gnome-calendar master - en to fur translation catalogue (262 entries)

en: Calendar
fur: Calendari

en: Manage your schedule
fur: Ministre la tô programazion

en: GNOME Calendar is an elegant tool to help you plan and stay on top of your schedule for upcoming days and weeks, whether your months are filled with meetings and appointments, public events, travel logistics, or other commitments in your life.
fur: GNOME Calendari al è un strument elegant par judâti a planificâ e a tignî sot voli il to program pai prossims dîs e setemanis, ancje se i tiei mês a son plens di riunions, apontaments, events publics, logjistichis di viaç o altris impegns de tô vite.

en: Easily create and manage unlimited calendars and events with GNOME Calendar's infinite scrolling month view, week timetable, and scheduling list view.
fur: Cree cun facilitât e gjestìs calendaris e events ilimitâts cu la viodude mensîl a scoriment infinît, la tabele temporâl setemanâl e la viodude de liste des programazions di GNOME Calendari.

en: Integrating the latest GNOME technologies and design best practices, GNOME Calendar builds on top of the mature Evolution data server to manage large quantities of events and to provide integration with other applications. You can add calendars from various online calendaring services (like NextCloud, Google Calendar, and CalDAV / WebDAV servers), enabling you to synchronize your events across multiple devices and platforms. GNOME Calendar also supports local and offline calendaring, so you can use it anywhere and anytime while travelling (or after civilization's collapse.)
fur: Integrant lis ultimis tecnologjiis di GNOME e il stât de art de progjetazion, GNOME Calendari al funzione sore dal consolidât servidôr dâts di Evolution par gjestî la grande cuantitât di events e dâ a altris aplicazions la pussibilitât di integrâsi. Tu puedis zontâ calendaris di varis servizis in rêt (come NextCloud, Google Calendar e i servidôrs CalDAV / WebDAV). Chest ti permetarà di sincronizâ i tiei events su plui dispositîfs e plateformis. GNOME Calendari al supuarte ancje la gjestion dai calendaris locâi e fûr rêt, cussì tu puedis doprâju dapardut e ogni volte che tu viazis (o dopo dal colàs de civiltât).

en: Week view
fur: Viodude setemanâl

en: Month view
fur: Viodude mensîl

en: Event editor
fur: Editôr di events

en: The GNOME Project
fur: Il Progjet GNOME

en: Access and manage your calendars
fur: Jentre e ministre i tiei calendaris

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
fur: Calendari;Lunari;Event;Events;Promemorie;

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Window maximized state
fur: Il stât slargjât dal barcon

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: Window size (width and height).
fur: La dimension dal barcon (largjece e altece).

en: Type of the active view
fur: Mût de viste ative

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
fur: Il mût de viste dal barcon atîf, il valôr predefinît al è: viste mensîl

en: Weather Service Configuration
fur: Configurazion dal servizi meteorologjic

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
fur: Indiche se a vegnin mostrâts i rapuarts dal timp, a vegnin dopradis lis posizions automatichis e un non di localitât

en: Zoom level of the week grid
fur: Nivel di zoom de gridele setemanâl

en: The current zoom level of the week grid
fur: Il nivel di zoom atuâl de gridele setemanâl

en: Read-Only Calendar
fur: Calendari in dome-leture

en: Display Calendar
fur: Visualize calendari

en: Edit calendar
fur: Modifiche calendari

en: Calendar Settings
fur: Impostazions calendari

en: Calendars
fur: Calendaris

note: Create the new toast
en: Calendar <b>%s</b> removed
fur: Calendari <b>%s</b> gjavât

en: _Undo
fur: _Disfe

en: _Add Calendar…
fur: _Zonte calendari…

en: Open in Settings
fur: Vierç in Impostazions

en: Location
fur: Posizion

en: Calendar Name
fur: Non calendari

en: Color
fur: Colôr

en: _Display Calendar
fur: _Visualize calendari

en: Default _Calendar
fur: _Calendari predefinît

en: Add new events to this calendar by default
fur: Come impostazion predefinide, zonte gnûfs events a chest calendari

en: _Remove Calendar
fur: _Gjave calendari

en: Select a file
fur: Selezione un file

en: Add Calendar | Add %1$u Calendars
fur[0]: Zonte calendari
fur[1]: Zonte %1$u calendaris

en: New Calendar
fur: Gnûf calendari

en: Import a Calendar
fur: Impuarte un calendari

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
fur: In alternative, inserìs la direzion web di un calendari online che si desidere impuartâ, opûr vierç un file di calendari supuartât.

