gnome-calendar master - en to sr translation catalogue (266 entries)

en: Calendar
sr: Календар

en: Manage your schedule
sr: Управљајте вашим распоредом

en: GNOME Calendar is an elegant tool to help you plan and stay on top of your schedule for upcoming days and weeks, whether your months are filled with meetings and appointments, public events, travel logistics, or other commitments in your life.
sr: Гномов Календар је елегантан алат који вам помаже да испланирате и распоредите предстојеће обавезе, било да је месец испуњен састанцима, јавним догађајима, путовањима или другим дешавањима.

en: Easily create and manage unlimited calendars and events with GNOME Calendar's infinite scrolling month view, week timetable, and scheduling list view.
sr: Са лакоћом направите и управљајте неограниченим бројем календара и догађаја уз Гномов календар и његов непрекидан месечни преглед, седмични распоред у виду табеле, или списак заказаних догађаја.

en: Integrating the latest GNOME technologies and design best practices, GNOME Calendar builds on top of the mature Evolution data server to manage large quantities of events and to provide integration with other applications. You can add calendars from various online calendaring services (like NextCloud, Google Calendar, and CalDAV / WebDAV servers), enabling you to synchronize your events across multiple devices and platforms. GNOME Calendar also supports local and offline calendaring, so you can use it anywhere and anytime while travelling (or after civilization's collapse.)
sr: Инегришући најновије технологије Гнома и примере добре праксе, Гномов Календар користи унапређен Еволуцијин сервер за управљање великим бројем догађаја и интеграцију са другим апликацијама. Календар можете додати из разних мрежних сервиса за календаре (као што су NextCloud, Google Каледар, и CalDAV / WebDAV сервиси), што ће вам омогућити синхронизације догађаја на више платформи и уређаја. Гномов Календар подржава рад на мрежи или ван ње, тако да га можете користити било кад и било где, током путовања (или након колапса цивилизације).

en: Week view
sr: Недељни преглед

en: Month view
sr: Месечни преглед

en: Event editor
sr: Уређивач догађаја

en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: Access and manage your calendars
sr: Приступите и управљајте календаром

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
sr: Calendar;Event;Reminder;Календар;Догађај;Подсетник;Kalendar;Događaj;Podsetnik;Dogadjaj;

en: Window maximized
sr: Увећан прозор

en: Window maximized state
sr: Стање увећаног прозора

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width and height).
sr: Величина прозора (ширина и висина).

en: Type of the active view
sr: Врста радног приказа

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
sr: Врста приказа радног прозора, подразумвано је: месечни приказ

en: Weather Service Configuration
sr: Подешавање услуге временске прогнозе

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
sr: Да ли се временски извештаји приказују, да ли се аутоматска локација и назив локације користе

en: Zoom level of the week grid
sr: Ниво увећања недељног прегледа

en: The current zoom level of the week grid
sr: Тренутни ниво увећања недељног прегледа

en: Read-Only Calendar
sr: Календар само за читање

en: Display Calendar
sr: Прикажи календар

en: Edit calendar
sr: Уреди календар

en: Calendar Settings
sr: Подешавање календара

en: Calendars
sr: Календари

note: Create the new toast
en: Calendar <b>%s</b> removed
sr: Календар <b>%s</b> је уклоњен

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Add Calendar…
sr: _Додај календар…

en: Account
sr: Налог

en: Open in Settings
sr: Отвори у Подешавањима

en: Location
sr: Место

en: Calendar Name
sr: Назив календара

en: Color
sr: Боја

en: _Display Calendar
sr: _Прикажи календар

en: Default _Calendar
sr: Подразумевани _календар

en: Add new events to this calendar by default
sr: Подразумевано додај нове догађаје у овај календар

en: _Remove Calendar
sr: _Уклони календар

en: Select a file
sr: Изабери датотеку

en: Add Calendar | Add %1$u Calendars
sr[0]: Додај %1$u календар
sr[1]: Додај %1$u календара
sr[2]: Додај %1$u календара
sr[3]: Додај %1$u календар

en: New Calendar
sr: Нови календар

en: Import a Calendar
sr: Увези календар

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
sr: Изборнио, унесите веб адресу мрежног календара који желите увести или отворите подржану датотеку календара.

