gcalctool master - en to kk translation catalogue (777 entries)

en: Calculator
kk: Калькулятор

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
kk: Қарапайым, ғылыми не қаржылық есептеулерді жүргізу

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: calculation;arithmetic;scientific;financial;
kk: calculation;arithmetic;scientific;financial;есептеу;калькулятор;арифметика;ғылыми;қаржылық;

en: Calculator is an application that solves mathematical equations. Though it at first appears to be a simple calculator with only basic arithmetic operations, you can switch into Advanced, Financial, or Programming mode to find a surprising set of capabilities.
kk: Калькулятор — математикалық теңдеулерді шешетін қолданба. Басында ол тек негізгі арифметикалық операциялары бар қарапайым калькулятор болып көрінсе де, таңқаларлық мүмкіндіктер жиынтығын табу үшін кеңейтілген, қаржылық немесе бағдарламалау режиміне ауысуға болады.

en: The Advanced calculator supports many operations, including: logarithms, factorials, trigonometric and hyperbolic functions, modulus division, complex numbers, random number generation and prime factorization.
kk: Кеңейтілген калькулятор көптеген операцияларды қолдайды, соның ішінде: логарифмдер, факториалдар, тригонометриялық және гиперболалық функциялар, қалдықпен бөлу, кешенді сандар, кездейсоқ сандарды жасау және жай көбейткіштерге жіктеу.

en: Financial mode supports several computations, including periodic interest rate, present and future value, double declining and straight line depreciation, and many others.
kk: Қаржы режимі бірнеше есептеулерді қолдайды, оның ішінде кезеңдік пайыздық мөлшерлеме, қазіргі және болашақтағы құн, екі есе төмендеу және түзу сызықты амортизация және т.б. бар.

en: Programming mode supports calculations using common bases (binary, octal, decimal, and hexadecimal), bitwise operations, two’s complement, character to character code conversion, and more.
kk: Бағдарламалау режимі жалпы негіздерді (екілік, сегіздік, ондық және он алтылық), биттік операцияларды, қосымша кодтарды, таңбаны таңба кодына түрлендіруді және т.б. қолданатын есептеулерді қолдайды.

en: Conversion mode supports conversions between common units, currencies and number bases.
kk: Түрлендіру режимі жалпы бірліктер, валюталар және сан негіздері арасындағы түрлендірулерді қолдайды.

en: Basic Mode
kk: Қарапайым режимі

en: Advanced Mode
kk: Кеңейтілген режимі

en: Financial Mode
kk: Қаржылық режимі

en: Programming Mode
kk: Бағдарламалау режимі

en: Keyboard Mode
kk: Пернетақта режимі

en: Conversion Mode
kk: Түрлендіру режимі

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
kk: GNOME жобасы

en: Persistent history tape
kk: Тұрақты тарих таспасы

en: History entries saved across sessions as (equation, answer) pairs. Written on window close. Cleared when the user clears history.
kk: Тарих жазбалары сеанстар арасында (өрнек, жауап) жұптары ретінде сақталады. Терезе жабылғанда жазылады. Пайдаланушы тарихты тазартқанда тазартылады.

en: Accuracy value
kk: Дәлдігі

en: The number of digits displayed after the numeric point
kk: Сандық нүктеден кейін көрсетілетін сандар саны

en: Word size
kk: Сөз өлшемі

en: The size of the words used in bitwise operations
kk: Бит бойынша операцияларда қолданылатын сөздердің өлшемі

en: Numeric base
kk: Санақ жүйесі

en: The numeric base
kk: Санақ жүйесі

en: Group digits
kk: Цифрларды топтау

en: Indicates whether digits are grouped in large numbers.
kk: Үлкен сандарда цифрлардың топталатынын сипаттайды.

en: Show trailing zeroes
kk: Үтірден кейінгі соңғы нөлдерді көрсету

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
kk: Сандық нүктеден кейінгі артық нөлдердің дисплей мәнінде көрсетілу керектігін көрсетеді.

en: Number format
kk: Сандар пішімі

en: The format to display numbers in
kk: Сандар көрсетілетін пішімі

en: Angle units
kk: Бұрыштардың өлшем бірлігі

en: The angle units to use
kk: Қолданылатын бұрыш бірліктері

en: Currency update interval
kk: Валютаны жаңарту аралығы

en: How often the currency exchange rates should be updated. A value of 0 means the currency exchange rates won't be fetched from the network at all.
kk: Валюта бағамы қаншалықты жиі жаңартылуы тиіс. 0 мәні валюта айырбастау бағамдары желіден мүлдем алынбайтыны білдіреді.

en: Currency display
kk: Валютаны көрсету

en: Indicates whether to show currency code, currency name or both of them in the converter.
kk: Түрлендіргіште валюта коды, валюта атауы немесе екеуі де көрсетілетінін анықтайды.

en: Enabled completions
kk: Іске қосылған аяқтаулар

en: The types of completion proposals to be shown in the auto-completion list.
kk: Автоматты аяқтау тізімінде көрсетілетін аяқтау ұсыныстарының түрлері.

en: Favorite currencies
kk: Таңдаулы валюталар

en: The favorite currencies to be shown at the top of the currency list.
kk: Валюталар тізімінің басында көрсетілетін таңдаулы валюталар.

en: Button mode
kk: Батырмалар режимі

en: The button mode
kk: Батырмалар режимі

en: Unit category
kk: Бірліктер санаты

en: Currently selected unit category in the converter
kk: Түрлендіргіште қазір таңдалған бірліктер санаты

en: Source units
kk: Бастапқы бірліктер

en: Currently selected source units in the converter
kk: Түрлендіргіште қазір таңдалған бастапқы бірліктер

en: Target units
kk: Мақсатты бірліктер

en: Currently selected target units in the converter
kk: Түрлендіргіште қазір таңдалған мақсатты бірліктер

en: Internal precision
kk: Ішкі дәлдік

en: The internal precision used with the MPFR library
kk: MPFR библиотекасымен қолданылатын ішкі дәлдік

en: Window position
kk: Терезе орны

en: Window position (x and y) of the last closed window.
kk: Соңғы жабылған терезенің терезе орны (x және y).

en: Window maximized
kk: Терезе максималды етілген

en: Whether the last closed window was maximized.
kk: Терезе максималды етілген бе, жоқ па.

en: Window size
kk: Терезе өлшемі

en: Window size (width and height) of the last closed window.
kk: Соңғы жабылған терезенің терезе орны (ені және биіктігі).

