current language lacks a symbol resolver.
nl: Huidige taal ondersteunt geen symbool-oplossers.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
nl: niet-opgeslagen bestand %u

en: %s contained invalid ASCII
nl: %s bevat ongeldig ASCII

en: Failed to parse integer from “%s”
nl: Integer van ‘%s’ verwerken mislukt

en: language defaults missing version in [global] group.
nl: standaardwaarden voor taal ontbreken in [global] groep.

en: Failed to initialize defaults.
nl: Standaardwaarden initialiseren mislukt.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
nl: Opslaan van concept mislukt: %s

en: Untitled
nl: Naamloos

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: A suitable debugger could not be found.
nl: Een geschikte debugger kon niet gevonden worden.

en: Open File…
nl: Bestand openen…

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Help
nl: Hulp

en: About Builder
nl: Over Builder

en: _Quit
nl: _Afsluiten

en: Application
nl: Toepassing

en: Pages
nl: Pagina’s

en: Text Editor
nl: Tekstbewerker

en: Search & Replace
nl: Zoeken & vervangen

en: Documents
nl: Documenten

en: Selection
nl: Selectie

en: Printing
nl: Afdrukken

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
nl: Openen van bestand mislukt: %s

en: _Discard Changes and Reload
nl: Wijzigingen verwer_pen en opnieuw laden

en: File Has Changed on Disk
nl: Bestand is gewijzigd op schijf

en: The file has been changed by another program.
nl: Het bestand is gewijzigd door een ander programma.

en: Save _As…
nl: Opslaan _als…

en: Buffer Restored
nl: Buffer hersteld

en: Unsaved buffer has been restored.
nl: Niet-opgeslagen buffer is hersteld.

en: _Save…
nl: Op_slaan…

en: _Discard…
nl: _Verwerpen…

en: Draft Changes Restored
nl: Wijzigingen aan concept hersteld

en: Unsaved changes to the buffer have been restored.
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen aan de buffer zijn hersteld.

en: Could Not Open File
nl: Kon bestand niet openen

en: You do not have permission to open the file.
nl: U heeft geen rechten om dit bestand te openen.

en: _Retry
nl: Opnieuw p_roberen

en: Open As _Administrator
nl: Openen als _administrator

en: Document Restored
nl: Document hersteld

en: Unsaved document has been restored.
nl: Niet-opgeslagen document is hersteld.

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
nl: Afdrukken mislukt: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
nl: Kon selectie niet opmaken: %s

en: Save File
nl: Bestand opslaan

en: Save
nl: Opslaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Replace
nl: Vervangen

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
nl: Naar vorige overeenkomst gaan (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
nl: Naar volgende overeenkomst gaan (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
nl: Zoeken & vervangen (Ctrl+H)

en: Close search
nl: Zoeken sluiten

en: _Replace
nl: Ve_rvangen

en: Replace _All
nl: _Alles vervangen

en: Use Re_gular Expressions
nl: Re_guliere expressies gebruiken

en: _Case Sensitive
nl: _Hoofdlettergevoelig

en: Match Whole Words
nl: Volledige woorden zoeken

en: Automatically Detected
nl: Automatisch herkend

en: Character Encoding:
nl: Tekenset:

en: Line Ending:
nl: Regeleinde:

en: Language
nl: Taal

en: Failed to initialize build pipeline: %s
nl: Compilatiepijplijn initialiseren mislukt: %s

en: Failed to get device information: %s
nl: Apparaatinformatie verkrijgen mislukt: %s

en: Active Configuration
nl: Actieve configuratie

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
nl: Apparaat ‘%s’ ontdekt

en: Devices
nl: Apparaten

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
nl: Kan niet implementeren op apparaat, compilatiepijplijn is niet geïnitialiseerd

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
nl: Mijn computer (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
nl: Mijn computer (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
nl: De compilatiepijplijn bevindt zich in een foutstatus

en: The build configuration has errors
nl: De compilatieconfiguratie bevat fouten

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
nl: Compileren (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
nl: Pseudo-terminal aanmaken mislukt. Terminalfuncties zijn beperkt.

en: Cleaning…
nl: Opruimen…

en: Failed
nl: Mislukt

en: Ready
nl: Klaar

en: Downloading…
nl: Downloaden…

en: Building dependencies…
nl: Afhankelijkheden compileren…

en: Bootstrapping…
nl: Bootstrappen…

en: Configuring…
nl: Configureren…

en: Building…
nl: Compileren…

en: Installing…
nl: Installeren…

en: Committing…
nl: Committen…

en: Exporting…
nl: Exporteren…

en: Success
nl: Succes

en: Preparing…
nl: Voorbereiden…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
nl: %s verwijderen

en: Removing build directories…
nl: Compilatiemappen verwijderen…

en: Cannot build transfer while on metered connection
nl: Kan overdracht niet compileren op een verbinding met datalimiet

en: Untitled command
nl: Naamloze opdracht

en: Unit Test
nl: Eenheidstest

en: Cannot run target, another target is running
nl: Kan doel niet uitvoeren, een ander doel wordt uitgevoerd

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
nl: %s uitvoeren…

en: Host System
nl: Hostsysteem

en: Default (Host operating system)
nl: Standaard (host-besturingssysteem)

en: _Clone Repository…
nl: Pakketbron _klonen…

en: Close
nl: Sluiten

en: Open a _Project…
nl: _Project openen…

en: Select a _Folder…
nl: Selecteer een _map…

en: Directory
nl: Map

en: Failed to load the project
nl: Laden van project mislukt

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: Delete Project Sources?
nl: Projectbronnen verwijderen?

en: _Delete Project Sources
nl: Projectbronnen verwij_deren

en: Select Project Folder
nl: Projectmap selecteren

en: Select Project File
nl: Projectbestand selecteren

en: _Open
nl: _Openen

en: All Project Types
nl: Alle projecttypes

en: Go back
nl: Teruggaan

[ctx: title]
en: Open a Project
nl: Project openen

en: Search all Builder projects…
nl: Alle Builder-projecten doorzoeken…

en: No Projects Found
nl: Geen projecten gevonden

en: _Remove Projects
nl: Projecten ve_rwijderen

en: Remove Projects and Sources…
nl: Projectbestanden en -bronnen verwijderen…

en: Cannot locate property %s in class %s
nl: Eigenschap %s kan niet gevonden worden in klasse %s

en: Failed to find property %s in %s
nl: Eigenschap %s kan niet in %s gevonden worden

en: Failed to retrieve va_list value: %s
nl: Kon va_list-waarde niet laden: %s

en: Open
nl: Openen

en: Select
nl: Selecteren

en: Browse…
nl: Bladeren…

en: File path is NULL
nl: Bestandspad is NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
nl: Fout bij het omzetten van UTF-8-bestandsnaam naar breed karakter

en: ILCreateFromPath() failed
nl: ILCreateFromPath() mislukt

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
nl: ‘%s’ kan niet in een geldige NSURL omgezet worden.

en: Just now
nl: Net

en: An hour ago
nl: Een uur geleden

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: About a year ago
nl: Ongeveer een jaar geleden

en: About %u year ago | About %u years ago
nl[0]: Ongeveer %u jaar geleden
nl[1]: Ongeveer %u jaar geleden

en: _Install
nl: _Installeren

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
nl: %u van %u

en: Search
nl: Zoeken

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
nl: Voer een nieuwe sneltoets in om <b>%s</b> te wijzigen.