en: Open a File
fur: Vierç un file

en: Calendar files
fur: File calendari

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
fur: Se il calendari al fâs part di un dai tiei account online, tu puedis zontâlu cun <a href="GOA">Impostazions account online</a>.

en: Credentials
fur: Credenziâls

en: User
fur: Utent

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Connect
fur: _Conet

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
fur[0]: %1$u dì, %2$u ore e %3$u minût prime
fur[1]: %1$u dì, %2$u ore e %3$u minûts prime

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
fur[0]: %1$u dì, %2$u oris e %3$u minût prime
fur[1]: %1$u dì, %2$u oris e %3$u minûts prime

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
fur[0]: %1$u dîs, %2$u ore e %3$u minût prime
fur[1]: %1$u dîs, %2$u ore e %3$u minûts prime

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
fur[0]: %1$u dîs, %2$u oris e %3$u minût prime
fur[1]: %1$u dîs, %2$u oris e %3$u minûts prime

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
fur[0]: %1$u dì e %2$u ore prime
fur[1]: %1$u dì e %2$u oris prime

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
fur[0]: %1$u dîs e %2$u ore prime
fur[1]: %1$u dîs e %2$u oris prime

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
fur[0]: %1$u dì e %2$u minût prime
fur[1]: %1$u dì e %2$u minûts prime

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
fur[0]: %1$u dîs e %2$u minût prime
fur[1]: %1$u dîs e %2$u minûts prime

en: %1$u day before | %1$u days before
fur[0]: %1$u zornade prime
fur[1]: %1$u dîs prime

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
fur[0]: %1$u ore e %2$u minût prime
fur[1]: %1$u ore e %2$u minûts prime

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
fur[0]: %1$u oris e %2$u minût prime
fur[1]: %1$u oris e %2$u minûts prime

en: %1$u hour before | %1$u hours before
fur[0]: %1$u ore prime
fur[1]: %1$u oris prime

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
fur[0]: %1$u minût prime
fur[1]: %1$u minûts prime

en: Event start time
fur: Ore di inizi dal event

en: Toggle Alarm Sound
fur: Comute sun alarme

en: Remove Alarm
fur: Gjave alarme

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S". * Please make sure these abbreviations match GNOME Shell's * abbreviations for your language.
en: S
fur: D

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
fur: L

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
fur: M

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
fur: M

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
fur: J

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
fur: V

en: Save
fur: Salve

en: Done
fur: Fat

en: New Event
fur: Gnûf event

en: Select Calendar
fur: Selezione calendari

en: _Done
fur: _Fat

en: Schedule
fur: Planificazion

en: Reminders
fur: Promemoriis

en: Notes
fur: Notis

en: Delete Event
fur: Elimine Event

en: Add a Reminder…
fur: Zonte un promemorie…

en: 5 Minutes
fur: 5 minûts

en: 10 Minutes
fur: 10 minûts

en: 15 Minutes
fur: 15 minûts

en: 30 Minutes
fur: 30 minûts

en: 1 Hour
fur: 1 ore

en: 1 Day
fur: 1 dì

en: 2 Days
fur: 2 dîs

en: 3 Days
fur: 3 dîs

en: 1 Week
fur: 1 setemane

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
fur: %A passât(ade)

en: Yesterday
fur: Îr

en: Today
fur: Vuê

en: Tomorrow
fur: Doman

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
fur: Chest %A

note: * Translators: %1$s is the formatted date (e.g. Today, Sunday, or even 2019-10-11) and %2$s is the * formatted time (e.g. 03:14 PM, or 21:29)
en: %1$s, %2$s
fur: al/ai %1$s aes %2$s

en: All Day
fur: Dut il dì

en: Starts
fur: Inizi

en: Ends
fur: Fin

en: Repeat
fur: Ripet

en: No Repeat
fur: No sta ripeti

en: Daily
fur: Ogni dì

en: Monday – Friday
fur: Lunis – Vinars

en: Weekly
fur: Setemanâl

en: Monthly
fur: Ogni mês

en: Yearly
fur: Ogni an

en: End Repeat
fur: Finìs ripetizion

en: Forever
fur: Par simpri

en: Number of Occurrences
fur: Numar di ricorincis

en: Until Date
fur: Fin ae date

en: End Repeat Date
fur: Date di fin de ripetizion

en: Title
fur: Titul

en: Quit GNOME Calendar
fur: Jes di Calendari GNOME

en: Display version number
fur: Mostre il numar di version

en: Enable debug messages
fur: Abilite messaçs di debug

en: Open calendar on the passed date
fur: Vierç il calendari te zornade dade

en: Open calendar showing the passed event
fur: Vierç il calendari mostrant l'event dât

