gnome-calculator master - en to sl_SI translation catalogue (769 entries)

en: Calculator
sl_SI: Računalo

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
sl_SI: Izvajanje aritmetičnih, znanstvenih ali finančnih izračunov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: calculation;arithmetic;scientific;financial;
sl_SI: računanje;izračunavanje;aritmetika;znanstveni izračuni;finančni izračuni;računalo;kalkulator;abakus;

en: Calculator is an application that solves mathematical equations. Though it at first appears to be a simple calculator with only basic arithmetic operations, you can switch into Advanced, Financial, or Programming mode to find a surprising set of capabilities.
sl_SI: Računalo za namizje GNOME je program za razreševanje matematičnih enačb. Na prvi pogled podpira le osnovne aritmetične operacije. S preklopom na znanstveni, finančni ali programerski način pa se pokažejo številna presenečenja.

en: The Advanced calculator supports many operations, including: logarithms, factorials, trigonometric and hyperbolic functions, modulus division, complex numbers, random number generation and prime factorization.
sl_SI: Znanstveni način podpira različne matematične operacije: logaritme, fakultete, trigonometrične in hiperbolične funkcije, modulo, kompleksna števila, ustvarjanje naključnih števil in praštevila.

en: Financial mode supports several computations, including periodic interest rate, present and future value, double declining and straight line depreciation, and many others.
sl_SI: Finančni način podpira različne izračuna vključno z periodičnimi obrestnimi merami, sedanje in prihodnje vrednosti, dvojno pojemajoče in linearno razvrednotenje ter mnoge druge.

en: Programming mode supports calculations using common bases (binary, octal, decimal, and hexadecimal), bitwise operations, two’s complement, character to character code conversion, and more.
sl_SI: Programerski način podpira izračune z običajnimi številskimi osnovami (dvojiško, osmiško, desetiško, šestnajstiško), Boolovo algebro, dvojiškim komplementom, znakovnim kodnim pretvarjanjem in še mnogo več.

en: Conversion mode supports conversions between common units, currencies and number bases.
sl_SI: Način pretvorbe podpira pretvorbe med običajnimi enotami, valutami in številskimi osnovami.

en: Basic Mode
sl_SI: Osnovni

en: Advanced Mode
sl_SI: Znanstveni

en: Financial Mode
sl_SI: Finančni

en: Programming Mode
sl_SI: Programerski

en: Keyboard Mode
sl_SI: Vpisni način

en: Conversion Mode
sl_SI: Način pretvorbe

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Persistent history tape
sl_SI: Trak vztrajne preteklosti

en: History entries saved across sessions as (equation, answer) pairs. Written on window close. Cleared when the user clears history.
sl_SI: Pretekli vnosi, shranjeni v različnih sejah kot pari (enačba, rezultat). Zapisani ob zaprtju okna. Počiščeni, ko uporabnik počisti zgodovino.

en: Accuracy value
sl_SI: Red natančnosti

en: The number of digits displayed after the numeric point
sl_SI: Število decimalnih mest za ločilnikom.

en: Word size
sl_SI: Velikost besede

en: The size of the words used in bitwise operations
sl_SI: Velikost besed, uporabljenih pri bitnih opravilih.

en: Numeric base
sl_SI: Številčna osnova

en: The numeric base
sl_SI: Številčna osnova

en: Group digits
sl_SI: Združi števke

en: Indicates whether digits are grouped in large numbers.
sl_SI: Določa ali so števke pri velikih številih združene v skupine.

en: Show trailing zeroes
sl_SI: Pokaži sledeče ničle

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
sl_SI: Določa ali so prikazane sledeče ničle za decimalnim ločilnikom pri prikazovanju vrednosti.

en: Number format
sl_SI: Zapis števil

en: The format to display numbers in
sl_SI: Oblika zapis prikazanih številk

en: Angle units
sl_SI: Enote kotov

en: The angle units to use
sl_SI: Enota kota za uporabo

en: Currency update interval
sl_SI: Pogostost osvežitve tečajev

en: How often the currency exchange rates should be updated. A value of 0 means the currency exchange rates won't be fetched from the network at all.
sl_SI: Kako pogosto naj bodo posodobljeni podatki denarnih enot. Vrednost 0 pomeni, da posodobitev ne bo nikoli zagnana.

en: Currency display
sl_SI: Prikaz valute

en: Indicates whether to show currency code, currency name or both of them in the converter.
sl_SI: Označuje, ali naj se v pretvorniku prikaže koda valute, ime valute ali oboje.

en: Enabled completions
sl_SI: Omogočeno dopolnjevanje

en: The types of completion proposals to be shown in the auto-completion list.
sl_SI: Vrste predlogov za dokončanje, ki bodo prikazane na seznamu samodokončanja.

en: Favorite currencies
sl_SI: Priljubljene valute

en: The favorite currencies to be shown at the top of the currency list.
sl_SI: Priljubljene valute, ki bodo prikazane na vrhu seznama valut.

en: Button mode
sl_SI: Gumbni način

en: The button mode
sl_SI: Gumbni način

en: Unit category
sl_SI: Kategorija enote

en: Currently selected unit category in the converter
sl_SI: Trenutno izbrana kategorija enot v pretvorniku

en: Source units
sl_SI: Izvorne enote

en: Currently selected source units in the converter
sl_SI: Trenutno izbrane izvorne enote v pretvorniku

en: Target units
sl_SI: Ciljne enote

en: Currently selected target units in the converter
sl_SI: Trenutno izbrane ciljne enote v pretvorniku

en: Internal precision
sl_SI: Notranja natančnost

en: The internal precision used with the MPFR library
sl_SI: Notranja natančnost, uporabljena s knjižnico MPFR

en: Window position
sl_SI: Položaj okna

en: Window position (x and y) of the last closed window.
sl_SI: Nastavitve položaja nazadnje zaprtega okna (točki x in y).

en: Window maximized
sl_SI: Razpeto okno

en: Whether the last closed window was maximized.
sl_SI: Ali je bilo zadnje zaprto okno razpeto.

en: Window size
sl_SI: Velikost okna

en: Window size (width and height) of the last closed window.
sl_SI: Velikost okna (širina in višina) nazadnje zaprtega okna.

