gnome-calendar master - en to sk translation catalogue (241 entries)

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Calendar for GNOME
sk: Kalendár prostredia GNOME

en: GNOME Calendar is a simple and beautiful calendar application designed to perfectly fit the GNOME desktop. By reusing the components which the GNOME desktop is built on, Calendar nicely integrates with the GNOME ecosystem.
sk: Kalendár prostredia GNOME je jednoduchá a nádherná aplikácia s kalendárom navrhnutá tak, aby perfektne zapasovala do prostredia GNOME. Použitím komponentov, na ktorých je zostavené prostredie GNOME, je Kalendár integrovaný s ekosystémom prostredia GNOME.

en: We aim to find the perfect balance between nicely crafted features and user-centred usability. No excess, nothing missing. You’ll feel comfortable using Calendar, like you’ve been using it for ages!
sk: Našim cieľom je nájsť dokonalé vyváženie medzi užitočnými funkciami a použiteľnosťou. Bez zbytočností, bez nedostatkov. Pri používaní programu Kalendár sa budete cítiť pohodlne, ako keby ste ho už používali roky!

en: Week view
sk: Prehľad týždňa

en: Month view
sk: Prehľad mesiaca

en: Event editor
sk: Editor udalostí

en: Access and manage your calendars
sk: Pristupujte a spravujte vaše kalendáre

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
sk: Kalendár;Udalosť;Pripomienka;

en: Window maximized
sk: Maximalizované okno

en: Window maximized state
sk: Maximalizovaný stav okna

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Window size (width and height).
sk: Veľkosť okna (šírka a výška).

en: Type of the active view
sk: Typ aktívneho zobrazenia

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
sk: Typ zobrazenia aktívneho okna. Predvolená hodnota je: monthly view(prehľad mesiaca)

en: Weather Service Configuration
sk: Konfigurácia služby počasia

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
sk: Či majú byť zobrazené hlásenia o počasí, použité automatické polohy a názvy umiestnení

en: Calendar Settings
sk: Nastavenia kalendára

en: Manage Calendars
sk: Správa kalendárov

note: Update notification label
en: Calendar <b>%s</b> removed
sk: Kalendár <b>%s</b> bol odstránený

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Add Calendar…
sk: Pridať kalendár…

en: Account
sk: Účet

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Calendar name
sk: Názov kalendára

en: Color
sk: Farba

en: Display calendar
sk: Zobraziť kalendár

en: Add new events to this calendar by default
sk: Pridávať nové udalosti predvolene do tohto kalendára

en: Remove Calendar
sk: Odstrániť kalendár

en: Select a file
sk: Vybrať súbor

en: New Calendar
sk: Nový kalendár

en: Calendar Name
sk: Názov kalendára

en: Import a Calendar
sk: Importovanie kalendára

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
sk: V inom prípade zadajte webovú adresu online kalendára, ktorý chcete importovať, alebo otvorte podporovaný súbor s kalendárom.

en: Open a File
sk: Otvoriť súbor

en: Calendar files
sk: Súbory kalendára

en: Calendars
sk: Kalendáre

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
sk: Ak kalendár patrí do jedného z vašich účtov služieb, môžete ho pridať cez <a href="GOA">nastavenia účtov služieb</a>.

en: Credentials
sk: Poverenia

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Connect
sk: Pripojiť

en: User
sk: Používateľ

en: Password
sk: Heslo

en: Add
sk: Pridať

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u dňom, %2$u hodinou a %3$u minútami
sk[1]: Pred %1$u dňom, %2$u hodinou a %3$u minútou
sk[2]: Pred %1$u dňom, %2$u hodinou a %3$u minútami

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u dňom, %2$u hodinami a %3$u minútami
sk[1]: Pred %1$u dňom, %2$u hodinami a %3$u minútou
sk[2]: Pred %1$u dňom, %2$u hodinami a %3$u minútami

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u dňami, %2$u hodinou a %3$u minútami
sk[1]: Pred %1$u dňami, %2$u hodinou a %3$u minútou
sk[2]: Pred %1$u dňami, %2$u hodinou a %3$u minútami