en: _Set
nl: In_stellen

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
nl: Druk op Escape om te annuleren, of Backspace om uit te schakelen.

en: Close Project
nl: Project sluiten

en: Change application preferences
nl: Toepassingsvoorkeuren wijzigen

en: Find keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen zoeken

en: Show information about Builder
nl: Toon informatie over Builder

en: Web Browsing
nl: Webbrowsen

en: New Terminals
nl: Nieuwe terminals

en: Funded By
nl: Gesponsord door

en: Show the application preferences
nl: Toepassingsvoorkeuren tonen

en: Open project in new workbench
nl: Project openen in nieuwe werkruimte

en: FILE
nl: BESTAND

en: Print version information and exit
nl: Versie-informatie tonen en afsluiten

en: Failed to open project: %s
nl: Kon project niet openen: %s

en: New variable…
nl: Nieuwe variabele…

en: Remove environment variable
nl: Omgevingsvariabele verwijderen

en: Open a File or Terminal
nl: Open een bestand of terminal

en: Use the page switcher above or use one of the following:
nl: Gebruik de paginawisselaar hierboven of gebruik één van de volgende:

en: Project Sidebar
nl: Projectzijbalk

en: Open File
nl: Bestand openen

en: New Terminal
nl: Nieuwe terminal

en: Open application menu (F10)
nl: Toepassingsmenu openen (F10)

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
nl: Kan HTML niet laden. WebKit-ondersteuning ontbreekt.

en: Toggle Left Panel (F9)
nl: Linkerpaneel aan-/uitzetten (F9)

en: Toggle Right Panel
nl: Rechterpaneel aan-/uitzetten

en: Search (Ctrl+Enter)
nl: Zoeken (Ctrl+Enter)

en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
nl: Onderpaneel aan-/uitzetten (Ctrl+F9)

en: Run Project (Shift+Ctrl+Space)
nl: Project uitvoeren (Shift+Ctrl+Spatie)

en: Stop Running Project
nl: Stop het uitvoeren van het project

en: Stop running
nl: Uitvoeren stoppen

en: Run project
nl: Project uitvoeren

en: Other
nl: Overige

en: There are unsaved documents
nl: Er zijn niet-opgeslagen documenten

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Configurations
nl: Configuraties

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Installing %u package | Installing %u packages
nl[0]: %u pakket installeren
nl[1]: %u pakketten installeren

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
nl: Taalserver initialiseren mislukt: %s

en: Version Control
nl: Versiecontrole

en: Language Servers
nl: Taalservers

en: Devices & Simulators
nl: Apparaten & simulatoren

en: Diagnostics
nl: Bevindingen

en: Build Systems
nl: Compilatiesystemen

en: Templates
nl: Sjablonen

en: Editing & Formatting
nl: Bewerken & opmaak

en: Language Enablement
nl: Taalinschakeling

en: Desktop Integration
nl: Bureaubladintegratie

en: Additional
nl: Extra

en: Authors
nl: Auteurs

en: Version
nl: Versie

en: Destination file must be within the project tree.
nl: Bestemmingsbestand moet binnen de projectboom zijn.

en: File must be within the project tree.
nl: Bestand moet binnen de projectboom zijn.

en: Projects
nl: Projecten

en: Could not parse XML from stream
nl: Kon XML vanuit stroom niet verwerken

en: Clipboard
nl: Klembord

en: C_ut
nl: _Knippen

en: _Copy
nl: K_opiëren

en: _Paste
nl: _Plakken

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo & Redo
nl: Ongedaan maken & herhalen

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Zoom
nl: Zoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Reset Zoom
nl: Zoomniveau herstellen

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: _Selection
nl: _Selectie

en: Select _All
nl: _Alles selecteren

en: Formatting
nl: Opmaken

en: All _Upper Case
nl: Alles naar _hoofdletters

en: Convert the text selection to upper case
nl: Zet de geselecteerde tekst om naar hoofdletters

en: All _Lower Case
nl: Alles naar _kleine letters

en: Convert the text selection to lower case
nl: Zet de geselecteerde tekst om naar kleine letters

en: In_vert Case
nl: Hoo_fdlettergebruik omkeren

en: Invert case of the text selection
nl: Wissel kleine letters en hoofdletters van de geselecteerde tekst

en: _Title Case
nl: _Titel-hoofdlettergebruik

en: Convert the text selection to title case
nl: Laat elk woord in de geselecteerde tekst beginnen met een hoofdletter

en: Select _Line
nl: Rege_l selecteren

en: _Delete Line
nl: Regel verwij_deren

en: _Join Lines
nl: Regels _samenvoegen

en: S_ort Lines
nl: Regels s_orteren

en: D_uplicate Line
nl: Regel d_upliceren

en: Code Navigation
nl: Codenavigatie

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
nl: Rg %u, kol %u

en: _Open Link
nl: Verwijzing _openen

en: Copy selection from terminal to clipboard
nl: Geselecteerde tekst kopiëren van terminal naar klembord

en: _Copy Link
nl: Verwijzing _kopiëren

en: Paste from clipboard into the terminal
nl: Plakken vanaf klembord in terminal

en: Select _None
nl: _Niets selecteren

en: Save Terminal Content As
nl: Terminalinhoud opslaan als

en: Untitled terminal
nl: Naamloze terminal

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
nl: Afgesloten

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
nl: Subtoepassingsstarter te snel mislukt, zal niet opnieuw voortgebracht worden.

en: Untitled Terminal
nl: Naamloze terminal

en: Search runtimes
nl: Runtimes zoeken

en: Show or hide search options such as case sensitivity
nl: Opties zoals hoofdlettergevoeligheid tonen of verbergen

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Match whole word
nl: Heel woord zoeken

en: Wrap around
nl: Doorgaan na documenteinde

en: (Empty)
nl: (leeg)

en: Loading…
nl: Laden…

en: Projects Directory
nl: Projectenmap

en: Select Font
nl: Lettertype selecteren

en: Builder — %s — Preferences
nl: Builder — %s — Voorkeuren

en: Builder — Preferences
nl: Builder — Voorkeuren

en: All Preferences
nl: Alle voorkeuren

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: unversioned
nl: zonder versie

note: translators: None means "no version control system"
en: None
nl: Geen

en: Blank page
nl: Blanco pagina

en: Settings
nl: Instellingen

en: Allow JavaScript
nl: JavaScript toestaan

en: Print
nl: Afdrukken

en: Run a new instance of Builder
nl: Nieuwe instantie van Builder uitvoeren

en: Building cache…
nl: Cache opbouwen…

en: Bootstrapping build system
nl: Compilatiesysteem bootstrappen

en: Configuring project
nl: Project configureren

en: Building project
nl: Project compileren

en: Caching build commands
nl: Compilatieopdrachten cachen

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
nl: %s (Kopie)

en: Add _Variable
nl: _Variabele toevoegen

en: Add Variable
nl: Variabele toevoegen

en: _Add
nl: _Toevoegen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: _Save
nl: Op_slaan

en: Build Output
nl: Bouw-uitvoer

en: Clear build log
nl: Compilatielogboek wissen

en: Cancel build
nl: Compileren annuleren

en: Save build log
nl: Compilatielogboek opslaan

en: Missing
nl: Ontbrekend

en: Build Profile
nl: Compilatieprofiel

en: Device
nl: Apparaat

en: There is a problem with the current build configuration.
nl: Er is een probleem met de huidige compilatieconfiguratie.

