gnome-calendar master - en to fy translation catalogue (238 entries)

en: Calendar
fy: Kalinder

en: Calendar for GNOME
fy: Kalinder foar GNOME

en: GNOME Calendar is a simple and beautiful calendar application designed to perfectly fit the GNOME desktop. By reusing the components which the GNOME desktop is built on, Calendar nicely integrates with the GNOME ecosystem.
fy: GNOME Kalinder is in ienfâldige en moaie kalinderapplikaasje, ûntwurpen om perfekt by de GNOME-desktop te passen. Troch de komponinten wêr't de GNOME-desktop út bestiet wer opnij te brûken, kin Calendar goed yntegrearje yn it GNOME-ekosysteem.

en: We aim to find the perfect balance between nicely crafted features and user-centred usability. No excess, nothing missing. You’ll feel comfortable using Calendar, like you’ve been using it for ages!
fy: Wy probearje de balâns te finen tusken goed gearstalde funksjes en brûkberheid foar de einbrûker. Net te folle, mar ek net te min. Jo kinne Kalinder komfortabel brûke, it is krekt as brûke jo it al jierren!

en: Week view
fy: Wike-oersjoch

en: Year view
fy: Jieroersjoch

en: Access and manage your calendars
fy: Krij tagong ta en besjoch jo kalinders

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
fy: Kalinder;Evenemint;Oantinkens;

en: Window maximized
fy: Finster maksimalisearre

en: Window maximized state
fy: Finster maksimalisearsteat

en: Window size
fy: Finstergrutte

en: Window size (width and height).
fy: Finstergrutte (breedte en hichte).

en: Window position
fy: Finsterposysje

en: Window position (x and y).
fy: Finsterposysje (x en y).

en: Type of the active view
fy: It soarte aktive oersjoch

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
fy: It soarte aktive finsteroersjoch, de standertwearde is: moanliks oersjoch

en: Weather Service Configuration
fy: Waartsjinstynstellingen

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
fy: Oft waarberjochten toand wurde, der wurde automatyske lokaasjes brûkt, tegearre mei in lokaasjenamme

en: Follow system night light
fy: Nachtlampe fan systeem brûke

en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
fy: Brûk de GNOME-nachtlampeynstellingen om de nachtmoadus te aktivearjen.

en: Calendar Settings
fy: Kalinderynstellingen

en: Manage Calendars
fy: Kalinders beheare

note: Update notification label
en: Calendar <b>%s</b> removed
fy: Kalinder <b>%s</b> fuortsmiten

en: Undo
fy: Ungedien meitsje

en: Add Calendar…
fy: Kalinder tafoegje

en: Settings
fy: Ynstellingen

en: Location
fy: Lokaasje

en: Calendar name
fy: Kalindernamme

en: Color
fy: Kleur

en: Display calendar
fy: Kalinder toane

en: Add new events to this calendar by default
fy: Foegje standert nije eveneminten oan dizze kalinder ta

en: Remove Calendar
fy: Kalinder fuortsmite

en: New Calendar
fy: Nije kalinder

en: Calendar files
fy: Kalinderbestannen

en: Calendar Name
fy: Kalindernamme

en: Import a Calendar
fy: In Kalinder ymportearje

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
fy: Jo kinne ek noch it webadres fan de online kalinder dy't jo ymportearje wolle tafoegje, of in stipe kalinderbestân iepenje.

en: Open a File
fy: Iepenje in bestân

en: Calendars
fy: Kalinders

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
fy: As de kalinders by ien fan jo online accounts heart, kinne jo it yn de <a href="GOA">online accountynstellingen</a> tafoegje.

en: User
fy: Brûker

en: Password
fy: Wachtwurd

en: Cancel
fy: Annulearje

en: Connect
fy: Ferbine

en: Add
fy: Tafoegje

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
fy[0]: %1$u dei, %2$u oere, en %3$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u dei, %2$u oere, en %3$u minuten fan te foaren

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
fy[0]: %1$u dei, %2$u oeren, en %3$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u dei, %2$u oeren, en %3$u minuten fan te foaren