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u dňami, %2$u hodinami a %3$u minútami
sk[1]: Pred %1$u dňami, %2$u hodinami a %3$u minúto
sk[2]: Pred %1$u dňami, %2$u hodinami a %3$u minútami

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
sk[0]: Pred %1$u dňom a %2$u hodinami
sk[1]: Pred %1$u dňom a %2$u hodinou
sk[2]: Pred %1$u dňom a %2$u hodinami

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
sk[0]: Pred %1$u dňami a %2$u hodinami
sk[1]: Pred %1$u dňami a %2$u hodinou
sk[2]: Pred %1$u dňami a %2$u hodinami

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u dňom a %2$u minútami
sk[1]: Pred %1$u dňom a %2$u minútou
sk[2]: Pred %1$u dňom a %2$u minútami

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u dňami a %2$u minútami
sk[1]: Pred %1$u dňami a %2$u minútou
sk[2]: Pred %1$u dňami a %2$u minútami

en: %1$u day before | %1$u days before
sk[0]: Pred %1$u dňami
sk[1]: Pred %1$u dňom
sk[2]: Pred %1$u dňami

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u hodinou a %2$u minútami
sk[1]: Pred %1$u hodinou a %2$u minútou
sk[2]: Pred %1$u hodinou a %2$u minútami

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u hodinami a %2$u minútami
sk[1]: Pred %1$u hodinami a %2$u minútou
sk[2]: Pred %1$u hodinami a %2$u minútami

en: %1$u hour before | %1$u hours before
sk[0]: Pred %1$u hodinami
sk[1]: Pred %1$u hodinou
sk[2]: Pred %1$u hodinami

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
sk[0]: Pred %1$u minútami
sk[1]: Pred %1$u minútou
sk[2]: Pred %1$u minútami

en: Event start time
sk: Čas začiatku udalosti

en: Toggles the sound of the alarm
sk: Prepína zvuk upozornenia

en: Remove the alarm
sk: Odstráni upozornenie

en: Save
sk: Uložiť

en: Done
sk: Hotovo

en: Click to select the calendar
sk: Kliknutím vyberiete kalendár

en: Schedule
sk: Plánovanie

en: Reminders
sk: Pripomienky

en: Notes
sk: Poznámky

en: Delete Event
sk: Odstrániť udalosť

en: Add a Reminder…
sk: Pridať pripomienku…

en: 5 minutes
sk: 5 minút

en: 10 minutes
sk: 10 minút

en: 15 minutes
sk: 15 minút

en: 30 minutes
sk: 30 minút

en: 1 hour
sk: 1 hodina

en: 1 day
sk: 1 deň

en: 2 days
sk: 2 dni

en: 3 days
sk: 3 dni

en: 1 week
sk: 1 týždeň

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
sk: Minulý/-ú %A

en: Yesterday
sk: Včera

en: Today
sk: Dnes

en: Tomorrow
sk: Zajtra

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
sk: Tento/Túto %A

en: All Day
sk: Celý deň

en: Starts
sk: Začína

en: Ends
sk: Končí

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: No Repeat
sk: Bez opakovania

en: Daily
sk: Denne

en: Monday – Friday
sk: Od pondelka do piatku

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Yearly
sk: Ročne

en: End Repeat
sk: Koniec opakovania

en: Forever
sk: Navždy

en: No. of occurrences
sk: Počet výskytov

en: Until Date
sk: Do dátumu

en: Number of Occurrences
sk: Počet výskytov

en: End Repeat Date
sk: Dátum konca opakovania

en: Unnamed event
sk: Nepomenovaná udalosť

en: Title
sk: Názov

en: AM
sk: Dopoludnia

en: PM
sk: Popoludní

en: Quit GNOME Calendar
sk: Ukončí Kalendár prostredia GNOME

en: Display version number
sk: Vypíše číslo verzie

en: Enable debug messages
sk: Povolí ladiace správy

en: Open calendar on the passed date
sk: Otvorí kalendár na určenom dátume

en: Open calendar showing the passed event
sk: Otvorí kalendár zobrazujúc určenú udalosť