en: UAE Dirham
kk: БАӘ дирхамы

en: Armenian Dram
kk: Армян драмы

en: Argentine Peso
kk: Аргентина песосы

en: Australian Dollar
kk: Аустралиялық доллар

en: Bangladeshi Taka
kk: Бангладеш такасы

en: Bahraini Dinar
kk: Бахрейн динары

en: Brunei Dollar
kk: Бруней доллары

en: Brazilian Real
kk: Бразилия реалы

en: Botswana Pula
kk: Ботсвана пулы

en: Canadian Dollar
kk: Канадалық доллар

en: Swiss Franc
kk: Швейцар франкі

en: Chilean Peso
kk: Чилилық песо

en: Chinese Yuan
kk: Қытай юані

en: Colombian Peso
kk: Колумбия песосы

en: Czech Koruna
kk: Чех корунасы

en: Danish Krone
kk: Дания кронасы

en: Algerian Dinar
kk: Алжир динары

en: Egyptian Pound
kk: Мысыр фунты

en: Euro
kk: Еуро

en: British Pound Sterling
kk: Британдық фунт стерлингі

en: Hong Kong Dollar
kk: Гонконг доллары

en: Hungarian Forint
kk: Венгрия форинті

en: Indonesian Rupiah
kk: Индонезия рупиясы

en: Israeli New Shekel
kk: Израильдің жаңа шекелі

en: Indian Rupee
kk: Үнді рупиясы

en: Iranian Rial
kk: Иран риалы

en: Icelandic Krona
kk: Исландия кронасы

en: Japanese Yen
kk: Жапон иені

en: Jamaican Dollar
kk: Ямайка доллары

en: South Korean Won
kk: Оңтүстік Корея воны

en: Kuwaiti Dinar
kk: Кувейт динары

en: Kazakhstani Tenge
kk: Қазақстандық теңге

en: Sri Lankan Rupee
kk: Шри-Ланка рупиясы

en: Libyan Dinar
kk: Ливиялық динар

en: Mauritian Rupee
kk: Мавритандық рупия

en: Mexican Peso
kk: Мексикалық песо

en: Malaysian Ringgit
kk: Малайзиялық ринггит

en: Nigerian Naira
kk: Нигериялық найра

en: Norwegian Krone
kk: Норвегиялық крона

en: Nepalese Rupee
kk: Непал рупиясы

en: New Zealand Dollar
kk: Жаңа Зеландия доллары

en: Omani Rial
kk: Оман риалы

en: Peruvian Nuevo Sol
kk: Перуандық жаңа соль

en: Philippine Peso
kk: Филлипиндық песо

en: Pakistani Rupee
kk: Пәкістандық рупия

en: Polish Złoty
kk: Поляк злотыйы

en: Qatari Riyal
kk: Катарлық риал

en: New Romanian Leu
kk: Румыниялық жаңа лей

en: Russian Ruble
kk: Ресей рублі

en: Serbian Dinar
kk: Сербия динары

en: Saudi Riyal
kk: Сауд риалы

en: Swedish Krona
kk: Швед кронасы

en: Singapore Dollar
kk: Сингапурлық доллар

en: Thai Baht
kk: Тайлық бат

en: Tunisian Dinar
kk: Тунис динары

en: Turkish Lira
kk: Түрік лирасы

en: T&T Dollar
kk: T&T доллары

en: New Taiwan Dollar
kk: Жаңа Тайвань доллары

en: Ukrainian Hryvnia
kk: Украин гривнасы

en: US Dollar
kk: АҚШ доллары

en: Uruguayan Peso
kk: Уругвайлық песо

en: Vietnamese Dong
kk: Вьетнамдық донг

en: Central African CFA Franc
kk: Орталық Африка CFA франкі

en: West African CFA Franc
kk: Батыс Африка CFA франкі

en: South African Rand
kk: Оңтүстік Африкалық ранд

en: Missing digits after minus sign
kk: Минус таңбасынан кейін цифрлар жетіспейді

en: Missing second symbol (″)
kk: Екінші символ (″) жетіспейді

en: Missing minute symbol (′)
kk: Минут символы (′) жоқ

en: Missing digits after decimal point
kk: Ондық нүктеден кейін цифрлар жоқ

note: Translators: conversion keyword, used e.g. 1 EUR in USD, 1 EUR to USD
en: in
kk: келесіде

en: to
kk: етіп

en: Function “%s” is missing arguments
kk: «%s» функциясының аргументтері жоқ

en: The zeroth root of a number is undefined
kk: Санның нөлдік түбірі анықталмаған

en: Mathematics
kk: Математика

en: Euler’s Number
kk: Эйлер саны

en: Pi
kk: Пи

en: Tau
kk: Тау

en: Golden Ratio
kk: Алтын қима

en: Electromagnetism
kk: Электромагнитизм

en: Light Speed
kk: Жарық жылдамдығы

en: Elementary Charge
kk: Элементар заряд

en: Impedance of Vacuum
kk: Вакуум импедансы

en: Permeability of Vacuum
kk: Вакуумның магниттік өтімділігі

en: Permittivity of Vacuum
kk: Вакуумның диэлектрлік өтімділігі

en: Atomic & Nuclear
kk: Атомдық және ядролық

en: Planck’s Constant
kk: Планк тұрақтысы

en: Fine-Structure Constant
kk: Нәзік құрылымдық тұрақты

en: Electron Mass
kk: Электрон массасы

en: Proton Mass
kk: Протон массасы

en: Thermodynamics
kk: Термодинамика

en: Boltzmann Constant
kk: Больцман тұрақтысы

en: Atomic Mass Unit
kk: Атомдық масса бірлігі

en: Molar Gas Constant
kk: Молярлық газ тұрақтысы

en: Stefan-Boltzmann Constant
kk: Стефан-Больцман тұрақтысы

en: Avogadro’s Number
kk: Авогадро саны

en: Gravitation
kk: Гравитация

en: Gravitational Constant
kk: Гравитациялық тұрақты

en: Earth Acceleration
kk: Жердің үдеуі

en: Error: the number of periods must be positive
kk: Қате: кезеңдер саны оң болуы керек

en: Trigonometry
kk: Тригонометрия

en: Sine
kk: Синус

en: Cosine
kk: Косинус

en: Tangent
kk: Тангенс

en: Inverse Sine
kk: Кері синус

en: Inverse Cosine
kk: Кері косинус

en: Inverse Tangent
kk: Кері тангенс

en: Hyperbolic Sine
kk: Гиперболалық синус

en: Hyperbolic Cosine
kk: Гиперболалық косинус

en: Hyperbolic Tangent
kk: Гиперболалық тангенс

en: Inverse Hyperbolic Sine
kk: Кері гиперболалық синус

en: Inverse Hyperbolic Cosine
kk: Кері гиперболалық косинус

en: Inverse Hyperbolic Tangent
kk: Кері гиперболалық тангенс

en: Complex
kk: Комплексті

en: Complex Conjugate
kk: Комплексті түйіндестіру

en: Complex Argument
kk: Комплексті аргумент

en: Real Component
kk: Нақты компонент

en: Imaginary Component
kk: Жорамал компоненті

en: Programming
kk: Бағдарламалау

en: Two’s Complement
kk: Қосымша код

en: Swap Endianness
kk: Байттар ретін ауыстыру

en: Modulus Divide
kk: Модульдік бөлу

en: Modular Exponentiation
kk: Модульдік дәрежелеу

en: Rounding
kk: Дөңгелектеу

en: Round
kk: Дөңгелектеу

en: Floor
kk: Төменгі дөңгелектеу

en: Ceiling
kk: Жоғарғы дөңгелектеу

en: Integer Component
kk: Бүтін компонент

en: Fractional Component
kk: Бөлшек компонент

en: Statistics
kk: Статистика

en: Sum
kk: Қосынды

en: Sum of Squares
kk: Квадраттар қосындысы

en: Average
kk: Орташа мән

en: Median
kk: Медиана

en: Minimum Value
kk: Минималды мән

en: Maximum Value
kk: Максималды мән

en: Sample Standard Deviation
kk: Таңдамалы стандартты ауытқу

en: Population Standard Deviation
kk: Бас жиынтықтың стандартты ауытқуы

en: Sample Variance
kk: Таңдамалы дисперсия

en: Population Variance
kk: Бас жиынтықтың дисперсиясы

en: Sundry
kk: Әртүрлі

en: Logarithm
kk: Логарифм

en: Natural Logarithm
kk: Натуралды логарифм

en: Square Root
kk: Квадрат түбір

en: Absolute Value
kk: Абсолютті мән

en: Signum
kk: Сан белгісі

en: Combination
kk: Комбинация

en: Permutation
kk: Пермутация

en: Greatest Common Divisor
kk: Ең үлкен ортақ бөлгіш

en: Least Common Multiple
kk: Ең кіші ортақ еселік

en: Comparison (Kronecker Delta)
kk: Салыстыру (Кронекер дельтасы)