en: Build status
nl: Compilatiestatus

en: Last build
nl: Laatste compilatie

en: Build result
nl: Compilatieresultaat

en: Errors
nl: Fouten

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Build Pipeline
nl: Compilatiepijplijn

en: Build Issues
nl: Compilatiefouten

en: Build status:
nl: Compilatiestatus:

en: Time completed:
nl: Tijd voltooid:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
nl: Waarschuwingen (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
nl: Fouten (%u)

en: Shared
nl: Gedeeld

en: Static
nl: Statisch

en: Executable
nl: Uitvoerbaar

en: Select Build Target
nl: Selecteer compilatiedoel

en: Available Build Targets
nl: Beschikbare compilatiedoelen

en: Automatically Discover
nl: Automatisch ontdekken

en: The container used to build and run your application
nl: De te gebruiken container om uw toepassing mee te compileren en uit te voeren

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Duplicate into new configuration
nl: Dupliceren naar nieuwe configuratie

en: Make Active
nl: Actief maken

en: Make configuration active and reload build pipeline
nl: Configuratie actief maken en compilatiepijplijn opnieuw laden

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete configuration
nl: Configuratie verwijderen

en: Stop Building Project
nl: Stop de compilatie van het project

en: Build Project (Shift+Ctrl+Alt+B)
nl: Project compileren (Shift+Ctrl+Alt+B)

en: Display Build Diagnostics (Ctrl+Alt+?)
nl: Diagnostische gegevens over compilatie tonen (Ctrl+Alt+?)

en: Configure Project…
nl: Project configureren…

en: Configure settings related to the project
nl: Stel instellingen gerelateerd aan het project in

en: Configuration
nl: Configuratie

en: Select Build Target…
nl: Selecteer compilatiedoel…

en: Change default build target
nl: Standaardcompilatiedoel wijzigen

en: Building
nl: Compileren

en: _Build
nl: _Compileren

en: Build the project
nl: Het project compileren

en: _Rebuild
nl: O_pnieuw compileren

en: Rebuild the project
nl: Het project opnieuw compileren

en: _Clean
nl: _Opschonen

en: Clean the project
nl: Het project opruimen

en: Install the project
nl: Hele project installeren

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
nl: _Exporteren

en: Export project
nl: Het project installeren

en: Stop Build
nl: Compilatie stoppen

en: Stop building project
nl: Stop de compilatie van het project

en: Show Build _Log
nl: Compilatie_logboek tonen

en: Running
nl: Uitvoeren

en: Select Run Command…
nl: Selecteer een uitvoeropdracht…

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Run the project
nl: Het project uitvoeren

en: Unit Tests
nl: Eenheidstesten

en: Follow System Style
nl: Systeemstijl volgen

en: Force Light
nl: Licht forceren

en: Force Dark
nl: Donker forceren

en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

en: High Contrast
nl: Hoog contrast

en: Text Direction
nl: Tekstrichting

en: Left-to-Right
nl: Links-naar-rechts

en: Right-to-Left
nl: Rechts-naar-links

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Style
nl: Stijl

en: Editor Font
nl: Bewerkerslettertype

en: The font used in the source code editor
nl: Het gebruikte lettertype in de broncodebewerker

en: Terminal Font
nl: Terminal-lettertype

en: The font used in the terminal
nl: Het gebruikte lettertype in het terminalvenster

en: Show Grid Pattern
nl: Rasterpatroon weergeven

en: Display a grid pattern underneath source code
nl: Een tegelpatroon onder de broncode weergeven

en: Never
nl: Nooit

en: Always
nl: Altijd

en: Navigate with Tabs
nl: Navigeren met tabbladen

en: Switch documents using a tabbed interface
nl: Wissel tussen documenten met tabbladen

en: Navigate with Popover
nl: Navigeren met pop-over

en: Switch documents using a popover
nl: Wissel tussen documenten met een pop-over

en: Commands
nl: Opdrachten

en: Run Command
nl: Opdracht uitvoeren

en: This command is used to run your project
nl: Deze opdracht wordt gebruikt om uw project uit te voeren

en: Starting & Stopping
nl: Starten & stoppen

en: Install Before Running
nl: Installeren vóór uitvoeren

en: Installs the application before running. This is necessary for most projects unless custom run commands are used.
nl: Installeert de toepassing voorafgaand aan het uitvoeren. Dit is voor de meeste projecten vereist, tenzij er aangepaste uitvoeropdrachten gebruikt worden.

en: Stop Signal
nl: Signaal voor stoppen

en: Send the signal to the target application when requesting the application stop.
nl: Stuurt het signaal naar de doeltoepassing wanneer verzocht wordt dat de toepassing stopt.

en: Logging
nl: Loggen

en: As Application
nl: Als toepassing

en: General
nl: Algemeen

en: History
nl: Geschiedenis

en: Clear Build Logs
nl: Compilatielogboek wissen

en: Workers
nl: Werkers

en: Number of workers to use when performing builds
nl: Hoeveelheid werkers om te gebruiken bij het compileren

en: Default
nl: Standaard

en: Installation Prefix
nl: Installatievoorvoegsel

en: Configure Options
nl: Configuratieopties

en: Build Environment
nl: Compilatie-omgeving

en: Fetch dependencies
nl: Afhankelijkheden ophalen

en: Build project
nl: Project compileren

en: anonymous
nl: anoniem

en: Complete parentheses
nl: Haakjes aanvullen

en: If parentheses should be included when completing.
nl: Of haakjes ook aangevuld moeten worden.

en: Complete parameters
nl: Parameters aanvullen

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
nl: Of parameters ook aangevuld moeten worden. Vereist complete-parentheses.

en: Complete Parentheses
nl: Haakjes aanvullen

en: Complete Parameters
nl: Parameters aanvullen

en: Configure project
nl: Project configureren

en: Installing project
nl: Project installeren

en: Create or update code-index for project file
nl: Code-index voor projectbestand aanmaken of bijwerken

en: PROJECT_FILE
nl: PROJECT_BESTAND

en: Failed to load flags for plan: %s
nl: Kon vlaggen voor plan niet laden: %s

en: Failed to cull index plan: %s
nl: Indexplan kon niet geleegd worden: %s

en: Failed to populate index plan: %s
nl: Indexplan kon niet gevuld worden: %s

en: Failed to load project: %s
nl: Laden van project mislukt: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
nl: Broncode indexeren

