gnome-builder master - en to kk translation catalogue (1469 entries)

en: Builder
kk: Құрастырушы

en: Create applications for GNOME
kk: GNOME үшін қолданбаларды жасау

en: Builder is an actively developed Integrated Development Environment for GNOME. It combines integrated support for essential GNOME technologies such as GTK+, GLib, and GNOME APIs with features that any developer will appreciate, like syntax highlighting and snippets.
kk: Құрастырушы – GNOME үшін белсенді жасалып келе жатқан интеграцияланған әзірлеу ортасы. Оның GTK+, GLib, and GNOME API сияқты маңызды GNOME технологияларына қолдауы бар және синтаксистік ерекшелеу және фрагменттер сияқты кез келген әзірлеуші бағалайтын мүмкіндіктері бар.

en: You can rely on predictable releases of Builder with each new release of GNOME every six months.
kk: Builder бағдарламасының әр алты ай сайынғы GNOME-ның жаңа шығарылымдарымен бірге шығатын болжамды шығарылымдарына сене аласыз.

en: Features:
kk: Мүмкіндіктері:

en: Built in syntax highlighting for many languages
kk: Көптеген тілдерге арналған кірістірілген синтаксисті түспен ерекшелеу

en: Side-by-side code editors
kk: Кодты қатар көрсетіп түзетуге арналған редакторлар

en: Multi-monitor support
kk: Көп мониторлы қолдау

en: Code overview mini-map
kk: Код көрінісінің картасын көрсету

en: Integration with Git
kk: Git жүйесімен интеграция

en: Integration with Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize, and Waf
kk: Autotools, Cargo, CMake, Gradle, Meson, Maven, Make, PHPize және Waf-пен интеграциялану

en: Clang based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
kk: Clang негізіндегі автотолықтыру, семантикалық түспен ерекшелеу және диагностика

en: Python based auto-completion, semantic highlighting, and diagnostics
kk: Python негізіндегі автотолықтыру, семантикалық түспен ерекшелеу және диагностика

en: Vala based auto-completion and diagnostics
kk: Vala негізіндегі автотолықтыру, семантикалық түспен ерекшелеу және диагностика

en: Auto indentation support for C, Python, Vala, and XML
kk: C, Python, Vala және XML үшін автошегіну қолдауы

en: HTML, Markdown, and reStructuredText, and Sphinx live preview
kk: HTML, Markdown және reStructuredText, сондай-ақ Sphinx-ті тікелей алдын ала қарау

en: Optional Vim, Emacs, and SublimeText style editing
kk: Қосымша Vim, Emacs және SublimeText стилінде түзету

en: An integrated software profiler for native applications
kk: Нативті қолданбаларға арналған кірістірілген бағдарламалық профайлер

en: An integrated debugger for native applications
kk: Нативті қолданбаларға арналған кірістірілген жөндеуші

en: Support for building with jhbuild and flatpak runtimes
kk: jhbuild және flatpak орындалу орталары арқылы жинауды қолдау

en: Support for viewing TODOs found within your code base
kk: Код базасында табылған TODO жазбаларын қарауды қолдау

en: Fast fuzzy text search across files and symbols
kk: Файлдар мен таңбалар бойынша жылдам дәлсіз мәтіндік іздеу

en: Arduino integration with arduino-cli
kk: arduino-cli арқылы Arduino-мен үйлестіру

en: Debug with the GNU debugger
kk: GNU жөндеушісімен жөндеу

en: Quickly access your projects
kk: Жобаларыңызға жылдам қол жеткізу

en: Create new projects from a variety of templates
kk: Түрлі үлгілерден жаңа жобаларды жасау

en: Integration with Git to clone your projects
kk: Жобаларды клондау үшін Git-пен интеграциялану

en: The source code editor
kk: Бастапқы код редакторы

en: Fast global fuzzy search
kk: Жылдам глобалды дәлсіз іздеу

en: Use the minimap to see more of the file
kk: Файлды көбірек көру үшін шағын картаны пайдалану

en: Build Parallelism
kk: Құрастыру параллелизмі

en: Number of workers to use when performing builds. -1 for sensible default. 0 for number of CPU.
kk: Құрастыруды орындау кезінде пайдаланылатын жұмыс процестері саны. -1 қисынды әдепкі мән үшін. 0 - орталық процессорлар саны үшін.

en: Clear build logs
kk: Құрастыру логтарын тазарту

en: If enabled, build log pane will be cleared on rebuild.
kk: Егер іске қосылса, қайта құрастыру кезінде құрастыру логтарының панелі тазартылады.

en: Show Log When Building
kk: Құрастыру кезінде логты көрсету

en: If enabled, the build log will be raised when a build starts
kk: Егер іске қосылса, құрастыру басталған кезде құрастыру логы көрсетіледі

en: Allow network when metered
kk: Өлшеулі қосылым кезінде желіге рұқсат беру

en: Enable automated transfers upon building such as SDK downloads and dependencies when connection is metered.
kk: Қосылым өлшеулі кезде SDK жүктеп алу және тәуелділіктер сияқты жинау кезіндегі автоматты тасымалдауларды іске қосу.

en: Ctags based autocompletion
kk: Ctags негізіндегі толықтыру

en: Use Ctags for autocompletion.
kk: Автотолықтыру үшін Ctags қолдану.

en: Enable semantic highlighting
kk: Семантикалық түспен ерекшелеуді іске қосу

en: If enabled, additional highlighting will be provided in supported languages based on information extracted from the source code.
kk: Егер іске қосылса, бастапқы кодтан алынған ақпарат негізінде қолдау көрсетілетін тілдер үшін қосымша түспен ерекшелеу қамтамасыз етіледі.

en: Path to ctags executable
kk: ctags орындалатын файлына дейінгі жол

en: The path to the ctags executable on the system.
kk: Жүйедегі ctags орындалатын файлына дейінгі жол.

en: Debugger Breakpoint at Main
kk: Main функциясындағы жөндеушінің тоқтау нүктесі

en: Debugger should automatically insert breakpoint at main() function.
kk: Жөндеуші main() функциясына тоқтау нүктесін автоматты түрде кірістіруі керек.

en: Debugger Breakpoint at Criticals
kk: Критикалық қателердегі жөндеушінің тоқтау нүктесі

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_critical() function.
kk: Жөндеуші g_critical() функциясына тоқтау нүктесін автоматты түрде кірістіруі керек.

en: Debugger Breakpoint at Warnings and Criticals
kk: Ескертулер мен критикалық қателердегі жөндеушінің тоқтау нүктесі

en: Debugger should automatically insert breakpoint at g_warning() and g_critical function.
kk: Жөндеуші g_warning() және g_critical функцияларына тоқтау нүктесін автоматты түрде кірістіруі керек.

en: Restore last position
kk: Соңғы орналасуды қалпына келтіру

en: Jump to the last position when reopening a file
kk: Файлды ашқан кезде соңғы орналасуға өту

en: Show modified lines
kk: Өзгертілген жолдарды көрсету

en: If enabled, the editor will show line additions and changes next to the source code.
kk: Егер іске қосылса, редактор бастапқы кодтың жанында жолдардың қосылуы мен өзгертілуін көрсетеді.

en: Show diagnostics next to line number
kk: Диагностиканы жол нөмірінің қасында көрсету

en: If enabled, the editor will show diagnostics to the left to the line numbers.
kk: Егер іске қосылса, редактор диагностиканы жол нөмірлерінің сол жағында көрсетеді.

en: Highlight current line
kk: Ағымдағы жолды түспен ерекшелеу

en: If enabled, the editor will highlight the line containing the cursor.
kk: Іске қосылған болса, түзеткіш курсор орналасқан жолды түспен ерекшелейтін болады.

en: Highlight matching brackets
kk: Сәйкес жақшаларды түспен ерекшелеу

en: If enabled, the editor will highlight matching brackets.
kk: Іске қосылған болса, түзеткіш сәйкес жақшаларды түспен ерекшелейтін болады.

en: Show line numbers
kk: Жол нөмірлерін көрсету

en: If enabled, the editor will show line numbers.
kk: Іске қосылған болса, түзеткіш жолдар нөмірлерін көрсетеді.

en: Show relative line numbers
kk: Салыстырмалы жол нөмірлерін көрсету

en: If enabled, the editor will show relative line numbers.
kk: Іске қосылған болса, түзеткіш жолдардың салыстырмалы нөмірлерін көрсетеді.

en: Use line selection styling
kk: Жолды таңдау стилін пайдалану

en: If enabled, the editor will use selected style for line numbers for whole lines selected.
kk: Егер іске қосылса, редактор толық таңдалған жолдар үшін жол нөмірлерінің таңдалған стилін пайдаланады.

en: Smart Backspace
kk: Ақылды Backspace

en: Backspace will remove additional spaces to keep you aligned to the indentation size.
kk: Backspace батырмасы шегіну шектеріне сәйкестеу үшін қосымша бос аралықтарды өшіретін болады.

en: Smart Home/End
kk: Ақылды Home/End

en: Modifies the behavior of Home/End keys.
kk: Home/End пернелерінің әрекетін өзгертеді.

en: Show grid lines
kk: Тор сызықтарын көрсету

en: If enabled, the editor will show grid lines in the document.
kk: Іске қосылған болса, түзеткіш құжатта тор сызықтарын көрсетеді.

en: If enabled, the editor will respect the font-name setting.
kk: Егер іске қосылса, редактор font-name параметрін ескереді.

en: This setting is only respected if the use-custom-font setting is enabled.
kk: Бұл параметр тек use-custom-font параметрі іске қосулы болса ғана ескеріледі.

en: Overview Map Policy
kk: Шолу картасының саясаты

en: When the overview map should be displayed.
kk: Шолу картасы қашан көрсетілуі тиіс.

en: Draw Spaces
kk: Бос аралықтарды салу

en: The various types of space to draw in the editor.
kk: Редакторда салынатын бос орындардың әртүрлі түрлері.

en: Wrap Text
kk: Мәтіндік аймалау

en: The way to wrap a long line of text for a better visibility.
kk: Жақсырақ көрінуі үшін ұзын мәтін жолын тасымалдау тәсілі.

en: Autosave Enabled
kk: Автосақтау іске қосулы

en: Enable or disable autosave feature.
kk: Автоматты сақтау мүмкіндігін іске қосу немесе сөндіру.

en: Autosave Frequency
kk: Автоматты сақтау жиілігі

en: The number of seconds after modification before auto saving.
kk: Өзгертуден кейінгі автоматты сақтауға дейінгі секундтар саны.

en: Completion Row Count
kk: Толықтыру жолдарының саны

en: The number of completion rows to display to the user.
kk: Пайдаланушыға көрсетілетін толықтыру жолдарының саны.

en: Line Height
kk: Жол биіктігі

en: The line height to use for the selected font.
kk: Таңдалған қаріп үшін жол биіктігі.

en: Interactive Completion
kk: Интерактивті толықтыру

en: If enabled, Builder will automatically display completion proposals as you type.
kk: Егер іске қосылса, Құрастырушы теру кезінде толықтыру ұсыныстарын автоматты түрде көрсетеді.

en: Minimum characters for matching selection.
kk: Сәйкестікті таңдауға арналған таңбалардың минималды саны.

en: Specify the minimum number of characters for selection matching.
kk: Сәйкестікті таңдау үшін таңбалардың минималды санын көрсетіңіз.

en: Enable Snippets
kk: Снипеттерді іске қосу

en: Allow expanding snippets from the editor by pressing tab after the snippet trigger.
kk: Сниппет триггерінен кейін Tab пернесін басу арқылы редактордан сниппеттерді жаюға рұқсат беру.

en: Select First Completion
kk: Бірінші толықтыруды таңдау

en: Automatically select the first auto-completion entry.
kk: Бірінші автоматты толықтыру жазбасын автоматты түрде таңдау.

en: Spaces Style
kk: Бос орындар стилі

en: How to apply spaces when reformatting text.
kk: Мәтінді қайта пішімдеу кезінде бос орындарды қалай іске асыру керек.

en: Enabled
kk: Іске қосулы

en: If the type within the extension is enabled.
kk: Кеңейту ішіндегі түрі іске қосулы болса.

en: Window size
kk: Терезе өлшемі

en: Window size (width and height).
kk: Терезе өлшемі (ені мен биіктігі).

en: Window maximized
kk: Терезе максималды етілген

en: Window maximized state
kk: Терезе максималды күйі

en: Style Variant
kk: Стиль нұсқасы

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
kk: GTK темасы және/немесе GtkSourceView стильдер схемасының ашық немесе күңгірт түсті нұсқаларын қолданыңыз.

note: Translators: This is the default directory name for user’s projects. Do NOT change the ASCII double quotes ("") to your language’s convention, e.g. do not use “” or »«.
en: "Projects"
kk: "Жобалар"

en: Projects directory
kk: Жобалар бумасы

en: Directory for all Builder projects.
kk: Барлық Builder жобалары үшін бума.

en: Restore Session
kk: Сессияны қалпына келтіру

en: Restores the projects previous session when loading.
kk: Жүктеу кезінде жобалардың алдыңғы сессиясын қалпына келтіреді.

en: Clear build caches at startup
kk: Іске қосылғанда жинау кэштерін тазарту

en: If enabled, Builder will clear build caches upon startup.
kk: Егер іске қосылса, Құрастырғыш іске қосылғанда құрастыру кэштерін тазартады.

en: The interface style to change pages
kk: Беттерді ауыстыруға арналған интерфейс стилі

en: Default License
kk: Әдепкі лицензия

en: The default license to use for new projects
kk: Жаңа жобалар үшін қолданылатын әдепкі лицензия

en: Inherit Language Server stderr
kk: Тіл серверінің stderr мұралау

en: If enabled, stderr of language servers will be redirected to the console.
kk: Егер іске қосулы болса, тіл серверлерінің stderr консольге бағытталады.

en: Preview Search Results
kk: Іздеу нәтижелерін алдын ала қарау

en: If previews for search results should be automatically displayed
kk: Іздеу нәтижелерін алдын ала қарау автоматты түрде көрсетілуі тиіс болса

en: Plugin enabled
kk: Плагин іске қосулы

en: If the plugin should be enabled
kk: Плагин іске қосылған болу керек пе

en: Show Icons
kk: Таңбашаларды көрсету

en: This setting is deprecated and no longer in use.
kk: Бұл баптау ескірген және енді қолданылмайды.

en: Show Ignored Files
kk: Елемейтін файлдарды көрсету

en: If enabled, the project tree will display files that are ignored by the VCS.
kk: Егер іске қосылса, жоба ағашында Нұсқаларды басқару жүйесі (VCS) елемейтін файлдар көрсетіледі.

en: Sort Directories First
kk: Алдымен бумаларды сұрыптау

en: If enabled, the project tree will sort directories before regular files.
kk: Іске қосылған болса, жоба ағашы бумаларды файлдарға дейін көрсетеді.

en: Selected configuration for building
kk: Құрастыру үшін таңдалған конфигурация

en: The configuration that has been selected and will be restored the next time the project loads.
kk: Таңдалған және жоба келесі рет жүктелгенде қалпына келтірілетін конфигурация.

