gnome-calculator master - en to fur translation catalogue (584 entries)

en: Calculator
fur: Calcoladorie

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
fur: Eseguìs calcui aritmetics, sientifics o finanziaris

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: calculation;arithmetic;scientific;financial;
fur: calcui;calcoladorie;aritmetic;sientific;finanziari;

en: Calculator is an application that solves mathematical equations. Though it at first appears to be a simple calculator with only basic arithmetic operations, you can switch into Advanced, Financial, or Programming mode to find a surprising set of capabilities.
fur: Calcoladorie e je une aplicazion che e risolf ecuazions matematichis. Ancje se in prime batude e somee a une semplice calcoladorie adate nome a basilârs operazions aritmetichis, al è pussibil passâ ae modalitât Avanzade, Finanziarie o Programazion par scuvierzi straordenariis funzionalitâts.

en: The Advanced calculator supports many operations, including: logarithms, factorials, trigonometric and hyperbolic functions, modulus division, complex numbers, random number generation and prime factorization.
fur: La calcoladorie Avanzade e supuarte une vore di operazions, includût: funzions logaritmichis, fatoriâls, trigonometrichis e iperbolichis, divisions modul, numars complès, gjenerazion di numars casuâi, fatorizazions primis.

en: Financial mode supports several computations, including periodic interest rate, present and future value, double declining and straight line depreciation, and many others.
fur: La modalitât Finanziarie e supuarte diviers calcui, includût il tas di interès sul periodi, valôr present e futûr, amortament lineâr e a smiezament anuâl e une vore di altris.

en: Conversion mode supports conversions between common units, currencies and number bases.
fur: La modalitât di conversion e supuarte lis conversions tra unitâts, valudis e basis numerichis comunis.

en: Basic Mode
fur: Modalitât basiche

en: Advanced Mode
fur: Modalitât avanzade

en: Financial Mode
fur: Modalitât finanziarie

en: Programming Mode
fur: Modalitât programazion

en: Keyboard Mode
fur: Modalitât tastiere

en: Conversion Mode
fur: Modalitât di conversion

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Accuracy value
fur: Indiç di precision

en: The number of digits displayed after the numeric point
fur: Il numar di cifris mostradis daspò la virgule

en: Word size
fur: Dimension peraule

en: The size of the words used in bitwise operations
fur: La dimension de peraule doprade tes operazions bit a bit

en: Numeric Base
fur: Base numeriche

en: The numeric base
fur: La base numeriche

en: Show Thousands Separators
fur: Mostre il separadôr dai miârs

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
fur: Indiche se il separadôr dai miârs al à di jessi mostrât tai numars grancj.

en: Show Trailing Zeroes
fur: Mostre i zeros decimâi

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
fur: Indiche se tal valôr mostrât a scugnin jessi mostrâts i zeros daspò il separadôr decimâl.

en: Number format
fur: Formât numeric

en: The format to display numbers in
fur: Il formât su cemût mostrâ i numars

en: Angle units
fur: Unitâts angolârs

en: The angle units to use
fur: La unitât di misure dai angui di doprâ

en: Currency update interval
fur: Interval di inzornament des valudis

en: How often the currency exchange rates should be updated. A value of 0 means the currency exchange rates won't be fetched from the network at all.
fur: Trop dispès che si à di inzornâ i tas di scambi des valudis. Un valôr di 0 al significhe che i tas di scambi des valudis no vignaran recuperâts dal dut de rêt.

en: Indicates whether to show currency code, currency name or both of them in the converter.
fur: Al indiche se mostra il codiç de valude, il non de valude o ducj i doi tal convertidôr.

en: Enabled completions
fur: Completaments ativâts

en: The types of completion proposals to be shown in the auto-completion list.
fur: I gjenars di propuestis di completament di mostrâ te liste di completament automatic.

en: Favorite currencies
fur: Valudis preferidis

en: The favorite currencies to be shown at the top of the currency list.
fur: Lis valudis preferidis di mostrâ insom de liste des valudis.

en: Button mode
fur: Modalitât boton

en: The button mode
fur: La modalitât boton

en: Unit category
fur: Categorie unitât

en: Currently selected unit category in the converter
fur: Categorie di unitât selezionade in chest moment tal convertidôr

en: Source units
fur: Unitât iniziâl

en: Currently selected source units in the converter
fur: Unitâts sorzint selezionadis in chest moment tal convertidôr

en: Target units
fur: Unitât finâl

en: Currently selected target units in the converter
fur: Unitâts di destinazion selezionadis in chest moment tal convertidôr

en: Internal precision
fur: Precision interne

en: The internal precision used with the MPFR library
fur: La precision interne doprade cun la librarie MPFR

en: Window position
fur: Posizion barcon

en: Window position (x and y) of the last closed window.
fur: Posizion dal barcon (x e y) dal ultin barcon sierât.

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Whether the last closed window was maximized.
fur: Indiche se l'ultin barcon sierât al jere slargjât.

