gnome-builder master - en to ca translation catalogue (1376 entries)

en: Builder
ca: Constructor

en: Build software for GNOME
ca: Programari de construcció per a GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
ca: Construcció;Desenvolupament;Programació;

en: Open a Project
ca: Obre un projecte

en: Start New Project
ca: Comença un projecte nou

en: Clone Repository
ca: Clona el repositori

en: New Editor Workspace
ca: Nou espai de treball de l'editor

en: Create applications for GNOME
ca: Crea aplicacions per al GNOME

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
ca: El Constructor és un entorn integrat de desenvolupament per a GNOME desenvolupat activament. Combina el suport integrat per a tecnologies essencials del GNOME, com ara GTK+, GLib i les API del GNOME amb característiques que qualsevol desenvolupador apreciarà, com el ressaltat de sintaxi i els fragments.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
ca: Podeu esperar versions regulars del Constructor cada sis mesos amb cada nova versió del GNOME.

en: Features:
ca: Característiques:

en: Built in syntax highlighting for many languages
ca: Incorpora ressaltat de sintaxi per a molts llenguatges

en: Side-by-side code editors
ca: Editors de codi costat a costat

en: Multi-monitor support
ca: Permet múltiples monitors

en: Code overview mini-map
ca: Mapa petit de resum del codi

en: Integration with Git
ca: Integració amb Git

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
ca: Integració amb Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize i Waf

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
ca: Autocompleció usant Clang, ressaltat semàntic i diagnòstics

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
ca: Autocompleció usant Python, ressaltat semàntic i diagnòstics

en: Vala based auto-completion and diagnostics
ca: Autocompleció usant Vala i diagnòstics

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
ca: Suport a l'autosagnat per a C, Python, Vala i XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
ca: HTML, Markdown, reStructuredText i previsualització en directe de Sphinx

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
ca: Edició opcional amb l'estil de Vim, Emacs i SublimeText

en: An integrated software profiler for native applications
ca: Un analitzador de rendiment de programari integrat per a aplicacions natives

en: An integrated debugger for native applications
ca: Un depurador integrat per a aplicacions natives

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
ca: Suport per a la construcció d'executables amb jhbuild i flatpak

en: Support for viewing TODOs found within your code base
ca: Suport per a veure TODOs trobats a la base del codi

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
ca: Cerca ràpida de text difusa entre fitxers i símbols

en: Debug with the GNU debugger
ca: Depura amb el depurador de GNU

en: Quickly access your projects
ca: Accés ràpid als teus projectes

en: Create new projects from a variety of templates
ca: Creeu projectes nous a partir d'una varietat de plantilles

en: Integration with Git to clone your projects
ca: Integració amb Git per a clonar els vostres projectes

en: The source code editor
ca: L'editor de codi font

en: Fast global fuzzy search
ca: Cerca difusa global ràpida

en: Use the minimap to see more of the file
ca: Utilitza el minimapa per a veure més del fitxer

en: Build Parallelism
ca: Construcció en paral·lel

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
ca: Nombre de processos de treball a usar quan es fan construccions. -1 per a una configuració per defecte sensata. 0 per al nombre de CPU.

en: Clear build logs
ca: Neteja el registre de construcció

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
ca: Si està habilitat, la subfinestra de registre de construcció s'esborrarà en construir-la de nou.

en: Show Log When Building
ca: Mostra el registre quan es construeix

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
ca: Si està activat, el registre de compilació s'aixecarà quan s'iniciï una compilació

en: Allow network when metered
ca: Permet la xarxa quan és limitada

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
ca: Habilita les transferències automàtiques en construccions com descàrregues de SDK i de dependències quan la connexió és limitada.

en: Ctags based autocompletion
ca: Autocompleció usant Ctags

en: Use Ctags for autocompletion.
ca: Utilitza Ctags per a autocompleció.

en: Enable semantic highlighting
ca: Habilita el ressaltat semàntic

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
ca: Si està habilitat, el ressaltat addicional es proporcionarà al llenguatge suportat basat en informació extreta del codi font.

en: Path to ctags executable
ca: Camí a l'executable ctags

en: The path to the ctags executable on the system.
ca: El camí a l'executable ctags del sistema.

en: Debugger Breakpoint at Main
ca: Punt de ruptura del depurador a «Main»

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
ca: El depurador ha d'inserir automàticament un punt de ruptura a la funció main().

en: Debugger Breakpoint at Criticals
ca: Punt d'interrupció del depurador a Criticals

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
ca: El depurador ha d'inserir automàticament un punt de ruptura a la funció g_critical().

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
ca: Punt d'interrupció del depurador als avisos i als errors crítics

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
ca: El depurador hauria d'inserir automàticament el punt d'interrupció a les funcions g_warning() i g_critical.

en: Restore last position
ca: Restaura la darrera posició

en: Jump to the last position when reopening a file
ca: Salta a la darrera posició quan es reobri un fitxer

en: Show modified lines
ca: Mostra les línies modificades

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
ca: Si està habilitat, l'editor mostrarà línies afegides i canvis al costat del codi font.

en: Show diagnostics next to line number
ca: Mostra diagnòstics al costat del número de línia

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
ca: Si està habilitat, l'editor mostrarà diagnòstics a l'esquerra del número de línia.

en: Highlight current line
ca: Ressalta la línia actual

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
ca: Si està habilitat, l'editor ressaltarà la línia que conté el cursor.

en: Highlight matching brackets
ca: Ressalta els parèntesis concordants

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
ca: Si està habilitat, l'editor ressaltarà els parèntesis concordants.

en: Show line numbers
ca: Mostra els números de línia

en: If enabled, the editor will show line numbers.
ca: Si està habilitat, l'editor mostrarà els números de línia.

en: Show relative line numbers
ca: Mostra els números de línia relatius

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
ca: Si està habilitat, l'editor mostrarà els números de línia relatius.

en: Use line selection styling
ca: Usa l'estil de selecció de línies

en: If enabled, the editor will use selected style for line numbers for whole lines selected.
ca: Si està habilitat, l'editor usarà l'estil seleccionat per als números de línia de les línies senceres seleccionades.

en: Smart Backspace
ca: Retrocés intel·ligent

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
ca: La tecla de retrocés suprimirà els espais extres per a mantenir-vos alineats amb l'amplada del sagnat.

en: Smart Home/End
ca: Inici i final intel·ligents

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
ca: Modifica el comportament de les tecles Inici/Final.

en: Show grid lines
ca: Mostra les línies de graella

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
ca: Si està habilitat, l'editor mostrarà les línies de graella al document.

en: Overview Map Policy
ca: Política del mapa general

en: When the overview map should be displayed.
ca: Quan s'ha de mostrar el mapa general.

en: Draw Spaces
ca: Dibuixa espais

en: The various types of space to draw in the editor.
ca: Els diferents tipus d'espais que pot dibuixar l'editor.

en: Wrap Text
ca: Ajusta el text

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
ca: La manera d'ajustar una llarga línia de text per a una millor visibilitat.

en: Autosave Enabled
ca: Desat automàtic habilitat

en: Enable or disable autosave feature.
ca: Habilita o deshabilita el desat automàtic.

en: Autosave Frequency
ca: Freqüència del desat automàtic

en: The number of seconds after modification before auto saving.
ca: El nombre de segons després d'una modificació abans de desar automàticament.

en: Completion Row Count
ca: Nombre de files de compleció

en: The number of completion rows to display to the user.
ca: El nombre de línies de compleció a mostrar a l'usuari.

en: Line Height
ca: Alçada de línia

en: The line height to use for the selected font.
ca: L'alçada de la línia que s'utilitzarà per al tipus de lletra seleccionat.

en: Interactive Completion
ca: Compleció interactiva

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
ca: Si està habilitat, el Constructor mostrarà automàticament les propostes de compleció mentre escriviu.

en: Minimum characters for matching selection.
ca: Caràcters mínims per a la selecció coincident.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
ca: Especifiqueu el nombre mínim de caràcters per a la coincidència de la selecció.

en: Enable Snippets
ca: Habilita els fragments

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
ca: Permet ampliar fragments de l'editor prement la pestanya després de l'activador de fragments.

en: Select First Completion
ca: Selecciona la primera compleció

en: Automatically select the first auto-completion entry.
ca: Selecciona automàticament la primera entrada de compleció automàtica.

en: Spaces Style
ca: Estil d'espais

en: How to apply spaces when reformatting text.
ca: Com aplicar els espais quan es reformata un text.

en: Enabled
ca: Habilitat

en: If the type within the extension is enabled.
ca: Si el tipus dins l'extensió està habilitat.

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada).

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state
ca: Estat de la finestra maximitzada

en: Style Variant
ca: Variant d'estil

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
ca: Utilitza la variant clara o fosca del tema GTK i/o l'esquema d'estil GtkSourceView.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
ca: "Projectes"

en: Projects directory
ca: Directori dels projectes

en: Directory for all Builder projects.
ca: El directori per a tots els projectes del Constructor.

en: Restore Session
ca: Restaura la sessió

en: Restores the projects previous session when loading.
ca: Restaura els projectes de la sessió prèvia quan es carregui un projecte.

en: Clear build caches at startup
ca: Neteja la memòria cau de construcció en iniciar

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
ca: Si està habilitat, el Constructor netejarà les memòries cau de construcció en iniciar.

en: The interface style to change pages
ca: L'estil de la interfície per a canviar pàgines

en: Default License
ca: Llicència per defecte

en: The default license to use for new projects
ca: La llicència per defecte a utilitzar per a nous projectes

en: Inherit Language Server stderr
ca: Hereta el servidor d'idiomes stderr

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
ca: Si està activat, el stderr dels servidors d'idiomes es redirigirà a la consola.

en: Preview Search Results
ca: Previsualitza els resultats de la cerca

en: If previews for search results should be automatically displayed
ca: Si les previsualitzacions dels resultats de la cerca s'han de mostrar automàticament

en: Plugin enabled
ca: Connector habilitat

en: If the plugin should be enabled
ca: Si s'ha d'habilitar el connector

en: Selected configuration for building
ca: Selecciona la configuració per a construccions

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
ca: La configuració ha estat seleccionada i serà restaurada la pròxima vegada que el projecte es carregui.

en: Install Project Before Running
ca: Instal·leu el projecte abans d'executar-lo

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
ca: Executa la fase d'instal·lació de canonades abans d'executar el projecte. Utilitza-ho només si saps el que estàs fent amb el teu projecte.

en: Default Run Command
ca: Ordre d'execució per defecte

en: The id of the default run command
ca: L'id de l'ordre d'execució per defecte

en: The signal to send the app to stop
ca: El senyal perquè l'aplicació s'aturi

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
ca: Això permet enviar alguna cosa diferent de sigkill per a aturar l'aplicació de destinació. Això pot ser útil quan es vol tancar amb gràcia un procés del servidor.

en: Unit Test Locality
ca: Localització de la prova unitària

en: What environment to use when running unit tests
ca: Quin entorn s'ha d'utilitzar quan s'executen proves unitàries

en: Verbose Logging
ca: Registre loquaç

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
ca: Si G_MESSAGES_DEBUG=all s'ha d'utilitzar en executar l'aplicació de destinació

en: Cache Root
ca: Arrel del cau

en: A directory to use as the root for cache data of the project like builds and flatpak staging directories
ca: Un directori que s'usa com a arrel per a fer de cau de les dades del projecte com ara compilació o directoris d'estadis del «flatpak»

en: Show Icons
ca: Mostra les icones

en: This setting is deprecated and no longer in use.
ca: Aquest paràmetre està obsolet i ja no s'utilitza.

en: Show Ignored Files
ca: Mostra els fitxers ignorats

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
ca: Si està habilitat, l'arbre del projecte mostrarà fitxers que són ignorats per VCS.

en: Sort Directories First
ca: Classifica primer els directoris

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
ca: Si està habilitat, l'arbre del projecte ordenarà els directoris abans que els fitxers regulars.

en: Check Spelling
ca: Comprova l'ortografia

en: Automatically check spelling within documents
ca: Comprova automàticament l'ortografia dels documents

en: The current language lacks a symbol resolver.
ca: El llenguatge actual no té cap solucionador de símbols.