en: UAE Dirham
sl_SI: emiratski dirham

en: Armenian Dram
sl_SI: armenski dram

en: Argentine Peso
sl_SI: argentinski peso

en: Australian Dollar
sl_SI: avstralski dolar

en: Bangladeshi Taka
sl_SI: bangladeška taka

en: Bahraini Dinar
sl_SI: bahrajnski dinar

en: Brunei Dollar
sl_SI: brunejski dolar

en: Brazilian Real
sl_SI: brazilski real

en: Botswana Pula
sl_SI: bocvanska pula

en: Canadian Dollar
sl_SI: kanadski dolar

en: Swiss Franc
sl_SI: švicarski frank

en: Chilean Peso
sl_SI: čilski peso

en: Chinese Yuan
sl_SI: kitajski juan renmimbi

en: Colombian Peso
sl_SI: kolumbijski peso

en: Czech Koruna
sl_SI: češka krona

en: Danish Krone
sl_SI: danska krona

en: Algerian Dinar
sl_SI: alžirski dinar

en: Egyptian Pound
sl_SI: egiptovski funt

en: Euro
sl_SI: evro

en: British Pound Sterling
sl_SI: britanski funt

en: Hong Kong Dollar
sl_SI: hongkonški dolar

en: Hungarian Forint
sl_SI: madžarski forint

en: Indonesian Rupiah
sl_SI: indonezijska rupija

en: Israeli New Shekel
sl_SI: izraelski novi šekel

en: Indian Rupee
sl_SI: indijska rupija

en: Iranian Rial
sl_SI: iranski rial

en: Icelandic Krona
sl_SI: islandska krona

en: Japanese Yen
sl_SI: japonski jen

en: Jamaican Dollar
sl_SI: jamajški dolar

en: South Korean Won
sl_SI: južnokorejski von

en: Kuwaiti Dinar
sl_SI: kuvajtski dinar

en: Kazakhstani Tenge
sl_SI: kazahstanski tenge

en: Sri Lankan Rupee
sl_SI: šrilanška rupija

en: Libyan Dinar
sl_SI: libijski dinar

en: Mauritian Rupee
sl_SI: mauricijska rupija

en: Mexican Peso
sl_SI: mehiški peso

en: Malaysian Ringgit
sl_SI: malezijski ringit

en: Nigerian Naira
sl_SI: nigerijska naira

en: Norwegian Krone
sl_SI: norveška krona

en: Nepalese Rupee
sl_SI: nepalska rupija

en: New Zealand Dollar
sl_SI: novozelandski dolar

en: Omani Rial
sl_SI: omanski rial

en: Peruvian Nuevo Sol
sl_SI: perujski novi sol

en: Philippine Peso
sl_SI: filipinski peso

en: Pakistani Rupee
sl_SI: pakistanska rupija

en: Polish Złoty
sl_SI: poljski zlot

en: Qatari Riyal
sl_SI: katarski rijal

en: New Romanian Leu
sl_SI: romunski novi lev

en: Russian Ruble
sl_SI: ruski rubelj

en: Serbian Dinar
sl_SI: srbski dinar

en: Saudi Riyal
sl_SI: saudski rijal

en: Swedish Krona
sl_SI: švedska krona

en: Singapore Dollar
sl_SI: singapurski dolar

en: Thai Baht
sl_SI: tajski baht

en: Tunisian Dinar
sl_SI: tunizijski dinar

en: Turkish Lira
sl_SI: turška lira

en: T&T Dollar
sl_SI: dolar trinidada in tobaga

en: New Taiwan Dollar
sl_SI: novi tajvanski dolar

en: Ukrainian Hryvnia
sl_SI: ukrajinska grivna

en: US Dollar
sl_SI: ameriški dolar

en: Uruguayan Peso
sl_SI: urugvajski peso

en: Vietnamese Dong
sl_SI: vietnamski dong

en: Central African CFA Franc
sl_SI: srednjeafriški frank CFA

en: West African CFA Franc
sl_SI: zahodnoafriški frank CFA

en: South African Rand
sl_SI: južnoafriški rand

en: Missing digits after minus sign
sl_SI: Manjkajoče števke za negativnim predznakom

en: Missing second symbol (″)
sl_SI: Manjkajoči simbol za sekunde (")

en: Missing minute symbol (′)
sl_SI: Manjkajoči simbol za minute (′)

en: Missing digits after decimal point
sl_SI: Manjkajoče števke za decimalno vejico

note: Translators: conversion keyword, used e.g. 1 EUR in USD, 1 EUR to USD
en: in
sl_SI: v

en: to
sl_SI: v

en: Function “%s” is missing arguments
sl_SI: V funkciji »%s« manjkajo argumenti

en: The zeroth root of a number is undefined
sl_SI: Ničti koren števila ni določen

en: Mathematics
sl_SI: Matematika

en: Euler’s Number
sl_SI: Eulerjevo število

en: Golden Ratio
sl_SI: Zlati rez

en: Electromagnetism
sl_SI: Elektromagnetizem

en: Light Speed
sl_SI: Hitrost svetlobe

en: Elementary Charge
sl_SI: Osnovni naboj

en: Impedance of Vacuum
sl_SI: Upornost vakuuma

en: Permeability of Vacuum
sl_SI: Prepustnost vakuuma

en: Permittivity of Vacuum
sl_SI: Dielektrična konstanta vakuuma (permitivnost vakuuma)

en: Atomic & Nuclear
sl_SI: Atomska in jedrska fizika

en: Planck’s Constant
sl_SI: Planckova konstanta

en: Fine-Structure Constant
sl_SI: Konstanta fine strukture

en: Electron Mass
sl_SI: Masa elektrona

en: Proton Mass
sl_SI: Masa protona

en: Thermodynamics
sl_SI: Termodinamika

en: Boltzmann Constant
sl_SI: Boltzmannova konstanta

en: Atomic Mass Unit
sl_SI: Enota za atomsko maso

en: Molar Gas Constant
sl_SI: Splošna plinska konstanta

en: Stefan-Boltzmann Constant
sl_SI: Stefan-Boltzmannova konstanta

en: Avogadro’s Number
sl_SI: Avogadrovo število

en: Gravitation
sl_SI: Gravitacija

en: Gravitational Constant
sl_SI: Gravitacijska konstanta

en: Earth Acceleration
sl_SI: Zemeljski pospešek

en: Error: the number of periods must be positive
sl_SI: Napaka: število obdobij mora biti določeno s pozitivno vrednostjo

en: Trigonometry
sl_SI: Trigonometrija

en: Sine
sl_SI: Sinus

en: Cosine
sl_SI: Kosinus

en: Tangent
sl_SI: Tangens

en: Inverse Sine
sl_SI: Inverzni sinus

en: Inverse Cosine
sl_SI: Inverzni kosinus

en: Inverse Tangent
sl_SI: Inverzni tangens

en: Hyperbolic Sine
sl_SI: Hiperbolični sinus

en: Hyperbolic Cosine
sl_SI: Hiperbolični kosinus

en: Hyperbolic Tangent
sl_SI: Hiperbolični tangens

en: Inverse Hyperbolic Sine
sl_SI: Inverzni hiperbolični sinus

en: Inverse Hyperbolic Cosine
sl_SI: Inverzni hiperbolični kosinus

en: Inverse Hyperbolic Tangent
sl_SI: Inverzni hiperbolični tangens

en: Complex
sl_SI: Kompleksna števila

en: Complex Conjugate
sl_SI: Kompleksni konjugat

en: Complex Argument
sl_SI: Argument kompleksnega števila

en: Real Component
sl_SI: Realna komponenta

en: Imaginary Component
sl_SI: Imaginarna komponenta

en: Programming
sl_SI: Programerski

en: Two’s Complement
sl_SI: Dvojiški komplement

en: Swap Endianness
sl_SI: Zamenjaj pravilo tankega/debelega konca

en: Modulus Divide
sl_SI: Ostanek pri deljenju

en: Modular Exponentiation
sl_SI: Modularno eksponiranje

en: Rounding
sl_SI: Zaokroževanje

en: Round
sl_SI: Zaokroževanje

en: Floor
sl_SI: Spodnja vrednost

en: Ceiling
sl_SI: Zgornja vrednost

en: Integer Component
sl_SI: Celoštevilčna enota

en: Fractional Component
sl_SI: Enota ulomka

en: Statistics
sl_SI: Statistika

en: Sum
sl_SI: Vsota

en: Sum of Squares
sl_SI: Vsota kvadratov

en: Average
sl_SI: Povprečje

en: Median
sl_SI: Srednja vrednost

en: Minimum Value
sl_SI: Najmanjša vrednost

en: Maximum Value
sl_SI: Največja vrednost

en: Sample Standard Deviation
sl_SI: Standardni odklon vzorca

en: Population Standard Deviation
sl_SI: Populacijski standardni odklon

en: Sample Variance
sl_SI: Varianca vzorca

en: Population Variance
sl_SI: Varianca populacije

en: Sundry
sl_SI: Razno

en: Logarithm
sl_SI: Logaritem

en: Natural Logarithm
sl_SI: Naravni logaritem

en: Square Root
sl_SI: Kvadratni koren

en: Absolute Value
sl_SI: Absolutna vrednost

en: Combination
sl_SI: Kombinacija

en: Permutation
sl_SI: Permutacija

en: Greatest Common Divisor
sl_SI: Največji skupni delitelj

en: Least Common Multiple
sl_SI: Najmanjši skupni večkratnik

en: Comparison (Kronecker Delta)
sl_SI: Primerjava (Kroneckerjeva funkcija delta)

en: Function “%s” takes 1 argument
sl_SI: Funkcija »%s« ima 1 argument

en: Function “%s” takes 1 or 2 arguments
sl_SI: Funkcija »%s« sprejme 1 ali 2 argumenta

en: Function “%s” takes at least 2 arguments
sl_SI: Funkcija »%s« ima vsaj 2 argumenta

en: Function “%s” takes %d argument | Function “%s” takes %d arguments
sl_SI[0]: Funkcija »%s« ima %d argumentov
sl_SI[1]: Funkcija »%s« ima %d argument
sl_SI[2]: Funkcija »%s« ima %d argumenta
sl_SI[3]: Funkcija »%s« ima %d argumente

note: Error shown when trying to undo with no undo history
en: No undo history
sl_SI: Ni zgodovine razveljavitev

note: Error shown when trying to redo with no redo history
en: No redo history
sl_SI: Ni zgodovine razveljavitve

en: No sane value to store
sl_SI: Ni razumne vrednosti za shranjevanje

note: Error displayed to user when they an unknown variable is entered
en: Unknown variable “%s”
sl_SI: Neznana spremenljivka »%s«

note: Error displayed to user when a currency conversion with unknown exchange rate is attempted
en: Exchange rate for “%s” is not available
sl_SI: Menjalni tečaj za »%s« ni na voljo

note: Error displayed to user when an conversion with unknown units is attempted
en: Unknown unit “%s”
sl_SI: Neznana enota »%s«

note: Error displayed to user when an unknown function is entered
en: Function “%s” is not defined
sl_SI: Funkcija »%s« ni določena

note: Error displayed to user when an invalid conversion (e.g. units of different categories)
en: Unknown conversion
sl_SI: Neznana pretvorba

note: Unknown error. Error displayed to user when they enter an invalid calculation
en: Malformed expression
sl_SI: Napačen izraz

en: Calculating
sl_SI: Preračunavanje

note: Error displayed when trying to factorize a non-integer value
en: Need an integer to factorize
sl_SI: Za faktorizacijo je zahtevana celoštevilčna vrednost

note: Translators: Error displayed when underflow error occured
en: Underflow error
sl_SI: Napaka podkoračitve

note: Translators: Error displayed when overflow error occured
en: Overflow error
sl_SI: Napaka prekoračitve

note: Translators: Error display when attempting to take argument of zero
en: Argument not defined for zero
sl_SI: Argument števila nič ni določen

en: Floor is only defined for real numbers
sl_SI: Spodnja meja je določena samo za realna števila

en: Ceiling is only defined for real numbers
sl_SI: Zgornja meja je določena samo za realna števila

en: Round is only defined for real numbers
sl_SI: Zaokrožitev je določena samo za realna števila

en: Exponent is too large
sl_SI: Potenca je prevelika

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to a negative re_exponent
en: The power of zero is undefined for a negative exponent
sl_SI: Potenciranje vrednosti nič ni določeno za negativne potence

