gnome-calendar master - en to oc translation catalogue (263 entries)

en: Calendar
oc: Agenda

en: Manage your schedule
oc: Gerissètz vòstres agendas

en: GNOME Calendar is an elegant tool to help you plan and stay on top of your schedule for upcoming days and weeks, whether your months are filled with meetings and appointments, public events, travel logistics, or other commitments in your life.
oc: GNOME Calendar es un esplech elegant per vos ajudar a planificar e demorar al fial de vòstres calendièrs pels jorns e setmanas venents, que vòstres meses sián garnits de reünions e rendètz-vos, eveniments publics, logisticas de viatge, o d’autres engatjaments personals.

en: Easily create and manage unlimited calendars and events with GNOME Calendar's infinite scrolling month view, week timetable, and scheduling list view.
oc: Creatz e gerissètz facilament un nombre illimitat d’agendas e eveniments amb lo defilament infinit GNOME Calendar per mes, setmanas laboralas e amb la vista en lista de planificacion.

en: Integrating the latest GNOME technologies and design best practices, GNOME Calendar builds on top of the mature Evolution data server to manage large quantities of events and to provide integration with other applications. You can add calendars from various online calendaring services (like NextCloud, Google Calendar, and CalDAV / WebDAV servers), enabling you to synchronize your events across multiple devices and platforms. GNOME Calendar also supports local and offline calendaring, so you can use it anywhere and anytime while travelling (or after civilization's collapse.)
oc: En integrant las darrièras tecnologias GNOME e las practicas melhoras de concepcion, l'Agenda de GNOME s'apièja sul servidor de donadas Evolucion per gerir de grandas quantitats d'eveniments e assegurar l'integracion amb d'autras aplicacions. Podètz ajustar d'agendas provenenta de divèrses servicis d'agenda en linha (coma NextCloud, Google Calendar e los servidors CalDAV / WebDAV), per tal de sincronizar vòstres eveniments entre mantun aparelh e platafòrma. L'Agenda de GNOME pren egalament en carga l'agenda locala e fòra linha, çò que vos permet de l'utilizar pertot e a cada moment pendent vòstres desplaçaments (o après l'esfondrament de la civilizacion).

en: Week view
oc: Vista setmanièra

en: Month view
oc: Vista mesadièra

en: Event editor
oc: Editor d’eveniment

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Access and manage your calendars
oc: Dobrir e gerir vòstres agendas

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
oc: Agenda;Eveniment;Rapèl;

en: Window maximized
oc: Fenèstra maximizada

en: Window maximized state
oc: Estat maximizat de la fenèstra

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: Talha de la fenèstra (largor e nautor).

en: Type of the active view
oc: Tipe de la vista activa

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
oc: Tipe de la fenèstra de vista activa, la valor per defaut es : vista mesadièra

en: Weather Service Configuration
oc: Configuracion del servici meteorologic

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
oc: Indica se los bulletins meteorologics son mostrats la localizacion automatica es utilizada e un nom de luòc tanben

en: Zoom level of the week grid
oc: Nivèl de zoom de la grasilha de setmana

en: The current zoom level of the week grid
oc: Lo nivèl actual de la grasilha de setmana

note: Translators: %1$s is a date, %2$s is the start hour, and %3$s is the end hour Translators: %1$s is the event name, %2$s is the start hour, and %3$s is the end hour
en: %1$s, %2$s – %3$s
oc: %1$s, de %2$s a %3$s

en: Read-Only Calendar
oc: Agenda en lectura sola

en: Display Calendar
oc: Afichar l'agenda

en: Edit calendar
oc: Modificar l'agenda

en: Calendar Settings
oc: Paramètres de l'agenda

en: Calendars
oc: Agendas

note: Create the new toast
en: Calendar <b>%s</b> removed
oc: Agenda <b>%s</b> suprimit

en: _Undo
oc: _Anullar

en: _Add Calendar…
oc: _Ajustar un agenda…

en: Account
oc: Compte

en: Open in Settings
oc: Dobrir los paramètres

en: Location
oc: Luòc

en: Calendar Name
oc: Nom de l'agenda

en: _Display Calendar
oc: _Afichar l'agenda

en: Default _Calendar
oc: Agenda per _defaut

en: Add new events to this calendar by default
oc: Apondre los eveniments novèls a aqueste agenda per defaut

en: _Remove Calendar
oc: _Suprimir l'agenda

en: Select a file
oc: Seleccionar un fichièr

en: Add Calendar | Add %1$u Calendars
oc[0]: Ajustar un agenda
oc[1]: Ajustar %1$u agendas

en: New Calendar
oc: Agenda novèl

en: Import a Calendar
oc: Importar un agenda

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
oc: Podètz tanben picar l’adreça Web d’un agenda en linha que volètz importar o dobrir un fichièr d’agenda pres en carga.

