gnome-calendar master - en to be translation catalogue (263 entries)

en: Calendar
be: Каляндар

en: Manage your schedule
be: Кіраванне раскладам

en: GNOME Calendar is an elegant tool to help you plan and stay on top of your schedule for upcoming days and weeks, whether your months are filled with meetings and appointments, public events, travel logistics, or other commitments in your life.
be: Каляндар GNOME - гэта выдатны інструмент, які дапамагае планаваць і сачыць за выкананнем свайго раскладу на бліжэйшыя дні і тыдні, незалежна ад таго, чым запоўнены вашы месяцы - сустрэчамі і нарадамі, грамадскімі мерапрыемствамі, паездкамі ці іншымі планамі.

en: Easily create and manage unlimited calendars and events with GNOME Calendar's infinite scrolling month view, week timetable, and scheduling list view.
be: Лёгка стварайце і кіруйце неабмежаванай колькасцю календароў і падзей у Календары GNOME з бясконцай прагорткай і праглядам па месяцах, тыднях, а таксама па спісе запланаваных падзей.

en: Week view
be: Прагляд тыдня

en: Month view
be: Прагляд месяца

en: Event editor
be: Рэдактар падзей

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: Access and manage your calendars
be: Доступ і кіраванне календарамі

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
be: Calendar;Event;Reminder;Каляндар;Падзея;Напамін;

en: Window maximized
be: Разгортванне акна

en: Window maximized state
be: Стан акна – разгорнута

en: Window size
be: Памер акна

en: Window size (width and height).
be: Памер акна (шырыня і вышыня).

en: Type of the active view
be: Тып актыўнага выгляду

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
be: Тып актыўнага выгляду акна, прадвызначанае значэнне: прагляд месяца

en: Weather Service Configuration
be: Канфігурацыя службы надвор'я

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
be: Ці паказваць надвор'е, месцазнаходжанне і назва месца вызначаецца аўтаматычна

en: Zoom level of the week grid
be: Узровень маштабавання сеткі календара на тыдзень

en: The current zoom level of the week grid
be: Бягучы ўзровень маштабавання сеткі календара на тыдзень

en: Read-Only Calendar
be: Каляндар толькі для чытання

en: Display Calendar
be: Паказаць каляндар

en: Edit calendar
be: Рэдагаваць каляндар

en: Calendar Settings
be: Налады календара

en: Calendars
be: Календары

note: Create the new toast
en: Calendar <b>%s</b> removed
be: Каляндар <b>%s</b> выдалены

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: _Add Calendar…
be: _Дадаць каляндар…

en: Account
be: Уліковы запіс

en: Open in Settings
be: Адкрыць у «Наладах»

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Calendar Name
be: Назва календара

en: Color
be: Колер

en: _Display Calendar
be: _Паказаць каляндар

en: Default _Calendar
be: Прадвызначаны _каляндар

en: Add new events to this calendar by default
be: Прадвызначана дадаваць новыя падзеі ў гэты каляндар

en: _Remove Calendar
be: _Выдаліць каляндар

en: Select a file
be: Выбраць файл

en: Add Calendar | Add %1$u Calendars
be[0]: Дадаць %1$u каляндар
be[1]: Дадаць %1$u календары
be[2]: Дадаць %1$u каляндароў

en: New Calendar
be: Новы каляндар

en: Import a Calendar
be: Імпартаваць каляндар

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
be: Увядзіце вэб-адрас календара, які хочаце імпартаваць з сеціва або адкрыйце прыдатны файл календара.

en: Open a File
be: Адкрыць файл

en: Calendar files
be: Файлы календара

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
be: Калі каляндар знаходзіцца ў адным з вашых сеткавых уліковых запісаў, яго можна дадаць праз <a href="GOA">налады ўліковых запісаў у сетцы</a>.

en: Credentials
be: Уліковыя даныя

en: User
be: Карыстальнік

en: Password
be: Пароль

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Connect
be: _Падлучыцца

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
be[0]: За %1$u дзень, %2$u гадзіну і %3$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u дзень, %2$u гадзіну і %3$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u дзень, %2$u гадзіну і %3$u хвілін да падзеі

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
be[0]: За %1$u дзень, %2$u гадзіну і %3$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u дзень, %2$u гадзіны і %3$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u дзень, %2$u гадзін і %3$u хвілін да падзеі