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to power of zero
en: Zero raised to zero is undefined
sl_SI: Vrednost števila nič na potenco nič ni določena

en: Root is too large
sl_SI: Koren je prevelik

note: Translators: Error displayed when attempting to take logarithm of zero
en: Logarithm of zero is undefined
sl_SI: Logaritem vrednosti nič ni določen

en: Logarithm with base 0 or 1 is undefined
sl_SI: Logaritem z osnov 0 ali 1 ni določen

note: TODO: Support factorial of complex numbers
en: Factorial of complex numbers is not supported
sl_SI: Fakultete kompleksnih števil niso podprte

note: Translators: Error displayed when attempted take the factorial of a negative integer
en: Factorial is undefined for negative integers
sl_SI: Fakulteta je nedoločena za negativna cela števila

en: Factorial is too large
sl_SI: Faktorela je prevelika

note: Translators: Error displayed attempted to divide by zero
en: Division by zero is undefined
sl_SI: Deljenje z nič ni določeno

note: Translators: Error displayed when attempting to do a modulus division on complex numbers
en: Modulus division is only defined for real numbers
sl_SI: Deljenje z ostankom pri deljenju je določen le za realna števila

en: Modular exponent is too large
sl_SI: Modularni eksponent je prevelik

note: Translators: Error displayed when tangent value is undefined
en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
sl_SI: Tangenta ni določena za kote, ki so večkratniki n (180°) od π∕2 (90°) naprej

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
sl_SI: Inverzni sinus ni določen za vrednosti izven območja [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when inverse cosine value is undefined
en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
sl_SI: Inverzni kosinus ni določen za vrednosti izven območja [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when trying to calculate undefined atan(i) or atan (-i)
en: Inverse tangent is undefined for values i and -i
sl_SI: Inverzni tangens ni določen za vrednosti i in -i

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic cosine value is undefined
en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
sl_SI: Inverzni hiperbolični kosinus ni določen za vrednosti, manjše od ena

note: Translators: Error displayed when inverse hyperbolic tangent value is undefined
en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside [-1, 1]
sl_SI: Inverzna hiperbolična tangenta ni določena za vrednosti izven območja [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when bitwise AND attempted on non-integer values
en: Bitwise AND is only defined for non-negative integers
sl_SI: Bitni logični AND (IN) je določen le za ne negativna cela števila

note: Translators: Error displayed when bitwise NAND attempted on non-integer values
en: Bitwise NAND is only defined for non-negative integers
sl_SI: Bitni logični NAND je določen le za ne negativna cela števila

note: Translators: Error displayed when bitwise OR attempted on non-integer values
en: Bitwise OR is only defined for non-negative integers
sl_SI: Bitni logični OR (ALI) je določen le za ne negativna cela števila

note: Translators: Error displayed when bitwise NOR attempted on non-integer values
en: Bitwise NOR is only defined for non-negative integers
sl_SI: Bitni logični NOR (NITI) je določen le za ne negativna cela števila

note: Translators: Error displayed when bitwise XOR attempted on non-integer values
en: Bitwise XOR is only defined for non-negative integers
sl_SI: Bitni logični XOR je določen le za ne negativna cela števila

note: Translators: Error displayed when bitwise XNOR attempted on non-integer values
en: Bitwise XNOR is only defined for non-negative integers
sl_SI: Bitni logični XOR je določen le za ne negativna cela števila

note: Translators: Error displayed when bitwise NOT attempted on non-integer values
en: Bitwise NOT is only defined for non-negative integers
sl_SI: Bitni logični NOT (NE) je določen le za ne negativna cela števila

note: Translators: Error displayed when bit shift attempted on non-integer values
en: Shift is only possible on integers
sl_SI: Zamik je mogoč le pri celoštevilčnih vrednostih

en: Overflow. Try a bigger word size
sl_SI: Prekoračitev. Poskusite z večjo besedo

en: Two’s complement is only defined for non-negative integers
sl_SI: Dvojiški komplement je določen le za ne negativna cela števila

en: Swap endianness is only possible on integers
sl_SI: Zamenjava pravila tankega/debelega konca je možna samo pri celih številih

en: Combination is only defined for non-negative integers
sl_SI: Kombinacja je določena le za ne-negativna cela števila

en: Combination is undefined if n is less than r
sl_SI: Kombinacija ni opredeljena, če je n manjši od r

en: Permutation is only defined for non-negative integers
sl_SI: Permutacija je določena le za ne-negativna cela števila

en: Permutation is undefined if n is less than r
sl_SI: Permutacija ni določena, če je n manjši od r

en: Permutation is too large
sl_SI: Permutacija je prevelika

en: Greatest common divisor is only defined for integers
sl_SI: Največji skupni delitelj je določen le za cela števila

en: Least common multiple is only defined for integers
sl_SI: Najmanjši skupni večkratnik določen le za cela števila

en: Median is only defined for real numbers
sl_SI: Mediana je določena le za realna števila

en: Minimum value is only defined for real numbers
sl_SI: Najmanjša vrednost je določena le za realna števila

en: Maximum value is only defined for real numbers
sl_SI: Največja vrednost je določena le za realna števila

en: Bank of Canada
sl_SI: Banka Kanade

en: European Central Bank
sl_SI: Evropska centralna banka

en: International Monetary Fund
sl_SI: Mednarodni denarni sklad

en: United Nations Treasury
sl_SI: Zakladnica Združenih narodov

en: The result is too long to display in fixed format. Try other result formats
sl_SI: Rezultat je predolg za prikaz v fiksni obliki. Preizkusite druge oblike zapisa rezultatov

en: Angle
sl_SI: Kot

en: Length
sl_SI: Dolžina

en: Area
sl_SI: Območje

en: Volume
sl_SI: Prostornina

en: Mass
sl_SI: Masa

en: Speed
sl_SI: Hitrost

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Frequency
sl_SI: frekvenca

en: Temperature
sl_SI: Temperatura

en: Energy
sl_SI: Energija

en: Pressure
sl_SI: Pritisk

en: Digital Storage
sl_SI: Predpone velikosti

note: FIXME: Approximations of 1/(units in a circle), therefore, 360 deg != 400 grads
en: Degrees (Decimal)
sl_SI: Stopinje (decimalne)

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
sl_SI: stopinja,stopinji,stopinje,stopinj,˚,st,st.,stopinjah,stopinje

en: Degrees (D°M′S″)
sl_SI: Stopinje (D°M′S)

en: Radians
sl_SI: radiani

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
sl_SI: radian,radiana,radiani,radianov,rad,r,radianov,radiane

en: Gradians
sl_SI: gradiani

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
sl_SI: gradian,gradiana,gradiani,gradianov,grad,gr,gradianih,gradiane

en: Parsecs
sl_SI: parseki

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
sl_SI: parsek,parseka,parseki,parsekov,pc,parsekih,parseke

en: Light Years
sl_SI: svetlobna leta

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
sl_SI: svetlobno leto,svetlobni leti,svetlobna leta,svetlobnih let,sl,svetlobnih letih

en: Astronomical Units
sl_SI: astronomske enote

[ctx: unit-symbols]
en: au
sl_SI: astronomska enota,astronomski enoti,astronomske enote,astronomskih enot,ae,ast,astronomskih enotah

en: Rack Units
sl_SI: enote omaric

en: Nautical Miles
sl_SI: pomorske milje

[ctx: unit-symbols]
en: nmi
sl_SI: nm

en: Miles
sl_SI: milje

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
sl_SI: milja,milji,milje,milj,mi,miljah

en: Kilometers
sl_SI: kilometri

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
sl_SI: kilometer,kilometra,kilometri,kilometrov,km,kilometrih,kilometre

en: Cables
sl_SI: kabli

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
sl_SI: kabel,kabla,kabli,kablov,kb,cb,kablih,kable