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
nl: Zoeken, diagnoses en automatisch aanvullen kunnen beperkt zijn totdat het gereed is.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
nl: Declaratie

en: Symbol Not Selected
nl: Symbool niet geselecteerd

en: A symbol to rename must be selected
nl: Er moet een te hernoemen symbool geselecteerd zijn

en: Find References
nl: Referenties zoeken

en: No references found
nl: Geen referenties gevonden

en: Failed to rename symbol: %s
nl: Hernoemen van symbool mislukt: %s

en: Rename Symbol
nl: Symbool hernoemen

en: _Rename
nl: He_rnoemen

en: Current Symbol name
nl: Huidige symboolnaam

en: New Symbol name
nl: Nieuwe symboolnaam

en: R_ename Symbol…
nl: Symbool h_ernoemen…

en: _Go to Declaration
nl: _Ga naar declaratie

en: _Go to Definition
nl: Naar definitie _gaan

en: Jump to file and location where item is defined
nl: Spring naar het bestand en de positie waar het item gedefinieerd is

en: _Find References
nl: Referenties _zoeken

en: Code Comments
nl: Codecommentaren

en: _Comment Code
nl: _Commentaar maken

en: Unco_mment Code
nl: Uit co_mmentaar halen

en: Update Copyright before Saving
nl: Auteursrechten bijwerken vóór opslaan

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
nl: Werkt de auteursrechten voor de gebruiker bij vooraleer er overgegaan wordt tot opslaan.

en: Update Copyright
nl: Auteursrechten bijwerken

en: Update copyright headers when saving documents
nl: Auteursrechtkoppen bijwerken bij opslaan van documenten

en: Display the project creation guide
nl: De projectontwikkelingsgids weergeven

en: Select Location
nl: Locatie selecteren

en: Failed to Create Project
nl: Aanmaken van project mislukt

en: Project Name
nl: Projectnaam

en: A subdirectory with this name already exists
nl: Er bestaat al een onderliggende map met deze naam

en: A unique name that is used for the project folder and other resources. The name should be in lower case without spaces and should not start with a number.
nl: Een unieke naam die wordt gebruikt uw projectmap en andere hulpbronnen. De naam moet bestaan uit kleine letters zonder spaties en mag niet beginnen met een getal.

en: Application ID…
nl: Toepassings-ID…

en: Location
nl: Locatie

en: The project will be created in a new subdirectory.
nl: Uw project zal aangemaakt worden in een nieuwe onderliggende map.

en: License
nl: Licentie

en: Template
nl: Sjabloon

en: Create Project
nl: Project aanmaken

en: Create _New Project…
nl: _Nieuw project aanmaken…

en: Create New Project
nl: Nieuw project aanmaken

en: Create New Project…
nl: Nieuw project aanmaken…

en: Create a new project from template
nl: Maak een nieuw project aan op basis van een sjabloon

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
nl: Zoeken, automatisch aanvullen en symboolinformatie kunnen beperkt zijn totdat Ctags-indexering voltooid is.

en: Indexing Source Code (Paused)
nl: Broncode indexeren (gepauzeerd)

en: Suggest Completions
nl: Aanvullingen suggereren

en: Use CTags to suggest code completion proposals
nl: Gebruik CTags om codeaanvullingsvoorstellen te suggereren

en: CTags Path
nl: CTags-pad

en: The path to the ctags executable
nl: Het pad naar het uitvoerbaar bestand van ctags

en: Run with Debugger
nl: Met debugger uitvoeren

en: Run the project with debugger
nl: Project met debugger uitvoeren

en: Breakpoints
nl: Breekpunten

en: Automatically Break at Program Start
nl: Automatisch afbreken bij start van programma

en: Automatically Break at Warnings
nl: Automatisch afbreken bij waarschuwingen

en: Automatically Break at Criticals
nl: Automatisch afbreken bij kritieke problemen

en: File
nl: Bestand

en: Line
nl: Regel

en: Function
nl: Functie

en: Address
nl: Adres

en: Type
nl: Soort

en: Hits
nl: Overeenkomsten

en: Expression
nl: Expressie

en: Interrupt the program
nl: Het programma onderbreken

en: Continue running the program
nl: Het programma verder uitvoeren

en: Execute the current line, stepping into any function calls
nl: De huidige regel uitvoeren en ook functies aanroepen

en: Execute the current line, stepping over any function calls
nl: De huidige regel uitvoeren en het aanroepen van functies overslaan

en: Run until the end of the function
nl: Tot het einde van de functie uitvoeren

en: Disassembly
nl: Ontleden

en: No break
nl: Geen afbreking

en: Breakpoint
nl: Breekpunt

en: Countpoint
nl: Telpunt

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Address Range
nl: Adresbereik

en: Locals
nl: Lokale variabelen

en: Variable
nl: Wisselvallig

en: Value
nl: Waarde

en: Register
nl: Registreren

en: Group
nl: Groep

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Binary
nl: Binair

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Stop After Launching Program
nl: Stoppen bij start van programma

en: Automatically insert a breakpoint at the start of the application
nl: Voeg automatisch een afbreekpunt in bij het starten van de toepassing

en: Stop at Warnings
nl: Stoppen bij waarschuwingen

en: Automatically insert a breakpoint on warning logs
nl: Voeg automatisch een afbreekpunt in bij waarschuwingslogboeken

en: Stop at Criticals
nl: Stoppen bij kritieke problemen

en: Automatically insert a breakpoint on critical logs
nl: Voeg automatisch een afbreekpunt in bij kritieke logboeken

en: The device address
nl: Het apparaatadres

en: The device port number
nl: Het apparaatpoortnummer

en: The application to run
nl: De uit te voeren toepassing

en: Display D-Bus inspector
nl: D-Bus-controleur weergeven

en: D-Bus Inspector…
nl: D-Bus-controleur…

en: No file was provided.
nl: Er werd geen bestand aangeboden.

en: Use minimal editorui interface
nl: Minimale editorui-interface gebruiken

en: Reset
nl: Beginwaarden

note: translators: "Text" means plaintext or text/plain
en: Text
nl: Tekst

en: Spaces
nl: Spaties

en: Go
nl: Gaan

en: Go to Line
nl: Ga naar regel

en: Indentation
nl: Inspringing

en: Indent Using Spaces
nl: Inspringen met spaties

en: Spaces per Tab
nl: Spaties per tab

en: Indentation Size
nl: Inspringafstand

en: Same as Tab Width
nl: Zelfde als tab-breedte

en: Line Ending
nl: Regeleinde

en: New Editor Workspace…
nl: Nieuwe editorwerkruimte…

en: New _File
nl: Nieuw _bestand

en: _Open File…
nl: Bestand _openen…

en: Open in New Frame
nl: Openen in nieuw frame

en: Open in New Workspace…
nl: Openen in nieuwe werkruimte…

en: Save _As
nl: Opslaan _als

en: Find…
nl: Zoeken…

en: Find/Replace…
nl: Zoeken/vervangen…

en: Print…
nl: Afdrukken…

en: Format Selection
nl: Selectie opmaken

en: Programming Languages
nl: Programmeertalen

en: Indentation & Formatting
nl: Inspringen & opmaken

en: Tab Character
nl: Tabulatieteken

en: The character to be inserted for Tab
nl: Het teken dat in plaats van Tab ingevoegd moet worden

en: Insert Trailing Newline
nl: Achterliggende nieuwe regel invoegen

en: Ensure files end with a newline
nl: Zorg ervoor dat bestanden eindigen met een nieuwe regel

en: Trim Trailing Space
nl: Spaties op het einde verwijderen

en: Auto Indent
nl: Automatisch inspringen

en: Tab Size
nl: Tabgrootte

en: The number of characters to indent for Tab
nl: Het aantal tekens om een Tab in te springen