en: Function “%s” takes 1 argument
kk: “%s” функциясы 1 аргумент қабылдайды

en: Function “%s” takes 1 or 2 arguments
kk: “%s” функциясы 1 немесе 2 аргумент қабылдайды

en: Function “%s” takes at least 2 arguments
kk: “%s” функциясы кемінде 2 аргумент қабылдайды

en: Function “%s” takes %d argument | Function “%s” takes %d arguments
kk[0]: "%s" функциясы %d аргументті қабылдайды

note: Error shown when trying to undo with no undo history
en: No undo history
kk: Болдырмау тарихы жоқ

note: Error shown when trying to redo with no redo history
en: No redo history
kk: Қайталау тарихы жоқ

en: No sane value to store
kk: Сақтау үшін жарамды мәндер жоқ

note: Error displayed to user when they an unknown variable is entered
en: Unknown variable “%s”
kk: Белгісіз айнымалы "%s"

note: Error displayed to user when a currency conversion with unknown exchange rate is attempted
en: Exchange rate for “%s” is not available
kk: “%s” үшін айырбастау бағамы қолжетімсіз

note: Error displayed to user when an conversion with unknown units is attempted
en: Unknown unit “%s”
kk: Белгісіз “%s” өлшем бірлігі

note: Error displayed to user when an unknown function is entered
en: Function “%s” is not defined
kk: "%s" функциясы анықталмаған

note: Error displayed to user when an invalid conversion (e.g. units of different categories)
en: Unknown conversion
kk: Белгісіз айналдыру

note: Unknown error. Error displayed to user when they enter an invalid calculation
en: Malformed expression
kk: Қате өрнек

en: Calculating
kk: Есептеу

note: Error displayed when trying to factorize a non-integer value
en: Need an integer to factorize
kk: Жай бөлгіштерге тарату үшін бүтін сан керек

note: Translators: Error displayed when underflow error occured
en: Underflow error
kk: Реттің жоғалу қатесі

note: Translators: Error displayed when overflow error occured
en: Overflow error
kk: Толып кету қатесі

note: Translators: Error display when attempting to take argument of zero
en: Argument not defined for zero
kk: Аргумент нөл үшін анықталмаған

en: Floor is only defined for real numbers
kk: Төмен қарай дөңгелектеу (Floor) тек нақты сандар үшін анықталған

en: Ceiling is only defined for real numbers
kk: Жоғары қарай дөңгелектеу (Ceiling) тек нақты сандар үшін анықталған

en: Round is only defined for real numbers
kk: Дөңгелектеу (Round) тек нақты сандар үшін анықталған

en: Exponent is too large
kk: Экспонента тым үлкен

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to a negative re_exponent
en: The power of zero is undefined for a negative exponent
kk: Нөлдің дәрежесі теріс көрсеткіш үшін анықталмаған

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to power of zero
en: Zero raised to zero is undefined
kk: Нөл нөлінші дәрежеде анықталмаған

en: Root is too large
kk: Түбір тым үлкен

note: Translators: Error displayed when attempting to take logarithm of zero
en: Logarithm of zero is undefined
kk: Нөлдің логарифмі анықталмаған

en: Logarithm with base 0 or 1 is undefined
kk: Негізі 0 немесе 1 болатын логарифм анықталмаған

note: TODO: Support factorial of complex numbers
en: Factorial of complex numbers is not supported
kk: Комплексті сандардың факториалына қолдау көрсетілмейді

note: Translators: Error displayed when attempted take the factorial of a negative integer
en: Factorial is undefined for negative integers
kk: Теріс бүтін сандар үшін факториал анықталмаған

en: Factorial is too large
kk: Факториал тым үлкен

note: Translators: Error displayed attempted to divide by zero
en: Division by zero is undefined
kk: Нөлге бөлу анықталмаған

note: Translators: Error displayed when attempting to do a modulus division on complex numbers
en: Modulus division is only defined for real numbers
kk: Модульдік бөлу тек нақты сандар үшін анықталған

en: Modular exponent is too large
kk: Модульдік экспонента тым үлкен

note: Translators: Error displayed when tangent value is undefined
en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
kk: Тангенс π∕2 (90°) -дан бастап, π (180°) көбейткіштері болып табылатын бұрыштар үшін анықталмаған

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
kk: Кері синус [-1, 1] сыртындағы мәндер үшін анықталмаған

note: Translators: Error displayed when inverse cosine value is undefined
en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
kk: Кері косинус [-1, 1] сыртындағы мәндер үшін анықталмаған

note: Translators: Error displayed when trying to calculate undefined atan(i) or atan (-i)
en: Inverse tangent is undefined for values i and -i
kk: Арктангенс i және -i мәндері үшін анықталмаған

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic cosine value is undefined
en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
kk: Кері гиперболалық косинусы бірден кем мәндер үшін анықталмаған

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic tangent value is undefined
en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside [-1, 1]
kk: Кері гиперболалық тангенсі [-1, 1] сыртындағы мәндер үшін анықталмаған

note: Translators: Error displayed when bitwise AND attempted on non-integer values
en: Bitwise AND is only defined for non-negative integers
kk: Биттік ЖӘНЕ тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

note: Translators: Error displayed when bitwise NAND attempted on non-integer values
en: Bitwise NAND is only defined for non-negative integers
kk: Биттік ЖӘНЕ-ЕМЕС тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

note: Translators: Error displayed when bitwise OR attempted on non-integer values
en: Bitwise OR is only defined for non-negative integers
kk: Биттік НЕМЕСЕ тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

note: Translators: Error displayed when bitwise NOR attempted on non-integer values
en: Bitwise NOR is only defined for non-negative integers
kk: Биттік НЕМЕСЕ-ЕМЕС тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

note: Translators: Error displayed when bitwise XOR attempted on non-integer values
en: Bitwise XOR is only defined for non-negative integers
kk: Биттік болғызбайтын НЕМЕСЕ тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

note: Translators: Error displayed when bitwise XNOR attempted on non-integer values
en: Bitwise XNOR is only defined for non-negative integers
kk: Биттік болғызбайтын НЕМЕСЕ-ЕМЕС тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

note: Translators: Error displayed when bitwise NOT attempted on non-integer values
en: Bitwise NOT is only defined for non-negative integers
kk: Биттік ЕМЕС тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

note: Translators: Error displayed when bit shift attempted on non-integer values
en: Shift is only possible on integers
kk: Жылжыту тек бүтін сандарда мүмкін

en: Overflow. Try a bigger word size
kk: Толып кету. Үлкенірек сөз өлшемін қолданып көріңіз

en: Two’s complement is only defined for non-negative integers
kk: Қосымша код тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

en: Swap endianness is only possible on integers
kk: Байттар ретін ауыстыру тек бүтін сандарда мүмкін

en: Combination is only defined for non-negative integers
kk: Комбинация тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

en: Combination is undefined if n is less than r
kk: Комбинация анықталмаған егер n мәні r мәнінен кіші болса

en: Permutation is only defined for non-negative integers
kk: Пермутация тек теріс емес бүтін сандар үшін анықталған

en: Permutation is undefined if n is less than r
kk: Пермутация анықталмаған, егер n мәні r мәнінен кіші болса

en: Permutation is too large
kk: Алмастыру тым үлкен

en: Greatest common divisor is only defined for integers
kk: Ең үлкен ортақ бөлгіш тек бүтін сандар үшін анықталған

en: Least common multiple is only defined for integers
kk: Ең кіші ортақ еселік тек бүтін сандар үшін анықталған