en: Fathoms
sl_SI: sežnji

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
sl_SI: seženj,sežnja,sežnji,sežnjev,sžn,sežljih,sežnje

en: Meters
sl_SI: metri

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
sl_SI: meter,metra,metri,metrov,m,metrih,metre

en: Yards
sl_SI: jardi

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
sl_SI: jard,jarda,jardi,jardov,jrd,yd,jardih,jarde

en: Feet
sl_SI: čevlji

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
sl_SI: čevelj,čevlja,čevlji,čevljev,čvl,ft,čevljih,čevlje

en: Inches
sl_SI: cole

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
sl_SI: palec,palca,palci,palcev,cola,coli,cole,col,",colah,palcih,palce,cole

en: Centimeters
sl_SI: centimetri

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
sl_SI: centimeter,centimetra,centimetri,centimetrov,cm,centimetrih,centimetre

en: Millimeters
sl_SI: milimetri

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
sl_SI: milimeter,milimetra,milimetri,milimetrov,mm,milimetrih,milimetre

en: Micrometers
sl_SI: mikrometri

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
sl_SI: mikrometer,,mikrometra,mikrometri,,mikrometrov,um,mikrometrih,mikrometre

en: Nanometers
sl_SI: nanometri

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
sl_SI: nanometer,nanometra,nanometri,nanometrov,nm,nanometrih,nanometre

en: Desktop Publishing Points
sl_SI: tipografske točke

[ctx: unit-symbols]
en: point,pt,points,pts
sl_SI: točka,točki,točke,točk,tčk,tč.,tč,pt,pts,točkah

en: Kilometers per Hour
sl_SI: kilometri na uro

[ctx: unit-symbols]
en: kilometers per hour,kmph,kmh,kph
sl_SI: kilometer,kilometra,kilometri,kilometrov,kilometri na uro,km,km/h,kmh,kph,kilometrih,kilometre

en: Miles per Hour
sl_SI: milje na uro

[ctx: unit-symbols]
en: milesph,miles per hour,mi/h,miph,mph
sl_SI: milja na uro,milji na uro,milje na uro,milj na uro,milesph,mph,mi/h,milj/h,ml/h,miljah na uro

en: Meters per Second
sl_SI: metri na sekundo

[ctx: unit-symbols]
en: meters per second,mps
sl_SI: meter na sekundo,metra na sekundo,metri na sekundo,metrov na sekundo,mps,m/s,m/sek,m na s,m na sek,metrih na sekundo,metre na sekundo

en: Feet per Second
sl_SI: čevlji na sekundo

[ctx: unit-symbols]
en: fps,feet per second,feetps
sl_SI: čevelj na sekundo,čevlja na sekundo,čevlji na sekundo,čevljev na sekundo,fps,čvl/s,čvl/sek,čevljih na sekundo,čevlje na sekundo

en: Knots
sl_SI: vozli

[ctx: unit-symbols]
en: kt,kn,nd,knot,knots
sl_SI: vozel,vozla,vozli,vozlov,kt,kn,vzl,knot,knots,vozlih,vozle

en: Hectares
sl_SI: hektari

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
sl_SI: hektar,hektarja,hektarji,hektarjev,ha,hkt,hektarjih,hektarje

en: Acres
sl_SI: akri

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
sl_SI: aker,akra,akri,akrov,akr,akrih,akre

en: Square Miles
sl_SI: kvadratne milje

en: Square Feet
sl_SI: kvadratni čeveji

[ctx: unit-symbols]
en: ft²
sl_SI: kvadratni čevelj,kvadratna čevlja,kvadratni čevlji,kvadratnih čevljev,čev²,čev2,kvadratne čevlje

en: Square Kilometers
sl_SI: kvadratni kilometri

en: Square Meters
sl_SI: kvadratni metri

[ctx: unit-symbols]
en: m²
sl_SI: kvadratni meter,kvadratna metra,kvadratni metri,kvadratnih metrov,m2,m²,kvadratnih metrih,kvadratne metre

en: Square Centimeters
sl_SI: kvadratni centimetri

[ctx: unit-symbols]
en: cm²
sl_SI: kvadratni centimeter,kvadratna centimetra,kvadratni centimetri,kvadratnih centimetrov,cm²,cm2,kvadratnih centimetrih,kvadratne centimetre

en: Square Millimeters
sl_SI: kvadratni milimetri

[ctx: unit-symbols]
en: mm²
sl_SI: kvadratni milimeter,kvadratna milimetra,kvadratni milimetri,kvadratnih milimetrov,mm²,mm2,kvadratnih milimetrih,kvadratne milimetre

en: Cubic Meters
sl_SI: kubični metri

[ctx: unit-symbols]
en: m³
sl_SI: kubični meter,kubična metra,kubični metri,kubičnih metrov,m³,m3,kvadratnih metrov

en: British Gallons
sl_SI: britanske galone

[ctx: unit-symbols]
en: imp_gallon,imp_gallons,imp_gal
sl_SI: britanska galona,britanski galoni,britanske galone,britanski galon,brit. gal

en: US Gallons
sl_SI: ameriška galona

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
sl_SI: galona,galoni,galone,galon,gal

en: Liters
sl_SI: litri

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
sl_SI: liter,litra,litri,litrov,L,l,litrih,litre

en: US Quarts
sl_SI: ameriški kvarti

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
sl_SI: kvart,kvarta,kvarti,kvartov,qt,kv,kvartih,kvarte

en: British Pints
sl_SI: britanske pinte

[ctx: unit-symbols]
en: imp_pint,imp_pints,imp_pt
sl_SI: britanska pinta,britanski pinti,britanske pinte,britanski pint,britanske pinte,br. pt,br. pnt,britanskih pintah

en: US Pints
sl_SI: ameriška pinta

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
sl_SI: pinta,pinti,pinte,pint,pt,pnt,pintah

en: Metric Cups
sl_SI: Metrična skodelica

[ctx: unit-symbols]
en: cup,cups,cp
sl_SI: cup,cups,cp,skodelica,skodelici,skodelice,skodelic,skd,skodelicah,skodelice

en: Milliliters
sl_SI: mililitri

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
sl_SI: mililiter,mililitra,mililitri,mililitrov,mL,ml,cm³,mililitrih,milimetre

en: Microliters
sl_SI: mikrolitri

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
sl_SI: mikroliter,mikrolitra,mikrolitri,mikrolitrov,mm3,mm³,μL,mikrolitrih,mikrolitre

en: Tonnes
sl_SI: tone

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
sl_SI: tona,toni,tone,ton,T,t,tonah,tone

en: Kilograms
sl_SI: kilogrami

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
sl_SI: kilogram,kilograma,kilogrami,kilogramov,kg,kilogramih,kilograme

en: Pounds
sl_SI: funti

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb,lbs
sl_SI: funt,funta,funti,funtov,lb,lbs,funtih,funte

en: Ounces
sl_SI: unče

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
sl_SI: unča,unči,učne,unč,oz,unčah,učne

en: Troy Ounces
sl_SI: Trojske unče

[ctx: unit-symbols]
en: Troy ounce,Troy ounces,ozt
sl_SI: unča,unči,učne,unč,oz,unčah,učne;Trojska;trojanska;troj;troy;

en: Grams
sl_SI: grami

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
sl_SI: gram,grama,grami,gramov,g,gramih,grame

en: Milligrams
sl_SI: Miligrami

[ctx: unit-symbols]
en: milligram,milligrams,milligramme,milligrammes,mg
sl_SI: miligram,miligraai,miligrami,miligramov,mg

en: Micrograms
sl_SI: Mikrogrami

[ctx: unit-symbols]
en: microgram,micrograms,microgramme,microgrammes,μg,ug
sl_SI: mikrogram,mikrograma,mikrogrami,mikrogramov,μg,ug

en: Stone
sl_SI: kamni

[ctx: unit-symbols]
en: stone,st,stones
sl_SI: kamen,kamna,kamni,kamnov,kam,kmn,kamnih,kamne

en: Centuries
sl_SI: stoletja

[ctx: unit-symbols]
en: century,centuries
sl_SI: stoletje,stoletji,stoletja,stoletij,stol.,stoletjih

en: Decades
sl_SI: desetletja

[ctx: unit-symbols]
en: decade,decades
sl_SI: desetletje,desetletji,desetletja,desetletij,desetletjih

en: Years
sl_SI: leta

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
sl_SI: leto,leti,leta,let,yyy,letih

en: Months
sl_SI: meseci

[ctx: unit-symbols]
en: month,months
sl_SI: mesec,meseca,meseci,mesecev,mmm,msc,mesecih,mesece

en: Weeks
sl_SI: tedni

[ctx: unit-symbols]
en: week,weeks
sl_SI: teden,tedna,tedni,tednov,tt,tednih,tedne