en: The number of characters to indent, or -1 to use tab size
nl: Het aantal tekens om in te springen, gebruik -1 om tabgrootte te gebruiken

en: Margin
nl: Marge

en: Show Right Margin
nl: Rechtermarge weergeven

en: Display a margin in the editor to indicate maximum desired width
nl: Geef een marge weer in de bewerker om de maximale gewenste breedte aan te geven

en: Right Margin Position
nl: Positie van rechtermarge

en: The desired maximum line length
nl: De gewenste maximale regelbreedte

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Overwrite Braces
nl: Braces overschrijven

en: Insert Matching Brace
nl: Gepaarde accolade invoegen

en: Space before opening parentheses
nl: Spatie voor haakje openen

en: Space before opening brackets
nl: Spatie voor vierkant haakje openen

en: Space before opening braces
nl: Spatie voor accolade openen

en: Space before opening angles
nl: Spatie voor scherpe hoek openen

en: Prefer a space before commas
nl: Een spatie voor een komma is gewenst

en: Prefer a space before semicolons
nl: Een spatie voor een puntkomma is gewenst

en: Color
nl: Kleur

en: Fonts & Styling
nl: Lettertypen & stijl

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Font
nl: Lettertype

en: Anywhere
nl: Overal

en: Background Pattern
nl: Achtergrondpatroon

en: Show a background pattern underneath source code
nl: Toon een achtergrondpatroon onder de broncode

en: No Pattern
nl: Geen patroon

en: Grid Lines
nl: Rasterlijnen

en: Scrollbars
nl: Schuifbalken

en: Source Code Overview
nl: Broncode-overzicht

en: Display an overview of source code next to the editor
nl: Geef een overzicht van broncode naast de bewerker weer

en: Prefer Scrollbars
nl: Voorkeur voor schuifbalken

en: Always On
nl: Altijd aan

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Line Numbers
nl: Regelnummers

en: Show Line Numbers
nl: Regelnummers tonen

en: Display line numbers next to each line of code
nl: Regelnummers weergeven naast elke regel code

en: Use Relative Line Numbers
nl: Relatieve regelnummers gebruiken

en: Show line numbers relative to the current line
nl: Regelnummers relatief aan de huidige regel tonen

en: Show Diagnostics
nl: Diagnostische gegevens tonen

en: Syntax Highlighting
nl: Syntaxismarkering

en: Highlight Current Line
nl: Huidige regel markeren

en: Make the current line stand out with highlights
nl: Licht de huidige regel uit met markeringen

en: Highlight Matching Brackets
nl: Gepaarde haakjes markeren

en: Semantic Highlighting
nl: Semantisch markeren

en: Newlines
nl: Nieuwe regels

en: Non-breaking spaces
nl: Harde spaties

en: Leading
nl: Alleen leidend

en: Inside Text
nl: Binnen de tekst

en: Trailing
nl: Alleen sluitend

en: Selections
nl: Selecties

en: Minimum Characters to Highlight
nl: Minimaal aantal tekens voor markeren

en: Snippets
nl: Knipsels

en: Expand Snippets
nl: Knipsels uitvouwen

en: Code Completion
nl: Code-aanvulling

en: Completion Proposals
nl: Aanvullingsvoorstellen

en: Suggest Code Completions
nl: Code-aanvullingen suggereren

en: Automatically suggest code completions while typing
nl: Code-aanvulling voorstellen terwijl u typt

en: Keyboard Theme
nl: Toetsenbordthema

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
nl: Backspace verwijdert extra witruimte om uitgelijnd te blijven met de inspringing

en: Before line boundaries
nl: Vóór regeleinden

en: After line boundaries
nl: Na regeleinden

en: Instead of line boundaries
nl: In plaats van regeleinden

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Session Management
nl: Sessiebeheer

en: Save & Restore
nl: Opslaan & herstellen

en: Auto-Save
nl: Automatisch opslaan

en: Regularly save the document as you type
nl: Sla het document regelmatig op terwijl u typt

en: Auto-Save Delay
nl: Vertraging voor automatisch opslaan

en: Format on Save
nl: Opmaken bij opslaan

en: Restore Cursor Position
nl: Cursorlocatie herstellen

en: Jump to the last position when re-opening a file
nl: Naar de laatste positie springen bij het opnieuw openen van een bestand

en: Similar Files (Ctrl+Shift+O)
nl: Gelijkaardige bestanden (Ctrl+Shift+O)

en: Installation failed
nl: Installatie mislukt

en: Installation complete
nl: Installatie voltooid

en: The client has been closed
nl: De cliënt is gesloten

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
nl: Flatpak-manifest verwijderen mislukt: %s

en: Network is not available, skipping downloads
nl: Netwerk is niet beschikbaar, downloads overslaan

en: Install or Update SDK?
nl: SDK installeren of bijwerken?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
nl: Builder moet volgende softwareontwikkelingskits installeren om uw project te compileren.

en: Name
nl: Naam

en: Architecture
nl: Architectuur

en: Creating flatpak workspace
nl: Flatpak-werkruimte aanmaken

en: Preparing build directory
nl: Compilatiemap voorbereiden

en: Downloading dependencies
nl: Afhankelijkheden downloaden

en: Building dependencies
nl: Afhankelijkheden compileren

en: Finalizing flatpak build
nl: Flatpak-compilatie voltooien

en: Exporting staging directory
nl: Staging-map exporteren

en: Creating flatpak bundle
nl: Flatpak-bundel aanmaken

en: Flatpak Application
nl: Flatpak-toepassing

en: Installing Necessary SDKs
nl: Vereiste SDK’s installeren

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
nl: Builder is de softwareontwikkelingskits om uw project te compileren aan het installeren.

en: Failed to update SDKs: %s
nl: Bijwerken van SDK’s mislukt: %s

en: Updating Necessary SDKs
nl: Vereiste SDK’s bijwerken

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
nl: Builder is de softwareontwikkelingskits om uw project te compileren aan het bijwerken.

en: Updating SDK Runtime
nl: SDK-runtime wordt bijgewerkt

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
nl: GCC %s Cross-Compiler (systeem)

en: No repository to access file contents
nl: Geen pakketbron voor toegang tot bestandsinhoud

en: No contents have been set to diff
nl: Geen inhoud ingesteld voor diff

en: The operation failed. The original error was "%s"
nl: De bewerking is mislukt. De oorspronkelijke fout was ‘%s’

en: The operation has been canceled
nl: De bewerking is geannuleerd

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
nl: Builder kon de geschikte aanmeldingsgegevens niet leveren bij het klonen van de pakketbron.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
nl: Kan de AMEND- en GPG_SIGN-vlaggen niet instellen

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
nl: Kan de commit niet ondertekenen zonder GPG_KEY_ID

en: Cannot monitor files outside the working directory
nl: Kan bestanden buiten de werkmap niet controleren

en: Git version control is not in use
nl: Git-versiecontrole is niet in gebruik

en: Updating Git Submodules
nl: Git-submodules worden bijgewerkt

en: Initialize git submodules
nl: Git-submodules initialiseren

en: Network is not available, skipping submodule update
nl: Netwerk is niet beschikbaar, bijwerken van submodule overslaan

en: Pushed.
nl: Gepusht.