en: Median is only defined for real numbers
kk: Медиана тек нақты сандар үшін анықталған

en: Minimum value is only defined for real numbers
kk: Ең кіші мән тек нақты сандар үшін анықталған

en: Maximum value is only defined for real numbers
kk: Ең үлкен мән тек нақты сандар үшін анықталған

en: Bank of Canada
kk: Канада банкі

en: European Central Bank
kk: Еуропалық орталық банк

en: International Monetary Fund
kk: Халықаралық валюта қоры

en: United Nations Treasury
kk: Біріккен Ұлттар Ұйымының Қазынашылығы

en: The result is too long to display in fixed format. Try other result formats
kk: Нәтиже бекітілген пішімде көрсету үшін тым ұзын. Басқа нәтиже пішімдерін байқап көріңіз

en: Angle
kk: Бұрыш

en: Length
kk: Ұзындық

en: Area
kk: Аймақ

en: Volume
kk: Көлем

en: Mass
kk: Масса

en: Speed
kk: Жылдамдық

en: Duration
kk: Ұзақтық

en: Frequency
kk: Жиілігі

en: Temperature
kk: Температура

en: Energy
kk: Энергия

en: Pressure
kk: Қысым

en: Digital Storage
kk: Цифрлық жады

note: FIXME: Approximations of 1/(units in a circle), therefore, 360 deg != 400 grads
en: Degrees (Decimal)
kk: Градустар (Ондық)

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
kk: градус,градустар

en: Degrees (D°M′S″)
kk: Градустар (D°M′S″)

en: Radians
kk: Радиандар

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
kk: радиан,рад

en: Gradians
kk: Градтар

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
kk: градиан,градиандар,град

en: Parsecs
kk: Парсек

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
kk: парсек,парсектер,пк

en: Light Years
kk: Жарықтық жыл

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
kk: жарық жылы,жарық жылдары,жж

en: Astronomical Units
kk: Астрономиялық бірліктер

[ctx: unit-symbols]
en: au
kk: аб

en: Rack Units
kk: Монтажды бірлік

[ctx: unit-symbols]
en: U
kk: Монт. бірлік

en: Nautical Miles
kk: Теңіл милялары

[ctx: unit-symbols]
en: nmi
kk: теңіз милясы

en: Miles
kk: Милялар

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
kk: миля,милялар

en: Kilometers
kk: Километр

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
kk: километр,километрлер,км

en: Cables
kk: Кабельтовтар

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
kk: кабельтов

en: Fathoms
kk: Теңіз сажындары

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
kk: теңіз сажыны

en: Meters
kk: Метр

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
kk: метр,м

en: Yards
kk: Ярд

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
kk: ярд,ярдтар

en: Feet
kk: Фут

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
kk: фут,футтар

en: Inches
kk: Дюйм

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
kk: дюйм

en: Centimeters
kk: Сантиметр

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
kk: сантиметр,сантиметрлер,см

en: Millimeters
kk: Миллиметр

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
kk: миллиметр,миллиметрлер,мм

en: Micrometers
kk: Микрометр

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
kk: микрометр,микрометрлер,мкм

en: Nanometers
kk: Нанометр

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
kk: нанометр,нанометрлер,нм

en: Desktop Publishing Points
kk: Үстел үсті баспа жүйесінің нүктелері

[ctx: unit-symbols]
en: point,pt,points,pts
kk: пункт,пункттер

en: Kilometers per Hour
kk: Сағатына километр

[ctx: unit-symbols]
en: kilometers per hour,kmph,kmh,kph
kk: километр/сағ, км/сағ

en: Miles per Hour
kk: Сағатына миля

[ctx: unit-symbols]
en: milesph,miles per hour,mi/h,miph,mph
kk: миля/сағ

en: Meters per Second
kk: Секундына метр

[ctx: unit-symbols]
en: meters per second,mps
kk: метр/сек,м/с

en: Feet per Second
kk: Секундына фут

[ctx: unit-symbols]
en: fps,feet per second,feetps
kk: фут/сек,фут/с

en: Knots
kk: Кноттар

[ctx: unit-symbols]
en: kt,kn,nd,knot,knots
kk: кт,кнот

en: Hectares
kk: Гектар

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
kk: гектар,гектарлар,га

en: Acres
kk: Акр

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
kk: акр,акрлар

en: Square Miles
kk: Квадрат миля

[ctx: unit-symbols]
en: mi²
kk: ми²

en: Square Feet
kk: Квадрат фут

[ctx: unit-symbols]
en: ft²
kk: шаршы фут

en: Square Kilometers
kk: Шаршы километрлер

[ctx: unit-symbols]
en: km²
kk: км²

en: Square Meters
kk: Шаршы метр

[ctx: unit-symbols]
en: m²
kk: м²

en: Square Centimeters
kk: Шаршы сантиметр

[ctx: unit-symbols]
en: cm²
kk: см²

en: Square Millimeters
kk: Шаршы миллиметр

[ctx: unit-symbols]
en: mm²
kk: мм²

en: Cubic Meters
kk: Шаршы метр

[ctx: unit-symbols]
en: m³
kk: м³

en: British Gallons
kk: Британдық галлондар

[ctx: unit-symbols]
en: imp_gallon,imp_gallons,imp_gal
kk: имп.галлон,имп.галлондар

en: US Gallons
kk: АҚШ галлондары

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
kk: галлон,галлондар

en: Liters
kk: Литр

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
kk: литр,литрлар,л

en: US Quarts
kk: АҚШ кварталары

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
kk: кварта,кварталар

en: British Pints
kk: Британдық пинталар

[ctx: unit-symbols]
en: imp_pint,imp_pints,imp_pt
kk: имп.пинта,имп.пинталар

en: US Pints
kk: АҚШ пинталары

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
kk: пинта,пинталар

en: Metric Cups
kk: Метрикалық шыны-аяқ

[ctx: unit-symbols]
en: cup,cups,cp
kk: шыны-аяқ, шыны-аяқтар

en: Milliliters
kk: Миллилитрлер

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
kk: миллилитр,миллилитрлер,мл,см³

en: Microliters
kk: Микролитрлер

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
kk: мм³,мкл

en: Tonnes
kk: Тонналар

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
kk: тонна,тонналар

en: Kilograms
kk: Килограммдар

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
kk: килограмм,килограммдар,кг

en: Pounds
kk: Фунттар

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb,lbs
kk: фунт,фунттар

en: Ounces
kk: Унциялар

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
kk: унция,унциялар

en: Troy Ounces
kk: Трой унциясы

[ctx: unit-symbols]
en: Troy ounce,Troy ounces,ozt
kk: Трой унциясы,Трой унциялары

en: Grams
kk: Грамм

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
kk: грамм,граммдар,г

en: Milligrams
kk: Миллиграммдар

[ctx: unit-symbols]
en: milligram,milligrams,milligramme,milligrammes,mg
kk: миллиграмм,миллиграммдар,мг

en: Micrograms
kk: Микрограммдар

[ctx: unit-symbols]
en: microgram,micrograms,microgramme,microgrammes,μg,ug
kk: микрограмм,микрограммдар,μg,мкг

en: Stone
kk: Стоун

[ctx: unit-symbols]
en: stone,st,stones
kk: стоун,ст,стоундар

en: Centuries
kk: Ғасыр

[ctx: unit-symbols]
en: century,centuries
kk: ғасыр, ғасырлар

en: Decades
kk: Декада

[ctx: unit-symbols]
en: decade,decades
kk: декада, декадалар

en: Years
kk: Жыл

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
kk: жыл,жылдар,жж

en: Months
kk: Ай

[ctx: unit-symbols]
en: month,months
kk: ай,айлар

en: Weeks
kk: Апталар

[ctx: unit-symbols]
en: week,weeks
kk: апта, апталар

en: Days
kk: Күн

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
kk: күн,күндер

en: Hours
kk: Сағат

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
kk: сағат,сағаттар,сағ

en: Minutes
kk: Минут

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
kk: минут,минуттар,мин

en: Seconds
kk: Секунд

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
kk: секунд,секундтар,с

en: Milliseconds
kk: Миллисекунд

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
kk: миллисекунд,мс

en: Microseconds
kk: Микросекунд

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
kk: микросекунд,микросекундтар,мс