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
fy[0]: %1$u dagen, %2$u oeren, en %3$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u dagen, %2$u oeren, en %3$u minuten fan te foaren

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
fy[0]: %1$u dagen, %2$u oeren, en %3$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u dagen, %2$u oeren, en %3$u minuten fan te foaren

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
fy[0]: %1$u dei en %2$u oere fan te foaren
fy[1]: %1$u dei en %2$u oeren fan te foaren

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
fy[0]: %1$u dagen en %2$u oere fan te foaren
fy[1]: %1$u dagen en %2$u oeren fan te foaren

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
fy[0]: %1$u dei en %2$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u dei en %2$u minuten fan te foaren

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
fy[0]: %1$u dagen en %2$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u dagen en %2$u minuten fan te foaren

en: %1$u day before | %1$u days before
fy[0]: %1$u dei fan te foaren
fy[1]: %1$u dagen fan te foaren

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
fy[0]: %1$u oere en %2$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u oere en %2$u minuten fan te foaren

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
fy[0]: %1$u oeren en %2$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u oeren en %2$u minuten fan te foaren

en: %1$u hour before | %1$u hours before
fy[0]: %1$u oere fan te foaren
fy[1]: %1$u oeren fan te foaren

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
fy[0]: %1$u minút fan te foaren
fy[1]: %1$u minuten fan te foaren

en: Event start time
fy: Begjintiid evenemint

en: Toggles the sound of the alarm
fy: Set it alarmlûd oan of út

en: Remove the alarm
fy: Alarm fuortsmite

en: Save
fy: Bewarje

en: Done
fy: Klear

en: Click to select the calendar
fy: Klik om de kalinder te selektearjen

en: Schedule
fy: Skema

en: Reminders
fy: Oantinkens

en: Notes
fy: Notysjes

en: Delete Event
fy: Evenemint fuortsmite

en: Add a Reminder…
fy: Oantinken tafoegje…

en: 5 minutes
fy: 5 minuten

en: 10 minutes
fy: 10 minuten

en: 15 minutes
fy: 15 minuten

en: 30 minutes
fy: 30 minuten

en: 1 hour
fy: 1 oere

en: 1 day
fy: 1 dei

en: 2 days
fy: 2 dagen

en: 3 days
fy: 3 dagen

en: 1 week
fy: 1 wike

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
fy: Lêste %A

en: Yesterday
fy: Juster

en: Today
fy: Hjoed

en: Tomorrow
fy: Moarn

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
fy: Dizze %A

en: All Day
fy: Folsleine dei

en: Starts
fy: Begjint

en: Ends
fy: Einiget op

en: Repeat
fy: Werhelje

en: No Repeat
fy: Net werhelje

en: Daily
fy: Deistich

en: Monday – Friday
fy: Moandei – Freed

en: Weekly
fy: Wykliks

en: Monthly
fy: Moanliks

en: Yearly
fy: Jierliks

en: End Repeat
fy: Werhelling beëinigje

en: Forever
fy: Ivich

en: No. of occurrences
fy: Oantal kearen

en: Until Date
fy: Oant datum

en: Number of Occurrences
fy: Fêst oantal kearen

en: End Repeat Date
fy: Eindatum fan werhelling

en: Unnamed event
fy: Nammeleas evenemint

en: Title
fy: Titel

en: Quit GNOME Calendar
fy: GNOME Kalinder ferlitte

en: Display version number
fy: Ferzjenûmer toane

en: Enable debug messages
fy: Debug-berjochten ynskeakelje

en: Open calendar on the passed date
fy: Kalinder op de passearre datum iepenje

en: Open calendar showing the passed event
fy: De kalinder iepenje en it passearre evenemint toane