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: Window size (width and height) of the last closed window.
fur: Dimension dal barcon (largjece e altece) dal ultin barcon sierât.

en: UAE Dirham
fur: Dirham dai Emirâts Araps Unîts

en: Argentine Peso
fur: Peso argjentin

en: Australian Dollar
fur: Dolar australian

en: Bangladeshi Taka
fur: Taka dal Bangladesh

en: Bulgarian Lev
fur: Lev bulgar

en: Bahraini Dinar
fur: Dinar dal Bahrain

en: Brunei Dollar
fur: Dolar dal Brunei

en: Brazilian Real
fur: Real brasilian

en: Botswana Pula
fur: Pula dal Botswana

en: Canadian Dollar
fur: Dolar canadês

en: CFA Franc
fur: Franc CFA

en: Swiss Franc
fur: Franc svuizar

en: Chilean Peso
fur: Peso cilen

en: Chinese Yuan
fur: Yuan cinês

en: Colombian Peso
fur: Peso colombian

en: Czech Koruna
fur: Corone cec

en: Danish Krone
fur: Corone danese

en: Algerian Dinar
fur: Dinar alzerin

en: Estonian Kroon
fur: Corone estone

en: Egyptian Pound
fur: Sterline egjiziane

en: British Pound Sterling
fur: Lire sterline britaniche

en: Hong Kong Dollar
fur: Dolar di Hong Kong

en: Croatian Kuna
fur: Kuna Cravuate

en: Hungarian Forint
fur: Florin ongjarês

en: Indonesian Rupiah
fur: Rupie indonesiane

en: Israeli New Shekel
fur: Gnûf sicli israelian

en: Indian Rupee
fur: Rupie indiane

en: Iranian Rial
fur: Rial brasilian

en: Icelandic Krona
fur: Corone islandese

en: Japanese Yen
fur: Yen gjaponês

en: Jamaican Dollar
fur: Dolar gjamaican

en: South Korean Won
fur: Won de Coree Dal Sud

en: Kuwaiti Dinar
fur: Dinar dal Kuwait

en: Kazakhstani Tenge
fur: Tenge dal Kazakhstan

en: Sri Lankan Rupee
fur: Rupie dal Sri Lanka

en: Libyan Dinar
fur: Dinar libic

en: Mauritian Rupee
fur: Rupie de Mauritanie

en: Mexican Peso
fur: Peso messican

en: Malaysian Ringgit
fur: Ringgit malês

en: Nigerian Naira
fur: Naira nigjeriane

en: Norwegian Krone
fur: Corone norvegjese

en: Nepalese Rupee
fur: Rupie nepalese

en: New Zealand Dollar
fur: Dolar neozelandês

en: Omani Rial
fur: Rial dal Oman

en: Peruvian Nuevo Sol
fur: Nuevo Sol peruan

en: Philippine Peso
fur: Peso filipin

en: Pakistani Rupee
fur: Rupie Pakistane

en: Polish Złoty
fur: Złoty polac

en: Qatari Riyal
fur: Rial dal Qatar

en: New Romanian Leu
fur: Gnûf leu rumen

en: Russian Ruble
fur: Rubli rus

en: Saudi Riyal
fur: Rial saudît

en: Serbian Dinar
fur: Dinar serp

en: Swedish Krona
fur: Corone svedese

en: Singapore Dollar
fur: Dolar di Singapore

en: Thai Baht
fur: Baht tailandês

en: Tunisian Dinar
fur: Dinar tunisin

en: Turkish Lira
fur: Lire turche

en: T&T Dollar
fur: Dolar T&T

en: New Taiwan Dollar
fur: Gnûf dolar di Taiwan

en: Ukrainian Hryvnia
fur: Hryvnia ucrain

en: US Dollar
fur: Dolar merecan

en: Uruguayan Peso
fur: Peso dal Uruguay

en: Vietnamese Dong
fur: Dong vietnamît

en: South African Rand
fur: Rand dal Sud Afriche

en: Missing second symbol (″)
fur: Al mancje il simbul dai seconts (″)

en: Missing minute symbol (′)
fur: Al mancje il simbul dai minûts (′)

en: Missing digits after decimal point
fur: A mancjin cifris dopo de virgule decimâl

en: to
fur: a

en: The zeroth root of a number is undefined
fur: La lidrîs zeresime di un numar e je indefinide

en: Mathematics
fur: Matematiche

en: Euler’s Number
fur: Numar di Euleri

en: Pi
fur: π

en: Golden Ratio
fur: Sezion auree

en: Electromagnetism
fur: Eletromagnetisim

en: Light Speed
fur: Velocitât de lûs

en: Elementary Charge
fur: Cjarie elementâr

en: Impedance of Vacuum
fur: Impedence dal vueit

en: Permeability of Vacuum
fur: Permeabilitât dal vueit

en: Permittivity of Vacuum
fur: Permetivitât dal vueit

en: Atomic & Nuclear
fur: Atomic e Nucleâr

en: Planck’s Constant
fur: Costante di Plank

en: Electron Mass
fur: Masse dal eletron

en: Proton Mass
fur: Masse dal proton

en: Thermodynamics
fur: Termodinamiche

en: Boltzmann Constant
fur: Costante di Boltzmann

en: Atomic Mass Unit
fur: Unitât di masse atomiche

en: Molar Gas Constant
fur: Costante molâr dal gas

en: Stefan-Boltzmann Constant
fur: Costante di Stefan-Boltzmann

en: Avogadro’s Number
fur: Numar di Avogadro

en: Gravitational Constant
fur: Costante gravitazionâl

en: Earth Acceleration
fur: Acelerazion de tiere

en: Error: the number of periods must be positive
fur: Erôr: il numar di periodis al à di jessi positîf