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
ca: fitxer no desat %u

en: %s contained invalid ASCII
ca: %s contenia un ASCII invàlid

en: Failed to parse integer from “%s”
ca: Ha fallat analitzar l'enter des de «%s»

en: language defaults missing version in [global] group.
ca: manca la versió dels valors per defecte de la llengua al grup [global].

en: Failed to initialize defaults.
ca: Ha fallat iniciar els predeterminats.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
ca: Ha fallat en desar l'esborrany: %s

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Projects
ca: Projectes

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: A suitable debugger could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar un depurador adequat.

en: Open File…
ca: Obre un fitxer…

en: Open a file in the workspace
ca: Obre un fitxer a l'espai de treball

en: Preferences
ca: Preferències

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres del teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About Builder
ca: Quant al Constructor

en: _Quit
ca: _Surt

en: Application
ca: Aplicació

en: Pages
ca: Pàgines

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Search & Replace
ca: Cerca i reemplaça

en: Selection
ca: Selecció

en: Printing
ca: Impressió

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
ca: Ha fallat en obrir el fitxer: %s

en: _Discard Changes and Reload
ca: _Descarta els canvis i torna a carregar

en: File Has Changed on Disk
ca: El fitxer ha canviat al disc

en: The file has been changed by another program.
ca: Un altre programa ha canviat el fitxer.

en: File Contains Encoding Errors
ca: El fitxer conté errors de codificació

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
ca: La codificació usada per a carregar el fitxer ha detectat errors. Es pot seleccionar una codificació alternativa a la barra d'estat i reintentar-ho.

en: Could Not Open File
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: You do not have permission to open the file.
ca: No teniu permisos per a obrir el fitxer.

en: _Retry
ca: _Reintenta

en: Open As _Administrator
ca: Ob_re com a administrador

en: Document Restored
ca: Document restaurat

en: Unsaved document has been restored.
ca: S'ha restaurat el document no desat.

en: _Discard…
ca: _Descarta…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
ca: La impressió ha fallat: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
ca: Ha fallat en formatar la selecció %s

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
ca: Mou a la coincidència anterior (Ctrl+Maj+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
ca: Mou a la coincidència següent (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
ca: Cerca i reemplaça (Ctrl+H)

en: Close search
ca: Tanca la cerca

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Replace _All
ca: R_eemplaça tot

en: Use Re_gular Expressions
ca: Utilitza _expressions regulars

en: _Case Sensitive
ca: _Distingeix majúscules i minúscules

en: Match Whole Words
ca: Coincidència de tota la paraula

en: Language
ca: Llenguatge

en: Search (Ctrl+Enter)
ca: Cerca (Ctrl+Enter)

en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
ca: Commuta quadre inferior (Ctrl+F9)

en: Failed to initialize build pipeline: %s
ca: Ha fallat en iniciar la canonada de construcció: %s

en: Failed to get device information: %s
ca: Ha fallat en obtenir la informació del dispositiu: %s

en: Active Configuration
ca: Configuració activa

en: Configuration %s changed
ca: Configuració %s ha canviat

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
ca: No s'ha pogut localitzar la configuració de compilació «%s». Pot ser que no sigui vàlid o que tingui un format incorrecte.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
ca: Configuració activa establerta a «%s»

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
ca: S'ha trobat el dispositiu «%s»

en: Devices
ca: Dispositius

en: Device set to %s
ca: El dispositiu s'ha configurat a %s

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
ca: No es pot desplegar al dispositiu, la canonada de construcció no està inicialitzada

en: Fallback
ca: Sistema alternatiu

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
ca: El meu ordinador (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
ca: El meu ordinador (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
ca: La canonada de construcció està en un estat de fallada

en: The build configuration has errors
ca: La configuració de la construcció té errors

en: Pipeline started to clean build tree
ca: La canonada va començar a netejar l'arbre de construcció

en: Pipeline started
ca: Ha començat la canonada

en: Pipeline finished
ca: Ha acabat la canonada

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
ca: Construcció (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
ca: Postinstal·lació (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
ca: La creació del pseudo terminal ha fallat. Les característiques del terminal estaran limitades.

en: Cleaning…
ca: S'està netejant…

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Ready
ca: Preparat

en: Downloading…
ca: S'està descarregant…

en: Building dependencies…
ca: S'estan construint les dependències…

en: Bootstrapping…
ca: S'està arrencant…

en: Configuring…
ca: S'està configurant…

en: Building…
ca: S'està construint…

en: Installing…
ca: S'està instal·lant…

en: Committing…
ca: S'està efectuant…

en: Exporting…
ca: S'està exportant…

en: Success
ca: Èxit

en: Preparing…
ca: S'està preparant…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
ca: S'està suprimint %s

en: Removing build directories…
ca: S'estan eliminant directoris de construcció…

en: Cannot build transfer while on metered connection
ca: No es pot construir la transferència mentre s'estigui amb connexió limitada

en: Untitled command
ca: Ordre sense títol

en: Unit Test
ca: Prova unitària

note: translators: %s is replaced with the name of the run tool such as "valgrind"
en: User requested run tool “%s”
ca: L'usuari ha sol·licitat l'execució de l'eina «%s»

en: Cannot run target, another target is running
ca: No es pot executar l'objectiu, un altre objectiu s'està executant

en: Application exited with error: %s
ca: L'aplicació s'ha sortit amb un error: %s

en: Application exited
ca: L'aplicació s'ha tancat

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
ca: S'està executant %s…

en: Deploying to device…
ca: Desplegament a dispositiu…

en: User requested application to run
ca: L'usuari ha sol·licitat l'execució de l'aplicació

en: User requested application to restart
ca: L'usuari ha sol·licitat reiniciar l'aplicació

note: translators: %s is replaced with the name of the tool
en: User requested application to run with tool “%s”
ca: L'usuari ha sol·licitat que l'aplicació s'executi amb l'eina «%s»

en: User requested application to stop
ca: L'usuari ha sol·licitat que l'aplicació s'aturi

en: Host System
ca: Sistema amfitrió

en: Discovered runtime “%s”
ca: Descobert entorn d'execució «%s»

en: Removing runtime “%s”
ca: S'està eliminant el temps d'execució «%s»

en: Forcing subprocess %s to exit
ca: S'està forçant el subprocés %s a sortir

en: Sending signal %d to subprocess %s
ca: S'està enviant el senyal %d al subprocés %s

en: Default (Host operating system)
ca: Per defecte (Sistema operatiu amfitrió)

en: _Clone Repository…
ca: _Clona un repositori…

en: Close
ca: Tanca

en: Open a _Project…
ca: _Obre un projecte…

en: Open a new or existing project
ca: Obre un projecte nou o existent

en: Create a new project by cloning a repository
ca: Crea un projecte nou clonant un repositori

en: Select a _Folder…
ca: _Selecciona una carpeta…

en: Directory
ca: Directori

en: Builder — %s
ca: Constructor — %s

en: Failed to load the project
ca: Ha fallat carregar el projecte

en: _Close
ca: _Tanca

en: Delete Project Sources?
ca: Vols suprimir fonts del projecte?

en: Deleting the project source code from your computer cannot be undone.
ca: No es pot desfer la supressió del codi font del projecte de l'ordinador.

en: _Delete Project Sources
ca: _Suprimeix fonts del projecte

en: Select Project Folder
ca: Selecciona la carpeta del projecte

en: Select Project File
ca: Selecciona el fitxer del projecte

en: _Open
ca: _Obre

en: All Project Types
ca: Tots els tipus de projectes

[ctx: title]
en: Open a Project
ca: Obre un projecte

en: Toggle selection mode
ca: Commuta el mode de selecció

en: Search all Builder projects…
ca: Cerca en tots els projectes del Constructor…

en: No Projects Found
ca: No s'han trobat projectes

en: _Remove Projects
ca: _Suprimeix projectes

en: Remove Projects and Sources…
ca: Suprimeix projectes i fonts…

en: Cannot locate property %s in class %s
ca: No es poden localitzar propietats %s a la classe %s

en: Failed to find property %s in %s
ca: No s'ha pogut trobar la propietat %s a %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
ca: No s'ha pogut recuperar el valor va_list: %s

en: File path is NULL
ca: El camí del fitxer és NUL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
ca: S'ha produït un error en convertir el nom del fitxer UTF-8 en caràcter ample

en: ILCreateFromPath() failed
ca: Ha fallat ILCreateFromPath()

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
ca: No es pot convertir «%s» en una NSURL vàlida.

en: Just now
ca: Ara mateix

en: An hour ago
ca: Fa una hora

en: Yesterday
ca: Ahir

en: About a year ago
ca: Fa aproximadament un any

en: About %u year ago | About %u years ago
ca[0]: Fa aproximadament %u any
ca[1]: Fa aproximadament %u anys

en: _Install
ca: _Instal·la

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
ca: %u de %u

en: Search
ca: Cerca

en: Search for anything
ca: Busca qualsevol cosa

en: Type to Search
ca: Escriu per a cercar

en: Prefix your query with one of the following to filter results
ca: Prefixa la consulta amb un dels següents per a filtrar els resultats

en: Files
ca: Fitxers

en: Symbols
ca: Símbols

en: Documentation
ca: Documentació

en: Actions
ca: Accions

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
ca: Introduïu una nova drecera per a canviar <b>%s</b>.

en: _Set
ca: _Estableix

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
ca: Premeu Escape per a cancel·lar o Retrocés per a deshabilitar-lo.

en: Close Project
ca: Tanca el projecte

en: Change application preferences
ca: Canvia les preferències de l'aplicació

en: Find keyboard shortcuts
ca: Cerca dreceres de teclat

en: Get help with using Builder
ca: Obteniu ajuda per utilitzar Builder

en: Show information about Builder
ca: Mostra la informació sobre el Constructor

en: Quit without saving changes
ca: Surt sense desar els canvis

en: Web Browsing
ca: Navegació web

en: New Terminals
ca: Terminals nous

en: Funded By
ca: Finançat per

en: Show the application preferences
ca: Mostra les preferències de l'aplicació

en: Open project in new workbench
ca: Obre el projecte en un banc de treball nou

en: FILE
ca: FITXER

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
ca: Mostra la informació de la versió i surt

en: Increase log verbosity (may be repeated)
ca: Augmenta la loquacitat del registre (es pot repetir)

en: Failed to open project: %s
ca: Ha fallat obrir el projecte: %s

en: New variable…
ca: Variable nova…

en: Remove environment variable
ca: Suprimeix la variable d'entorn

en: Open a File or Terminal
ca: Obre un fitxer o un terminal

en: Use the page switcher above or use one of the following:
ca: Useu el commutador a dalt de la pàgina o una de les opcions següents:

en: Project Sidebar
ca: Barra lateral del projecte

en: Open File
ca: Obre el fitxer

en: New Terminal
ca: Terminal nou

en: Open application menu (F10)
ca: Obre el menú d'aplicacions (F10)

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
ca: No es pot carregar l'HTML. Manca el suport de WebKit.

