gcalctool - en to ug translation catalogue (723 entries)

en: Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
ug: ئارىفمېتىكىلىق، ئىلمىي ياكى ئىقتىسادىي ھېساباتلارنى ئېلىپ بېرىش پىروگراممىسى

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: calculation;arithmetic;scientific;financial;
ug: calculation;arithmetic;scientific;financial;ھېسابلاش;ئارىفمېتىك;پەن-تېخنىكا;مالىيە;

en: Calculator is an application that solves mathematical equations. Though it at first appears to be a simple calculator with only basic arithmetic operations, you can switch into Advanced, Financial, or Programming mode to find a surprising set of capabilities.
ug: ھېسابلىغۇچ ماتېماتىكىلىق ھېسابلاشلارنى ھەل قىلىدىغان پىروگرامما. گەرچە مۇنداقلا قارىماققا ئۇ ئاددىي بىر ھېسابلىغۇچتەك، پەقەت ئاساسىي ئارىفمېتىكىلىق ھېسابلاشنى يېشىش ئىقتىدارى باردەك كۆرۈنىدۇ ئەمما ئالىي، مالىيە ياكى پىروگرامما تۈزۈش ھالىتىگە ئالماشتۇرغاندا ئۇنىڭ بۇنچە كۆپ ئىقتىدارى بارلىقىدىن ھەيران قالىسىز.

en: The Advanced calculator supports many operations, including: logarithms, factorials, trigonometric and hyperbolic functions, modulus division, complex numbers, random number generation and prime factorization.
ug: ئالىي ھېسابلىغۇچ نۇرغۇن ھېسابلاشنى قوللايدۇ، ئۇلار: لوگارىفما، فاكتورىيال، تىرىگونومېتىرىيە ۋە گىپېربولالىق فۇنكسىيە، مودېل، مۇرەككەپ سان، ئىختىيارىي سان ھاسىللاش ۋە تۈپ كۆپەيتكۈچى.

en: Financial mode supports several computations, including periodic interest rate, present and future value, double declining and straight line depreciation, and many others.
ug: مالىيە ھالىتى نۇرغۇن ھېسابلاشنى قوللايدۇ، ئۇلاردىن قەرەللىك ئۆسۈم نىسبىتى، ھازىرقى ۋە كەلگۈسىدىكى قىممىتى،  قوش ھەسسىلىك قالدۇق كېمەيتىش ۋە تۈز سىزىقلىق ئامورتىزاتسىيە قاتارلىقلار بار.

en: Programming mode supports calculations using common bases (binary, octal, decimal, and hexadecimal), bitwise operations, ones’ and two’s complement, character to character code conversion, and more.
ug: پىروگرامما ھالىتى ئادەتتىكى سانلار ئاساسى (ئىككىلىك، سەككىزلىك، ئونلۇق، ئون ئالتىلىك ئۆلچەمدىكى سان) دا ھېسابلاش، ئورۇن ھېسابلاش، رادىكال تولۇقلاش، ھەرپتىن ھەرپكە كود ئايلاندۇرۇش ۋە باشقىلارنى قوللايدۇ.

en: Conversion mode supports conversions between common units, currencies and number bases.
ug: ئايلاندۇرۇش ھالىتى ئادەتتىكى بىرلىك، پۇل ۋە سانلار ئارىسىدا ئۆزئارا ئايلاندۇرۇشنى قوللايدۇ.

en: Basic Mode
ug: ئاساسىي ھالەت

en: Advanced Mode
ug: ئالىي ھالەت

en: Financial Mode
ug: مالىيە ھالىتى

en: Programming Mode
ug: پىروگراممىچىلىق ھالىتى

en: Keyboard Mode
ug: ھەرپتاختا ھالىتى

en: Conversion Mode
ug: ئايلاندۇرۇش ھالىتى

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ug: GNOME قۇرۇلۇشى

en: Accuracy value
ug: توغرىلىق قىممىتى

en: The number of digits displayed after the numeric point
ug: كەسىر سان چېكىتىدىن كېيىن كۆرسىتىدىغان خانە سانى

en: Word size
ug: Word چوڭلۇقى

en: The size of the words used in bitwise operations
ug: بىت ھېسابلىشىدا ئىشلىتىدىغان سۆزنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Numeric Base
ug: خانە سۈرۈش ئاساسى

en: The numeric base
ug: خانە سۈرۈش ئاساسى

en: Show Thousands Separators
ug: ھەر ئۇچ خانىنى بۆلگۈچتە بولۇپ كۆرسىتىدۇ

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
ug: چوڭ سانلاردا مىڭلار خانىسىنى ئايرىش بەلگىسىنى كۆرسىتەمدۇ-كۆرسەتمەمدۇ.

en: Show Trailing Zeroes
ug: ئاخىرىدىكى نۆلنى كۆرسىتىدۇ

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
ug: سانلىق مىقدار ئىچىدە كەسىر چېكىتىدىن كېيىنكى ئاخىرقى خانىسىدا نۆل بار يوقلۇقىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Number format
ug: رەقەم پىچىمى

en: The format to display numbers in
ug: سانلارنى كۆرسىتىدىغان پىچىم

en: Angle units
ug: بۇلۇڭ بىرلىكلىرى

en: The angle units to use
ug: ئىشلىتىدىغان بۇلۇڭ بىرلىكلىرى

en: Currency update interval
ug: پېرېۋوت نىسبىتىنىڭ يېڭىلىنىش ئارىلىقى

en: How often the currency exchange rates should be updated. A value of 0 means the currency exchange rates won't be fetched from the network at all.
ug: پۇل پېرېۋوت نىسبىتىنىڭ يېڭىلىنىش چاستوتىسى. 0 گە تەڭشەلسە پۇل پېرېۋوت نىسبىتىنى توردىن يېڭىلىمايدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Currency display
ug: پۇل كۆرسەتكۈچ

en: Indicates whether to show currency code, currency name or both of them in the converter.
ug: ئايلاندۇرغۇچتا پۇل كودى، پۇل ئىسمى ياكى ھەر ئىككىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Enabled completions
ug: تاماملاش قوزغىتىلغان

en: The types of completion proposals to be shown in the auto-completion list.
ug: تاماملاش تەكلىپىنىڭ تۈرى ئۆزلۈكىدىن تاماملاش تىزىمىدا كۆرۈنىدۇ.

en: Favorite currencies
ug: دائىملىق پۇل

en: The favorite currencies to be shown at the top of the currency list.
ug: پۇل تىزىمىنىڭ چوققىسىدا كۆرۈنىدىغان دائىملىق پۇل تىزىمى.

en: Button mode
ug: توپچە ھالىتى

en: The button mode
ug: توپچە ھالىتى

en: Unit category
ug: بىرلىك تۈرى

en: Currently selected unit category in the converter
ug: نۆۋەتتىكى ئايلاندۇرغۇچتا تاللانغان بىرلىك تۈرى

en: Source units
ug: مەنبە بىرلىك

en: Currently selected source units in the converter
ug: نۆۋەتتىكى ئايلاندۇرغۇچتا تاللانغان مەنبە بىرلىكى

en: Target units
ug: نىشان بىرلىكلىرى

en: Currently selected target units in the converter
ug: نۆۋەتتىكى ئايلاندۇرغۇچتا تاللانغان نىشان بىرلىكى

en: Internal precision
ug: ئىچكى ئېنىقلىقى

en: The internal precision used with the MPFR library
ug: ئىچكى ئېنىقلىقى MPFR ئامبارنى ئىشلەتتى

en: Window position
ug: كۆزنەك ئورنى

en: Window position (x and y) of the last closed window.
ug: ئاخىرقى قېتىم ياپقان ۋاقىتتىكى كۆزنەك ئورنى (x ۋە y)

en: Window maximized
ug: كۆزنەك چوڭايتىلدى

en: Whether the last closed window was maximized.
ug: ئاخىرقى قېتىم يېپىلغان كۆزنەك ئەڭ چوڭ قىلىنغانمۇ يوق.