en: Trigonometry
fur: Trigonometrie

en: Sine
fur: Sen

en: Cosine
fur: Cosen

en: Tangent
fur: Tangjente

en: Inverse Sine
fur: Sen inviers

en: Inverse Cosine
fur: Cosen inviers

en: Inverse Tangent
fur: Tangjente invierse

en: Hyperbolic Sine
fur: Sen iperbolic

en: Hyperbolic Cosine
fur: Cosen iperbolic

en: Hyperbolic Tangent
fur: Tangjente iperboliche

en: Inverse Hyperbolic Sine
fur: Sen iperbolic inviers

en: Inverse Hyperbolic Cosine
fur: Cosen iperbolic inviers

en: Inverse Hyperbolic Tangent
fur: Tangjente iperboliche invierse

en: Complex
fur: Complès

en: Complex Conjugate
fur: Complès coniugât

en: Complex Argument
fur: Argoment complès

en: Real Component
fur: Part reâl

en: Imaginary Component
fur: Part imagjinarie

en: Programming
fur: Programazion

en: Ones’ Complement
fur: Complement a un

en: Two’s Complement
fur: Complement a doi

en: Swap Endianness
fur: Scambie Endianness

en: Modulus Divide
fur: Division modul

en: Round
fur: Staronzament

en: Floor
fur: Plan

en: Integer Component
fur: Part interie

en: Fractional Component
fur: Part frazionarie

en: Statistics
fur: Statistichis

en: Sum
fur: Sume

en: Sum of Squares
fur: Sume di cuadrâts

en: Average
fur: Medie

en: Minimum Value
fur: Valôr minim

en: Maximum Value
fur: Valôr massim

en: Population Standard Deviation
fur: Deviazion standard de popolazion

en: Logarithm
fur: Logaritmi

en: Natural Logarithm
fur: Logaritmi naturâl

en: Square Root
fur: Lidrîs cuadrade

en: Absolute Value
fur: Valôr assolût

en: Signum
fur: Segn

en: Combination
fur: Cumbinazion

en: Greatest Common Divisor
fur: Massim comun denominadôr

en: Least Common Multiple
fur: Minim comun multipli

note: Error shown when trying to undo with no undo history
en: No undo history
fur: Nissune cronologjie par anulâ

note: Error shown when trying to redo with no redo history
en: No redo history
fur: Nissune cronologjie par ripeti

en: No sane value to store
fur: Nissun valôr just di memorizâ

note: Error displayed to user when they an unknown variable is entered
en: Unknown variable “%s”
fur: Variabil “%s” no cognossude

note: Error displayed to user when a currency conversion with unknown exchange rate is attempted
en: Exchange rate for “%s” is not available
fur: Il tas di scambi par “%s” nol è disponibil

note: Error displayed to user when an conversion with unknown units is attempted
en: Unknown unit “%s”
fur: Unitât “%s” no cognossude

note: Error displayed to user when an unknown function is entered
en: Function “%s” is not defined
fur: La funzion “%s” no je definide

note: Error displayed to user when an invalid conversion (e.g. units of different categories)
en: Unknown conversion
fur: Conversion no cognossude

note: Unknown error. Error displayed to user when they enter an invalid calculation
en: Malformed expression
fur: Espression malfate

en: Calculating
fur: Calcul in vore

note: Error displayed when trying to factorize a non-integer value
en: Need an integer to factorize
fur: Par fatorizâ al covente un numar intîr

note: Translators: Error displayed when underflow error occured
en: Underflow error
fur: Erôr di underflow

note: Translators: Error displayed when overflow error occured
en: Overflow error
fur: Erôr di overflow

note: Translators: Error display when attempting to take argument of zero
en: Argument not defined for zero
fur: Argoment no definît par zero

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to a negative re_exponent
en: The power of zero is undefined for a negative exponent
fur: La potence di zero no je definide par un esponent negatîf

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to power of zero
en: Zero raised to zero is undefined
fur: Zero elevât a zero nol è definît

note: Translators: Error displayed when attempting to take logarithm of zero
en: Logarithm of zero is undefined
fur: Logaritmi di zero nol è definît

en: Logarithm with base 0 or 1 is undefined
fur: Il logaritmi cun base 0 o 1 nol è definît

note: Translators: Error displayed when attempted take the factorial of a negative or complex number
en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
fur: Il fatoriâl al è definît nome pai numars reâi no negatîfs

note: Translators: Error displayed attempted to divide by zero
en: Division by zero is undefined
fur: La division par zero no je definide

note: Translators: Error displayed when attemping to do a modulus division on non-integer numbers
en: Modulus division is only defined for integers
fur: La division modul e je definide nome pai numars intîrs

note: Translators: Error displayed when tangent value is undefined
en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
fur: La tangjente no je definide par angui che a son multiplis di π (180°) tacant di π∕2 (90°)

