gnome-builder master - en to ms translation catalogue (1264 entries)

en: Builder
ms: Pembina

en: An IDE for GNOME
ms: Sebuah IDE untuk GNOME

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
ms: Pembina ialah satu Persekitaran Pembangunan Bersepadu yang dibangunkan secara aktif untuk GNOME. Ia menggabungkan sokongan bersepadu untuk teknologi GNOME penting seperti GTK+, GLib, dan API GNOME dengan fitur-fitur yang mana-mana pembangun hargai, seperti penyorotan sintaks dan snippet.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
ms: Anda boleh bergantung pada keluaran boleh ramal Pembina dengan setiap keluaran baharu GNOME iaitu setiap enam bulan.

en: Features:
ms: Fitur-Fitur:

en: Built in syntax highlighting for many languages
ms: Penyorotan sintaks terbina-dalam untuk kebanyakan bahasa

en: Side-by-side code editors
ms: Penyunting kod sisi-ke-sisi

en: Multi-monitor support
ms: Sokongan pemantau-berbilang

en: Code overview mini-map
ms: Peta-mini selayang pandang kod

en: Integration with Git
ms: Penyepaduan dengan Git

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
ms: Penyepaduan dengan Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, dan Waf

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
ms: Clang berasaskan auto-pelengkapan, penyorotan semantik, dan diagnostik

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
ms: Python berasaskan auto-pelengkapan, penyorotan semantik, dan diagnostik

en: Vala based auto-completion and diagnostics
ms: Clang berasaskan auto-pelengkapan dan diagnostik

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
ms: Sokongan auto-pengensotan untuk C, Python, Vala, dan XML

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
ms: Pratonton langsung HTML, Markdown, and reStructuredText, dan Sphinx

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
ms: Penyuntingan gaya Vim, Emacs, dan SublimeText secara pilihan

en: An integrated software profiler for native applications
ms: Satu pemprofil perisian bersepadu untuk aplikasi tabii

en: An integrated debugger for native applications
ms: Satu penyahpepijat bersepadu untuk aplikasi tabii

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
ms: Sokongan untuk pembinaan dengan masa jalan jhbuild dan flatpak

en: Support for viewing TODOs found within your code base
ms: Sokongan untuk melihat TODO yang ditemui dalam tapak kod anda

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
ms: Gelintar teks kabur secara pantas merentasi fail dan simbol

en: Quickly access your projects
ms: Capai projek-projek anda secara pantas

en: Create new projects from a variety of templates
ms: Cipta projek baharu menerusi pelbagai jenis templat

en: Integration with Git to clone your projects
ms: Penyepaduan dengan Git untuk mengklon projek-projek anda

en: The source code editor
ms: Penyunting kod sumber

en: Fast global fuzzy search
ms: Gelintar kabur sejagat dengan pantas

en: Debug with the GNU debugger
ms: Nyahpepijat dengan penyahpepijat GNU

en: Build Parallelism
ms: Paralelisme Binaan

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
ms: Bilangan pekerja yang digunakan ketika membuat binaan. -1 untuk lalai nyata. 0 untuk bilangan CPU.

en: Allow network when metered
ms: Benarkan rangkaian ketika bermeter

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
ms: Benarkan pemindahan berautomasi bila membina seperti muat turun SDK dan dependensi-dependensi ketika sambungan bermeter.

en: Ctags based autocompletion
ms: Auto-pelengkapan berasaskan Ctags

en: Use Ctags for autocompletion.
ms: Guna Ctags untuk auto-pelengkapan.

en: Enable semantic highlighting
ms: Benarkan penyorotan semantik

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
ms: Jika dibenarkan, penyorotan tambahan akan disediakan dalam bahasa tersokong berasaskan pada maklumat yang diekstrak dari kod sumber.

en: Path to ctags executable
ms: Laluan ke boleh laku ctags

en: The path to the ctags executable on the system.
ms: Laluan ke boleh laku ctags dalam sistem.

en: Restore last position
ms: Pulih kedudukan terakhir

en: Jump to the last position when reopening a file
ms: Lompat ke kedudukan terakhir ketika membuka semula satu fail

en: Show modified lines
ms: Tunjuk baris diubah suai

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
ms: Jika dibenarkan, penyunting akan menunjukkan tambahan baris dan perubahan bersebelahan kod sumber.

en: Show diagnostics next to line number
ms: Tunjuk diagnostik bersebelahan nombor baris

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
ms: Jika dibenarkan, penyunting akan menunjukkan diagnostik di sebelah kiri nombor baris.

en: Highlight current line
ms: Sorot baris semasa

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
ms: Jika dibenarkan, penyunting akan menyorot baris yang mengandungi kursor.

en: Highlight matching brackets
ms: Sorot kurungan sepadan

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
ms: Jika dibenarkan, penyunting akan menyorot kurungan yang sepadan.

en: Show line numbers
ms: Tunjuk nombor baris

en: If enabled, the editor will show line numbers.
ms: Jika dibenarkan, penyunting akan menunjukkan nombor baris.

en: Smart Backspace
ms: BackSpace Pintar

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
ms: Backspace akan membuang ruang tambahan untuk memastikan anda terjajar dengan saiz pengensotan.

en: Smart Home and End
ms: Home dan End Pintar

en: Whether or not Home moves to first non-space character.
ms: Sama ada mahu atau tidak Home beralih ke aksara bukan-jarak pertama.

en: Show grid lines
ms: Tunjuk garisan grid

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
ms: Jika dibenarkan, penyunting akan menunjukkan garisan grid dalam dokumen.

en: Show overview map
ms: Tunjukkan peta selayang pandang

en: If enabled, Builder will display an overview map of the source file next to the editor.
ms: Jika dibenarkan, Pembina akan memaparkan satu peta selayang pandang fail sumber di sebelah penyunting.

en: Automatically Hide Overview Map
ms: Sembunyi Peta Selayang Pandang secara Automatik

en: If enabled, Builder will automatically hide the overview map when mouse focus leaves the editor, or a timeout occurs.
ms: Jika dibenarkan, Pembina akan disembunyikan secara automatik peta selayang pandang ketika fokus tetikus meninggalkan penyunting, atau satu had masa tamat berlaku.

en: Draw Spaces
ms: Lukis Jarak

en: The various types of space to draw in the editor.
ms: Pelbagai jenis jarak untuk dilukis dalam penyunting.

en: Overscroll
ms: Tatal-Lampau

en: The number of lines to scroll beyond the end of the buffer.
ms: Bilangan baris yang ditatal melangkau hujung penimbal.

en: Wrap Text
ms: Lilit Teks

en: If enabled, Builder will automatically wrap text so all of the line text is visible.
ms: Jika dibenarkan, Pembina akan melilit teks secara automatik supaya semua teks baris tampak.

en: Autosave Enabled
ms: Autosimpan Dibenarkan

en: Enable or disable autosave feature.
ms: Benar atau lumpuhkan fitur autosimpan.

en: Autosave Frequency
ms: Autosimpan Frekuensi

en: The number of seconds after modification before auto saving.
ms: Bilangan saat selepas pengubahsuaian sebelum auto simpan.

en: Completion Row Count
ms: Kiraan Baris Pelengkapan

en: The number of completion rows to display to the user.
ms: Bilangan baris pelengkapan untuk dipaparkan kepada pengguna.

en: Line Spacing
ms: Jarak Baris

en: The number of pixels to include above and below lines in the editor.
ms: Bilangan piksel yang disertakan atas dan bawah baris dalam penyunting.

en: Interactive Completion
ms: Pelengkapan Interaktif

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
ms: Jika dibenarkan, Pembina akan paparkan cadangan pelengkapan secara automatik ketika anda menaip.

en: Spaces Style
ms: Gaya Jarak

en: How to apply spaces when reformatting text.
ms: Bagaimana hendak laksana jarak ketika memformat semula teks.

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: If the type within the extension is enabled.
ms: Jika jenis dalam sambungan dibenarkan.

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height).
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi).

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: Window position (x and y).
ms: Kedudukan tetingkap (x dan y).

en: Window maximized
ms: Tetingkap dimaksimumkan

en: Window maximized state
ms: Keadaan tetingkap dimaksimumkan

en: Night Mode
ms: Mod Malam

en: Prefer dark application chrome.
ms: Utamakan aplikasi chrome gelap.

en: Follow system night light
ms: Ikuti cahaya malam sistem

en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
ms: Guna tetapan cahaya malam GNOME untuk aktifkan mod-malam.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
ms: "Projek"

en: Projects directory
ms: Direktori projek

en: Directory for all Builder projects.
ms: Direktori untuk semua projek Pembina.

en: Restore Previous Files
ms: Pulih Fail Terdahulu

en: Restore previously opened files when loading a project.
ms: Pulih fail dibuka terdahulu ketika memuatkan satu projek.

en: Show Open Files
ms: Tunjuk Fail Terbuka

en: Display the open files list in the project sidebar.
ms: Papar senarai fail terbuka dalam palang sisi projek.

en: Clear build caches at startup
ms: Kosongkan cache binaan ketika permulaan

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
ms: Jika dibenarkan, Pembina akan kosongkan cache binaan ketika permulaan.

en: Plugin enabled
ms: Pemalam dibenarkan

en: If the plugin should be enabled
ms: Jika pemalam patut dibenarkan

en: Show Icons
ms: Tunjuk Ikon

en: This setting is deprecated and no longer in use.
ms: Tetapan ini telah lapuk dan tidak lagi digunakan.

en: Show Ignored Files
ms: Tunjuk Fail Diabaikan

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
ms: Jika dibenarkan, pepohon projek akan paparkan fail yang telah diabaikan oleh VCS.

en: Sort Directories First
ms: Isih Direktori Dahulu

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
ms: Jika dibenarkan, pepohon projek akan mengisih direktori sebelum fail nalar.

en: Selected configuration for building
ms: Konfigurasi terpilih untuk pembinaan

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
ms: Konfigurasi yang telah terpilih dan akan dipulihkan pada masa berikutnya ketika projek dimuatkan.

en: Show Left Panel
ms: Tunjuk Panel Kiri

en: If enabled, the left panel will be displayed.
ms: Jika dibenarkan, panel kiri akan dipaparkan.

en: Left Panel Position
ms: Kedudukan Panel Kiri

en: The width in pixel units of the left panel.
ms: Lebar dalam unit piksel bagi panel kiri.

en: Show Right Panel
ms: Tunjuk Panel Kanan

en: If enabled, the right panel will be displayed.
ms: Jika dibenarkan, panel kanan akan dipaparkan.

en: Right Panel Position
ms: Kedudukan Panel Kanan

en: The width in pixel units of the right panel.
ms: Lebar dalam unit piksel bagi panel kanan.

en: Show Bottom Panel
ms: Tunjuk Panel Bawah

en: If enabled, the bottom panel will be displayed.
ms: Jika dibenarkan, panel bawah akan dipaparkan.

en: Bottom Panel Position
ms: Kedudukan Panel Bawah

en: The height in pixel units of the bottom panel.
ms: Tinggi dalam unit piksel bagi panel bawah.