en: Nanoseconds
kk: Наносекундтар

[ctx: unit-symbols]
en: nanosecond,nanoseconds,ns
kk: наносекунд,наносекундтар,нс

en: Celsius
kk: Цельсий

[ctx: unit-symbols]
en: degC,°C,˚C,C,c,Celsius,celsius
kk: °C,˚C,C,c,Цельсий,цельсий

en: Fahrenheit
kk: Фаренгейт

[ctx: unit-symbols]
en: degF,°F,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit
kk: °F,˚F,F,f,Фаренгейт,фаренгейт

en: Kelvin
kk: Кельвин

[ctx: unit-symbols]
en: k,K,Kelvin,kelvin
kk: к,К,Кельвин,кельвин

en: Rankine
kk: Ранкин

[ctx: unit-symbols]
en: degR,°R,˚R,°Ra,˚Ra,r,R,Rankine,rankine
kk: °R,˚R,°Ra,˚Ra,r,R,Ранкин,ранкин

note: We use IEC prefix for digital storage units. i.e. 1 kB = 1 KiloByte = 1000 bytes, and 1 KiB = 1 kibiByte = 1024 bytes
en: Bits
kk: Биттер

[ctx: unit-symbols]
en: bit,bits,b
kk: бит,биттер,бит

en: Bytes
kk: Байттар

[ctx: unit-symbols]
en: byte,bytes,B
kk: байт,байттар,Б

en: Nibbles
kk: Нибблдар

[ctx: unit-symbols]
en: nibble,nibbles
kk: ниббл,нибблдар

note: The SI symbol for kilo is k, however we also allow "KB" and "Kb", as they are widely used and accepted.
en: Kilobits
kk: Килобиттер

[ctx: unit-symbols]
en: kilobit,kilobits,kb,Kb
kk: килобит,килобиттер,Кб

en: Kilobytes
kk: Килобайттар

[ctx: unit-symbols]
en: kilobyte,kilobytes,kB,KB
kk: килобайт,килобайттар,кБ,КБ

en: Kibibits
kk: Кибибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: kibibit,kibibits,Kib
kk: кибибит,кибибиттер,Кибит

en: Kibibytes
kk: Кибибайттар

[ctx: unit-symbols]
en: kibibyte,kibibytes,KiB
kk: кибибайт,кибибайттар,КиБ

en: Megabits
kk: Мегабиттер

[ctx: unit-symbols]
en: megabit,megabits,Mb
kk: мегабит,мегабиттер,Мбит

en: Megabytes
kk: Мегабайт

[ctx: unit-symbols]
en: megabyte,megabytes,MB
kk: мегабайт,мегабайттар,МБ

en: Mebibits
kk: Мебибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: mebibit,mebibits,Mib
kk: мебибит,мебибиттер,Мибит

en: Mebibytes
kk: Мебибайттар

[ctx: unit-symbols]
en: mebibyte,mebibytes,MiB
kk: мебибайт,мебибайттар,МиБ

en: Gigabits
kk: Гигабит

[ctx: unit-symbols]
en: gigabit,gigabits,Gb
kk: гигабит,гигабиттер,Гбит

en: Gigabytes
kk: Гигабайт

[ctx: unit-symbols]
en: gigabyte,gigabytes,GB
kk: гигабайт,ГБ

en: Gibibits
kk: Гибибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: gibibit,gibibits,Gib
kk: гибибит,гибибиттер,Гибит

en: Gibibytes
kk: Гибибайт

[ctx: unit-symbols]
en: gibibyte,gibibytes,GiB
kk: гибибайт,гибибайттар,ГиБ

en: Terabits
kk: Терабиттер

[ctx: unit-symbols]
en: terabit,terabits,Tb
kk: терабит,терабиттер,Тбит

en: Terabytes
kk: Терабайттар

[ctx: unit-symbols]
en: terabyte,terabytes,TB
kk: терабайт,ТБ

en: Tebibits
kk: Тебибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: tebibit,tebibits,Tib
kk: тебибит,тебибиттер,Тибит

en: Tebibytes
kk: Тебибайттар

[ctx: unit-symbols]
en: tebibyte,tebibytes,TiB
kk: тебибайт,тебибайттар,ТиБ

en: Petabits
kk: Петабиттер

[ctx: unit-symbols]
en: petabit,petabits,Pb
kk: петабит,петабиттер,Пбит

en: Petabytes
kk: Петабайттар

[ctx: unit-symbols]
en: petabyte,petabytes,PB
kk: петабайт,петабайттар,ПБ

en: Pebibits
kk: Пебибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: pebibit,pebibits,Pib
kk: пебибит,пебибиттер,Пибит

en: Pebibytes
kk: Пебибайттар

[ctx: unit-symbols]
en: pebibyte,pebibytes,PiB
kk: пебибайт,пебибайттар,ПБ

en: Exabits
kk: Эксабиттер

[ctx: unit-symbols]
en: exabit,exabits,Eb
kk: эксабит,эксабиттер,Эбит

en: Exabytes
kk: Эксабайттар

[ctx: unit-symbols]
en: exabyte,exabytes,EB
kk: эксабайт,эксабайттар,ЭБ

en: Exbibits
kk: Эксбибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: exbibit,exbibits,Eib
kk: эксбибит,эксбибиттер,Эибит

en: Exbibytes
kk: Эксбибайттар

[ctx: unit-symbols]
en: exbibyte,exbibytes,EiB
kk: эксбибайт,эксбибайттар,ЭиБ

en: Zettabits
kk: Зеттабиттер

[ctx: unit-symbols]
en: zettabit,zettabits,Zb
kk: зеттабит,зеттабиттер,Збит

en: Zettabytes
kk: Зеттабайттар

[ctx: unit-symbols]
en: zettabyte,zettabytes,ZB
kk: зеттабайт,зеттабайттар,ЗБ

en: Zebibits
kk: Зебибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: zebibit,zebibits,Zib
kk: зебибит,зебибиттер,Зибит

en: Zebibytes
kk: Зебибайттар

[ctx: unit-symbols]
en: zebibyte,zebibytes,ZiB
kk: зебибайт,зебибайттар,ЗиБ

en: Yottabits
kk: Йоттабиттер

[ctx: unit-symbols]
en: yottabit,yottabits,Yb
kk: йоттабит,йоттабиттер,Йбит

en: Yottabytes
kk: Йоттабайттар

[ctx: unit-symbols]
en: yottabyte,yottabytes,YB
kk: йоттабайт,йоттабайттар,ЙБ

en: Yobibits
kk: Йобибиттер

[ctx: unit-symbols]
en: yobibit,yobibits,Yib
kk: йобибит,йобибиттер,Йибит

en: Yobibytes
kk: Йобибайттар

[ctx: unit-symbols]
en: yobibyte,yobibytes,YiB
kk: йобибайт,йобибайттар,ЙиБ

en: Hertz
kk: Герц

[ctx: unit-symbols]
en: hertz,Hz
kk: герц,Гц

en: Kilohertz
kk: Килохерц

[ctx: unit-symbols]
en: kilohertz,kHz
kk: килогерц,кГц

en: Megahertz
kk: Мегагерц

[ctx: unit-symbols]
en: megahertz,MHz
kk: мегагерц,МГц

en: Gigahertz
kk: Гигахерц

[ctx: unit-symbols]
en: gigahertz,GHz
kk: гигагерц,ГГц

en: Terahertz
kk: Терахерц

[ctx: unit-symbols]
en: terahertz,THz
kk: терагерц, ТГц

en: Joules
kk: Джоульдар

[ctx: unit-symbols]
en: Joule,J,joule,joules
kk: Джоуль,Дж,джоуль

en: Kilojoules
kk: Килоджоуль

[ctx: unit-symbols]
en: KJ,kilojoules,kilojoule
kk: кДж,килоджоуль

en: Megajoules
kk: Мегаджоуль

[ctx: unit-symbols]
en: MJ,megajoules,megajoule
kk: МДж,мегаджоуль

en: Kilowatt-Hours
kk: Киловатт-сағаттар

[ctx: unit-symbols]
en: kwh,kWh,kilowatt-hour,kilowatthour
kk: квт-сағ,кВт-сағ,киловатт-сағат