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
fy: Copyright © 2012–%d De kalinderûntwikkelers

en: _Synchronize Calendars
fy: _Kalinders syngronisearje

en: Manage Calendars…
fy: Kalinders beheare…

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing remote calendars…
fy: Syngronisearje mei de kalinders op ôfstân…

en: January
fy: Jannewaris

en: February
fy: Febrewaris

en: March
fy: Maart

en: May
fy: Maaie

en: June
fy: Juny

en: August
fy: Augustus

en: September
fy: Septimber

en: October
fy: Oktober

en: November
fy: Novimber

en: December
fy: Desimber

en: Today %s
fy: Hjoed %s

en: Tomorrow %s
fy: Moarn %s

en: Yesterday %s
fy: Juster %s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$ is the hour. This format string results in dates * like "November 21, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s
fy: %2$d %1$s, %3$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, and %4$s is the hour. This format string * results in dates like "November 21, 2020, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s
fy: %2$d %1$s, %3$d, %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), and %2$d is * the day of month. This format string results in dates like * "November 21".
en: %1$s %2$d
fy: %2$d %1$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$d is the year. This format string results in dates * like "November 21, 2020".
en: %1$s %2$d, %3$d
fy: %2$d %1$s, %3$d

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Today, 19:00 — 22:00"
en: Today, %1$s — %2$s
fy: Hjoed, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
fy: Moarn, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
fy: Juster, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$s is the start hour, and %4$s is the end hour. This * format string results in dates like "November 21, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s – %4$s
fy: %2$d %1$s, %3$s – %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, %4$s is the start hour, and %5$s is the * end hour. This format string results in dates like: * * "November 21, 2021, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s – %5$s
fy: %2$d %1$s, %3$d, %4$s – %5$s

en: No event information
fy: Gjin ynformaasje oer evenemint

en: Edit…
fy: Wizigje…

note: Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: At %s
fy: Te %s

en: Whereby
fy: Wêrby

en: Unknown Service
fy: Unbekende tsjinst

note: Translators: "Join" as in "Join meeting"
en: Join
fy: Meidwaan

en: %s (this calendar is read-only)
fy: %s (dizze kalinder is allinnich-lêze)

en: from next Monday
fy: fan oankommende moandei ôf

en: from next Tuesday
fy: fan oankommende tiisdei ôf

en: from next Wednesday
fy: fan oankommende woansdei ôf

en: from next Thursday
fy: fan oankommende tongersdei ôf

en: from next Friday
fy: fan oankommende freed ôf

en: from next Saturday
fy: fan oankommende sneon ôf

en: from next Sunday
fy: fan oankommende snein ôf

en: to next Monday
fy: oant oankommende moandei

en: to next Tuesday
fy: oant oankommende tiisdei

en: to next Wednesday
fy: oant oankommende woansdei

en: to next Thursday
fy: oant oankommende tongersdei

en: to next Friday
fy: oant oankommende freed

en: to next Saturday
fy: oant oankommende sneon

en: to next Sunday
fy: oant oankommende snein

en: from Today
fy: fan hjoed ôf

en: from Tomorrow
fy: fan moarn ôf

en: from Yesterday
fy: fan juster ôf

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
fy: fan %1$s %2$s

en: to Today
fy: oant hjoed

en: to Tomorrow
fy: oant moarn

en: to Yesterday
fy: Oant juster

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
fy: oant %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
fy: Nij evenemint %1$s %2$s

en: New Event Today
fy: Nij evenemint hjoed

en: New Event Tomorrow
fy: Nij evenemint moarn

en: New Event Yesterday
fy: Nij evenemint juster

en: New Event next Monday
fy: Nij evenemint oankommende moandei

en: New Event next Tuesday
fy: Nij evenemint oankommende tiisdei

en: New Event next Wednesday
fy: Nij evenemint oankommende woansdei

en: New Event next Thursday
fy: Nij evenemint oankommende tongersdei

en: New Event next Friday
fy: Nij evenemint oankommende freed

en: New Event next Saturday
fy: Nij evenemint oankommende sneon

en: New Event next Sunday
fy: Nij evenemint oankommende snein

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
fy: Nij evenemint op %d jannewaris