en: Install Project Before Running
kk: Орындау алдында жобаны орнату

en: Run the pipelines install phase before running the project. Only use this if you know what you're doing with your project.
kk: Жобаны орындау алдында конвейерлерді орнату кезеңін іске қосыңыз. Бұл опцияны жобаңызбен не істеп жатқаныңызды білсеңіз ғана қолданыңыз.

en: Default Run Command
kk: Әдепкі орындау командасы

en: The id of the default run command
kk: Әдепкі орындау командасының идентификаторы

en: The signal to send the app to stop
kk: Қолданбаны тоқтату үшін жіберілетін сигнал

en: This allows sending something other than sigkill to stop the target application. That might be useful when you want to gracefully shutdown a server process.
kk: Бұл нысаналы қолданбаны тоқтату үшін sigkill-ден басқа сигнал жіберуге мүмкіндік береді. Бұл сервер процесін дұрыс тоқтату қажет болғанда пайдалы болуы мүмкін.

en: Unit Test Locality
kk: Юнит тесттерінің орны

en: What environment to use when running unit tests
kk: Юнит тесттерін орындау кезінде қандай ортаны пайдалану керек

en: Verbose Logging
kk: Толық журналдау

en: If G_MESSAGES_DEBUG=all should be used when running the target application
kk: Нысаналы қолданбаны орындау кезінде G_MESSAGES_DEBUG=all пайдаланылуы тиіс пе

en: Cache Root
kk: Кэш түбірі

en: A directory to use as the root for cache data of the project like builds and flatpak staging directories
kk: Құрастыру және flatpak уақытша бумалары сияқты жобаның кэш деректері үшін түбірлік ретінде пайдаланылатын бума

en: Check Spelling
kk: Емлені тексеру

en: Automatically check spelling within documents
kk: Құжаттардағы емлені автоматты түрде тексеру

en: Build software for GNOME
kk: GNOME үшін құрастыру бағдарламалық қамтамасы

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Build;Develop;
kk: Құрастыру;Өндіру;

en: Open a Project
kk: Жобаны ашу

en: Start New Project
kk: Жаңа жобаны бастау

en: Clone Repository
kk: Репозиторийді клондау

en: New Editor Workspace
kk: Жаңа өңдегіш жұмыс кеңістігі

note: translators: %u is replaced with an incrementing number
en: unsaved file %u
kk: сақталаған файл %u

en: The current language lacks a symbol resolver.
kk: Ағымдағы тілде таңбаларды шешуші жоқ.

en: %s contained invalid ASCII
kk: %s ішінде жарамсыз ASCII бар

en: Failed to parse integer from “%s”
kk: "%s" ішінен бүтін санды талдау сәтсіз аяқталды

en: language defaults missing version in [global] group.
kk: [global] тобында тілдің әдепкі нұсқасы көрсетілмеген.

en: Failed to initialize defaults.
kk: Әдепкі мәндерді инициализациялау сәтсіз аяқталды.

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to save draft: %s
kk: Шимайды сақтау сәтсіз аяқталды: %s

en: Untitled
kk: Атаусыз

en: Projects
kk: Жобалар

en: _Cancel
kk: Ба_с тарту

en: A suitable debugger could not be found.
kk: Сәйкес жөндеуші табылмады.

en: Open File…
kk: Файлды ашу…

en: Open a file in the workspace
kk: Жұмыс орнында файлды ашу

en: Preferences
kk: Қалаулар

en: Keyboard Shortcuts
kk: Пернетақта жарлықтары

en: Help
kk: Көмек

en: About Builder
kk: Құрастырғыш туралы

en: _Quit
kk: _Шығу

en: Document
kk: Құжат

en: Application
kk: Қолданба

en: Pages
kk: Беттер

en: Text Editor
kk: Мәтін түзетушісі

en: Search & Replace
kk: Іздеу және алмастыру

en: Documents
kk: Құжаттар

en: Selection
kk: Таңдалған

en: Printing
kk: Баспаға шығару

en: _Discard Changes and Reload
kk: Өзгерістерді е_лемеу және қайта жүктеу

en: File Has Changed on Disk
kk: Дискідегі файл өзгерді

en: The file has been changed by another program.
kk: Файл басқа бағдарламамен өзгертілді.

en: File Contains Encoding Errors
kk: Файлда кодтау қателері бар

en: The encoding used to load the file detected errors. You may select an alternate encoding from the statusbar and reload.
kk: Файлды жүктеу үшін пайдаланылған кодтауда қателер табылды. Қалып-күй жолағынан басқа кодтауды таңдап, қайта жүктей аласыз.

en: Could Not Open File
kk: Файлды ашу мүмкін емес

en: You do not have permission to open the file.
kk: Файлды ашуға рұқсатыңыз жоқ.

en: _Retry
kk: Қа_йталау

en: Open As _Administrator
kk: Ә_кімші ретінде ашу

en: Document Restored
kk: Құжат қалпына келтірілді

en: Unsaved document has been restored.
kk: Сақталмаған құжат қалпына келтірілді.

en: _Discard…
kk: _Елемеу…

note: translators: %s is the error message
en: Print failed: %s
kk: Баспаға шығару сәтсіз аяқталды: %s

note: translators: %s contains the error message
en: Failed to format selection: %s
kk: Таңдалғанды пішімдеу сәтсіз аяқталды: %s

en: Save File
kk: Файлды сақтау

en: Replace
kk: Алмастыру

en: Move to previous match (Ctrl+Shift+G)
kk: Алдыңғы сәйкестікке жылжу (Ctrl+Shift+G)

en: Move to next match (Ctrl+G)
kk: Келесі сәйкестікке жылжу (Ctrl+G)

en: Search & Replace (Ctrl+H)
kk: Іздеу және алмастыру (Ctrl+H)

en: Close search
kk: Іздеуді жабу

en: _Replace
kk: А_лмастыру

en: Replace _All
kk: Б_арлығын алмастыру

en: Use Re_gular Expressions
kk: Тұ_рақты өрнектерді пайдалану

en: _Case Sensitive
kk: _Регистрге сезімтал

en: Match Whole Words
kk: Толық сөздердің сәйкестігі

en: Language
kk: Тіл

en: Search (Ctrl+Enter)
kk: Іздеу (Ctrl+Enter)

en: Toggle Bottom Panel (Ctrl+F9)
kk: Төменгі панельді көрсету/жасыру (Ctrl+F9)

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to open file: %s
kk: Файлды ашу сәтсіз аяқталды: %s

en: Failed to initialize build pipeline: %s
kk: Құрастыру конвейерін инициализациялау сәтсіз аяқталды: %s

en: Failed to get device information: %s
kk: Құрылғы ақпаратын алу сәтсіз аяқталды: %s

en: Active Configuration
kk: Белсенді конфигурация

en: Configuration %s changed
kk: %s конфигурациясы өзгертілді

note: translators: %s will be replaced with the build configuration identifier
en: Failed to locate build configuration “%s”. It may be invalid or incorrectly formatted.
kk: “%s” жинау конфигурациясын табу сәтсіз аяқталды. Ол қате немесе дұрыс пішімделмеген болуы мүмкін.

note: translators: %s is set to the identifier of the build configuration
en: Active configuration set to “%s”
kk: Белсенді конфигурация “%s” етіп орнатылды

note: translators: %s is replaced with the external device name
en: Discovered device “%s”
kk: “%s” құрылғысы табылды

en: Devices
kk: Құрылғылар

en: Device set to %s
kk: Құрылғы %s етіп орнатылды

en: Cannot deploy to device, build pipeline is not initialized
kk: Құрылғыға орналастыру мүмкін емес, жинау конвейері инициализацияланбаған

en: Fallback
kk: Резервті

note: translators: %s is replaced with the host name
en: My Computer (%s)
kk: Менің компьютерім (%s)

note: translators: first %s is replaced with the host name, second with CPU architecture
en: My Computer (%s) — %s
kk: Менің компьютерім (%s) — (%s)

en: Cannot build transfer while on metered connection
kk: Өлшеулі қосылым кезінде құрастыру тасымалдауын орындау мүмкін емес

en: The build pipeline is in a failed state
kk: Құрастыру конвейері қате күйінде

en: The build configuration has errors
kk: Құрастыру конфигурациясында қателер бар

en: Pipeline started to clean build tree
kk: Пайплайн құрастыру ағашын тазалауды бастады

en: Pipeline started
kk: Пайплайн басталды

en: Pipeline finished
kk: Пайплайн аяқталды

note: translators: %s is replaced with the build shell command
en: Build (%s)
kk: Құрастыру (%s)

note: translators: %s is replaced with the post-install shell command
en: Post-install (%s)
kk: Құрастырудан кейінгі әрекеттер (%s)

en: Pseudo terminal creation failed. Terminal features will be limited.
kk: Псевдотерминалды жасау сәтсіз аяқталды. Терминал мүмкіндіктері шектеулі болады.

en: Cleaning…
kk: Тазарту…

en: Failed
kk: Сәтсіз

en: Ready
kk: Дайын

en: Downloading…
kk: Жүктелуде…

en: Building dependencies…
kk: Тәуелділіктерді құрастыру…

en: Bootstrapping…
kk: Ортаны дайындау…

en: Configuring…
kk: Баптау…

en: Building…
kk: Жинау…

en: Installing…
kk: Орнату…

en: Committing…
kk: Коммит жасалуда…

en: Exporting…
kk: Экспорттау…

en: Success
kk: Сәтті аяқталды

en: Preparing…
kk: Дайындау…

note: translators: %s is replaced with the name of the file being removed
en: Removing %s
kk: %s өшіру

en: Removing build directories…
kk: Құрастыру бумаларын өшіру…

en: Untitled command
kk: Атаусыз команда

en: Unit Test
kk: Юниттест

note: translators: %s is replaced with the name of the run tool such as "valgrind"
en: User requested run tool “%s”
kk: Пайдаланушы “%s” сайманын іске қосуды сұрады

en: Cannot run target, another target is running
kk: Нысананы іске қосу мүмкін емес, басқа нысана орындалып жатыр

en: Application exited with error: %s
kk: Қолданба өз жұмысын қатемен аяқтады: %s

en: Application exited
kk: Қолданба өз жұмысын аяқтады

note: translators: %s is replaced with the name of the users run command
en: Running %s…
kk: Жөнелтуде %s…

en: Deploying to device…
kk: Құрылғыға орналастыру…

en: User requested application to run
kk: Пайдаланушы қолданбаны іске қосуды сұрады

en: User requested application to restart
kk: Пайдаланушы қолданбаны қайта іске қосуды сұрады

note: translators: %s is replaced with the name of the tool
en: User requested application to run with tool “%s”
kk: Пайдаланушы қолданбаны “%s” сайманымен іске қосуды сұрады

en: User requested application to stop
kk: Пайдаланушы қолданбаны тоқтатуды сұрады

en: Forcing subprocess %s to exit
kk: %s ішкі процесін мәжбүрлі түрде аяқтау

en: Sending signal %d to subprocess %s
kk: %d сигналын %s ішкі процесіне жіберу

en: Discovered runtime “%s”
kk: “%s” орындалу ортасы табылды

en: Removing runtime “%s”
kk: “%s” орындалу ортасын өшіру

en: Host System
kk: Хост жүйесі

en: Default (Host operating system)
kk: Әдепкі (Хост операциялық жүйесі)

en: _Clone Repository…
kk: Репозиторийді _клондау…

en: Close
kk: Жабу

en: Open a _Project…
kk: _Жобаны ашу…

en: Open a new or existing project
kk: Жаңа немесе бар жобаны ашу

en: Create a new project by cloning a repository
kk: Репозиторийді клондау арқылы жаңа жоба жасау

en: Select a _Folder…
kk: Бу_маны таңдау…

en: Directory
kk: Бума

en: Failed to load the project
kk: Жобаны жүктеу сәтсіз аяқталды

en: _Close
kk: _Жабу

en: Delete Project Sources?
kk: Жобаның бастапқы кодтарын өшіру керек пе?

en: Deleting the project source code from your computer cannot be undone.
kk: Жобаның бастапқы кодтарын компьютерден өшіру әрекетін кері қайтару мүмкін емес.

en: _Delete Project Sources
kk: _Жобаның бастапқы кодтарын өшіру

en: Select Project Folder
kk: Жоба бумасын таңдау

en: Select Project File
kk: Жоба файлын таңдау

en: _Open
kk: _Ашу

en: All Project Types
kk: Барлық жобалар түрлері

[ctx: title]
en: Open a Project
kk: Жобаны ашу

en: Toggle selection mode
kk: Ерекшелеу режимін ауыстыру

en: Search all Builder projects…
kk: Барлық Құрастырғыш жобаларынан іздеу…

en: No Projects Found
kk: Жобалар табылмады

en: _Remove Projects
kk: Жобаларды өші_ру

en: Remove Projects and Sources…
kk: Жобалар мен бастапқы кодтарды өшіру…

en: Cannot locate property %s in class %s
kk: %s қасиетін %s класы ішінен табу мүмкін емес

en: Failed to find property %s in %s
kk: %s қасиетін %s ішінен табу сәтсіз аяқталды

en: Failed to retrieve va_list value: %s
kk: va_list мәнін алу сәтсіз аяқталды: %s

en: File path is NULL
kk: Файл жолы NULL болып тұр

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
kk: UTF-8 файл атын кең таңбаға түрлендіру қатеме аяқталды

en: ILCreateFromPath() failed
kk: ILCreateFromPath() сәтсіз аяқталды

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
kk: "%s" мәнін NSURLмәніне түрлендіру мүмкін емес.

en: Just now
kk: Жаңа ғана

en: An hour ago
kk: Бір сағат бұрын

en: Yesterday
kk: Кеше

en: About a year ago
kk: Шамамен бір жыл бұрын

en: About %u year ago | About %u years ago
kk[0]: Шамамен %u жыл бұрын

en: _Install
kk: _Орнату

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
kk: %u, барлығы %u

en: Search
kk: Іздеу

note: Translators: <b>%s</b> is used to show the provided text in bold
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>.
kk: <b>%s</b> өзгерту үшін жаңа жарлықты енгізіңіз.

en: _Set
kk: _Орнату

en: Press Escape to cancel or Backspace to disable.
kk: Бас тарту үшін Escape, сөндіру үшін Backspace басыңыз.

en: Close Project
kk: Жобаны жабу

en: General
kk: Жалпы

en: Change application preferences
kk: Бағдарлама баптауларын өзгерту

en: Find keyboard shortcuts
kk: Пернетақта жарлықтарын табу

en: Get help with using Builder
kk: Құрастырғышты пайдалану бойынша көмек алу

en: Show information about Builder
kk: Құрастырғыш туралы ақпаратты көрсету

en: Quit without saving changes
kk: Өзгерістерді сақтамай шығу

en: Web Browsing
kk: Веб шолу

en: Terminal
kk: Терминал

en: New Terminals
kk: Жаңа терминалдар

en: Funded By
kk: Демеушілер

en: Show the application preferences
kk: Бағдарлама баптауларын көрсету

en: Open project in new workbench
kk: Жобаны жаңа жұмыс орнында ашу

note: The following are handled in main(), but needed here so that --help * will display them to the user (which is handled later on).
en: Print version information and exit
kk: Нұсқа ақпаратын шығару және шығу

en: Increase log verbosity (may be repeated)
kk: Лог толықтығын арттыру (қайталануы мүмкін)

en: Failed to open project: %s
kk: Жобаны ашу сәтсіз аяқталды: %s

en: Remove environment variable
kk: Орта айнымалысын өшіру

en: New variable…
kk: Жаңа айнымалы…

en: Open a File or Terminal
kk: Файл немесе терминалды ашу

en: Use the page switcher above or use one of the following:
kk: Жоғарыдағы бет ауыстырғышты немесе келесілердің бірін қолданыңыз:

en: Project Sidebar
kk: Жобаның бүйір панелі

en: Open File
kk: Файлды ашу

en: New Terminal
kk: Жаңа терминал

en: Open application menu (F10)
kk: Бағдарлама мәзірін ашу (F10)

en: Cannot load HTML. Missing WebKit support.
kk: HTML жүктеу мүмкін емес. WebKit қолдауы жоқ.