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
be[0]: За %1$u дзень, %2$u гадзіну і %3$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u дні, %2$u гадзіну і %3$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u дзён, %2$u гадзіну і %3$u хвілін да падзеі

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
be[0]: За %1$u дзень, %2$u гадзіну і %3$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u дні, %2$u гадзіны і %3$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u дзён, %2$u гадзін і %3$u хвілін да падзеі

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
be[0]: За %1$u дзень і %2$u гадзіну да падзеі
be[1]: За %1$u дзень і %2$u гадзіны да падзеі
be[2]: За %1$u дзень і %2$u гадзін да падзеі

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
be[0]: За %1$u дзень і %2$u гадзіну да падзеі
be[1]: За %1$u дні і %2$u гадзіны да падзеі
be[2]: За %1$u дзён і %2$u гадзін да падзеі

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
be[0]: За %1$u дзень і %2$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u дзень і %2$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u дзень і %2$u хвілін да падзеі

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
be[0]: За %1$u дзень і %2$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u дні і %2$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u дзён і %2$u хвілін да падзеі

en: %1$u day before | %1$u days before
be[0]: За %1$u дзень да падзеі
be[1]: За %1$u дні да падзеі
be[2]: За %1$u дзён да падзеі

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
be[0]: За %1$u гадзіну і %2$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u гадзіну і %2$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u гадзіну і %2$u хвілін да падзеі

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
be[0]: За %1$u гадзіну і %2$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u гадзіны і %2$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u гадзін і %2$u хвілін да падзеі

en: %1$u hour before | %1$u hours before
be[0]: За %1$u гадзіну да падзеі
be[1]: За %1$u гадзіны да падзеі
be[2]: За %1$u гадзін да падзеі

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
be[0]: За %1$u хвіліну да падзеі
be[1]: За %1$u хвіліны да падзеі
be[2]: За %1$u хвілін да падзеі

en: Event start time
be: Пачатак падзеі

en: Toggle Alarm Sound
be: Пераключыць гук будзільніка

en: Remove Alarm
be: Выдаліць будзільнік

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S". * Please make sure these abbreviations match GNOME Shell's * abbreviations for your language.
en: S
be: Н

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
be: П

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
be: А

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
be: С

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
be: Ч

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
be: П

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
be: С

en: Save
be: Захаваць

en: Done
be: Гатова

en: Select Calendar
be: Выберыце каляндар

en: _Done
be: _Гатова

en: Schedule
be: Расклад

en: Reminders
be: Напаміны

en: Notes
be: Нататкі

en: Delete Event
be: Выдаліць падзею

en: Add a Reminder…
be: Дадаць напамін…

en: 5 Minutes
be: 5 хвілін

en: 10 Minutes
be: 10 хвілін

en: 15 Minutes
be: 15 хвілін

en: 30 Minutes
be: 30 хвілін

en: 1 Hour
be: 1 гадзіна

en: 1 Day
be: 1 дзень

en: 2 Days
be: 2 дні

en: 3 Days
be: 3 дні

en: 1 Week
be: 1 тыдзень

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
be: Мінулы(-ая) %A

en: Yesterday
be: Учора

en: Today
be: Сёння

en: Tomorrow
be: Заўтра

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
be: Гэты(-ая) %A

en: All Day
be: Увесь дзень

en: Starts
be: Пачатак

en: Ends
be: Канец

en: Repeat
be: Паўтор

en: No Repeat
be: Не паўтараць

en: Daily
be: Штодзённа

en: Monday – Friday
be: З панядзелка па пятніцу

en: Weekly
be: Штотыдзень

en: Monthly
be: Штомесяц

en: Yearly
be: Штогод

en: End Repeat
be: Канец паўтарэння

en: Forever
be: Паўтараць бясконца

en: Number of Occurrences
be: Колькасць паўтарэнняў

en: Until Date
be: У пазначаную дату

en: End Repeat Date
be: Паўтарэнне спыніцца

en: Unnamed event
be: Неназваная падзея

en: Title
be: Назва

en: Quit GNOME Calendar
be: Выйсці з календара GNOME

en: Display version number
be: Паказаць нумар версіі

en: Enable debug messages
be: Уключыць адладачныя паведамленні

en: Open calendar on the passed date
be: Адкрыць каляндар на мінулай даце

en: Open calendar showing the passed event
be: Адкрыць каляндар і паказаць мінулыя падзеі