en: Window size
ug: كۆزنەك چوڭلۇقى

en: Window size (width and height) of the last closed window.
ug: ئاخىرقى قېتىم ياپقان ۋاقىتتىكى كۆزنەك چوڭلۇقى (كەڭلىك ۋە ئېگىزلىك)

en: UAE Dirham
ug: ئەرەب بىرلەشمە خەلىپىلىكى دىرھەم

en: Argentine Peso
ug: ئارگېنتىنا پېسوسى

en: Australian Dollar
ug: ئاۋسترالىيە دوللىرى

en: Bangladeshi Taka
ug: باڭلادىش تاكاسى

en: Bulgarian Lev
ug: بۇلغارىيە لېۋاسى

en: Bahraini Dinar
ug: بەھرەين دىنارى

en: Brunei Dollar
ug: بىرۇنېي دوللىرى

en: Brazilian Real
ug: بىرازىلىيە رىيالى

en: Botswana Pula
ug: بوتسۋانا پۇلاسى

en: Canadian Dollar
ug: كانادا دوللىرى

en: CFA Franc
ug: CFA فرانكى

en: Swiss Franc
ug: شىۋېتسىيە فرانكى

en: Chilean Peso
ug: چىلى پېسوسى

en: Chinese Yuan
ug: جۇڭگو يۈەنى

en: Colombian Peso
ug: كولومبىيە پېسوسى

en: Czech Koruna
ug: چېخ كورۇناسى

en: Danish Krone
ug: دانىيە كرونى

en: Algerian Dinar
ug: ئالجىرىيە دىنارى

en: Estonian Kroon
ug: ئېستونىيە كرۇنى

en: Egyptian Pound
ug: مىسىر فوند سىتېرلىڭى

en: Euro
ug: ياۋرو

en: British Pound Sterling
ug: ئەنگلىيە فوند سىتېرلىڭى

en: Hong Kong Dollar
ug: شياڭگاڭ دوللىرى

en: Croatian Kuna
ug: كىرودىيە كۇناسى

en: Hungarian Forint
ug: ۋېنگىرىيە فورېنتى

en: Indonesian Rupiah
ug: ھىندونېزىيە رۇپىيەسى

en: Israeli New Shekel
ug: ئىسرائىلىيە يېڭى شېكېلى

en: Indian Rupee
ug: ھىندىستان رۇپىيەسى

en: Iranian Rial
ug: ئىران رىيالى

en: Icelandic Krona
ug: ئىسلاندىيە كروناسى

en: Japanese Yen
ug: ياپونىيە يېنى

en: Jamaican Dollar
ug: يامايكا دوللىرى

en: South Korean Won
ug: جەنۇبىي كورېيە ۋونى

en: Kuwaiti Dinar
ug: كۇۋەيت دىنارى

en: Kazakhstani Tenge
ug: قازاقىستان تەڭگىسى

en: Sri Lankan Rupee
ug: سىرىلانكا رۇپىيەسى

en: Libyan Dinar
ug: لىۋىيە دىنارى

en: Mauritian Rupee
ug: ماۋرىتىئۇس رۇپىيەسى

en: Mexican Peso
ug: مېكسىكا پېسوسى

en: Malaysian Ringgit
ug: مالايشىيا رىڭگىتى

en: Nigerian Naira
ug: نىگېرىيە نايراسى

en: Norwegian Krone
ug: نورۋېگىيە كرونى

en: Nepalese Rupee
ug: نېپال رۇپىيەسى

en: New Zealand Dollar
ug: يېڭى زېلاندىيە دوللىرى

en: Omani Rial
ug: ئومان رىيالى

en: Peruvian Nuevo Sol
ug: پېرۇ يېڭى سولى

en: Philippine Peso
ug: فىلىپپىن پېسوسى

en: Pakistani Rupee
ug: پاكىستان رۇپىيەسى

en: Polish Złoty
ug: پولشا زىلوتى

en: Qatari Riyal
ug: قاتار رىيالى

en: New Romanian Leu
ug: رۇمىنىيە يېڭى لېيى

en: Russian Ruble
ug: رۇسىيە رۇبلىسى

en: Saudi Riyal
ug: سەئۇدى رىيالى

en: Serbian Dinar
ug: سېربىيە دىنارى

en: Swedish Krona
ug: شىۋېتسىيە كروناسى

en: Singapore Dollar
ug: سىنگاپور دوللىرى

en: Thai Baht
ug: تايلاند باختى

en: Tunisian Dinar
ug: تۇنىس دىنارى

en: Turkish Lira
ug: تۈركىيە لىراسى

en: T&T Dollar
ug: ترىنىداد ۋە توباگو دوللىرى

en: New Taiwan Dollar
ug: يېڭى تەيۋەن دوللىرى

en: Ukrainian Hryvnia
ug: ئۇكرائىنا گرىۋناسى

en: US Dollar
ug: ئامېرىكا دوللىرى

en: Uruguayan Peso
ug: ئۇرۇگۋاي پېسوسى

en: Vietnamese Dong
ug: ۋىيېتنام دوڭى

en: South African Rand
ug: جەنۇبىي ئافرىقا راندى

en: Missing digits after minus sign
ug: مىنۇس بەلگىسىنىڭ ئارقىسىدا سان كەم

en: Missing second symbol (″)
ug: سېكۇنت بەلگىسى (″) كەم

en: Missing minute symbol (′)
ug: مىنۇت بەلگىسى (′) كەم

en: Missing digits after decimal point
ug: كەسىر چېكىتىدىن كېيىن سان كەم

note: Translators: conversion keyword, used e.g. 1 EUR in USD, 1 EUR to USD
en: in
ug: ئايلاندۇر

en: to
ug: ئايلاندۇرىدىغىنى

en: Function “%s” is missing arguments
ug: فۇنكسىيە «%s» ئۆزگەرگۈچىسى كەم

en: The zeroth root of a number is undefined
ug: ساننىڭ نۆل كىۋادرات يىلتىزى يوق

en: Mathematics
ug: ماتېماتىكا

en: Euler’s Number
ug: ئېۋلېر سانى

en: Pi
ug: چەمبەر تۇراقلىقى

en: Tau
ug: تائۇ

en: Golden Ratio
ug: ئالتۇن بۆلۈش نىسبىتى

en: Electromagnetism
ug: ئېلېكترو ماگنىت

en: Light Speed
ug: نۇر تېزلىكى

en: Elementary Charge
ug: ئېلېمېنتار زەرەت

en: Impedance of Vacuum
ug: ۋاكۇئۇم قارشىلىقى

en: Permeability of Vacuum
ug: ۋاكۇئۇم ئۆتكۈزۈشچانلىقى

en: Permittivity of Vacuum
ug: ۋاكۇئۇم ئېلېكتىر سىغىمچانلىقى

en: Atomic & Nuclear
ug: ئاتوم ۋە يادرو

en: Planck’s Constant
ug: پلانك تۇراقلىقى

en: Fine-Structure Constant
ug: ئىنچىكە قۇرۇلما تۇراقلىق سانى

en: Electron Mass
ug: ئېلېكتىرون ماسسىسى

en: Proton Mass
ug: پىروتون ماسسىسى

en: Thermodynamics
ug: ئىسسىقلىقشۇناسلىق

en: Boltzmann Constant
ug: بولتزمەن تۇراقلىقى

en: Atomic Mass Unit
ug: ئاتوم ماسسا بىرلىكى

en: Molar Gas Constant
ug: مولار گاز تۇراقلىقى

en: Stefan-Boltzmann Constant
ug: ستېفان بولتىزمەن تۇراقلىقى

en: Avogadro’s Number
ug: ئاۋوگادرو تۇراقلىقى

en: Gravitation
ug: تارتىش كۈچى

en: Gravitational Constant
ug: تارتىش كۈنى تۇراقلىقى

en: Earth Acceleration
ug: ئېغىرلىق كۈچ تېزلىنىشى

en: Error: the number of periods must be positive
ug: خاتا: قەرەلى چوقۇم مۇسبەت سان بولىدۇ