en: Build software for GNOME
ms: Bina perisian untuk GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
ms: Bina;Bangun;

en: Open a Project
ms: Buka satu Projek

en: Start New Project
ms: Mula Projek Baharu

en: Clone Repository
ms: Klon Repositori

en: New Editor Workspace
ms: Ruang Kerja Penyunting Baharu

en: D-Bus Inspector
ms: Pemeriksa D-Bus

en: Builder Dark
ms: Pembina Gelap

en: Dark color scheme for Builder using the Tango color palette
ms: Skema warna gelap untuk Pembina menggunakan palet warna Tango

en: The default color scheme for Builder
ms: Skema warna lalai untuk Pembina

en: Basic
ms: Asas

en: Palette:
ms: Palet:

en: Palette
ms: Palet

en: Color Plane
ms: Satah Warna

en: Color name
ms: Nama warna

en: Enter a new name for the color
ms: Masukkan satu nama baharu untuk warna

en: Unsaved palette %u
ms: Palet %u tidak disimpan

en: failed to parse line %i
ms: gagal menghurai baris %i

en: %s: palette is empty
ms: %s: palet adalah kosong

en: %s: failed to parse
ms: %s: gagal menghurai

en: Unable to open %s
ms: Tidak boleh membuka %s

en: %s: This file format is not supported
ms: %s: Format fail ini tidak disokong

en: failed to parse
ms: gagal menghurai

note: To translators: always in singular form like in: generated palette number <generated_count>
en: Generated
ms: Dijana

en: Unable to save %s
ms: Tidak boleh menyimpan %s

en: Hue
ms: Rona

en: Saturation
ms: Ketepuan

en: Value
ms: Nilai

en: Red
ms: Merah

en: Green
ms: Hijau

en: Blue
ms: Biru

en: Color Components
ms: Komponen Warna

en: S
ms: A

en: Color strings
ms: Rentetan warna

en: Palettes
ms: Palet

en: No open palettes
ms: Tiada palet terbuka

en: Load or generate a palette using the preferences
ms: Muat atau jana satu palet menggunakan keutamaan

en: Rename
ms: Nama Semula

en: Remove
ms: Buang

en: _Rename
ms: _Tukarnama

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
ms: fail %u tidak disimpan

en: The current language lacks a symbol resolver.
ms: Bahasa semasa kekurangan satu pelerai simbol.

en: %s contained invalid ASCII
ms: %s mengandungi ASCII tidak sah

en: Failed to parse integer from “%s”
ms: Gagal menghurai integer daripada "%s"

en: language defaults missing version in [global] group.
ms: lalai bahasa kehilangan versi dalam kumpulan [global].

en: Failed to initialize defaults.
ms: Gagal mengawalkan lalai.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
ms: Gagal menyimpan draf: %s

en: Untitled
ms: Tidak Bertajuk

en: Cancel
ms: Batal

en: A suitable debugger was not found.
ms: Satu penyahpepijat yang sesuai tidak ditemui.

note: translators: %s is the error message
en: Failed to load file: %s
ms: Gagal memuatkan fail: %s

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
ms: Cetak gagal: %s

note: translators: %s is the error message translators: %s is the underlying error message
en: Failed to save file: %s
ms: Gagal menyimpan fail: %s

en: Save File
ms: Simpan Fail

en: Save
ms: Simpan

en: Save File As
ms: Simpan Fail Sebagai

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Editor shortcuts
ms: Pintasan penyunting

en: Files
ms: Fail

en: Save the document
ms: Simpan dokumen

en: Save the document with a new name
ms: Simpan dokumen dengan satu nama fail baharu

en: Print the document
ms: Cetak dokumen

en: Find and replace
ms: Cari dan ganti

en: Find
ms: Cari

en: Move to the next match
ms: Alih ke padanan berikutnya

en: Move to the previous match
ms: Alih ke padanan terdahulu

en: Move to the next error
ms: Alih ke ralat berikutnya

en: Move to the previous error
ms: Alih ke ralat terdahulu

en: _Reload
ms: Muat Se_mula

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Builder has discovered that this file has been modified externally. Would you like to reload the file?
ms: Pembina telah mendapati fail ini sudah diubah suai secara dalaman. Anda mahu memuatkan semula fail tersebut?

en: Regular expressions
ms: Ungkapan nalar

en: Case sensitive
ms: Sensitif kata

en: Match whole word only
ms: Padan keseluruhan perkataan sahaja

en: %u of %u
ms: %u daripada %u

en: Replace
ms: Ganti

en: Replace All
ms: Ganti Semua

en: Switch between Search and Search-and-Replace
ms: Tukar antara Gelintar dengan Gelintar-dan-Ganti

en: Show or hide search options such as case sensitivity
ms: Tunjuk atau sembunyi pilihan gelintar seperti sensitif kata

en: Document Properties
ms: Sifat Dokumen

en: Highlight Mode
ms: Mod Sorot

note: Add our pages
en: General
ms: Am

en: Display line numbers
ms: Papar nombor baris

en: Display right margin
ms: Papar jidar kanan

en: Automatic indentation
ms: Pengensotan automatik

en: Smart backspace
ms: BackSpace pintar

en: Enabling smart backspace will treat multiple spaces as a tabs
ms: Membenarkan backspace pintar akan menganggap jarak berbilang sebagai satu tab

en: Insert trailing newline
ms: Sisip baris baharu meleret

en: Overwrite trailing braces and quotations
ms: Tulis ganti kurungan dan tanda baca meleret

en: Indentation
ms: Pengensotan

en: Spaces
ms: Jarak

en: Tabs
ms: Tab

en: Spaces per tab
ms: Jarak per tab

note: List of pages that are open
en: Open Pages
ms: Buka Halaman

en: Open File
ms: Buka Fail

en: Open
ms: Buka

en: Create a new document
ms: Cipta satu dokumen baharu

en: Open a document
ms: Buka satu dokumen

en: Panels
ms: Panel

en: Toggle navigation panel
ms: Togol panel navigasi

en: Toggle utilities panel
ms: Togol panel utiliti

en: Close all files
ms: Tutup semua fail

en: Editor
ms: Penyunting

en: Restoring previous session
ms: Memulihkan sesi terdahulu

en: Your previous session will be ready in a moment.
ms: Sesi terdahulu anda akan sedia tidak lama lagi.

en: Switch surface
ms: Tukar permukaan

en: Search your project
ms: Gelintar projek anda

en: Failed to initialize build pipeline: %s
ms: Gagal mengawalkan talian paip binaan: %s

en: Failed to get device information: %s
ms: Gagal mendapatkan maklumat peranti: %s

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
ms: Peranti "%s" ditemui

en: Devices
ms: Peranti

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
ms: Tidak dapat membangunkan peranti, talian paip binaan tidak diawalkan

en: Fallback
ms: Jatuh balik

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
ms: Komputer Saya (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
ms: Komputer Saya (%s) — %s

en: The build pipeline is in a failed state
ms: Talian paip binaan dalam keadaan gagal

en: The build configuration has errors
ms: Konfigurasi binaan mempunyai ralat

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
ms: Penciptaan terminal pseudo gagal. Fitur terminal akan dihadkan.

en: Cleaning…
ms: Membersihkan…

en: Failed
ms: Gagal

en: Ready
ms: Sedia

en: Downloading…
ms: Memuat turun…

en: Building dependencies…
ms: Membina dependensi…

en: Bootstrapping…
ms: Membutstrap…

en: Configuring…
ms: Mengkonfigur…

en: Building…
ms: Membina…

en: Installing…
ms: Memasang…

en: Committing…
ms: Membuat commit…

en: Exporting…
ms: Mengeksport…

en: Success
ms: Berjaya

en: Preparing…
ms: Menyediakan…

en: Cannot build transfer while on metered connection
ms: Tidak dapat membina pemindahan ketika dalam sambungan bermeter

en: Cannot run target, another target is running
ms: Tidak dapat menjalankan sasaran, sasaran lain masih berjalan

en: Failed to locate runtime
ms: Gagal mencari masa jalan

note: translators: %s is replaced with the name of the users executable
en: Running %s…
ms: Menjalankan %s…

note: translators: %s is replaced with the specific error reason
en: The build target failed to build: %s
ms: Sasaran binaan gagal dibina: %s

en: Workbench shortcuts
ms: Pintasan meja kerja

en: Build and Run
ms: Bina dan Jalan

en: Failed to locate a build target
ms: Gagal mencari satu sasaran binaan

en: Run
ms: Jalan

en: Process quit unexpectedly
ms: Proses keluar tanpa jangka

en: Host Operating System
ms: Sistem Pengoperasian Hos

en: Host System
ms: Sistem Hos

en: Default (Host operating system)
ms: Lalai (Sistem pengoperasian hos)

note: translators: %s is replaced with the path to the project
en: The directory “%s” already exists. Please choose another directory.
ms: Direktori "%s" sudah wujud. Sila pilih direktori lain.

note: translators: %s is replaced with the path to the project
en: Your project will be created at %s
ms: Projek anda akan diciptakan di %s

en: Repository URL
ms: URL Repositori

en: Enter the repository of the project you would like to clone. The URL should look similar to “https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-builder.git”.
ms: Masukkan repositori bagi projek yang anda mahu klonkan. URL sepatutnya serupa dengan “https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-builder.git”.

en: Select branch and other options.
ms: Pilihan cabang dan pilihan lain.

en: Repository Kind
ms: Jenis Repositori

en: Branch
ms: Cabang

en: Author Name
ms: Nama Pengarang

en: Author Email
ms: Emel Pengarang

en: Project Destination
ms: Destinasi Projek

en: Clone Project
ms: Klon Projek

en: Select a _Folder…
ms: Pilih satu _Folder…

en: _Clone Repository…
ms: _Klon Repositori…

en: Directory
ms: Direktori

en: Select Project Folder
ms: Pilih Folder Projek

en: Select Project File
ms: Pilih Fail Projek

en: _Open
ms: _Buka

en: All Project Types
ms: Semua Jenis Projek

en: Builder — %s
ms: Pembina — %s

en: Failed to load the project
ms: Gagal memuatkan projek

en: Removing project sources will delete them from your computer and cannot be undone.
ms: Membuang sumber-sumber projek akan memadamnya dari komputer anda dan tidak boleh dikembalikan.

en: Delete Project Sources
ms: Padam Sumber Projek

en: Go back
ms: Kembali

[ctx: title]
en: Open a Project
ms: Buka satu Projek

en: Search all Builder projects…
ms: Gelintar semua projek Pembina…

en: No Projects Found
ms: Tiada Projek Ditemui

en: _Remove Projects
ms: _Buang Projek

en: Remove Projects and Sources…
ms: Buang Projek dan Sumber…

[ctx: title]
en: Clone Repository
ms: Klon Repositori

en: Switch Surface
ms: Tukar Permukaan

en: Close Project
ms: Tutup Projek

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Help
ms: Bantuan

en: About Builder
ms: Perihal Pembina

en: _Quit
ms: Ke_luar

en: Open File…
ms: Buka Fail…

en: Run Options
ms: Jalan Pilihan

en: Builder — Preferences
ms: Pembina — Keutamaan

en: GNOME Builder
ms: Pembina GNOME

en: Learn more about GNOME Builder
ms: Ketahui lagi mengenai Pembina GNOME

en: Funded By
ms: Ditaja Oleh

en: Show the application preferences
ms: Tunjuk keutamaan aplikasi

en: Open project in new workbench
ms: Buka projek dalam meja kerja baharu

en: FILE
ms: FAIL

en: Print version information and exit
ms: Cetak maklumat versi dan keluar

note: Verbose is handled in main(), but we need to add to --help here
en: Increase log verbosity
ms: Tingkatkan kejelaan log

en: Failed to open project: %s
ms: Gagal membuka projek: %s

en: Show the help window
ms: Tunjuk tetingkap bantuan

en: Show the preferences window
ms: Tunjuk tetingkap keutamaan

en: Show the shortcuts window
ms: Tunjuk tetingkap pintasan

en: GNOME Builder requires a desktop session with D-Bus. Please set DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS.
ms: Pembina GNOME memerlukan satu sesi atas meja dengan D-Bus. Sila tetapkan DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS.