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
fur: L'inviers dal sen nol è definît par valôrs fûr di [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when inverse cosine value is undefined
en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
fur: L'inviers dal cosen nol è definît par valôrs fûr di [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when trying to calculate undefined atan(i) or atan (-i)
en: Inverse tangent is undefined for values i and -i
fur: La tangjente e je indefinide pai valôrs i e -i

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic cosine value is undefined
en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
fur: L'inviers dal cosen iperbolic nol è definît par valôrs inferiôrs di un

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic tangent value is undefined
en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside [-1, 1]
fur: L'inviers de tangjente iperboliche no je definide par valôrs fûr di [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when boolean AND attempted on non-integer values
en: Boolean AND is only defined for non-negative integers
fur: Il AND boolean al è definît nome pai intîrs che no son negatîfs

note: Translators: Error displayed when boolean NAND attempted on non-integer values
en: Boolean NAND is only defined for non-negative integers
fur: Il NAND boolean al è definît nome pai intîrs che no son negatîfs

note: Translators: Error displayed when boolean OR attempted on non-integer values
en: Boolean OR is only defined for non-negative integers
fur: Il OR boolean al è definît nome pai intîrs che no son negatîfs

note: Translators: Error displayed when boolean NOR attempted on non-integer values
en: Boolean NOR is only defined for non-negative integers
fur: Il NOR boolean al è definît nome pai intîrs che no son negatîfs

note: Translators: Error displayed when boolean XOR attempted on non-integer values
en: Boolean XOR is only defined for non-negative integers
fur: Il XOR boolean al è definît nome pai intîrs che no son negatîfs

note: Translators: Error displayed when boolean XNOR attempted on non-integer values
en: Boolean XNOR is only defined for non-negative integers
fur: Il XNOR boolean al è definît nome pai intîrs che no son negatîfs

note: Translators: Error displayed when boolean NOT attempted on non-integer values
en: Boolean NOT is only defined for non-negative integers
fur: Il NOT boolean al è definît nome pai intîrs che no son negatîfs

en: Overflow. Try a bigger word size
fur: Overflow. Provâ une dimension plui grande pe peraule

en: Two’s complement is only defined for non-negative integers
fur: Il complement a doi al è definît nome pai intîrs no negatîfs

en: Combination is only defined for non-negative integers
fur: La cumbinaizon e je definide nome pai numars intîrs no-negatîfs

en: Combination is undefined if n is less than r
fur: La cumbinazion e je indefinide se n al è inferiôr di r

en: Least common multiple is only defined for integers
fur: Il minim comun multipli al è definît nome pai numars intîrs

en: Minimum value is only defined for real numbers
fur: Il valôr minim al è definît nome pai numars reâi

en: Maximum value is only defined for real numbers
fur: Il valôr massim al è definît nome pai numars reâi

en: Bank of Canada
fur: Bancje dal Canadà

en: European Central Bank
fur: Bancje Centrâl Europeane

en: International Monetary Fund
fur: Fonts Monetari Internazionâl

en: United Nations Treasury
fur: Ministeri dal Tesaur des Nazions Unidis

en: The result is too long to display in fixed format. Try other result formats
fur: Il risultât al è masse lunc di visualizâ tal formât fis. Prove altris formâts pal risultât

en: Angle
fur: Angul

en: Length
fur: Lungjece

en: Area
fur: Aree

en: Volume
fur: Volum

en: Mass
fur: Masse

en: Speed
fur: Velocitât

en: Duration
fur: Durade

en: Frequency
fur: Frecuence

en: Temperature
fur: Temperadure

en: Energy
fur: Energjie

en: Pressure
fur: Pression

en: Digital Storage
fur: Archivi digjitâl

note: FIXME: Approximations of 1/(units in a circle), therefore, 360 deg != 400 grads
en: Degrees (Decimal)
fur: Grâts (Decimâl)

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
fur: grât,grâts,°

en: Degrees (D°M′S″)
fur: Grâts (G°M′S″)

en: Radians
fur: Radiants

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
fur: radiant,radiants,rad

en: Gradians
fur: Gradients

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
fur: gradient,gradients,grad

en: Parsecs
fur: Parsec

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
fur: parsec,parsec,pc

en: Light Years
fur: Agns lûs

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
fur: an lûs,agns lûs,ly

en: Astronomical Units
fur: Unitâts astronomichis

en: Rack Units
fur: Unitâts Rack

en: Nautical Miles
fur: Miis nautichis

en: Miles
fur: Miis

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
fur: mie,miis,mi

en: Kilometers
fur: Chilometris

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
fur: chilometri,chilometris,km

en: Cables
fur: Gavedetis

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
fur: gavedete,gavedetis,cb

en: Fathoms
fur: Braçs

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
fur: braç,braçs,ftm

en: Meters
fur: Metris

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
fur: metri,metris,m

en: Feet
fur: Pîts

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
fur: pît,pîts,ft

en: Inches
fur: Oncis

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
fur: once,oncis,in

en: Centimeters
fur: Centimetris

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
fur: centimetri,centimetris,cm

en: Millimeters
fur: Milimetris

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
fur: milimetri,milimetris,mm

en: Micrometers
fur: Micrometris

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
fur: micrometri,micrometris,um

en: Nanometers
fur: Nanometris

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
fur: nanometri,nanometris,nm