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
sk: Autorské práva © 2012–%d Autori aplikácie Kalendár

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Weather
sk: Počasie

en: Manage your calendars
sk: Spravuje vaše kalendáre

en: _Calendars
sk: _Kalendáre

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing remote calendars…
sk: Synchronizujú sa vzdialené kalendáre…

en: _Synchronize Calendars
sk: _Synchronizovať kalendáre

en: Manage Calendars…
sk: Spravovať kalendáre…

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: May
sk: Máj

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: Today %s
sk: Dnes %s

en: Tomorrow %s
sk: Zajtra %s

en: Yesterday %s
sk: Včera %s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$ is the hour. This format string results in dates * like "November 21, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s
sk: %2$d. %1$s, %3$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, and %4$s is the hour. This format string * results in dates like "November 21, 2020, 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s
sk: %2$d. %1$s %3$d, %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), and %2$d is * the day of month. This format string results in dates like * "November 21".
en: %1$s %2$d
sk: %2$d. %1$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$d is the year. This format string results in dates * like "November 21, 2020".
en: %1$s %2$d, %3$d
sk: %2$d. %1$s, %3$d

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Today, 19:00 — 22:00"
en: Today, %1$s — %2$s
sk: Dnes, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
sk: Zajtra, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
sk: Včera, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$s is the start hour, and %4$s is the end hour. This * format string results in dates like "November 21, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$s – %4$s
sk: %2$d. %1$s, %3$s – %4$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, %4$s is the start hour, and %5$s is the * end hour. This format string results in dates like: * * "November 21, 2021, 19:00 — 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s – %5$s
sk: %2$d. %1$s %3$d, %4$s – %5$s

en: No event information
sk: Žiadne informácie o udalosti

en: Edit…
sk: Upraviť…

note: Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: At %s
sk: V lokalite %s

en: Unknown Service
sk: Neznáma služba

note: Translators: "Join" as in "Join meeting"
en: Join
sk: Pripojiť sa

en: %s (this calendar is read-only)
sk: %s (tento kalendár je iba na čítanie)

en: from next Monday
sk: od nasledujúceho pondelku

en: from next Tuesday
sk: od nasledujúceho utorku

en: from next Wednesday
sk: od nasledujúcej stredy

en: from next Thursday
sk: od nasledujúceho štvrtku

en: from next Friday
sk: od nasledujúceho piatku

en: from next Saturday
sk: od nasledujúcej soboty

en: from next Sunday
sk: od nasledujúcej nedele

en: to next Monday
sk: do nasledujúceho pondelku

en: to next Tuesday
sk: do nasledujúceho utorku

en: to next Wednesday
sk: do nasledujúcej stredy

en: to next Thursday
sk: do nasledujúceho štvrtku

en: to next Friday
sk: do nasledujúceho piatku

en: to next Saturday
sk: do nasledujúcej soboty

en: to next Sunday
sk: do nasledujúcej nedele

en: from Today
sk: od dnes

en: from Tomorrow
sk: od zajtra

en: from Yesterday
sk: od včera

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
sk: od %1$s %2$s

en: to Today
sk: do dnes

en: to Tomorrow
sk: do zajtra

en: to Yesterday
sk: do včera

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
sk: do %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
sk: Nová udalosť %1$s %2$s

en: New Event Today
sk: Nová udalosť na dnes

en: New Event Tomorrow
sk: Nová udalosť na zajtra

en: New Event Yesterday
sk: Nová udalosť na včera

en: New Event next Monday
sk: Nová udalosť na nasledujúci pondelok

en: New Event next Tuesday
sk: Nová udalosť na nasledujúci utorok

en: New Event next Wednesday
sk: Nová udalosť na nasledujúcu stredu

en: New Event next Thursday
sk: Nová udalosť na nasledujúci štvrtok

en: New Event next Friday
sk: Nová udalosť na nasledujúci piatok

en: New Event next Saturday
sk: Nová udalosť na nasledujúcu sobotu

en: New Event next Sunday
sk: Nová udalosť na nasledujúcu nedeľu

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
sk: Nová udalosť na %d. január