en: Pushing ref “%s”
nl: Ref ‘%s’ wordt gepusht

en: Directory is not within repository
nl: De map zit niet in de pakketbron

en: A repository could not be found at “%s”.
nl: Er is geen pakketbron gevonden op ‘%s’.

en: The protocol “%s” is not supported.
nl: Protocol ‘%s’ wordt niet ondersteund.

en: Cloning repository
nl: Pakketbron wordt gekloond

en: A valid Git URL is required
nl: Een geldige Git-URL is benodigd

en: Authorship
nl: Auteursgegevens

en: Email
nl: E-mail

en: Bootstrapping project
nl: Project bootstrappen

en: Display a new greeter window
nl: Een nieuw begroetingsvenster weergeven

en: Match
nl: Overeenkomen

en: Path
nl: Pad

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
nl: _Zoeken in %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
nl: Ve_rvangen in %s

en: Find in Files (Ctrl+Alt+Shift+F)
nl: Zoeken in bestanden (Ctrl+Alt+Shift+F)

en: Find and Replace
nl: Zoeken en vervangen

en: R_ecursive
nl: R_ecursief

en: Match _Case
nl: _Hoofdlettergevoelig

en: Match _Words
nl: Volledige _woorden zoeken

en: Regular E_xpressions
nl: Reguliere e_xpressies

en: Close the panel (Escape key)
nl: Het paneel sluiten (Escape)

en: _Find in Project
nl: _Zoeken in project

en: _Replace in Project
nl: Ve_rvangen in project

en: Find in Files
nl: Zoeken in bestanden

en: Search for…
nl: Zoeken naar…

en: _Find
nl: _Zoeken

en: Search _recursively through folders
nl: _Recursief zoeken door mappen

en: Match _case when searching
nl: _Hoofdlettergevoelig zoeken

en: Match _whole words
nl: _Volledige woorden zoeken

en: Allow regular _expressions
nl: Reguliere _expressies toestaan

en: _Find in Files
nl: _Zoeken in bestanden

en: Host Operating System
nl: Hostbesturingssysteem

en: Open Preview…
nl: Voorbeeld openen…

en: Indexing PHP code
nl: PHP-code indexeren

en: Failed to load directory: %s
nl: Kon map niet laden: %s

en: Size
nl: Grootte

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Open Containing Folder
nl: Bijbehorende map openen

en: With File _Browser…
nl: Met _bestandsbrowser…

en: Empty Makefile Project
nl: Leeg Makefile-project

en: Create a new empty project using a simple Makefile
nl: Een nieuw, leeg project aanmaken met een eenvoudige Makefile

en: Global Search
nl: Overal zoeken

en: Display the global search
nl: De algemene zoekfunctie weergeven

en: Panels
nl: Panelen

en: Toggle Left Panel
nl: Linkerpaneel aan-/uitzetten

en: Toggle the left panel in or out of view
nl: Toon het linkerpaneel of verberg het

en: Toggle the right panel in or out of view
nl: Toon het rechterpaneel of verberg het

en: Toggle Bottom Panel
nl: Onderpaneel aan-/uitzetten

en: Toggle the bottom panel in or out of view
nl: Toon het onderpaneel of verberg het

en: Switch to Dark Mode
nl: Wisselen naar donkere modus

en: Switch to Light Mode
nl: Wisselen naar lichte modus

en: Display Build Diagnostics
nl: Diagnostische gegevens over compilatie tonen

en: Display errors and warnings found during build
nl: Toon fouten en waarschuwingen die tijdens het compileren gevonden zijn

en: Load Meson Introspection
nl: Meson-introspectie laden

en: Install project
nl: Project installeren

en: No Provided Tool
nl: Geen tool opgegeven

en: A name to identify the sysroot.
nl: Een naam om de sysroot te identificeren.

en: The system architecture of the sysroot.
nl: De systeemarchitectuur van de sysroot.

en: Add Tool:
nl: Tool toevoegen:

en: Strip
nl: Strippen

en: Executable wrapper
nl: Executable-wrapper

en: Package Config
nl: Pakketconfiguratie

en: Any language
nl: Alle talen

en: Add Tool
nl: Tool toevoegen

en: Delete Toolchain
nl: Toolchain verwijderen

en: Delete Tool
nl: Tool verwijderen

en: GNOME Application
nl: Gnome-toepassing

en: A Meson-based project for GNOME using GTK 4 and libadwaita
nl: Een op Meson gebaseerd project voor Gnome, met GTK 4 en libadwaita

en: GTK 4 Application
nl: GTK 4-toepassing

en: A Meson-based project using GTK 4
nl: Een op Meson gebaseerd project met GTK 4

en: Shared Library
nl: Gedeelde bibliotheek

en: A Meson-based project for a shared library
nl: Een op Meson gebaseerd project voor een gedeelde bibliotheek

en: Command Line Tool
nl: Opdrachtregeltool

en: An Meson-based project for a command-line program
nl: Een op Meson gebaseerd project voor een opdrachtregelprogramma

en: Empty Meson Project
nl: Leeg Meson-project

en: An empty Meson project skeleton
nl: Het geraamte van een leeg Meson-project

en: Messages
nl: Berichten

en: Suggested GNOME Projects
nl: Aanbevolen Gnome-projecten

en: A GNOME application to access remote or virtual systems
nl: Een Gnome-toepassing om toegang te krijgen tot virtuele machines of systemen op afstand

en: An IDE for writing GNOME-based software
nl: Een IDE om software voor GNOME te schrijven

en: Calendar
nl: Agenda

en: A calendar application for GNOME
nl: Een agendatoepassing voor Gnome

en: Clocks
nl: Klokken

en: A clock application for GNOME
nl: Een kloktoepassing voor Gnome

en: Gitg is a graphical Git client
nl: Gitg is een grafische Git-cliënt

en: Maps
nl: Kaarten

en: A GNOME maps application
nl: Een kaartentoepassing voor Gnome

en: Music
nl: Muziek

en: Music player and management application
nl: Muziekspeler en -beheertoepassing

en: Default file manager for GNOME
nl: Standaardbestandsbeheerder voor Gnome

en: Photos
nl: Foto’s

en: Access, organize and share your photos on GNOME
nl: Uw foto’s bekijken, beheren en delen op Gnome

en: An IRC Client for GNOME
nl: Een IRC-cliënt voor Gnome

en: Sound Recorder
nl: Geluidsrecorder

en: A modern sound recorder for GNOME
nl: Een moderne geluidsrecorder voor Gnome

en: Build successful
nl: Compilatie gelukt

en: Project “%s” has completed building
nl: Project ‘%s’ is gecompileerd

en: Build failed
nl: Compilatie mislukt

en: Project “%s” failed to build
nl: Project ‘%s’ kon niet gecompileerd worden

en: Build succeeded
nl: Compilatie gelukt

en: Build configured
nl: Compilatie geconfigureerd

en: Build bootstrapped
nl: Compilatie gebootstrapt

en: Downloading npm dependencies
nl: Downloaden van npm-afhankelijkheden

en: _External Program…
nl: _Extern programma…

en: Follow System
nl: Systeem volgen

en: Light
nl: Licht

en: Dark
nl: Donker

en: Document Navigation
nl: Documentnavigatie

en: Tab Bar
nl: Tabbladbalk

en: A folder with that name already exists.
nl: Er bestaat al een map met die naam.