en: Invalid configuration
kk: Жарамсыз конфигурация

en: Toggle Left Panel (F9)
kk: Сол жақ панельді көрсету/жасыру (F9)

en: Toggle Right Panel
kk: Оң жақ панельді көрсету/жасыру

en: Run Project (Shift+Ctrl+Space)
kk: Жобаны орындау (Shift+Ctrl+Space)

en: Stop Running Project
kk: Жобаның орындалуын тоқтату

en: Stop running
kk: Орындалуын тоқтату

en: Run project
kk: Жобаны орындау

en: Search for anything
kk: Бірнәрсе іздеу

en: Type to Search
kk: Іздеу үшін теріңіз

en: Prefix your query with one of the following to filter results
kk: Нәтижелерді сүзу үшін сұраныс алдына келесілердің бірін қосыңыз

en: Files
kk: Файлдар

en: Symbols
kk: Таңбалар

en: Documentation
kk: Құжаттама

en: Actions
kk: Әрекеттер

en: Other
kk: Басқа

en: Project loaded
kk: Жоба жүктелді

note: translators: %s is replaced with the project name
en: Loading project “%s”
kk: “%s” жобасын жүктеу

en: Open
kk: Ашу

en: There are unsaved documents
kk: Сақталмаған құжаттар бар

en: Appearance
kk: Сыртқы түрі

en: Configurations
kk: Баптаулар

en: Plugins
kk: Плагиндер

en: Installing %u package | Installing %u packages
kk[0]: %u дестені орнату

en: The operation has been cancelled
kk: Операциядан бас тартылды

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to initialize language server: %s
kk: Тіл серверін инициализациялау сәтсіз аяқталды: %s

en: No connection to language server
kk: Тіл серверіне байланыс жоқ

en: No LSP client connection is available
kk: LSP клиентінің байланысы қолжетімді емес

note: translators: %s is replaced with the name of the language server
en: Language server “%s” exited
kk: “%s” тіл сервері жұмысын аяқтады

note: translators: the first %s is replaced with the language server name, second %s with PID
en: Language server “%s” spawned as process %s
kk: “%s” тіл сервері %s процесі ретінде іске қосылды

en: Authors
kk: Авторлар

en: Version
kk: Нұсқасы

en: Website
kk: Веб сайт

en: Version Control
kk: Нұсқаларды басқару

en: SDKs
kk: SDK-лар

en: Language Servers
kk: Тілдік серверлер

en: Devices & Simulators
kk: Құрылғылар мен симуляторлар

en: Diagnostics
kk: Диагностика

en: Build Systems
kk: Құрастыру жүйелері

en: Compilers
kk: Компиляторлар

en: Debuggers
kk: Жөндеушілер

en: Templates
kk: Үлгілер

en: Editing & Formatting
kk: Түзету және пішімдеу

en: Web
kk: Веб

en: Language Enablement
kk: Тілдер қолдауы

en: Desktop Integration
kk: Жұмыс үстелімен интеграция

en: Additional
kk: Қосымша

en: Destination file must be within the project tree.
kk: Мақсат файлы жоба ағашының ішінде болуы тиіс.

en: File must be within the project tree.
kk: Файл жоба ағашының ішінде болуы тиіс.

en: Could not parse XML from stream
kk: Ағын ішінен XML талдау мүмкін емес

en: Clipboard
kk: Алмасу буфері

en: C_ut (Ctrl+X)
kk: Қ_иып алу (Ctrl+X)

en: _Copy (Ctrl+C)
kk: _Көшіріп алу (Ctrl+C)

en: _Paste (Ctrl+V)
kk: Кі_рістіру (Ctrl+V)

en: Undo
kk: Болдырмау

en: Undo & Redo
kk: Болдырмау және қайталау

en: Undo (Ctrl+Z)
kk: Болдырмау (Ctrl+Z)

en: Redo (Shift+Ctrl+Z)
kk: Қайталау (Shift+Ctrl+Z)

en: Zoom
kk: Үлкейту

en: Zoom Out (Ctrl+-)
kk: Кішірейту (Ctrl+-)

en: Reset Zoom (Ctrl+0)
kk: Масштабты тастау (Ctrl+0)

en: Zoom In (Ctrl++)
kk: Үлкейту (Ctrl++)

en: Insert Emoji
kk: Эмодзи кірістіру

en: _Selection
kk: _Таңдалған

en: Select _All
kk: Барлығын _таңдау

en: Formatting
kk: Пішімдеу

en: All _Upper Case
kk: Барлығын _бас әріпті қылу

en: Convert the text selection to upper case
kk: Таңдалған мәтінді бас әріптерге түрлендіру

en: All _Lower Case
kk: Барлығын _кіші әріпті қылу

en: Convert the text selection to lower case
kk: Таңдалған мәтінді кіші әріптерге түрлендіру

en: In_vert Case
kk: Регистрді т_ерістеу

en: Invert case of the text selection
kk: Таңдалған мәтіннің регистрін ауыстыру

en: _Title Case
kk: _Бас Әріптерден

en: Convert the text selection to title case
kk: Таңдалған мәтіннің әр сөзін бас әріппен басталатын түрге түрлендіру

en: Select _Line
kk: _Жолды таңдау

en: _Delete Line
kk: Жолды ө_шіру

en: _Join Lines
kk: Жолдарды бірі_ктіру

en: S_ort Lines
kk: Жолдарды сұр_ыптау

en: D_uplicate Line
kk: Жолды к_осарлау

en: _Formatting
kk: _Пішімдеу

en: Code Navigation
kk: Код навигациясы

note: translators: the first %u is replaced with the line number and the second with the column.
en: Ln %u, Col %u
kk: Жол %u, Бағ %u

note: translators: the first %u is replaced with the line number, the second with the column and the third one with the number of selected characters.
en: Ln %u, Col %u (Sel: %u)
kk: Жол %u, Баған %u (Таңд: %u)

en: _Open Link
kk: Сі_лтемені ашу

en: _Copy
kk: _Көшіріп алу

en: Copy selection from terminal to clipboard
kk: Таңдалғанды терминалдан алмасу буферіне көшіру

en: _Copy Link
kk: Сі_лтемені көшіріп алу

en: _Paste
kk: Кірі_стіру

en: Paste from clipboard into the terminal
kk: Алмасу буферінен терминалға кірістіру

en: Selection all text from terminal including scrollback
kk: Терминалдағы барлық мәтінді, соның ішінде артқа айналдыруды таңдау

en: Select _None
kk: Е_штеңе таңдамау

en: Save Terminal Content As
kk: Терминал құрамасын қалайша сақтау

en: Save
kk: Сақтау

en: Failed to launch subprocess. You may need to rebuild your project.
kk: Ішкі процесті іске қосу сәтсіз аяқталды. Жобаны қайта құрастыру қажет болуы мүмкін.

en: Untitled terminal
kk: Атаусыз терминал

note: translators: exited describes that the terminal shell process has exited
en: Exited
kk: Аяқталды

en: Subprocess launcher failed too quickly, will not respawn.
kk: Ішкі процесті іске қосқыш тым жылдам істен шықты, қайта іске қосылмайды.

en: Untitled Terminal
kk: Атаусыз терминал

en: Tango
kk: Танго

en: Clone of Ubuntu
kk: Ubuntu клоны

en: Search runtimes
kk: Орындалу орталарын іздеу

en: Move to previous match
kk: Алдыңғы сәйкестікке өту

en: Move to next match
kk: Келесі сәйкестікке өту

en: Wrap around
kk: Соңына жеткенде басына өту

en: Copied to clipboard
kk: Алмасу буферіне көшірілді

en: Allow Input
kk: Енгізуге рұқсат ету

en: Search…
kk: Іздеу…

en: Reset
kk: Тастау

en: Reset and Clear
kk: Тастау мен тазарту

en: Process terminated by signal %d
kk: Процесс %d сигналымен аяқталды

en: <i>Loading</i>
kk: <i>Жүктелуде</i>

en: Empty
kk: Бос

note: FIXME? Shouldn't title come from a tweak property?
en: Projects Directory
kk: Жобалар бумасы

en: Select
kk: Таңдау

en: Select Font
kk: Қаріпті таңдау

en: Builder — %s — Preferences
kk: Құрастырғыш — %s — Баптаулар

en: Builder — Preferences
kk: Builder — Баптаулар

en: unversioned
kk: нұсқасыз

note: translators: None means "no version control system"
en: None
kk: Ешнәрсе

en: Blank page
kk: Бос бет

en: Run a new instance of Builder
kk: Құрастырғыштың жаңа данасын іске қосу

en: Installing Arduino Library
kk: Arduino кітапханасын орнату

en: Downloading and installing
kk: Жүктеп алу және орнату

en: Uninstalling Arduino Library
kk: Arduino кітапханасын өшіру

en: Uninstalling
kk: Өшіру

en: Installing Arduino Platform
kk: Arduino платформасын орнату

en: Uninstalling Arduino Platform
kk: Arduino платформасын өшіру

en: Board Settings
kk: Тақта баптаулары

en: Board
kk: Тақта

en: Programmer
kk: Бағдарламашы

en: Libraries
kk: Кітапханалар

en: No libraries are present in this profile
kk: Бұл профильде ешқандай кітапхана жоқ

en: Add _Library
kk: _Кітапхананы қосу

en: No libraries installed
kk: Ешқандай кітапхана орнатылмаған

en: Install _Library
kk: _Кітапхананы орнату

en: Search for a Library
kk: Кітапхананы іздеу

en: No libraries found
kk: Ешқандай кітапхана табылмады

en: Update Arduino Packages
kk: Arduino дестелерін жаңарту

en: Compile Arduino Sketch
kk: Arduino эскизін компиляциялау

en: Upload Arduino Sketch
kk: Arduino эскизін жүктеп салу

en: Remove
kk: Өшіру

en: Platforms
kk: Платформалар

en: No platforms are present in this profile
kk: Бұл профильде ешқандай платформа жоқ

en: Add _Platform
kk: _Платформаны Қосу

en: No platforms installed
kk: Ешқандай платформа орнатылмаған

en: Install _Platform
kk: _Платформаны Орнату

en: Search for a Platform
kk: Платформаны іздеу

en: No platforms found
kk: Ешқандай платформа табылмады

en: Arduino Sketch Project
kk: Arduino Sketch жобасы

en: An empty arduino sketch project
kk: Бос arduino sketch жобасы

en: Notes
kk: Жазбалар

en: No additional URL
kk: Қосымша URL жоқ

en: Add URL
kk: URL қосу

en: _Add
kk: Қ_осу

en: Additional URLs
kk: Қосымша URL-адрестері

en: Installed Libraries
kk: Орнатылған кітапханалар

en: Installed Platforms
kk: Орнатылған платформалар

en: Building cache…
kk: Кэшті құрастыру…

en: Bootstrapping build system
kk: Құрастыру жүйесін дайындау

en: Configuring project
kk: Жобаны конфигурациялау

en: Building project
kk: Жобаны құрастыру

en: Caching build commands
kk: Құрастыру командаларын кэштеу

note: translators: %s is replaced with the name of the configuration
en: %s (Copy)
kk: %s (Көшірме)

en: BuildStream project in use but “bst” executable could not be found.
kk: BuildStream жобасы қолданылуда, бірақ “bst” орындалатын файлы табылмады.

en: Use KEY=VALUE to set an environment variable
kk: Орта айнымалысын орнату үшін КІЛТ=МӘН форматын қолданыңыз

en: Keys may not start with a number
kk: Кілттер саннан басталмауы керек

en: Keys may only contain alpha-numerics or underline.
kk: Кілттерде тек әріптер, сандар немесе астын сызу таңбасы болуы мүмкін.

en: Add _Variable
kk: _Айнымалыны қосу

en: Add Variable
kk: Айнымалыны қосу

en: Copy
kk: Көшіру

en: Build Output
kk: Құрастыру шығысы

en: Build Output (Shift+Ctrl+L)
kk: Құрастыру шығысы (Shift+Ctrl+L)

en: Clear build log
kk: Құрастыру журналын тазарту

en: Cancel build
kk: Құрастыруды тоқтату

en: Save build log
kk: Құрастыру журналын сақтау

en: Missing
kk: Жетіспейді

en: Branch
kk: Бұтақ

en: Build Profile
kk: Құрастыру профилі

en: Runtime
kk: Орындалу ортасы

en: Device
kk: Құрылғы

en: There is a problem with the current build configuration.
kk: Ағымдағы құрастыру конфигурациясында мәселе бар.

en: Build status
kk: Құрастыру қалып-күйі

en: Last build
kk: Соңғы құрастыру

en: Build result
kk: Құрастыру нәтижесі

en: Errors
kk: Қателер

en: Warnings
kk: Ескертулер

en: Build Pipeline
kk: Жинау конвейері

en: Build Issues
kk: Құрастыру мәселелері

en: Build status:
kk: Құрастыру қалып-күйі:

en: Time completed:
kk: Аяқталған уақыты:

note: translators: %u is replaced with the number of warnings
en: Warnings (%u)
kk: Ескертулер (%u)

note: translators: %u is replaced with the number of errors
en: Errors (%u)
kk: Қателер (%u)

en: Shared
kk: Бөлісетін

en: Static
kk: Статикалық

en: Executable
kk: Орындалатын файл

note: translators: %s is replaced with the error message
en: Failed to list build targets: %s
kk: Құрастыру нысаналарын тізімдеу сәтсіз аяқталды: %s

en: Select Build Target
kk: Құрастыру нысанасын таңдаңыз

en: Available Build Targets
kk: Қолжетімді құрастыру нысаналары

en: Some targets may not be available until the project has been configured.
kk: Жоба конфигурацияланбайынша кейбір нысаналар қолжетімді болмауы мүмкін.

en: Automatically Discover
kk: Автоматты түрде анықтау

en: This selection allows Builder to choose the best candidate.
kk: Бұл таңдау Құрастырушы бағдарламасына ең жақсы нұсқаны таңдауға мүмкіндік береді.