en: British Thermal Units
kk: Британдық жылу бірліктері

[ctx: unit-symbols]
en: btu,BTU
kk: бжб,БЖБ

en: Calories
kk: Калориялар

[ctx: unit-symbols]
en: calories,calorie,cal
kk: калория,кал

en: Kilocalories
kk: Килокалориялар

[ctx: unit-symbols]
en: kilocalories,kilocalorie,kcal
kk: килокалориялар,килокалория,ккал

en: Ergs
kk: Эргтер

[ctx: unit-symbols]
en: ergs,erg
kk: эрг

en: Electron Volts
kk: Электронвольттар

[ctx: unit-symbols]
en: electronvolt,electronvolts,ev
kk: электронвольт,эВ

en: Foot-Pounds
kk: Фут-фунттар

[ctx: unit-symbols]
en: foot-pound,foot-pounds,ft-lb,ft-lbs
kk: фут-фунт

en: Pascals
kk: Паскальдар

[ctx: unit-symbols]
en: Pascal,pascal,Pa
kk: Паскаль,паскаль,Па

en: Kilopascals
kk: Килопаскальдар

[ctx: unit-symbols]
en: Kilopascal,kilopascal,kPa
kk: Килопаскаль,килопаскаль,кПа

en: Hectopascals
kk: Гектопаскальдар

[ctx: unit-symbols]
en: Hectopascal,hectopascal,hPa
kk: Гектопаскаль,гектопаскаль,гПа

en: Bars
kk: Барлар

[ctx: unit-symbols]
en: Bar,bar
kk: Бар,бар

en: Standard Atmospheres
kk: Стандартты атмосфералар

[ctx: unit-symbols]
en: Standard Atmosphere,Standard atmosphere,standard atmosphere,Atm,atm
kk: Стандартты атмосфера,стандартты атмосфера,Атм,атм

en: Millimeters of Mercury
kk: Сынап бағанасының миллиметрлері

[ctx: unit-symbols]
en: Millimeter of Mercury,millimeter of mercury,mmHg
kk: Сынап бағанасының миллиметрі,сынап бағанасының миллиметрі,мм сын. бағ.

en: Inches of Mercury
kk: Сынап бағанасының дюймдері

[ctx: unit-symbols]
en: Inch of Mercury,inch of mercury,inHg
kk: Сынап бағанасының дюймі,сынап бағанасының дюймі,дюйм сын. бағ.

en: Pounds per Square Inch
kk: Шаршы дюймге фунттар

[ctx: unit-symbols]
en: Pound per Square Inch,pound per square inch,psi
kk: Шаршы дюймге фунт,шаршы дюймге фунт,psi

en: Currency
kk: Қаржы

en: Number Base
kk: Сан негізі

en: Binary
kk: Екілік

en: Octal
kk: Сегіздік

en: Decimal
kk: Ондық

en: Hexadecimal
kk: Он алтылық

en: Open in Calculator
kk: Калькуляторда ашу

en: Result copied
kk: Нәтиже көшірілді

en: Result was copied successfully
kk: Нәтиже сәтті көшірілді

en: Degrees
kk: Градустар

en: Angle Unit: %s
kk: Бұрыш бірлігі: %s

en: Not Available
kk: Қолжетімсіз

en: %d-bit | %d-bit
kk[0]: %d-бит

note: Translators: Do not translate possible mode names basic, advanced, financial, programming, keyboard and conversion
en: Start in given mode (basic, advanced, financial, programming, keyboard, conversion)
kk: Берілген режимде бастау (қарапайым, кеңейтілген, қаржылық, бағдарламалау, перне, түрлендіру)

en: Solve given equation
kk: Берілген теңдеуді шешу

en: Start with given equation
kk: Берілген теңдеуден бастау

en: Show release version
kk: Шығарылым нұсқасын көрсету

note: Application Copyrights for the calculator authors
en: © 1986–%d The Calculator authors
kk: © 1986–%d Калькулятор авторлары

en: Exchange Rate Data Providers
kk: Валюта бағамы деректерін ұсынушылар

en: Exchange rates data by %s
kk: Валюта бағамы деректерін ұсынған %s

en: Close All?
kk: Барлығын жабу керек пе?

en: Are you sure you want to close all open windows?
kk: Барлық ашық терезелерді жапқыңыз келе ме?

en: _Cancel
kk: Ба_с тарту

en: Close _All
kk: Б_арлығын жабу

en: Error
kk: Қате

en: Defined Functions
kk: Анықталған функциялар

en: Built-in Keywords
kk: Кірістірілген кілтсөздер

en: Defined Currencies
kk: Анықталған валюталар

en: Defined Variables
kk: Анықталған айнымалылар

en: Can not use defined variable or constant names
kk: Анықталған айнымалы немесе константа атауларын пайдалану мүмкін емес

en: Can not use built-in function or operator names
kk: Кірістірілген функция немесе оператор атауларын пайдалану мүмкін емес

en: Function name can not start with a digit
kk: Функция атауы саннан басталмауы керек

en: Function name can only contain digits, letters and underscores
kk: Функция атауында тек сандар, әріптер және астын сызу таңбалары болуы мүмкін

en: Edit
kk: Түзету

en: Delete
kk: Өшіру

en: 8-bit
kk: 8 бит

en: 16-bit
kk: 16 бит

en: 32-bit
kk: 32 бит

en: 64-bit
kk: 64 бит

en: Never
kk: Ешқашан

en: Daily
kk: Күн сайын

en: Weekly
kk: Апта сайын

en: Currency Code
kk: Валюта коды

en: Currency Name
kk: Валюта атауы

en: Both
kk: Екеуі де

en: Can not use defined function or operator names
kk: Анықталған функция немесе оператор атауларын қолдануға болмайды

en: Can not use built-in variable or constant names
kk: Кірістірілген айнымалы немесе тұрақты атауларын қолдануға болмайды

en: Variable name can not start with a digit
kk: Айнымалы атауы цифрдан басталмауы керек

en: Variable name can only contain digits, letters and underscores
kk: Айнымалы атауында тек цифрлар, әріптер және астын сызу таңбасы болуы мүмкін

en: Basic
kk: Қарапайым

en: Advanced
kk: Кеңейтілген

en: Financial
kk: Қаржылық

en: Keyboard
kk: Пернетақта

en: Conversion
kk: Түрлендіру

en: Clear Display [Escape]
kk: Тазарту [Escape]

en: Superscript Mode [Ctrl]
kk: Үстіңгі индекс режимі [Ctrl]