en: Open a File
oc: Dobrir un fichièr

en: Calendar files
oc: Fichièrs d'agendas

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
oc: Se lo calendièr aparten a un de vòstres comptes en linha, lo podètz apondre via los <a href="GOA">paramètres de compte en linha</a>.

en: Credentials
oc: Identificants

en: User
oc: Utilizaire

en: Password
oc: Senhal

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Connect
oc: Se _connectar

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
oc[0]: %1$u jorn, %2$u ora e %3$u minuta abans
oc[1]: %1$u jorn, %2$u ora e %3$u minutas abans

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
oc[0]: %1$u jorn, %2$u oras e %3$u minuta abans
oc[1]: %1$u jorn, %2$u oras e %3$u minutas abans

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
oc[0]: %1$u jorns, %2$u ora e %3$u minuta abans
oc[1]: %1$u jorns, %2$u ora e %3$u minutas abans

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
oc[0]: %1$u jorns, %2$u oras e %3$u minuta abans
oc[1]: %1$u jorns, %2$u oras e %3$u minutas abans

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
oc[0]: %1$u jorn e %2$u ora abans
oc[1]: %1$u jorn e %2$u oras abans

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
oc[0]: %1$u jorns e %2$u ora abans
oc[1]: %1$u jorns e %2$u oras abans

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
oc[0]: %1$u jorn e %2$u minuta abans
oc[1]: %1$u jorn e %2$u minutas abans

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
oc[0]: %1$u jorns e %2$u minuta abans
oc[1]: %1$u jorns e %2$u minutas abans

en: %1$u day before | %1$u days before
oc[0]: %1$u jorn abans
oc[1]: %1$u jorns abans

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
oc[0]: %1$u ora e %2$u minuta abans
oc[1]: %1$u ora e %2$u minutas abans

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
oc[0]: %1$u oras e %2$u minuta abans
oc[1]: %1$u oras e %2$u minutas abans

en: %1$u hour before | %1$u hours before
oc[0]: %1$u ora abans
oc[1]: %1$u oras abans

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
oc[0]: %1$u minuta abans
oc[1]: %1$u minutas abans

en: Event start time
oc: Ora de debuta de l’eveniment

en: Toggle Alarm Sound
oc: Alternar lo son d’alarma

en: Remove Alarm
oc: Suprimir l'alarma

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S". * Please make sure these abbreviations match GNOME Shell's * abbreviations for your language.
en: S
oc: DG

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
oc: DL

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
oc: DM

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
oc: DC

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
oc: DJ

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
oc: DV

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
oc: DS

en: Save
oc: Enregistrar

en: Done
oc: Acabat

en: New Event
oc: Eveniment novèl

en: Select Calendar
oc: Seleccionar agenda

en: _Done
oc: _Acabat

en: Schedule
oc: Oraris

en: Reminders
oc: Rapèls

en: Notes
oc: Nòtas

en: Delete Event
oc: Suprimir l'eveniment

en: Add a Reminder…
oc: Apondre un rapèl…

en: 5 Minutes
oc: 5 minutas

en: 10 Minutes
oc: 10 minutas

en: 15 Minutes
oc: 15 minutas

en: 30 Minutes
oc: 30 minutas

en: 1 Hour
oc: 1 ora

en: 1 Day
oc: 1 jorn

en: 2 Days
oc: 2 jorns

en: 3 Days
oc: 3 jorns

en: 1 Week
oc: 1 setmana

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
oc: %A passat

en: Yesterday
oc: Ièr

en: Today
oc: Uèi

en: Tomorrow
oc: Deman

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
oc: Aqueste %A

en: All Day
oc: Tota la jornada

en: Starts
oc: S'avia

en: Ends
oc: S'acaba

en: Repeat
oc: Repetir

en: No Repeat
oc: Repetir pas

en: Daily
oc: A cada jorn

en: Monday – Friday
oc: Del diluns al divendres

en: Weekly
oc: A cada setmana

en: Monthly
oc: A cada mes

en: Yearly
oc: A cada an

en: End Repeat
oc: Fin de repeticion

en: Forever
oc: Totjorn

en: Number of Occurrences
oc: Nombre d’ocurréncias

en: Until Date
oc: Fins al

en: End Repeat Date
oc: Data de fin de repeticion

en: Title
oc: Títol

en: Quit GNOME Calendar
oc: Quitar l’agenda GNOME

en: Display version number
oc: Afichar lo numèro de version

en: Enable debug messages
oc: Activar los messatges de desbugatge

en: Open calendar on the passed date
oc: Dobrir l'agenda sus la data transmesa

en: Open calendar showing the passed event
oc: Dobrir l'agenda en afichant l'eveniment transmés