en: Days
sl_SI: dnevi

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
sl_SI: dan,dneva,dni,dnevi,dni,ddd,dnevih,dneve

en: Hours
sl_SI: ure

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
sl_SI: ura,uri,ure,ur,h,urah

en: Minutes
sl_SI: minute

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
sl_SI: minuta,minuti,minute,minut,min,minutah

en: Seconds
sl_SI: sekunde

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
sl_SI: sekunda,sekundi,sekunde,sekund,s,sek,sekundah

en: Milliseconds
sl_SI: milisekunde

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
sl_SI: milisekunda,milisekundi,milisekunde,milisekund,ms,msek,milisekundah

en: Microseconds
sl_SI: mikrosekunde

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
sl_SI: mikrosekunda,mikrosekundi,mikrosekunde,mikrosekund,ms,mikrosek,msek,μs,mikrosekundah

en: Nanoseconds
sl_SI: nikrosekunde

[ctx: unit-symbols]
en: nanosecond,nanoseconds,ns
sl_SI: nanosekunda,nanosekundi,nanosekunde,nanosekund,ns,nanosekundah

en: Celsius
sl_SI: Celzijeva lestvica

[ctx: unit-symbols]
en: degC,°C,˚C,C,c,Celsius,celsius
sl_SI: stopinja celzija,stopinji celzija,stopinje celzija,stopinj celzija,celzijev,st. C,st C,stC,˚C,C,c,stopinjah celzija,celziji

en: Fahrenheit
sl_SI: Fahrenheitova lestvica

[ctx: unit-symbols]
en: degF,°F,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit
sl_SI: st. F,st F,degF,˚F,F,f,Fahrenheit,fahrenheit,farenheitih,fahrenheite,fahrenheitov

en: Kelvin
sl_SI: Kelvinova lestvica

[ctx: unit-symbols]
en: k,K,Kelvin,kelvin
sl_SI: kelvin,kelvina,kelvini,kelvinov,K,Kelvin,kelvinih,kelvine

en: Rankine
sl_SI: Rankinova lestvica

[ctx: unit-symbols]
en: degR,°R,˚R,°Ra,˚Ra,r,R,Rankine,rankine
sl_SI: st. R, st R,stR,degR,˚R,˚Ra,r,R,Rankine,rankine

note: We use IEC prefix for digital storage units. i.e. 1 kB = 1 KiloByte = 1000 bytes, and 1 KiB = 1 kibiByte = 1024 bytes
en: Bits
sl_SI: biti

[ctx: unit-symbols]
en: bit,bits,b
sl_SI: bit,bita,biti,bitov,b,bitih,bite

en: Bytes
sl_SI: bajti

[ctx: unit-symbols]
en: byte,bytes,B
sl_SI: bajt,bajta,bajti,bajtov,B,bajtih,bajte

en: Nibbles
sl_SI: polbajt

[ctx: unit-symbols]
en: nibble,nibbles
sl_SI: polbajt,pojbajta,polbajti,polbajtov,pB,pojbajtih,polbajte

note: The SI symbol for kilo is k, however we also allow "KB" and "Kb", as they are widely used and accepted.
en: Kilobits
sl_SI: kilobiti

[ctx: unit-symbols]
en: kilobit,kilobits,kb,Kb
sl_SI: kilobit,kilobita,kilobiti,kilobitov,kb,Kb,kilobitih,kilobite

en: Kilobytes
sl_SI: kilobajti

[ctx: unit-symbols]
en: kilobyte,kilobytes,kB,KB
sl_SI: kilobajt,kilobajta,kilobajti,kilobajtov,kB,KB,kilobajtih,kilobajte

en: Kibibits
sl_SI: kibibiti

[ctx: unit-symbols]
en: kibibit,kibibits,Kib
sl_SI: kibibit,kibibita,kibibiti,kibibitov,Kib,kibibitih,kibibite

en: Kibibytes
sl_SI: kibibajti

[ctx: unit-symbols]
en: kibibyte,kibibytes,KiB
sl_SI: kibibajt,kibibajta,kibibajti,kibibajtov,KiB,kibibajtih,kibibajte

en: Megabits
sl_SI: megabiti

[ctx: unit-symbols]
en: megabit,megabits,Mb
sl_SI: megabit,megabita,megabiti,megabitov,Mb,megabitih,megabajte

en: Megabytes
sl_SI: megabajti

[ctx: unit-symbols]
en: megabyte,megabytes,MB
sl_SI: megabajt,megabajta,megabajti,megabajtov,MB,megabajtih,megabajte

en: Mebibits
sl_SI: mebibiti

[ctx: unit-symbols]
en: mebibit,mebibits,Mib
sl_SI: mebibit,mebibita,mebibiti,mebibitov,Mib,mebibitih,mebibite

en: Mebibytes
sl_SI: mebibajti

[ctx: unit-symbols]
en: mebibyte,mebibytes,MiB
sl_SI: mebibajt,mebibajta,mebibajti,mebibajtov,MiB,mebibajtih,mebibajte

en: Gigabits
sl_SI: gigabiti

[ctx: unit-symbols]
en: gigabit,gigabits,Gb
sl_SI: gigabit,gigabita,gigabiti,gigabitov,Gb,gigabitih,gigabite

en: Gigabytes
sl_SI: gigabajti

[ctx: unit-symbols]
en: gigabyte,gigabytes,GB
sl_SI: gigabajt,gigabajta,gigabajti,gigabajtov,GB,gigabajtih,gigabajte

en: Gibibits
sl_SI: gibibiti

[ctx: unit-symbols]
en: gibibit,gibibits,Gib
sl_SI: gibibit,gibibita,gibibiti,Gib,gibibitih,gibibite

en: Gibibytes
sl_SI: gibibajti

[ctx: unit-symbols]
en: gibibyte,gibibytes,GiB
sl_SI: gibibajt,gibibajta,gibibajti,gibibajtov,GiB,gibibajtih,gibibajte

en: Terabits
sl_SI: terabiti

[ctx: unit-symbols]
en: terabit,terabits,Tb
sl_SI: terabit,terabita,terabiti,Tb,terabitov,terabite

en: Terabytes
sl_SI: terabajti

[ctx: unit-symbols]
en: terabyte,terabytes,TB
sl_SI: terabajt,terabajtA,terabajti,terabajtov,TB,terabajtih,terabajte

en: Tebibits
sl_SI: tebibiti

[ctx: unit-symbols]
en: tebibit,tebibits,Tib
sl_SI: tebibit,tebibita,tebibiti,tebibitov,Tib,tebibitih,tebibite

en: Tebibytes
sl_SI: tebibajti

[ctx: unit-symbols]
en: tebibyte,tebibytes,TiB
sl_SI: tebibajt,tebibajta,tebibajti,tebibajtov,TiB,tebibajtih,tebibajte

en: Petabits
sl_SI: petabiti

[ctx: unit-symbols]
en: petabit,petabits,Pb
sl_SI: petabit,petabita,petabiti,petabitov,Pb,petabitih,petabite

en: Petabytes
sl_SI: petabajti

[ctx: unit-symbols]
en: petabyte,petabytes,PB
sl_SI: petabajt,petabajta,petabajti,petabajtov,PB,petabajtih,petabajte

en: Pebibits
sl_SI: pebibiti

[ctx: unit-symbols]
en: pebibit,pebibits,Pib
sl_SI: pebibit,pebibita,pebibiti,pebibitov,Pib,pebibitih,pebibite

en: Pebibytes
sl_SI: pebibajti

[ctx: unit-symbols]
en: pebibyte,pebibytes,PiB
sl_SI: pebibajt,pebibajta,pebibajti,pebibajtov,PiB,pebibajtih,pebibajte

en: Exabits
sl_SI: exabiti

[ctx: unit-symbols]
en: exabit,exabits,Eb
sl_SI: eksabit,eksabita,eksabiti,eksabitov,Eb,eksabitih,eksabite

en: Exabytes
sl_SI: eksabajti

[ctx: unit-symbols]
en: exabyte,exabytes,EB
sl_SI: eksabajti,eksabajta,eksabajti,eksabajtov,EB,eksabajtih,eksabajte

en: Exbibits
sl_SI: eksbibiti

[ctx: unit-symbols]
en: exbibit,exbibits,Eib
sl_SI: eksbibit,eksbibita,eksbibiti,eksbibitov,Eib,eksbibitih,eksbibite

en: Exbibytes
sl_SI: eksbibajti

[ctx: unit-symbols]
en: exbibyte,exbibytes,EiB
sl_SI: eksbibajt,eksbibajta,eksbibajti,eksbibajtov,EiB,eksbibajtih,eksbibajte

en: Zettabits
sl_SI: zetabiti

[ctx: unit-symbols]
en: zettabit,zettabits,Zb
sl_SI: zetabit,zetabita,zetabiti,zetabitov,Zb,zetabitih,zetabite