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
be: Аўтарскія правы © 2012–%d аўтары календара

en: Weather
be: Надвор'е

en: Manage Calendars
be: Кіраванне календарамі

en: _Calendars
be: _Календары

en: _Synchronize Calendars
be: _Сінхранізацыя календароў

en: _Manage Calendars…
be: _Кіраванне календарамі…

en: January
be: Студзень

en: February
be: Люты

en: March
be: Сакавік

en: April
be: Красавік

en: May
be: Май

en: June
be: Чэрвень

en: July
be: Ліпень

en: August
be: Жнівень

en: September
be: Верасень

en: October
be: Кастрычнік

en: November
be: Лістапад

en: December
be: Снежань

en: Today %s
be: Сёння %s

en: Tomorrow %s
be: Заўтра %s

en: Yesterday %s
be: Учора %s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$ is the hour. This format string results in dates * like "November 21, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s
be: %2$d %1$s, %3$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, and %4$s is the hour. This format string * results in dates like "November 21, 2020, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s
be: %2$d %1$s %3$d, %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), and %2$d is * the day of month. This format string results in dates like * "November 21".
en: %1$s %2$d
be: %2$d %1$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$d is the year. This format string results in dates * like "November 21, 2020".
en: %1$s %2$d, %3$d
be: %2$d %1$s %3$d

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Today, 19:00 — 22:00"
en: Today, %1$s — %2$s
be: Сёння, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
be: Заўтра, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
be: Учора, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$s is the start hour, and %4$s is the end hour. This * format string results in dates like "November 21, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s – %4$s
be: %2$d %1$s, %3$s – %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, %4$s is the start hour, and %5$s is the * end hour. This format string results in dates like: * * "November 21, 2021, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s – %5$s
be: %2$d %1$s %3$d, %4$s – %5$s

en: No event information
be: Няма інфармацыі пра падзею

en: Edit…
be: Рэдагаваць…

note: Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: At %s
be: У %s

en: Unknown Service
be: Невядомы сэрвіс

note: Translators: "Join" as in "Join meeting"
en: Join
be: Далучыцца

en: %s (this calendar is read-only)
be: %s (гэты каляндар даступны толькі для чытання)

en: from next Monday
be: з наступнага панядзелка

en: from next Tuesday
be: з наступнага аўторка

en: from next Wednesday
be: з наступнай серады

en: from next Thursday
be: з наступнага чацвярга

en: from next Friday
be: з наступнай пятніцы

en: from next Saturday
be: з наступнай суботы

en: from next Sunday
be: з наступнай нядзелі

en: to next Monday
be: да наступнага панядзелка

en: to next Tuesday
be: да наступнага аўторка

en: to next Wednesday
be: да наступнай серады

en: to next Thursday
be: да наступнага чацвярга

en: to next Friday
be: да наступнай пятніцы

en: to next Saturday
be: да наступнай суботы

en: to next Sunday
be: да наступнай нядзелі

en: from Today
be: з сённяшняга дня

en: from Tomorrow
be: з заўтрашняга дня

en: from Yesterday
be: з учарашняга дня

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
be: з %1$s %2$s

en: to Today
be: да сённяшняга дня

en: to Tomorrow
be: да заўтрашняга дня

en: to Yesterday
be: да ўчарашняга дня

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
be: да %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
be: Новая падзея %1$s %2$s

en: New Event Today
be: Новая падзея сёння

en: New Event Tomorrow
be: Новая падзея заўтра

en: New Event Yesterday
be: Новая падзея ўчора

en: New Event next Monday
be: Новая падзея ў наступны панядзелак

en: New Event next Tuesday
be: Новая падзея ў наступны аўторак

en: New Event next Wednesday
be: Новая падзея ў наступную сераду

en: New Event next Thursday
be: Новая падзея ў наступны чацвер

en: New Event next Friday
be: Новая падзея ў наступную пятніцу

en: New Event next Saturday
be: Новая падзея ў наступную суботу

en: New Event next Sunday
be: Новая падзея ў наступную нядзелю

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
be: Новая падзея %d студзеня