en: Subscript Mode [Alt]
kk: Төменгі индекс режимі [Alt]

en: Variables and Constants
kk: Айнымалылар мен тұрақтылар

en: Additional Functions
kk: Қосымша функциялар

en: Divide [/]
kk: Бөлу [/]

en: Multiply [*]
kk: Көбейту [*]

en: Subtract [-]
kk: Азайту [-]

en: Add [+]
kk: Қосу [+]

en: Percentage [%]
kk: Пайыз [%]

en: Group [()]
kk: Топтастыру [()]

en: Calculate Result
kk: Нәтижесін есептеу

en: Inverse Modifier [Shift]
kk: Кері модификатор [Shift]

en: Square [Ctrl+2]
kk: Шаршы [Ctrl+2]

en: Square Root [Ctrl+R]
kk: Шаршы түбір [Ctrl+R]

en: Exponent [^ or **]
kk: Экспонента [^ немесе **]

en: Nth Root
kk: N-ші дәрежелі түбір

en: Common Logarithm
kk: Жалпы логарифм

en: Base-10 Exponential
kk: 10 негізді экспонента

en: Natural Exponential
kk: Натурал экспонента

en: Inverse [Ctrl+I]
kk: Терістеу [Ctrl+I]

en: Round [[]]
kk: Дөңгелектеу [[]]

en: Absolute Value [||]
kk: Абсолют мән [||]

en: Factorial [!]
kk: Факториал [!]

en: Pi [Ctrl+P]
kk: Пи саны [Ctrl+P]

en: Imaginary Unit
kk: Жорамал бірлік

en: Factorize [Ctrl+F]
kk: Факториал [Ctrl+F]

en: Switch Conversion Units
kk: Түрлендіру бірліктерін ауыстыру

en: Degrees, Minutes, Seconds
kk: Градустар, минуттар, секундтар

en: Change Sign
kk: Таңбаны өзгерту

en: Exchange Rate Details
kk: Айырбас бағамының егжей-тегжейі

en: Updated
kk: Жаңартылды

en: Source
kk: Дереккөз

en: _Refresh Rates
kk: Бағамдарды жаңа_рту

note: Translators: Title of Compounding Term dialog
en: Compounding Term
kk: Құрамды кезең

en: Double Declining Depreciation
kk: Екі есе төмендеу амортизациясы

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before future value input Translators: Title of Future Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before future value input Translators: Payment Period Dialog: Label before future value input
en: Future Value
kk: Болашақ мәні

note: Translators: Title of Gross Profit Margin dialog
en: Gross Profit Margin
kk: Жалпы пайда маржасы

note: Translators: Future Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Title of Periodic Payment dialog Translators: Present Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Payment Period Dialog: Label before periodic payment input
en: Periodic Payment
kk: Мерзімді төлем

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before present value input Translators: Title of Present Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before present value input
en: Present Value
kk: Ағымдағы мәні

note: Translators: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment of present value pv to a future value of fv, over the number of compounding periods in term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Interest
en: Rate
kk: Мөлшерлеме

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Future Value Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Periodic Payment Dialog: Label before periodic interest rate Translators: Present Value Dialog: Label before periodic interest rate
en: Periodic Interest Rate
kk: Кезеңдік пайыздық мөлшерлеме

en: Straight Line Depreciation
kk: Түзу сызықты амортизация

en: Sum of the Years Digits Depreciation
kk: Жылдар-сандар-сомасы амортизациясы

note: Translators: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value of fv, at a periodic interest rate of int. Each payment is equal to amount pmt. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Annuity_(finance_theory) Translators: P
en: Term
kk: Мерзім

en: Financial Term
kk: Қаржылық кезең

en: Currency Conversion
kk: Валютаны айырбастау

note: Translators: Compounding Term Dialog: Calculate button Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Calculate button Translators: Future Value Dialog: Calculate button Translators: Gross Profit Margin Dialog: Calculate button Translators: Periodic Payment Dialog: Calculate button Translators: 
en: C_alculate
kk: Е_септеу

note: Translators: Compounding Term Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
kk: Ағымдағы құнның болашақ құнына инвестицияларды ұлғайту үшін қажетті біріктіру кезеңдерінің санын бір қосу кезеңіне тіркелген пайыздық мөлшерлеме бойынша есептейді.

note: Translators: Title of Double-Declining Depreciation dialog
en: Double-Declining Depreciation
kk: Екі есе төмендеу амортизациясы

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
kk: Актив бойынша амортизациялық үстемеақыны екі есе азаю әдісін пайдалана отырып, көрсетілген уақыт кезеңі ішінде есептейді.

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before cost input Translators: Gross Profit Margin Dialog: Label before cost input Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before cost input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before cost input
en: Cost
kk: Құны

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before life input Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before life input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before life input
en: Life
kk: Қызмет мерзімі

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before period input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before period input
en: Period
kk: Кезең

note: Translators: Future Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
kk: Мерзiмi өткен төлем кезеңдерiнiң санынан кезеңдiк пайыздық мөлшерлеме бойынша тең төлемдер қатары негiзiнде инвестициялардың болашақ құнын есептейдi.

note: Translators: Future Value Dialog: Label before number of periods input Translators: Present Value Dialog: Label before number of periods input
en: Number of Periods
kk: Кезеңдер саны

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Description of calculation
en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
kk: Өнімнің құны мен пайданың қажетінінің маржасын негізге ала отырып, тауарды қайта сату бағасын есептейді.

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Label before margin input
en: Margin
kk: Маржа

note: Translators: Periodic Payment Dialog: Description of calculation
en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
kk: Төлемдер әр төлем кезеңінің соңында жүзеге асырылатын несиенің мерзімді төлем сомасын есептейді.

note: Translators: Periodic Payment Dialog: Label before principal input
en: Principal
kk: Негізгі сома

note: Translators: Present Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
kk: Мерзімдегі төлем кезеңдерінің саны ішінде мерзімді пайыздық мөлшерлеме бойынша дисконтталған тең төлемдер сериясына негізделген инвестицияның ағымдағы құнын есептейді.

note: Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Description of calculation
en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
kk: Күрделі пайыздарды есептеу кезеңдерінің саны ішінде инвестицияны болашақ құнға дейін арттыру үшін қажетті мерзімді пайызды есептейді.

note: Translators: Title of Straight-Line Depreciation dialog
en: Straight-Line Depreciation
kk: Түзу сызықты амортизация

note: Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
kk: Активтің бір кезеңге арналған түзу сызықты амортизациясын есептейді. Амортизацияның түзу сызықты әдісі амортизацияланатын құнды активтің пайдалы қызмет мерзіміне теңдей бөледі. Пайдалы қызмет мерзімі — бұл активтің амортизациясы есептелетін кезеңдер саны (әдетте жылдар).

note: Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before salvage input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before salvage input
en: Salvage
kk: Қалдық құн

note: Translators: Title of Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation dialog
en: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation
kk: Жылдар-сандар-сомасы амортизациясы

note: Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years’-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
kk: Жылдық-цифрлардың-қосындысы (SYD) әдісін қолданып, белгілі бір уақыт кезеңі үшін актив бойынша амортизациялық аударымдарды есептейді. Бұл амортизация әдісі амортизация қарқынын тездетеді, соның нәтижесінде кейінгі кезеңдерге қарағанда алғашқы кезеңдерде амортизациялық шығыстар көбірек болады. Пайдалы қызмет мерзімі — бұл активтің амортизациясы есептелетін кезеңдер саны (әдетте жылдар).

note: Translators: Title of Payment Period dialog
en: Payment Period
kk: Төлем мерзімі

note: Translators: Payment Period Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
kk: Қарапайым аннуитет мерзімі ішінде, болашақ құнды жинақтау үшін, мерзімді пайыздық мөлшерлеме бойынша қажетті төлем кезеңдерінің санын есептейді.