en: New Event on February %d
fy: Nij evenemint op %d febrewaris

en: New Event on March %d
fy: Nij evenemint op %d maart

en: New Event on April %d
fy: Nij evenemint op %d april

en: New Event on May %d
fy: Nij evenemint op %d maaie

en: New Event on June %d
fy: Nij evenemint op %d juny

en: New Event on July %d
fy: Nij evenemint op %d july

en: New Event on August %d
fy: Nij evenemint op %d augustus

en: New Event on September %d
fy: Nij evenemint op %d septimber

en: New Event on October %d
fy: Nij evenemint op %d oktober

en: New Event on November %d
fy: Nij evenemint op %d novimber

en: New Event on December %d
fy: Nij evenemint op %d desimber

en: Edit Details…
fy: Details wizigje…

en: _Weather
fy: _It waar

en: Show Weather
fy: It waar toane

en: Automatic Location
fy: Automatyske lokaasje

en: Another event deleted
fy: In oar evenemint fuortsmiten

en: Event deleted
fy: Evenemint fuortsmiten

en: Week
fy: Wike

en: Month
fy: Moanne

en: Year
fy: Jier

[ctx: tooltip]
en: Add a new event
fy: In nij evenemint tafoegje

en: Manage your calendars
fy: Jo kalinders beheare

[ctx: tooltip]
en: Search for events
fy: Om eveneminten sykje

en: _Online Accounts…
fy: Online _Accounts…

en: _Keyboard Shortcuts
fy: Toetseboerd _Koartkaaien

en: _About Calendar
fy: _Oer Kalinder

[ctx: shortcut window]
en: General
fy: Algemien

[ctx: shortcut window]
en: New event
fy: Nij evenemint

[ctx: shortcut window]
en: Close window
fy: Finster slute

[ctx: shortcut window]
en: Search
fy: Sykje

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fy: Help toane

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fy: Fluchtoetsen

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fy: Navigaasje

[ctx: shortcut window]
en: Go back
fy: Werom gean

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
fy: Fierder gean

[ctx: shortcut window]
en: Show today
fy: Hjoed toane

[ctx: shortcut window]
en: Next view
fy: It oankommende oersjoch

[ctx: shortcut window]
en: Previous view
fy: It foarige oersjoch

[ctx: shortcut window]
en: View
fy: Oersjoch

[ctx: shortcut window]
en: Week view
fy: Wike-oersjoch

[ctx: shortcut window]
en: Month view
fy: Moanne-oersjoch

[ctx: shortcut window]
en: Year view
fy: Jieroersjoch

en: Import %d event | Import %d events
fy[0]: %d evenemint ymportearje
fy[1]: %d eveneminten ymportearje

en: Import Files…
fy: Bestannen ymportearje…

en: _Cancel
fy: _Ofbrekke

en: _Import
fy: _Ymportearre

en: C_alendar
fy: K_alinder

en: No error
fy: Gjin flater

en: Bad argument to function
fy: Ferkearde arguminten foar funksje

en: Failed to allocate a new object in memory
fy: Koe gjin nei objekt yn ûnthâld oanmeitsje

en: File is malformed, invalid, or corrupted
fy: Bestân is misfoarme, ûnjildich of korrupt

en: Failed to parse the calendar contents
fy: Koe de ynhâld fan de kalinder net ferwurkje

en: Failed to read file
fy: Koe bestân net lêze

en: Internal error
fy: Ynterne flater

en: File is not an iCalendar (.ics) file
fy: Bestân is gjin iCalendar-bestân (.ics)

en: Description
fy: Omskriuwing

en: New Event…
fy: Nij evenemint…

en: Other event | Other %d events
fy[0]: Oar evenemint
fy[1]: Nog %d oare eveneminten

en: week %d
fy: wike %d

en: No events
fy: Gjin eveneminten

en: Add Event…
fy: Evenemint oanmeitsje…

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
fy: It evenemint dy't jo probearje te wizigjen is weromkommend. De wizigingen dy't jo selektearre hawwe soene tapast wurde moatte op:

en: _Only This Event
fy: Allinnich _dit Evenemint

en: _Subsequent events
fy: _Suksessyf oersjoch

en: _All events
fy: _Alle eveneminten