en: Zettabytes
sl_SI: zetabajti

[ctx: unit-symbols]
en: zettabyte,zettabytes,ZB
sl_SI: zetabajt,zetabajta,zetabajti,zetabajtov,ZB,zetabajtih,zetabajte

en: Zebibits
sl_SI: zebibiti

[ctx: unit-symbols]
en: zebibit,zebibits,Zib
sl_SI: zebibit,zebibita,zebibiti,zebibitov,Zib,zebibitih,zebibite

en: Zebibytes
sl_SI: zebibajti

[ctx: unit-symbols]
en: zebibyte,zebibytes,ZiB
sl_SI: zebibajt,zebibajta,zebibajti,zebibajtov,ZiB,zebibajtih,zebibajte

en: Yottabits
sl_SI: jotabiti

[ctx: unit-symbols]
en: yottabit,yottabits,Yb
sl_SI: jotabit,jotabita,jotabiti,jotabitov,Yb,jotabitih,jotabite

en: Yottabytes
sl_SI: jotabajti

[ctx: unit-symbols]
en: yottabyte,yottabytes,YB
sl_SI: jotabajt,jotabajta,jotabajti,jotabajtov,YB,jotabajtih,jotabajte

en: Yobibits
sl_SI: jobibiti

[ctx: unit-symbols]
en: yobibit,yobibits,Yib
sl_SI: jobibiti,jobibita,jobibiti,jobibitov,Yib,jobibitih,jobibite

en: Yobibytes
sl_SI: jobibajti

[ctx: unit-symbols]
en: yobibyte,yobibytes,YiB
sl_SI: jobibajt,jobibajta,jobibajti,jobibajtov,YiB,jobibajtih,jobibajte

en: Hertz
sl_SI: hertz

[ctx: unit-symbols]
en: hertz,Hz
sl_SI: hertz,herza,herzi,herzov,herc,herca,herci,hercov,Hz,hercih,herzih,herze,herce

en: Kilohertz
sl_SI: kilohertz

[ctx: unit-symbols]
en: kilohertz,kHz
sl_SI: kilohertz,kilohertza,kilohertzi,kilohertzov,kiloherc,kiloherca,kiloherci,kilohercov,kHZ,kilohertzih,kilohercih,kiloherce,kiloherze

en: Megahertz
sl_SI: megahertz

[ctx: unit-symbols]
en: megahertz,MHz
sl_SI: megahertz,megahertza,megahertzi,megahertzov,megaherc,megaherca,megaherci,megahercov,MHzmegahercih,megaherzih,megaherze,megaherce

en: Gigahertz
sl_SI: gigahertz

[ctx: unit-symbols]
en: gigahertz,GHz
sl_SI: gigahertz,gigahertza,gigahertzi,gigahertzov,gigaherc,gigaherca,gigaherci,gigahercov,GHz,gigahercih,gigaherzih,gigaherze,gigaherce

en: Terahertz
sl_SI: terahertz

[ctx: unit-symbols]
en: terahertz,THz
sl_SI: teraherc,teraherca,teraherci,terahercov,terahertz,terahertza,terahertzi,terahertzov,THz,terahertzih,terahercih,teraherze,teraherce

en: Joules
sl_SI: džul

[ctx: unit-symbols]
en: Joule,J,joule,joules
sl_SI: Joule,J, joule,džul,džuli

en: Kilojoules
sl_SI: kilodžul

[ctx: unit-symbols]
en: KJ,kilojoules,kilojoule
sl_SI: KJ,kilojoule,kilodžul,kilodžuli

en: Megajoules
sl_SI: megadžul

[ctx: unit-symbols]
en: MJ,megajoules,megajoule
sl_SI: MJ, megajoule,megadžul,megadžuli

en: Kilowatt-Hours
sl_SI: kilovatne ure

[ctx: unit-symbols]
en: kwh,kWh,kilowatt-hour,kilowatthour
sl_SI: kwh,kWh,kilovatna,ura,kilovatnaura,kilovatnih

en: British Thermal Units
sl_SI: britanske toplotne enote

en: Calories
sl_SI: Kalorije

[ctx: unit-symbols]
en: calories,calorie,cal
sl_SI: kalorija,kalorije,cal,kal

en: Kilocalories
sl_SI: Kilokalorije

[ctx: unit-symbols]
en: kilocalories,kilocalorie,kcal
sl_SI: kilokalorije,kilokalorija,kcal

en: Ergs
sl_SI: ergi

[ctx: unit-symbols]
en: ergs,erg
sl_SI: ergi,erg

en: Electron Volts
sl_SI: Elektronvolti

[ctx: unit-symbols]
en: electronvolt,electronvolts,ev
sl_SI: elektronvolt,elektronvolti,ev

en: Foot-Pounds
sl_SI: čevelj-funti

[ctx: unit-symbols]
en: foot-pound,foot-pounds,ft-lb,ft-lbs
sl_SI: čevelj-funt,ft-lb,ft-lbs

en: Pascals
sl_SI: Pascali

[ctx: unit-symbols]
en: Pascal,pascal,Pa
sl_SI: Pascal,pascal,Pa,paskal

en: Kilopascals
sl_SI: Kilopaskali

[ctx: unit-symbols]
en: Kilopascal,kilopascal,kPa
sl_SI: Kilopaskal,kilopaskal,kilopascal,Kilopascal,kPa

en: Hectopascals
sl_SI: Hektopaskali

[ctx: unit-symbols]
en: Hectopascal,hectopascal,hPa
sl_SI: Hektopaskal,hektopaskal,hectopascal,Hectopascal,hPa

en: Bars
sl_SI: Bari

[ctx: unit-symbols]
en: Bar,bar
sl_SI: Bar, bar

en: Standard Atmospheres
sl_SI: Standardne atmosfere

[ctx: unit-symbols]
en: Standard Atmosphere,Standard atmosphere,standard atmosphere,Atm,atm
sl_SI: Standardna atmosfera,standardna atmosfera,Atm,atm

en: Millimeters of Mercury
sl_SI: Milimetri živega srebra

[ctx: unit-symbols]
en: Millimeter of Mercury,millimeter of mercury,mmHg
sl_SI: milimeter živega srebra,milimetra živega srebra,milimetri živega srebra,milimetrov živega srebra,mmHg

en: Inches of Mercury
sl_SI: palci živega srebra

[ctx: unit-symbols]
en: Inch of Mercury,inch of mercury,inHg
sl_SI: Palec živega srebra,palec živega srebra,inHg

en: Pounds per Square Inch
sl_SI: funti na kvadratni palec

[ctx: unit-symbols]
en: Pound per Square Inch,pound per square inch,psi
sl_SI: Funt na kvadratni palec,funt na kvadratni palec,psi

en: Currency
sl_SI: Valuta

en: Number Base
sl_SI: Številska osnova

en: Binary
sl_SI: Dvojiško

en: Octal
sl_SI: Osmiško

en: Decimal
sl_SI: Desetiško

en: Hexadecimal
sl_SI: Šestnajstiško

en: Open in Calculator
sl_SI: Odpri v Računalu

en: Result copied
sl_SI: Rezultat je kopiran

en: Result was copied successfully
sl_SI: Rezultat je bil uspešno kopiran

en: Degrees
sl_SI: stopinje

en: Angle Unit: %s
sl_SI: Enota kota: %s

en: Not Available
sl_SI: Ni na voljo

en: %d-bit | %d-bit
sl_SI[0]: %d-bitno
sl_SI[1]: %d-bitno
sl_SI[2]: %d-bitno
sl_SI[3]: %d-bitno

note: Translators: Do not translate possible mode names basic, advanced, financial, programming, keyboard and conversion
en: Start in given mode (basic, advanced, financial, programming, keyboard, conversion)
sl_SI: Začni v podanem načinu (basic, advanced, financial, programming, keyboard, conversion)

en: Solve given equation
sl_SI: Razreši podano enačbo

en: Start with given equation
sl_SI: Začni s podano enačbo

en: Show release version
sl_SI: Pokaži različico objave

note: Application Copyrights for the calculator authors
en: © 1986–%d The Calculator authors
sl_SI: © 1986–%d Avtorji programa Računalo

en: Exchange Rate Data Providers
sl_SI: Ponudniki podatkov menjalniških tečajev

en: Exchange rates data by %s
sl_SI: Podatke menjalnih tečajev omogoča %s

en: Close All?
sl_SI: Ali želite zapreti vse?

en: Are you sure you want to close all open windows?
sl_SI: Ali res želite zapreti vsa odprta okna?