en: Trigonometry
ug: تىرىگونومېتىرىيە

en: Sine
ug: سىنۇس

en: Cosine
ug: كوسىنۇس

en: Tangent
ug: تانگېنس

en: Inverse Sine
ug: ئارك سىنۇس

en: Inverse Cosine
ug: ئارك كوسىنۇس

en: Inverse Tangent
ug: ئارك تانگېنس

en: Hyperbolic Sine
ug: گىپېربولالىق سىنۇس

en: Hyperbolic Cosine
ug: گىپېربولالىق كوسىنوس

en: Hyperbolic Tangent
ug: گىپېربولالىق تانگېنس

en: Inverse Hyperbolic Sine
ug: ئارك ھىپېربولالىق سىنوس

en: Inverse Hyperbolic Cosine
ug: ئارك ھىپېربولالىق كوسىنوس

en: Inverse Hyperbolic Tangent
ug: ھىپېربولالىق تانگېنىس

en: Complex
ug: مۇرەككەپ سان

en: Complex Conjugate
ug: مۇرەككەپ قوشما

en: Complex Argument
ug: مۇرەككەپ ئۆزگەرگۈچى

en: Real Component
ug: ھەقىقىي سان قىسمى

en: Imaginary Component
ug: مەۋھۇم سان قىسمى

en: Programming
ug: پىروگراممىچىلىق

en: Modulus Divide
ug: قالدۇقنى ھېسابلاش

en: Rounding
ug: بەشلىك پۈتۈنلەش

en: Round
ug: پۈتۈن سان

en: Floor
ug: پۈتۈنلەش

en: Ceiling
ug: يۇقىرى چەك

en: Integer Component
ug: پۈتۈن سان قىسمى

en: Fractional Component
ug: كەسىر سان قىسمى

en: Statistics
ug: ئىستاتىستىكا

en: Sum
ug: يىغىندا

en: Sum of Squares
ug: كىۋادرات يىغىندا

en: Average
ug: ئوتتۇرىچە

en: Median
ug: ئوتتۇرا قىممەت

en: Minimum Value
ug: ئەڭ كىچىك قىممەت

en: Maximum Value
ug: ئەڭ چوڭ قىممەت

en: Sample Standard Deviation
ug: ئەۋرىشكە ئۆلچەملىك ئېغىشى

en: Population Standard Deviation
ug: ئومۇمىي ئۆلچەملىك ئېغىشى

en: Sample Variance
ug: نۇسخا كىۋادراتلىق پەرقى

en: Population Variance
ug: ئومۇمىي گەۋدە كىۋادراتلىق پەرقى

en: Sundry
ug: ھەر خىل

en: Logarithm
ug: لوگارىفما

en: Natural Logarithm
ug: تەبىئىي لوگارىفما

en: Square Root
ug: كىۋادرات يىلتىز

en: Absolute Value
ug: مۇتلەق قىممەت

en: Combination
ug: بىرلەشتۈرۈش

en: Permutation
ug: گۇرۇپپىلاش

en: Greatest Common Divisor
ug: ئەڭ چوڭ ئومۇمىي بۆلگۈچى

en: Least Common Multiple
ug: ئەڭ كىچىك ئومۇمىي ھەسسىلىك

en: Comparison (Kronecker Delta)
ug: سېلىشتۇرۇش (كرونېكېر دېلتا)

en: Function “%s” takes 1 argument
ug: «%s» فۇنكسىيەنىڭ 1 ئۆزگەرگۈچىسى بولىدۇ

en: Function “%s” takes 1 or 2 arguments
ug: «%s» فۇنكسىيەنىڭ 1 ياكى 2 ئۆزگەرگۈچىسى بولىدۇ

en: Function “%s” takes at least 2 arguments
ug: «%s» فۇنكسىيەنىڭ كەم دېگەندە 2 ئۆزگەرگۈچىسى بولىدۇ

en: Function “%s” takes %d argument | Function “%s” takes %d arguments
ug[0]: «%s» فۇنكسىيەنىڭ %d ئۆزگەرگۈچىسى بولىدۇ

note: Digits localized for the given language
en: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F
ug: 0،1،2،3،4،5،6،7،8،9،A،B،C،D،E،F

note: Error shown when trying to undo with no undo history
en: No undo history
ug: يېنىۋېلىش تارىخى يوق

note: Error shown when trying to redo with no redo history
en: No redo history
ug: قايتىلاش تارىخى يوق

en: No sane value to store
ug: قويىدىغان قىممەت توغرا ئەمەس

note: Error displayed to user when they an unknown variable is entered
en: Unknown variable “%s”
ug: نامەلۇم ئۆزگەرگۈچى «%s»

note: Error displayed to user when a currency conversion with unknown exchange rate is attempted
en: Exchange rate for “%s” is not available
ug: «%s» نىڭ پۇل ئالماشتۇرۇش نىسبىتى ئىناۋەتسىز

note: Error displayed to user when an conversion with unknown units is attempted
en: Unknown unit “%s”
ug: نامەلۇم بىرلىك «%s»

note: Error displayed to user when an unknown function is entered
en: Function “%s” is not defined
ug: «%s» فۇنكسىيە ئېنىقلانمىغان

note: Error displayed to user when an invalid conversion (e.g. units of different categories)
en: Unknown conversion
ug: نامەلۇم ئايلاندۇرۇش

note: Unknown error. Error displayed to user when they enter an invalid calculation
en: Malformed expression
ug: قۇرۇلمىسى خاتا ئىپادە

en: Calculating
ug: ھېسابلاۋاتىدۇ

note: Error displayed when trying to factorize a non-integer value
en: Need an integer to factorize
ug: كۆپەيتكۈچىگە ئاجرىتىپ ھېسابلاش بىر پۈتۈن سانغا موھتاج

note: Translators: Error displayed when underflow error occured
en: Underflow error
ug: قىممەت كېمىيىپ كېتىش خاتالىقى

note: Translators: Error displayed when overflow error occured
en: Overflow error
ug: قىممەت ئېشىپ كېتىش خاتالىقى

note: Translators: Error display when attempting to take argument of zero
en: Argument not defined for zero
ug: ئارگۇمېنت 0 بولسا بولمايدۇ

en: Floor is only defined for real numbers
ug: كىچىكلىتىپ پۈتۈنلەش ھەقىقىي سان بىلەنلا ئېنىقلىنىدۇ

en: Ceiling is only defined for real numbers
ug: چوڭايتىپ پۈتۈنلەش ھەقىقىي سان بىلەنلا ئېنىقلىنىدۇ

en: Round is only defined for real numbers
ug: بەشلىك پۈتۈنلەش ھەقىقىي سان بىلەنلا ئېنىقلىنىدۇ

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to a negative re_exponent
en: The power of zero is undefined for a negative exponent
ug: مەنپىي سانىڭ نۆلىنچى دەرىجىسىگە ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

note: Translators: Error displayed when attempting to take logarithm of zero
en: Logarithm of zero is undefined
ug: 0 نىڭ لوگارىفمىسىغا ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

note: Translators: Error displayed attempted to divide by zero
en: Division by zero is undefined
ug: 0 گە بۆلۈشكە ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

note: Translators: Error displayed when attemping to do a modulus division on non-integer numbers
en: Modulus division is only defined for integers
ug: قالدۇق ھېسابلاش پەقەت پۈتۈن سانلارغىلا ئىناۋەتلىك

note: Translators: Error displayed when tangent value is undefined
en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
ug: تانگېنس فۇنكسىيەسى (n+1/2)*π(90°، 270° …)غا نىسبەتەن مەنىسىز

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
ug: تەتۈر سىنۇستا قىممەت چوقۇم [-1،1] ئارىسىدا بولۇشى كېرەك

note: Translators: Error displayed when inverse cosine value is undefined
en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
ug: تەتۈر كوسىنوستا قىممەت چوقۇم [-1،1] ئارىسىدا بولۇشى كېرەك

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic cosine value is undefined
en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
ug: بىرىدىن كىچىك ساننىڭ تەتۈر گىپېربولالىق كوسىنوس فۇنكسىيىسىنى تېپىش مەنىسىز

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic tangent value is undefined
en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside [-1, 1]
ug: تەتۈر گىپېربولا تانگېنستا قىممەت چوقۇم [-1،1] ئارىسىدا بولۇشى كېرەك

note: Translators: Error displayed when boolean AND attempted on non-integer values
en: Boolean AND is only defined for non-negative integers
ug: بۇلىن لوگىكىلىق AND دە پەقەت مەنپىي بولمىغان پۈتۈن سانلارنىلا ئېنىقلايدۇ

note: Translators: Error displayed when boolean NAND attempted on non-integer values
en: Boolean NAND is only defined for non-negative integers
ug: بۇلىن لوگىكىلىق NAND دە پەقەت مەنپىي بولمىغان پۈتۈن سانلارنىلا ئېنىقلايدۇ

note: Translators: Error displayed when boolean OR attempted on non-integer values
en: Boolean OR is only defined for non-negative integers
ug: بۇلىن لوگىكىلىق OR دە پەقەت مەنپىي بولمىغان پۈتۈن سانلارنىلا ئېنىقلايدۇ

note: Translators: Error displayed when boolean NOR attempted on non-integer values
en: Boolean NOR is only defined for non-negative integers
ug: بۇلىن لوگىكىلىق NOR دە پەقەت مەنپىي بولمىغان پۈتۈن سانلارنىلا ئېنىقلايدۇ

note: Translators: Error displayed when boolean XOR attempted on non-integer values
en: Boolean XOR is only defined for non-negative integers
ug: بۇلىن لوگىكىلىق XOR دە پەقەت مەنپىي بولمىغان پۈتۈن سانلارنىلا ئېنىقلايدۇ

note: Translators: Error displayed when boolean XNOR attempted on non-integer values
en: Boolean XNOR is only defined for non-negative integers
ug: بۇلىن لوگىكىلىق XNOR دە پەقەت مەنپىي بولمىغان پۈتۈن سانلارنىلا ئېنىقلايدۇ

note: Translators: Error displayed when boolean NOT attempted on non-integer values
en: Boolean NOT is only defined for non-negative integers
ug: بۇلىن لوگىكىلىق NOT دە پەقەت مەنپىي بولمىغان پۈتۈن سانلارنىلا ئېنىقلايدۇ