en: Command failed
ms: Perintah gagal

en: Failed to locate command “%s”
ms: Gagal mencari perintah "%s"

en: Remove environment variable
ms: Buang pembolehubah persekitaran

en: New variable…
ms: Pembolehubah baharu…

en: Open a File or Terminal
ms: Buka satu Fail atau Terminal

en: Use the page switcher above or use one of the following:
ms: Guna penukar halaman di atas atau guna salah satu yang berikut:

en: Search
ms: Cari

en: Project sidebar
ms: Palang sisi projek

en: File chooser
ms: Pemilih fail

en: New terminal
ms: Terminal baharu

en: New Terminal
ms: Terminal Baharu

en: Move document to the right
ms: Alih dokumen ke sebelah kanan

en: Move document to the left
ms: Alih dokumen ke sebelah kiri

en: Switch to the previous document
ms: Beralih ke dokumen terdahulu

en: Switch to the next document
ms: Beralih ke dokumen berikutnya

en: Close the document
ms: Tutup dokumen

en: No Open Pages
ms: Tiada Halaman Dibuka

en: Uh oh, something went wrong
ms: Alamak! ada masalah berlaku

en: There was a failure while trying to perform the operation.
ms: Terdapat satu kegagalan ketika cuba membuat operasi.

en: Window shortcuts
ms: Pintasan tetingkap

en: Show window menu
ms: Tunjuk menu tetingkap

en: Toggle window to fullscreen
ms: Togol tetingkap ke skrin penuh

en: Extensions
ms: Sambungan

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Themes
ms: Tema

en: Dark Mode
ms: Mod Gelap

en: Whether Builder should use a dark theme
ms: Sama ada Pembina patut gunakan satu tema gelap

en: dark theme
ms: tema gelap

en: Night Light
ms: Cahaya Malam

en: Automatically enable dark mode at night
ms: Benarkna mod gelap pada waktu malam secara automatik

en: follow night light
ms: ikuti cahaya malam

en: Grid Pattern
ms: Pola Grid

en: Display a grid pattern underneath source code
ms: Papar satu pola grid di bawah kod sumber

en: Font
ms: Fon

[ctx: Keywords]
en: editor font monospace
ms: penyunting fon monospace

en: Number of pixels above and below editor lines
ms: Bilangan piksel di atas dan di bawah garisan penyunting

[ctx: Keywords]
en: editor line spacing font monospace
ms: jarak baris penyunting fon monospace

[ctx: Keywords]
en: terminal font monospace
ms: terminal fon monospace

en: Bold text in terminals
ms: Teks tebal dalam terminal

en: If terminals are allowed to display bold text
ms: Jika terminal dibenarkan untuk memaparkan teks tebal

[ctx: Keywords]
en: terminal allow bold
ms: terminal membenarkan tebal

en: Color Scheme
ms: Skema Warna

en: Keyboard
ms: Papan kekunci

en: Emulation
ms: Emulasi

en: Default keybinding mode which mimics gedit
ms: Mod pengikatan kekunci lalai yang meniru gedit

en: Movement
ms: Gerakan

en: Home moves to first non-whitespace character
ms: Home menggerakkan aksara bukna-ruang-putih pertama

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
ms: Backspace akan membuang ruang tambahan untuk memastikan anda terjajar dengan pengengsotan anda

en: Display list of open files
ms: Papar senarai fail terbuka

en: Display the list of all open files in the project sidebar
ms: Papar senarai bagi semua fail terbuka dalam palang sisi projek

en: Cursor
ms: Kursor

en: Restore cursor position
ms: Pulih kedudukan kursor

en: Restore cursor position when a file is reopened
ms: Pulih kedudukan kursor ketika satu fail dibuka semula

en: Enable text wrapping
ms: Benarkan pelilitan teks

en: Wrap text that is too wide to display
ms: Lilit teks yang terlalu lebar untuk dipaparkan

en: Scroll Offset
ms: Ofset Tatal

en: Minimum number of lines to keep above and below the cursor
ms: Bilangan minimum baris yang dikekalkan atas dan bawah kursor

en: Allow the editor to scroll past the end of the buffer
ms: Benarkan penyunting menatal terus ke penghujung penimbal

en: Line Information
ms: Maklumat Baris

en: Line numbers
ms: Nombor baris

en: Show line number at beginning of each line
ms: Tunjuk nombor baris pada permulaan setiap baris

en: Line changes
ms: Perubahan baris

en: Show if a line was added or modified next to line number
ms: Tunjuk jika satu baris telah ditambah atau diubah suai bersebelahan nombor baris

en: Line diagnostics
ms: Diagnostik baris

en: Show an icon next to line numbers indicating type of diagnostic
ms: Tunjuk satu ikon bersebelahan dengan nombor baris yang menunjukkan jenis diagnostik

en: Highlight
ms: Sorot

en: Current line
ms: Baris semasa

en: Make current line stand out with highlights
ms: Jadikan baris semasa menyerlah dengan disorot

en: Matching brackets
ms: Kurungan sepadan

en: Highlight matching brackets based on cursor position
ms: Sorot kurungan sepadan berdasarkan pada kedudukan kursor

en: Code Overview
ms: Selayang Pandang Kod

en: A zoomed out view to enhance navigating source code
ms: Satu pandangan zum keluar untuk menambah baik navigasi kod sumber

en: Automatically hide overview map
ms: Sembunyi peta selayang pandang secara automatik

en: Automatically hide map when editor loses focus
ms: Sembunyi peta secara automatik bila penyunting hilang fokus

en: Visible Whitespace Characters
ms: Aksara Ruang Putih Tampak

en: New line and carriage return
ms: Baris dan penyorong baharu kembali

en: Non-breaking spaces
ms: Jarak tiada-hentian

en: Spaces inside of text
ms: Jarak di dalam teks

en: Trailing Only
ms: Belakang Sahaja

en: Leading Only
ms: Hadapan Sahaja

en: Autosave
ms: Autosimpan

en: Enable or disable autosave feature
ms: Benar atau lumpuhkan fitur autosimpan

en: The number of seconds after modification before auto saving
ms: Bilangan saat selepas pengubahsuaian sebelum auto simpan

en: Code Insight
ms: Wawasan Kod

en: Highlighting
ms: Penyorotan

en: Semantic Highlighting
ms: Penyorotan Semantik

en: Use code insight to highlight additional information discovered in source file
ms: Guna wawasan kod untuk menyorot maklumat tambahan yang ditemui dalam fail sumber

en: Diagnostics
ms: Diagnostik

en: Completion
ms: Pelengkapan

en: Completions Display Size
ms: Saiz Paparan Pelengkapan

en: Number of completions to display
ms: Bilangan pelengkapan yang dipaparkan

en: Display code suggestions interactively as you type
ms: Papar cadangan kod secara interaktif bila mana anda menaip

en: Completion Providers
ms: Penyedia Pelengkapan

en: Snippets
ms: Snippet

en: Programming Languages
ms: Bahasa Pengaturcaraan

note: translators: placeholder string for the entry used to filter the languages in Preferences/Programming languages
en: Search languages…
ms: Gelintar bahasa…

en: Trim trailing whitespace
ms: Kerat ruang putih melata

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed.
ms: Seusai menyimpan, ruang putih melata dari baris diubah suai akan dikerat.

en: Overwrite Braces
ms: Tulis-Ganti Kurungan

en: Overwrite closing braces
ms: _Tulis-ganti kurungan tutup

en: Insert Matching Brace
ms: Sisip Kurungan Sepadan

en: Insert matching character for { [ ( or "
ms: Sisip aksara sepadan untuk { [ ( atau "

en: Insert Trailing Newline
ms: Sisip Baris Baharu Melata

en: Ensure files end with a newline
ms: Pastikan penghujung fail dengan satu baris baharu

en: Margins
ms: Jidar

en: Show right margin
ms: Tunjuk jidar kanan

en: Right margin position
ms: Kedudukan jidar kanan

en: Position in spaces for the right margin
ms: Kedudukan dalam jarak untuk jidar kanan

en: Tab width
ms: Lebar tab

en: Width of a tab character in spaces
ms: Lebar bagi aksara tab dalam jarak

en: Insert spaces instead of tabs
ms: Sisip jarak selain dari tab

en: Prefer spaces over use of tabs
ms: Utamakan jarak berbanding penggunaan tab

en: Automatically indent
ms: Engsot secara automatik

en: Indent source code as you type
ms: Engsot kod sumber bila mana anda menaip

en: Spacing
ms: Jarak

en: Space before opening parentheses
ms: Jarak sebelum tanda kurungan buka

en: Space before opening brackets
ms: Jarak sebelum kurungan buka

en: Space before opening braces
ms: Jarak sebelum kurungan buka

en: Space before opening angles
ms: Jarak sebelum kurungan sudut buka

en: Prefer a space before colons
ms: Utamakan satu jarak sebelum titik bertindih

en: Prefer a space before commas
ms: Utamakan satu jarak sebelum tanda koma

en: Prefer a space before semicolons
ms: Utamakan satu jarak sebelum titik koma

en: Default
ms: Lalai

en: Number of CPU
ms: Bilangan CPU

en: Build
ms: Binaan

en: Build Workers
ms: Pekerja Binaan

en: Number of parallel build workers
ms: Bilangan pekerja binaan selari

en: Clear build cache at startup
ms: Kosongkan cache binaan pada permulaan

en: Expired caches will be purged when Builder is started
ms: Cache luput akan disingkir ketika Pembina dimulakan

en: Network
ms: Rangkaian

en: Allow downloads over metered connections
ms: Benarkan muat turun menerusi sambungan bermeter

en: Allow the use of metered network connections when automatically downloading dependencies
ms: Benarkan penggunaan sambungan rangkaian bermeter ketika memuat turun dependensi secara automatik

en: Projects
ms: Projek

en: Workspace
ms: Ruang kerja

en: A place for all your projects
ms: Satu tempat untuk semua projek anda

en: Restore previously opened files
ms: Pulih fail dibuka sebelum ini

en: Open previously opened files when loading a project
ms: Buka fail dibuka sebelum ini ketika memuatkan satu projek

en: Version Control
ms: Kawalan Versi

note: only the page goes here, plugins will fill in the details
en: SDKs
ms: SDK

en: Updating Dependencies…
ms: Mengemas Kini Dependensi…

en: Builder is updating your projects configured dependencies.
ms: Pembina mengemas kini dependensi-dependensi terkonfigur projek anda.

en: The project cannot be run while the build pipeline is being set up
ms: Projek tidak dapat dijalankan ketika talian paip binaan sedang ditetapkan

en: Stop running
ms: Henti berjalan

en: Change run options
ms: Ubah pilihan jalan

en: Workspace shortcuts
ms: Pintasan ruang kerja

en: Focus to the global search entry
ms: Fokus pada masukan gelintar sejagat

[ctx: shortcut window]
en: Editor Shortcuts
ms: Pintasan Penyunting

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ms: Tunjuk bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Toogle primary menu
ms: Togol menu utama