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: Close _All
sl_SI: Zapri _vse

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Defined Functions
sl_SI: Definirane funkcije

en: Built-in Keywords
sl_SI: Vgrajene ključne besede

en: Defined Currencies
sl_SI: Določene denarne enote

en: Defined Variables
sl_SI: Definirane spremenljivke

en: Can not use defined variable or constant names
sl_SI: NNi mogoče uporabiti definiraninh imen spremenljivk ali konstant

en: Can not use built-in function or operator names
sl_SI: Ni mogoče uporabiti vgrajenih imen funkcij ali operatorjev

en: Function name can not start with a digit
sl_SI: Ime funkcije se ne more začeti s števko

en: Function name can only contain digits, letters and underscores
sl_SI: Ime funkcije lahko vsebuje samo števke, črke in podčrtaje

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: 8-bit
sl_SI: 8-bitna

en: 16-bit
sl_SI: 16-bitna

en: 32-bit
sl_SI: 32-bitna

en: 64-bit
sl_SI: 64-bitna

en: Never
sl_SI: nikoli

en: Daily
sl_SI: dnevno

en: Weekly
sl_SI: tedensko

en: Currency Code
sl_SI: Koda valute

en: Currency Name
sl_SI: Ime valute

en: Both
sl_SI: Oboje

en: Can not use defined function or operator names
sl_SI: Ni mogoče uporabiti definiranih imen funkcij ali operatorjev

en: Can not use built-in variable or constant names
sl_SI: Ni mogoče uporabiti vgrajenih imen spremenljivk ali konstant

en: Variable name can not start with a digit
sl_SI: Ime spremenljivke se ne more začeti s števko

en: Variable name can only contain digits, letters and underscores
sl_SI: Ime spremenljivke lahko vsebuje samo števke, črke in podčrtaje

en: Basic
sl_SI: Osnovni

en: Advanced
sl_SI: Znanstveni

en: Financial
sl_SI: Finančni

en: Keyboard
sl_SI: Tipkovnica

en: Conversion
sl_SI: Pretvorba

en: Clear Display [Escape]
sl_SI: Počisti zaslon [Esc]

en: Superscript Mode [Ctrl]
sl_SI: Nadpisni način števil [Ctrl]

en: Subscript Mode [Alt]
sl_SI: Podpisni način števil [Alt+številka]

en: Variables and Constants
sl_SI: Spremenljivke in konstante

en: Additional Functions
sl_SI: Dodatne funkcije

en: Divide [/]
sl_SI: Deli [ / ]

en: Multiply [*]
sl_SI: Pomnoži [ * ]

en: Subtract [-]
sl_SI: Odštej [ – ]

en: Add [+]
sl_SI: Prištej [ + ]

en: Percentage [%]
sl_SI: Odstotek [ % ]

en: Group [()]
sl_SI: Skupina [()]

en: Calculate Result
sl_SI: Izračunaj rezultat

en: Inverse Modifier [Shift]
sl_SI: Inverzni modifikator [dvigalka]

en: Square [Ctrl+2]
sl_SI: Kvadrat [Ctrl+2]

en: Square Root [Ctrl+R]
sl_SI: Kvadratni koren [krmilka+R]

en: Exponent [^ or **]
sl_SI: Potenca [ ^ ali ** ]

en: Nth Root
sl_SI: N-ti koren

en: Common Logarithm
sl_SI: Navaden logaritem

en: Base-10 Exponential
sl_SI: Eksponentni z osnovo 10

en: Natural Exponential
sl_SI: Naravni eksponentni

en: Inverse [Ctrl+I]
sl_SI: Preobrni [Ctrl+I]

en: Round [[]]
sl_SI: Zaokroženo [[]]

en: Absolute Value [||]
sl_SI: Absolutna vrednost [||]

en: Factorial [!]
sl_SI: Fakulteta [ ! ]

en: Imaginary Unit
sl_SI: Imaginarna enota

en: Factorize [Ctrl+F]
sl_SI: Fakulteta [Ctrl+I]

en: Switch Conversion Units
sl_SI: Preklopi enote pretvorbe

en: Backspace
sl_SI: Brisalka

en: Degrees, Minutes, Seconds
sl_SI: Stopinje, minute, sekunde

en: Change Sign
sl_SI: Spremeni predznak

en: Exchange Rate Details
sl_SI: Podrobnosti menjalnih tečajev

en: Updated
sl_SI: Posodobljeno

en: Source
sl_SI: Izvor

en: _Refresh Rates
sl_SI: _Osveži tečajnico

note: Translators: Title of Compounding Term dialog
en: Compounding Term
sl_SI: Sestavljanje izraza

en: Double Declining Depreciation
sl_SI: Dvojno znižanje vrednosti

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before future value input Translators: Title of Future Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before future value input Translators: Payment Period Dialog: Label before future value input
en: Future Value
sl_SI: Prihodnja vrednost

note: Translators: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Gross_profit_margin
en: Gpm
sl_SI: Dobičkonosnost

note: Translators: Title of Gross Profit Margin dialog
en: Gross Profit Margin
sl_SI: Dobičkonosnost prodaje

note: Translators: Future Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Title of Periodic Payment dialog Translators: Present Value Dialog: Label before periodic payment input Translators: Payment Period Dialog: Label before periodic payment input
en: Periodic Payment
sl_SI: Obročno plačevanje

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before present value input Translators: Title of Present Value dialog Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Label before present value input
en: Present Value
sl_SI: Sedanja vrednost

note: Translators: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment of present value pv to a future value of fv, over the number of compounding periods in term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Interest
en: Rate
sl_SI: Obrestna mera

note: Translators: Compounding Term Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Future Value Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Periodic Payment Dialog: Label before periodic interest rate input Translators: Present Value Dialog: Label before periodic interes
en: Periodic Interest Rate
sl_SI: Obročna obrestna mera

en: Straight Line Depreciation
sl_SI: Znižanje ocene ravne črte

en: Sum of the Years Digits Depreciation
sl_SI: Znižanje vsote vseh letnic

en: Financial Term
sl_SI: Finančni izraz

en: Currency Conversion
sl_SI: Pretvorba valut

note: Translators: Compounding Term Dialog: Calculate button Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Calculate button Translators: Future Value Dialog: Calculate button Translators: Gross Profit Margin Dialog: Calculate button Translators: Periodic Payment Dialog: Calculate button Translators: 
en: C_alculate
sl_SI: _Izračunaj

note: Translators: Compounding Term Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
sl_SI: Izračuna število obrestnih obdobij, ki morajo preteči za povečanje vrednosti investicije s sedanje na prihodnjo vrednost po fiksni obrestni meri za obrestno obdobje.

note: Translators: Title of Double-Declining Depreciation dialog
en: Double-Declining Depreciation
sl_SI: Dvojno znižanje vrednosti

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
sl_SI: Izračuna amortizacijo osnovnega sredstva v določenem časovnem obdobju z linearno metodo.

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before cost input Translators: Gross Profit Margin Dialog: Label before cost input Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before cost input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before cost input
en: Cost
sl_SI: Strošek

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before life input Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before life input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before life input
en: Life
sl_SI: Življenje

note: Translators: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before period input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before period input
en: Period
sl_SI: Obdobje

note: Translators: Future Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
sl_SI: Izračuna prihodnjo vrednost investicije na podlagi enakih vplačil po periodični obrestni meri in v določenem številu plačilnih obdobij.

note: Translators: Future Value Dialog: Label before number of periods input Translators: Present Value Dialog: Label before number of periods input
en: Number of Periods
sl_SI: Število obdobij

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Description of calculation
en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
sl_SI: Izračuna prodajno ceno izdelka na osnovi stroškov izdelka in želene dobičkonosnosti od prodaje.

note: Translators: Gross Profit Margin Dialog: Label before margin input
en: Margin
sl_SI: Marža

note: Translators: Periodic Payment Dialog: Description of calculation
en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
sl_SI: Izračuna vrednost obročnega plačevanja posojila, kjer se plačila izvajajo ob koncu vsakega obročnega obdobja.

note: Translators: Periodic Payment Dialog: Label before principal input
en: Principal
sl_SI: Glavnica

note: Translators: Present Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
sl_SI: Izračuna sedanjo vrednost investicije na podlagi niza enakih plačil, diskontiranih po periodični obrestni meri v določenem številu plačilnih obdobij.

note: Translators: Periodic Interest Rate Dialog: Description of calculation
en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
sl_SI: Izračuna periodične obrestne mere za povečanje investicije na prihodnjo vrednost v določenem številu obrestnih obdobij.

note: Translators: Title of Straight-Line Depreciation dialog
en: Straight-Line Depreciation
sl_SI: Znižanje ocene ravne črte

note: Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
sl_SI: Izračuna metodo enakomernega časovnega amortiziranja v določenem obdobju. Ta metoda enakomerno razdeli strošek skozi vso uporabno življenjsko dobo sredstva. Za uporabno življenjsko dobo šteje vsota obdobij, navadno let, v katerih se sredstvo amortizira.