note: Translators: Error displayed when bit shift attempted on non-integer values
en: Shift is only possible on integers
ug: پەقەت پۈتۈن سانغىلا خانە يۆتكەپ ھېسابلىيالايدۇ

en: Overflow. Try a bigger word size
ug: تېشىپ كەتتى. چوڭراق word ئۇزۇنلۇقىنى تاللاڭ

en: Bank of Canada
ug: كانادا بانكىسى

en: European Central Bank
ug: ياۋروپا مەركىزى بانكىسى

en: International Monetary Fund
ug: خەلقئارا پۇل فوندى

en: United Nations Treasury
ug: بىرلەشكەن دۆلەتلەر تەشكىلاتى مالىيەسى

en: The result is too long to display in fixed format. Try other result formats
ug: نەتىجە بەك ئۇزۇن بولغانلىقتىن مۇقىم پىچىمدا كۆرسىتەلمەيدۇ. باشقا نەتىجە پىچىمىنى سىناڭ

en: Angle
ug: بۇلۇڭ

en: Length
ug: ئۇزۇنلۇقى

en: Area
ug: دائىرە

en: Volume
ug: ھەجمى

en: Mass
ug: ماسسا

en: Speed
ug: سۈرئىتى

en: Duration
ug: سۈرۈك

en: Frequency
ug: چاستوتا

en: Temperature
ug: تېمپېراتۇرا

en: Energy
ug: قۇۋۋىتى

en: Pressure
ug: بېسىم

en: Digital Storage
ug: رەقەملىك ساقلاش

note: FIXME: Approximations of 1/(units in a circle), therefore, 360 deg != 400 grads
en: Degrees (Decimal)
ug: گىرادۇس (ئونلۇق)

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
ug: گىرادۇس,گىرادۇس,deg

en: Degrees (D°M′S″)
ug: گىرادۇس‪(D°M′S″)

en: Radians
ug: رادىيان

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
ug: رادىيان,رادىيان,rad

en: Gradians
ug: گىرادېنت

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
ug: گىرادېنت,گىرادېنت,grad

en: Parsecs
ug: پارسېك(سېكۇنتلۇق پەرق)

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
ug: پارسېك,پارسېك,pc

en: Light Years
ug: نۇر يىلى

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
ug: نۇر يىلى,نۇر يىلى,ly

en: Astronomical Units
ug: ئاسترونومىيە بىرلىكلىرى

en: Nautical Miles
ug: دېڭىز مىلى

en: Miles
ug: ئىنگلىز مىلى

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
ug: ئىنگلىز مىلى,ئىنگلىز مىلى,mi

en: Kilometers
ug: كىلومېتىر

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
ug: كىلومېتىر,كىلومېتىر,km,kms

en: Cables
ug: لەڭگەر زەنجىر ئۇزۇنلۇقى

en: Fathoms
ug: سارجان

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
ug: سارجان,سارجان,ftm

en: Meters
ug: مېتىر

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
ug: مېتىر,مېتىر,m

en: Yards
ug: يارد

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
ug: يارد,يارد,yd

en: Feet
ug: ئىنگلىز چىسى

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
ug: ئىنگلىز چىسى,ئىنگلىز چىسى,ft

en: Inches
ug: دىيۇيم

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
ug: دىيۇيم,دىيۇيم,in

en: Centimeters
ug: سانتىمېتىر

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
ug: سانتىمېتىر,سانتىمېتىر,cm,cms

en: Millimeters
ug: مىللىمېتىر

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
ug: مىللىمېتىر,مىللىمېتىر,mm

en: Micrometers
ug: مىكرومېتىر

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
ug: مىكرومېتىر,مىكرومېتىر,um

en: Nanometers
ug: نانومېتىر

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
ug: نانومېتىر,نانومېتىر,nm

en: Desktop Publishing Points
ug: ئۈستەلئۈستى نەشرىيات نۇقتىسى

[ctx: unit-symbols]
en: point,pt,points,pts
ug: نۇقتا,pt,نۇقتا,pts

en: Kilometers per Hour
ug: كىلومېتىر ھەر سائەت

[ctx: unit-symbols]
en: kilometers per hour,kmph,kmh,kph
ug: كىلومېتىر ھەر سائەت,kmph,kmh,kph

en: Miles per Hour
ug: ئىنگلىز مىلى ھەر سائەت

[ctx: unit-symbols]
en: milesph,miles per hour,mi/h,miph,mph
ug: milesph,ئىنگلىز مىلى ھەر سائەت,mi/h,miph,mph

en: Meters per Second
ug: مېتىر ھەر سېكۇنت

[ctx: unit-symbols]
en: meters per second,mps
ug: مېتىر ھەر سېكۇنت,mps

en: Feet per Second
ug: ئىنگلىز چىسى ھەر سېكۇنت

[ctx: unit-symbols]
en: fps,feet per second,feetps
ug: fps,ئىنگلىز چىسى ھەر سېكۇنت,feetps

en: Knots
ug: دېڭىز مىلى

[ctx: unit-symbols]
en: kt,kn,nd,knot,knots
ug: kt,kn,nd,دېڭىز مىلى,دېڭىز مىلى

en: Hectares
ug: گېكتار

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
ug: گېكتار,گېكتار,ha

en: Acres
ug: ئىنگلىز موسى

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
ug: ئىنگلىز موسى,ئىنگلىز موسى

en: Square Miles
ug: كىۋادرات ئىنگلىز مىلى

en: Square Feet
ug: كىۋادرات ئىنگلىز چىسى

en: Square Kilometers
ug: كىۋادرات كىلومېتىر

en: Square Meters
ug: كىۋادرات مېتىر

en: Square Centimeters
ug: كىۋادرات سانتىمېتىر

en: Square Millimeters
ug: كىۋادرات مىللىمېتىر

en: Cubic Meters
ug: كۈپ مېتىر

en: British Gallons
ug: ئەنگلىيە گاللونى

[ctx: unit-symbols]
en: imp_gallon,imp_gallons,imp_gal
ug: ئەنگلىيە گاللونى,ئەنگلىيە گاللونى,imp_gal

en: US Gallons
ug: ئامېرىكا گاللونى

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
ug: گاللون,گاللون,gal

en: Liters
ug: لىتىر

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
ug: لىتىر,لىتىر,لىتىر,لىتىر,L

en: Milliliters
ug: مىللىلىتىر

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
ug: مىللىلىتىر,مىللىلىتىر,مىللىلىتىر,مىللىلىتىر,mL,cm³

en: Microliters
ug: مىكرولىتىر

en: Tonnes
ug: توننا

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
ug: توننا,توننا

en: Kilograms
ug: كىلوگىرام

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
ug: كىلوگىرام,كىلوگىرام,كىلوگىرام,كىلوگىرام,kg,kgs

en: Pounds
ug: قاداق

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb,lbs
ug: قاداق,قاداق,lb,lbs

en: Ounces
ug: ئۇنسىيە

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
ug: ئۇنسىيە,ئۇنسىيە,oz

en: Troy Ounces
ug: ئالتۇن ئۇنسىيە

[ctx: unit-symbols]
en: Troy ounce,Troy ounces,ozt
ug: ئالتۇن ئۇنسىيە,ئالتۇن ئۇنسىيە,ozt

en: Grams
ug: گىرام

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
ug: گىرام,گىرام,گىرام,گىرام,g

en: Milligrams
ug: مىللىگىرام

[ctx: unit-symbols]
en: milligram,milligrams,milligramme,milligrammes,mg
ug: مىللىگىرام,مىللىگىرام,مىللىگىرام,مىللىگىرام,mg

en: Micrograms
ug: مىكروگىرام

[ctx: unit-symbols]
en: microgram,micrograms,microgramme,microgrammes,μg,ug
ug: مىكروگىرام,مىكروگىرام,مىكروگىرام,مىكروگىرام,μg,ug

en: Stone
ug: سىتون

[ctx: unit-symbols]
en: stone,st,stones
ug: سىتون,st,سىتون

en: Centuries
ug: ئەسىر

[ctx: unit-symbols]
en: century,centuries
ug: ئەسىر,ئەسىر

en: Decades
ug: ئون يىل

[ctx: unit-symbols]
en: decade,decades
ug: ئون يىل,ئون يىل

en: Years
ug: يىل

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
ug: يىل,يىل

en: Months
ug: ئاي

[ctx: unit-symbols]
en: month,months
ug: ئاي,ئاي

en: Weeks
ug: ھەپتە

[ctx: unit-symbols]
en: week,weeks
ug: ھەپتە,ھەپتە

en: Days
ug: كۈن

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
ug: كۈن,كۈن

en: Hours
ug: سائەت

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
ug: سائەت,سائەت

en: Minutes
ug: مىنۇت

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
ug: مىنۇت,مىنۇت

en: Seconds
ug: سېكۇنت

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
ug: سېكۇنت,سېكۇنت,s

en: Milliseconds
ug: مىللىسېكۇنت

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
ug: مىللىسېكۇنت,مىللىسېكۇنت,ms