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
fur: Copyright © 2012–%d i autôrs di Calendari

en: Weather
fur: Timp

en: Manage Calendars
fur: Gjestìs calendaris

en: _Calendars
fur: _Calendaris

en: _Synchronize Calendars
fur: _Sincronize calendaris

en: _Manage Calendars…
fur: _Gjestìs calendaris…

en: January
fur: Zenâr

en: February
fur: Fevrâr

en: March
fur: Març

en: April
fur: Avrîl

en: May
fur: Mai

en: June
fur: Jugn

en: July
fur: Lui

en: August
fur: Avost

en: September
fur: Setembar

en: October
fur: Otubar

en: November
fur: Novembar

en: December
fur: Dicembar

en: Today %s
fur: Vuê %s

en: Tomorrow %s
fur: Doman %s

en: Yesterday %s
fur: Îr %s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$ is the hour. This format string results in dates * like "November 21, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s
fur: Al/Ai %2$d di %1$s aes %3$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, and %4$s is the hour. This format string * results in dates like "November 21, 2020, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s
fur: Al/Ai %2$d di %1$s dal %3$d aes %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), and %2$d is * the day of month. This format string results in dates like * "November 21".
en: %1$s %2$d
fur: Al/Ai %2$d di %1$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$d is the year. This format string results in dates * like "November 21, 2020".
en: %1$s %2$d, %3$d
fur: Al/Ai %2$d di %1$s dal %3$d

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Today, 19:00 — 22:00"
en: Today, %1$s — %2$s
fur: Vuê, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
fur: Doman, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
fur: Îr, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$s is the start hour, and %4$s is the end hour. This * format string results in dates like "November 21, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s – %4$s
fur: Al/Ai %2$d di %1$s, %3$s – %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, %4$s is the start hour, and %5$s is the * end hour. This format string results in dates like: * * "November 21, 2021, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s – %5$s
fur: Al/Ai %2$d di %1$s dal %3$d, %4$s – %5$s

en: No event information
fur: Nissune informazion sul event

en: Edit…
fur: Modifiche…

note: Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: At %s
fur: A %s

en: Unknown Service
fur: Servizi no cognossût

note: Translators: "Join" as in "Join meeting"
en: Join
fur: Jentre

en: %s (this calendar is read-only)
fur: %s (chest calendari al è di nome-leture)

en: from next Monday
fur: dal prossim lunis

en: from next Tuesday
fur: dal prossim martars

en: from next Wednesday
fur: dal prossim miercus

en: from next Thursday
fur: de prossime joibe

en: from next Friday
fur: dal prossim vinars

en: from next Saturday
fur: de prossime sabide

en: from next Sunday
fur: de prossime domenie

en: to next Monday
fur: al prossim lunis

en: to next Tuesday
fur: al prossim martars

en: to next Wednesday
fur: al prossim miercus

en: to next Thursday
fur: ae prossime joibe

en: to next Friday
fur: al prossim vinars

en: to next Saturday
fur: ae prossime sabide

en: to next Sunday
fur: ae prossime domenie

en: from Today
fur: di vuê

en: from Tomorrow
fur: di doman

en: from Yesterday
fur: di îr

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
fur: dal/dai %2$s di %1$s

en: to Today
fur: a doman

en: to Tomorrow
fur: a doman

en: to Yesterday
fur: a îr

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
fur: al/ai %2$s di %1$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
fur: Gnûf event %1$s %2$s

en: New Event Today
fur: Gnûf event vuê

en: New Event Tomorrow
fur: Gnûf event doman

en: New Event Yesterday
fur: Gnûf event îr

en: New Event next Monday
fur: Gnûf event il prossim lunis

en: New Event next Tuesday
fur: Gnûf event il prossim martars

en: New Event next Wednesday
fur: Gnûf event il prossim miercus

en: New Event next Thursday
fur: Gnûf event la prossime joibe

en: New Event next Friday
fur: Gnûf event il prossim vinars

en: New Event next Saturday
fur: Gnûf event la prossime sabide

en: New Event next Sunday
fur: Gnûf event la prossime domenie

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
fur: Gnûf event al/ai %d di zenâr