[ctx: unit-symbols]
en: point,pt,points,pts
fur: pont,pt,ponts,pts

en: Kilometers per Hour
fur: Chilometris par ore

[ctx: unit-symbols]
en: kilometers per hour,kmph,kmh,kph
fur: chilometris par ore,kmph,kmh,kph

en: Miles per Hour
fur: Miis par ore

[ctx: unit-symbols]
en: milesph,miles per hour,mi/h,miph,mph
fur: miisph,miis par ore,mi/h,miph,mph

en: Meters per Second
fur: Metris par secont

[ctx: unit-symbols]
en: meters per second,mps
fur: metris par secont,mps

en: Feet per Second
fur: Pîts par secont

[ctx: unit-symbols]
en: fps,feet per second,feetps
fur: fps,pîts par secont,pîtsps

en: Knots
fur: Grops

[ctx: unit-symbols]
en: kt,kn,nd,knot,knots
fur: kt,kn,nd,grop,grops

en: Hectares
fur: Etars

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
fur: etar,etars,ha

en: Acres
fur: Acris

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
fur: acri,acris

en: Square Miles
fur: Miis cuadradis

en: Square Feet
fur: Pîts cuadrâts

en: Square Kilometers
fur: Chilometris cuadrâts

en: Square Meters
fur: Metris cuadris

en: Square Centimeters
fur: Centrimetris cuadris

en: Square Millimeters
fur: Milimetris cuadris

en: Cubic Meters
fur: Metris cubics

en: British Gallons
fur: Galons britanics

[ctx: unit-symbols]
en: imp_gallon,imp_gallons,imp_gal
fur: galon_imp,galons_imp,gal_imp

en: US Gallons
fur: Galons US

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
fur: galon,galons,gal

en: Liters
fur: Litris

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
fur: litri,litris,L

en: US Quarts
fur: Cuarts US

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
fur: cuart,cuarts,qt

en: British Pints
fur: Pintis britanichis

[ctx: unit-symbols]
en: imp_pint,imp_pints,imp_pt
fur: pinte_imp,pintis_imp,pt_imp

en: US Pints
fur: Pintis US

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
fur: pinte,pintis,pt

en: Metric Cups
fur: Tacis metrichis

[ctx: unit-symbols]
en: cup,cups,cp
fur: tace,tacis,tc

en: Milliliters
fur: Mililitris

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
fur: mililitri,mililitris,mL,cm³

en: Microliters
fur: Microlitris

en: Tonnes
fur: Toneladis

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
fur: tonelade,toneladis

en: Kilograms
fur: Chilograms

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
fur: chilogram,chilograms,chilo,chilos,kg

en: Pounds
fur: Liris

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb,lbs
fur: lire,liris,lb,lbs

en: Ounces
fur: Oncis

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
fur: once,oncis,oz

en: Troy Ounces
fur: Oncis Troy

[ctx: unit-symbols]
en: Troy ounce,Troy ounces,ozt
fur: Once Troy,Oncis Troy,ozt

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
fur: gram,grams,g

en: Milligrams
fur: Miligrams

[ctx: unit-symbols]
en: milligram,milligrams,milligramme,milligrammes,mg
fur: miligram,miligrams,mg

[ctx: unit-symbols]
en: microgram,micrograms,microgramme,microgrammes,μg,ug
fur: microgram,micrograms,μg,ug

en: Stone
fur: Piere

[ctx: unit-symbols]
en: stone,st,stones
fur: piere,pieris

en: Centuries
fur: Secui

[ctx: unit-symbols]
en: century,centuries
fur: secul,secui

en: Decades
fur: Decenis

[ctx: unit-symbols]
en: decade,decades
fur: deceni,decenis

en: Years
fur: Agns

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
fur: an,agns

en: Months
fur: Mês

[ctx: unit-symbols]
en: month,months
fur: mês

en: Weeks
fur: Setemanis

[ctx: unit-symbols]
en: week,weeks
fur: setemane,setemanis

en: Days
fur: Diis

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
fur: dì,diis

en: Hours
fur: Oris

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
fur: ore,oris

en: Minutes
fur: Minûts

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
fur: minût,minûts

en: Seconds
fur: Seconts

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
fur: secont,seconts

en: Milliseconds
fur: Miliseconts

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
fur: milisecont,miliseconts,ms

en: Microseconds
fur: Microseconts

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
fur: microsecont,microseconts,us,μs

en: Nanoseconds
fur: Nanoseconts

[ctx: unit-symbols]
en: nanosecond,nanoseconds,ns
fur: nanosecont,nanoseconts,ns

[ctx: unit-symbols]
en: degR,°R,˚R,°Ra,˚Ra,r,R,Rankine,rankine
fur: degR,°R,˚R,˚Ra,r,R,Rankine,rankine

en: Nibbles
fur: Nibble

[ctx: unit-symbols]
en: nibble,nibbles
fur: nibble

en: Kilohertz
fur: Chilohertz

[ctx: unit-symbols]
en: kilohertz,kHz
fur: chilohertz,kHZ

en: Kilojoules
fur: Chilojoules

[ctx: unit-symbols]
en: KJ,kilojoules,kilojoule
fur: KJ,chilojoules,chilojoule

en: Kilowatt-Hours
fur: Chilowattoris

[ctx: unit-symbols]
en: kwh,kWh,kilowatt-hour,kilowatthour
fur: kwh,kWh,chilowatt-ore,chilowattore

en: British Thermal Units
fur: Unitâts termichis britanichis

en: Calories
fur: Caloriis

[ctx: unit-symbols]
en: calories,calorie,cal
fur: caloriis,calorie,cal

en: Kilocalories
fur: Chilocaloriis

[ctx: unit-symbols]
en: kilocalories,kilocalorie,kcal
fur: chilocaloriis,chilocalorie,kcal