en: Microseconds
ug: مىكروسېكۇنت

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
ug: مىكروسېكۇنت,مىكروسېكۇنت,us,μs

en: Nanoseconds
ug: نانوسېكۇنت

[ctx: unit-symbols]
en: nanosecond,nanoseconds,ns
ug: نانوسېكۇنت,نانوسېكۇنت,ns

en: Celsius
ug: سېلسىيە گىرادۇس

[ctx: unit-symbols]
en: degC,°C,˚C,C,c,Celsius,celsius
ug: degC,°C,˚C,C,c,سېلسىيە گىرادۇس,سېلسىيە گىرادۇس

en: Fahrenheit
ug: فارېنھېيت

[ctx: unit-symbols]
en: degF,°F,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit
ug: degF,°F,˚F,F,f,فارېنھېيت,فارېنھېيت

en: Kelvin
ug: كېلۋىن

[ctx: unit-symbols]
en: k,K,Kelvin,kelvin
ug: k,K,كېلۋىن,kelvin

en: Rankine
ug: رانكىن گىرادۇس

[ctx: unit-symbols]
en: degR,°R,˚R,°Ra,˚Ra,r,R,Rankine,rankine
ug: degR,°R,˚R,°Ra,˚Ra,r,R,رانكىن گىرادۇس,رانكىن گىرادۇس

note: We use IEC prefix for digital storage units. i.e. 1 kB = 1 KiloByte = 1000 bytes, and 1 KiB = 1 kibiByte = 1024 bytes
en: Bits
ug: بىت

[ctx: unit-symbols]
en: bit,bits,b
ug: بىت,بىت,b

en: Bytes
ug: بايت

[ctx: unit-symbols]
en: byte,bytes,B
ug: بايت,بايت,B

note: The SI symbol for kilo is k, however we also allow "KB" and "Kb", as they are widely used and accepted.
en: Kilobits
ug: كىلوبىت

[ctx: unit-symbols]
en: kilobit,kilobits,kb,Kb
ug: كىلوبىت,كىلوبىت,kb,Kb

en: Kilobytes
ug: كىلوبايت

[ctx: unit-symbols]
en: kilobyte,kilobytes,kB,KB
ug: كىلوبايت,كىلوبايت,kB,KB

en: Kibibits
ug: كىبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: kibibit,kibibits,Kib
ug: كىبىبىت,كىبىبىت,Kib

en: Kibibytes
ug: كىبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: kibibyte,kibibytes,KiB
ug: كىبىبايت,كىبىبايت,KiB

en: Megabits
ug: مېگابىت

[ctx: unit-symbols]
en: megabit,megabits,Mb
ug: مېگابىت,مېگابىت,Mb

en: Megabytes
ug: مېگابايت

[ctx: unit-symbols]
en: megabyte,megabytes,MB
ug: مېگابايت,مېگابايت,MB

en: Mebibits
ug: مېبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: mebibit,mebibits,Mib
ug: مېبىبىت,مېبىبىت,Mib

en: Mebibytes
ug: مېبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: mebibyte,mebibytes,MiB
ug: مېبىبايت,مېبىبايت,MiB

en: Gigabits
ug: گىگابىت

[ctx: unit-symbols]
en: gigabit,gigabits,Gb
ug: گىگابىت,گىگابىت,Gb

en: Gigabytes
ug: گىگابايت

[ctx: unit-symbols]
en: gigabyte,gigabytes,GB
ug: گىگابايت,گىگابايت,GB

en: Gibibits
ug: گىبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: gibibit,gibibits,Gib
ug: گىبىبىت,گىبىبىت,Gib

en: Gibibytes
ug: گىبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: gibibyte,gibibytes,GiB
ug: گىبىبايت,گىبىبايت,GiB

en: Terabits
ug: تېرابىت

[ctx: unit-symbols]
en: terabit,terabits,Tb
ug: تېرابىت,تېرابىت,Tb

en: Terabytes
ug: تېرابايت

[ctx: unit-symbols]
en: terabyte,terabytes,TB
ug: تېرابايت,تېرابايت,TB

en: Tebibits
ug: تېبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: tebibit,tebibits,Tib
ug: تېبىبىت,تېبىبىت,Tib

en: Tebibytes
ug: تېبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: tebibyte,tebibytes,TiB
ug: تېبىبايت,تېبىبايت,TiB

en: Petabits
ug: پېتابىت

[ctx: unit-symbols]
en: petabit,petabits,Pb
ug: پېتابىت,پېتابىت,Pb

en: Petabytes
ug: پېتابايت

[ctx: unit-symbols]
en: petabyte,petabytes,PB
ug: پېتابايت,پېتابايت,PB

en: Pebibits
ug: پېبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: pebibit,pebibits,Pib
ug: پېبىبىت,پېبىبىت,Pib

en: Pebibytes
ug: پېبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: pebibyte,pebibytes,PiB
ug: پېبىبايت,پېبىبايت,PiB

en: Exabits
ug: ئېكسابىت

[ctx: unit-symbols]
en: exabit,exabits,Eb
ug: ئېكسابىت,ئېكسابىت,Eb

en: Exabytes
ug: ئېكسابايت

[ctx: unit-symbols]
en: exabyte,exabytes,EB
ug: ئېكسابايت,ئېكسابايت,EB

en: Exbibits
ug: ئېكسبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: exbibit,exbibits,Eib
ug: ئېكسبىبىت,ئېكسبىبىت,Eib

en: Exbibytes
ug: ئېكسبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: exbibyte,exbibytes,EiB
ug: ئېكسبىبايت,ئېكسبىبايت,EiB

en: Zettabits
ug: زېتتابىت

[ctx: unit-symbols]
en: zettabit,zettabits,Zb
ug: زېتتابىت,زېتتابىت,Zb

en: Zettabytes
ug: زېتتابايت

[ctx: unit-symbols]
en: zettabyte,zettabytes,ZB
ug: زېتتابايت,زېتتابايت,ZB

en: Zebibits
ug: زېبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: zebibit,zebibits,Zib
ug: زېبىبىت,زېبىبىت,Zib

en: Zebibytes
ug: زېبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: zebibyte,zebibytes,ZiB
ug: زېبىبايت,زېبىبايت,ZiB

en: Yottabits
ug: يوتتابىت

[ctx: unit-symbols]
en: yottabit,yottabits,Yb
ug: يوتتابىت,يوتتابىت,Yb

en: Yottabytes
ug: يوتتابايت

[ctx: unit-symbols]
en: yottabyte,yottabytes,YB
ug: يوتتابايت,يوتتابايت,YB

en: Yobibits
ug: يوبىبىت

[ctx: unit-symbols]
en: yobibit,yobibits,Yib
ug: يوبىبىت,يوبىبىت,Yib

en: Yobibytes
ug: يوبىبايت

[ctx: unit-symbols]
en: yobibyte,yobibytes,YiB
ug: يوبىبايت,يوبىبايت,YiB

en: Hertz
ug: گېرتىس

[ctx: unit-symbols]
en: hertz,Hz
ug: Hz,Hz

en: Kilohertz
ug: كىلوگېرتس

[ctx: unit-symbols]
en: kilohertz,kHz
ug: kHz,kHz

en: Megahertz
ug: مېگاگېرتس

[ctx: unit-symbols]
en: megahertz,MHz
ug: MHz,MHz

en: Gigahertz
ug: گىگاگېرتس

[ctx: unit-symbols]
en: gigahertz,GHz
ug: GHz,GHz

en: Terahertz
ug: تېراگېرتىس

[ctx: unit-symbols]
en: terahertz,THz
ug: THz,THz

en: Joules
ug: جۇل

[ctx: unit-symbols]
en: Joule,J,joule,joules
ug: جۇل,J,جۇل,جۇل

en: Kilojoules
ug: كىلوجۇل

[ctx: unit-symbols]
en: KJ,kilojoules,kilojoule
ug: KJ,كىلوجۇل,كىلوجۇل

en: Megajoules
ug: مېگاجۇل

[ctx: unit-symbols]
en: MJ,megajoules,megajoule
ug: MJ,مېگاجۇل,مېگاجۇل

en: Kilowatt-Hours
ug: كىلوۋات سائەت

[ctx: unit-symbols]
en: kwh,kWh,kilowatt-hour,kilowatthour
ug: kwh,kWh,كىلوۋات سائەت,كىلوۋات سائەت