en: Invalid configuration
ca: La configuració no és vàlida

en: Toggle Left Panel (F9)
ca: Commuta quadre esquerre (F9)

en: Toggle Right Panel
ca: Commuta quadre dret

en: Run Project (Shift+Ctrl+Space)
ca: Executa el projecte (Maj+Ctrl+Espai)

en: Stop Running Project
ca: Atura l'execució del projecte

en: Stop running
ca: Atura l'execució

en: Run project
ca: Executa el projecte

en: Other
ca: Altres

en: Project loaded
ca: S'ha carregat el projecte

note: translators: %s is replaced with the project name
en: Loading project “%s”
ca: Carregant el projecte "%s"

en: Open
ca: Obre

en: There are unsaved documents
ca: Hi ha documents sense desar

en: Appearance
ca: Aparença

en: Configurations
ca: Configuracions

en: Plugins
ca: Complements

en: Installing %u package | Installing %u packages
ca[0]: S'està instal·lant el paquet %u
ca[1]: S'estan instal·lant els paquets %u

en: The operation has been cancelled
ca: L'operació ha estat cancel·lada

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
ca: Ha fallat iniciar el servidor de llenguatge: %s

en: No connection to language server
ca: No hi ha connexió amb el servidor d'idiomes

en: No LSP client connection is available
ca: No hi ha cap connexió de client LSP disponible

note: translators: %s is replaced with the name of the language server
en: Language server “%s” exited
ca: S'ha sortit del servidor d'idioma «%s»

note: translators: the first %s is replaced with the language server name, second %s with PID
en: Language server “%s” spawned as process %s
ca: El servidor d'idioma «%s» s'ha generat com a procés %s

en: Version Control
ca: Control de versions

en: Language Servers
ca: Servidors d'idiomes

en: Devices & Simulators
ca: Dispositius i simuladors

en: Diagnostics
ca: Diagnòstics

en: Build Systems
ca: Sistemes de construcció

en: Compilers
ca: Compiladors

en: Debuggers
ca: Depuradors

en: Templates
ca: Plantilles

en: Editing & Formatting
ca: Edició i format

en: Language Enablement
ca: Habilitació d'idiomes

en: Desktop Integration
ca: Integració a l'escriptori

en: Additional
ca: Addicional

en: Authors
ca: Autors

en: Version
ca: Versió

en: Website
ca: Lloc web

en: Destination file must be within the project tree.
ca: El fitxer de destinació ha de ser a l'arbre del projecte.

en: File must be within the project tree.
ca: El fitxer ha de ser a l'arbre del projecte.

en: Could not parse XML from stream
ca: No s'ha pogut analitzar l'XML des del flux

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: C_ut (Ctrl+X)
ca: _Retalla (Ctrl+X)

en: _Copy (Ctrl+C)
ca: _Còpia (Ctrl+C)

en: _Paste (Ctrl+V)
ca: _Enganxa (Ctrl+V)

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo & Redo
ca: Desfés i refés

en: Undo (Ctrl+Z)
ca: Desfés (Ctrl+Z)

en: Redo (Shift+Ctrl+Z)
ca: Refés (Maj+Ctrl+Z)

en: Zoom Out (Ctrl+-)
ca: Redueix (Ctrl+-)

en: Reset Zoom (Ctrl+0)
ca: Reinicia el zoom (Ctrl+0)

en: Zoom In (Ctrl++)
ca: Amplia (Ctrl++)

en: Insert Emoji
ca: Insereix un emoji

en: _Selection
ca: _Selecció

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Formatting
ca: Format

en: All _Upper Case
ca: Tot en majúsc_ules

en: Convert the text selection to upper case
ca: Converteix la selecció de text a majúscules

en: All _Lower Case
ca: Tot en minúscu_les

en: Convert the text selection to lower case
ca: Converteix la selecció de text a minúscules

en: In_vert Case
ca: _Inverteix majúscules i minúscules

en: Invert case of the text selection
ca: Inverteix les majúscules i minúscules de la selecció de text

en: _Title Case
ca: Majúscules/minúscules del _títol

en: Convert the text selection to title case
ca: Converteix la selecció de text a majúscules

en: Select _Line
ca: S_elecciona una línia

en: _Delete Line
ca: S_uprimeix la línia

en: _Join Lines
ca: _Uneix les línies

en: S_ort Lines
ca: _Ordena les línies

en: D_uplicate Line
ca: D_uplica la línia

en: _Formatting
ca: _Formatatge

en: Code Navigation
ca: Navegació del codi

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç

en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy selection from terminal to clipboard
ca: Copia la selecció des del terminal al porta-retalls

en: _Copy Link
ca: _Copia l'enllaç

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste from clipboard into the terminal
ca: Enganxa des del porta-retalls al terminal

en: Selection all text from terminal including scrollback
ca: Selecciona tot el text des del terminal, inclòs el desplaçament enrere

en: Select _None
ca: _No en seleccionis cap

en: Copied to clipboard
ca: S'ha copiat al porta-retalls

en: Save Terminal Content As
ca: Desa el contingut del terminal com a

en: Save
ca: Desa

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
ca: No s'ha pogut iniciar el subprocés. És possible que hagis de construir denou el projecte.

en: Untitled terminal
ca: Terminal sense títol

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
ca: Ha sortit

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
ca: El llançador del subprocés ha fallat massa ràpid, no es tornarà a llançar.

en: Untitled Terminal
ca: Terminal sense títol

en: Clone of Ubuntu
ca: Clon de l'Ubuntu

en: Search runtimes
ca: Cerca per entorns d'execució

en: Move to previous match
ca: Mou a la coincidència anterior (Ctrl+Maj+G)

en: Move to next match
ca: Mou a la coincidència següent (Ctrl+G)

en: Wrap around
ca: Continua des de l'inici

en: Allow Input
ca: Permet l'entrada

en: Search…
ca: Cerca…

en: Reset
ca: Reinicia

en: Reset and Clear
ca: Reinicia i neteja

en: Process terminated by signal %d
ca: El procés finalitza amb el senyal %d

en: <i>Loading</i>
ca: <i>S'està carregant</i>

en: Empty
ca: Buit

note: FIXME? Shouldn't title come from a tweak property?
en: Projects Directory
ca: Directori dels projectes

en: Select
ca: Selecciona

en: Select Font
ca: Selecciona el tipus de lletra

en: Builder — %s — Preferences
ca: Constructor — %s — Preferències

en: Builder — Preferences
ca: Preferències del Constructor

en: unversioned
ca: sense versió

note: translators: None means "no version control system"
en: None
ca: Cap

en: Blank page
ca: Pàgina en blanc

en: Run a new instance of Builder
ca: Executa una instància nova del Constructor

en: Building cache…
ca: Construint la memòria cau…

en: Bootstrapping build system
ca: Arrencada del sistema de construcció

en: Configuring project
ca: S'està configurant el projecte

en: Building project
ca: S'està construint el projecte

en: Caching build commands
ca: S'estan desant a la memòria cau les ordres de construcció

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
ca: %s (copia)

en: BuildStream project in use but “bst” executable could not be found.
ca: Projecte BuildStream en ús però l'executable «bst» no s'ha pogut trobar.

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
ca: Utilitzeu KEY=VALUE per establir una variable d'entorn

en: Keys may not start with a number
ca: És possible que les claus no comencin amb un número

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
ca: Les claus només poden contenir alfanumèrics o subratllats.

en: Add _Variable
ca: Afegeix _variable

en: Add Variable
ca: Afegeix una variable

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Copy
ca: Copia

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Build Output
ca: Sortida de la construcció

en: Build Output (Shift+Ctrl+L)
ca: Sortida de la construcció (Maj+Ctrl+L)

en: Clear build log
ca: Neteja els registres de construcció

en: Cancel build
ca: Cancel·la la construcció

en: Save build log
ca: Desa els registres de construcció

en: Missing
ca: Manca

en: Branch
ca: Branca

en: Build Profile
ca: Perfil de la construcció

en: Runtime
ca: Entorn d'execució

en: Device
ca: Dispositiu

en: There is a problem with the current build configuration.
ca: Hi ha un problema amb l'actual configuració de la construcció.

en: Build status
ca: Estat de la construcció

en: Last build
ca: Darrera construcció

en: Build result
ca: Resultat de la construcció

en: Warnings
ca: Avisos

en: Build Pipeline
ca: Canonada de construcció

en: Build Issues
ca: Problemes en la construcció

en: Build status:
ca: Estat de la construcció:

en: Time completed:
ca: Temps usat:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
ca: Avisos (%u)

en: Shared
ca: Compartit

en: Static
ca: Estàtic

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to list build targets: %s
ca: No s'han pogut enumerar els objectius de construcció: %s

en: Select Build Target
ca: Selecciona objectiu de construcció

en: Available Build Targets
ca: Objectius de la construcció disponibles

en: Some targets may not be available until the project has been configured.
ca: És possible que alguns objectius no estiguin disponibles fins que no s'hagi configurat el projecte.

en: Automatically Discover
ca: Descobreix automàticament

en: This selection allows Builder to choose the best candidate.
ca: Aquesta selecció permet al Constructor triar el millor candidat.

en: The container used to build and run your application
ca: El contenidor utilitzat per a construir i executar la vostra aplicació

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate into new configuration
ca: Duplica en una configuració nova

en: Make Active
ca: Fes-ho actiu

en: Make configuration active and reload build pipeline
ca: Activa la configuració i torna a carregar la canonada de construcció

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete configuration
ca: Suprimeix la configuració

en: Stop Building Project (Shift+Ctrl+Alt+C)
ca: Atura la construcció del projecte (Maj+Ctrl+Alt+C)

en: Build Project (Shift+Ctrl+Alt+B)
ca: Construeix el projecte (Maj+Ctrl+Alt+B)

en: Display Build Diagnostics (Ctrl+Alt+?)
ca: Mostra els diagnòstics de la construcció (Ctrl+Alt+?)

en: Configure Project…
ca: Configura el projecte…

en: Configure settings related to the project
ca: Configurar paràmetres relacionats amb el projecte

en: Code Foundry
ca: Fundació del codi

en: Configuration
ca: Configuració

en: Reload Configuration
ca: Torna a carregar la configuració

en: Reload project configuration
ca: Torneu a carregar la configuració del projecte

en: Select Build Target…
ca: Selecciona objectiu de construcció…

en: Change default build target
ca: Canviar l'objectiu de construcció per defecte

en: Building
ca: S'està construint

en: _Build
ca: _Construeix

en: Build the project
ca: Construeix el projecte

en: _Rebuild
ca: _Construeix de nou

en: Rebuild the project
ca: Construeix de nou el projecte

en: _Clean
ca: _Neteja

en: Clean the project
ca: Neteja el projecte

en: Stop Building
ca: Atura la construcció en procés

en: Cancel the current build operation
ca: Cancel·la l'operació de creació actual

en: Install & Deployment
ca: Instal·la i desplega

en: Install the project
ca: Instal·la el projecte

en: Deploy to Device…
ca: Desplega-ho al dispositiu…

en: Deploy project to current device
ca: Desplega el projecte al dispositiu actual

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
ca: _Exporta

en: Export project
ca: Exporta el projecte

en: Show Bui_ld Output
ca: _Mostra la sortida de la construcció

en: Display panel containing the build log
ca: Mostra el quadre que conté el registre de construcció

en: Running
ca: S'està executant

en: Select Run Command…
ca: Selecciona ordre d'execució…

en: Run
ca: Executa

en: Run the project
ca: Executa el projecte

en: Restart Program
ca: Reinicia el programa

en: Restart the running program
ca: Reinicieu el programa en execució

en: Stop Program
ca: Atura el programa

en: Stop running the project
ca: Atura l'execució del projecte

en: Debugging
ca: Depuració

en: Unit Tests
ca: Proves unitàries

en: Settings
ca: Configuració

en: Follow System Style
ca: Segueix l'estil del sistema

en: Follow the system style when running the project
ca: Segueix l'estil del sistema quan s'executi el projecte

en: Force Light
ca: Força el clar

en: Force light theme when running the project
ca: Força el tema clar quan s'executi el projecte

en: Force Dark
ca: Força el fosc

en: Force dark theme when running the project
ca: Força el tema fosc quan s'executi el projecte

en: Accent Color
ca: Color de contrast

en: System
ca: Sistema

en: Use system accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast del sistema quan s'executi el projecte

en: Blue
ca: Blau

en: Use blue accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast blau quan s'executi el projecte

en: Teal
ca: Verd blavós

en: Use teal accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast verd blavós quan s'executi el projecte

en: Green
ca: Verd

en: Use green accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast verd quan s'executi el projecte

en: Yellow
ca: Groc

en: Use yellow accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast groc quan s'executi el projecte

en: Orange
ca: Taronja

en: Use orange accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast taronja quan s'executi el projecte

en: Red
ca: Vermell

en: Use red accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast vermell quan s'executi el projecte

en: Pink
ca: Rosa

en: Use pink accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast rosa quan s'executi el projecte

en: Purple
ca: Porpra

en: Use purple accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast porpra quan s'executi el projecte

en: Slate
ca: Pissarra

en: Use slate accent color when running the project
ca: Usa el color de contrast pissarra quan s'executi el projecte