en: Open a File
sr: Отвори датотеку

en: Calendar files
sr: Датотеке календара

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
sr: Уколико календар припада једном од постојећих налога на мрежи, можете га додати кроз подешавања <a href="GOA">налога на мрежи</a>.

en: Credentials
sr: Подаци за приступ

en: User
sr: Корисник

en: Password
sr: Лозинка

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Connect
sr: _Повежи се

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
sr[0]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[1]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[2]: пре %1$u дана, %2$u сати и %3$u минута
sr[3]: пре једног дана, једног сата и једног минута

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
sr[0]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[1]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[2]: пре %1$u дана, %2$u сати и %3$u минута
sr[3]: пре једног дана, једног сата и једног минута

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
sr[0]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[1]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[2]: пре %1$u дана, %2$u сати и %3$u минута
sr[3]: пре једног дана, једног сата и једног минута

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
sr[0]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[1]: пре %1$u дана, %2$u сата и %3$u минута
sr[2]: пре %1$u дана, %2$u сати и %3$u минута
sr[3]: пре једног дана, једног сата и једног минута

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
sr[0]: пре %1$u дана и %2$u сата
sr[1]: пре %1$u дана и %2$u сата
sr[2]: пре %1$u дана и %2$u сати
sr[3]: пре једног дана и једног сата

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
sr[0]: пре %1$u дана и %2$u сата
sr[1]: пре %1$u дана и %2$u сата
sr[2]: пре %1$u дана и %2$u сати
sr[3]: пре једног дана и једног сата

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
sr[0]: пре %1$u дан и %2$u минут
sr[1]: пре %1$u дана и %2$u минута
sr[2]: пре %1$u дана и %2$u минута
sr[3]: пре једног дана и једног минута

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
sr[0]: пре %1$u дан и %2$u минут
sr[1]: пре %1$u дана и %2$u минута
sr[2]: пре %1$u дана и %2$u минута
sr[3]: пре једног дана и једног минута

en: %1$u day before | %1$u days before
sr[0]: пре %1$u дан
sr[1]: пре %1$u дана
sr[2]: пре %1$u дана
sr[3]: пре једног дана

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
sr[0]: пре %1$u сат и %2$u минут
sr[1]: пре %1$u сата и %2$u минута
sr[2]: пре %1$u сати и %2$u минута
sr[3]: пре једног сата и једног минута

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
sr[0]: пре %1$u сат и %2$u минут
sr[1]: пре %1$u сата и %2$u минута
sr[2]: пре %1$u сати и %2$u минута
sr[3]: пре једног сата и једног минута

en: %1$u hour before | %1$u hours before
sr[0]: пре %1$u сат
sr[1]: пре %1$u сата
sr[2]: пре %1$u сати
sr[3]: пре једног сата

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
sr[0]: пре %1$u минут
sr[1]: пре %1$u минута
sr[2]: пре %1$u минута
sr[3]: пре једног минута

en: Event start time
sr: Почетно време догађаја

en: Toggle Alarm Sound
sr: Укључи звук аларма

en: Remove Alarm
sr: Уклони аларм

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S". * Please make sure these abbreviations match GNOME Shell's * abbreviations for your language.
en: S
sr: Н