en: British Thermal Units
ug: ئەنگلىيە ئىسسىقلىق بىرلىكى

en: Calories
ug: كالورىيە

[ctx: unit-symbols]
en: calories,calorie,cal
ug: كالورىيە,كالورىيە,cal

en: Kilocalories
ug: كىلوكالورىيە

[ctx: unit-symbols]
en: kilocalories,kilocalorie,kcal
ug: كىلوكالورىيە,كىلوكالورىيە,kcal

en: Electron Volts
ug: ئېلېكتىرون ۋولت

[ctx: unit-symbols]
en: electronvolt,electronvolts,ev
ug: ئېلېكتىرون ۋولت,ئېلېكتىرون ۋولت,ev

en: Foot-Pounds
ug: فۇت قاداق

[ctx: unit-symbols]
en: foot-pound,foot-pounds,ft-lb,ft-lbs
ug: فۇت قاداق,فۇت قاداق,ft-lb,ft-lbs

en: Pascals
ug: پاسكال

[ctx: unit-symbols]
en: Pascal,pascal,Pa
ug: پاسكال,پاسكال,Pa

en: Kilopascals
ug: كىلوپاسكال

[ctx: unit-symbols]
en: Kilopascal,kilopascal,kPa
ug: كىلوپاسكال,كىلوپاسكال,kPa

en: Hectopascals
ug: خېكتوپاسكال

[ctx: unit-symbols]
en: Hectopascal,hectopascal,hPa
ug: خېكتوپاسكال,خېكتوپاسكال,hPa

en: Bars
ug: بار

[ctx: unit-symbols]
en: Bar,bar
ug: بار,بار

en: Standard Atmospheres
ug: ئۆلچەملىك ئاتموسفېرا بېسىمى

[ctx: unit-symbols]
en: Standard Atmosphere,Standard atmosphere,standard atmosphere,Atm,atm
ug: ئۆلچەملىك ئاتموسفېرا بېسىمى,ئۆلچەملىك ئاتموسفېرا بېسىمى,ئۆلچەملىك ئاتموسفېرا بېسىمى,Atm,atm

en: Millimeters of Mercury
ug: مىللىمېتىر سىماب تۈۋرۈكى

[ctx: unit-symbols]
en: Millimeter of Mercury,millimeter of mercury,mmHg
ug: مىللىمېتىر سىماب تۈۋرۈكى,مىللىمېتىر سىماب تۈۋرۈكى,mmHg

en: Inches of Mercury
ug: دىيۇم سىماب تۈۋرۈكى

[ctx: unit-symbols]
en: Inch of Mercury,inch of mercury,inHg
ug: دىيۇم سىماب تۈۋرۈكى,دىيۇم سىماب تۈۋرۈكى,inHg

en: Pounds per Square Inch
ug: قاداق ھەر كىۋادرات دىيۇم

[ctx: unit-symbols]
en: Pound per Square Inch,pound per square inch,psi
ug: قاداق ھەر كىۋادرات دىيۇم,قاداق ھەر كىۋادرات دىيۇم,psi

en: Currency
ug: پۇل

en: Number Base
ug: خانە سۈرۈش ئاساسى

en: Binary
ug: ئىككىلىك

en: Octal
ug: سەككىزلىك

en: Decimal
ug: ئونلۇق

en: Hexadecimal
ug: ئون ئالتىلىك

en: Open in Calculator
ug: ھېسابلىغۇچتا ئاچ

en: Result copied
ug: نەتىجە كۆچۈرۈلدى

en: Result was copied successfully
ug: نەتىجە مۇۋەپپەقىيەتلىك كۆچۈرۈلگەن

en: Degrees
ug: گىرادۇس

en: Angle Unit: %s
ug: بۇلۇڭ بىرلىكى: %s

en: Not Available
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: %d-bit | %d-bit
ug[0]: %d-بىت

note: Translators: Do not translate possible mode names basic, advanced, financial, programming, keyboard and conversion
en: Start in given mode (basic, advanced, financial, programming, keyboard, conversion)
ug: بېرىلگەن ھالەتتە (basic, advanced, financial, programming, keyboard, conversion) قوزغىلىدۇ

en: Solve given equation
ug: بېرىلگەن تەڭلىمىنى يېشىش

en: Start with given equation
ug: بېرىلگەن تەڭلىمە بىلەن باشلاش

en: Show release version
ug: نەشرىنى كۆرسەت

note: Application Copyrights for the calculator authors
en: © 1986–%d The Calculator authors
ug: © 1986–%d ھېسابلىغۇچ يازغۇچىلىرى

en: Exchange Rate Data Providers
ug: پېرېۋوت ئالماشتۇرۇش نىسبىتى سانلىق مەلۇماتىنى تەمىنلىگۈچى

en: Exchange rates data by %s
ug: %s دىن كەلگەن پېرېۋوت ئالماشتۇرۇش نىسبىتى سانلىق مەلۇماتى

en: Close All?
ug: ھەممىنى تاقامدۇ؟

en: Are you sure you want to close all open windows?
ug: بارلىق ئوچۇق كۆزنەكنى راستتىنلا ياپامسىز؟

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: Close _All
ug: ھەممىنى ياپ

en: Error
ug: خاتالىق

en: Defined Functions
ug: ئېنىقلانغان فۇنكسىيە

en: Built-in Keywords
ug: ئىچىدىكى ئاچقۇچلۇق سۆز

en: Defined Currencies
ug: ئېنىقلانغان پۇل

en: Defined Variables
ug: ئېنىقلانغان ئۆزگەرگۈچى

en: Can not use defined variable or constant names
ug: ئېنىقلانغان ئۆزگەرگۈچى ياكى تۇراقلىق مىقدار ئىسمىنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: Can not use built-in function or operator names
ug: ئىچىدىكى فۇنكسىيە ياكى ئەمەل بەلگىسىنىڭ ئىسمىنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: Function name can not start with a digit
ug: فۇنكسىيە ئىسمى رەقەم بىلەن باشلانمايدۇ

en: Function name can only contain digits, letters and underscores
ug: فۇنكسىيە ئىسمى پەقەت سان، ھەرپ ۋە ئاستى سىزىقنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: 8-bit
ug: 8-بىت

en: 16-bit
ug: 16-بىت

en: 32-bit
ug: 32-بىت

en: 64-bit
ug: 64-بىت

en: Never
ug: ھەرگىز

en: Daily
ug: كۈندە

en: Weekly
ug: ھەر ھەپتىدە

en: Currency Code
ug: پۇل كودى

en: Currency Name
ug: پۇل ئىسمى

en: Both
ug: ئىككىلىسى

en: Can not use defined function or operator names
ug: ئېنىقلانغان فۇنكسىيە ياكى ئەمەل بەلگىسىنىڭ ئىسمىنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: Can not use built-in variable or constant names
ug: ئىچىدىكى ئۆزگەرگۈچى ياكى تۇراقلىق مىقدار ئىسمىنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: Variable name can not start with a digit
ug: ئۆزگەرگۈچىنىڭ ئىسمى رەقەم بىلەن باشلانمايدۇ

en: Variable name can only contain digits, letters and underscores
ug: ئۆزگەرگۈچىنىڭ ئىسمى پەقەت سان، ھەرپ ۋە ئاستى سىزىقنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Basic
ug: ئاساسىي

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Financial
ug: مالىيە

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Conversion
ug: ئايلاندۇرۇش

en: Clear Display [Escape]
ug: ئېكراننى تازىلاش [Escape]

en: Superscript Mode [Ctrl]
ug: ئۈستى ئىندېكس ھالىتى[Ctrl]

en: Subscript Mode [Alt]
ug: ئاستى ئىندېكس ھالىتى[Alt]

en: Variables and Constants
ug: ئۆزگەرگۈچى مىقدار ۋە تۇراقلىق مىقدار

en: Additional Functions
ug: قوشۇمچە فۇنكسىيە

en: Divide [/]
ug: بۆلۈش[/]

en: Multiply [*]
ug: كۆپەيتىش[*]

en: Subtract [-]
ug: ئېلىش[-]

en: Add [+]
ug: قوشۇش [+]

en: Percentage [%]
ug: پىرسەنت[%]

en: Group [()]
ug: گۇرۇپپا [()]

en: Calculate Result
ug: ھېسابلاش نەتىجىسى

en: Inverse Modifier [Shift]
ug: ئەكسى ئۆزگەرتكۈچ [Shift]

en: Square [Ctrl+2]
ug: كىۋادرات[Ctrl+2]

en: Square Root [Ctrl+R]
ug: كىۋادرات يىلتىز[Ctrl+R]

en: Exponent [^ or **]
ug: دەرىجە[^ ياكى **]

en: Nth Root
ug: N ىنچى دەرىجىلىك كىۋادرات يىلتىز

en: Common Logarithm
ug: ئادەتتىكى لوگارىفما

en: Base-10 Exponential
ug: 10 ئاساسلىق كۆرسەتكۈچ

en: Natural Exponential
ug: تەبىئىي كۆرسەتكۈچ

en: Inverse [Ctrl+I]
ug: ئەكسى [Ctrl+I]

en: Round [[]]
ug: بەشلىك پۈتۈنلەش [[]]

en: Absolute Value [||]
ug: مۇتلەق قىممەت [||]

en: Factorial [!]
ug: فاكتورىئال[!]