[ctx: shortcut window]
en: Global Search
ms: Gelintar Sejagat

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ms: Keutamaan

[ctx: shortcut window]
en: Command Bar
ms: Palang Perintah

[ctx: shortcut window]
en: Terminal in Build Runtime
ms: Terminal dalam Masa Jalan Binaan

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Focus Mode
ms: Togol Mod Fokus

[ctx: shortcut window]
en: Panels
ms: Panel

[ctx: shortcut window]
en: Toggle left panel
ms: Togol panel kiri

[ctx: shortcut window]
en: Toggle bottom panel
ms: Togol panel bawah

[ctx: shortcut window]
en: Files
ms: Fail

[ctx: shortcut window]
en: Create new document
ms: Cipta dokumen baru

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
ms: Buka satu dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
ms: Simpan dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Save all documents
ms: Simpan semua dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
ms: Cetak dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
ms: Tutup dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Close all documents
ms: Tutup semua dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
ms: Beralih ke dokumen berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
ms: Beralih ke dokumen terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Show list of open documents
ms: Tunjuk senarai dokumen terbuka

[ctx: shortcut window]
en: Find and replace
ms: Cari dan ganti

[ctx: shortcut window]
en: Goto Line
ms: Pergi Ke Baris

[ctx: shortcut window]
en: Find
ms: Cari

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
ms: Cari padanan berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
ms: Cari padanan terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
ms: Kosongkan sorotan

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
ms: Salin dan Tampal

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
ms: Salin teks terpilih ke dalam papan keratan

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
ms: Potong teks terpilih ke dalam papan keratan

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
ms: Tampal teks dari papan keratan

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate current line or selection
ms: Duplikasi baris atau pemilihan semasa

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
ms: Buat Asal dan Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
ms: Buat asal perintah terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
ms: Buat semula perintah terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
ms: Zum

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ms: Zum Masuk

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
ms: Tetap Semula Zum

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ms: Penyuntingan

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
ms: Nombor bertokokan pada kursor

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
ms: Nombor berkurangan pada kursor

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
ms: Gabung baris terpilih

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
ms: Tunjuk tetingkap pelengkapan

[ctx: shortcut window]
en: Toggle opacity of completion window
ms: Togol kelegapan bagi tetingkap pelengkapan

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
ms: Togol tulis-ganti

[ctx: shortcut window]
en: Reindent line
ms: Engsot semula baris

[ctx: shortcut window]
en: Delete line
ms: Padam baris

[ctx: shortcut window]
en: Rename symbol
ms: Nama semula simbol

[ctx: shortcut window]
en: Requires semantic language support
ms: Perlukan sokongan bahasa semantik

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: Move to next error in file
ms: Alih ke ralat berikutnya dalam fail

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous error in file
ms: Alih ke ralat terdahulu dalam fail

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous edit location
ms: Alih ke lokasi sunting terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Move to next edit location
ms: Alih ke lokasi sunting berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Jump to definition of symbol
ms: Lompat ke takrifan simbol

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport up within the file
ms: Alih port pandang ke atas dalam fail

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport down within the file
ms: Alih port pandang ke bawah dalam fail

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to end of file
ms: Alih port pandang ke penghujung fail

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to beginning of file
ms: Alih port pandang ke permulaan fail

[ctx: shortcut window]
en: Move to matching bracket
ms: Alih ke kurungan sepadan

[ctx: shortcut window]
en: Selections
ms: Pemilihan

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ms: Pilih semua

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
ms: Nyahpilih semua

[ctx: shortcut window]
en: Build and Run
ms: Bina dan Jalan

[ctx: shortcut window]
en: Build
ms: Binaan

[ctx: shortcut window]
en: Rebuild
ms: Bina semula

[ctx: shortcut window]
en: Run
ms: Jalan

[ctx: shortcut window]
en: Profile
ms: Profil

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
ms: Gerak isyarat pad sentuh

[ctx: shortcut window]
en: Move page to the right
ms: Alih halaman ke kanan

[ctx: shortcut window]
en: Three finger swipe right
ms: Leret tiga jari arah kanan

[ctx: shortcut window]
en: Move page to the left
ms: Alih halaman ke kiri

[ctx: shortcut window]
en: Three finger swipe left
ms: Leret tiga jari arah kiri

[ctx: shortcut window]
en: Terminal Shortcuts
ms: Pintasan Terminal

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Cari

[ctx: shortcut window]
en: Find text within terminal
ms: Cari teks dalam terminal

en: Installing %u package | Installing %u packages
ms[0]: Memasang %u pakej
ms[1]: Memasang %u pakej

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
ms: Gagal mengawalkan pelayan bahasa: %s

en: Destination file must be within the project tree.
ms: Fail destinasi mesti di dalam pepohon projek.

en: File must be within the project tree.
ms: Fail mesti di dalam pepohon projek.

en: Could not parse XML from stream
ms: Tidak dapat menghurai XML dari strim

en: _Go to Definition
ms: _Pergi ke Takrifan

en: _Find references
ms: _Cari rujukan

en: _Undo
ms: _Buat Asal

en: _Redo
ms: Bu_at Semula

en: C_ut
ms: _Potong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Selection
ms: Pemilihan

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select _None
ms: Pilih _Tiada

en: All _Upper Case
ms: Semua _Huruf Besar

en: All _Lower Case
ms: Semua Huruf _Kecil

en: _Invert Case
ms: _Songsang Kata

en: _Title Case
ms: Kata _Tajuk

en: Join Lines
ms: Gabung Baris

en: Sort Lines
ms: Isih Baris

en: Zoom
ms: Zum

en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Insert “%s”
ms: Sisip "%s"

en: Replace “%s” with “%s”
ms: Ganti "%s" dengan "%s"

en: Apply Fix-It
ms: Laksana Pembaikan

en: Rename symbol
ms: Nama semula simbol

note: translators: %s is the filename, then line number, column number. <> are pango markup
en: <b>%s</b> — <small>Line %u, Column %u</small>
ms: <b>%s</b> — <small>Baris %u, Lajur %u</small>

en: No references were found
ms: Tiada rujukan ditemui

en: Close
ms: Tutup

en: _Open Link
ms: _Buka Pautan

en: _Copy Link Address
ms: _Salin Alamat Pautan

en: Failed to create shell within runtime “%s”
ms: Gagal mencipta shell dalam masa jalan "%s"

en: Untitled Terminal
ms: Terminal Tidak Bertajuk

en: Save Terminal Content As
ms: Simpan Kandungan Terminal Sebagai

en: Untitled terminal
ms: Terminal tidak bertajuk

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
ms: Keluar

en: Subprocess launcher failed
ms: Pelancar subproses gagal

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
ms: Pelancar subproses gagal terlalu cepat, tidak akan dibiak semula.

en: Search runtimes
ms: Gelintar masa jalan

en: Regex
ms: Ungkapan nalar

en: Match whole word
ms: Padan keseluruhan kata

en: Wrap around
ms: Lilit sekeliling

en: (Empty)
ms: (Kosong)

en: Loading…
ms: Memuatkan…

en: unversioned
ms: tanpa versi

en: Run a new instance of Builder
ms: Jalankan satu tika Pembina baharu

en: Building cache…
ms: Membina cache…

en: Bootstrapping build system
ms: Butstrap sistem binaan

en: Configuring project
ms: Mengkonfigur projek

en: Building project
ms: Membina projek

en: Caching build commands
ms: Cache perintah-perintah binaan

note: translators: %s and %s are replaced with source file path and the error message
en: Beautifier plugin: error copying the gresource config file for “%s”: %s
ms: Pemalam molek: ralat menyalin fail konfig gresource untuk “%s”: %s

note: translators: %s is replaced with the source file path
en: Beautifier plugin: error creating temporary config file for “%s”
ms: Pemalam molek: ralat mencipta fail konfig untuk “%s”

note: translators: %s is replaced with the .ini source file path
en: Beautifier plugin: Can’t read .ini file: %s
ms: Pemalam molek: Tidak dapat membaca fail .ini: %s

note: translators: %s is replaced with the config entry name
en: Beautifier plugin: neither command nor command-pattern keys found: entry “%s” disabled
ms: Pemalam molek: tiada perintah atau kunci command-pattern ditemui: masukan “%s” dilumpuhkan

note: translators: %s is replaced with the config entry name
en: Beautifier plugin: both command and command-pattern keys found: entry “%s” disabled
ms: Pemalam molek: kedua-dua perintah atau kunci command-pattern ditemui: masukan “%s” dilumpuhkan

note: translators: %s and %s are replaced with the config path and the entry name
en: Beautifier plugin: config path “%s” does not exist, entry “%s” disabled
ms: Pemalam molek: laluan konfig "%s" tidak wujud, masukan "%s" dilumpuhkan

note: translators: %s is replaced with the entry name
en: Beautifier plugin: command key out of possible values: entry “%s” disabled
ms: Pemalam molek: kunci perintah tiada nilai yang mungkin: masukan "%s" dilumpuhkan

note: translators: %s and %s are replaced with the profile name and the entry name
en: Beautifier plugin: @c@ in “%s” command-pattern key but no config file set: entry “%s” disabled
ms: Pemalam molek: @c@ dalam kunci command-pattern “%s” tetapi tiada fail konfig ditetapkan: masukan “%s” dilumpuhkan

note: translators: %s and %s are replaced with the profile name and the entry name
en: Beautifier plugin: can’t create temporary file for “%s”: entry “%s” disabled
ms: Pemalam molek: tidak dapat mencipta fail sementara untuk "%s": masukan "%s" dilumpuhkan

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Beautifier plugin: “%s”
ms: Pemalam cantik: "%s"

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Beautifier plugin: %s
ms: Pemalam molek: %s

note: translators: %s is replaced with a path name
en: Beautifier plugin: can’t read the following resource file: “%s”
ms: Pemalam molek: Tidak dapat membaca fail sumber berikut: "%s"

en: Beautifier Plugin: the view is not a GtkSourceView
ms: Pemalam molek: pandangan bukanlah satu GtkSourceView

en: Beautifier Plugin: no default beautifier found
ms: Pemalam molek: tiada pemolek lalai ditemui

en: Beautifier Plugin: the buffer is not writable
ms: Pemalam molek: penimbal tidak boleh tulis

en: Beautifier Plugin: Nothing selected
ms: Pemalam molek: Tiada apa-apa terpilih

en: No beautifier available for “%s”
ms: Tiada pemolek tersedia untuk "%s"

en: No beautifier available
ms: Tiada pemolek tersedia

en: Editing
ms: Penyuntingan

en: Beautify the code
ms: Molekkan kod

en: Trigger the default entry
ms: Picu masukan lalai

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Beautifier plugin: no valid entries, disabling: %s
ms: Pemalam molek: tiada masukan yang sah, dilumpuhkan: %s

note: translators: %s and %s are replaced with the temporary dir and the file path
en: Beautifier plugin: blocked attempt to remove a file outside of the “%s” temporary directory: “%s”
ms: Pemalam molek: percubaan disekat ketika membuang satu fail di luar direktori sementara "%s": "%s"

note: translators: %s is replaced with the command error message
en: Beautifier plugin: command error output: %s
ms: Pemalam molek: output ralat perintah: %s

en: Beautifier plugin: the command output is empty
ms: Pemalam molek: output perintah adalah kosong

en: Beautify plugin: the output is not a valid UTF-8 text
ms: Pemalam molek: output bukanlah satu teks UTF-8 yang sah

en: Beautify
ms: Molek

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
ms: %s (Salinan)

en: No build configuration
ms: Tiada konfigurasi binaan

en: Select a build configuration from the sidebar to modify.
ms: Pilih satu konfigurasi binaan dari palang sisi untuk diubah suai.