en: A file with that name already exists.
nl: Er bestaat al een bestand met die naam.

en: File Name
nl: Bestandsnaam

en: Folder Name
nl: Mapnaam

en: _Create
nl: Aan_maken

en: Files
nl: Bestanden

en: Copying 1 file
nl: Bezig met kopiëren van 1 bestand

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
nl: %s van %s bestanden kopiëren

en: Failed to copy files
nl: Kopiëren van bestanden mislukt

en: Files copied
nl: Bestanden gekopieerd

en: Copied %s file | Copied %s files
nl[0]: %s bestand gekopieerd
nl[1]: %s bestanden gekopieerd

en: Copying files…
nl: Bezig met kopiëren van bestanden…

en: Files will be copied in a moment
nl: Bestanden zullen zo dadelijk gekopieerd worden

en: Project Tree
nl: Projectboom

en: Rename %s
nl: %s hernoemen

en: New Fil_e…
nl: Nieuw b_estand…

en: New F_older…
nl: Nieuwe m_ap…

en: O_pen
nl: O_penen

en: Open _With…
nl: Openen _met…

en: _Source Code Editor
nl: _Broncode-editor

en: Open _Containing Folder
nl: _Bijbehorende map openen

en: With _Terminal…
nl: Met _terminal…

en: _Move to Trash
nl: Verplaatsen naar _prullenbak

en: _Display Options
nl: _Weergaveopties

en: S_how Ignored Files
nl: _Genegeerde bestanden tonen

en: S_ort Directories First
nl: Mappen eerst s_orteren

en: Reveal in Project Tree
nl: In projectboom tonen

en: Reveal in Project _Tree
nl: In projectboom _tonen

en: Display icons next to files within the project tree
nl: Geef pictogrammen weer naast bestanden in de projectboom

en: Show files which are typically ignored
nl: Toon bestanden die normaal genegeerd worden

en: Sort directories before files in the same directory
nl: Sorteer mappen vóór bestanden in dezelfde map

en: No version control
nl: Geen versiecontrole

en: Restore Previous Session
nl: Vorige sessie herstellen

en: Open previously opened files when loading a project
nl: Recent geopende bestanden openen bij het laden van een project

en: Project Creation
nl: Aanmaken van projecten

en: Projects created with Builder will be placed within this directory
nl: Projecten aangemaakt met Builder zullen in deze map geplaatst worden

en: The default license when creating new projects
nl: De standaardlicentie voor nieuwe projecten

en: No License
nl: Geen licentie

en: Overview
nl: Overzicht

en: Project Identifier
nl: Projectidentificatie

en: Build System
nl: Compilatiesysteem

en: Source Directory
nl: Bronmap

en: Current Configuration
nl: Huidige configuratie

en: Provided By
nl: Geleverd door

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
nl: Aarch64-emulatie

en: Arm Emulation
nl: Arm-emulatie

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
nl: Mijn computer (%s) %s

en: Removed Files
nl: Verwijderde bestanden

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
nl: %s verwijderen

en: Removing Files…
nl: Bestanden verwijderen…

en: Recent Projects
nl: Recente projecten

en: Rust Analyzer
nl: Rust-analyse

en: Cargo Command
nl: Cargo-opdracht

en: The default cargo command to run with rust-analyzer
nl: De standaard-cargo-opdracht om uit te voeren met rust-analyzer

en: Features
nl: Functies

en: Enables the Proc Macros feature of rust-analyzer
nl: Schakelt de functie Proc Macros van rust-analyzer in

en: Cargo Build Scripts
nl: Cargo-compilatiescripts

en: Run build scripts (build.rs) for more precise code analysis
nl: Compilatiescripts (build.rs) uitvoeren voor preciezere code-analyse

en: Update
nl: Bijwerken

en: Manage SDKs…
nl: SDK’s beheren…

en: Download on Metered Connections
nl: Downloaden via verbinding met datalimiet

en: Allow the download of SDKs and dependencies when on metered internet connections
nl: Sta het downloaden van SDK’s en afhankelijkheden via verbindingen met datalimiet toe

en: Available SDKs
nl: Beschikbare SDK’s

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
nl: Gebruik SLEUTEL=WAARDE om een omgevingsvariabele in te stellen

en: Untitled Command
nl: Naamloze opdracht

en: Set Shortcut
nl: Sneltoets instellen

en: Select Working Directory
nl: Selecteer werkmap

en: Cre_ate
nl: _Aanmaken

en: S_ave
nl: Opsl_aan

en: Keyboard Shortcut
nl: Sneltoets

en: An optional shortcut to run the command
nl: Een optionele sneltoets om de opdracht uit te voeren

en: Shell Command
nl: Shell-opdracht

en: You may use single or double quotes for parameters.
nl: U kunt enkele of dubbele aanhalingstekens gebruiken voor parameters.

en: Environment
nl: Omgeving

en: Working Directory
nl: Werkmap

en: Use Subshell
nl: Subshell gebruiken

en: Subprocess
nl: Subproces

en: Runs the command as a subprocess of Builder.
nl: Voert de opdracht uit als subproces van Builder.

en: Runs the command on the host system.
nl: Voert de opdracht uit op het hostsysteem.

en: Runs the command within the build pipeline.
nl: Voert de opdracht uit in de compilatiepijplijn.

en: As Target Application
nl: Als doeltoepassing

en: Runs the command as if it were the target application.
nl: Voert de opdracht uit alsof het de doeltoepassing was.

en: Commands can be used to build, run, or modify your projects
nl: Opdrachten kunnen gebruikt worden om uw projecten te compileren, uit te voeren of aan te passen

en: These commands are specific to this project.
nl: Deze opdrachten zijn specifiek voor dit project.

en: These commands are shared across all projects.
nl: Deze opdrachten worden gedeeld over alle projecten.

en: Display Name
nl: Weergavenaam

en: Current Working Directory
nl: Huidige werkmap

en: Command Arguments
nl: Opdrachtparameters

en: Command Environment
nl: Opdrachtomgeving

en: Command Locality
nl: Opdrachtlocatie

en: Use Shell
nl: Shell gebruiken

en: Add to Dictionary
nl: Toevoegen aan woordenboek

en: Ignore
nl: Negeren

en: Languages
nl: Talen

en: Unnamed Symbol
nl: Naamloos symbool

note: translators: "In Page" refers to the title of the page which contains the search result
en: In Page
nl: Op pagina

en: Select Symbol…
nl: Symbool selecteren…

en: Select Symbol (Ctrl+Shift+K)
nl: Symbool selecteren (Ctrl+Shift+K)