en: The container used to build and run your application
kk: Қолданбаңызды құрастыру және іске қосу үшін қолданылатын контейнер

en: Duplicate
kk: Көшірмесін жасау

en: Duplicate into new configuration
kk: Жаңа конфигурацияға көшірмесін жасау

en: Make Active
kk: Белсенді қылу

en: Make configuration active and reload build pipeline
kk: Конфигурацияны белсенді қылу және құрастыру конвейерін қайта жүктеу

en: Delete
kk: Өшіру

en: Delete configuration
kk: Конфигурацияны өшіру

en: Stop Building Project (Shift+Ctrl+Alt+C)
kk: Жобаны құрастыруды тоқтату (Shift+Ctrl+Alt+C)

en: Build Project (Shift+Ctrl+Alt+B)
kk: Жобаны құрастыру (Shift+Ctrl+Alt+B)

en: Display Build Diagnostics (Ctrl+Alt+?)
kk: Құрастыру диагностикасын көрсету (Ctrl+Alt+?)

en: Configure Project…
kk: Жобаны конфигурациялау…

en: Configure settings related to the project
kk: Жобаға қатысты баптауларды конфигурациялау

en: Configuration
kk: Баптаулар

en: Reload Configuration
kk: Конфигурацияны қайта жүктеу

en: Reload project configuration
kk: Жоба конфигурациясын қайта жүктеу

en: Select Build Target…
kk: Құрастыру нысанасын таңдау…

en: Change default build target
kk: Әдепкі құрастыру нысанасын өзгерту

en: Building
kk: Құрастыру

en: _Build
kk: Құр_астыру

en: Build the project
kk: Жобаны құрастыру

en: _Rebuild
kk: Қа_йта құрастыру

en: Rebuild the project
kk: Жобаны қайта құрастыру

en: _Clean
kk: Та_зарту

en: Clean the project
kk: Жобаны тазарту

en: Stop Building
kk: Құрастыруды тоқтату

en: Cancel the current build operation
kk: Ағымдағы құрастыру операциясынан бас тарту

en: Install & Deployment
kk: Орнату және орналастыру

en: Install the project
kk: Жобаны орнату

en: Deploy to Device…
kk: Құрылғыға орналастыру…

en: Deploy project to current device
kk: Жобаны ағымдағы құрылғыға орналастыру

note: TODO: Instead of having a generic Export via the build-manager, this should move into the Flatpak plugin and have it use flatpak-builder directly (reusing our cachepoints) so that the output is the same as using flatpak-builder from Flathub, etc.
en: _Export
kk: Э_кспорт

en: Export project
kk: Жобаны экспорттау

en: Show Bui_ld Output
kk: Құрастыр_у шығысын көрсету

en: Display panel containing the build log
kk: Құрастыру журналы бар панельді көрсету

en: Running
kk: Орындалуда

en: Select Run Command…
kk: Орындау командасын таңдау…

en: Run
kk: Жөнелту

en: Run the project
kk: Жобаны орындау

en: Restart Program
kk: Бағдарламаны қайта іске қосу

en: Restart the running program
kk: Орындалып тұрған бағдарламаны қайта іске қосу

en: Stop Program
kk: Бағдарламаны тоқтату

en: Stop running the project
kk: Жобаны орындауды тоқтату

en: Debugging
kk: Жөндеу

en: Unit Tests
kk: Юниттесттер

en: Settings
kk: Баптаулар

en: Follow System Style
kk: Жүйелік стильді қолдану

en: Follow the system style when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде жүйелік стильді қолдану

en: Force Light
kk: Ашық түсті мәжбүрлеу

en: Force light theme when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде ашық тақырыпты мәжбүрлеу

en: Force Dark
kk: Күңгірт түсті мәжбүрлеу

en: Force dark theme when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде күңгірт тақырыпты мәжбүрлеу

en: Accent Color
kk: Акцент түсі

en: System
kk: Жүйе

en: Use system accent color when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде жүйелік акцент түсін қолдану

en: Blue
kk: Көк

en: Use blue accent color when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде көк акцент түсін қолдану

en: Teal
kk: Көгілдір жасыл

en: Use teal accent color when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде көгілдір жасыл акцент түсін қолдану

en: Green
kk: Жасыл

en: Use green accent color when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде жасыл акцент түсін қолдану

en: Yellow
kk: Сары

en: Use yellow accent color when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде сары акцент түсін қолдану

en: Orange
kk: Қызғылт сары

en: Use orange accent color when running the project
kk: Жобаны орындау кезінде қызғылт сары акцент түсін қолдану

en: Red
kk: Қызыл

en: Use red accent color when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда қызыл акценттік түсті қолдану

en: Pink
kk: Қызғылт

en: Use pink accent color when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда қызғылт акценттік түсті қолдану

en: Purple
kk: Күлгін

en: Use purple accent color when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда күлгін акценттік түсті қолдану

en: Slate
kk: Сұрғылт көк

en: Use slate accent color when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда сұрғылт көк акценттік түсті қолдану

en: Accessibility
kk: Қол жетерлілігі

en: High Contrast
kk: Жоғары контраст

en: Use high contrast theme when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда жоғары контрасты тақырыпты қолдану

en: Adaptive Preview
kk: Адаптивті алдын ала қарау

en: Start the app in adaptive preview
kk: Қолданбаны адаптивті алдын ала қарау режимінде іске қосу

en: Text Direction
kk: Мәтін бағыты

en: Left-to-Right
kk: Солдан оңға

en: Force left-to-right text when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда мәтінді солдан оңға қарай мәжбүрлеу

en: Right-to-Left
kk: Оңнан солға

en: Force right-to-left text when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда мәтінді оңнан солға қарай мәжбүрлеу

en: GTK Renderer
kk: GTK рендерері

en: Default
kk: Стандартты

en: Use the default GTK renderer when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда әдепкі GTK рендерерін қолдану

en: Use the Vulkan renderer when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда Vulkan рендерерін қолдану

en: Use the GL renderer when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда GL рендерерін қолдану

en: Legacy GL
kk: Ескірген GL

en: Use the legacy GL renderer when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда ескірген GL рендерерін қолдану

en: Use the Cairo software renderer when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда Cairo бағдарламалық қамтама рендерерін қолдану

en: Save/Restore
kk: Сақтау/қалпына келтіру

en: Use default restore reason when running the project
kk: Жобаны іске қосқан кезде қалпына келтірудің әдепкі себебін қолдану

en: Pristine
kk: Таза

en: Use pristine as restore reason when running the project
kk: Жобаны іске қосқан кезде қалпына келтіру себебі ретінде таза күйді қолдану

en: Normal Launch
kk: Қалыпты іске қосу

en: Use normal launch as restore reason when running the project
kk: Жобаны іске қосқан кезде қалпына келтіру себебі ретінде қалыпты іске қосуды қолдану

en: Recover
kk: Қалпына келтіру

en: Use recover as restore reason when running the project
kk: Жобаны іске қосқан кезде қалпына келтіру себебі ретінде қалпына келтіруді қолдану

en: Restore
kk: Қалпына келтіру

en: Use full session restore as restore reason when running the project
kk: Жобаны іске қосқан кезде қалпына келтіру себебі ретінде сессияны толық қалпына келтіруді қолдану

en: Request verbose logging when running the project
kk: Жобаны іске қосқанда толық журналдауды сұрау

en: Show Inspector
kk: Инспекторды көрсету

en: Request the GTK inspector be shown when running the project
kk: Жобаны іске қосқан кезде GTK инспекторының көрсетілуін сұрау

en: Style
kk: Стиль

en: Interface
kk: Интерфейс

en: Editor Font
kk: Түзетуші қарібі

en: The font used in the source code editor
kk: Бастапқы код редакторында қолданылатын қаріп

en: Terminal Font
kk: Терминал қарібі

en: The font used in the terminal
kk: Терминалда қолданылатын қаріп

en: Show Grid Pattern
kk: Тор өрнегін көрсету

en: Display a grid pattern underneath source code
kk: Бастапқы кода артында тор оюын көрсету

en: Never
kk: Ешқашан

en: Overview map is never displayed
kk: Шолу картасы ешқашан көрсетілмейді

en: Always
kk: Әрқашан

en: Overview map is always displayed
kk: Шолу картасы әрқашан көрсетіледі

en: Auto
kk: Авто

en: Overview map is automatically displayed based on user input
kk: Шолу картасы пайдаланушы әрекетіне байланысты автоматты түрде көрсетіледі

en: Navigate with Tabs
kk: Беттер арқылы навигациялау

en: Switch documents using a tabbed interface
kk: Құжаттарды беттері бар интерфейс арқылы ауыстыру

en: Navigate with Popover
kk: Қалқымалы терезе арқылы навигациялау

en: Switch documents using a popover
kk: Құжаттарды қалқымалы терезе арқылы ауыстыру

en: Commands
kk: Командалар

en: Run Command
kk: Іске қосу командасы

en: This command is used to run your project
kk: Бұл команда жобаңызды іске қосу үшін қолданылады

en: Starting & Stopping
kk: Іске қосу және Тоқтату

en: Install Before Running
kk: Іске қосу алдында орнату

en: Installs the application before running. This is necessary for most projects unless custom run commands are used.
kk: Іске қосу алдында қолданбаны орнатады. Бұл реттелетін іске қосу командалары қолданылмаса, көптеген жобалар үшін қажет.

en: Stop Signal
kk: Тоқтату сигналы

en: Send the signal to the target application when requesting the application stop.
kk: Қолданбаны тоқтатуды сұраған кезде нысаналы қолданбаға сигнал жіберу.

en: Logging
kk: Журналдау

en: Runs with <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> environment variable for troubleshooting
kk: Ақаулықтарды іздеу үшін <tt>G_MESSAGES_DEBUG=all</tt> орта айнымалысымен іске қосылады

en: Run unit tests from within the build environment.
kk: Модульдік тесттерді құрастыру ортасының ішінен іске қосу.

en: As Application
kk: Қолданба ретінде

en: Run unit with access to display and other runtime environment features.
kk: Модульді экранға қол жеткізу және басқа орындалу ортасының мүмкіндіктерімен іске қосу.

en: Build & Tooling
kk: Құрастыру және саймандар

en: Storage
kk: Сақтағыш

en: Artifacts and Cached Files
kk: Артефакттар және кэштелген файлдар

en: Directory used for storing build artifacts and cached files from the build pipeline. Requires restarting Builder to take effect.
kk: Құрастыру пайплайнынан алынған құрастыру артефакттары мен кэштелген файлдарды сақтауға арналған бума. Күшіне енуі үшін Құрастырғышты қайта іске қосу қажет.

en: History
kk: Тарих

en: Clear Expired Artifacts
kk: Мерзімі өткен артефакттарды тазалау

en: Artifacts which have expired will be deleted when Builder is started
kk: Мерзімі өткен артефакттар Құрастырғыш іске қосылғанда өшіріледі

en: Clear Build Logs
kk: Құрастыру журналдарын тазалау

en: Clear the build log history when a new build begins
kk: Жаңа құрастыру басталған кезде құрастыру журналының тарихын тазалау

en: Show Build Logs
kk: Құрастыру журналдарын көрсету

en: Show the build log when a new build begins
kk: Жаңа құрастыру басталған кезде құрастыру журналын көрсету

en: Log to Console
kk: Консольге жазу

en: Redirect language server error logs to stderr
kk: Тіл серверінің қателер журналын stderr-ге бағыттау

en: Workers
kk: Жұмысшылар

en: Number of workers to use when performing builds
kk: Құрастыру кезінде қолданылатын жұмысшылар саны

en: 1 per CPU
kk: Әр CPU-ға 1-ден

en: Tooling
kk: Саймандар

en: Installation Prefix
kk: Орнату префиксі

en: The project will be installed to this directory during the installation phase of the build pipeline.
kk: Жоба құрастыру пайплайнының орнату кезеңінде осы бумаға орнатылады.

en: Configure Options
kk: Баптау опциялары

en: These options are used by the build system to configure the project during the configure phase of the build pipeline
kk: Бұл опцияларды құрастыру жүйесі құрастыру конвейерінің баптау кезеңінде жобаны баптау үшін пайдаланады

en: Build Environment
kk: Құрастыру ортасы

en: Locality
kk: Орналасуы

en: Where your project builds
kk: Жобаңыз қайда құрастырылады

en: Inside Source Tree
kk: Бастапқы код ағашының ішінде

en: Outside Source Tree
kk: Бастапқы код ағашынан тыс

en: The SDK used to build your application is automatically determined from the runtime.
kk: Қолданбаңызды құрастыру үшін пайдаланылатын SDK орындалу ортасынан автоматты түрде анықталады.

en: Reformat Function Prototypes
kk: Функция прототиптерінің пішімін өзгерту

en: Fetch dependencies
kk: Тәуелділіктерді алу

en: Build project
kk: Жобаны құрастыру

en: Cargo Run
kk: Cargo іске қосу

en: Failed to execute clang-format: %s
kk: clang-format орындау сәтсіз аяқталды: %s

en: clang-format failed to format document: %s
kk: clang-format құжатты пішімдей алмады: %s

en: Missing or corrupted data from clang-format
kk: clang-format-тан жетіспейтін немесе зақымдалған деректер

en: Invalid cursor position provided from clang-format
kk: clang-format-тан жарамсыз курсор орны алынды

en: Cannot locate .clang-format, please add one to your project. Using fallback GNU-style formatter.
kk: .clang-format табылмады, оны жобаңызға қосыңыз. GNU стиліндегі резервтік пішімдеуші пайдаланылады.

en: Clang integration server has exited
kk: Clang интеграция сервері жұмысын аяқтады

en: Clang integration server has started as process %s
kk: Clang интеграция сервері %s процесі ретінде іске қосылды

en: anonymous
kk: анонимды

en: Complete parentheses
kk: Жақшаларды аяқтау

en: If parentheses should be included when completing.
kk: Аяқтау кезінде жақшалар қосылуы керек пе.

en: Complete parameters
kk: Параметрлерді аяқтау

en: If parameters should be included when completing. Requires complete-parentheses.
kk: Аяқтау кезінде параметрлер қосылуы керек пе. complete-parentheses талап етіледі.

en: Complete Parentheses
kk: Жақшаларды аяқтау

en: Include parentheses when completing clang proposals
kk: Clang ұсыныстарын аяқтау кезінде жақшаларды қосу

en: Complete Parameters
kk: Параметрлерді аяқтау

en: Include parameters and type information when completing clang proposals
kk: Clang ұсыныстарын аяқтау кезінде параметрлер мен тип ақпаратын қосу

en: Configure project
kk: Жобаны баптау

en: Installing project
kk: Жобаны орнату

en: Create or update code-index for project file
kk: Жоба файлы үшін код индексін жасау немесе жаңарту

en: PROJECT_FILE
kk: ЖОБА_ФАЙЛЫ

en: Failed to load flags for plan: %s
kk: Жоспар үшін жалаушаларды жүктеу сәтсіз аяқталды: %s

en: Failed to cull index plan: %s
kk: Индекс жоспарын іріктеу сәтсіз аяқталды: %s

en: Failed to populate index plan: %s
kk: Индекс жоспарын толтыру сәтсіз аяқталды: %s

en: Failed to load project: %s
kk: Жобаны жүктеу сәтсіз аяқталды: %s

note: Now we can drop our paused state
en: Indexing Source Code
kk: Бастапқы кодты индекстеу

en: Search, diagnostics, and autocompletion may be limited until complete.
kk: Аяқталғанға дейін іздеу, диагностика және автоаяқтау шектеулі болуы мүмкін.