en: New Event on February %d
sk: Nová udalosť na %d. február

en: New Event on March %d
sk: Nová udalosť na %d. marec

en: New Event on April %d
sk: Nová udalosť na %d. apríl

en: New Event on May %d
sk: Nová udalosť na %d. máj

en: New Event on June %d
sk: Nová udalosť na %d. jún

en: New Event on July %d
sk: Nová udalosť na %d. júl

en: New Event on August %d
sk: Nová udalosť na %d. august

en: New Event on September %d
sk: Nová udalosť na %d. september

en: New Event on October %d
sk: Nová udalosť na %d. október

en: New Event on November %d
sk: Nová udalosť na %d. november

en: New Event on December %d
sk: Nová udalosť na %d. december

en: Edit Details…
sk: Upraviť podrobnosti…

[ctx: tooltip]
en: Search for events
sk: Vyhľadá udalosti

[ctx: tooltip]
en: Add a new event
sk: Pridá novú udalosť

en: Show Weather
sk: Zobraziť počasie

en: Automatic Location
sk: Automatická poloha

en: Another event deleted
sk: Iná udalosť bola odstránená

en: Event deleted
sk: Udalosť bola odstránená

en: _Undo
sk: Vrátiť _späť

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: _Today
sk: _Dnes

en: _Week
sk: _Týždeň

en: _Month
sk: _Mesiac

en: _Online Accounts…
sk: Úč_ty služieb…

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _About Calendar
sk: _O aplikácii Kalendár

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: New event
sk: Nová udalosť

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sk: Zatvorenie okna

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Vyhľadávanie

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sk: Navigácia

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sk: Prejdenie späť

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sk: Prejdenie dopredu

[ctx: shortcut window]
en: Show today
sk: Zobrazenie dnešného dňa

[ctx: shortcut window]
en: Next view
sk: Nasledujúce zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: Previous view
sk: Predchádzajúce zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: Week view
sk: Prehľad týždňa

[ctx: shortcut window]
en: Month view
sk: Prehľad mesiaca

en: Import %d event | Import %d events
sk[0]: Importovanie %d udalostí
sk[1]: Importovanie %d udalosti
sk[2]: Importovanie %d udalostí

en: Import Files…
sk: Importovanie súborov…

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Import
sk: _Importovať

en: C_alendar
sk: K_alendár

en: No error
sk: Bez chyby

en: Bad argument to function
sk: Nesprávny parameter funkcie

en: Failed to allocate a new object in memory
sk: Zlyhalo pridelenie nového objektu v pamäti

en: File is malformed, invalid, or corrupted
sk: Súbor je zdeformovaný, neplatný alebo poškodený

en: Failed to parse the calendar contents
sk: Zlyhalo analyzovanie obsahu kalendára

en: Failed to read file
sk: Zlyhalo čítanie súboru

en: Internal error
sk: Vnútorná chyba

en: File is not an iCalendar (.ics) file
sk: Súbor nie je súborom vo formáte iCalendar (.ics)

en: Description
sk: Popis

en: On-going
sk: Prebiehajúce

en: No events
sk: Žiadne udalosti

en: New Event…
sk: Nová udalosť…

en: 00 AM
sk: 00 dopoludnia

en: Other event | Other %d events
sk[0]: %d iných udalostíIná udalosť
sk[1]: Iná udalosť
sk[2]: %d iné udalosti

en: week %d
sk: týždeň č. %d

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
sk: Udalosť, ktorú sa pokúšate upraviť, sa opakuje. Zmeny, ktoré ste vybrali, by mali byť použité na:

en: _Only This Event
sk: _Iba táto udalosť

en: _Subsequent events
sk: _Nasledujúce udalosti

en: _All events
sk: Všetk_y udalosti