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
sr: П

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
sr: У

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
sr: С

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
sr: Ч

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
sr: П

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
sr: С

en: Save
sr: Сачувај

en: Done
sr: Урађено

en: New Event
sr: Нови догађај

en: Select Calendar
sr: Одабери календар

en: _Done
sr: _Готово

en: Schedule
sr: Закажи

en: Reminders
sr: Подсетници

en: Notes
sr: Белешке

en: Delete Event
sr: Обриши догађај

en: Add a Reminder…
sr: Додај подсетник…

en: 5 Minutes
sr: 5 минута

en: 10 Minutes
sr: 10 минута

en: 15 Minutes
sr: 15 минута

en: 30 Minutes
sr: 30 минута

en: 1 Hour
sr: 1 сат

en: 1 Day
sr: 1 дан

en: 2 Days
sr: 2 дана

en: 3 Days
sr: 3 дана

en: 1 Week
sr: 1 недеља

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
sr: Последњи %A

en: Yesterday
sr: Јуче

en: Today
sr: Данас

en: Tomorrow
sr: Сутра

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
sr: Овај %A

en: All Day
sr: Читав дан

en: Starts
sr: Почиње

en: Ends
sr: Завршава

en: Repeat
sr: Понови

en: No Repeat
sr: Без понављања

en: Daily
sr: Дневно

en: Monday – Friday
sr: Понедељак – Петак

en: Weekly
sr: Недељно

en: Monthly
sr: Месечно

en: Yearly
sr: Годишње

en: End Repeat
sr: крај понављања

en: Forever
sr: Заувек

en: Number of Occurrences
sr: Број понављања

en: Until Date
sr: До датума

en: End Repeat Date
sr: Крајњи датум понављања

en: Title
sr: Назив

en: AM
sr: преподне

en: PM
sr: поподне

en: Quit GNOME Calendar
sr: Изађи из Гномовог календара

en: Display version number
sr: Приказује број издања

en: Enable debug messages
sr: Омогући поруке за поправљање грешака

en: Open calendar on the passed date
sr: Отвара календар за прошли датум

en: Open calendar showing the passed event
sr: Отвара календар који приказује прошли догађај

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
sr: Ауторска права © 2012–%d аутори Календара

en: Weather
sr: Временска прогноза

en: Manage Calendars
sr: Управљај календарима

en: _Calendars
sr: _Календари

en: _Synchronize Calendars
sr: _Усагласи календаре

en: _Manage Calendars…
sr: _Управљај календарима…

en: January
sr: јануар

en: February
sr: фебруар

en: March
sr: март

en: April
sr: април

en: May
sr: мај

en: June
sr: јун

en: July
sr: јул

en: August
sr: август

en: September
sr: септембар

en: October
sr: октобар

en: November
sr: новембар

en: December
sr: децембар

en: Today %s
sr: Данас %s

en: Tomorrow %s
sr: Сутра%s

en: Yesterday %s
sr: Јуче %s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Today, 19:00 — 22:00"
en: Today, %1$s — %2$s
sr: Данас, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
sr: Сутра, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
sr: Јуче, %1$s – %2$s

en: No event information
sr: Нема података о догађају

en: Edit…
sr: Уреди…

note: Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: At %s
sr: У %s

en: Google Meet
sr: Гугл Мит (Google Meet)

en: Jitsi
sr: Џитси (Jitsi)

en: Whereby
sr: Вербај (Whereby)

en: Zoom
sr: Зум (Zoom)

en: Microsoft Teams
sr: Мајкрософт Тимс

en: Unknown Service
sr: Непозната услуга

note: Translators: "Join" as in "Join meeting"
en: Join
sr: Придружи ме

en: %s (this calendar is read-only)
sr: %s (овај календар је само за читање)

en: from next Monday
sr: од следећег понедељка

en: from next Tuesday
sr: од следећег уторка

en: from next Wednesday
sr: од следеће среде

en: from next Thursday
sr: од следећег четвртка

en: from next Friday
sr: од следећег петка

en: from next Saturday
sr: од следеће суботе

en: from next Sunday
sr: од следеће недеље

en: to next Monday
sr: до следећег понедељка

en: to next Tuesday
sr: до следећег уторка

en: to next Wednesday
sr: до следеће среде

en: to next Thursday
sr: до следећег четвртка

en: to next Friday
sr: до следећег петка

en: to next Saturday
sr: до следеће суботе

en: to next Sunday
sr: до следеће недеље

en: from Today
sr: од данас

en: from Tomorrow
sr: од сутра

en: from Yesterday
sr: од јуче

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
sr: од %1$s %2$s

en: to Today
sr: до данас

en: to Tomorrow
sr: до сутра

en: to Yesterday
sr: до јуче

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
sr: до %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
sr: Нови догађај %1$s %2$s

en: New Event Today
sr: Нови догађај данас

en: New Event Tomorrow
sr: Нови догађај сутра

en: New Event Yesterday
sr: Нови догађај јуче

en: New Event next Monday
sr: Нови догађај следећег понедељка

en: New Event next Tuesday
sr: Нови догађај следећег уторка

en: New Event next Wednesday
sr: Нови догађај следеће среде

en: New Event next Thursday
sr: Нови догађај следећег четвртка

en: New Event next Friday
sr: Нови догађај следећег петка

en: New Event next Saturday
sr: Нови догађај следеће суботе

en: New Event next Sunday
sr: Нови догађај следеће недеље

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
sr: Нови догађај за %d. јануар