note: translators: "Declaration" is describing a function that is defined in a header *              file (.h) rather than a source file (.c).
en: Declaration
kk: Анықтамасы

en: Project Symbols
kk: Жоба таңбалары

en: Copy as Image
kk: Сурет ретінде көшіру

en: Copy selected text as an image
kk: Таңдалған мәтінді сурет ретінде көшіру

en: Possible typo in “%s”. Did you mean “%s”?
kk: “%s” ішінде қате болуы мүмкін. “%s” дегіңіз келді ме?

en: Failed to format while saving document: %s
kk: Құжатты сақтау кезінде пішімдеу сәтсіз аяқталды: %s

en: Code Actions
kk: Код әрекеттері

en: _Apply
kk: Іске _асыру

en: Loading…
kk: Жүктеу…

en: No code actions available
kk: Қолжетімді код әрекеттері жоқ

en: Code Action Failure
kk: Код әрекетінің қатесі

en: Symbol Not Selected
kk: Таңба таңдалмады

en: A symbol to rename must be selected
kk: Атын өзгерту үшін таңба таңдалуы керек

en: Find References
kk: Сілтемелерді табу

en: No references found
kk: Сілтемелер табылмады

en: The programming language tooling may not support finding references
kk: Бағдарламалау тілінің құралдары сілтемелерді табуды қолдамауы мүмкін

en: Failed to rename symbol: %s
kk: Таңба атын өзгерту сәтсіз аяқталды: %s

en: Rename Symbol
kk: Символ атын өзгерту

en: _Rename
kk: Атын ауысты_ру

en: Current Symbol Name
kk: Ағымдағы таңба аты

en: New Symbol Name
kk: Жаңа таңба аты

en: R_ename Symbol…
kk: Таңба атын ө_згерту…

en: Code Actions…
kk: Код әрекеттері…

en: Display a list of possible code actions from the cursor position
kk: Курсор орнынан ықтимал код әрекеттерінің тізімін көрсету

en: _Go to Declaration
kk: Декларацияға ө_ту

en: Jump to file and location where item is declared
kk: Элемент жарияланған файл мен орынға өту

en: _Go to Definition
kk: Анықтамасына ө_ту

en: Jump to file and location where item is defined
kk: Элемент анықталған файл мен орынға өту

en: _Find References
kk: Сілтемелерді т_абу

en: Code Comments
kk: Код түсіндірмелері

en: _Comment Code
kk: Кодқа түсіндірме _жазу

en: Add comments surrounding the source code selection
kk: Таңдалған бастапқы кодтың айналасына түсіндірмелер қосу

en: Unco_mment Code
kk: Кодтан түсіндірмені ө_шіру

en: Remove comments from the source code selection
kk: Таңдалған бастапқы кодтан түсіндірмелерді өшіру

en: Update Copyright before Saving
kk: Сақтау алдында авторлық құқықты жаңарту

en: Updates the copyright for the user before saving to disk.
kk: Дискіге сақтау алдында пайдаланушы үшін авторлық құқық ақпаратын жаңартады.

en: Update Copyright
kk: Авторлық құқықты жаңарту

en: Update copyright headers when saving documents
kk: Құжаттарды сақтау кезінде авторлық құқық тақырыптамаларын жаңарту

en: Display the project creation guide
kk: Жобаны жасау нұсқаулығын көрсету

en: Select Location
kk: Орналасуды таңдаңыз

en: Failed to Create Project
kk: Жобаны жасау сәтсіз аяқталды

en: Create New Project
kk: Жаңа жобаны жасау

en: Project Name
kk: Жоба атауы

en: A subdirectory with this name already exists
kk: Бұл атаумен ішкі бума әлдеқашан бар

en: A unique name that is used for the project folder and other resources. The name should be in lower case without spaces and should not start with a number.
kk: Жоба бумасы мен басқа ресурстар үшін пайдаланылатын бірегей атау. Атау бос орынсыз, кіші әріптермен жазылуы және саннан басталмауы керек.

en: Application ID
kk: Қолданба ID-і

en: A reverse domain-name identifier used to identify the application, such as "org.gnome.Builder". It may not contain dashes.
kk: Қолданбаны анықтау үшін пайдаланылатын кері домендік атау идентификаторы, мысалы, "org.gnome.Builder". Онда сызықшалар болмауы мүмкін.

en: Location
kk: Орналасуы

en: The project will be created in a new subdirectory.
kk: Жоба жаңа ішкі бумада жасалады.

en: License
kk: Лицензиясы

en: Template
kk: Үлгі

en: Create Project
kk: Жобаны жасау

en: Create _New Project…
kk: Жаңа жобаны ж_асау…

en: Create New Project…
kk: Жаңа жобаны жасау…

en: Create a new project from template
kk: Үлгіден жаңа жобаны жасау

en: Angle
kk: Бұрыш

en: Direction
kk: Бағыт

en: Shape
kk: Пішін

en: Position
kk: Орын

en: Size
kk: Өлшемі

en: Stops
kk: Тоқтатулар

en: Search, autocompletion, and symbol information may be limited until Ctags indexing is complete.
kk: Ctags индекстеуі аяқталғанға дейін іздеу, автоаяқтау және таңба ақпараты шектеулі болуы мүмкін.

en: Indexing Source Code (Paused)
kk: Бастапқы кодты индекстеу (Аялдатылған)

en: Suggest Completions
kk: Аяқтау нұсқаларын ұсыну

en: Use CTags to suggest code completion proposals
kk: Кодты аяқтау ұсыныстарын жасау үшін CTags пайдалану

en: CTags Path
kk: CTags жолы

en: The path to the ctags executable
kk: ctags орындалатын файлына дейінгі жол

en: Run with Debugger
kk: Жөндеушімен жөнелту

en: Run the project with debugger
kk: Жобаны жөндеушімен іске қосу

en: Debugger
kk: Жөндеуші

en: Toggle Breakpoint
kk: Үзіліс нүктесін қосу/өшіру

en: Toggle breakpoint at current line
kk: Ағымдағы жолда үзіліс нүктесін қосу/өшіру

en: Continue
kk: Жалғастыру

en: Continue debugging to next breakpoint
kk: Келесі үзіліс нүктесіне дейін жөндеуді жалғастыру

en: Pause
kk: Аялдату

en: Pause debugger until continued
kk: Жалғастырылғанға дейін жөндеушіні аялдату

en: Step Over
kk: Қадамдап өту

en: Execute the current line, stepping over any function calls
kk: Кез келген функция шақыруларынан аттап өтіп, ағымдағы жолды орындау

en: Step Into
kk: Ішіне кіру

en: Execute the current line, stepping into any function calls
kk: Кез келген функция шақыруларының ішіне кіріп, ағымдағы жолды орындау

en: Step Out
kk: Сыртқа шығу

en: Run until the end of the function
kk: Функция соңына дейін орындау

en: Breakpoints
kk: Үзіліс нүктелері

en: Automatically Break at Program Start
kk: Бағдарлама басында автоматты түрде тоқтау

en: Automatically Break at Warnings
kk: Ескертулерде автоматты түрде тоқтау

en: Automatically Break at Criticals
kk: Критикалық қателерде автоматты түрде тоқтау

en: File
kk: Файл

en: Line
kk: Жол

en: Function
kk: Функция

en: Address
kk: Адресі

en: Type
kk: Түрі

en: Hits
kk: Тиюлер

en: Expression
kk: Өрнек

en: Pause the program (F6)
kk: Бағдарламаны аялдату (F6)

en: Continue running the program (F5)
kk: Бағдарламаны орындауды жалғастыру (F5)

en: Execute the current line, stepping into any function calls (F8)
kk: Кез келген функция шақыруларының ішіне кіріп, ағымдағы жолды орындау (F8)

en: Execute the current line, stepping over any function calls (F7)
kk: Кез келген функция шақыруларынан аттап өтіп, ағымдағы жолды орындау (F7)

en: Run until the end of the function (Shift+F8)
kk: Функция соңына дейін орындау (Shift+F8)

en: Disassembly
kk: Дизассемблерлеу

en: No break
kk: Үзу жоқ

en: Breakpoint
kk: Үзу нүктесі

en: Countpoint
kk: Есептеу нүктесі

en: Library
kk: Библиотека

en: Address Range
kk: Адрестер ауқымы

en: Locals
kk: Жергілікті айнымалылар

en: Parameters
kk: Параметрлер

en: Variable
kk: Айнымалы

en: Value
kk: Мәні

en: Register
kk: Тіркелу

en: Group
kk: Топ

en: Thread
kk: Ағын

en: Frame
kk: Фрейм

en: Arguments
kk: Аргументтер

en: Binary
kk: Бинарлы

en: Threads
kk: Ағындар

en: Registers
kk: Регистрлер

en: Console
kk: Консоль

en: Stop After Launching Program
kk: Бағдарламаны іске қосқаннан кейін тоқтау

en: Automatically insert a breakpoint at the start of the application
kk: Қолданбаның басында үзіліс нүктесін автоматты түрде кірістіру

en: Stop at Warnings
kk: Ескертулерде тоқтау

en: Automatically insert a breakpoint on warning logs
kk: Ескерту журналдарында үзіліс нүктесін автоматты түрде кірістіру

en: Stop at Criticals
kk: Критикалық қателерде тоқтау

en: Automatically insert a breakpoint on critical logs
kk: Критикалық қате журналдарында үзіліс нүктесін автоматты түрде кірістіру

en: The device address
kk: Құрылғы адресі

en: The device port number
kk: Құрылғы портының нөмірі

en: The application to run
kk: Орындалатын қолданба

en: A PTY to bidirectionally proxy to the device
kk: Құрылғыға екі жақты прокси ретінде қызмет ететін PTY

en: Number of seconds to wait for the deviced peer to appear
kk: Құрылғының пайда болуын күтудің секундтар саны

en: D-Bus Inspector…
kk: D-Bus инспекторы…

en: Dub Run
kk: Dub іске қосу

en: No file was provided.
kk: Файл ұсынылмады.

en: Use minimal editor interface
kk: Редактордың минималды интерфейсін қолдану

en: Switch to %s style
kk: %s стиліне ауысу

en: Switch application and editor theme
kk: Қолданба мен редактор тақырыбын ауыстыру

en: Reverts language preferences to application defaults
kk: Тіл қалауларын қолданбаның әдепкі мәндеріне қайтарады

note: translators: "Plain Text" means text without formatting
en: Plain Text
kk: Ашық мәтін

en: Spaces
kk: Бос аралықтар

en: Tabs
kk: Табуляция

en: Go
kk: Өту

en: Go to Line
kk: Жолға өту

en: Indentation
kk: Шегіну

en: Indent Using Spaces
kk: Бос орындарды қолданып шегіну

en: Spaces per Tab
kk: Бір табуляция үшін бос орындар саны

en: Indentation Size
kk: Шегініс өлшемі

en: Same as Tab Width
kk: Табуляция енімен бірдей

en: Line Ending
kk: Жолдың аяқталуы

en: Mac Classic (CR)
kk: Классикалық Mac (CR)

en: New Editor Workspace…
kk: Редактордың жаңа жұмыс кеңістігі…

en: New _File
kk: Жаңа _файл

en: _Open File…
kk: Файлды а_шу…

en: Open in New Frame
kk: Жаңа фреймде ашу

en: Open in New Workspace…
kk: Жаңа жұмыс кеңістігінде ашу…

en: Save _As
kk: Қала_йша сақтау

en: Find…
kk: Табу…

en: Find/Replace…
kk: Табу/алмастыру…

en: Print…
kk: Баспаға шығару…

en: Format Document
kk: Құжатты пішімдеу

en: Format Selection
kk: Таңдалғанды пішімдеу

en: Move to Previous Diagnostic
kk: Алдыңғы диагностикаға өту

en: Move the insertion cursor to the previous diagnostic location
kk: Кірістіру курсорын алдыңғы диагностикалық орынға жылжыту

en: Move to Next Diagnostic
kk: Келесі диагностикаға өту

en: Move the insertion cursor to the next diagnostic location
kk: Кірістіру курсорын келесі диагностикалық орынға жылжыту

en: Programming Languages
kk: Бағдарламалау тілдері

en: Settings provided by .editorconfig and modelines take precedence over those below.
kk: .editorconfig және modelines ұсынған баптаулар төмендегілерден басым болады.

en: Indentation & Formatting
kk: Шегініс пен пішімдеу

en: Tab Character
kk: Tab таңбасы

en: The character to be inserted for Tab
kk: Tab үшін кірістірілетін таңба

en: Tab
kk: Бет

en: Insert Trailing Newline
kk: Соңына жаңа жол таңбасын кірістіру

en: Ensure files end with a newline
kk: Файлдардың жаңа жолмен аяқталатынына көз жеткізу

en: Trim Trailing Space
kk: Соңындағы бос орындарды алып тастау

en: Upon saving, trailing whitespace from modified lines will be trimmed
kk: Сақтау кезінде өзгертілген жолдардың соңындағы бос орындар алынып тасталады

en: Auto Indent
kk: Автошегініс

en: Automatically indent source code as you type
kk: Теру кезінде бастапқы код шегіністерін автоматты түрде қою

en: Tab Size
kk: Табуляция өлшемі

en: The number of characters to indent for Tab
kk: Tab үшін шегініс таңбаларының саны

en: The number of characters to indent, or -1 to use tab size
kk: Шегініс таңбаларының саны немесе tab өлшемін пайдалану үшін -1

en: Margin
kk: Шет өрісі

en: Show Right Margin
kk: Оң жақ шет өрісін көрсету

en: Display a margin in the editor to indicate maximum desired width
kk: Максималды қажетті енді көрсету үшін редакторда шет өрісін көрсету

en: Right Margin Position
kk: Оң жақ шет өрісінің орны

en: The desired maximum line length
kk: Жолдың қажетті максималды ұзындығы

en: Behavior
kk: Мінез-құлығы

en: Overwrite Braces
kk: Жақшаларды алмастыру

en: Overwrite closing braces, brackets, parenthesis, and quotes
kk: Жабылатын фигуралық жақшалар, шаршы жақшалар, жай жақшалар мен тырнақшаларды үстінен жазу

en: Insert Matching Brace
kk: Сәйкес жақшаны кірістіру

en: Insert matching character for braces, brackets, parenthesis, and quotes
kk: Фигуралық жақшалар, шаршы жақшалар, жай жақшалар мен тырнақшалар үшін сәйкес таңбаны кірістіру

en: Space before opening parentheses
kk: Ашылатын жай жақша алдындағы бос орын

en: Space before opening brackets
kk: Ашылатын шаршы жақша алдындағы бос орын

en: Space before opening braces
kk: Ашылатын фигуралық жақша алдындағы бос орын

en: Space before opening angles
kk: Ашылатын бұрыштық жақша алдындағы бос орын

en: Prefer a space before colon
kk: Қос нүктенің алдында бос орынды таңдау

en: Prefer a space before commas
kk: Үтірдің алдында бос орынды таңдау

en: Prefer a space before semicolons
kk: Нүктелі үтірдің алдында бос орынды таңдау

en: Color
kk: Түс

en: Fonts & Styling
kk: Қаріптер және стильдеу

en: Preview
kk: Алдын-ала қарау

en: Custom Font
kk: Таңдаулы қаріп

en: Adjust spacing between lines
kk: Жолдар арасындағы аралықты реттеу

en: How text should be wrapped when wider than the frame
kk: Мәтін жақтаудан кең болған кезде қалай тасымалдануы керек

en: At Spaces
kk: Бос орындарда

en: Anywhere
kk: Кез келген жерде

en: Background Pattern
kk: Фон өрнегі

en: Show a background pattern underneath source code
kk: Бастапқы код астында фон өрнегін көрсету

en: No Pattern
kk: Өрнексіз

en: Grid Lines
kk: Тор сызықтары

en: Scrollbars
kk: Айналдыру жолақтары

en: Source Code Overview
kk: Бастапқы кодқа шолу

en: Display an overview of source code next to the editor
kk: Редактордың жанында бастапқы кодқа шолуды көрсету

en: Prefer Scrollbars
kk: Айналдыру жолақтарына басымдық беру

en: Always On
kk: Әрқашан іске қосулы

en: Automatic
kk: Автоматты түрде

en: Line Numbers
kk: Жолдардың нөмірленуі

en: Show Line Numbers
kk: Жол нөмірлерін көрсету

en: Display line numbers next to each line of code
kk: Кодтың әр жолының қасында жол нөмірлерін көрсету

en: Use Relative Line Numbers
kk: Салыстырмалы жол нөмірлерін пайдалану

en: Show line numbers relative to the current line
kk: Ағымдағы жолға қатысты салыстырмалы жол нөмірлерін көрсету

en: Show Diagnostics
kk: Диагностиканы көрсету

en: Display diagnostics next to the line number
kk: Жол нөмірінің қасында диагностиканы көрсету

en: Show Line Changes
kk: Жол өзгерістерін көрсету

en: Highlight changed lines next to the line number
kk: Жол нөмірінің қасында өзгертілген жолдарды ерекшелеу

en: Use Line Selection Styling
kk: Жолды таңдау стилін пайдалану

en: Use selection styling for line numbers if whole line is selected
kk: Толық жол таңдалған болса, жол нөмірлері үшін таңдау стилін пайдалану

en: Highlighting
kk: Түспен ерекшелеу

en: Highlight Current Line
kk: Ағымдағы жолды ерекшелеу

en: Make the current line stand out with highlights
kk: Ағымдағы жолды ерекшелеу арқылы айқындау

en: Highlight Matching Brackets
kk: Сәйкес жақшаны түспен ерекшелеу

en: Use cursor position to highlight matching brackets, braces, parenthesis, and more
kk: Сәйкес жақшаларды, фигуралық жақшаларды, жай жақшаларды және т.б. ерекшелеу үшін курсор орнын пайдалану

en: Semantic Highlighting
kk: Семантикалық түспен ерекшелеу

en: Use symbol information to highlight namespaces, functions, and variables within source code
kk: Бастапқы код ішіндегі атаулар кеңістігін, функцияларды және айнымалыларды ерекшелеу үшін таңба ақпаратын пайдалану

en: Draw a mark representing normal spaces
kk: Кәдімгі бос орындарды білдіретін белгіні салу

en: Draw a mark representing tabs
kk: Tab таңбаларын білдіретін белгіні салу

en: Newlines
kk: Жаңа жолдар

en: Draw a mark at the end of lines
kk: Жолдардың соңында белгі салу

en: Non-breaking spaces
kk: Бөлінбейтін бос орындар

en: Draw a mark at non-breaking space characters
kk: Бөлінбейтін бос орын таңбаларына белгі салу

en: Leading
kk: Жол басындағы

en: Draw marks for leading spaces only
kk: Тек жол басындағы бос орындарға белгі салу

en: Inside Text
kk: Мәтін ішінде

en: Draw marks inside a line of text only
kk: Белгілерді тек мәтін жолының ішінде салу

en: Trailing
kk: Жол соңындағы

en: Draw marks for trailing spaces only
kk: Белгілерді тек соңындағы бос орындар үшін салу

en: Spelling
kk: Емле

en: Underline potential spelling mistakes as you type
kk: Теру кезінде мүмкін емле қателерінің астын сызу

en: Selections
kk: Таңдаулар

en: Minimum Characters to Highlight
kk: Ерекшелеу үшін таңбаларның минималды саны

en: The minimum selection length before highlighting matches
kk: Сәйкестіктерді ерекшелеу алдындағы таңдаудың минималды ұзындығы

en: Snippets
kk: Снипеттер

en: Expand Snippets
kk: Сниппеттерді жаю

en: Use “Tab” to expand configured snippets in the editor
kk: Редакторда бапталған сниппеттерді жаю үшін «Tab» пернесін пайдалану

en: Code Completion
kk: Кодты толықтыру

en: Completion Proposals
kk: Толықтыру ұсыныстары

en: Suggest Code Completions
kk: Кодты толықтыруды ұсыну

en: Automatically suggest code completions while typing
kk: Теру кезінде кодты толықтыруды автоматты түрде ұсыну

en: Select First Completion Proposal
kk: Бірінші толықтыру ұсынысын таңдау

en: Automatically select the first completion proposal when displayed
kk: Бірінші толықтыру ұсынысы көрсетілгенде оны автоматты түрде таңдау

en: Maximum Completion Proposals
kk: Толықтыру ұсыныстарының максималды саны

en: The maximum number of completion rows that will be displayed at once
kk: Бір уақытта көрсетілетін толықтыру жолдарының максималды саны

en: Movements
kk: Жылжытулар

en: Backspace will remove extra space to keep you aligned with your indentation
kk: Backspace шегіністі сақтау үшін артық бос орындарды өшіреді

en: Navigate to non-space characters
kk: Бос емес таңбаларға өту

en: Before line boundaries
kk: Жол шекараларына дейін

en: After line boundaries
kk: Жол шекараларынан кейін

en: Instead of line boundaries
kk: Жол шекараларының орнына

en: Disabled
kk: Сөндірулі

en: Session Management
kk: Сеансты басқару

en: Save & Restore
kk: Сақтау және қалпына келтіру

en: Auto-Save
kk: Автосақтау

en: Regularly save the document as you type
kk: Теру кезінде құжатты жүйелі түрде сақтау

en: Auto-Save Delay
kk: Автосақтау кідірісі

en: The delay in seconds to wait before auto-saving the document
kk: Құжатты автоматты түрде сақтау алдындағы күту уақыты (секундпен)

en: Format on Save
kk: Сақтау кезінде пішімдеу

en: Reformat sources when saving to disk. Requires a registered formatter for the source language.
kk: Дискіге сақтау кезінде бастапқы кодты қайта пішімдеу. Бастапқы тіл үшін тіркелген пішімдеушіні қажет етеді.

en: Restore Cursor Position
kk: Курсор орнын қалпына келтіру

en: Jump to the last position when re-opening a file
kk: Файлды қайта ашқан кезде соңғы орынға өту

en: Open file or folder
kk: Файлды немесе буманы ашу

en: Similar Files (Ctrl+Shift+O)
kk: Ұқсас файлдар (Ctrl+Shift+O)

en: Installation failed
kk: Орнату сәтсіз аяқталды

en: Installation complete
kk: Орнату аяқталды

en: The client has been closed
kk: Клиент жабылды

en: Failed to remove flatpak manifest: %s
kk: Flatpak манифесін өшіру сәтсіз аяқталды: %s

en: Network is not available, skipping downloads
kk: Желі қолжетімді емес, жүктеп алулар өткізіліп жіберіледі

en: Install or Update SDK?
kk: SDK орнату немесе жаңарту керек пе?

en: Builder needs to install the following software development kits to build your project.
kk: Құрастырушы жобаңызды құрастыру үшін келесі бағдарламалық қамтаманы әзірлеу жинақтарын (SDK) орнатуы керек.

en: Name
kk: Атауы

en: Architecture
kk: Архитектура

en: Resolving SDK Extensions
kk: SDK кеңейтулерін анықтау

en: Builder is locating the appropriate SDK extensions to build your project
kk: Builder жобаңызды жинау үшін сәйкес SDK кеңейтулерін іздеуде

en: Creating flatpak workspace
kk: Flatpak жұмыс кеңістігін жасау

en: Removing stale flatpak staging directory: %s
kk: Ескірген flatpak дайындау бумасы өшірілуде: %s

en: Preparing build directory
kk: Құрастыру бумасын дайындау

en: Downloading dependencies
kk: Тәуелділіктерді жүктеп алу

en: Building dependencies
kk: Тәуелділіктерді құрастыру

en: Finalizing flatpak build
kk: Flatpak жинағын аяқтау

en: Exporting staging directory
kk: Дайындау бумасын экспорттау

en: Creating flatpak bundle
kk: Flatpak дестесін жасау

en: Flatpak Application
kk: Flatpak қолданбасы

en: Installing Necessary SDKs
kk: Қажетті SDK жинақтарын орнату

en: Builder is installing Software Development Kits necessary for building your application.
kk: Құрастырушы қолданбаңызды құрастыру үшін қажетті бағдарламалық қамтаманы әзірлеу жинақтарын орнатуда.

en: Failed to update SDKs: %s
kk: SDK жинақтарын жаңарту сәтсіз аяқталды: %s

en: Updating Necessary SDKs
kk: Қажетті SDK жинақтарын жаңарту

en: Builder is updating Software Development Kits necessary for building your application.
kk: Builder қолданбаңызды жинау үшін қажетті бағдарламалық қамтаманы әзірлеу жинақтарын жаңартуда.

en: Updating SDK Runtime
kk: SDK орындалу ортасын жаңарту

en: Flatpak installation for new SDKs
kk: Жаңа SDK жинақтары үшін Flatpak орнатылымы

en: The Flatpak installation to use for new SDKs and SDK extensions.
kk: Жаңа SDK жинақтары мен SDK кеңейтулері үшін пайдаланылатын Flatpak орнатылымы.

en: Preferred Flatpak Installation
kk: Таңдаулы Flatpak орнатылымы

en: When installing SDKs and SDK extensions, Builder may prefer a specific Flatpak installation which contains the extension.
kk: SDK жинақтарын мен SDK кеңейтулерін орнату кезінде Builder құрамында кеңейтуі бар белгілі бір Flatpak орнатылымын таңдауы мүмкін.

en: GNOME Builder
kk: GNOME құрастырушысы

en: User
kk: Пайдаланушы

en: GCC %s Cross-Compiler (System)
kk: GCC %s кросс-компиляторы (жүйелік)

en: Original error: %s
kk: Түпнұсқа қате: %s

en: No repository to access file contents
kk: Файл мазмұнына қол жеткізу үшін репозиторий жоқ

en: No contents have been set to diff
kk: Салыстыру (diff) үшін ешқандай мазмұн орнатылмаған

en: The operation failed. The original error was "%s"
kk: Операция сәтсіз аяқталды. Түпнұсқа қате: "%s"

en: Builder failed to provide appropriate credentials when cloning the repository.
kk: Builder репозиторийді клондау кезінде сәйкес тіркелгі деректерін ұсына алмады.

en: Cannot set AMEND and GPG_SIGN flags
kk: AMEND және GPG_SIGN жалаушаларын орнату мүмкін емес

en: Cannot sign commit without GPG_KEY_ID
kk: GPG_KEY_ID болмаса, коммитке қол қою мүмкін емес

en: in the future
kk: болашақта

en: just now
kk: жаңа ғана

en: %ld minute ago | %ld minutes ago
kk[0]: %ld минут бұрын

en: %ld hour ago | %ld hours ago
kk[0]: %ld сағат бұрын

en: %ld day ago | %ld days ago
kk[0]: %ld күн бұрын

en: %ld week ago | %ld weeks ago
kk[0]: %ld апта бұрын

en: %ld month ago | %ld months ago
kk[0]: %ld ай бұрын

en: %ld year ago | %ld years ago
kk[0]: %ld жыл бұрын

en: Cannot monitor files outside the working directory
kk: Жұмыс бумасынан тыс файлдарды бақылау мүмкін емес

en: Git integration has started as process %s
kk: Git интеграциясы %s процесі ретінде іске қосылды

en: Git integration has exited
kk: Git интеграциясы жұмысын аяқтады

en: Git version control is not in use
kk: Git нұсқаларды басқару жүйесі қолданылмайды

en: Updating Git Submodules
kk: Git ішкі модульдерін жаңарту

en: Initialize git submodules
kk: Git ішкі модульдерін инициализациялау

en: Network is not available, skipping submodule update
kk: Желі қолжетімді емес, ішкі модульді жаңарту өткізіліп жіберіледі

en: A repository could not be found at “%s”.
kk: «%s» адресінен репозиторий табылмады.

en: The protocol “%s” is not supported.
kk: «%s» хаттамасына қолдау көрсетілмейді.

en: Cloning repository
kk: Репозиторийді клондау

en: A valid Git URL is required
kk: Жарамды Git сілтемесі керек

en: Pushed.
kk: Жіберілді.