en: New Event on February %d
fur: Gnûf event al/ai %d di fevrâr

en: New Event on March %d
fur: Gnûf event al/ai %d di març

en: New Event on April %d
fur: Gnûf event al/ai %d di avrîl

en: New Event on May %d
fur: Gnûf event al/ai %d di mai

en: New Event on June %d
fur: Gnûf event al/ai %d di jugn

en: New Event on July %d
fur: Gnûf event al/ai %d di lui

en: New Event on August %d
fur: Gnûf event al/ai %d di avost

en: New Event on September %d
fur: Gnûf event al/ai %d di setembar

en: New Event on October %d
fur: Gnûf event al/ai %d di otubar

en: New Event on November %d
fur: Gnûf event al/ai %d di novembar

en: New Event on December %d
fur: Gnûf event al/ai %d di dicembar

en: Edit Details…
fur: Modifiche detais…

en: Add
fur: Zonte

en: Search Events
fur: Cîr events

en: Search events
fur: Cîr events

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing Remote Calendars
fur: Daûr a sincronizâ i calendaris esternis

[ctx: tooltip]
en: Search
fur: Cîr

[ctx: tooltip]
en: Add Event
fur: Zonte event

en: Show Weather
fur: Mostre timp

en: Automatic Location
fur: Posizion automatiche

en: Search locations
fur: Cîr posizions

en: Week
fur: Setemane

en: Month
fur: Mês

en: Another event deleted
fur: Un altri event eliminât

en: Event deleted
fur: Event eliminât

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: _Today
fur: _Vuê

en: _Week
fur: _Setemane

en: _Month
fur: _Mês

en: _Date & Time Settings…
fur: Impostazions date e ore…

en: _Online Accounts…
fur: Account _online…

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis tastiere

en: _About Calendar
fur: _Informazions su Calendari

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
fur: Vierç menù principâl

[ctx: shortcut window]
en: Open Calendars Menu
fur: Vierç menù dai calendaris

[ctx: shortcut window]
en: New Event
fur: Gnûf event

[ctx: shortcut window]
en: Manage Calendars
fur: Gjestìs calendaris

[ctx: shortcut window]
en: Synchronize Calendars
fur: Sincronize calendaris

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
fur: Siere barcon

[ctx: shortcut window]
en: Search
fur: Cîr

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
fur: Scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
fur: Navigazion

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
fur: Torne indaûr

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
fur: Va indevant

[ctx: shortcut window]
en: Show Today
fur: Mostre vuê

[ctx: shortcut window]
en: Next View
fur: Prossime viodude

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
fur: Viodude precedente

[ctx: shortcut window]
en: View
fur: Viodude

[ctx: shortcut window]
en: Week View
fur: Viodude setemanâl

[ctx: shortcut window]
en: Month View
fur: Viodude mensîl

en: Import %d event | Import %d events
fur[0]: Impuarte %d event
fur[1]: Impuarte %d events

en: Import Files…
fur: Impuarte files…

en: _Import
fur: _Impuarte

en: C_alendar
fur: C_alendari

en: No error
fur: Nissun erôr

en: Bad argument to function
fur: Argoment sbaliât pe funzion

en: Failed to allocate a new object in memory
fur: Nol è stât pussibil assegnâ un gnûf ogjet te memorie

en: File is malformed, invalid, or corrupted
fur: Il file al è malformât, no valit o ruvinât

en: Failed to parse the calendar contents
fur: Nol è stât pussibil analizâ i contignûts dal calendari

en: Failed to read file
fur: Nol è stât pussibil lei il file

en: Internal error
fur: Erôr interni

en: File is not an iCalendar (.ics) file
fur: Chest file nol è un file iCalendar (.ics)

en: Description
fur: Descrizion

en: On-going
fur: In cors

en: No events
fur: Nissun event

en: New Event…
fur: Gnûf event…

en: Other event | Other %d events
fur[0]: Altri event
fur[1]: Altris %d events

en: week %d
fur: setemane %d

en: Modify Multiple Events?
fur: Modificâ plui events?

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
fur: L'event che si sta cirint di modificâ al è ciclic. Lis modifichis selezionadis a varessin di jessi aplicadis a:

en: _Only This Event
fur: _Dome chest event

en: _Subsequent Events
fur: _Events seguitîfs

en: _All Events
fur: _Ducj i events