en: New Event on February %d
sr: Нови догађај за %d. фебруар

en: New Event on March %d
sr: Нови догађај за %d. март

en: New Event on April %d
sr: Нови догађај за %d. април

en: New Event on May %d
sr: Нови догађај за %d. мај

en: New Event on June %d
sr: Нови догађај за %d. јун

en: New Event on July %d
sr: Нови догађај за %d. јул

en: New Event on August %d
sr: Нови догађај за %d. август

en: New Event on September %d
sr: Нови догађај за %d. септембар

en: New Event on October %d
sr: Нови догађај за %d. октобар

en: New Event on November %d
sr: Нови догађај за %d. новембар

en: New Event on December %d
sr: Нови догађај за %d. децембар

en: Edit Details…
sr: Уреди појединости…

en: Add
sr: Додај

en: Search Events
sr: Тражи догађаје

en: Search events
sr: Тражи догађаје

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing Remote Calendars
sr: Усклађујем удаљене календаре

[ctx: tooltip]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: tooltip]
en: Add Event
sr: Додај догађај

en: Show Weather
sr: Прикажи прогнозу…

en: Automatic Location
sr: Аутоматска локација

en: Search locations
sr: Тражи локације

en: Week
sr: Седмица

en: Month
sr: Месец

en: Another event deleted
sr: Други догађај је обрисан

en: Event deleted
sr: Догађај је обрисан

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: _Today
sr: _Данас

en: _Week
sr: Седмиц_а

en: _Month
sr: _Месец

en: _Date & Time Settings…
sr: _Подешавање времена и датума...

en: _Online Accounts…
sr: Нал_ози на мрежи…

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _тастатуре

en: _About Calendar
sr: _О Календару

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
sr: Отвори главни мени

[ctx: shortcut window]
en: Open Calendars Menu
sr: Отвори мени каландара

[ctx: shortcut window]
en: New Event
sr: Нови догађај

[ctx: shortcut window]
en: Manage Calendars
sr: Управљај календарима

[ctx: shortcut window]
en: Synchronize Calendars
sr: Усагласи календаре

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sr: Затвори прозор

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sr: Прикажи помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Пречице

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
sr: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
sr: Иди напред

[ctx: shortcut window]
en: Show Today
sr: Прикажи данашње

[ctx: shortcut window]
en: Next View
sr: Следећи преглед

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
sr: Претходни преглед

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Week View
sr: Недељни преглед

[ctx: shortcut window]
en: Month View
sr: Месечни преглед

en: Import %d event | Import %d events
sr[0]: Увези %d догађај
sr[1]: Увези %d догађаја
sr[2]: Увези %d догађаја
sr[3]: Увези један догађај

en: Import Files…
sr: Увези датотеке…

en: _Import
sr: Увез_и

en: C_alendar
sr: _Календар

en: No error
sr: Нема грешке

en: Bad argument to function
sr: Лош аргумент функције

en: Failed to allocate a new object in memory
sr: Нисам успео да захватим у меморији простора за нови објекат

en: File is malformed, invalid, or corrupted
sr: Датотека је лоше направљена, неисправна или оштећена

en: Failed to parse the calendar contents
sr: Нисам успео да обрадим садржај календара

en: Failed to read file
sr: Нисам успео да прочитам датотеку

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: File is not an iCalendar (.ics) file
sr: Датотека није iCalendar (.ics) врсте

en: Description
sr: Опис

en: On-going
sr: Текуће

en: No events
sr: Без догађаја

en: New Event…
sr: Нови догађај…

en: 00 AM
sr: 00 ПрП

en: Other event | Other %d events
sr[0]: Други %d догађај
sr[1]: Друга %d догађаја
sr[2]: Других %d догађаја
sr[3]: Други догађај

en: week %d
sr: недеља %d

en: Modify Multiple Events?
sr: Измени више догађаја?

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
sr: Догађај који покушавате да измените се понавља. Измене коje желите да направите се односе на:

en: _Only This Event
sr: _Само за овај догађај

en: _Subsequent Events
sr: _Пратећи догађаји

en: _All Events
sr: _Сви догађаји
