gnome-calendar master - en to tg translation catalogue (93 entries)

en: Calendar
tg: Тақвим

en: Calendar for GNOME
tg: Тақвим барои GNOME

en: GNOME Calendar is a simple and beautiful calendar application designed to perfectly fit the GNOME desktop. By reusing the components which the GNOME desktop is build on, Calendar nicely integrates with the GNOME ecosystem.
tg: Тақвими GNOME - ин барномаи осон ва зебо аст, ки барои мизи кории GNOME эҷод карда шудааст. Ба воситаи истифодаи такрории унсурҳои сохти мизи кории GNOME, ин тақвим бо экосистемаи GNOME комилан муттаҳид шудааст.

en: We aim to find the perfect balance between nicely crafted features and user-centred usability. No excess, no lacks. You'll feel comfortable using Calendar, like you've been using it for ages!
tg: Мо мехоҳем, ки тавозуни бенуқсонро байни хусусиятҳои ботафсил ва истифодабарии корбарӣ ёбем. Бе изофа ё камбудӣ. Шумо тақвимеро бароҳат истифода мебаред, тавре ки шумо онро солҳои дароз истифода бурдед!

en: Search for events
tg: Ҷустуҷӯи рӯйдодҳо

en: Calendar management
tg: Идоракунии тақвим

en: Access, and manage calendar
tg: Идоракунӣ ва дастрасӣ ба тақвим

en: Calendar;Event;Reminder;
tg: Тақвим;Рӯйдод;Ёдрасон;

en: Window maximized
tg: Равзанаи кушода

en: Window maximized state
tg: Вазъияти равзанаи кушода

en: Window size
tg: Андозаи равзана

en: Window size (width and height).
tg: Андозаи равзана (бар ва баландӣ).

en: Window position
tg: Мавқеи равзана

en: Window position (x and y).
tg: Мавқеи равзана (x ва y).

en: Type of the active view
tg: Навъи намуди фаъол

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
tg: навъи намуди равзанаи фаъол, қимати пешфарз: намуди моҳона

en: List of the disabled sources
tg: Рӯйхати манбаҳои ғайрифаъол

en: Sources disabled last time Calendar ran
tg: Манбаҳо ҳангоми иҷрокунии тақвим дар вақти охирин ғайрифаъол шудаанд

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: Done
tg: Тайёр

en: Title
tg: Сарлавҳа

en: Starts
tg: Оғоз

en: Ends
tg: Анҷом

en: Notes
tg: Ёддоштҳо

en: Location
tg: Ҷойгиршавӣ

en: All day
tg: Тамоми рӯз

en: Delete event
tg: Нест кардани рӯйдод

en: Add Eve_nt…
tg: Илова кардани _рӯйдод…

en: _Search…
tg: _Ҷустуҷӯ…

en: _About
tg: _Дар бораи барнома

en: _Quit
tg: _Хориҷ шудан

en: _Synchronize
tg: _Ҳамоҳангсозӣ

en: From Web…
tg: Аз веб…

en: New Local Calendar…
tg: Тақвими маҳаллии нав…

en: From File…
tg: Аз файл…

en: No results found
tg: Ягон натиҷа ёфт нашуд

en: Use the entry above to search for events.
tg: Барои ҷустуҷӯи рӯйдодҳо калимаи калидиро дар боло ворид кунед.

en: Undo
tg: Ботил сохтан

en: Online Accounts
tg: Ҳисобҳои онлайн

en: Open online account settings
tg: Кушодани танзимоти ҳисоби онлайн

en: Click to set up
tg: Барои танзим зер кунед

en: Calendars
tg: Тақвимҳо

en: Add
tg: Илова кардан

en: Overview
tg: Хулоса

en: Add new events to this calendar by default
tg: Илова кардани рӯйдодҳои нав ба ин тақвим ба сурати пешфарз

en: Remove Calendar
tg: Тоза кардани тақвим

en: Display calendar
tg: Намоиш додани тақвим

en: Calendar name
tg: Номи тақвим

en: Color
tg: Ранг

en: Account
tg: Ҳисоб

en: Settings
tg: Танзимот

en: Edit Calendar
tg: Таҳрир кардани тақвим

en: Enter the address of the calendar that you want to add. If the calendar belongs to one of you online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
tg: Суроғаи тақвимеро, ки мехоҳед илова намоед, ворид кунед. Агар тақвим ба яке аз ҳисобҳои онлайн тааллуқ дорад, шумо метавонед онро ба воситаи <a href="GOA">танзимоти ҳисоби онлайн</a> илова намоед.

en: Calendar Address
tg: Суроғаи тақвим

en: Add Calendar
tg: Илова кардани тақвим

en: User
tg: Корбар

en: Password
tg: Парол

en: Connect
tg: Пайваст кардан

en: Month
tg: Моҳ

en: Year
tg: Сол

en: Today
tg: Имрӯз

en: Calendar Settings
tg: Танзимоти тақвим

en: Create
tg: Эҷод кардан

en: Edit Details
tg: Таҳрир кардани тафсилот

en: No events
tg: Ягон рӯйдод нест

en: Add Event…
tg: Илова кардани рӯйдод…

en: Max Content Height
tg: Баландии муҳтаво дар ҳадди аксар

en: The maximum height request that can be made.
tg: Дархости баландӣ дар ҳадди аксар, ки дархост карда мешавад

en: Max Content Width
tg: Бари муҳтаво дар ҳадди аксар

en: The maximum width request that can be made.
tg: Дархости бар дар ҳадди аксар, ки дархост карда мешавад

note: Dialog
en: Select a calendar file
tg: Файли тақвимеро интихоб намоед

en: Open
tg: Кушодан

en: Calendar files
tg: Файлҳои тақвим

note: update the source properties
en: Unnamed Calendar
tg: Тақвими беном

note: Update notification label
en: Calendar <b>%s</b> removed
tg: Тақвими <b>%s</b> тоза шуд

en: Off
tg: Хомӯш

en: On
tg: Фаъол

en: Display version number
tg: Намоиш додани рақами версия

en: Open calendar on the passed date
tg: Кушодани тақвим дар санаи гузашта

en: Open calendar showing the passed event
tg: Кушодани тақвим бо рӯйдоди гузашта

en: - Calendar management
tg: - Идоракунии тақвим

en: Copyright © %Id The Calendar authors
tg: Ҳуқуқи муаллиф © %Id Муаллифони тақвим

en: Copyright © %Id–%Id The Calendar authors
tg: Ҳуқуқи муаллиф © %Id–%Id Муаллифони тақвим

en: Day
tg: Рӯз

en: Save
tg: Захира кардан

en: Unnamed event
tg: Рӯйдоди беном

en: Other events
tg: Рӯйдодҳои дигар

note: TODO: Warning in some languages this string can be too long and may overlap wit the number
en: Other event | Other %d events
tg[0]: Рӯйдоди дигар
tg[1]: %d рӯйдоди дигар

en: Midnight
tg: Ними шаб

en: Noon
tg: Нимирӯзӣ

en: New Event on %s
tg: Рӯйдоди нав дар %s

en: Another event deleted
tg: Рӯйдоди дигар нест карда шуд

en: Event deleted
tg: Рӯйдод нест карда шуд