note: Translators: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before salvage input Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Label before salvage input
en: Salvage
sl_SI: Reševanje

note: Translators: Title of Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation dialog
en: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation
sl_SI: Znižanje vsote vseh letnic

note: Translators: Sum-of-the-Years’-Digits Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years’-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
sl_SI: Izračuna amortizacijo osnovnega sredstva v določenem časovnem obdobju z metodo vsote letnih števk (SYD). Pri tej metodi je raven amortizacija hitrejša, saj je strošek amortizacije večji na začetku. Za uporabno življenjsko dobo šteje vsota obdobij, navadno let, v katerih se sredstvo amortizira.

note: Translators: Title of Payment Period dialog
en: Payment Period
sl_SI: Obdobje plačila

note: Translators: Payment Period Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
sl_SI: Izračuna število plačilnih obdobij, ki morajo preteči v obdobju običajne anuitete za akumulacijo prihodnje vrednosti po periodični obrestni meri.

en: Bitwise AND
sl_SI: Bitni logični IN (AND)

en: Bitwise NAND
sl_SI: Bitni logični NE ALI (NAND)

en: Bitwise OR
sl_SI: Bitni logični ALI (OR)

en: Bitwise NOR
sl_SI: Bitni logični NITI (NOR)

en: Bitwise NOT
sl_SI: Bitni logični NE (NOT)

en: Bitwise Exclusive OR
sl_SI: Izključujoči bitni logični ALI (OR)

en: Bitwise Exclusive NOR
sl_SI: Izključujoči bitni logični NITI (NOR)

en: Left Shift [<<]
sl_SI: Levi zamik [<<]

en: Right Shift [>>]
sl_SI: Desni zamik [>>]

en: Unsigned Right Shift [>>>]
sl_SI: Desni zamik brez predznaka [>>>]

en: Binary Logarithm
sl_SI: Dvojiški logaritem

en: Base-2 Exponential
sl_SI: Eksponentni z osnovo 2

en: Ceiling [Ctrl+[]]
sl_SI: Zgornji celi del [krmilka+[]]

en: Floor [Alt+[]]
sl_SI: Spodnji celi del (izmenjalka+[]]

en: Change Base
sl_SI: Spremeni osnovo

en: Change Word Size
sl_SI: Spremeni velikost besede

note: Translators: Title of insert character code dialog
en: Insert Character Code
sl_SI: Vstavi znakovno kodo

note: Translators: Insert character code dialog: Label before character entry
en: Character
sl_SI: Znak

en: Convert to
sl_SI: Pretvori v

en: Unicode Code Point
sl_SI: Točka kode Unicode

en: UTF-8 Encoding
sl_SI: Kodiranje UTF-8

en: UTF-16 Encoding
sl_SI: Kodiranje UTF-16

note: Translators: Insert character code dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
sl_SI: _Vstavi

en: Exchange Rates Not Loaded
sl_SI: Menjalni tečaji niso naloženi

en: <a href="r:///">Refresh rates</a> or change refresh interval in preferences
sl_SI: <a href="r:///">Osvežite tečajnico</a> ali spremenite interval osveževanja v nastavitvah

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi

en: Function name
sl_SI: Ime funkcije

en: Select no. of arguments
sl_SI: Izbor števila argumentov

en: Add function
sl_SI: Dodaj funkcijo

en: Favorite Currencies
sl_SI: Priljubljene valute

en: Search currencies
sl_SI: Iskanje valut

en: No Results Found
sl_SI: Ni najdenih zadetkov

en: Try a different search
sl_SI: Poskusite drugačno iskanje

en: General
sl_SI: Splošno

en: Number of _Decimals
sl_SI: Število _decimalnih mest

en: Trailing _Zeroes
sl_SI: Sledeče _ničle

en: _Group Digits
sl_SI: _Združi števke

en: _Angle Units
sl_SI: _Enote kotov

en: _Word Size
sl_SI: Velikost _besede

en: E_xchange Rate Refresh Interval
sl_SI: Pogostost osvežitev _menjalnih tečajev

en: _Currency Display
sl_SI: Pri_kaz valute

en: _Show Currencies in Auto-Completion List
sl_SI: _Pokaži valute na seznamu samodopolnjevanja

en: All
sl_SI: Vse

en: Favorite Only
sl_SI: Samo priljubljene

en: None
sl_SI: Brez

en: _Favorite Currencies
sl_SI: _Priljubljene valute

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open a New Window
sl_SI: Odpre novo okno

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Current Window
sl_SI: Zapre trenutno okno

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit the Application
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Menu
sl_SI: Odpre meni

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Preferences
sl_SI: Pokaže lastnosti

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear History
sl_SI: Počisti zgodovino

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switching Modes
sl_SI: Preklapljanje načina

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Basic Mode
sl_SI: Preklopi v osnovni način

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Advanced Mode
sl_SI: Preklopi v znanstveni način

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Financial Mode
sl_SI: Preklopi v finančni način

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Programming Mode
sl_SI: Preklopi v programerski način

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode
sl_SI: Preklopi v vpisni način

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Keyboard Mode (alt.)
sl_SI: Preklopi v vpisni način (nadom.)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Conversion Mode
sl_SI: Preklopi v način pretvorbe

[ctx: shortcuts dialog]
en: Programming Mode
sl_SI: Programerski način

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Binary
sl_SI: Preklopi na dvojiški sistem

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Octal
sl_SI: Preklopi na osmiški sistem

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Decimal
sl_SI: Preklopi na desetiški sistem

[ctx: shortcuts dialog]
en: Switch to Hexadecimal
sl_SI: Preklopi na šestnajstiški sistem

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Entry
sl_SI: Vnos s tipkovnico

[ctx: shortcuts dialog]
en: Multiply (×)
sl_SI: Pomnoži (×)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Divide (÷)
sl_SI: Deli (÷)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Square (²)
sl_SI: Kvadrat (²)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Square Root (√)
sl_SI: Kvadratno koreni (√)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Inverse (⁻¹)
sl_SI: Inverzno (⁻¹)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Pi (π)
sl_SI: Vpiše vrednost pi (π)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Degree (°)
sl_SI: Stopinja (°)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Floor (⌊⌋)
sl_SI: Spodnji celi del (⌊⌋)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Ceiling (⌈⌉)
sl_SI: Zgornji celi del (⌈⌉)

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Numbers in Scientific Format
sl_SI: Vnos številk v znanstveni obliki

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Subscript Numbers
sl_SI: Vnesite podpisane številke

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Superscript Numbers
sl_SI: Vnesite nadpisane številke

[ctx: shortcuts dialog]
en: Enter Superscript Minus Sign
sl_SI: Vnesite nadpisani znak minus

[ctx: shortcuts dialog]
en: Equation
sl_SI: Enačba

[ctx: shortcuts dialog]
en: Copy
sl_SI: Kopiraj

[ctx: shortcuts dialog]
en: Paste
sl_SI: Prilepi

[ctx: shortcuts dialog]
en: Undo
sl_SI: Razveljavi

[ctx: shortcuts dialog]
en: Redo
sl_SI: Ponovno uveljavi

[ctx: shortcuts dialog]
en: Previous Equation
sl_SI: Prejšnja enačba

[ctx: shortcuts dialog]
en: Next Equation
sl_SI: Naslednja enačba

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear Display
sl_SI: Počisti zaslon

[ctx: shortcuts dialog]
en: Factorize
sl_SI: Fakulteta

en: Constants
sl_SI: Konstante

en: Variable name
sl_SI: Ime spremenljivke

en: Store value into existing or new variable
sl_SI: Shrani vrednost v obstoječo ali pa novo spremenljivko

en: _Basic
sl_SI: _Osnovni

en: _Advanced
sl_SI: _Napredni

en: _Financial
sl_SI: _Finančni

en: _Programming
sl_SI: _Programerski

en: _Keyboard
sl_SI: _Tipkovnica

en: _Conversion
sl_SI: Pretvor_ba

en: _New Window
sl_SI: _Novo okno

en: _Clear History
sl_SI: _Počisti zgodovino

en: Result Format
sl_SI: Oblika rezultata

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "automatic"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Automatic
sl_SI: _Samodejni

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "fixed"; other possible options are "_Automatic", "_Scientific" and "_Engineering"
en: _Fixed
sl_SI: _Določen

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "scientific"; other possible options are "_Fixed", "_Automatic" and "_Engineering"
en: _Scientific
sl_SI: _Znanstveni

note: Translators: entry of the Setup submenu of the hamburger menu (with a mnemonic that appears when pressing Alt); set result format to "engineering"; other possible options are "_Fixed", "_Scientific" and "_Automatic"
en: _Engineering
sl_SI: _Inženirski

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: A_bout Calculator
sl_SI: _O programu Računalo

en: Mode Selection
sl_SI: Način izbire

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Redo
sl_SI: Ponovi

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni