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
oc: Copyright © 2012–%d Los autors d’Agenda

en: Weather
oc: Metèo

en: Manage Calendars
oc: Gerir los agendas

en: _Calendars
oc: _Agendas

en: _Synchronize Calendars
oc: _Sincronizar los agendas

en: _Manage Calendars…
oc: _Gerir los agendas…

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: Today %s
oc: Uèi %s

en: Tomorrow %s
oc: Deman %s

en: Yesterday %s
oc: Ièr %s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$ is the hour. This format string results in dates * like "November 21, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s
oc: %2$d %1$s a %3$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, and %4$s is the hour. This format string * results in dates like "November 21, 2020, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s
oc: %2$d %1$s de %3$d a %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), and %2$d is * the day of month. This format string results in dates like * "November 21".
en: %1$s %2$d
oc: %2$d %1$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$d is the year. This format string results in dates * like "November 21, 2020".
en: %1$s %2$d, %3$d
oc: %2$d %1$s de %3$d

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Today, 19:00 — 22:00"
en: Today, %1$s — %2$s
oc: Uèi, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
oc: Deman, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
oc: Deman, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$s is the start hour, and %4$s is the end hour. This * format string results in dates like "November 21, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s – %4$s
oc: %2$d %1$s %3$s – %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, %4$s is the start hour, and %5$s is the * end hour. This format string results in dates like: * * "November 21, 2021, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s – %5$s
oc: %2$d %1$s de %3$d, %4$s – %5$s

en: No event information
oc: Cap d’informacion d’eveniment

en: Edit…
oc: Editar…

note: Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: At %s
oc: A %s

en: Unknown Service
oc: Servici desconegut

note: Translators: "Join" as in "Join meeting"
en: Join
oc: Rejónher

en: %s (this calendar is read-only)
oc: %s (aqueste agenda es en lectura sola)

en: from next Monday
oc: a partir de diluns que ven

en: from next Tuesday
oc: a partir de dimars que ven

en: from next Wednesday
oc: a partir de dimècres que ven

en: from next Thursday
oc: a partir de dijòus que ven

en: from next Friday
oc: a partir de divendres que ven

en: from next Saturday
oc: a partir de dissabte que ven

en: from next Sunday
oc: a partir de dimenge que ven

en: to next Monday
oc: fins a diluns que ven

en: to next Tuesday
oc: fins a dimars que ven

en: to next Wednesday
oc: fins a dimècres que ven

en: to next Thursday
oc: fins a dijòus que ven

en: to next Friday
oc: fins a divendres que ven

en: to next Saturday
oc: fins a dissabte que ven

en: to next Sunday
oc: fins a dimenge que ven

en: from Today
oc: a partir d’uèi

en: from Tomorrow
oc: a partir de deman

en: from Yesterday
oc: a partir d’ièr

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
oc: a partir del %1$s %2$s

en: to Today
oc: fins a uèi

en: to Tomorrow
oc: fins a deman

en: to Yesterday
oc: fins a ièr

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
oc: fins al %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
oc: Novèl eveniment de %1$s a %2$s

en: New Event Today
oc: Novèl eveniment uèi

en: New Event Tomorrow
oc: Novèl eveniment deman

en: New Event Yesterday
oc: Novèl eveniment ièr

en: New Event next Monday
oc: Novèl eveniment diluns que ven

en: New Event next Tuesday
oc: Novèl eveniment dimars que ven

en: New Event next Wednesday
oc: Novèl eveniment dimècres que ven

en: New Event next Thursday
oc: Novèl eveniment dijòus que ven

en: New Event next Friday
oc: Novèl eveniment divendres que ven

en: New Event next Saturday
oc: Novèl eveniment dissabte que ven

en: New Event next Sunday
oc: Novèl eveniment dimenge que ven

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
oc: Novèl eveniment lo %d de genièr