[ctx: unit-symbols]
en: electronvolt,electronvolts,ev
fur: volt-eletron,volt-eletrons,ev

[ctx: unit-symbols]
en: foot-pound,foot-pounds,ft-lb,ft-lbs
fur: pît-lire,pît-liris,foot-pound,foot-pounds,ft-lb,ft-lbs

en: Kilopascals
fur: Chilopascals

[ctx: unit-symbols]
en: Kilopascal,kilopascal,kPa
fur: Chilopascal,chilopascal,kPa

en: Hectopascals
fur: Etopascals

[ctx: unit-symbols]
en: Hectopascal,hectopascal,hPa
fur: Etopascal,etopascal,hPa

en: Bars
fur: Sbaris

en: Standard Atmospheres
fur: Atmosferis standard

[ctx: unit-symbols]
en: Standard Atmosphere,Standard atmosphere,standard atmosphere,Atm,atm
fur: Atmosfere Standard,Atmosfere standard,atmosfere standard,Atm,atm

en: Millimeters of Mercury
fur: Milimetris di mercuri

[ctx: unit-symbols]
en: Millimeter of Mercury,millimeter of mercury,mmHg
fur: Milimetri di Mercuri,milimetri di mercuri,mmHG

en: Inches of Mercury
fur: Oncis di mercuri

[ctx: unit-symbols]
en: Inch of Mercury,inch of mercury,inHg
fur: Once di Mercuri,once di mercuri,inHg

en: Pounds per Square Inch
fur: Liris par once cuadrade

[ctx: unit-symbols]
en: Pound per Square Inch,pound per square inch,psi
fur: Lire par Once Cuadrade,lire par once cuadrade,psi

en: Currency
fur: Valude

en: Binary
fur: Binari

en: Octal
fur: Otâl

en: Decimal
fur: Decimâl

en: Hexadecimal
fur: Esadecimâl

en: Open in Calculator
fur: Vierç in Calcoladorie

en: Result copied
fur: Risultât copiât

en: Result was copied successfully
fur: Il risultât al è stât copiât cun sucès

en: Degrees
fur: Grâts

en: Angle Unit: %s
fur: Unitât angolâr: %s

en: Not Available
fur: No disponibil

en: %d-bit | %d-bit
fur[0]: %d-bit
fur[1]: %d-bits

note: Translators: Do not translate possible mode names basic, advanced, financial, programming, keyboard and conversion
en: Start in given mode (basic, advanced, financial, programming, keyboard, conversion)
fur: Invie te modalitât indicade (base, avanzade, finanziarie, programazion, tastiere, conversion)

en: Solve given equation
fur: Risolf la ecuazion dade

en: Start with given equation
fur: Tache cun la ecuazion dade

en: Show release version
fur: Mostre il numar di version

note: Application Copyrights for the calculator authors
en: © 1986–%d The Calculator authors
fur: © 1986–%d i autôrs di Calcoladorie

en: Exchange rates data by %s
fur: Dâts tas di scambi di %s

en: Close All?
fur: Sierâ dut?

en: Are you sure you want to close all open windows?
fur: Sigûrs di sierâ ducj i barcons vierts?

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Close _All
fur: Siere _dut

en: Error
fur: Erôr

en: Defined Functions
fur: Funzions definidis

en: Built-in Keywords
fur: Peraulis clâf integradis

en: Defined Currencies
fur: Valudis definidis

en: Defined Variables
fur: Variabilis definidis

en: Can not use defined variable or constant names
fur: Impussibil doprâ la variabile definide o i nons di costante

en: Can not use built-in function or operator names
fur: Impussibil doprâ la funzion integrade o i nons di operadôr

en: Function name can not start with a digit
fur: Il non de funzion nol pues scomençâ cuntune cifre

en: Function name can only contain digits, letters and underscores
fur: Il non de funzion al pues contignî nome cifris, letaris e tratuts bas

en: Edit
fur: Modifiche

en: Delete
fur: Cancele

en: 8-bit
fur: 8-bits

en: 16-bit
fur: 16-bits

en: 32-bit
fur: 32-bits

en: 64-bit
fur: 64-bits

en: Never
fur: Mai

en: Daily
fur: Zornalîr

en: Weekly
fur: Setemanâl

en: Currency Code
fur: Codiç valude

en: Currency Name
fur: Non valude

en: Both
fur: Ducj i doi

en: Can not use defined function or operator names
fur: Impussibil doprâ la funzion definide o i nons di operadôr

en: Can not use built-in variable or constant names
fur: Impussibil doprâ la variabile integrade o i nons di costante

en: Variable name can not start with a digit
fur: Il non de variabile nol pues scomençâ cuntune cifre