en: Build Configurations
ms: Konfigurasi Binaan

en: All Runtimes
ms: Semua Masa Jalan

en: Make _Active
ms: Biar _Aktif

en: Select this configuration as the active configuration.
ms: Pilih konfigurasi ini sebagai konfigurasi aktif.

en: _Duplicate
ms: _Duplikasi

en: Duplicating the configuration allows making changes without modifying this configuration.
ms: Duplikasikan konfigurasi membolehkan perubahan dibuat tanpa mengubah suai konfigurasi ini.

en: _Remove
ms: B_uang

en: Removes the configuration and cannot be undone.
ms: Buang konfigurasi dan tidak dapat dikembalikan.

en: Environment
ms: Persekitaran

note: Add groups to pages
en: Overview
ms: Selayang Pandang

en: Build Environment
ms: Persekitaran Binaan

note: Add description info
en: Name
ms: Nama

en: Source Directory
ms: Direktori Sumber

en: Build System
ms: Sistem Binaan

en: Install Prefix
ms: Pasng Awalan

en: Configure Options
ms: Konfigur Pilihan

note: Setup runtime selection
en: Application Runtime
ms: Masa Jalan Aplikasi

note: Setup toolchain selection
en: Build Toolchain
ms: Rantaian Alat Binaan

en: _Save
ms: _Simpan

en: Build Output
ms: Output Binaan

en: Clear build log
ms: Kosongkan log binaan

en: Cancel build
ms: Batal binaan

en: Save build log
ms: Simpan log binaan

en: Missing
ms: Hilang

en: Update project dependencies
ms: Kemaskini dependensi projek

en: Configure build preferences
ms: Konfigur keutamaan binaan

en: Build Profile
ms: Profil Binaan

en: Runtime
ms: Masa Jalan

en: Device
ms: Peranti

en: There is a problem with the current build configuration.
ms: Terdapat satu masalah dengan konfigurasi binaan semasa.

en: Build status
ms: Status binaan

en: View build console contents
ms: Lihat kandungan konsol binaan

en: Last build
ms: Binaan terakhir

en: Build result
ms: Keputusan binaan

en: Errors
ms: Ralat

en: Warnings
ms: Amaran

en: Rebuild
ms: Bina semula

en: Clean
ms: Kemas

en: Export Bundle
ms: Eksport Berkas

en: Build Issues
ms: Isu-isu Binaan

en: Build status:
ms: Status binaan:

en: Time completed:
ms: Tempoh selesai:

en: Build Details
ms: Perincian Binaan

en: Build pipeline is empty
ms: Talian paip binaan adalah kosong

en: Build Targets
ms: Sasaran Binaan

en: Build Preferences
ms: Keutamaan Binaan

en: Run With…
ms: Jalan Dengan…

en: Show errors and warnings provided by Clang
ms: Tunjuk ralat dan amaran yang disediakan oleh Clang

note: translators: keywords used when searching for preferences
en: clang diagnostics warnings errors
ms: ralat amaran diagnostik clang

en: Suggest completions using Clang
ms: Cadang pelangkapan menggunakan Clang

en: Use Clang to suggest completions for C and C++ languages
ms: Guna Clang untuk mencadangkan pelengkapan bagi bahasa C dan C++

en: Clang Options
ms: Pilihan Clang

en: Complete Parenthesis
ms: Tanda Kurung Lengkap

en: Include parenthesis when completing clang proposals
ms: Sertakan tanda kurung ketika melengkapkan cadangan clang

en: Complete Parameters
ms: Parameter Lengkap

en: Include parameters and types when completing clang proposals
ms: Sertakan parameter dan jenis ketika melengkapkan cadangan clang

en: anonymous
ms: awanama

en: Complete parentheses
ms: Tanda kurungan lengkap

en: If parentheses should be included when completing.
ms: Jika tanda kurungan patut disertakan ketika pelengkapan.

en: Complete parameters
ms: Parameter lengkap

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
ms: Jika parameter patut disertakan ketika pelengkapan. Memerlukan complete-parentheses.

en: Configure project
ms: Konfigur projek

en: Installing project
ms: Memasang projek

en: Create or update code-index for project file
ms: Cipta atau kemaskini code-index untuk fail projek

en: PROJECT_FILE
ms: FAIL_PROJEK

en: Failed to load flags for plan: %s
ms: Gagal memuatkan bendera untuk plan: %s

en: Failed to cull index plan: %s
ms: Gagal cull pelan indeks: %s

en: Failed to populate index plan: %s
ms: Gagal populasikan plan indeks: %s

en: Failed to load project: %s
ms: Gagal memuatkan projek: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
ms: Mengindeks Kod Sumber

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
ms: Gelintar, diagnostik, dan autopelengkapan mungkin terhad sehingga selesai.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
ms: Deklarasi

en: Colors
ms: Warna

en: Palette name
ms: Nama palet

en: Enter a new name for the palette
ms: Masukkan satu nama baharu untuk palet

note: translators: %s is replaced with the name of the color palette.
en: Save changes to palette “%s” before closing?
ms: Simpan perubahan pada palet "%s" sebelum menutupnya?

en: Close without Saving
ms: Tutup tanpa Menyimpan

en: Save As…
ms: Simpan Sebagai…

en: Load palette
ms: Muat palet

en: Save palette
ms: Simpan palet

en: All files
ms: Semua fail

en: All supported palettes formats
ms: Semua format palet tersokong

en: GIMP palette
ms: Palet GIMP

en: GNOME Builder palette
ms: Palet Pembina GNOME

en: HSV visibility
ms: Ketampakan HSV

en: If the HSV components are visible.
ms: Jika komponen HSV adalah tampak.

en: LAB visibility
ms: Ketampakan LAB

en: If the LAB components are visible.
ms: Jika komponen LAB adalah tampak.

en: RGB visibility
ms: Ketampakan RGB

en: If the RGB components are visible.
ms: Jika komponen RGB adalah tampak.

en: RGB unit
ms: Unit RGB

en: The unit used by RGB component and strings.
ms: Unit yang digunakan oleh komponen dan rentetan RGB.

en: Selected palette ID
ms: ID palet terpilih

en: The selected palette ID among the loaded ones.
ms: ID palet terpilih dalam kalangan yang dimuatkan.

en: Color strings visibility
ms: Ketampakan rentetan warna

en: The visible color strings.
ms: Rentetan warna tampak.

en: Color filter
ms: Penapis warna

en: The filter used on the color scales and color plane.
ms: Penapis yang digunakan pada skala warna dan satah warna.

en: Color components
ms: Komponen warna

en: Visibility:
ms: Ketampakan:

en: Select the color spaces for which you want to see sliders in the panel.
ms: Pilih ruang warna yang anda mahu lihat pelungsur di dalam panel.

en: Hue Saturation Value
ms: Nilai Ketepuan Rona

en: Red Green Blue
ms: Merah Hijau Biru

en: Units:
ms: Unit:

en: Select the type of unit you want to use for RGB components and strings in the panel.
ms: Pilih jenis unit yang anda mahu guna untuk komponen dan rentetan RGB dalam panel.

en: Percent
ms: Peratus

en: Filters:
ms: Penapis:

en: Select a filter that act on the colors or “None”.
ms: Pilih satu penapis yang bertindak pada warna atau "Tiada".

en: None
ms: Tiada

en: Achromatopsia (monochromacy)
ms: Akromatopsia (monochromacy)

en: Achromatomaly (blue cone monochromacy)
ms: Achromatomalu (monochromacy kon biru)

en: Deuteranopia (green-blind)
ms: Deuteranopia (buta-hijau)

en: Deuteranomaly (green-weak)
ms: Deuteranomaly (lemah-hijau)

en: Protanopia (red-blind)
ms: Protanopia (bura-merah)

en: Protanomaly (red-weak)
ms: Protanomaly (lemah-merah)

en: Tritanopia (blue-blind)
ms: Tritanopia (buta-biru)

en: Tritanomaly (blue-weak)
ms: Tritanomaly (lemah-biru)

en: Select the color strings you want to see in the panel.
ms: Pilih rentetan warna yang anda mahu lihat dalam panel.

en: Palettes options
ms: Pilihan palet

en: Palette view mode:
ms: Mod pandangan palet:

en: List
ms: Senarai

en: Swatches
ms: Reja

en: Palette management
ms: Pengurusan palet

en: Load
ms: Muat

en: From current document
ms: Dari dokumen semasa

en: Select the palette you want to see in the panel or close one.
ms: Pilih palet yang anda mahu lihat dalam panel atau tutup.

en: No loaded palettes
ms: Tiada palet dimuatkan

en: No selected palettes
ms: Tiada palet terpilih

en: Select a palette file
ms: Pilih satu fail palet

en: Try loading or generating a palette using the menu
ms: Cuba memuatkan atau menjana satu palet menggunakan menu

en: Highlight colors
ms: Warna sorot

en: Workspace Shortcuts
ms: Pintasan Ruang Kerja

en: Command Bar
ms: Palang Perintah

en: Show the workspace command bar
ms: Tunjuk palang perintah ruang kerja

en: Comment the code
ms: Ulas kos

en: Uncomment the code
ms: Nyahulas kod

en: Comment code
ms: Ulas kos

en: Uncomment code
ms: Nyahulas kod

en: Update Copyright
ms: Kemas Kini Hak Cipta

en: When saving a file Builder will automatically update copyright information for you
ms: Bila menyimpan satu Pembina fail akan mengemas kini maklumat hak cipta secara automatik kepada anda

note: translators: these are keywords used to search for preferences
en: update copyright save
ms: kemas kini simpan hak cipta

en: Update Copyright before Saving
ms: Kemas Kini Hak Cipta sebelum Menyimpan

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
ms: Kemas kini hak cipta untuk pengguna sebelum disimpan ke dalam cakera.

en: Display the project creation guide
ms: Papar panduan penciptaan projek

en: Characters were used which might cause technical issues as a project name
ms: Aksara yang digunakan mungkin menyebabkan isu teknikal sebagai satu nama projek

en: Your project will be created within a new child directory.
ms: Projek anda akan dicipta di dalam satu direktori anak baharu.

en: Directory already exists with that name
ms: Direktori sudah wujud dengan nama tersebut

note: translators: %s is replaced with a short-form file-system path to the project
en: Your project will be created within %s.
ms: Projek anda akan dicipta di dalam %s.

en: Application ID is not valid.
ms: ID aplikasi tidak sah.