en: New Event on February %d
oc: Novèl eveniment lo %d de febrièr

en: New Event on March %d
oc: Novèl eveniment lo %d de març

en: New Event on April %d
oc: Novèl eveniment lo %d d'abril

en: New Event on May %d
oc: Novèl eveniment lo %d de mai

en: New Event on June %d
oc: Novèl eveniment lo %d de junh

en: New Event on July %d
oc: Novèl eveniment lo %d de julhet

en: New Event on August %d
oc: Novèl eveniment lo %d d'agost

en: New Event on September %d
oc: Novèl eveniment lo %d de setembre

en: New Event on October %d
oc: Novèl eveniment lo %d d'octobre

en: New Event on November %d
oc: Novèl eveniment lo %d de novembre

en: New Event on December %d
oc: Novèl eveniment lo %d de decembre

en: Edit Details…
oc: Editar los detalhs…

en: Add
oc: Apondre

en: Search Events
oc: Recercar los eveniments

en: Search events
oc: Recercar los eveniments

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing Remote Calendars
oc: Sincronizacion dels agendas alonhats

[ctx: tooltip]
en: Search
oc: Recercar

[ctx: tooltip]
en: Add Event
oc: Apondre un eveniment

en: Show Weather
oc: Afichar la metèo

en: Automatic Location
oc: Luòc automatic

en: Search locations
oc: Recercar los endreches

en: Week
oc: Setmana

en: Month
oc: Mes

en: Another event deleted
oc: Autre eveniment suprimit

en: Event deleted
oc: Eveniment suprimit

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: _Today
oc: _Uèi

en: _Week
oc: _Setmana

en: _Month
oc: _Mes

en: _Date & Time Settings…
oc: _Paramètres de data e d’ora…

en: _Online Accounts…
oc: _Compte en linha…

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis de clavièr

en: _About Calendar
oc: _A prepaus d’Agenda

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
oc: Dobrir lo menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Open Calendars Menu
oc: Dobrir lo menú dels agendas

[ctx: shortcut window]
en: New Event
oc: Eveniment novèl

[ctx: shortcut window]
en: Manage Calendars
oc: Gerir los agendas

[ctx: shortcut window]
en: Synchronize Calendars
oc: Sincronizar los agendas

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
oc: Tampar la fenèstra

[ctx: shortcut window]
en: Search
oc: Recercar

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
oc: Afichar l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
oc: Navigacion

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
oc: Tornar

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
oc: En avant

[ctx: shortcut window]
en: Show Today
oc: Afichar uèi

[ctx: shortcut window]
en: Next View
oc: Vista seguenta

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
oc: Vista precedenta

[ctx: shortcut window]
en: View
oc: Vista

[ctx: shortcut window]
en: Week View
oc: Vista setmanièra

[ctx: shortcut window]
en: Month View
oc: Vista mesadièra

en: Import %d event | Import %d events
oc[0]: Importar %d eveniment
oc[1]: Importar %d eveniments

en: Import Files…
oc: Importar de fichièrs…

en: _Import
oc: _Importar

en: C_alendar
oc: C_alendièr

en: No error
oc: Cap d'error

en: Bad argument to function
oc: Marrit argument a la foncion

en: Failed to allocate a new object in memory
oc: Fracàs de l'atribucion de memòria a l’objècte novèl

en: File is malformed, invalid, or corrupted
oc: Lo fichièr es mal format, invalid o corromput

en: Failed to parse the calendar contents
oc: Impossible d'analisar lo contengut del calendièr

en: Failed to read file
oc: Impossible de legir lo fichièr

en: Internal error
oc: Error intèrna

en: File is not an iCalendar (.ics) file
oc: Lo fichièr es pas un fichièr iCalendar (.ics)

en: Description
oc: Descripcion

en: On-going
oc: En cors

en: No events
oc: Pas cap d'eveniment

en: New Event…
oc: Eveniment novèl…

en: Other event | Other %d events
oc[0]: Autre eveniment
oc[1]: %d autres eveniment

en: week %d
oc: setmana %d

en: Modify Multiple Events?
oc: Modificar mantun eveniment ?

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
oc: L’eveniment que volètz modificar es recurrent. Las modificacions seleccionadas devon èsser aplicadas a :

en: _Only This Event
oc: _Unicament aqueste eveniment

en: _Subsequent Events
oc: Eveniments _seguents

en: _All Events
oc: _Totes los eveniments