en: Factorize [Ctrl+F]
ug: كۆپەيتكۈچىلەرگە ئاجرىتىش [Ctrl+F]

en: Degrees, Minutes, Seconds
ug: گىرادۇس، مىنۇت، سېكۇنت

en: Change Sign
ug: ئەمەل بەلگىسى ئۆزگەرت

en: Exchange Rate Details
ug: پۇل ئالماشتۇرۇش نىسبىتى تەپسىلاتى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Source
ug: مەنبە

en: _Refresh Rates
ug: پۇل ئالماشتۇرۇش نىسبىتىنى يېڭىلا(_R)

note: Translators: Title of Compounding Term dialog
en: Compounding Term
ug: تەكرار ئۆسۈم مۇددىتى

en: Double Declining Depreciation
ug: قوش ھەسسىلەنگەن قالدۇق سوممىنى تەدرىجىي ئازايتىپ ئامورتىزاتسىيە قىلىش

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before future value input Translators: Title of Future Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before future value input Translators: Payment Period Dialog: Label before future value input
en: Future Value
ug: كەلگۈسى قىممىتى

note: Translators: Title of Gross Profit Margin dialog
en: Gross Profit Margin
ug: ئومۇمىي پايدا نىسبىتى

note: Translators: Future Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Title of Periodic Payment dialog Translators: Present Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Payment Period Dialog: Label before periodic payment input
en: Periodic Payment
ug: قەرەللىك قايتۇرۇش

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before present value input Translators: Title of Present Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before present value input
en: Present Value
ug: نۆۋەتتىكى قىممەت

note: Translators: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment of present value pv to a future value of fv, over the number of compounding periods in term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Interest
en: Rate
ug: نىسبىتى

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Future Value Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Periodic Payment Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Present Value Dialog: Label before periodic interes
en: Periodic Interest Rate
ug: قەرەللىك ئۆسۈم نىسبىتى

en: Straight Line Depreciation
ug: تۇز لىنىيەلىك ئامورتىزاتسىيە قىلىش

en: Sum of the Years Digits Depreciation
ug: يىل سانىنى جەملەپ ئامورتىزاتسىيە قىلىش

note: Translators: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value of fv, at a periodic interest rate of int. Each payment is equal to amount pmt. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Annuity_(finance_theory) Translators: P
en: Term
ug: مۇددەت

en: Financial Term
ug: ئىقتىسادىي ئاتالغۇ

en: Currency Conversion
ug: پۇل ئالماشتۇرۇش

note: Translators: Compounding Term Dialog: Calculate button Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Calculate button Translators: Future Value Dialog: Calculate button Translators: Gross Profit Margin Dialog: Calculate button Translators: Periodic Payment Dialog: Calculate button Translators: 
en: C_alculate
ug: ھېسابلا(_A)

note: Translators: Compounding Term Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
ug: سېلىنغان مەلۇم مەبلەغنىڭ ھازىرقى قىممىتىدىن باشلاپ بىر قەرەل كۈتىدىغان قىممىتىگىچە كېتىدىغان مەبلەغ سېلىش دەۋر سانىنى ھېسابلاشتا ھەر بىر مەبلەغ سېلىش دەۋرىدىكى ئۆسۈم نىسبىتى مۇقىم بولىدۇ.

note: Translators: Title of Double-Declining Depreciation dialog
en: Double-Declining Depreciation
ug: قوش ھەسسىلىك قالدۇقتىن ئامورتىزاتسىيە(ئۇپراش ھەققى )نى چىقىرىۋېتىش

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
ug: مەلۇم مەبلەغنىڭ بەلگىلەنگەن مەزگىلدىكى ئامورتىزاتسىيە نىسبىتىنى ھېسابلاشتا ھەسسىلىگەن سوممىسىنى كېمەيتىش ئۇسۇلى قوللىنىلىدۇ.

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before cost input Translators: Gross Profit Margin Dialog: Label before cost input Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before cost input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before cost input
en: Cost
ug: تەننەرخ

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before life input Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before life input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before life input
en: Life
ug: ئۆمرى

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before period input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before period input
en: Period
ug: مەزگىل

note: Translators: Future Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ug: مەلۇم مەبلەغنىڭ كەلگۈسىدىكى قىممىتىنى ھېسابلاشتا كېلىشىۋالغان پۇل تاپشۇرۇش قەرەلىدىكى مۇقىم ئۆسۈم نىسبىتى بويىچە ھەر بىر قەرەلدە تەڭ سوممىدا پۇل تاپشۇرۇلىدۇ.

note: Translators: Future Value Dialog: Label before number of periods input Translators: Present Value Dialog: Label before number of periods input
en: Number of Periods
ug: مەزگىل سانى

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Description of calculation
en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
ug: مەھسۇلاتنىڭ تەننەرخى ۋە ئالماقچى بولغان پايدىغا ئاساسەن، مەھسۇلاتنىڭ باھاسىنى قايتا ھېسابلايدۇ.

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Label before margin input
en: Margin
ug: گىرۋەك بوشلۇقى

note: Translators: Periodic Payment Dialog: Description of calculation
en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
ug: قەرز مەبلىغىدىن قەرەللىك تاپشۇرىدىغان ئۇل سانىنى ھېسابلاشتا ھەر قېتىملىق پۇل تاپشۇرۇش قەرەلىنىڭ ئاخىرقى مەزگىلىدە پۇل تاپشۇرۇلىدۇ.

note: Translators: Periodic Payment Dialog: Label before principal input
en: Principal
ug: دەسمايە

note: Translators: Present Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ug: بىر قاتار باراۋەر ئاساستا پۇل تاپشۇرۇش مەبلەغ قىممىتىنىڭ ھازىرقى قىممىتىنى ھېسابلاشتا پۇل تاپشۇرۇش قەرەل سانىدىكى قەرەللىك ئۆسۈم نىسبەت سانىنى نەق پۇلغا سۇندۇرۇپ ھېسابلىنىدۇ.

note: Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Description of calculation
en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
ug: سېلىنىدىغان مەبلەغ سانىنىڭ كۆپىيىپ مەلۇم بىر كەلگۈسى قىممەتكە يېتىشى ئۈچۈن كېلىدىغان ھەر بىر قەرەللىك ئۆسۈم نىسبىتىنى ھېسابلاش مۇرەككەپ قەرەل سانى بويىچە بولىدۇ.

note: Translators: Title of Straight-Line Depreciation dialog
en: Straight-Line Depreciation
ug: تۈز سىزىقلىق ئامورتىزاتسىيە

note: Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ug: بىر مەزگىلدىكى مەلۇم مۈلۈكنىڭ تۇز سىزىقلىق ئامورتىزاتسىيەسىنى ھېسابلايدۇ. تۇز سىزىقلىق ئامورتىزاتسىيە ئاجرىتىش ئۇسۇلى مەلۇم مۈلۈكنىڭ پايدىلىنىش مۇددىتى ئىچىدە ئامورتىزاتسىيە خىراجىتىنى ھەر بىر مەزگىلگە ئوخشاش بۆلىدۇ، مەلۇم مۈلۈكنىڭ پايدىلىنىش مۇددىتى مەزكۇر مۈلۈكنىڭ ئامورتىزاتسىيە مەزگىلىنى كۆرسىتىدۇ، كۆپىنچە ئەھۋالدا يىل مەزگىل سانى قىلىنىدۇ.

note: Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before salvage input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before salvage input
en: Salvage
ug: قالدۇق قىممەت

note: Translators: Title of Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation dialog
en: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation
ug: ئومۇمىي يىل سانى ئامورتىزاتسىيە

note: Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years’-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ug: مەلۇم مۈلۈكنىڭ بەلگىلىك مەزگىلدىكى ئامورتىزاتسىيەنى ھېسابلاشتا يىل سانىنى ئومۇملاشتۇرۇپ ھېسابلاش ئۇسۇلى قوللىنىلىدۇ، مەزكۇر ئامورتىزاتسىيە ئاجرىتىپ ئېلىش ئۇسۇلى ئامورتىزاتسىيە ئاجرىتىش نىسبىتىنى تېزلىتىۋېتىدۇ. شۇڭا كېيىكى مەزگىلگە قارىغاندا ئالدىنقى مەزگىلدە تېخىمۇ كوپ ئامورتىزاتسىيە خىراجىتى كۆرۈلىدۇ، پايدىلىنىش مۇددىتى مەزكۇر مۈلۈكنىڭ ئامورتىزاتسىيە قەرەل سانىنى (ئادەتتە يىل ھېسابلىنىدۇ)كۆرسىتىدۇ.