[ctx: title]
en: Start New Project
ms: Mula Projek Baharu

en: A failure occurred while initializing version control
ms: Satu kegagalan berlaku ketika mengawalkan kawalan versi

en: Project Name
ms: Nama Projek

en: Unique name that is used for your project’s folder and other technical resources. Should be in lower case without spaces and may not start with a number.
ms: Nama unik yang digunakan untuk folder projek anda dan lain-lain sumber teknikal. Sepatutnya huruf kecil tanpa jarak dan tidak boleh dimulakan dengan satu nombor.

en: Application ID
ms: ID Aplikasi

en: The Application ID is a reverse domain-name identifier used to uniquely identify your application such as “org.gnome.Builder”.
ms: ID Aplikasi ialah satu pengecam domain-name songsang yang digunakan untuk mengenal pasti secara unik aplikasi anda seperti “org.gnome.Builder”.

en: Project Location
ms: Lokasi Projek

en: Select Project Directory
ms: Pilih Direktori Projek

en: Language
ms: Bahasa

en: License
ms: Lesen

en: No license
ms: Tiada lesen

en: Uses the Git version control system
ms: Guna sistem kawalan versi Git

en: Create Project
ms: Cipta Projek

en: Select a Template
ms: Pilh satu Templat

en: Start _New Project…
ms: Mula Projek _Baharu…

en: _Start New Project…
ms: _Mula Projek Baharu…

en: Suggest completions using Ctags
ms: Cadang pelengkapan menggunakan Ctags

en: Use Ctags to suggest completions for a variety of languages
ms: Guna Ctags untuk mencadangkan pelengkapan bagi pelbagai jenis bahasa

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
ms: Gelintar, autopelengkapan, dan maklumat simbol mungkin terhad sehingga pengindeksan Ctags selesai.

en: Indexing Source Code (Paused)
ms: Mengindeks Kod Sumber (Dijeda)

en: Run with Debugger
ms: Jalan dengan Penyahpepijat

en: File
ms: Fail

en: Line
ms: Baris

en: Function
ms: Fungsi

en: Address
ms: Alamat

en: Type
ms: Jenis

en: Hits
ms: Kena

en: Expression
ms: Ungkapan

en: Interrupt the program
ms: Sampuk program

en: Continue running the program
ms: Terus menjalankan program

en: Execute the current line, stepping into any function calls
ms: Lakukan baris semasa, melangkah masuk mana-mana panggilan fungsi

en: Execute the current line, stepping over any function calls
ms: Lakukan baris semasa, melangkah atas mana-mana panggilan fungsi

en: Run until the end of the function
ms: Jalan sehingga penghujung fungsi

en: Disassembly
ms: Penyahhimpun

en: Failed to start the debugger
ms: Gagal memulakan penyahpepijat

en: Debugger
ms: Penyahpepijat

en: Threads
ms: Jaluran

en: Breakpoints
ms: Titik Henti

en: Libraries
ms: Pustaka

en: Registers
ms: Daftar

en: No break
ms: Tiada hentian

en: Breakpoint
ms: Titik Henti

en: Countpoint
ms: Titik Kiraan

en: Library
ms: Pustaka

en: Address Range
ms: Julat Alamat

en: Locals
ms: Lokal

en: Parameters
ms: Parameter

en: Variable
ms: Berubah-ubah

en: Register
ms: Daftar

en: Group
ms: Kumpulan

en: Thread
ms: Jaluran

en: Frame
ms: Bingkai

en: Arguments
ms: Argumen

en: Location
ms: Lokasi

en: Binary
ms: Deduaan

en: Devhelp
ms: DevHelp

en: Select Documentation…
ms: Pilih Dokumentasi…

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Print…
ms: Cetak…

en: New Documentation Page
ms: Halaman Dokumentasi Baharu

en: Display D-Bus inspector
ms: Papar pemeriksa D-Bus

en: D-Bus Inspector…
ms: Pemeriksa D-Bus…

note: translators: %s is replaced with the address of the D-Bus bus
en: Connected to “%s”
ms: Bersambung dengan "%s"

en: System
ms: Sistem

en: Session
ms: Sesi

en: Other
ms: Lain-lain

en: Execute
ms: Lakukan

en: Object Path
ms: Laluan Objek

en: Interface
ms: Antara Muka

en: Method
ms: Kaedah

en: Result
ms: Keputusan

en: Copy
ms: Salin

en: Elapsed Time
ms: Masa Berlalu

en: Bus Address
ms: Alamat Bas

en: Owner
ms: Pemilik

en: Process ID
ms: ID proses

en: Activatable
ms: Boleh aktif

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: read/write
ms: baca/tulis

en: write-only
ms: tulis-sahaja

en: read-only
ms: baca-sahaja

en: Interfaces
ms: Antara muka

en: Methods
ms: Kaedah

en: Properties
ms: Ciri-ciri

en: Signals
ms: Isyarat

note: translators: %s is replaced with the simple D-Bus type string
en: Array of [%s]
ms: Tatasusunan bagi [%s]

en: Access Denied by Peer
ms: Capaian Dinafikan oleh Rakan

en: Authentication Failed
ms: Pengesahihan Gagal

en: Operation Timed Out
ms: Operasi Telah Tamat Masa

en: Lost Connection to Bus
ms: Sambungan Hilang ke Bas

en: D-Bus Connection Failed
ms: Sambungan D-Bus Gagal

en: Connect
ms: Sambung

en: Provide the address of the message bus
ms: Sediakan alamat bagi bas

en: Connect to Other Bus
ms: Sambung dengan Bus Lain

en: Search Bus Names
ms: Gelintar Nama Bas

en: Bus Names
ms: Nama Bas

en: Select a Bus Name
ms: Pilih satu Nama Bas

en: Select a bus name to introspect the peer.
ms: Pilih satu nama bas untuk mengkaji diri rakan.

en: There is a file with unsaved changes. Save changes before closing? | There are files with unsaved changes. Save changes before closing?
ms[0]: Terdapat satu fail dengan perubahan tidak disimpan. Simpan perubahan sebelum menutup?
ms[1]: Terdapat fail-fail dengan perubahan tidak disimpan. Simpan perubahan sebelum menutup?

en: Select the files to save:
ms: Pilih fail untuk disimpan:

en: If you close without saving, all your changes will be permanently lost.
ms: Jika anda tutup tanpa menyimpan, semua perubahan yang anda buat akan kekal hilang.

en: Use minimal editor interface
ms: Guna antara muka penyunting minimum

note: translators: the user selected a number outside the value range for the document.
en: Provide a number between 1 and %u
ms: Sediakan satu nombor antara 1 hingga %u

en: Go to line number
ms: Pergi ke nombor baris

en: Go to Line
ms: Pergi ke Baris

en: Go
ms: Pergi

en: New Editor Workspace…
ms: Ruang Kerja Penyunting Baharu…

en: New File
ms: Fail Baharu

en: Move Left
ms: Alih Ke Kiri

en: Move Right
ms: ALih Ke Kanan

en: Document
ms: Dokumen

en: Open in New Frame
ms: Buka dalam Bingkai Baharu

en: Open in New Workspace
ms: Buka dalam Ruang Kerja Baharu

en: Split
ms: Pisah

en: Save _As
ms: Simpan Seb_agai

en: No file was provided.
ms: Tiada fail telah disediakan.

en: Emulates the Emacs text editor
ms: Emulasikan penyunting teks Emacs

en: Enable the use of ESLint, which may execute code in your project
ms: Benarkan penggunaan ESLint, yang boleh melakukan kod dalam projek anda

note: translators: these are keywords used to search for preferences
en: eslint javascript lint code execute execution
ms: kod lint skrip java eslint melakukan pelakuan

en: Enable ESLint
ms: Benarkan ESLint

en: Enable the use of eslint to find additional diagnostics in JavaScript files. This may result in the execution of code in your project.
ms: Benarkan penggunaan eslint untuk mencari diagnostik tambahan dalam fail Skrip Java. Ia boleh menyebabkan pelakuan kod dalam projek anda.

en: Clone a project using flatpak manifest
ms: Klon satu projek menggunakan manifes flatpak

en: MANIFEST
ms: MANIFES

note: translators: %s is replaced with the name of the flatpak manifest
en: Cloning project %s
ms: Mengklon projek %s

en: Downloading application sources…
ms: Memuat turun sumber aplikasi…

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
ms: Gagal membuang manifes flatpak: %s

en: Network is not available, skipping downloads
ms: Rangkaian tidak tersedia, melangkau muat turun

en: Install Missing SDK?
ms: Pasang SDK yang Hilang?

en: _Install
ms: _Pasang

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
ms: Pembina perlu memasang kit pembangunan perisian berikut untuk membina projek anda.

en: Architecture
ms: Seni Bina

en: Creating flatpak workspace
ms: Mencipta ruang kerja flatpak

en: Preparing build directory
ms: Menyediakan direktori binaan

en: Downloading dependencies
ms: Memuat turun dependensi

en: Building dependencies
ms: Membina dependensi

en: Finalizing flatpak build
ms: Memuktamadkan binaan flatpak

en: Exporting staging directory
ms: Mengeksport direktori berperingkat

en: Creating flatpak bundle
ms: Mencipta berkas flatpak

en: Install
ms: Pasang

en: Update
ms: Kemaskini

note: translators: %u is the number of hidden runtimes to be shown
en: Show %u more runtime | show %u more runtimes
ms[0]: Tunjuk %u lagi masa jalan
ms[1]: tunjuk %u lagi masa jalan

en: Flatpak Runtimes
ms: Masa Jalan Flatpak

note: Translators: %s is replaced with the runtime identifier
en: Updated %s
ms: %s dikemas kini

note: Translators: %s is replaced with the runtime identifier
en: Updating %s
ms: Mengemas kini %s

note: Translators: %s is replaced with the runtime identifier
en: Installed %s
ms: %s dipasang

note: Translators: %s is replaced with the runtime identifier
en: Installing %s
ms: Memasang %s

en: Failed to install runtime
ms: Gagal memasang masa jalan

en: Runtime has been updated
ms: Masa jalan telah dikemaskinikan

en: Runtime has been installed
ms: Masa jalan telah dipasang

en: Missing system dependencies
ms: Dependensi sistem hilang

en: The “flatpak-builder” program is necessary for building Flatpak-based applications. Builder can install it for you.
ms: Program “flatpak-builder” diperlukan untuk membina aplikasi berasaskan-Flatpak. Pembina boleh memasangnya untuk anda.

