gnome-calculator master - en to mjw translation catalogue (39 entries)

en: The GNOME Project
mjw: GNOME Project

en: The numeric base
mjw: Numeric Base

en: Calculating
mjw: Lakha bomlo

en: Kilometers
mjw: Kilometres

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
mjw: kilometre,kilometres,km,kms

en: Meters
mjw: Metres

en: Centimeters
mjw: Centimetres

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
mjw: centimetre,centimetres,cm,cms

en: Millimeters
mjw: Millimetres

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
mjw: millimetre,millimetres,mm

en: Micrometers
mjw: Micrometres

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
mjw: micrometre,micrometres,um

en: Nanometers
mjw: Nanometres

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
mjw: nanometre,nanometres,nm

en: Square Foot
mjw: Square Feet

en: Square Meters
mjw: Square Metres

en: Square Centimeters
mjw: Square Centimetres

en: Square Millimeters
mjw: Square Millimetres

en: Cubic Meters
mjw: Cubic Metres

en: Liters
mjw: Litres

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
mjw: litre,litres,litre,litres,L

en: Milliliters
mjw: Millilitres

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
mjw: millilitre,millilitres,millilitre,millilitres,mL,cm³

en: Microliters
mjw: Microlitres

en: Years
mjw: Ningkan

[ctx: unit-format]
en: %s years
mjw: %s ningkan

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
mjw: ningkan, ningkan

en: Days
mjw: Arni

[ctx: unit-format]
en: %s days
mjw: Ni %s arni

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
mjw: arni,arni

en: Hours
mjw: Porphai

[ctx: unit-format]
en: %s hours
mjw: porphai %s

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
mjw: porphai,porphai

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
mjw: Ason-amung

note: Refresh interval combo: daily
en: daily
mjw: arni-wang

note: Refresh interval combo: weekly
en: weekly
mjw: rui-tin

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
mjw: Keyboard Shortcuts

en: _New Window
mjw: Kimi Wi_ndow

en: _Help
mjw: Kerap