note: Translators: Title of Payment Period dialog
en: Payment Period
ug: قايتۇرۇش مۆھلىتى

note: Translators: Payment Period Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
ug: قەرەل ئىچىدىكى ئادەتتىكى يىللىق سوممىنىڭ كەلگۈسى قىممىتىنى قايتۇرۇش دەۋرىگىچە جۇغلانغان سومما سانى مەلۇم بىر قەرەلدىكى ئۆسۈم نىسبىتى بويىچە ھېسابلىنىدۇ.

en: Bitwise AND
ug: خانە بويىچە AND

en: Bitwise NAND
ug: خانە بويىچە NAND

en: Bitwise OR
ug: خانە بويىچە OR

en: Bitwise NOR
ug: خانە بويىچە NOR

en: Bitwise NOT
ug: خانە بويىچە NOT

en: Bitwise Exclusive OR
ug: خانە بويىچە غەيرى OR

en: Bitwise Exclusive NOR
ug: خانە بويىچە غەيرى NOR

en: Left Shift [<<]
ug: سولغا يۆتكە [<<]

en: Right Shift [>>]
ug: ئوڭغا يۆتكە [>>]

en: Unsigned Right Shift [>>>]
ug: ئەمەلسىز ئوڭغا يۆتكە [>>>]

en: Binary Logarithm
ug: ئىككىلىك لوگارىفما

en: Base-2 Exponential
ug: 2 ئاساسلىق كۆرسەتكۈچ

en: Ceiling [Ctrl+[]]
ug: چوڭايتىپ پۈتۈنلەش[Ctrl+[]]

en: Floor [Alt+[]]
ug: كىچىكلىتىپ پۈتۈنلەش[Alt+[]]

en: Change Base
ug: ئاساسىنى ئۆزگەرتىش

en: Change Word Size
ug: سۆز ئۇزۇنلۇقىنى ئۆزگەرتىش

note: Translators: Title of insert character code dialog
en: Insert Character Code
ug: ھەرپ كودى قىستۇرۇش

note: Translators: Insert character code dialog: Label before character entry
en: Character
ug: ھەرپ

en: Convert to
ug: ئايلاندۇر

en: Unicode Code Point
ug: يۇنىكود كود نۇقتىسى

en: UTF-8 Encoding
ug: ‪UTF-8‬ كودلاش

en: UTF-16 Encoding
ug: ‪UTF-16‬ كودلاش

note: Translators: Insert character code dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
ug: قىستۇر(_I)

en: Exchange Rates Not Loaded
ug: پۇل ئالماشتۇرۇش نىسبىتى يۈكلەنمىدى

en: <a href="r:///">Refresh rates</a> or change refresh interval in preferences
ug: <a href="r:///">پۇل ئالماشتۇرۇش نىسبىتىنى يېڭىلاش</a> ياكى مايىللىقتىكى يېڭىلاش ئارىلىقىنى ئۆزگەرتىش كېرەك

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Function name
ug: فۇنكسىيە ئىسمى

en: Select no. of arguments
ug: ئۆزگەرگۈچى سانى تاللىنىدۇ

en: Add function
ug: فۇنكسىيە قوش

en: Favorite Currencies
ug: دائىملىق پۇل

en: Search currencies
ug: پۇل ئىزدە

en: No Results Found
ug: ھېچقانداق نەتىجە تېپىلمىدى

en: Try a different search
ug: باشقا بىر پەرقلىق ئىزدەشنى سىناڭ

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Number of _Decimals
ug: كەسىر چېكىتىدىن كېيىنكى خانە سانى(_D)

en: Trailing _Zeroes
ug: ئارقىسىدىكى نۆل(_Z)

en: _Thousands Separators
ug: مىڭلەر خانە ئايرىغۇچى(_T)

en: _Angle Units
ug: بۇلۇڭ بىرلىكلىرى(_A)

en: _Word Size
ug: سۆز ئۇزۇنلۇقى(_W)

en: E_xchange Rate Refresh Interval
ug: پۇل ئالماشتۇرۇش نىسبىتى يېڭىلاش ئارىلىقى(_X)

en: _Currency Display
ug: پۇل كۆرسەت(_C)

en: _Show Currencies in Auto-Completion List
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملاش تىزىمىدا پۇلنى كۆرسەت(_S)

en: All
ug: ھەممىسى

en: Favorite Only
ug: دائىملىقلىرىلا

en: None
ug: يوق

en: _Favorite Currencies
ug: دائىملىق پۇل(_F)

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open a New Window
ug: يېڭى كۆزنەك ئاچ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Current Window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى ياپ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit the Application
ug: پىروگراممىدىن چېكىن

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Help
ug: ياردەمنى كۆرسەت

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Menu
ug: تىزىملىك ئاچ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Preferences
ug: مايىللىقنى كۆرسەت

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear History
ug: تارىخنى تازىلاش

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switching Modes
ug: ئالماشتۇرۇش ھالىتى

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Basic Mode
ug: ئاساسىي ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Advanced Mode
ug: ئالىي ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Financial Mode
ug: مالىيە ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Programming Mode
ug: پىروگراممىچىلىق ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode
ug: ھەرپتاختا ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode (alt.)
ug: ھەرپتاختا ھالەتكە ئالماشتۇر (alt.)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Conversion Mode
ug: ئايلاندۇرۇش ھالىتىگە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Programming Mode
ug: پىروگراممىچىلىق ھالىتى

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Binary
ug: ئىككىلىك ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Octal
ug: سەككىزلىك ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Decimal
ug: ئونلۇق ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Hexadecimal
ug: ئون ئالتىلىك ھالەتكە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Entry
ug: ھەرپتاختا كىرگۈزۈش

[ctx: shortcuts dialog]
en: Multiply (×)
ug: كۆپەيتىش(×)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Divide (÷)
ug: بۆلۈش(÷)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Square (²)
ug: كىۋادرات(²)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Square Root (√)
ug: كىۋادرات يىلتىز(√)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Inverse (⁻¹)
ug: تەتۈر ئەمەل(⁻¹)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Pi (π)
ug: چەمبەر تۇراقلىقى(π)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Tau (τ)
ug: تائۇ(τ)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Degree (°)
ug: گىرادۇس(°)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Floor (⌊⌋)
ug: كىچىكلىتىپ پۈتۈنلەش(⌊⌋)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Ceiling (⌈⌉)
ug: چوڭايتىپ پۈتۈنلەش(⌈⌉)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Numbers in Scientific Format
ug: سان پەن-تېخنىكا پىچىمىدا كىرگۈزۈلىدۇ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Subscript Numbers
ug: تۆۋەن ئىندېكس سانى كىرگۈزۈلىدۇ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Superscript Numbers
ug: يۇقىرى ئىندېكس سانى كىرگۈزۈلىدۇ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Superscript Minus Sign
ug: يۇقىرى ئىندېكس مىنۇس بەلگىسى كىرگۈزۈلىدۇ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Equation
ug: تەڭلىمە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Undo
ug: يېنىۋال

[ctx: shortcuts dialog]
en: Redo
ug: قايتىلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Previous Equation
ug: ئالدىنقى تەڭلىمە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Next Equation
ug: كېيىنكى تەڭلىمە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear Display
ug: ئېكراننى تازىلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Factorize
ug: كۆپەيتكۈچىلەرگە ئايرىش

en: Constants
ug: تۇراقلىق سان

en: Variable name
ug: ئۆزگەرگۈچى ئىسمى

en: Store value into existing or new variable
ug: قىممەتنى مەۋجۇت ياكى يېڭى ئۆزگەرگۈچىگە ساقلايدۇ

en: _Basic
ug: ئاساسىي(_B)

en: _Advanced
ug: ئالىي(_A)

en: _Financial
ug: مالىيە(_F)

en: _Programming
ug: پىروگراممىچىلىق(_P)

en: _Keyboard
ug: ھەرپتاختا(_K)

en: _Conversion
ug: ئايلاندۇرۇش(_C)

en: _New Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_N)

en: _Clear History
ug: تارىخنى تازىلا(_C)

en: Result Format
ug: نەتىجە پىچىمى

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "automatic"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Automatic
ug: ئۆزلۈكىدىن(_A)

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "fixed"; other possible options are "_Automatic", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Fixed
ug: مۇقىم(_F)

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "scientific"; other possible options are "_Fixed", "_Automatic" and "_Engineering"
en: _Scientific
ug: پەن-تېخنىكا(_S)

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "engineering"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Automatic"
en: _Engineering
ug: قۇرۇلۇش(_E)

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى(_K)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: A_bout Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ ھەققىدە(_B)

en: Mode Selection
ug: ھالەت تاللاش

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك