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
ms: Pengkompil-Silang %s GCC (Sistem)

en: No repository to access file contents
ms: Tiada repositori untuk mencapai kandungan fail

en: No contents have been set to diff
ms: Tiada kandungan telah ditetapkan pada diff

en: The operation failed. The original error was "%s"
ms: Operasi gagal. Ralat asal adalah "%s"

en: The operation has been canceled
ms: Operasi telah dibatalkan

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
ms: Pembina gagal menyediakan kelayakan yang sesuai ketika mengklon repositori.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
ms: Tidak dapat menetapkan bendera AMEND dan GPG_SIGN

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
ms: Tidak dapat tanda tangan keterikatan tanpa GPG_KEY_ID

en: Cannot monitor files outside the working directory
ms: Tidak dapat memantau fail diluar direktori kerja

en: The client has been closed
ms: Klien telah ditutup

en: Git version control is not in use
ms: Kawalan versi Git tidak digunakan

en: Updating Git Submodules
ms: Mengemas Kini Submodul Git

en: Network is not available, skipping submodule update
ms: Rangkaian tidak tersedia, melangkau kemas kini submodul

en: Initialize git submodules
ms: Mengawalkan submodul git

en: Pushed.
ms: Ditolak.

en: Pushing ref “%s”
ms: Menolak ruj "%s"

en: Directory is not within repository
ms: Direktori tidak berada dalam repositori

en: A repository could not be found at “%s”.
ms: Satu repositori tidak ditemui dalam "%s".

en: The protocol “%s” is not supported.
ms: Protokol "%s" tidak disokong.

en: Cloning repository
ms: Mengklon repositori

en: A valid Git URL is required
ms: Satu URL Git yang sah diperlukan

en: Select Widget…
ms: Pilih Widget…

en: View Design
ms: Lihat Reka Bentuk

en: Switch to UI designer
ms: Tukar ke pereka UI

en: View Source
ms: Lihat Sumber

en: Switch to source code editor
ms: Tukar ke penyunting kod sumber

note: translators: %s is replaced with the specific error message
en: Failed to save glade document: %s
ms: Gagal menyimpan dokumen glade: %s

en: Glade shortcuts
ms: Pintasan Glade

en: Designer
ms: Pereka

en: Save the interface design
ms: Simpan reka bentuk antara muka

en: Preview the interface design
ms: Pratonton reka bentuk antara muka

en: Undo the last command
ms: Buat asal perintah terakhir

en: Redo the next command
ms: Buat semula perintah berikutnya

en: Switch to selection mode
ms: Tukar ke mod pemilihan

en: Switch to drag-resize mode
ms: Tukar ke mod seret-saiz-semula

en: Switch to margin editor
ms: Tukar ke penyunting jidar

en: Switch to alignment editor
ms: Tukar ke penyunting jajaran

en: Unnamed Glade project
ms: Projek Glade tidak bernama

en: Unnamed Glade Project
ms: Projek Glade Tidak Bernama

en: Widget specific properties
ms: Sifat khusus widget

en: Container child properties
ms: Sifat anak bekas

en: Styling, alignment, and other common properties
ms: Pengayaan, jajaran, dan lain-lain sifat umum

en: Accessibility properties
ms: Sifat kebolehcapaian

en: Open _Preview
ms: Boleh _Pratonton

en: Cut
ms: Potong

en: Paste
ms: Tampal

en: Delete
ms: Padam

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Redo
ms: Buat Semula

en: UI Designer
ms: Pereka UI

en: Code assistance requires a local file.
ms: Pembantu kod memerlukan satu fail setempat.

en: Enable the use of pylint, which may execute code in your project
ms: Benarkan penggunaan pylint, yang boleh melakukan kod dalam projek anda

note: translators: these are keywords used to search for preferences
en: pylint python lint code execute execution
ms: kod lint python pylint melakukan pelakuan

en: No language specified
ms: Tiada bahasa dinyatakan

en: Enable Pylint
ms: Benarkan Pylint

en: Enable the use of pylint to find additional diagnostics in Python programs. This may result in the execution of code in your project.
ms: Benarkan penggunaan pylint untuk mencari diagnostik tambahan dalam program Python. Ia boleh menyebabkan pelakuan kod dalam projek anda.

en: Gradle Wrapper
ms: Pelilit Gradle

en: Display a new greeter window
ms: Papar satu tetingkap aluan baharu

en: Begin cloning project from URI
ms: Mula mengklon projek dari URI

en: Quit
ms: Keluar

en: Open a _Project…
ms: Buka satu _Projek…

en: Match
ms: Padanan

en: Path
ms: Laluan

en: Find in Files
ms: Cari dalam Fail

en: Replace With
ms: Ganti Dengan

en: Search for…
ms: Gelintar…

en: Search _recursively through folders
ms: Gelintar secara _rekursif menerusi folder

en: Match _case when searching
ms: Padan _kata ketika menggelintar

en: Match _whole words
ms: Padan kese_luruhan kata

en: Allow regular _expressions
ms: Benarkan _ungkapan nalar

en: Open Preview
ms: Buka Pratonton

en: Your computer is missing python3-docutils
ms: Komputer anda telah kehilangan python3-docutils

en: This package is necessary to provide previews of markup-based documents.
ms: Pakej ini diperlukan untuk menyediakan pratonton bagi dokumen berasaskan-penanda.

en: Install Package
ms: Pasang Pakej

en: Your computer is missing python3-sphinx
ms: Komputer anda telah kehilangan python3-sphinx

en: (Preview)
ms: (Pratonton)

en: Suggest completions from Python
ms: Cadang pelengkapan dari Python

en: Use Jedi to provide completions for the Python language
ms: Guna Jedi untuk menyediakan pelengkapan untuk bahasa Python

en: Failed to load directory: %s
ms: Gagal memuatkan direktori: %s

en: %s — Directory
ms: %s — Direktori

en: Size
ms: Saiz

en: Modified
ms: Diubah Suai

en: Directory Browser
ms: Pelayar Fail

en: Switch to Folder
ms: Tukar ke Folder

en: Open Containing Folder
ms: Buka Folder Terkandung

en: Build project
ms: Bina projek

en: Install project
ms: Pasang projek

en: Empty Makefile Project
ms: Projek Makefile kosong

en: Create a new empty project using a simple Makefile
ms: Cipta satu projek kosong baharu menggunakan satu Makefile ringkas

en: GNOME Application
ms: Aplikasi GNOME

en: Create a new GNOME application
ms: Cipta satu aplikasi GNOME baharu

en: Shared Library
ms: Pustaka Terkongsi

en: Create a new project with a shared library
ms: Cipta satu projek baharu dengan satu pustaka terkongsi

en: Empty Project
ms: Projek Kosong

en: Create a new empty project
ms: Cipta satu projek kosong baharu

en: Command Line Tool
ms: Alat Baris Perintah

en: Create a new command line project
ms: Cipta satu projek baris perintah baharu

en: Meson Options
ms: Pilihan Meson

en: A Meson-based project is loaded but Ninja could not be found.
ms: Satu projek berasaskan-Meson telah dimuatkan tetapi Ninja tidak ditemui.

en: A Meson-based project is loaded but meson could not be found.
ms: Satu projek berasaskan-Meson telah dimuatkan tetapi meson tidak ditemui.

en: Delete Tool
ms: Alat Padam

en: Add toolchain
ms: Tambah rantaian alat

en: Define a new custom toolchain targeting a specific platform
ms: Padam satu rantaian alat suai baharu yang mensasarkan satu platform khusus

en: Toolchain
ms: Rantaian Alat

en: No Provided Tool
ms: Tiada Alat Disediakan

en: A name to identify the sysroot.
ms: Satu nama yang mengenal pasti sysroot.

en: The system architecture of the sysroot.
ms: Senibina sistem bagi sysroot.

en: Add Tool:
ms: Tambah Alat:

en: Compiler
ms: Pengkompil

en: Preprocessor
ms: Prapemproses

en: Archiver
ms: Pengarkib

en: Linker
ms: Pemaut

en: Strip
ms: Jalur

en: Executable wrapper
ms: Pelilit boleh laku

en: Package Config
ms: Konfig Pakej

en: Any language
ms: Mana-mana bahasa

en: Add Tool
ms: Tambah Alat

en: Delete Toolchain
ms: Padam Rantian Alat

en: Messages
ms: Mesej

en: Suggested GNOME Projects
ms: Projek GNOME Cadangan

en: Boxes
ms: Kotak

en: A simple GNOME 3 application to access remote or virtual systems
ms: Satu aplikasi GNOME 3 ringkas untuk mencapai sistem jauh atau maya

en: An IDE for writing GNOME-based software
ms: Satu IDE untuk menulis perisian berasaskan-GNOME

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Calendar application for GNOME
ms: Aplikasi Kalendar untuk GNOME

en: Games
ms: Permainan

en: Simple game launcher for GNOME
ms: Pelancar permainan ringkas untuk GNOME

en: Gitg is a graphical Git client
ms: Gitg ialah satu klien Git bergrafik

en: Maps
ms: Peta

en: A simple GNOME 3 maps application
ms: Satu aplikasi peta GNOME 3 yang ringkas

en: Music
ms: Muzik

en: Music player and management application
ms: Aplikasi pengurusan dan pemain muzik

en: Default file manager for GNOME
ms: Pengurus fail lalai untuk GNOME

en: Photos
ms: Foto

en: Access, organize and share your photos on GNOME
ms: Capai, urus dan kongsikan foto-foto anda dengan GNOME

en: An IRC Client for GNOME
ms: Satu Klien IRC untuk GNOME

en: Sound Recorder
ms: Perakam Bunyi

en: A simple and modern sound recorder
ms: Satu perakam bunyi yang ringkas tetapi nampak modern

en: Build successful
ms: Binaan berjaya

en: Project “%s” has completed building
ms: Projek "%s" telah selesai dibina

en: Build failed
ms: Binaan gagal

en: Project “%s” failed to build
ms: Projek "%s" gagal dibina

en: Build succeeded
ms: Binaan berjaya

en: Build configured
ms: Binaan dikonfigur

en: Build bootstrapped
ms: Binaan dibutstrap

en: Downloading npm dependencies
ms: Memuat turun dependensi npm

en: Bootstrapping project
ms: Projek butsrap

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
ms: Bekas/Podman

en: A folder with that name already exists.
ms: Satu folder dengan nama tersebut telah wujud.

en: A file with that name already exists.
ms: Satu fail dengan nama tersebut telah wujud.

en: File Name
ms: Nama Fail

en: Folder Name
ms: Nama Folder

en: _Create
ms: _Cipta

en: Copying 1 file
ms: Menyalin 1 fail

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
ms: Menyalin %s daripada %s fail

en: Failed to copy files
ms: Gagal menyalin fail

en: Files copied
ms: Fail disalin

en: Copied %s file | Copied %s files
ms[0]: Salin %s fail
ms[1]: Salin %s fail

en: Copying files…
ms: Menyalin fail…

en: Files will be copied in a moment
ms: Fail akan disalin buat seketika

en: Project Tree
ms: Pepohon Projek

en: Rename %s
ms: Nama Semula %s

en: New File…
ms: Fail Baharu…

en: New Folder…
ms: Folder Baharu…

en: Open With…
ms: Buka Dengan…

en: Source Code Editor
ms: Penyunting Kod Sumber

en: Open in Terminal
ms: Buka dalam Terminal

en: Move to Trash
ms: Alih ke Tong Sampah

en: Display Options
ms: Papar Pilihan

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
ms: Emulasi Aarch64

en: Arm Emulation
ms: Emulasi Arm

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
ms: Komputer Saya (%s) %s

en: Words matching selection
ms: Pemilihan padanan kata

en: Highlight all occurrences of words matching the current selection
ms: Sorot semua kemunculan bagi perkataan yang sepadan dengan pemilihan semasa

note: Translators: the following are keywords used for searching to locate this preference
en: quick highlight words matching current selection
ms: sorot pantas perkataan sepadan dengan pemilihan semasa

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
ms: Membuang %s

en: Removing Files…
ms: Membuang Fail…

en: _Close
ms: _Tutup

en: Recent Projects
ms: Projek Baru-baru Ini

en: Reformat tabs
ms: Format semula tab

en: Rustup not installed
ms: Rustup tidak dipasang

en: Installing rustup
ms: Memasang rustup

en: Updating rustup
ms: Mengemas kini rustup

en: Installing rust
ms: Memasang rust

en: Checking system
ms: Memeriksa sistem

en: Downloading rustup-init
ms: Memuat turun rustup-init

en: Syncing channel updates
ms: Menyegerak kemas kini saluran

en: Downloading
ms: Memuat turun

en: Installing
ms: Memasang

en: Checking for rustup updates
ms: Memeriksa kemas kini rustup

en: Downloading rustup update
ms: Memuat turun kemas kini rustup

en: Error installing
ms: Ralat memasang

en: Error
ms: Ralat

en: Cancelled
ms: Dibatalkan

en: Finished
ms: Selesai

en: Rustup Toolchains
ms: Rantaian Alat Rustup

en: Updating
ms: Mengemas kini

en: Installing
ms: Memasang

note: set default toolchain button
en: Make default
ms: Biarkan lalai

en: Makes the selected toolchain the default rust installation
ms: Biarkan rantaian alat terpilih bagi pemasangan rust lalai

en: Install Rust Channel
ms: Pasang Saluran Rust

note: translators: channel is stable, beta, nightly, with optional architecture and date
en: Enter name of rust channel
ms: Masukkan nama bagi saluran rust

en: Standard release channel toolchain names have the following form:
                            <channel>[-<date>][-<host>]
    