en: Variable name can only contain digits, letters and underscores
fur: Il non de variabile al pues contignî nome cifris, letaris e tratuts bas

en: Basic
fur: Base

en: Advanced
fur: Avanzade

en: Financial
fur: Finanziarie

en: Keyboard
fur: Tastiere

en: Clear Display [Escape]
fur: Nete il display [Escape]

en: Superscript Mode [Ctrl]
fur: Modalitât esponent [Ctrl]

en: Subscript Mode [Alt]
fur: Modalitât deponent [Alt]

en: Variables and Constants
fur: Variabilis e costantis

en: Additional Functions
fur: Funzions in plui

en: Divide [/]
fur: Division [/]

en: Multiply [*]
fur: Moltiplicazion [*]

en: Subtract [-]
fur: Sotrazion [-]

en: Add [+]
fur: Adizion [+]

en: Percentage [%]
fur: Percentuâl [%]

en: Group [()]
fur: Grup [()]

en: Calculate Result
fur: Calcole il risultât

en: Inverse Modifier [Shift]
fur: Funzion invierse [Maiusc]

en: Square [Ctrl+2]
fur: Cuadrât [Ctrl+2]

en: Square Root [Ctrl+R]
fur: Lidrîs cuadrade [Ctrl+R]

en: Exponent [^ or **]
fur: Esponent [^ o **]

en: Base-10 Exponential
fur: Esponenziâl base-10

en: Inverse [Ctrl+I]
fur: Inviers [Ctrl+I]

en: Absolute Value [||]
fur: Valôr assolût [|]

en: Factorial [!]
fur: Fatoriâl [!]

en: Pi [Ctrl+P]
fur: Pi grêc [Ctrl+P]

en: Imaginary Unit
fur: Unitât imagjinarie

en: Factorize [Ctrl+F]
fur: Fatorize [Ctrl+F]

en: Backspace
fur: Cancele indaûr

en: Degrees, Minutes, Seconds
fur: Grâts, Minûts, Seconts

en: Change Sign
fur: Cambie segn

en: Exchange Rate Details
fur: Detais dal tas di scambi

en: Updated
fur: Inzornât

en: Source
fur: Sorzint

note: Translators: Title of Compounding Term dialog
en: Compounding Term
fur: Timp par rivâ al montant

en: Double Declining Depreciation
fur: Amortament a smiezament anuâl

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before future value input Translators: Title of Future Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before future value input Translators: Payment Period Dialog: Label before future value input
en: Future Value
fur: Montant

note: Translators: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Gross_profit_margin
en: Gpm
fur: Mlp

note: Translators: Title of Gross Profit Margin dialog
en: Gross Profit Margin
fur: Margjin di contribuzion sporc

note: Translators: Future Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Title of Periodic Payment dialog Translators: Present Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Payment Period Dialog: Label before periodic payment input
en: Periodic Payment
fur: Rate

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before present value input Translators: Title of Present Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before present value input
en: Present Value
fur: Valôr atuâl

note: Translators: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment of present value pv to a future value of fv, over the number of compounding periods in term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Interest
en: Rate
fur: Tas

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Future Value Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Periodic Payment Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Present Value Dialog: Label before periodic interes
en: Periodic Interest Rate
fur: Tas di interès sul periodi

en: Straight Line Depreciation
fur: Amortament lineâr

en: Sum of the Years Digits Depreciation
fur: Amortament basât sore la cifre dal an

note: Translators: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value of fv, at a periodic interest rate of int. Each payment is equal to amount pmt. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Annuity_(finance_theory) Translators: P
en: Term
fur: Tiermin

en: Financial Term
fur: Tiermin finanziari

en: Currency Conversion
fur: Conversion valude

note: Translators: Compounding Term Dialog: Calculate button Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Calculate button Translators: Future Value Dialog: Calculate button Translators: Gross Profit Margin Dialog: Calculate button Translators: Periodic Payment Dialog: Calculate button Translators: 
en: C_alculate
fur: _Calcole

note: Translators: Compounding Term Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
fur: Al calcole il numar di periodis che a coventin par incressi di un valôr atuâl a un valôr futûr un investiment a un tas di interès fis sul periodi.

note: Translators: Title of Double-Declining Depreciation dialog
en: Double-Declining Depreciation
fur: Amortament a smiezament anuâl

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
fur: Al calcole l'amortament di un ben par un specific periodi di timp, doprant la maniere di belanç a smiezament anuâl.

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before period input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before period input
en: Period
fur: Periodi

note: Translators: Future Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
fur: Al calcole il montant di un investiment considerant une schirie di paiaments compagns par un ciert numar di periodis a un dât tas di interès sul periodi.

note: Translators: Future Value Dialog: Label before number of periods input Translators: Present Value Dialog: Label before number of periods input
en: Number of Periods
fur: Numar di periodis

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Description of calculation
en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
fur: Al calcole il presit di rivendite di un prodot, basât sul cost dal prodot e dal margjin di contribuzion sporc desiderât.