en: Bitwise AND
kk: Биттік ЖӘНЕ

en: Bitwise NAND
kk: Биттік ЖӘНЕ-ЕМЕС

en: Bitwise OR
kk: Биттік НЕМЕСЕ

en: Bitwise NOR
kk: Биттік НЕМЕСЕ-ЕМЕС

en: Bitwise NOT
kk: Биттік ЕМЕС

en: Bitwise Exclusive OR
kk: Биттік болғызбайтын НЕМЕСЕ

en: Bitwise Exclusive NOR
kk: Биттік болғызбайтын НЕМЕСЕ-ЕМЕС

en: Left Shift [<<]
kk: Солға ығыстыру [<<]

en: Right Shift [>>]
kk: Оңға ығыстыру [>>]

en: Unsigned Right Shift [>>>]
kk: Таңбасыз оңға ығыстыру [>>>]

en: Binary Logarithm
kk: Екілік логарифм

en: Base-2 Exponential
kk: 2 негізіндегі экспонента

en: Ceiling [Ctrl+[]]
kk: Жоғарыға қарай дөңгелектеу [Ctrl+[]]

en: Floor [Alt+[]]
kk: Төменге қарай дөңгелектеу [Alt+[]]

en: Change Base
kk: Негізді өзгерту

en: Change Word Size
kk: Сөз өлшемін өзгерту

note: Translators: Title of insert character code dialog
en: Insert Character Code
kk: Таңба кодын кірістіру

note: Translators: Insert character code dialog: Label before character entry
en: Character
kk: Таңба

en: Convert to
kk: Келесіге түрлендіру

en: Unicode Code Point
kk: Unicode код нүктесі

en: UTF-8 Encoding
kk: UTF-8 кодтауы

en: UTF-16 Encoding
kk: UTF-16 кодтауы

note: Translators: Insert character code dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
kk: Кірі_стіру

en: Exchange Rates Not Loaded
kk: Валюта бағамдары жүктелмеді

en: <a href="r:///">Refresh rates</a> or change refresh interval in preferences
kk: <a href="r:///">Бағамдарды жаңарту</a> немесе баптауларда жаңарту аралығын өзгерту

en: _Copy
kk: _Көшіру

en: _Paste
kk: Кірі_стіру

en: Function name
kk: Функция аты

en: Select no. of arguments
kk: Аргументтер санын таңдау

en: Add function
kk: Функцияны қосу

en: Favorite Currencies
kk: Таңдаулы валюталар

en: Search currencies
kk: Валюталарды іздеу

en: No Results Found
kk: Нәтижелер табылмады

en: Try a different search
kk: Басқа іздеуді қолданып көріңіз

en: General
kk: Жалпы

en: Number of _Decimals
kk: _Ондық таңбалар саны

en: Trailing _Zeroes
kk: Соңындағы _нөлдер

en: _Group Digits
kk: Цифрларды то_птау

en: _Angle Units
kk: _Бұрыш өлшем бірліктері

en: _Word Size
kk: _Сөз өлшемі

en: E_xchange Rate Refresh Interval
kk: Валюта бағамын жаңарту а_ралығы

en: _Currency Display
kk: _Валютаны көрсету

en: _Show Currencies in Auto-Completion List
kk: Валюталарды _автотолтыру тізімінде көрсету

en: All
kk: Барлығы

en: Favorite Only
kk: Тек таңдаулы

en: None
kk: Ешнәрсе

en: _Favorite Currencies
kk: _Таңдаулы валюталар

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
kk: Жалпы

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open a New Window
kk: Жаңа терезені ашу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Current Window
kk: Ағымдағы терезені жабу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit the Application
kk: Бағдарламадан шығу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Help
kk: Көмекті көрсету

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Menu
kk: Мәзірді ашу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Preferences
kk: Баптауларды көрсету

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
kk: Пернетақта жарлықтары

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear History
kk: Тарихты тазарту

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switching Modes
kk: Режимдерді ауыстыру

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Basic Mode
kk: Негізгі режимге ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Advanced Mode
kk: Кеңейтілген режимге ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Financial Mode
kk: Қаржылық режимге ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Programming Mode
kk: Бағдарламалау режиміне ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode
kk: Пернетақта режиміне ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode (alt.)
kk: Пернетақта режиміне ауысу (балама)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Conversion Mode
kk: Түрлендіру режиміне ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Programming Mode
kk: Бағдарламалау режимі

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Binary
kk: Екілік жүйеге ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Octal
kk: Сегіздік жүйеге ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Decimal
kk: Ондыққа ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Hexadecimal
kk: Он алтылыққа ауысу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Entry
kk: Пернетақтадан енгізу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Multiply (×)
kk: Көбейту (×)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Divide (÷)
kk: Бөлу (÷)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Square (²)
kk: Квадрат (²)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Square Root (√)
kk: Квадрат түбір (√)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Inverse (⁻¹)
kk: Кері мән (⁻¹)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Pi (π)
kk: Пи (π)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Tau (τ)
kk: Тау (τ)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Degree (°)
kk: Градус (°)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Floor (⌊⌋)
kk: Төменге қарай дөңгелектеу (⌊⌋)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Ceiling (⌈⌉)
kk: Жоғарыға қарай дөңгелектеу (⌈⌉)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Numbers in Scientific Format
kk: Сандарды ғылыми пішімде енгізу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Subscript Numbers
kk: Төменгі индекс сандарын енгізу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Superscript Numbers
kk: Жоғарғы индекс сандарын енгізу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Superscript Minus Sign
kk: Жоғарғы индекс минус белгісін енгізу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Equation
kk: Теңдеу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Copy
kk: Көшіру

[ctx: shortcuts dialog]
en: Paste
kk: Кірістіру

[ctx: shortcuts dialog]
en: Undo
kk: Болдырмау

[ctx: shortcuts dialog]
en: Redo
kk: Қайталау

[ctx: shortcuts dialog]
en: Previous Equation
kk: Алдыңғы теңдеу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Next Equation
kk: Келесі теңдеу

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear Display
kk: Экранды тазарту

[ctx: shortcuts dialog]
en: Factorize
kk: Жіктеу

en: Constants
kk: Тұрақтылар

en: Variable name
kk: Айнымалы аты

en: Store value into existing or new variable
kk: Мәнін бұрыннан бар немесе жаңа айнымалыға сақтау

en: _Basic
kk: Қ_арапайым

en: _Advanced
kk: _Кеңейтілген

en: _Financial
kk: Қар_жылық

en: _Programming
kk: _Бағдарламалау

en: _Keyboard
kk: _Пернетақта

en: _Conversion
kk: Түр_лендіру

en: _New Window
kk: Жаңа тере_зе

en: _Clear History
kk: Тарихты та_зарту

en: Result Format
kk: Нәтиже пішімі

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "automatic"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Automatic
kk: _Автоматты түрде

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "fixed"; other possible options are "_Automatic", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Fixed
kk: _Бекітілген

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "scientific"; other possible options are "_Fixed", "_Automatic" and "_Engineering"
en: _Scientific
kk: Ғ_ылыми

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "engineering"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Automatic"
en: _Engineering
kk: _Инженерлік

en: _Preferences
kk: Ба_птаулар

en: _Keyboard Shortcuts
kk: _Пернетақта жарлықтары

en: _Help
kk: _Көмек

en: A_bout Calculator
kk: Калькулятор т_уралы

en: Mode Selection
kk: Режимді таңдау

en: Undo
kk: Болдырмау

en: Redo
kk: Қайталау

en: Main Menu
kk: Басты мәзір
