gcalctool master - en to te translation catalogue (31 entries)

en: User Interface
te: వినియోగదారు సంవిధానం

en: Equations
te: సమీకరణ

en: Numbers
te: సంఖ్యలు

en: NOT 010011₂
te: 010011₂ కాదా

en: Currency
te: ద్రవ్యం

en: 13.65 USD in GBP
te: 13.65 USD లో GBP

en: Time
te: సమయం

en: Mass
te: రాశి

en: Factorials
te: క్రమగుణితలు

en: Factorization
te: కారణాంకీకరణంగా

en: Rate
te: శాతం

en: Term
te: కాల

en: not
te: కాదు

en: ones
te: ఒకట్లు

en: twos
te: రెండ్లు

en: <key>*</key> twice
te: <key>*</key> రెండుసార్లు

en: Logarithms
te: సంవర్గమానాలు

en: Basic
te: మూల

en: Advanced
te: అధునాతన

en: Scientific
te: శాస్త్రీయ

en: Financial
te: ఆర్థిక

en: Programming
te: ప్రోగ్రామింగ్

en: Decimal
te: దశాంశమైన

en: Engineering
te: సాంకేతిక

en: Binary
te: ద్విసంఖ్యా

en: Octal
te: అష్టాంశమానం

en: Hexadecimal
te: షోడశాంశము

en: Percentages
te: శాతాలు

[ctx: sort]
en: _
te: -

en: Trigonometry
te: త్రికోణమితి

en: Variables
te: చరరాశులు