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: High Contrast
ca: Contrast alt

en: Use high contrast theme when running the project
ca: Usa el tema d'alt contrast quan s'executi el projecte

en: Text Direction
ca: Direcció del text

en: Left-to-Right
ca: D'esquerra a dreta

en: Force left-to-right text when running the project
ca: Força el text d'esquerra a dreta quan s'executi el projecte

en: Right-to-Left
ca: De dreta a esquerra

en: Force right-to-left text when running the project
ca: Força el text de dreta a esquerra quan s'executi el projecte

en: GTK Renderer
ca: Renderitzador GTK

en: Default
ca: Per defecte

en: Use the default GTK renderer when running the project
ca: Usa el renderitzador GTK predeterminat quan s'executi el projecte

en: Use the Vulkan renderer when running the project
ca: Usa el renderitzador Vulkan quan s'executi el projecte

en: Use the GL renderer when running the project
ca: Usa el renderitzador GL quan s'executi el projecte

en: Legacy GL
ca: GL antic

en: Use the legacy GL renderer when running the project
ca: Usa l'antic renderitzador GL quan s'executi el projecte

en: Use the Cairo software renderer when running the project
ca: Usa el renderitzador de programari Cairo quan s'executi el projecte

en: Request verbose logging when running the project
ca: Reclama un registre detallat quan s'executi el projecte

en: Show Inspector
ca: Mostra l'Inspector

en: Request the GTK inspector be shown when running the project
ca: Reclama que es mostri l'inspeccionador de GTK quan s'executi el projecte

en: Style
ca: Estil

en: Interface
ca: Interfície

en: Editor Font
ca: Tipus de lletra de l'editor

en: The font used in the source code editor
ca: El tipus de lletra utilitzat dins de l'editor de codi font

en: Terminal Font
ca: Tipus de lletra del Terminal

en: The font used in the terminal
ca: El tipus de lletra utilitzat en el terminal

en: Show Grid Pattern
ca: Mostra el patró de graella

en: Display a grid pattern underneath source code
ca: Mostra un patró de graella sota el codi font

en: Never
ca: Mai

en: Overview map is never displayed
ca: El mapa general no es mostra mai

en: Always
ca: Sempre

en: Overview map is always displayed
ca: Sempre es mostra el mapa general

en: Auto
ca: Automàtic

en: Overview map is automatically displayed based on user input
ca: El mapa general es mostra automàticament en funció de l'entrada de l'usuari

en: Navigate with Tabs
ca: Navegar amb pestanyes

en: Switch documents using a tabbed interface
ca: Canviar documents mitjançant una interfície amb pestanyes

en: Navigate with Popover
ca: Navegar amb diàleg contextual

en: Switch documents using a popover
ca: Canvia documents mitjançant un diàleg contextual

en: Commands
ca: Ordres

en: Run Command
ca: Ordre d'execució

en: This command is used to run your project
ca: Aquesta ordre s'utilitza per a executar el vostre projecte

en: Starting & Stopping
ca: Inici i parada

en: Install Before Running
ca: Instal·leu abans d'executar

en: Installs the application before running. This is necessary for most projects unless custom run commands are used.
ca: Instal·la l'aplicació abans d'executar-la. Això és necessari per a la majoria de projectes tret que utilitzin ordres d'execució personalitzades.

en: Stop Signal
ca: Senyal de stop

en: Send the signal to the target application when requesting the application stop.
ca: Envia el senyal a l'aplicació de destinació quan sol·liciteu l'aturada de l'aplicació.

en: Logging
ca: Registre

en: Runs with <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> environment variable for troubleshooting
ca: Executa amb variable d'entorn <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> per a la resolució de problemes

en: Run unit tests from within the build environment.
ca: Executa les proves unitàries des de l'entorn de construcció.

en: As Application
ca: Com a aplicació

en: Run unit with access to display and other runtime environment features.
ca: Executa les proves unitàries amb accés a la pantalla i altres funcions de l'entorn d'execució.

en: Build & Tooling
ca: Construcció i cadena d'eines

en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: Artifacts and Cached Files
ca: Artefactes i fitxers en memòria cau

en: Directory used for storing build artifacts and cached files from the build pipeline. Requires restarting Builder to take effect.
ca: Directori usat per a desar artefactes de compilació i fitxers en memòria cau del procés de construcció. Cal reiniciar el Constructor perquè tingui efecte.

en: History
ca: Historial

en: Clear Expired Artifacts
ca: Neteja els artefactes caducats

en: Artifacts which have expired will be deleted when Builder is started
ca: Els artefactes caducats se suprimiran quan s'iniciï el Constructor

en: Clear Build Logs
ca: Neteja el registre de construcció

en: Clear the build log history when a new build begins
ca: Neteja l'historial de registres de construcció quan comenci una nova construcció

en: Show Build Logs
ca: Mostra els registres de construcció

en: Show the build log when a new build begins
ca: Mostra el registre de compilació quan comenci una nova construcció

en: Log to Console
ca: Registra a la consola

en: Redirect language server error logs to stderr
ca: Redirigeix ​​els registres d'errors del servidor d'idiomes a stderr

en: Workers
ca: Processos

en: Number of workers to use when performing builds
ca: Nombre de processos de treball a usar quan es fan construccions

en: Tooling
ca: Eines

en: Installation Prefix
ca: Prefix d'instal·lació

en: The project will be installed to this directory during the installation phase of the build pipeline.
ca: El projecte s'instal·larà en aquest directori durant la fase d'instal·lació de la canonada de construcció.

en: Configure Options
ca: Opcions de configuració

en: These options are used by the build system to configure the project during the configure phase of the build pipeline
ca: Aquestes opcions són utilitzades pel sistema de construcció per a configurar el projecte durant la fase de configuració de la canonada de construcció

en: Build Environment
ca: Entorn de construcció

en: Locality
ca: Localització

en: Where your project builds
ca: On es construeix el teu projecte

en: Inside Source Tree
ca: Dins de l'arbre font

en: Outside Source Tree
ca: Fora de l'arbre de font

en: The SDK used to build your application is automatically determined from the runtime.
ca: El SDK utilitzat per a construir l'aplicació es determina automàticament a partir del temps d'execució.

en: Fetch dependencies
ca: Obtén dependències

en: Build project
ca: Construeix el projecte

en: Cargo Run
ca: Execució de Cargo

en: Clang integration server has exited
ca: El servidor d'integració de Clang ha sortit

en: Clang integration server has started as process %s
ca: El servidor d'integració de Clang s'ha iniciat com a procés %s

en: anonymous
ca: anònim

en: Complete parentheses
ca: Completa els parèntesis

en: If parentheses should be included when completing.
ca: Si s'haurien d'incloure parèntesis en completar.

en: Complete parameters
ca: Completa els paràmetres

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
ca: Si s'haurien d'incloure paràmetres en completar. Requereix la compleció de parèntesis.

en: Complete Parentheses
ca: Completa parèntesis

en: Include parentheses when completing clang proposals
ca: Inclou parèntesis en completar propostes de Clang

en: Complete Parameters
ca: Completa els paràmetres

en: Include parameters and type information when completing clang proposals
ca: Inclou paràmetres i tipus en completar propostes de Clang

en: Failed to execute clang-format: %s
ca: Ha fallat a l'executar el «clang-format»: %s

en: clang-format failed to format document: %s
ca: El «clang-format» ha fallat al formatar el document: %s

en: Missing or corrupted data from clang-format
ca: Falten dades o estan corrompudes del «clang-format»

en: Invalid cursor position provided from clang-format
ca: El «clang-format» ha proporcionat una posició no vàlida del cursor

en: Cannot locate .clang-format, please add one to your project. Using fallback GNU-style formatter.
ca: No es pot trobar el «.clang-format». Afegiu-ne un al projecte. S'està usant un formatador de tipus GNU substitutiu.

en: Configure project
ca: Configura el projecte

en: Installing project
ca: S'està instal·lant el projecte

en: Create or update code-index for project file
ca: Crea o actualitza l'índex de codi per al fitxer del projecte

en: Failed to load flags for plan: %s
ca: No s'han pogut carregar els indicadors del pla: %s

en: Failed to cull index plan: %s
ca: No s'ha pogut eliminar el pla d'índex: %s

en: Failed to populate index plan: %s
ca: No s'ha pogut emplenar el pla de l'índex: %s

en: Failed to load project: %s
ca: Ha fallat carregar el projecte: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
ca: S'està indexant el codi font

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
ca: La cerca, la compleció automàtica i el diagnòstic poden ser limitats fins a la finalització.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
ca: Declaració

en: Project Symbols
ca: Símbols del projecte

en: Copy as Image
ca: Copia com a imatge

en: Copy selected text as an image
ca: Copia el text seleccionat com a imatge

en: Possible typo in “%s”. Did you mean “%s”?
ca: Possible error tipogràfic a «%s». Volies dir «%s»?

en: Failed to format while saving document: %s
ca: No s'ha pogut formatar en desar el document: %s

en: Code Actions
ca: Accions de codi

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: No code actions available
ca: No hi ha cap acció de codi disponible

en: Code Action Failure
ca: Error d'acció del codi

en: Symbol Not Selected
ca: Símbol no seleccionat

en: A symbol to rename must be selected
ca: Cal seleccionar un símbol per a canviar-li el nom

en: Find References
ca: Cerca les referències

en: No references found
ca: No s'han trobat referències

en: The programming language tooling may not support finding references
ca: L'eina del llenguatge de programació pot no permetre cercar referències

en: Failed to rename symbol: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom del símbol: %s

en: Rename Symbol
ca: Canvia el nom d'un símbol

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: Current Symbol Name
ca: Nom del símbol actual

en: New Symbol Name
ca: Nom nou del símbol

en: R_ename Symbol…
ca: _Canvia el nom d'un símbol…

en: Code Actions…
ca: Accions del codi…

en: Display a list of possible code actions from the cursor position
ca: Mostra una llista de possibles accions de codi des de la posició del cursor

en: _Go to Declaration
ca: _Ves a la declaració

en: Jump to file and location where item is declared
ca: Salta al fitxer i a la ubicació on es declara l'element

en: _Go to Definition
ca: _Ves a la definició

en: Jump to file and location where item is defined
ca: Salta al fitxer i a la ubicació on es defineix l'element

en: _Find References
ca: _Cerca les referències

en: Code Comments
ca: Comentaris de codi

en: _Comment Code
ca: _Comenta codi

en: Add comments surrounding the source code selection
ca: Afegeix comentaris al voltant de la selecció del codi font

en: Unco_mment Code
ca: _Descomenta codi

en: Remove comments from the source code selection
ca: Suprimeix els comentaris de la selecció del codi font

en: Update Copyright before Saving
ca: Actualitza els drets d'autor abans de desar

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
ca: Actualitza els drets d'autor de l'usuari abans de desar al disc.

en: Update Copyright
ca: Actualitza els drets d'autor

en: Update copyright headers when saving documents
ca: Actualitza automàticament els drets d'autor de les capçaleres en desar un fitxer

en: Reformat Function Prototypes
ca: Prototips de funció de reformateig

en: Display the project creation guide
ca: Mostra la guia de creació de projectes

en: Select Location
ca: Selecciona una ubicació

en: Failed to Create Project
ca: Ha fallat crear el projecte

en: Create New Project
ca: Crea un projecte nou

en: Project Name
ca: Nom del projecte

en: A subdirectory with this name already exists
ca: Ja existeix un subdirectori amb aquest nom

en: A unique name that is used for the project folder and other resources. The name should be in lower case without spaces and should not start with a number.
ca: Un nom únic que s'utilitza per a la carpeta del projecte i altres recursos. El nom ha d'estar en minúscules sense espais i no ha de començar per un número.