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Label before margin input
en: Margin
fur: Margjin

note: Translators: Periodic Payment Dialog: Label before principal input
en: Principal
fur: Capitâl

note: Translators: Title of Straight-Line Depreciation dialog
en: Straight-Line Depreciation
fur: Amortament lineâr

note: Translators: Title of Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation dialog
en: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation
fur: Amortament basât sore la cifre dal an

note: Translators: Title of Payment Period dialog
en: Payment Period
fur: Periodi di ratazion

note: Translators: Payment Period Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
fur: Al calcole il numar dai periodis di paiament che a son necessaris dilunc i tiermins i une ordenarie rendite anuâl par ingrumâ un montant, a un tas di interès periodic.

en: Binary Logarithm
fur: Logaritmi binari

en: Base-2 Exponential
fur: Esponenziâl base-2

en: Change Base
fur: Cambie base

en: Change Word Size
fur: Cambie dimension peraule

note: Translators: Title of insert character code dialog
en: Insert Character Code
fur: Inserìs codiç caratar

note: Translators: Insert character code dialog: Label before character entry
en: Character
fur: Caratar

en: Convert to
fur: Convertìs a

en: UTF-8 Encoding
fur: Codifiche UTF-8

en: UTF-16 Encoding
fur: Codifiche UTF-16

note: Translators: Insert character code dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
fur: _Inserìs

en: _Copy
fur: _Copie

en: _Paste
fur: _Tache

en: Function name
fur: Non de funzion

en: Select no. of arguments
fur: Selezione il n. di argoments

en: Add function
fur: Zonte funzion

en: Favorite Currencies
fur: Valudis preferidis

en: Search currencies
fur: Cîr valudis

en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Try a different search
fur: Prove cuntune ricercje diferente

en: General
fur: Gjenerâl

en: Number of _Decimals
fur: Numar di _decimâi

en: Trailing _Zeroes
fur: _Zeros decimâi

en: _Thousands Separators
fur: Separadôr dai _miârs

en: _Angle Units
fur: Unitâts _angolârs

en: _Word Size
fur: _Dimension peraule

en: E_xchange Rate Refresh Interval
fur: Interval di inzornament dal tas di _scambi

en: _Show Currencies in Auto-Completion List
fur: _Mostre valudis te liste di auto-completament

en: Favorite Only
fur: Nome preferît

en: None
fur: Nissun

en: _Favorite Currencies
fur: Valudis pre_feridis

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open a New Window
fur: Vierç un gnûf barcon

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Current Window
fur: Siere il barcon corint

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Preferences
fur: Mostre preferencis

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear History
fur: Nete cronologjie

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switching Modes
fur: Modalitâts

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Basic Mode
fur: Passe ae modalitât base

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Advanced Mode
fur: Passe ae modalitât avanzade

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Financial Mode
fur: Passe ae modalitât finanziarie

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Programming Mode
fur: Passe ae modalitât programazion

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode
fur: Passe ae modalitât tastiere

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode (alt.)
fur: Passe aes modalitât tastiere (alt.)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Conversion Mode
fur: Passe ae modalitât conversion

[ctx: shortcuts dialog]
en: Programming Mode
fur: Modalitât programazion

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Binary
fur: Passe a binari

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Octal
fur: Passe a otâl

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Decimal
fur: Passe a decimâl

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Hexadecimal
fur: Passe a esadecimâl

[ctx: shortcuts dialog]
en: Multiply (×)
fur: Moltiplicazion (×)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Divide (÷)
fur: Division (÷)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Square (²)
fur: Cuadrât (²)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Inverse (⁻¹)
fur: Inviers (⁻¹)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Pi (π)
fur: Pi grêc (π)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Degree (°)
fur: Grâts (°)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Equation
fur: Ecuazion

[ctx: shortcuts dialog]
en: Copy
fur: Copie

[ctx: shortcuts dialog]
en: Paste
fur: Tache

[ctx: shortcuts dialog]
en: Undo
fur: Disfe

[ctx: shortcuts dialog]
en: Redo
fur: Torne fâs

[ctx: shortcuts dialog]
en: Previous Equation
fur: Ecuazion di prime

[ctx: shortcuts dialog]
en: Next Equation
fur: Ecuazion sucessive

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear Display
fur: Nete visualizazion

[ctx: shortcuts dialog]
en: Factorize
fur: Fatorize

en: Constants
fur: Costantis

en: Variable name
fur: Non variabile

en: Store value into existing or new variable
fur: Archivie il valôr intune esistente o gnove variabile

en: _Basic
fur: Di _Base

en: _Advanced
fur: _Avanzade

en: _Financial
fur: _Finanziarie

en: _Programming
fur: _Programazion

en: _Keyboard
fur: _Tastiere

en: _New Window
fur: _Gnûf Barcon

en: _Clear History
fur: Nete _cronologjie

en: Result Format
fur: Formât dal risultât

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "fixed"; other possible options are "_Automatic", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Fixed
fur: _Fis

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "scientific"; other possible options are "_Fixed", "_Automatic" and "_Engineering"
en: _Scientific
fur: _Sientific

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "engineering"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Automatic"
en: _Engineering
fur: Di _inzegnerie

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: A_bout Calculator
fur: In_formazions su Calcoladorie

en: Mode Selection
fur: Selezion modalitât

en: Undo
fur: Disfe

en: Redo
fur: Torne fâs

en: Main Menu
fur: Menù principâl