en: Open Sysprof Capture…
nl: Sysprof Capture openen…

en: All Files
nl: Alle bestanden

[ctx: menu label]
en: Open _Sysprof Capture…
nl: _Sysprof Capture openen…

en: Run with Profiler
nl: Met profiler uitvoeren

en: Run the project with profiler
nl: Project uitvoeren met profiler

en: CPU Performance
nl: CPU-prestaties

en: Memory Allocations
nl: Geheugentoewijzingen

en: Graphics
nl: Grafisch

en: Counters
nl: Tellers

en: CPU Usage
nl: CPU-gebruik

en: Memory Usage
nl: Geheugengebruik

en: Storage I/O
nl: Opslag-I/O

en: Network I/O
nl: Netwerk-I/O

en: Energy
nl: Energie

en: Consumption
nl: Verbruik

en: Battery Charge
nl: Accupercentage

en: Allow Application Integration
nl: Toepassingsintegratie toestaan

en: Record Again…
nl: Opnieuw opnemen…

en: CPU Governor
nl: CPU-governor

en: Force performance mode while profiling
nl: Forceer prestatiemodus tijdens profileren

en: Don't Change Governor
nl: Governor niet wijzigen

en: Force Performance Mode
nl: Prestatiemodus forceren

en: Simple memory statistics about the process such as total memory used
nl: Eenvoudige geheugenstatistieken over het proces, zoals het totale gebruikte geheugen

en: Energy Usage
nl: Energieverbruik

en: Battery Usage
nl: Accuverbruik

en: Network Usage
nl: Netwerkgebruik

en: Disk Usage
nl: Schijfgebruik

en: GNOME Shell Performance
nl: Gnome Shell-prestaties

en: Collect performance and timing information from GNOME Shell
nl: Verzamel informatie over prestaties en timing van Gnome Shell

en: Integration
nl: Integratie

en: Collect information from GJS-based applications
nl: Verzamel informatie van op GJS gebaseerde toepassingen

en: An absolute file-system path to the sysroot.
nl: Een absoluut bestandssysteempad naar de sysroot.

en: Package Config Path
nl: Pakketconfiguratiepad

en: An optional comma-separated path to specify PKG_CONFIG_PATH.
nl: Een optioneel pad, gescheiden door komma’s, om PKG_CONFIG_PATH in te stellen.

en: %s (Sysroot SDK)
nl: %s (sysroot-SDK)

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
nl: Toepassing gestart op %s

en: Application exited
nl: Toepassing afgesloten

en: Application Output
nl: Toepassingsuitvoer

en: Process completed
nl: Proces voltooid

en: New _Terminal
nl: _Nieuw terminalvenster

en: Open a new terminal on the host operating system
nl: Open een nieuwe terminal op het besturingssysteem van de host

en: New _Build Terminal
nl: Nieuwe compilatieterminal

en: New _Runtime Terminal
nl: Nieuwe _runtimeterminal

en: Open a new terminal in project's runtime environment
nl: Open een nieuwe terminal in de runtime-omgeving van het project

en: Split
nl: Opdelen

en: The font used within terminals
nl: Het gebruikte lettertype in terminalvensters

en: Allow Hyperlinks
nl: Hyperlinks toestaan

en: Scrolling
nl: Schuiven

en: Scroll On Output
nl: Schuiven bij uitvoer

en: Scroll On Keyboard Input
nl: Schuiven bij toetsenbordinvoer

en: Limit Scrollback
nl: Terugschuiven beperken

en: Maximum Lines in Scrollback
nl: Maximaal aantal terugschuifbare regels

en: Unit Test Output
nl: Eenheidstest-uitvoer

en: Clear test output
nl: Testuitvoer wissen

en: Cancel tests
nl: Tests annuleren

en: Save test output
nl: Testuitvoer opslaan

note: Translators: %s is replaced with the time in the current locale
en: Running all unit tests at %s
nl: Alle eenheidstesten worden uitgevoerd om %s

en: Unit tests completed in %lf seconds
nl: Eenheidstesten voltooid in %lf seconden

en: Unit tests completed
nl: Eenheidstesten voltooid

en: Run all Unit Tests
nl: Alle eenheidstesten uitvoeren

en: Loading TODOs…
nl: TODO’s laden…

en: Updating Dependencies…
nl: Afhankelijkheden bijwerken…

en: Builder is updating your projects configured dependencies.
nl: Builder werkt de geconfigureerde afhankelijkheden van uw project bij.

en: Update Dependencies…
nl: Afhankelijkheden bijwerken…

en: Download updates to project dependencies
nl: Download updates voor de projectafhankelijkheden

en: Updating Builder
nl: Builder wordt bijgewerkt

en: Update Available
nl: Update beschikbaar

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
nl: Er is een update voor Builder beschikbaar. Builder kan hem voor u downloaden en installeren.

en: _Update
nl: _Bijwerken

en: Install Updates…
nl: Updates installeren…

en: Install pending updates for Builder
nl: Gereedstaande updates voor Builder installeren

en: Run with Leak Detector
nl: Uitvoeren met lekdetectie

en: Run the project with valgrind
nl: Voer het project uit met valgrind

en: Leak Detector
nl: Lekdetectie

en: Track Origin of Leaks
nl: Oorsprong van lekken opspeuren

en: Report Leaks
nl: Lekken melden

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Full
nl: Volledig

en: Leak Kinds
nl: Soorten lekken

en: Definite
nl: Zeker

en: Indirect
nl: Onrechtstreeks

en: Possible
nl: Mogelijk

en: Reachable
nl: Bereikbaar

en: Include definite leaks in report summary
nl: Neem zekere lekken op in de samenvatting

en: Include possible leaks in report summary
nl: Neem mogelijke lekken op in de samenvatting

en: Include indirect leaks in report summary
nl: Neem onrechtstreekse lekken op in de samenvatting

en: Include reachable leaks in report summary
nl: Neem bereikbare lekken op in de samenvatting

en: Track Origins
nl: Oorsprong opspeuren

en: Show origin of undefined values
nl: Oorsprong van niet-gedefinieerde waarden tonen

en: Leak Check
nl: Lekcontrole

en: Search for memory leaks at exit
nl: Zoek bij het afsluiten naar geheugenlekken

en: Begin cloning project from URI
nl: Begin het project te compileren van de URI

en: A failure occurred while cloning the repository.
nl: Er is een fout opgetreden bij het klonen van de codebron.

en: Repository URL
nl: URL van pakketbron

en: Choose an alternate branch
nl: Kies een andere branch

en: Enter the URL of the source code repository for the project you would like to clone.
nl: Voer de URL van de codebron voor het project dat u wilt klonen in.

en: The repository will be cloned into a new subdirectory.
nl: De codebron zal gekloond worden in een nieuwe onderliggende map.

en: Author Details
nl: Auteursgegevens

en: You may specify authorship information to override defaults.
nl: U kunt auteurinformatie instellen om de standaardinstellingen te overschrijven.

en: _Switch to branch
nl: Wi_sselen naar branch

en: _Push to origin
nl: _Pushen naar oorsprong

en: New _Browser Page
nl: Nieuwe _browserpagina

en: Reload Page
nl: Pagina herladen

en: Reload the current page
nl: Huidige pagina herladen

en: Reload the current page ignoring cache
nl: Huidige pagina herladen, cache negeren

en: Focus Location
nl: Locatie focussen

en: Focus the current page's location
nl: Focus de locatie van de huidige pagina

en: Failed to create the XML tree.
nl: XML-boom aanmaken mislukt.

en: File must be saved locally to parse.
nl: Bestand moet lokaal zijn opgeslagen om te verwerken.