en: Application ID
ca: Identificador d'aplicació

en: A reverse domain-name identifier used to identify the application, such as "org.gnome.Builder". It may not contain dashes.
ca: Un identificador de nom de domini invers utilitzat per a identificar l'aplicació, com ara «org.gnome.Constructor». No pot contenir guions.

en: Location
ca: Ubicació

en: The project will be created in a new subdirectory.
ca: El projecte es crearà en un subdirectori nou.

en: License
ca: Llicència

en: Template
ca: Plantilla

en: Create Project
ca: Crea un projecte

en: Create _New Project…
ca: Crea un projecte _nou…

en: Create New Project…
ca: Crea un projecte nou…

en: Create a new project from template
ca: Crea un nou projecte a partir de plantilla

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
ca: La cerca, la compleció automàtica i la informació dels símbols poden ser limitades fins que finalitzi la indexació Ctags.

en: Indexing Source Code (Paused)
ca: S'està indexant el codi font (en pausa)

en: Suggest Completions
ca: Suggereix complecions

en: Use CTags to suggest code completion proposals
ca: Usa CTags per a suggerir propostes de compleció de codi

en: CTags Path
ca: Camí de CTags

en: The path to the ctags executable
ca: El camí a l'executable ctags

en: Run with Debugger
ca: Executa amb el depurador

en: Run the project with debugger
ca: Executa el projecte amb el depurador

en: Debugger
ca: Depurador

en: Toggle Breakpoint
ca: Commuta el punt d'interrupció

en: Toggle breakpoint at current line
ca: Commuta el punt de ruptura a la línia actual

en: Continue
ca: Continua

en: Continue debugging to next breakpoint
ca: Continueu depurant fins al següent punt d'interrupció

en: Pause debugger until continued
ca: Posa en pausa el depurador fins que continuï

en: Step Over
ca: Passar per sobre

en: Execute the current line, stepping over any function calls
ca: Executeu la línia actual, s'entrarà pas a pas sobre qualsevol cridada de funció

en: Step Into
ca: Entrar a

en: Execute the current line, stepping into any function calls
ca: Executeu la línia actual, s'entrarà pas a pas en qualsevol cridada de funció

en: Step Out
ca: Sortir

en: Run until the end of the function
ca: Executa fins al final de la funció

en: Breakpoints
ca: Punts de ruptura

en: Automatically Break at Program Start
ca: Interrupció automàtica a l'inici del programa

en: Automatically Break at Warnings
ca: Interromp automàticament a advertències

en: Automatically Break at Criticals
ca: Interrupció automàtica a crítics

en: File
ca: Fitxer

en: Line
ca: Línia

en: Function
ca: Funció

en: Address
ca: Adreça

en: Type
ca: Tipus

en: Hits
ca: Vegades

en: Expression
ca: Expressió

en: Pause the program (F6)
ca: Pausa el programa (F6)

en: Continue running the program (F5)
ca: Continua l'execució del programa (F5)

en: Execute the current line, stepping into any function calls (F8)
ca: Executeu la línia actual, s'entrarà pas a pas en qualsevol cridada de funció

en: Execute the current line, stepping over any function calls (F7)
ca: Executeu la línia actual, passant per sobre de qualsevol trucada de funció (F7)

en: Run until the end of the function (Shift+F8)
ca: Executeu fins al final de la funció (Maj+F8)

en: Disassembly
ca: Desassemblador

en: No break
ca: Sense ruptura

en: Breakpoint
ca: Punt de ruptura

en: Countpoint
ca: Punt de comptatge

en: Library
ca: Biblioteca

en: Address Range
ca: Rang d'adreces

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Value
ca: Valor

en: Register
ca: Registra

en: Group
ca: Grup

en: Thread
ca: Fil

en: Frame
ca: Marc

en: Binary
ca: Binari

en: Threads
ca: Fils

en: Libraries
ca: Biblioteques

en: Registers
ca: Registres

en: Console
ca: Consola

en: Stop After Launching Program
ca: Atura't després d'iniciar el programa

en: Automatically insert a breakpoint at the start of the application
ca: Insereix automàticament un punt d'interrupció a l'inici de l'aplicació

en: Stop at Warnings
ca: Atura als avisos

en: Automatically insert a breakpoint on warning logs
ca: Insereix automàticament un punt de ruptura en els registres d'avís

en: Stop at Criticals
ca: Atura als crítics

en: Automatically insert a breakpoint on critical logs
ca: Insereix automàticament un punt de ruptura en els registres crítics

en: The device address
ca: L'adreça del dispositiu

en: The device port number
ca: El número de port del dispositiu

en: The application to run
ca: L'aplicació a executar

en: A PTY to bidirectionally proxy to the device
ca: Un PTY per a proxy bidireccional al dispositiu

en: Number of seconds to wait for the deviced peer to appear
ca: Nombre de segons que cal esperar perquè aparegui l'altre dispositiu

en: D-Bus Inspector…
ca: Inspector D-Bus…

en: No file was provided.
ca: No s'ha proporcionat cap fitxer.

en: Use minimal editor interface
ca: Utilitza la interfície mínima de l'editor

en: Switch to %s style
ca: Canvia a l'estil %s

en: Switch application and editor theme
ca: Canvia l'aplicació i el tema de l'editor

en: Reverts language preferences to application defaults
ca: Restitueix les preferències del llenguatge a les predeterminades per l'aplicació

note: translators: "Plain Text" means text without formatting
en: Plain Text
ca: Text pla

en: Spaces
ca: Espais

en: Tabs
ca: Tabuladors

en: Go
ca: Ves

en: Go to Line
ca: Ves a la línia

en: Indentation
ca: Sagnat

en: Indent Using Spaces
ca: Sagna mitjançant espais

en: Spaces per Tab
ca: Espais per tabulador

en: Indentation Size
ca: Mida del sagnat

en: Same as Tab Width
ca: Igual que l'amplada de la tabulació

en: Line Ending
ca: Final de línia

en: Windows (CR/LF)
ca: Windows (CR+LF)

en: New Editor Workspace…
ca: Nou espai de treball de l'editor…

en: New _File
ca: Fitxer _nou

en: _Open File…
ca: _Obre un fitxer…

en: Open in New Frame
ca: Obre en un marc nou

en: Open in New Workspace…
ca: Obre en un espai de treball nou…

en: Save _As
ca: A_nomena i desa

en: Find…
ca: Cerca…

en: Find/Replace…
ca: Cerca/reemplaça…

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Format Document
ca: Format del document

en: Format Selection
ca: Formata la selecció

en: Move to Previous Diagnostic
ca: Mou al diagnòstic anterior

en: Move the insertion cursor to the previous diagnostic location
ca: Mou el cursor d'inserció a la ubicació de diagnòstic anterior

en: Move to Next Diagnostic
ca: Mou al següent diagnòstic

en: Move the insertion cursor to the next diagnostic location
ca: Mou el cursor d'inserció a la següent ubicació de diagnòstic

en: Programming Languages
ca: Llenguatges de programació

en: Settings provided by .editorconfig and modelines take precedence over those below.
ca: Els paràmetres proporcionats per .editorconfig i els modes de línia tenen prioritat sobre els de sota.

en: Indentation & Formatting
ca: Sagnat i formatació

en: Tab Character
ca: Caràcter de tabulació

en: The character to be inserted for Tab
ca: El caràcter a inserir per al tabulador

en: Tab
ca: Tabulador

en: Insert Trailing Newline
ca: Insereix línia nova al final

en: Ensure files end with a newline
ca: Assegureu-vos que els fitxers finalitzin amb una línia nova

en: Trim Trailing Space
ca: Retalla l'espai en blanc final

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed
ca: Al desar, s'eliminaran els espais en blanc del final de les línies modificades

en: Auto Indent
ca: Sagnat automàtic

en: Automatically indent source code as you type
ca: Sagna automàticament el codi font mentre s'escriu

en: Tab Size
ca: Mida del tabulador

en: The number of characters to indent for Tab
ca: El nombre de caràcters a sagnar per al tabulador

en: The number of characters to indent, or -1 to use tab size
ca: El nombre de caràcters a sagnar, o -1 per usar un tabulador

en: Margin
ca: Marge

en: Show Right Margin
ca: Mostra el marge dret

en: Display a margin in the editor to indicate maximum desired width
ca: Mostra un marge a l'editor per a indicar l'amplada màxima desitjada

en: Right Margin Position
ca: Posició del marge dret

en: The desired maximum line length
ca: La longitud màxima de línia desitjada

en: Behavior
ca: Comportament

en: Overwrite Braces
ca: Sobreescriu els claudàtors

en: Overwrite closing braces, brackets, parenthesis, and quotes
ca: Sobreescriu les claus de tancament, parèntesis i cometes

en: Insert Matching Brace
ca: Insereix claudàtors concordants

en: Insert matching character for braces, brackets, parenthesis, and quotes
ca: Insereix el caràcter corresponent amb les claus, claudàtors, parèntesis i cometes

en: Space before opening parentheses
ca: Espai abans d'obrir parèntesis

en: Space before opening brackets
ca: Espai abans d'obrir claudàtors

en: Space before opening braces
ca: Espai abans d'obrir claus

en: Space before opening angles
ca: Espai abans d'obrir angles

en: Prefer a space before colon
ca: Prefereix un espai abans dels dos punts

en: Prefer a space before commas
ca: Prefereix un espai abans de les comes

en: Prefer a space before semicolons
ca: Prefereix un espai abans dels punts i coma

en: Color
ca: Colors

en: Fonts & Styling
ca: Tipus de lletra i estil

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: The font used within the source code editor
ca: El tipus de lletra utilitzat dins de l'editor de codi font

en: Adjust spacing between lines
ca: Ajusta l'espaiat entre línies

en: How text should be wrapped when wider than the frame
ca: Com s'ha d'ajustar el text quan sigui més ample que el marc

en: At Spaces
ca: Als espais

en: Anywhere
ca: Qualsevol lloc

en: Background Pattern
ca: Patró de fons

en: Show a background pattern underneath source code
ca: Mostra un patró de fons sota el codi font

en: No Pattern
ca: Sense patró

en: Grid Lines
ca: Línies de quadrícula

en: Scrollbars
ca: Barres de desplaçament

en: Source Code Overview
ca: Vista general del codi font

en: Display an overview of source code next to the editor
ca: Mostra un resum del codi font al costat de l'editor

en: Prefer Scrollbars
ca: Prefereix barres de desplaçament

en: Always On
ca: Sempre activat

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Line Numbers
ca: Números de línia

en: Show Line Numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Display line numbers next to each line of code
ca: Mostra els números de línia al costat de cada línia de codi

en: Use Relative Line Numbers
ca: Utilitza números de línia relatius

en: Show line numbers relative to the current line
ca: Mostra els números de línia relatius a la línia actual

en: Show Diagnostics
ca: Mostra els diagnòstics

en: Display diagnostics next to the line number
ca: Mostra el diagnòstic al costat del número de línia

en: Show Line Changes
ca: Mostra els canvis de línia

en: Highlight changed lines next to the line number
ca: Ressalteu les línies canviades al costat del número de línia

en: Use Line Selection Styling
ca: Usa l'estil de selecció de línies

en: Use selection styling for line numbers if whole line is selected
ca: Usa l'estil de selecció pels números de línia si hi una línia sencera seleccionada

en: Highlighting
ca: Destacant

en: Highlight Current Line
ca: Ressalta la línia actual

en: Make the current line stand out with highlights
ca: Destaca la línia actual amb ressalts

en: Highlight Matching Brackets
ca: Ressalta els parèntesis concordants

en: Use cursor position to highlight matching brackets, braces, parenthesis, and more
ca: Utilitza la posició del cursor per a ressaltar claudàtors coincidents, claus, parèntesis i altres