en: Pushing ref “%s”
kk: «%s» сілтемесі жіберілуде

en: Directory is not within repository
kk: Бума репозиторий ішінде емес

en: Git Blame
kk: Git авторлығын анықтау

en: Show Inline Git Blame
kk: Жол ішіндегі Git авторлығын анықтауды көрсету

en: Authorship
kk: Авторлық

en: Email
kk: Эл. пошта

en: Bootstrapping project
kk: Жобаны дайындау

en: Display a new greeter window
kk: Жаңа сәлемдесу терезесін көрсету

en: Match
kk: Сәйкес

en: Path
kk: Орналасу

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Find in %s
kk: %s ішінен _табу

note: TRANSLATORS: %s is the directory or file from where the search was started from the project tree.
en: _Replace in %s
kk: %s ішінде алмасты_ру

en: Find in Project
kk: Жобадан табу

en: Replace in Project
kk: Жобада алмастыру

en: Find in Files
kk: Файлдардан табу

en: Find in Files (Shift+Ctrl+Alt+F)
kk: Файлдардан табу (Shift+Ctrl+Alt+F)

en: _Recurse into Directories
kk: Бумаларға _рекурсивті кіру

en: Match Whole _Words
kk: Толық _сөздерді сәйкестендіру

en: Use Regular _Expressions
kk: Тұрақты ө_рнектерді қолдану

en: Close the panel (Escape key)
kk: Панельді жабу (Escape пернесі)

en: _Find in Project
kk: Жобадан _табу

en: _Replace in Project
kk: Жобада алмасты_ру

en: Search for…
kk: Іздеу…

en: _Find
kk: _Табу

en: Search _recursively through folders
kk: Бумалардан _рекурсивті іздеу

en: Match _case when searching
kk: Іздеу кезінде реги_стрді ескеру

en: Match _whole words
kk: Тол_ық сөздерді сәйкестендіру

en: Allow regular _expressions
kk: Тұрақты өрн_ектерді рұқсат ету

en: _Find in Files
kk: Файлдардан _табу

en: Host Operating System
kk: Хосттық операциялық жүйе

note: translators: Bundled means a runtime "bundled" with Builder
en: Bundled with Builder
kk: Құрастырушы жиынтығында бар

en: Open Preview…
kk: Алдын ала қарауды ашу…

en: Failed to load directory: %s
kk: Буманы жүктеу сәтсіз аяқталды: %s

en: Modified
kk: Өзгертілген

en: With _Folder Listing
kk: _Бумалар тізімімен

en: Open Containing Folder
kk: Орналасқан бумасын ашу

en: With File _Browser…
kk: Файлдар _басқарушысымен…

en: Empty Makefile Project
kk: Бос Makefile жобасы

en: Create a new empty project using a simple Makefile
kk: Қарапайым Makefile көмегімен жаңа бос жобаны жасау

en: Default Make Target
kk: Әдепкі Make нысанасы

en: Make Run
kk: Make іске қосу

en: Manuals
kk: Нұсқаулықтар

en: Filter…
kk: Сүзгілеу…

en: Open Documentation
kk: Құжаттаманы ашу

en: Search Manuals…
kk: Нұсқаулықтардан іздеу…

en: Search documentation for installed SDKs
kk: Орнатылған SDK-лар үшін құжаттамадан іздеу

en: View in %s
kk: %s ішінде қарау

note: Note to the user we're importing this book
en: Importing %s…
kk: %s импорттау…

en: Importing JHBuild Documentation
kk: JHBuild құжаттамасын импорттау

en: Scanning jhbuild for new documentation
kk: Жаңа құжаттама үшін jhbuild сканерлеу

en: Importing System Documentation
kk: Жүйелік құжаттаманы импорттау

en: Scanning system for new documentation
kk: Жаңа құжаттама үшін жүйені сканерлеу

en: Maven Run
kk: Maven іске қосу

en: Global Search
kk: Глобалды іздеу

en: Display the global search
kk: Глобалды іздеуді көрсету

en: Panels
kk: Панельдер

en: Toggle Left Panel
kk: Сол жақ панельді ауыстыру

en: Toggle the left panel in or out of view
kk: Сол жақ панельді көрсету не жасыру

en: Toggle the right panel in or out of view
kk: Оң жақ панельді көрсету не жасыру

en: Toggle Bottom Panel
kk: Төменгі панельді ауыстыру

en: Toggle the bottom panel in or out of view
kk: Төменгі панельді көрсету не жасыру

en: Switch to Dark Mode
kk: Қараңғы режимге ауысу

en: Change style-scheme to dark variant
kk: Стильдер схемасын қараңғы нұсқаға өзгерту

en: Switch to Light Mode
kk: Ашық режимге ауысу

en: Change style-scheme to light variant
kk: Стильдер схемасын ашық нұсқаға өзгерту

en: Display Build Diagnostics
kk: Құрастыру диагностикасын көрсету

en: Display errors and warnings found during build
kk: Құрастыру кезінде табылған қателер мен ескертулерді көрсету

en: Jump to a specific line or column
kk: Белгілі бір жолға немесе бағанға өту

en: Close Page
kk: Бетті жабу

en: Close the current page
kk: Ағымдағы бетті жабу

en: Reveal in Project Tree
kk: Жоба ағашында көрсету

en: Reveal the current page in the project tree
kk: Ағымдағы бетті жоба ағашында көрсету

en: Save the current page
kk: Ағымдағы бетті сақтау

en: Move Page Down
kk: Бетті төмен жылжыту

en: Move the current page down
kk: Ағымдағы бетті төмен жылжыту

en: Move Page Left
kk: Парақты солға жылжыту

en: Move the current page left
kk: Ағымдағы бетті солға жылжыту

en: Move Page Right
kk: Парақты оңға жылжыту

en: Move the current page right
kk: Ағымдағы бетті оңға жылжыту

en: Move Page Up
kk: Бетті жоғары жылжыту

en: Move the current page up
kk: Ағымдағы бетті жоғары жылжыту

en: Reload Files
kk: Файлдарды қайта жүктеу

en: Reload the contents of open files
kk: Ашық файлдардың мазмұнын қайта жүктеу

en: Print the current page
kk: Ағымдағы бетті басып шығару

en: Find a string in the current page
kk: Ағымдағы беттен жолды табу

en: Find and replace a string in the current page
kk: Ағымдағы беттегі жолды табу және алмастыру

en: Move to next search result
kk: Келесі іздеу нәтижесіне өту

en: Move to and select the next available search result
kk: Келесі қолжетімді іздеу нәтижесіне өту және оны таңдау

en: Move to previous search result
kk: Алдыңғы іздеу нәтижесіне өту

en: Move to and select the previous search result
kk: Алдыңғы іздеу нәтижесіне өту және оны таңдау

en: GNOME Application
kk: GNOME қолданбасы

en: A Meson-based project for GNOME using GTK 4 and libadwaita
kk: GTK 4 және libadwaita қолданатын GNOME үшін Meson негізіндегі жоба

en: GTK 4 Application
kk: GTK 4 қолданбасы

en: A Meson-based project using GTK 4
kk: GTK 4 қолданатын Meson негізіндегі жоба

en: Shared Library
kk: Бөлісетін библиотека

en: A Meson-based project for a shared library
kk: Ортақ кітапхана үшін Meson негізіндегі жоба

en: Command Line Tool
kk: Командалық жол құралы

en: An Meson-based project for a command-line program
kk: Командалық жол бағдарламасы үшін Meson негізіндегі жоба

en: Empty Meson Project
kk: Бос Meson жобасы

en: An empty Meson project skeleton
kk: Бос Meson жобасының қаңқасы

en: Load Meson Introspection
kk: Meson интроспекциясын жүктеу

en: Install project
kk: Жобаны орнату

en: Cache development environment
kk: Әзірлеу ортасын кэштеу

en: Delete Tool
kk: Құралды өшіру

en: Compiler
kk: Компилятор

en: Preprocessor
kk: Препроцессор

en: Archiver
kk: Архивтеуші

en: Linker
kk: Линкер

en: Strip
kk: Тазарту

en: Executable wrapper
kk: Орындалатын файл орамасы

en: Package Config
kk: Пакет баптауы

en: Debug
kk: Жөндеу

en: Info
kk: Ақпараты

en: Message
kk: Хабарлама

en: Warning
kk: Ескерту

en: Critical
kk: Критикалық

en: Messages
kk: Хабарламалар

en: Time
kk: Уақыт

en: Severity
kk: Қатаңдығы

en: Section
kk: Санат

en: Suggested GNOME Projects
kk: Ұсынылып отырған GNOME жобалары

en: Boxes
kk: Бокстар

en: A GNOME application to access remote or virtual systems
kk: Қашықтағы немесе виртуалды жүйелерге қол жеткізуге арналған GNOME қолданбасы

en: An IDE for writing GNOME-based software
kk: GNOME негізіндегі бағдарламалық қамтаманы жазуға арналған IDE

en: Calendar
kk: Күнтізбе

en: A calendar application for GNOME
kk: GNOME үшін күнтізбе қолданбасы

en: Clocks
kk: Сағаттар

en: A clock application for GNOME
kk: GNOME үшін сағат қолданбасы

en: Gitg is a graphical Git client
kk: Gitg — графикалық Git клиенті

en: Maps
kk: Карталар

en: A GNOME maps application
kk: GNOME карталар қолданбасы

en: Music
kk: Музыка

en: Music player and management application
kk: Музыка ойнатқышы және басқару қосымшасы

en: Default file manager for GNOME
kk: GNOME үшін негізгі файлдар басқарушысы

en: An IRC Client for GNOME
kk: GNOME үшін IRC клиенті

en: Sound Recorder
kk: Дыбыс жазу құралы

en: A modern sound recorder for GNOME
kk: GNOME үшін заманауи дыбыс жазу құрылғысы

en: Build successful
kk: Құрастыру сәтті аяқталды

en: Project “%s” has completed building
kk: "%s" жобасының құрастырылуы аяқталды

en: Build failed
kk: Құрастыру сәтсіз аяқталды

en: Project “%s” failed to build
kk: "%s" жобасының құрастырылуы сәтсіз аяқталды

en: Build succeeded
kk: Құрастыру сәтті аяқталды

en: Build configured
kk: Құрастыру бапталды

en: Build bootstrapped
kk: Өзін-өзі құрастыру

en: Downloading npm dependencies
kk: npm тәуелділіктерін жүктеп алу

en: _External Program…
kk: _Сыртқы бағдарлама…

en: Follow System
kk: Жүйеге ілесу

en: Light
kk: Ашық түсті

en: Dark
kk: Қараңғы

en: Document Navigation
kk: Құжат навигациясы

en: Tab Bar
kk: Беттер панелі

en: Drop Down
kk: Ашылмалы тізім

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Toolbox
kk: Контейнерлер/Toolbox

note: translators: this is a path to browse to the runtime, likely only "containers" should be translated
en: Containers/Podman
kk: Контейнерлер/Podman

en: A folder with that name already exists.
kk: Олай аталатын бума бар болып тұр.

en: A file with that name already exists.
kk: Олай аталатын файл бар болып тұр.

en: File Name
kk: Файл аты

en: Folder Name
kk: Бума атауы

en: New File Name
kk: Жаңа файл аты

en: _Create
kk: Жа_сау

en: Copying 1 file
kk: 1 файлды көшіру

note: translators: first %s is replaced with completed number of files, second %s with total number of files
en: Copying %s of %s files
kk: %s файл көшірілуде, барлығы %s

en: Failed to copy files
kk: Файлдарды көшіру сәтсіз аяқталды

en: Files copied
kk: Файлдар көшірілді

en: Copied %s file | Copied %s files
kk[0]: %s файлы көшірілді

en: Copying files…
kk: Файлдарды көшіру…

en: Files will be copied in a moment
kk: Файлдар бір сәтте көшіріледі

en: Project Tree
kk: Жоба ағашы

en: Rename %s
kk: %s атын ауыстыру

en: New Fil_e…
kk: Жаңа фа_йл…

en: New F_older…
kk: Жаңа б_ума…

en: O_pen
kk: А_шу

en: Open _With…
kk: Кө_мегімен ашу…

en: _Source Code Editor
kk: Бастапқы кодты өңдеу құ_ралы

en: Open _Containing Folder
kk: _Орналасқан бумасын ашу

en: With _Terminal…
kk: _Терминалмен…

en: _Move to Trash
kk: Қоқыс шелегіне та_стау

en: _Display Options
kk: _Көрсету опциялары

en: S_how Ignored Files
kk: Елемейтін файлдарды көр_сету

en: S_ort Directories First
kk: Алдымен бумаларды сұр_ыптау

en: Reveal in Project _Tree
kk: Жоба _ағашынан көрсету

en: Display icons next to files within the project tree
kk: Жоба ағашындағы файлдардың қасында таңбашаларды көрсету

en: Show files which are typically ignored
kk: Әдетте еленбейтін файлдарды көрсету

en: Sort directories before files in the same directory
kk: Бір буманың ішінде бумаларды файлдардың алдына сұрыптау

en: No version control
kk: Нұсқаларды бақылау жүйесі жоқ

en: Restore Previous Session
kk: Алдыңғы сессияны қалпына келтіру

en: Open previously opened files when loading a project
kk: Жобаны жүктеу кезінде алдында ашылған файлдарды ашу

en: Project Creation
kk: Жобаны жасау

en: Projects created with Builder will be placed within this directory
kk: Builder көмегімен жасалған жобалар осы бумаға орналастырылады

en: The default license when creating new projects
kk: Жаңа жобаларды жасау кезіндегі әдепкі лицензия

en: No License
kk: Лицензия жоқ

en: Overview
kk: Шолу

en: Project Identifier
kk: Жоба идентификаторы

en: This identifier is used when referencing your project's settings, build directories, and cached information.
kk: Бұл идентификатор жобаңыздың баптауларына, құрастыру бумаларына және кэштелген ақпаратқа сілтеме жасау үшін қолданылады.

en: Build System
kk: Жинау жүйесі

en: Source Directory
kk: Қайнар көз бумасы

en: Current Configuration
kk: Ағымдағы конфигурация

en: The configuration is used to setup build pipelines, configure your build system, and run your project.
kk: Конфигурация құрастыру конвейерлерін баптау, құрастыру жүйесін конфигурациялау және жобаңызды іске қосу үшін қолданылады.

en: Provided By
kk: Ұсынушы

note: translators: format is "CPU emulation". Only translate "emulation"
en: Aarch64 Emulation
kk: Aarch64 эмуляциясы

en: Arm Emulation
kk: Arm эмуляциясы

note: translators: first %s is replaced with hostname, second %s with the CPU architecture
en: My Computer (%s) %s
kk: Менің компьютерім (%s) %s

en: Removed Files
kk: Өшірілген файлдар

note: translators: %s is replaced with the path of the file to be deleted and \n for a new line
en: Removing %s
kk: %s өшіру

en: Removing Files…
kk: Файлдарды өшіру…

en: Show More
kk: Көбірек көрсету

en: Recent Projects
kk: Жуырдағы жобалар

en: _Reformat Tabs
kk: Беттерді қ_айта пішімдеу

en: Update
kk: Жаңарту

en: Manage SDKs…
kk: SDK-ларды басқару…

en: Downloads
kk: Жүктемелер

en: Download on Metered Connections
kk: Трафигі есептелетін қосылымдарда жүктеп алу

en: Allow the download of SDKs and dependencies when on metered internet connections
kk: Трафигі есептелетін интернет қосылымдарында SDK-лар мен тәуелділіктерді жүктеп алуға рұқсат ету

en: Sources
kk: Қайнар көздер

en: Available SDKs
kk: Қолжетімді SDK-лар

en: Untitled Command
kk: Атаусыз команда

en: Set Shortcut
kk: Жарлықты орнату

en: Select Working Directory
kk: Жұмыс бумасын таңдау

en: Create Command
kk: Команданы жасау

en: Cre_ate
kk: Ж_асау

en: Edit Command
kk: Команданы түзету

en: S_ave
kk: С_ақтау

en: Keyboard Shortcut
kk: Пернетақта жарлығы

en: An optional shortcut to run the command
kk: Команданы іске қосуға арналған міндетті емес жарлық

en: Shell Command
kk: Қоршам командасы

en: You may use single or double quotes for parameters.
kk: Параметрлер үшін жалғыз немесе қос тырнақшаларды пайдалануға болады.

en: Environment
kk: Қоршам

en: Working Directory
kk: Жұмыс бумасы

en: The command will be run from this location. Use <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt>, or <tt>$HOME</tt> to define a relative path.
kk: Команда осы жерден орындалады. Салыстырмалы жолды анықтау үшін <tt>$BUILDDIR</tt>, <tt>$SRCDIR</tt> немесе <tt>$HOME</tt> қолданыңыз.

en: Use Subshell
kk: Ішкі қоршамды қолдану

en: Run the program from a subshell such as <tt>sh -c ''</tt>
kk: Бағдарламаны <tt>sh -c ''</tt> сияқты ішкі қоршамнан іске қосу

en: Builder can run your command from a number of localities including the host system or build containers.
kk: Builder сіздің командаңызды бірнеше орындардан, соның ішінде хосттық жүйеден немесе жинау контейнерлерінен орындай алады.

