gcalctool - en to am translation catalogue (11 entries)

en: Or
am: ወይንም

en: And
am: እና

en: Not
am: አይደለም

note: THIS ROUTINE IS CALLED WHEN AN ERROR CONDITION IS ENCOUNTERED, AND *  AFTER A MESSAGE HAS BEEN WRITTEN TO STDERR.
en: Error
am: ስህተት

en: %s version %s
am: %s ዝርያ %s

en: Insert ASCII Value
am: የASCII ዕሴት አስገባ

en: Ch_aracter:
am: ፊደል፦ (_A)

en: _Insert
am: አስገባ (_I)

en: No.
am: አይደለም።

en: Value
am: ዕሴት

en: Description
am: መግለጫ