en: Semantic Highlighting
ca: Ressaltat semàntic

en: Use symbol information to highlight namespaces, functions, and variables within source code
ca: Usa la informació dels símbols per a ressaltar els espais de noms, les funcions i les variables dins del codi font

en: Draw a mark representing normal spaces
ca: Dibuixa una marca que representi espais normals

en: Draw a mark representing tabs
ca: Dibuixa una marca que representi els tabuladors

en: Newlines
ca: Línies noves

en: Draw a mark at the end of lines
ca: Dibuixa una marca al final de les línies

en: Non-breaking spaces
ca: Espais no separables

en: Draw a mark at non-breaking space characters
ca: Dibuixa una marca als caràcters d'espai no separables

en: Leading
ca: A l'inici

en: Draw marks for leading spaces only
ca: Dibuixa les marques només per als espais inicials

en: Inside Text
ca: Dins del text

en: Draw marks inside a line of text only
ca: Dibuixa les marques només dins d'una línia de text

en: Trailing
ca: Al final

en: Draw marks for trailing spaces only
ca: Dibuixa les marques només per als espais finals

en: Spelling
ca: Ortografia

en: Underline potential spelling mistakes as you type
ca: Subratlla els errors ortogràfics potencials mentre s'escriu

en: Selections
ca: Seleccions

en: Minimum Characters to Highlight
ca: Caràcters mínims a ressaltar

en: The minimum selection length before highlighting matches
ca: La longitud mínima de la selecció abans de ressaltar les coincidències

en: Snippets
ca: Fragments

en: Expand Snippets
ca: Ampliar fragments

en: Use “Tab” to expand configured snippets in the editor
ca: Usa el tabulador per sagnar els fragments configurats a l'editor

en: Code Completion
ca: Compleció de codi

en: Completion Proposals
ca: Proposta de compleció

en: Suggest Code Completions
ca: Suggereix complecions de codi

en: Automatically suggest code completions while typing
ca: Suggereix complecions automàticament mentre s'escriu

en: Select First Completion Proposal
ca: Selecciona la primera proposta de compleció

en: Automatically select the first completion proposal when displayed
ca: Selecciona automàticament la primera entrada de compleció automàtica quan es mostri

en: Maximum Completion Proposals
ca: Proposta de compleció màxima

en: The maximum number of completion rows that will be displayed at once
ca: El nombre màxim de files de compleció que es mostraran alhora

en: Movements
ca: Moviments

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
ca: La tecla de retrocés suprimirà els espais extres per a mantenir-vos alineats amb l'amplada del sagnat

en: Navigate to non-space characters
ca: Navega pels caràcters que no són espais

en: Before line boundaries
ca: Abans dels límits de la línia

en: After line boundaries
ca: Després dels límits de la línia

en: Instead of line boundaries
ca: En lloc dels límits de la línia

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Session Management
ca: Gestió de la sessió

en: Save & Restore
ca: Desa i restaura

en: Auto-Save
ca: Desat automàtic

en: Regularly save the document as you type
ca: Desa regularment el document mentre escriviu

en: Auto-Save Delay
ca: Retard de desat automàtic

en: The delay in seconds to wait before auto-saving the document
ca: El retard en segons a esperar abans de desar automàticament el document

en: Format on Save
ca: Formata en desar

en: Reformat sources when saving to disk. Requires a registered formatter for the source language.
ca: Torna a donar format a les fonts en desar al disc. Requereix un formatador registrat per al llenguatge d'origen.

en: Restore Cursor Position
ca: Restaura la posició del cursor

en: Jump to the last position when re-opening a file
ca: Salta a l'última posició en tornar a obrir un fitxer

en: Open file or folder
ca: Obre un fitxer o carpeta

en: Similar Files (Ctrl+Shift+O)
ca: Fitxers similars (Ctrl+Maj+O)

en: Installation failed
ca: Ha fallat la instal·lació

en: Installation complete
ca: S'ha completat la instal·lació

en: The client has been closed
ca: S'ha tancat el client

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
ca: Ha fallat suprimir el manifest de flatpak: %s

en: Network is not available, skipping downloads
ca: La xarxa no és disponible, s'estan ometent les descàrregues

en: Install or Update SDK?
ca: Voleu instal·lar o actualitzar l'SDK?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
ca: El Constructor necessita instal·lar els següents paquets de desenvolupament de programari per a construir el vostre projecte.

en: Name
ca: Nom

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Resolving SDK Extensions
ca: Resolució d'extensions SDK

en: Builder is locating the appropriate SDK extensions to build your project
ca: El Constructor necessita instal·lar els següents paquets de desenvolupament de programari per a construir el vostre projecte

en: Creating flatpak workspace
ca: Creació d'espais de treball flatpak

en: Removing stale flatpak staging directory: %s
ca: S'està esborrant el directori de treball obsolet del Flatpak: %s

en: Preparing build directory
ca: Preparació del directori de construcció

en: Downloading dependencies
ca: Descarrega de les dependències

en: Building dependencies
ca: Construcció de les dependències

en: Finalizing flatpak build
ca: Finalització de la construcció de flatpak

en: Exporting staging directory
ca: Exportació del directori

en: Creating flatpak bundle
ca: S'està creant l'embolcall flatpak

en: Flatpak Application
ca: Aplicació Flatpak

en: Installing Necessary SDKs
ca: Instal·lació dels SDK necessaris

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
ca: El Constructor està instal·lant els paquets de desenvolupament de programari necessaris per a construir el vostre projecte.

en: Failed to update SDKs: %s
ca: Ha fallat l'actualització del SDK: %s

en: Updating Necessary SDKs
ca: Actualització dels SDK necessaris

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
ca: El Constructor està instal·lant els paquets de desenvolupament de programari necessaris per a construir l'aplicació.

en: Updating SDK Runtime
ca: Actualització de l'entorn d'execució SDK

en: Flatpak installation for new SDKs
ca: Instal·lació de Flatpak per a nous SDK

en: The Flatpak installation to use for new SDKs and SDK extensions.
ca: La instal·lació Flatpak que s'utilitzarà per a nous SDKs i extensions SDK.

en: Preferred Flatpak Installation
ca: Instal·lació preferida de Flatpak

en: When installing SDKs and SDK extensions, Builder may prefer a specific Flatpak installation which contains the extension.
ca: Quan s'instal·lin SDK o extensions d'SDK, el Constructor pot donar preferència a una instal·lació específica de Flatpak que contingui l'extensió.

en: GNOME Builder
ca: Constructor GNOME

en: User
ca: Usuari

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
ca: GCC %s Compilador creuat (sistema)

en: No repository to access file contents
ca: No hi ha cap repositori per a accedir als continguts del fitxer

en: No contents have been set to diff
ca: No s'ha establert cap contingut a diff

en: The operation failed. The original error was "%s"
ca: L'operació ha fallat. L'error original era «%s»

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
ca: El Constructor no ha pogut proporcionar les credencials apropiades en clonar el repositori.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
ca: No es poden establir els indicadors AMEND i GPG_SIGN

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
ca: No es pot signar la comissió sense GPG_KEY_ID

en: Cannot monitor files outside the working directory
ca: No es poden monitorar fitxers externs al directori de treball

en: Git integration has started as process %s
ca: La integració de Git ha començat com a procés %s

en: Git integration has exited
ca: La integració del Git ha sortit

en: Git version control is not in use
ca: El control de versió del Git no està en ús

en: Updating Git Submodules
ca: Actualització els submòduls del Git

en: Initialize git submodules
ca: Inicialitza els submòduls del git

en: Network is not available, skipping submodule update
ca: La xarxa no és disponible, s'està ometent l'actualització del submòdul

en: Pushed.
ca: Enviat.

en: Pushing ref “%s”
ca: S'està enviant ref «%s»

en: Directory is not within repository
ca: El directori no és al repositori

en: A repository could not be found at “%s”.
ca: No s'ha pogut trobar un repositori a «%s».

en: The protocol “%s” is not supported.
ca: El protocol «%s» no és compatible.

en: Cloning repository
ca: S'està clonant el repositori

en: A valid Git URL is required
ca: Cal un URL Git vàlid

en: Authorship
ca: Autoria

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Bootstrapping project
ca: Arrencant el projecte

en: Gradle Run
ca: Execució de Gradle

en: Display a new greeter window
ca: Mostra una finestra d'inici nova

en: Match
ca: Coincidència

en: Path
ca: Camí

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
ca: _Cerca a %s

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
ca: _Reemplaça a %s

en: Find in Project
ca: Cerca al projecte

en: Replace in Project
ca: Reemplaça al projecte

en: Find in Files
ca: Cerca als fitxers

en: Find in Files (Shift+Ctrl+Alt+F)
ca: Cerca als fitxers (Maj+Ctrl+Alt+F)

en: _Recurse into Directories
ca: _Recurs als directoris

en: Match Whole _Words
ca: Relaciona _paraules senceres

en: Use Regular _Expressions
ca: Utilitza _expressions regulars

en: Close the panel (Escape key)
ca: Tanca el quadre (tecla d'escapament)

en: _Find in Project
ca: _Cerca al projecte

en: _Replace in Project
ca: _Reemplaça al projecte

en: Search for…
ca: Cerca…

en: _Find
ca: _Cerca

en: Search _recursively through folders
ca: _Cerca recursiva a les carpetes

en: Match _case when searching
ca: _Coincidència de majúscules i minúscules en cercar

en: Match _whole words
ca: _Coincidència de tota la paraula

en: Allow regular _expressions
ca: Permet _expressions regulars

en: _Find in Files
ca: _Cerca als fitxers

en: Host Operating System
ca: Sistema operatiu amfitrió

note: translators: Bundled means a runtime "bundled" with Builder
en: Bundled with Builder
ca: Equipat amb Builder

en: Open Preview…
ca: Obre la previsualització…

en: Failed to load directory: %s
ca: Ha fallat carregar el directori: %s

en: Size
ca: Mida

en: Modified
ca: Modificat

en: With _Folder Listing
ca: Amb llistat de _carpetes

en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: With File _Browser…
ca: Amb explorador de _fitxers…

en: Default Make Target
ca: Objectiu Make per defecte

en: Make Run
ca: Execució de Make

en: Empty Makefile Project
ca: Projecte Makefile buit

en: Create a new empty project using a simple Makefile
ca: Crea un projecte buit nou usant un simple Makefile

en: Filter…
ca: Filtre…

en: Open Documentation
ca: Obre la documentació

en: Search Manuals…
ca: Cerca als manuals…

en: Search documentation for installed SDKs
ca: Cerca la documentació dels SDK instal·lats

en: View in %s
ca: Visualitza a %s

note: Note to the user we're importing this book
en: Importing %s…
ca: S'està important %s…

en: Importing JHBuild Documentation
ca: Importa la documentació de JHBuild

en: Scanning jhbuild for new documentation
ca: El «jhbuild» està escanejant a la recerca de documentació nova

en: Importing System Documentation
ca: S'està important la documentació del sistema

en: Scanning system for new documentation
ca: S'està buscant nova documentació al sistema

en: Maven Run
ca: Execució de Maven

en: Global Search
ca: Cerca global

en: Display the global search
ca: Mostra la cerca global

en: Panels
ca: Quadres

en: Toggle Left Panel
ca: Commuta quadre esquerre

en: Toggle the left panel in or out of view
ca: Commuta el quadre esquerre a fora o dins de vista

en: Toggle the right panel in or out of view
ca: Commuta el quadre dret a fora o dins de vista

en: Toggle Bottom Panel
ca: Commuta quadre inferior

en: Toggle the bottom panel in or out of view
ca: Commuta el quadre inferior a fora o dins de vista

en: Switch to Dark Mode
ca: Canviar al mode fosc

en: Change style-scheme to dark variant
ca: Canvia l'esquema d'estil a variant fosca

en: Switch to Light Mode
ca: Canviar al mode clar

en: Change style-scheme to light variant
ca: Canvia l'esquema d'estil a variant clara