                            <channel>    = stable|beta|nightly|<version>
                            <date>          = YYYY-MM-DD
                            <host>          = <target-triple>
ms: Nama rantaian alat saluran keluaran piawai mempunyai bentuk berikut:
                            <channel>[-<date>][-<host>]
    
                            <channel>    = stable|beta|nightly|<version>
                            <date>          = YYYY-MM-DD
                            <host>          = <target-triple>

en: Install Rustup to manage toolchains here!
ms: Pasang Rustup untuk mengurus rantaian alat di sini!

en: No toolchain installed. Click
ms: Tiada rantaian alat dipasang. Klik

en: to add a new toolchain!
ms: untuk menambah satu rantaian alat baharu!

en: Shell command
ms: Perintah shell

en: Cannot spawn terminal in runtime environment because build pipeline is not initialized
ms: Tidak dapat membiakkan terminal dalam persekitaran masa jalan kerana talian paip binaan tidak diawalkan

en: Cannot spawn process because build pipeline is not yet available
ms: Tidak dapat membiak proses kerana talian paip binaan belum lagi tersedia

en: Change Shortcut
ms: Ubah Pintasan

en: Title
ms: Tajuk

en: Shell Command
ms: Perintah Shell

en: The command will be executed using a shell like “/bin/sh -c". You may use variable expansion like “$SHELL”. Both “$SRCDIR” and “$BUILDDIR” are automatically set for the command.
ms: Perintah akan dilakukan menggunakan satu shell seperti “/bin/sh -c". Anda boleh guna pengembangan pembolehubah seperti “$SHELL”. Kedua-dua “$SRCDIR” dan “$BUILDDIR” ditetapkan secara automatik untuk perintah.

en: Command Locality
ms: Lokaliti Perintah

en: On Host
ms: Pada Hos

en: In Build Environment
ms: Dalam Persekitaran Binaan

en: In Runtime Environment
ms: Dalam Persekitaran Masa Jalan

en: If the directory is not an absolute-path, it will be relative to the source or build directory depending on the command locality.
ms: Jika direktori bukan satu laluan-mutlak, ia akan relatif dengan direktori sumber atau binaan bergantung pada lokaliti perintah.

en: Close on Exit
ms: Tutup jika Keluar

en: If enabled, the terminal page will close after the command executes.
ms: Jika dibenarkan, halaman terminal akan ditutup selepas perintah dilakukan.

en: Keyboard Shortcut
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Change
ms: Ubah

en: Delete Command
ms: Perintah Padam

en: Run in host environment
ms: Jalan dalam persekitaran hos

en: Run in build environment
ms: Jalan dalam persekitaran binaan

en: Run in runtime environment
ms: Jalan dalam persekitaran masa jalan

en: New command
ms: Perintah baharu

en: Click + to add an external command
ms: Klik + untuk menambah satu perintah luar

en: External Commands
ms: Perintah Luar

en: Command
ms: Perintah

en: Failed to parse snippet “%s”
ms: Gagal menghurai snippet "%s"

en: Suggest Completions from Snippets
ms: Cadang Pelengkapan daripada Snippet

en: Use registered snippets to suggest completion proposals
ms: Guna snippet berdaftar untuk mencadangkan cadangan pelengkapan

en: Spelling
ms: Ejaan

en: Show the spellchecker panel
ms: Tunjuk panel penyemak ejaan

note: We might find ourselves in a race here and the buffer * addins are already in destruction. Therefore, silently * fail any further setup.
en: Failed to initialize spellchecking, disabling
ms: Gagal mengawalkan penyemak ejaan, dilumpuhkan

en: No language selected
ms: Tiada bahasa terpilih

en: No language set. Check your dictionary installation.
ms: Tiada bahasa ditetapkan. Periksa pemasangan kamus anda.

en: No suggestions
ms: Tiada cadangan

en: Completed spell checking
ms: Semakan ejaan selesai

en: The word is not in the dictionary
ms: Perkataan tiada dalam kamus

en: This word is already in the personal dictionary
ms: Perkataan ini suda ada dalam kamus peribadi

en: This word is already in the %s dictionary
ms: Perkataan ini sudah ada dalam kamus %s

en: Misspelled
ms: Tersilap eja

en: _Ignore
ms: Aba_i

en: Ignore _All
ms: Abai Semu_a

en: Change _to
ms: Ubah _ke

en: Cha_nge
ms: _Ubah

en: Change A_ll
ms: Ubah Se_mua

en: _Suggestions
ms: _Cadangan

en: Add Word
ms: Tambah Perkataan

en: A_dd
ms: T_ambah

en: Dictionary
ms: Kamus

en: _Language
ms: _Bahasa

en: Check _Spelling
ms: _Periksa Ejaan

en: Underline misspelled words
ms: Garis bawahkan perkataan tersilap eja

en: Enable Stylelint
ms: Benarkan Stylelint

en: Enable the use of stylelint to find additional diagnostics in stylesheet files. This may result in the execution of code in your project.
ms: Benarkan penggunaan stylelint untuk mencari diagnostik tambahan dalam fail lembaran gaya. Ia mengakibatkan pelakuan kod dalam projek anda.

en: Enable the use of Stylelint, which may execute code in your project
ms: Benarkan penggunaan Stylelint, yang boleh melakukan kod dalam projek anda

note: translators: these are keywords used to search for preferences
en: stylelint stylesheet lint code execute execution
ms: kod lint lembaran gaya stylelint melakukan pelakuan

en: Sublime Text
ms: Teks Luhur

en: Emulates the Sublime Text editor
ms: Emulasi penyunting Teks Luhur

en: Generate Support Log
ms: Jana Log Sokongan

en: The support log file has been written to “%s”. Please provide this file as an attachment on your bug report or support request.
ms: Fail log sokongan telah ditulis ke "%s". Sila sediakan fail ini sebagai satu lampiran dalam laporan pepijat anda atau permintaan sokongan.

en: Symbols
ms: Simbol

en: Search symbols within document
ms: Gelintar simbol di dalam dokumen

en: Unnamed Symbol
ms: Simbol Tidak Bernama

en: Symbol
ms: Simbol

en: Select Symbol…
ms: Pilih Simbol…

en: Document Outline
ms: Garis Luar Dokumen

en: Profiler
ms: Pemprofil

en: Open Sysprof Capture…
ms: Buka Tangkapan Sysprof…

en: Sysprof Capture (*.syscap)
ms: Tangkapan Sysprof (*.syscap)

en: All Files
ms: Semua Fail-fail

en: Run with Profiler
ms: Jalan dengan Pemprofil

[ctx: menu label]
en: Open Sysprof Capture…
ms: Buka Tangkapan Sysprof…

en: Add sysroot
ms: Tambah sysroot

en: Define a new sysroot target to build against a different target
ms: Takrif satu sasaran sysroot baharu untuk dibina terhadap satu sasaran berlainan

en: Sysroots
ms: Sysroot

en: An absolute file-system path to the sysroot.
ms: Satu laluan sistem-fail mutlak pada sysroot.

en: Package Config Path
ms: Laluan Konfig Pakej

en: An optional comma-separated path to specify PKG_CONFIG_PATH.
ms: Satu laluan dipisah-tanda-koma pilihan untuk menyatakan PKG_CONFIG_PATH.

en: Use terminal interface
ms: Guna antara muka terminal

en: Application Output
ms: Output Aplikasi

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
ms: Aplikasi bermula pada %s

en: Application exited
ms: Aplikasi keluar

en: Terminal in Build Runtime
ms: Terminal dalam Masa Jalan Binaan

en: Terminal in Runtime
ms: Terminal dalam Masa Jalan

en: New _Terminal
ms: _Terminal Baharu

en: New _Build Terminal
ms: Terminal _Binaan Baharu

en: New _Runtime Terminal
ms: Terminal _Masa Jalan Baharu

en: Unit Test Output
ms: Output Uji Unit

en: Clear test output
ms: Kosongkan output uji

en: Cancel tests
ms: Batal ujian

en: Save test output
ms: Simpan output ujian

en: Unit Tests
ms: Ujian Unit

note: translators: %s is replaced with the name of the unit test
en: Running test “%s”…
ms: Menjalankan ujian "%s”…

en: Loading TODOs…
ms: Memuatkan PERLU BUAT…

en: Please wait while we scan your project
ms: Tunggu sebentar semasa kami mengimbas projek anda

en: TODO/FIXMEs
ms: PERLU BUAT/BAIKI SAYA

en: Updating Builder
ms: Mengemas Kini Pembina

en: Update Available
ms: Kemas Kini Tersedia

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
ms: Satu kemas kini Pemina telah tersedia. Pembina boleh memuat turun dan memasangnya untuk anda.

en: Run with Valgrind
ms: Jalan dengan Valgrind

en: Branches
ms: Cabang

en: Tags
ms: Tag

en: Switch to branch
ms: Tukar ke cabang

en: Push to origin
ms: Tolak ke asalan

en: Number required
ms: Nombor diperlukan

en: %s is invalid for %s
ms: %s adalah tidak sah untuk %s

en: Cannot find language “%s”
ms: Tidak dapat mencari bahasa "%s"

en: This command requires a GtkSourceView to be focused
ms: Perintah ini memerlukan satu GtkSourceView difokuskan

en: This command requires a view to be focused
ms: Perintah ini memerlukan satu padangan difokuskan

en: Unknown option: %s
ms: Pilihan tidak diketahui: %s

en: Cannot find colorscheme “%s”
ms: Tidak dapat mencari skema warna "%s"

en: Failed to locate working directory
ms: Gagal mencari direktori kerja

en: Invalid :syntax subcommand: %s
ms: Subperintah :sintaks tidak sah: %s

en: Invalid search and replace request
ms: Permintaan gelintar dan ganti tidak sah

en: Change the pages colorscheme
ms: Ubah skema warna halaman

en: Build the project
ms: Bina projek

en: Clear search highlighting
ms: Kosongkan penyorotan gelintar

en: Open a file by path
ms: Buka satu fail mengikut laluan

en: Close the page
ms: Tutup halaman

en: Set various buffer options
ms: Tetapkan pelbagai pilihan penimbal

en: Sort the selected lines
ms: Isih baris terpilih

en: Create a split page below the current page
ms: Cipta satu halaman pisah di bawah halaman semasa

en: Toggle syntax highlighting
ms: Togol penyorotan sintaks

en: Save and close the current page
ms: Simpan dan tutup halaman semasa

en: Save the current page
ms: Simpan halaman semasa

en: Not a command: %s
ms: Bukan satu perintah: %s

en: Emulates the Vim text editor
ms: Emulasi penyunting teks Vim

en: Building project…
ms: Membina projek…

en: Installing project…
ms: Memasang projek…

en: Failed to create the XML tree.
ms: Gagal mencipta pepohon XML.

en: File must be saved locally to parse.
ms: Fail mesti disimpan secara setempat untuk dihuraikan.