en: New Event on February %d
be: Новая падзея %d лютага

en: New Event on March %d
be: Новая падзея %d сакавіка

en: New Event on April %d
be: Новая падзея %d красавіка

en: New Event on May %d
be: Новая падзея %d мая

en: New Event on June %d
be: Новая падзея %d чэрвеня

en: New Event on July %d
be: Новая падзея %d ліпеня

en: New Event on August %d
be: Новая падзея %d жніўня

en: New Event on September %d
be: Новая падзея %d верасня

en: New Event on October %d
be: Новая падзея %d кастрычніка

en: New Event on November %d
be: Новая падзея %d лістапада

en: New Event on December %d
be: Новая падзея %d снежня

en: Edit Details…
be: Рэдагаваць падрабязнасці…

en: Add
be: Дадаць

en: Search Events
be: Пошук падзей

en: Search events
be: Пошук падзей

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing Remote Calendars
be: Сінхранізацыя аддаленых календароў

[ctx: tooltip]
en: Search
be: Пошук

[ctx: tooltip]
en: Add Event
be: Дадаць падзею

en: Show Weather
be: Паказваць надвор'е

en: Automatic Location
be: Аўтаматычна вызначаць месцазнаходжанне

en: Search locations
be: Пошук месцазнаходжання

en: Week
be: Тыдзень

en: Month
be: Месяц

en: Another event deleted
be: Выдалена яшчэ адна падзея

en: Event deleted
be: Падзея выдалена

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: _Today
be: _Сёння

en: _Week
be: _Тыдзень

en: _Month
be: _Месяц

en: _Date & Time Settings…
be: Налады _даты і часу…

en: _Online Accounts…
be: _Уліковыя запісы ў сетцы…

en: _Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні _клавіш

en: _About Calendar
be: Пр_а каляндар

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульныя

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
be: Адкрыць галоўнае меню

[ctx: shortcut window]
en: Open Calendars Menu
be: Адкрыць меню календара

[ctx: shortcut window]
en: New Event
be: Новая падзея

[ctx: shortcut window]
en: Manage Calendars
be: Кіраванне календарамі

[ctx: shortcut window]
en: Synchronize Calendars
be: Сінхранізацыя календароў

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
be: Закрыць акно

[ctx: shortcut window]
en: Search
be: Пошук

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
be: Паказаць даведку

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
be: Навігацыя

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
be: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
be: Наперад

[ctx: shortcut window]
en: Show Today
be: Паказаць сённяшні дзень

[ctx: shortcut window]
en: Next View
be: Наступны выгляд

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
be: Папярэдні выгляд

[ctx: shortcut window]
en: View
be: Выгляд

[ctx: shortcut window]
en: Week View
be: Прагляд тыдня

[ctx: shortcut window]
en: Month View
be: Прагляд месяца

en: Import %d event | Import %d events
be[0]: Імпартаваць %d падзею
be[1]: Імпартаваць %d падзеі
be[2]: Імпартаваць %d падзей

en: Import Files…
be: Імпарт файлаў…

en: _Import
be: І_мпартаваць

en: C_alendar
be: _Каляндар

en: No error
be: Без памылак

en: Bad argument to function
be: Няправільны аргумент функцыі

en: Failed to allocate a new object in memory
be: Не ўдалося вылучыць памяць для новага аб'екта

en: File is malformed, invalid, or corrupted
be: Файл мае няправільны фармат або пашкоджаны

en: Failed to parse the calendar contents
be: Не ўдалося разабраць змесціва календара

en: Failed to read file
be: Не ўдалося прачытаць файл

en: Internal error
be: Унутраная памылка

en: File is not an iCalendar (.ics) file
be: Файл не з'яўляецца файлам iCalendar (.ics)

en: Description
be: Апісанне

en: On-going
be: Працягваецца

en: No events
be: Няма падзей

en: New Event…
be: Новая падзея…

en: Other event | Other %d events
be[0]: %d іншая падзея
be[1]: %d іншыя падзеі
be[2]: %d іншых падзей

en: week %d
be: %d тыдзень

en: Modify Multiple Events?
be: Змяніць некалькі падзей?

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
be: Вы спрабуеце змяніць перыядычную падзею. Выбраныя вамі змены трэба ўжыць да:

en: _Only This Event
be: Толькі _гэтая падзея

en: _Subsequent Events
be: _Наступныя падзеі

en: _All Events
be: _Усе падзеі