en: Display Build Diagnostics
ca: Mostra els diagnòstics de la construcció

en: Display errors and warnings found during build
ca: Mostra els errors i avisos trobats durant la construcció

en: Jump to a specific line or column
ca: Saltar a una línia o columna específica

en: Close Page
ca: Tanca la pàgina

en: Close the current page
ca: Tanca la pàgina actual

en: Reload Files
ca: Rellegeix els fitxers

en: Reload the contents of open files
ca: Rellegeix el contingut dels fitxers oberts

en: Move to next search result
ca: Mou al següent resultat de la cerca

en: Move to and select the next available search result
ca: Mou i selecciona el següent resultat de cerca disponible

en: Move to previous search result
ca: Mou al resultat de la cerca anterior

en: Move to and select the previous search result
ca: Mou i selecciona el resultat de la cerca anterior

en: Load Meson Introspection
ca: Carrega la introspecció de Meson

en: Install project
ca: Instal·la el projecte

en: Cache development environment
ca: Entorn de desenvolupament de memòria cau

en: Delete Tool
ca: Suprimeix l'eina

en: Compiler
ca: Compilador

en: Preprocessor
ca: Preprocessador

en: Archiver
ca: Arxivador

en: Linker
ca: Enllaçador

en: Strip
ca: Elimina

en: Executable wrapper
ca: Embolcall executable

en: Package Config
ca: Configuració del paquet

en: GNOME Application
ca: Aplicació GNOME

en: A Meson-based project for GNOME using GTK 4 and libadwaita
ca: Un projecte basat en Meson per al GNOME utilitzant el GTK 4 i la libadwaita

en: GTK 4 Application
ca: Aplicació GTK 4

en: A Meson-based project using GTK 4
ca: Un projecte basat en Meson utilitzant el GTK 4

en: Shared Library
ca: Biblioteca compartida

en: A Meson-based project for a shared library
ca: Un projecte basat en Meson per a una biblioteca compartida

en: Command Line Tool
ca: Eina de línia d'ordres

en: An Meson-based project for a command-line program
ca: Un projecte basat en Meson per a un programa de línia d'ordres

en: Empty Meson Project
ca: Projecte Meson buit

en: An empty Meson project skeleton
ca: Un esquelet de projecte Meson buit

en: Debug
ca: Depurar

en: Message
ca: Missatge

en: Warning
ca: Avís

en: Critical
ca: Crític

en: Messages
ca: Missatges

en: Time
ca: Temps

en: Severity
ca: Severitat

en: Section
ca: Secció

en: Suggested GNOME Projects
ca: Projectes GNOME suggerits

en: Boxes
ca: Caixes

en: A GNOME application to access remote or virtual systems
ca: Una aplicació del GNOME per a accedir a sistemes remots o virtuals

en: An IDE for writing GNOME-based software
ca: Un IDE per a escriure programari basat en GNOME

en: Calendar
ca: Calendari

en: A calendar application for GNOME
ca: Una aplicació de calendari per al GNOME

en: Clocks
ca: Rellotges

en: A clock application for GNOME
ca: Una aplicació de rellotge per al GNOME

en: Gitg is a graphical Git client
ca: El Gitg és un client de Git gràfic

en: Maps
ca: Mapes

en: A GNOME maps application
ca: Una aplicació de mapes GNOME

en: Music
ca: Música

en: Music player and management application
ca: Aplicació de reproducció i gestió de música

en: Default file manager for GNOME
ca: Gestor de fitxers per defecte per al GNOME

en: An IRC Client for GNOME
ca: Un client IRC per al GNOME

en: Sound Recorder
ca: Enregistradora de so

en: A modern sound recorder for GNOME
ca: Un gravador de so modern pel GNOME

en: Build successful
ca: Construcció correcta

en: Project “%s” has completed building
ca: El projecte «%s» ha completat la construcció

en: Build failed
ca: La construcció ha fallat

en: Project “%s” failed to build
ca: El projecte «%s» ha fallat en la construcció

en: Build succeeded
ca: Construcció correcta

en: Build configured
ca: S'ha configurat la construcció

en: Build bootstrapped
ca: La construcció ha començat

en: Downloading npm dependencies
ca: S'estan descarregant les dependències npm

en: _External Program…
ca: _Programa extern…

en: Follow System
ca: Segueix el sistema

en: Light
ca: Clar

en: Dark
ca: Fosc

en: Document Navigation
ca: Navegació de documents

en: Tab Bar
ca: Barra de pestanyes

en: Drop Down
ca: Llista desplegable

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Toolbox
ca: Contenidors/Caixa d'eines

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
ca: Contenidors/Podman

en: A folder with that name already exists.
ca: Ja existeix una carpeta amb aquest nom.

en: A file with that name already exists.
ca: Ja existeix un fitxer amb aquest nom.

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: Folder Name
ca: Nom de la carpeta

en: New File Name
ca: Nou nom del fitxer

en: _Create
ca: _Crea

en: Copying 1 file
ca: S'està copiant 1 fitxer

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
ca: S'estan copiant %s de %s fitxers

en: Failed to copy files
ca: No s'han pogut copiar els fitxers

en: Files copied
ca: S'han copiat els fitxers

en: Copied %s file | Copied %s files
ca[0]: S'ha copiat %s fitxer
ca[1]: S'han copiat %s fitxers

en: Copying files…
ca: S'estan copiant els fitxers…

en: Files will be copied in a moment
ca: Els fitxers es copiaran en un moment

en: Project Tree
ca: Arbre del projecte

en: Rename %s
ca: Reanomena %s

en: New Fil_e…
ca: _Fitxer nou…

en: New F_older…
ca: _Carpeta nova…

en: O_pen
ca: _Obre

en: Open _With…
ca: O_bre amb…

en: _Source Code Editor
ca: _Editor de codi font

en: Open _Containing Folder
ca: Obr_e la carpeta contenidora

en: With _Terminal…
ca: Amb _terminal…

en: _Move to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: _Display Options
ca: _Opcions de visualitzacions

en: S_how Ignored Files
ca: _Mostra els fitxers ignorats

en: S_ort Directories First
ca: _Ordena primer els directoris

en: Reveal in Project Tree
ca: Mostra a l'arbre del projecte

en: Reveal in Project _Tree
ca: Mostra-ho a l'_arbre del projecte

en: Display icons next to files within the project tree
ca: Mostra les icones al costat dels fitxers dins de l'arbre del projecte

en: Show files which are typically ignored
ca: Mostra els fitxers que normalment s'ignoren

en: Sort directories before files in the same directory
ca: Ordena els directoris abans dels fitxers en el mateix directori

en: No version control
ca: Sense control de versions

en: Restore Previous Session
ca: Restaura la sessió anterior

en: Open previously opened files when loading a project
ca: Obre els fitxers oberts prèviament quan es carregui un projecte

en: Project Creation
ca: Creació del projecte

en: Projects created with Builder will be placed within this directory
ca: Els projectes creats amb el Constructor es col·locaran dins d'aquest directori

en: The default license when creating new projects
ca: La llicència per defecte en crear projectes

en: No License
ca: Sense llicència

en: Overview
ca: Descripció general

en: Project Identifier
ca: Identificador del projecte

en: This identifier is used when referencing your project's settings, build directories, and cached information.
ca: Aquest identificador s'utilitza quan es fa referència a la configuració del projecte, directoris de construcció i informació de la memòria cau.

en: Build System
ca: Sistema de construcció

en: Source Directory
ca: Directori del codi font

en: Current Configuration
ca: Configuració actual

en: The configuration is used to setup build pipelines, configure your build system, and run your project.
ca: La configuració s'utilitza per a configurar canonades de construcció, configura el sistema de construcció i executa el projecte.

en: Provided By
ca: Proporcionat per

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
ca: Emulació d'Aarch64

en: Arm Emulation
ca: Emulació d'Arm

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
ca: El meu ordinador (%s) %s

en: Removed Files
ca: Fitxers suprimits

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
ca: S'està suprimint %s

en: Removing Files…
ca: S'estan suprimint fitxers…

en: Show More
ca: Mostra'n més

en: Recent Projects
ca: Projectes recents

en: _Reformat Tabs
ca: _Reformata els tabuladors

en: Update
ca: Actualitza

en: Manage SDKs…
ca: Gestiona els SDKs…

en: Downloads
ca: Baixades

en: Download on Metered Connections
ca: Baixades en connexions limitades

en: Allow the download of SDKs and dependencies when on metered internet connections
ca: Permet la baixada de SDKs i dependències en connexions d'Internet limitades

en: Sources
ca: Fonts

en: Available SDKs
ca: SDKs disponibles

en: Untitled Command
ca: Ordre sense títol

en: Set Shortcut
ca: Estableix la drecera

en: Select Working Directory
ca: Selecciona el directori de treball

en: Create Command
ca: Crea una ordre

en: Cre_ate
ca: _Crea

en: Edit Command
ca: Edita l'ordre

en: S_ave
ca: Des_a

en: Keyboard Shortcut
ca: Drecera de teclat

en: An optional shortcut to run the command
ca: Una drecera opcional per a executar l'ordre

en: Shell Command
ca: Ordre de l'intèrpret d'ordres

en: You may use single or double quotes for parameters.
ca: Podeu utilitzar cometes simples o dobles per als paràmetres.

en: Environment
ca: Entorn

en: Working Directory
ca: Directori de treball

en: The command will be run from this location. Use <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt>, or <tt>$HOME</tt> to define a relative path.
ca: L'ordre s'executarà des d'aquesta ubicació. Utilitzeu <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt> o <tt>$HOME</tt> per a definir un camí relatiu.

en: Use Subshell
ca: Utilitza subintèrpret

en: Run the program from a subshell such as <tt>sh -c ''</tt>
ca: Executa el programa des d'un subintèrpret com ara <tt>sh -c ''</tt>

en: Builder can run your command from a number of localities including the host system or build containers.
ca: El Constructor pot executar la vostra ordre des de diverses ubicacions, inclòs el sistema amfitrió o contenidors construïts.

en: _Delete Command
ca: _Suprimeix l'ordre

en: Subprocess
ca: Subprocés

en: Runs the command as a subprocess of Builder.
ca: Executa l'ordre com un subprocés del Constructor.

en: Runs the command on the host system.
ca: Executa l'ordre al sistema amfitrió.

en: Runs the command within the build pipeline.
ca: Executa l'ordre dins de la canonada de construcció.

en: As Target Application
ca: Com a aplicació objectiu

en: Runs the command as if it were the target application.
ca: Executa l'ordre com si fos l'aplicació de destinació.

en: Commands can be used to build, run, or modify your projects
ca: Les ordres es poden utilitzar per a crear, executar o modificar els vostres projectes

en: These commands are specific to this project.
ca: Aquestes ordres són específiques d'aquest projecte.

en: These commands are shared across all projects.
ca: Aquestes ordres es comparteixen en tots els projectes.

en: Display Name
ca: Mostra el nom

en: Keyboard Accelerator
ca: Accelerador de teclat

en: Current Working Directory
ca: Directori de treball actual

en: Command Arguments
ca: Arguments d'ordres

en: Command Environment
ca: Entorn d'ordres

en: Command Locality
ca: Localització de l'ordre

en: Use Shell
ca: Usa Shell

en: Run Commands
ca: Ordres d'execució

en: A list of run-command ids to load for the application or project.
ca: Una llista d'identificadors d'ordres d'execució a carregar per a l'aplicació o el projecte.

en: Use commands to run build tooling, applications, or shell scripts and map them to a keyboard shortcut. They can run from various environments such as the build pipeline, runtime environment, or host operating system.
ca: Utilitzeu ordres per a executar eines de construcció, aplicacions o scripts de l'intèrpret d'ordres i mapar-los a una drecera de teclat. Poden funcionar des de diversos entorns com la canonada de construcció, l'entorn en temps d'execució o el sistema operatiu amfitrió.