en: _Delete Command
kk: Команданы ө_шіру

en: Subprocess
kk: Ішкі процесс

en: Runs the command as a subprocess of Builder.
kk: Команданы Құрастырғыштың ішкі процесі ретінде орындайды.

en: Runs the command on the host system.
kk: Команданы негізгі жүйеде орындайды.

en: Runs the command within the build pipeline.
kk: Команданы құрастыру конвейерінде орындайды.

en: As Target Application
kk: Мақсатты қолданба ретінде

en: Runs the command as if it were the target application.
kk: Команданы мақсатты қолданба сияқты орындайды.

en: Commands can be used to build, run, or modify your projects
kk: Командаларды жобаларыңызды құрастыру, орындау немесе өзгерту үшін пайдалануға болады

en: These commands are specific to this project.
kk: Бұл командалар осы жобаға тән.

en: These commands are shared across all projects.
kk: Бұл командалар барлық жобалар үшін ортақ.

en: Display Name
kk: Аты

en: Keyboard Accelerator
kk: Пернетақта жарлығы

en: Current Working Directory
kk: Ағымдағы жұмыс бумасы

en: Command Arguments
kk: Команда аргументтері

en: Command Environment
kk: Команда ортасы

en: Command Locality
kk: Команданың орналасуы

en: Use Shell
kk: Қоршамды қолдану

en: Run Commands
kk: Командаларды орындау

en: A list of run-command ids to load for the application or project.
kk: Қолданба немесе жоба үшін жүктелетін run-command идентификаторларының тізімі.

en: Use commands to run build tooling, applications, or shell scripts and map them to a keyboard shortcut. They can run from various environments such as the build pipeline, runtime environment, or host operating system.
kk: Жинау құралдарын, қолданбаларды немесе қоршам скрипттерін іске қосу үшін командаларды қолданыңыз және оларды пернетақта жарлығына тағайындаңыз. Олар жинау конвейері, орындалу ортасы немесе хосттық операциялық жүйе сияқты әртүрлі орталардан орындалуы мүмкін.

en: No keyboard shortcut found
kk: Пернетақта жарлықтары табылмады

en: Try a different search
kk: Басқа сөздерді іздеп көріңіз

en: _Reset All
kk: Барлығын _тастау

en: Reset all actions to original keyboard shortcut
kk: Барлық әрекеттерді бастапқы пернетақта жарлығына қайтару

en: _Edit File
kk: Файлды түз_ету

en: Open keybindings.json in editor
kk: Түзеткіште keybindings.json файлын ашу

en: Reset shortcut
kk: Жарлықты бастапқы мәніне тастау

en: View and Customize Shortcuts…
kk: Жарлықтарды қарау және баптау…

en: Keyboard Theme
kk: Пернетақта темасы

en: Shortcut themes provide a keyboard experience similar to other IDEs and editors
kk: Жарлық тақырыптары басқа IDE және редакторларға ұқсас пернетақта тәжірибесін ұсынады

en: Symbols in File
kk: Файлдағы таңбалар

note: translators: "In Page" refers to the title of the page which contains the search result
en: In Page
kk: Парақта

en: Select Symbol…
kk: Таңбаңы таңдау…

en: Select Symbol (Ctrl+Shift+K)
kk: Таңбаңы таңдау (Ctrl+Shift+K)

en: Navigate to a symbol within the current page
kk: Ағымдағы беттегі таңбаға өту

en: System Capture from %s.syscap
kk: Жүйені қамту - %s.syscap

en: Profiling Application…
kk: Қолданбаны профильдеу…

en: Symbol decoding will begin after application exits
kk: Таңбаларды декодтау қолданба жұмысын аяқтағаннан кейін басталады

en: Run with Profiler
kk: Профильдеушімен жөнелту

en: Run the project with profiler
kk: Жобаны профильдеушімен іске қосу

en: Profiler
kk: Профильдеуші

en: Thread Sampling
kk: Ағындар үлгілерін алу

en: CPU Performance
kk: Орталық процессор өнімділігі

en: Process Scheduling
kk: Процестерді жоспарлау

en: Memory Allocations
kk: Жадты бөлу

en: Sample JavaScript Stacks
kk: JavaScript стектерінің үлгілерін алу

en: Session Bus
kk: Сессия шинасы

en: System Bus
kk: Жүйелік шина

en: Graphics
kk: Графика

en: Display Timings
kk: Уақытты көрсету

en: Counters
kk: Санағыштар

en: CPU Usage
kk: CPU қолданылуы

en: Memory Usage
kk: Жады қолданылуы

en: Storage I/O
kk: Сақтау құрылғысының енгізу/шығаруы

en: Network I/O
kk: Желілік енгізу/шығару

en: Energy
kk: Энергия

en: Consumption
kk: Тұтыну

en: Battery Charge
kk: Батарея заряды

en: Allow Application Integration
kk: Қолданба интеграциясына рұқсат беру

en: Allow CPU Throttling
kk: CPU троттлингіне рұқсат беру

en: Run with _Profiler
kk: _Профильдеушімен жөнелту

en: Record Again…
kk: Қайта жазу…

en: Instruments
kk: Құралдар

en: Records CPU usage and CPU frequency statistics
kk: CPU пайдаланылуы мен жиілік статистикасын жазады

en: Sample Callstacks
kk: Шақыру стектерінің үлгілерін алу

en: Record stacktraces on a regular interval and build a callgraph
kk: Тұрақты аралықпен стек іздерін жазу және шақыру графигін құру

en: Scheduler Details
kk: Жоспарлағыш ақпараты

en: Track when processes are scheduled per CPU
kk: Әрбір Орталық процессор бойынша процестердің жоспарлануын бақылау

en: CPU Governor
kk: Орталық процессор режимі

en: Force performance mode while profiling
kk: Профильдеу кезінде өнімділік режимін мәжбүрлеу

en: Don't Change Governor
kk: Режимді өзгертпеу

en: Force Performance Mode
kk: Өнімділік режимін мәжбүрлеу

en: Simple memory statistics about the process such as total memory used
kk: Қолданылған жалпы жад сияқты процесс туралы қарапайым жад статистикасы

en: Memory Profiling
kk: Жадыны профильдеу

en: Record stacktraces of memory allocations and releases
kk: Жадыны бөлу мен босатудың стэк-трейстерін жазу

en: Record D-Bus messages on the session bus
kk: Сессиялық шинадағы D-Bus хабарламаларын жазу

en: Record D-Bus messages on the system bus
kk: Жүйелік шинадағы D-Bus хабарламаларын жазу

en: Energy Usage
kk: Энергияны пайдалану

en: Record statistics about energy usage using RAPL
kk: RAPL көмегімен энергияны пайдалану статистикасын жазу

en: Battery Usage
kk: Батареяны пайдалану

en: Record statistics about battery charge and discharge rates
kk: Батареяның зарядталу және разрядталу жылдамдығы туралы статистиканы жазу

en: Network Usage
kk: Желіні пайдалану

en: Record statistics about network usage
kk: Желіні пайдалану туралы статистиканы жазу

en: GNOME Shell Performance
kk: GNOME қоршамының өнімділігі

en: Collect performance and timing information from GNOME Shell
kk: GNOME қоршамынан өнімділік және уақыт туралы ақпаратты жинау

en: Integration
kk: Интеграция

en: Collect information from GJS-based applications
kk: GJS негізіндегі қолданбалардан ақпарат жинау

en: Application Tracing
kk: Қолданбаны трассировкалау

en: Provide TRACE_FD environment variable for applications to deliver custom events
kk: Қолданбаларға пайдаланушы оқиғаларын жеткізу үшін TRACE_FD орта айнымалысын ұсыну

note: translators: %s is replaced with the current local time of day
en: Application started at %s
kk: Қолданба %s уақытында іске қосылды

en: Application Output
kk: Қолданба шығысы

en: Process completed
kk: Процесс аяқталды

en: New _Terminal
kk: Жаңа _терминал

en: Open a new terminal on the host operating system
kk: Хосттық операциялық жүйеде жаңа терминал ашу

en: New _Build Terminal
kk: Жаңа құ_растыру терминалы

en: Open a new terminal in project's build pipeline
kk: Жобаның жинау конвейерінде жаңа терминал ашу

en: New _Runtime Terminal
kk: Жаңа орындалу ортасының _терминалы

en: Open a new terminal in project's runtime environment
kk: Жобаның орындалу ортасында жаңа терминал ашу

en: Split
kk: Бөлу

en: Allow Bold
kk: Жуанға рұқсат ету

en: Allows the use of bold escape sequences
kk: Жуан басқару тізбектерін пайдалануға мүмкіндік береді

en: Allow Hyperlinks
kk: Гиперсілтемелерге рұқсат ету

en: Allows the use of hyperlink escape sequences
kk: Гиперсілтемелердің басқару тізбектерін пайдалануға мүмкіндік береді

en: Scrolling
kk: Айналдыру

en: Scroll On Output
kk: Шығыс кезінде айналдыру

en: Automatically scroll when applications within the terminal output text
kk: Терминал ішіндегі қолданбалар мәтінді шығарған кезде автоматты түрде айналдыру

en: Scroll On Keyboard Input
kk: Пернетақтадан енгізу кезінде айналдыру

en: Automatically scroll when typing to insert text
kk: Мәтінді кірістіру үшін терген кезде автоматты түрде айналдыру

en: Limit Scrollback
kk: Кері айналдыруды шектеу

en: Limit the number of lines that are stored in memory for terminal scrollback
kk: Терминалды кері айналдыру үшін жадыда сақталатын жолдар санын шектеу

en: Maximum Lines in Scrollback
kk: Кері айналдырудағы максималды жолдар саны

en: The maximum number of lines stored in history when limiting scrollback
kk: Кері айналдыруды шектеу кезінде тарихта сақталатын жолдардың максималды саны

en: Unit Test Output
kk: Юнит тесттерінің шығысы

en: Clear test output
kk: Тест шығысын тазарту

en: Cancel tests
kk: Тесттерден бас тарту

en: Save test output
kk: Тест шығысын сақтау

note: Translators: %s is replaced with the time in the current locale
en: Running all unit tests at %s
kk: Барлық модульдік тесттерді %s орындау

en: Unit tests completed in %lf seconds
kk: Модульдік тесттер %lf секундта аяқталды

en: Unit tests completed
kk: Модульдік тесттер аяқталды

en: Run all Unit Tests
kk: Барлық модульдік тесттерді орындау

en: Request that all unit tests are run
kk: Барлық модульдік тесттерді орындауды сұрау

en: TODO/FIXMEs
kk: TODO/FIXME-лар

en: Loading TODOs…
kk: TODO-лар жүктелуде…

en: Updating Dependencies…
kk: Тәуелділіктерді жаңарту…

en: Builder is updating your project’s configured dependencies.
kk: Құрастырушы жобаңыздың бапталған тәуелділіктерін жаңартуда.

en: Update Dependencies…
kk: Тәуелділіктерді жаңарту…

en: Download updates to project dependencies
kk: Жоба тәуелділіктерінің жаңартуларын жүктеп алу

en: Updating Builder
kk: Builder жаңарту

en: Update Available
kk: Жаңарту қолжетімді

en: An update to Builder is available. Builder can download and install it for you.
kk: Builder жаңартуы қол жетімді. Builder оны сізге жүктеп, орната алады.

en: _Update
kk: _Жаңарту

en: Install Updates…
kk: Жаңартуларды орнату…

en: Install pending updates for Builder
kk: Құрастырушы үшін күтілетін жаңартуларды орнату

en: Run with Leak Detector
kk: Ағып кетулерді анықтағышпен орындау

en: Run the project with valgrind
kk: Жобаны valgrind көмегімен орындау

en: Leak Detector
kk: Ағып кетулерді анықтағыш

en: Track Origin of Leaks
kk: Ағып кетулердің шығу тегін қадағалау

en: Report Leaks
kk: Ағып кетулер туралы есеп беру

en: Summary
kk: Қорытынды

en: Full
kk: Толық

en: Leak Kinds
kk: Ағып кету түрлері

en: Definite
kk: Нақты

en: Indirect
kk: Жанама

en: Possible
kk: Мүмкін

en: Reachable
kk: Қол жетімді

en: Include definite leaks in report summary
kk: Есеп жиынтығына анық ағып кетулерді қосу

en: Include possible leaks in report summary
kk: Есеп жиынтығына ықтимал ағып кетулерді қосу

en: Include indirect leaks in report summary
kk: Есеп жиынтығына жанама ағып кетулерді қосу

en: Include reachable leaks in report summary
kk: Есеп жиынтығына қолжетімді ағып кетулерді қосу

en: Track Origins
kk: Шығу тегін қадағалау

en: Show origin of undefined values
kk: Анықталмаған мәндердің шығу тегін көрсету

en: Number of Callers
kk: Шақырушылар саны

en: Set the limit to the number of entries in stack traces
kk: Стек іздеріндегі жазбалар санына шек орнату

en: Leak Check
kk: Ағып кетуді тексеру

en: Search for memory leaks at exit
kk: Шығу кезінде жадтың ағуын іздеу

en: Begin cloning project from URI
kk: URI-ден жобаны клондауды бастау

en: A failure occurred while cloning the repository.
kk: Репозиторийді клондау кезінде қате орын алды.

en: Repository URL
kk: Репозиторий сілтемесі

en: Choose an alternate branch
kk: Басқа тармақты таңдау

en: Branches
kk: Бұтақтар

en: Enter the URL of the source code repository for the project you would like to clone.
kk: Клондағыңыз келетін жобаның бастапқы код репозиторийінің URL адресін енгізіңіз.

en: The repository will be cloned into a new subdirectory.
kk: Репозиторий жаңа ішкі бумаға клондалады.

en: Author Details
kk: Автор ақпараты

en: You may specify authorship information to override defaults.
kk: Әдепкі мәндерді алмастыру үшін авторлық ақпаратты көрсетуге болады.

en: Status
kk: Қалып-күйі

en: _Branches
kk: _Бұтақтар

en: _Tags
kk: _Тегтер

en: _Switch to branch
kk: Тармаққа _ауысу

en: _Push to origin
kk: Түпнұсқаға _жіберу

en: New _Browser Page
kk: Жаңа _браузер беті

en: Open a web browser in a new page
kk: Веб-браузерді жаңа бетте ашу

en: Reload Page
kk: Парақты қайта жүктеу

en: Reload the current page
kk: Ағымдағы парақты қайта жүктеу

en: Reload the current page ignoring cache
kk: Кэшті елемей, ағымдағы бетті қайта жүктеу

en: Focus Location
kk: Орналасқан жерге фокустау

en: Focus the current page's location
kk: Ағымдағы беттің орналасқан жеріне фокустау

en: _Web Browser
kk: _Веб-браузер

en: Stop Loading
kk: Жүктеуді тоқтату

en: Reload
kk: Қайта жүктеу

en: _Find in Page
kk: Беттен _табу

en: Enable _JavaScript
kk: JavaScript-ті іс_ке қосу

en: Failed to parse XML document
kk: XML құжатын талдау қатемен аяқталды

en: Failed to create the XML tree.
kk: XML ағашын жасау сәтсіз аяқталды.

en: File must be saved locally to parse.
kk: Файлды талдау үшін ол жергілікті сақталған болуы тиіс.