en: No keyboard shortcut found
ca: No s'ha trobat cap drecera de teclat

en: Try a different search
ca: Prova una cerca diferent

en: _Reset All
ca: _Reinicia tot

en: Reset all actions to original keyboard shortcut
ca: Restableix totes les accions a la drecera de teclat original

en: _Edit File
ca: _Edita el fitxer

en: Open keybindings.json in editor
ca: Obriu keybindings.json a l'editor

en: Reset shortcut
ca: Restableix la drecera

en: View and Customize Shortcuts…
ca: Visualitza i personalitza les dreceres de teclat…

en: Keyboard Theme
ca: Tema del teclat

en: Shortcut themes provide a keyboard experience similar to other IDEs and editors
ca: Els temes de dreceres proporcionen una experiència de teclat similar a altres IDE i editors

en: Symbols in File
ca: Símbols al fitxer

note: translators: "In Page" refers to the title of the page which contains the search result
en: In Page
ca: A la pàgina

en: Select Symbol…
ca: Selecciona un símbol…

en: Select Symbol (Ctrl+Shift+K)
ca: Selecciona símbol (Ctrl + Maj + K)

en: Navigate to a symbol within the current page
ca: Desplaçar-se a un símbol de la pàgina actual

en: System Capture from %s.syscap
ca: Captura del sistema des de %s.syscap

en: Profiling Application…
ca: Anàlisi de rendiment de l'aplicació…

en: Symbol decoding will begin after application exits
ca: La descodificació de símbols començarà després de sortir de l'aplicació

en: Run with Profiler
ca: Executa amb l'analitzador de rendiment

en: Run the project with profiler
ca: Executa el projecte amb l'analitzador de rendiment

en: Profiler
ca: Analitzador de rendiment

en: Thread Sampling
ca: Mostra de fils

en: CPU Performance
ca: Rendiment de la CPU

en: Process Scheduling
ca: Programació de processos

en: Memory Allocations
ca: Assignacions de memòria

en: Sample JavaScript Stacks
ca: Exemple de piles de JavaScript

en: Session Bus
ca: Sessió del Bus

en: System Bus
ca: Bus del sistema

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Display Timings
ca: Mostra el temps

en: Counters
ca: Comptadors

en: CPU Usage
ca: Ús de la CPU

en: Memory Usage
ca: Ús de la memòria

en: Storage I/O
ca: E/S d'emmagatzematge

en: Network I/O
ca: E/S de xarxa

en: Energy
ca: Energia

en: Consumption
ca: Consum

en: Battery Charge
ca: Càrrega de la bateria

en: Allow Application Integration
ca: Permet la integració d'aplicacions

en: Allow CPU Throttling
ca: Permet l'acceleració de la CPU

en: Run with _Profiler
ca: Executa amb l'_analitzador de rendiment

en: Record Again…
ca: Torna a enregistrar…

en: Records CPU usage and CPU frequency statistics
ca: Registra l'ús de la CPU i les estadístiques de la freqüència de la CPU

en: Sample Callstacks
ca: Exemple de pila de crides

en: Record stacktraces on a regular interval and build a callgraph
ca: Enregistra la pila de traces en un interval regular i construeix un gràfic de crides

en: Scheduler Details
ca: Detalls del planificador

en: Track when processes are scheduled per CPU
ca: Feu un seguiment de quan es programen els processos per CPU

en: CPU Governor
ca: Governador de la CPU

en: Force performance mode while profiling
ca: Força el mode de rendiment mentre s'usa l'analitzador de rendiment

en: Don't Change Governor
ca: No canviïs el governador

en: Force Performance Mode
ca: Força el mode de rendiment

en: Simple memory statistics about the process such as total memory used
ca: Estadístiques simples de memòria sobre el procés, com ara memòria total utilitzada

en: Memory Profiling
ca: Anàlisi de memòria

en: Record stacktraces of memory allocations and releases
ca: Enregistra la pila de traces d'assignacions i alliberaments de memòria

en: Record D-Bus messages on the session bus
ca: Enregistreu missatges D-Bus al bus de sessió

en: Record D-Bus messages on the system bus
ca: Enregistreu missatges D-Bus al bus del sistema

en: Energy Usage
ca: Ús d'energia

en: Record statistics about energy usage using RAPL
ca: Enregistra estadístiques sobre l'ús de l'energia usant RAPL

en: Battery Usage
ca: Ús de la bateria

en: Record statistics about battery charge and discharge rates
ca: Enregistra estadístiques sobre la càrrega de la bateria i les taxes de descàrrega

en: Network Usage
ca: Ús de la xarxa

en: Record statistics about network usage
ca: Enregistra estadístiques sobre l'ús de la xarxa

en: Disk Usage
ca: Ús del disc

en: GNOME Shell Performance
ca: Rendiment del GNOME Shell

en: Collect performance and timing information from GNOME Shell
ca: Recull la informació de rendiment i temps del GNOME Shell

en: Integration
ca: Integració

en: Collect information from GJS-based applications
ca: Recull informació des d'aplicacions basades en GJS

en: Application Tracing
ca: Traçat d'aplicacions

en: Provide TRACE_FD environment variable for applications to deliver custom events
ca: Proporciona la variable d'entorn TRACE_FD perquè les aplicacions presentin esdeveniments personalitzats

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
ca: L'aplicació ha començat a les %s

en: Application Output
ca: Sortida de l'aplicació

en: Process completed
ca: S'ha completat el procés

en: New _Terminal
ca: _Terminal nou

en: Open a new terminal on the host operating system
ca: Obre un terminal nou al sistema operatiu de l'amfitrió

en: New _Build Terminal
ca: Nou terminal de _construcció

en: Open a new terminal in project's build pipeline
ca: Obre un terminal nou a la canonada de construcció del projecte

en: New _Runtime Terminal
ca: Nou t_erminal en l'entorn d'execució

en: Open a new terminal in project's runtime environment
ca: Obre un nou terminal a l'entorn d'execució del projecte

en: Split
ca: Divideix

en: The font used within terminals
ca: El tipus de lletra utilitzat als terminals

en: Allow Bold
ca: Permet la negreta

en: Allows the use of bold escape sequences
ca: Permet l'ús de seqüències d'escapada en negreta

en: Allow Hyperlinks
ca: Permet els enllaços

en: Allows the use of hyperlink escape sequences
ca: Permet l'ús de seqüències d'escapada d'enllaços

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Scroll On Output
ca: Desplaçament en la sortida

en: Automatically scroll when applications within the terminal output text
ca: Desplaça automàticament quan les aplicacions dins del text de sortida del terminal

en: Scroll On Keyboard Input
ca: Desplaçament en l'entrada del teclat

en: Automatically scroll when typing to insert text
ca: Desplaça automàticament en escriure per a inserir text

en: Limit Scrollback
ca: Limita l'historial

en: Limit the number of lines that are stored in memory for terminal scrollback
ca: Limita el nombre de línies que s'emmagatzemen a la memòria per al desplaçament del terminal

en: Maximum Lines in Scrollback
ca: Línies màximes a l'historial

en: The maximum number of lines stored in history when limiting scrollback
ca: El nombre màxim de línies emmagatzemades a l'historial en limitar el desplaçament enrere

en: Unit Test Output
ca: Sortida de la prova unitària

en: Clear test output
ca: Neteja la sortida de les proves

en: Cancel tests
ca: Cancel·la les proves

en: Save test output
ca: Desa la sortida de la prova

note: Translators: %s is replaced with the time in the current locale
en: Running all unit tests at %s
ca: S'estan executant totes les proves unitàries a %s

en: Unit tests completed in %lf seconds
ca: Proves unitàries realitzades en %lf segons

en: Unit tests completed
ca: S'han completat les proves unitàries

en: Run all Unit Tests
ca: Executa totes les proves unitàries

en: Request that all unit tests are run
ca: Sol·licita que totes les proves unitàries s'estiguin executant

en: TODO/FIXMEs
ca: PENDENT/ARREGLA'M

en: Loading TODOs…
ca: S'estan carregant pendents…

en: Updating Dependencies…
ca: S'estan actualitzant les dependències…

en: Builder is updating your project’s configured dependencies.
ca: Builder està actualitzant les dependències configurades del vostre projecte.

en: Update Dependencies…
ca: Actualitza les dependències…

en: Download updates to project dependencies
ca: Descarrega actualitzacions a les dependències del projecte

en: Updating Builder
ca: S'està actualitzant el Constructor

en: Update Available
ca: Actualització disponible

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
ca: Hi ha disponible una actualització del Constructor. El Constructor pot descarregar-la i instal·lar-la per a vosaltres.

en: _Update
ca: _Actualitza

en: Install Updates…
ca: Instal·la actualitzacions…

en: Install pending updates for Builder
ca: Instal·la les actualitzacions pendents per al Constructor

en: Run with Leak Detector
ca: Executa amb detector de fuites

en: Run the project with valgrind
ca: Executa el projecte amb el Valgrind

en: Leak Detector
ca: Detector de fuites

en: Track Origin of Leaks
ca: Seguiment de l'origen de les fuites

en: Report Leaks
ca: _Informe de fuites

en: Summary
ca: Resum

en: Full
ca: Tot

en: Leak Kinds
ca: Tipus de fuites

en: Definite
ca: Definit

en: Indirect
ca: Indirecte

en: Reachable
ca: Accessible

en: Include definite leaks in report summary
ca: Inclou fuites definides al resum de l'informe

en: Include possible leaks in report summary
ca: Inclou possibles fuites al resum de l'informe

en: Include indirect leaks in report summary
ca: Inclou fuites indirectes al resum de l'informe

en: Include reachable leaks in report summary
ca: Inclou fuites accessibles al resum de l'informe

en: Track Origins
ca: Seguiment de l'origen

en: Show origin of undefined values
ca: Mostra l'origen dels valors no definits

en: Number of Callers
ca: Nombre de trucades

en: Set the limit to the number of entries in stack traces
ca: Estableix el límit del nombre d'entrades en traces de pila

en: Leak Check
ca: Comprovació de fuites

en: Search for memory leaks at exit
ca: Cerca fuites de memòria en sortir

en: Begin cloning project from URI
ca: Comença el projecte de clonat a partir de l'URI

en: A failure occurred while cloning the repository.
ca: Es va produir un error durant la clonació del repositori.

en: Repository URL
ca: URL del repositori

en: Choose an alternate branch
ca: Tria una branca alternativa

en: Branches
ca: Branques

en: Enter the URL of the source code repository for the project you would like to clone.
ca: Introduïu l'URL del repositori de codi font del projecte que voleu clonar.

en: The repository will be cloned into a new subdirectory.
ca: El repositori es clonarà en un subdirectori nou.

en: Author Details
ca: Dades de l'autor

en: You may specify authorship information to override defaults.
ca: Podeu especificar la informació d'autoria per a substituir els valors predeterminats.

en: Status
ca: Estat

en: _Branches
ca: _Branques

en: _Tags
ca: _Etiquetes

en: _Switch to branch
ca: _Canvia a la branca

en: _Push to origin
ca: _Puja a l'origen

en: New _Browser Page
ca: Pàgina del _navegador nova

en: Open a web browser in a new page
ca: Obriu un navegador web en una pàgina nova

en: Reload Page
ca: Torna a carregar la pàgina

en: Reload the current page
ca: Torna a carregar la pàgina actual

en: Reload the current page ignoring cache
ca: Torna a carregar la pàgina actual ignorant la memòria cau

en: Focus Location
ca: Ubicació de l'enfocament

en: Focus the current page's location
ca: Enfoca la ubicació de la pàgina actual

en: _Web Browser
ca: Navegador _web

en: Stop Loading
ca: Atura la càrrega

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: _Find in Page
ca: _Cerca a la pàgina

en: Print
ca: Imprimeix

en: Enable _JavaScript
ca: Habilita el _JavaScript

en: Failed to parse XML document
ca: No s'ha pogut analitzar el document XML

en: Failed to create the XML tree.
ca: Ha fallat crear l'arbre XML.

en: File must be saved locally to parse.
ca: El fitxer ha d'estar desat localment per a analitzar-lo.
